Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101101) lacos001 válasza Stanlee (#101100) üzenetére


lacos001
senior tag

Károgtam csak egy sort. Este már nem nagyon vigéckedünk a 7 éves miatt.(viszont amit írtam az úgy van :DDD )
Megyünk mi mindenfelé, nincs akadály, na de akkor is.

Egy csőd. Csőd a gondolataik amiket szabályokba fektetnek, csőd a mindennek a megvalósítása. Komplett csőd.
Aki ennek ellenére tapsikol és írkálja/mondja, hogy jajjdemegoldották/jajjdemegvédenek az is elmehet ám oda, ahova gondolom. Mit oldottak meg és mitől védenek meg?..
Csillllingelnek az eurók orrba-szájba mindenfelé haszontalanul, nnnaa aaaazzzz meg van oldva itt is.

(#101102) Ricardo válasza Angelina87 (#101099) üzenetére


Ricardo
félisten

Az majd kiderül, hogy lesz e 4. Hullám.

Sajnos van egy elég széles réteg aki mindenféle kifogásokkal ( a félelmetes, hogy ők ezt komolyan is gondolják) , nem fognak oltatni.

Ott vannak azok, akik ennyi idő után még mindig tagadják magát a létét is a vírusnak. Aztán azok akik azt gondolják "Én egészséges vagyok,nem lehet bajom tőle", valamint ott vannak akik nem veszik ennyire " tudományosra" szimplán csak keményebbek mint amennyire okosak. Ők a "Én nem oltalom magam, nem vagyok én b...i" vonalat tolják.
Aztán ott vannak,akik hisznek valamilyen csodaszerben. Ez a réteg változatos. Van C vitaminban, van aki D vitaminban, valamilyen cseppben, káposztában, napsütésben, varázsigében......stb találja meg a maga kifacsart indokát.

Aztán a rettegő vonal. Itt is széles a paletta. Gyíkembetek, ufók, 5G, chip, billgéc, .......

Szóval bőven benne van sajnos, hogy nem vagyunk a végén :(

(#101103) Angelina87 válasza Ricardo (#101102) üzenetére


Angelina87
tag

Jajj - jajj- jajj!!!!
Nagyon belemerültél ki, miért van az oltás ellen...., ezt tárgyaljátok egy fél éve legalább itt a fórumon. Szerintem ebbe kár belemenni újra, mert nagyon megosztó téma lett...- és ez volt vele a cél, semmi más: politika az egész... ezzel offolom is.. ezt a részt.

Mindenesetre, igazad van, meglátjuk, lesz-e :U Lehet szeptember elsején érkezik újra, reggel 8 órakor :C

" A világon vendég vagyok."

(#101104) Stanlee válasza lacos001 (#101101) üzenetére


Stanlee
őstag

Az FFP2 maszk az oregeknek az nagyon durva volt. Ha jol emlekszem maszkonkent kaszalt a gyogszertar 5 eurot.

Tele van a hocipom veluk.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#101105) t72killer válasza Stanlee (#101100) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mo-gon vajon hány hétre adják az Astrát? Após most kapta az elsőt.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#101106) Reggie0 válasza t72killer (#101089) üzenetére


Reggie0
félisten

Oda jo lesz az is...

(#101109) lacafaca válasza Ricardo (#101102) üzenetére


lacafaca
őstag

Mert ha egeszseges vagy, akkor nincs mitol felned pont...mindig az kiabal, akinek eg a haza :P

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#101110) proradeon válasza t72killer (#101105) üzenetére


proradeon
őstag

Legjobb tudomásom szerint ez még mindig nincs központilag egyértelműsítve, tisztázva. Elvileg az oltóponton választhatsz, hogy hogyan szeretnéd, a gyakorlatban meg több oltóponton már automatikusan 4 hétre adják a 2. dózis időpontját.

És egy kis off: [link]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#101111) Madwe válasza lacafaca (#101109) üzenetére


Madwe
nagyúr

Maradjunk annyiban, hogy jó eséllyel nincs mitől félned. De még ha egészségesen élsz, eszel, mozogsz, akkor is lehet valami betegséged amiről nem tudsz, akár csak örökletes is, valami autoimmun, pajzsmirigy, akármi. Többnyire életmód, élelmiszer miatt alakulnak ezek ki, de nem csak amiatt.

(#101112) Stanlee válasza #20749568 (#101107) üzenetére


Stanlee
őstag

Haziorvosnal intezted?

@t72killer: szerintem valahol 8-12 het kozott van.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#101114) t72killer válasza proradeon (#101110) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Közben megkérdeztem: júli végére adták neki a 2. időpontot, remélem 1 hónappal előre tudja majd hozatni...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#101115) Stanlee válasza #20749568 (#101113) üzenetére


Stanlee
őstag

:D

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#101116) Ricardo válasza Madwe (#101111) üzenetére


Ricardo
félisten

Négyszeresére nőtt az alapbetegség nélkül elhunytak aránya az elmúlt egy hónapban

Bár ez a hír volt már (áprilisi), de úgy néz ki nem árt pár embernek az ismétlés.

(#101117) proradeon válasza t72killer (#101114) üzenetére


proradeon
őstag

(#101118) Reggie0 válasza #20749568 (#101113) üzenetére


Reggie0
félisten

Kb. a nemetek talaltak fel a korrupciot, ezen nincs mit meglepodni.

(#101119) Coyot válasza lacafaca (#101109) üzenetére


Coyot
őstag

Várjál bemegyek a kórházba belemondom keresztapám arcába aki amúgy egészséges de 3. hete van oxigénen. Azt hitte ott zala megye határában, hogy az oltás öl, neki meg van midnenféle jómagyaros egéssége ez meg csak flu. Nem jött be.

Má' nem

(#101120) Madwe válasza Ricardo (#101116) üzenetére


Madwe
nagyúr

Volt hír, volt róla szó, de attól még h nincs nyilvántartott alapbetegsége nem jelenti azt hogy nem is volt s pont erről a csoportról írtam. Ahgy pl vmilyen genetikai faktor is benne van.
Azt nehezen hiszem el hogy a halottakat utólag megvizsgálják h amúgy volt e autoimmun betegségük pl. ha eddig nem volt feltárva...
ahogy pl alapbetegségnek se feltétlen jelzik gondolom ha valakin van 10 kiló felesleg (vagy annyi ami még nem elhízott a mutatók szerint), kezdődő ir, magas vérnyomás küszöbén van de még nem probléma, 30 éve dohányzik, emésztése a sok műanyag szartól leterhelt, stb...

[ Szerkesztve ]

(#101121) Ricardo válasza Madwe (#101120) üzenetére


Ricardo
félisten

Egyről beszélünk. Ezért tévedés a "Nincs mitől félned, ha egészséges vagy" duma.

Mert nem tudhatjuk kinél mit húz elő a kalapból ez a vírus.

(#101122) lacafaca válasza Coyot (#101119) üzenetére


lacafaca
őstag

Sajnalatos...viszont tul sokan gondoljak magukat egeszsegesnek, mikozben a kicsattano egeszseget a puffadt arc es a zsirszovettel boritott kemeny izmok jelentik, legurul par pohar itoka is, meg esetleg pofekeles is melle ok...az elfogyasztott etelekrol mar ne is beszeljunk. Vagy szikar, sportos fiatal, mikozben donti magaba a csodas elelmiszeripar hulladekait, az izomporok a desszertje, meg donti ra a tudjatokom sportloreket, meg eszi az ertektelen zoldsegeket, mert az milyen fasza...a rengeteg stresszt mar nem is emlitve ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#101123) t72killer válasza proradeon (#101117) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Már átesett a betegségen is enyhe tünetekkel, a szabad európai mozgáshoz kell neki.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#101124) Angelina87


Angelina87
tag

Tudom, hogy nagyon Csúnyát fogok írni, de mégis megteszem:

Nagyon sokan elfelejtitek, hogy az Élettel együtt jár a Halál, ki így- ki úgy, de egyszer elmegyünk... Most ki egy autóbalesetben, ki egy covidban..
Kérdezem én: Jobban föl lehet azt dolgozni, hogy édesapád vagy édesanyád reggel elment dolgozni, de egy alkoholista belehajtott, elütötte... és meghalt....- nem tudtál tőle elköszönni, nem tudtad elmondani a dolgaidat... vagy aki terrortámadásban halt meg... reggel elindult, délután már nem ért haza....
Csak erről nagyon sokan hajlamosak vagytok elfelejtkezni, hogy az Élettel a Halál is együtt jár... és valamikor be fog következni, senki nem tud arra sem nagyobb magyarázatot adni, h miért éppen az ő szerettét ütötte el az az autó, mennyi esélye volt pedig rá??? Na...

Vagy pl. ha most fegyverekkel, bombákkal tört volna ki a háború... akkor is meghalnánk sokan,,, lehet ma én, holnap te, azt sem lenne könnyebb feldolgozni...
Csak pumpálja a média a covidot és sokan elhiszitek ezt a sok maszlagot...
Nyílván sokan értelmetlenül haltak meg, és még fognak is, a rossz egészségügy miatt, a covid miatt, és sokan mások autóbaleset miatt, vagy egy őrült miatt...
De olyan opció sincs, hogy bemegyek a háziorvosomhoz és fölveszem az autóbaleset elleni vakcinát...
Úgyhogy ne féljetek a Haláltól, mert az Élettel együtt kaptátok..

" A világon vendég vagyok."

(#101126) Balion válasza Angelina87 (#101124) üzenetére


Balion
senior tag

Addig oké a részemről, ameddig te magad gondolkodsz így. Kár, hogy elolvastam az utolsó mondatig, mert azzal az a baj, hogy másokat is erre a meglátásra szeretnél buzdítani. Ez már nekem nem oké. Bár valami Coelho vagy Popper könyvben biztosan jól mutat az arra fogékonyaknak.

#101127: akkor valamilyen szinonimát is behelyettesíthetsz, hiszen erre a meglátásra ösztönzöl. Ez csak szőrszál hasogatás. De mondom, alapvetően nem azzal van bajom, hogy így gondolod, ezt tisztázzuk mégegyszer :)

[ Szerkesztve ]

(#101127) Angelina87 válasza Balion (#101126) üzenetére


Angelina87
tag

Nem buzdítok én senkit, csak elmondom, hogy ne féljetek a haláltól :)
Isten ments, hogy bárkit is buzdítsak :)

" A világon vendég vagyok."

(#101128) t72killer válasza Angelina87 (#101124) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ahogy az autóbalesetnél is, itt is lehet jelentősen csökkenteni a kockázatokat. A mindentlesz.rok vírustagadó == ittas, jogsi nélküli barom apuci bömbijében.

A média más tészta, klikkvadászatból él már régóta. Abban teljesen igazad van, hogy nem szabad a média által diktált ütemben élni. Józan ésszel kell élni és a 99% szemét mellett ki kell szűrni a hasznos-fontos darabokat az információáramlásból.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#101129) gangstagergo válasza Angelina87 (#101124) üzenetére


gangstagergo
senior tag

Ha van kiért élned akiket szeretsz akkor igenis félned kell a haláltól.

[ Szerkesztve ]

(#101130) #62435328


#62435328
törölt tag

Sziasztok!

Kb 1 hónapja átestem a koronavíruson.
Szokásos tünetek jelentkeztek: nehézlégzés, enyhe láz, köhögés, szag/ízlés elvesztése stb..
Ami meglepett, hogy ezek mellé napokig tartó erős szívverés, magas pulzus is társult, egyszer 130-ig is felment.

Szerencsére ezek pár napon belül enyhültek, viszont esténként még mindig elkap egy ilyen megmagyarázhatatlan rossz közérzet/érzés.
A pulzusom felmegy, 80-90 körül, és nyugtalan vagyok, aludni nem igazán tudok.. :(

Az orvoson Nevotens-t írt fel, EKG, labor, tüdöröntgen, mind negatív lett, de mégsem vagyok teljesen jól.
Esetleg valakinek tapasztalata??

Köszönöm, és jó egészséget! :R

(#101131) catroot válasza #62435328 (#101130) üzenetére


catroot
veterán

Nekem is voltak ezek a tünetek (magas pulzus) fertőzés után, de idővel elmúltak.

Talán 3-4 hét lehetett, nem tudom pontosan már.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#101132) Balion válasza t72killer (#101128) üzenetére


Balion
senior tag

Na igen. Azért, mert valaki meghalt, még nem kellett, hogy úgy történjen.
Különbséget lehet tenni a hibáztatás között, hogy valaki mit tehetett volna másképp, hogy ne haljon meg és a között, hogy megnézzük, mit tehetett volna másképp valaki és esetleg valaki ebből tanulva máshogy jár el. Vagy akár törvényt, szabályt is módosítanak miatta. Pl. a közlekedést is igyekeznek biztonságosabbá tenni, ezért van annyi fekvőrendőr, sínek előtti rece, lámpa, hangjelzés, felfestés, tábla, forgalomirányító, meg még megannyi dolog.

[ Szerkesztve ]

(#101133) Madwe válasza gangstagergo (#101129) üzenetére


Madwe
nagyúr

Félned akkor sem kell. De egészségesen élhetsz hogy javítsd az esélyeid, az anyagi helyzeted is tudod úgy alakítani életbiztosítással, megtakaritásokkal hogy ha mégis elmennél ők ne érezzék anyagilag meg.
a félelem csakis önös érdek s felesleges stressz egy amúgy is elkerülhetetlen dolgon.

(#101134) MaxxDamage válasza Angelina87 (#101127) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

A "halál" nem válogat, 1x mindenkinek eljön.
Sajnos ez az élet rendje.... születünk és meg is halunk! :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#101135) Balion válasza Madwe (#101133) üzenetére


Balion
senior tag

Megint szőrszálhasogatás. Nyilván tartani lehet tőle, ezt mondhatjuk félelemnek is.
A félelem jó dolog (is).

(#101136) #62435328 válasza catroot (#101131) üzenetére


#62435328
törölt tag

Köszi!

Engem múlthónap 9.-én szabadítottak fel, de azóta is érzem, viszont csak késő délután/este tapasztalom.

(#101137) csababarca


csababarca
őstag

kezd nevetségessé válni ez a védettségi igazolvány dolog.
kijött a kormányrendelet hétfőn a külföldiek oltásáról, stb, de semmi változás.
kormányablakban taj szám alapján lenézték, sikertelen lekérdezés....hiába van rögzítve eeszt-ben mindkét oltás ténye, hiába vannak bent az adatok (tartozkodási engedély, útlevélszám, stb), nincs változás.

Miért ennyire bonyolult ez a dolog? Egyszerűen nem értem, hogy rendelet van róla, akkor miért nem készítik rá fel a rendszert, hogy ki lehessen nekik is állítani....közben meg megy a felhívás, hogy regisztráljanak...

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#101138) 8th válasza szalai56 (#101053) üzenetére


8th
addikt

Ez jó hír akkor van remény.

(#101139) fatal` válasza csababarca (#101137) üzenetére


fatal`
titán

Mert a rendeleteket olyan idióták írják, akiknek fingjuk nincs az IT-hoz. Attól, hogy beleírod egy rendeletbe, hogy ez holnaptól így van, attól még nem lesz hozzá infrastruktúra és a fejlesztés sem lesz kész.

(#101140) PuMbA válasza lacafaca (#101122) üzenetére


PuMbA
titán

"mikozben a kicsattano egeszseget a puffadt arc"

Nem hiszem, hogy ehhez köthető a dolog. Sosem hallottam ilyet egy orvostól sem. Például Formula-1-es pilóták, akik egy 1,5 órás versenyt úgy lenyomnak, hogy sokszor 5g-s erőhatást kell a testüknek (főként nyakuknak) kibírniuk és megtartaniuk miközben agyban is ott kell lenni a reflexek miatt.... többségüknek nem puffadt arca van, pedig egészségileg, azaz fizikailag toppon kell lenniük, mert egy normál ember nem bír ki ilyet csak úgy, ha beleül egy F1 autóba a pacalpörkölt után.

[ Szerkesztve ]

(#101141) csababarca válasza fatal` (#101139) üzenetére


csababarca
őstag

én fordítva gondolkozom, először felkészíteni kellene a rendszert, majd utána rendeletet hozni.
logikus lenne így.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#101142) fatal` válasza csababarca (#101141) üzenetére


fatal`
titán

Pontosan erről beszélek. A gyakorlat viszont sajnos nem ez. Semmilyen cég nem fog megrendelés nélkül semmilyen rendszeren módosítani.

Viszont ehelyett (sokszor az adott megrendelő tudomása nélkül - ezesetben talán a NEAK lehet az üzemeltető, nem tudom) hoznak egy rendeletet, meghírdetik a közlönyben és mindenki néz (mind üzemeltetési, mind alvállalkozói/fejlesztői oldalon), hogy most ez mi? :D

[ Szerkesztve ]

(#101143) -Skylake- válasza lacos001 (#101098) üzenetére


-Skylake-
addikt

Ne haragudj, kit is tisztelhetunk benned, hogy neked "nehogymar az igasagugyi vagy az egeszsegugyi miniszter mondja meg" ? Kicsit eltevedtel szerintem, de gondolom majd kihevered, mert ha valami hat az biztos hogy az igasagugyi vagy az egeszsegugyi miniszter fogja neked megmondani, hogy kimehetsz e 10 utan vagy sem. Azer vannak itt eros tevkepzetek....

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#101144) csababarca válasza fatal` (#101142) üzenetére


csababarca
őstag

Így van.
Viszont egy esetben meg tudták csinálni, a regisztrációnál már hétfőn tudtál választani, hogy külföldi vagy magyar állampolgár vagy.
Ha külföldi akkor kérte az útlevél számot, stb.
Tehát azt felkészítették erre, csak a kártya rendszert nem.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#101145) Reggie0 válasza csababarca (#101141) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem kell elore felkesziteni a rendszert, csak nem masnaptol hatalyos rendeleteket/torvenyeket kene lehozni a kozlonyben. Emlekszem regen amikor honapok vagy akar egy ev is eltelt a kihirdetes es a hatalybalepes kozott.

A normal menetrend az lenne, hogy:
1. kijon a rendelet
2. atalakitjak a rendszert a rendeletnek megfeleloen
3. hatalybalep a rendelet

Elore dolgozni sem celszeru felinformaciok alapjan, majd le lesz irva a rendeletben, hogy mit kell elerni es akkor lehet lepni/tervezni a rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#101146) fatal` válasza Reggie0 (#101145) üzenetére


fatal`
titán

Pontosan. Nyilván a coviddal kapcsolatos dolgoknál nem működik, hogy hónapok vagy évek múlva legyen hatályos, de speciel pont a kártyarendszer, vagy az oltási regisztráció egy olyan dolog, amit már előre ki lehetett volna alakítani, ugyanis már a vírus megjelenésének a napján lehetett tudni, hogy tömeges oltás lesz.

(#101147) csababarca válasza Reggie0 (#101145) üzenetére


csababarca
őstag

én ezt értem, mégis bosszantó.
de még bosszantóbb, hogy azok a szervek, akikhez minden hírnél irányítják az embert, nem szolgálnak érdemi információkkal, kormányablakban még a rendeletet sem ismerték szerdán, ami hétfőn jelent meg.

mondom részben átalakították, mert regisztrálni már taj-szám nélkül is lehet.
barátnőm anno mikor regisztrált, akkor csak taj-szám alapján lehetett regisztrálni.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#101148) -Skylake- válasza PuMbA (#101140) üzenetére


-Skylake-
addikt

Ugyan mar hat ezt Te se gondolhatod komolyan. Vagy mondjuk urhajosok nem ? Eveken keresztul masodpercenkent az egesz eletuk monitorozva van, orvosi szakerto csapatok szamoljak ki grammra hogy mikor mit kell enniuk, hogy es mennyit kell mozogniuk stb... nyilvan nem ez az egeszseges, az egeszseges a sok zoldseg meg rakott krumpli 2 korso sorrel. Esetleg egy jo kis hurka a hazi disznobol, viccelsz... Hidrolizalt Tejjsavo feherje is csak epp annyira tiszta, hogy nincs a bolygon tisztabb feherje, porbol feherjet ? Ugyan mar... Toltottkaposzta, na az. Abba aztan van hazi zoldseg, hazidiszno, (boltirizs) , nincs a testedben olyan elettani folyamat aminek optimalis lenne egy toltottkaposzta, de lehet tole pufi arcod , az a lenyeg nem ? F1 meg F35 pilotak, dobdki.
Eddig csak szomoru volt egyebkent , mostmar inkabb cringe.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#101149) bubuska10 válasza #32839680 (#101090) üzenetére


bubuska10
senior tag

Köszi a választ és jobbulást!

(#101150) Balion válasza -Skylake- (#101148) üzenetére


Balion
senior tag

Modik, azért mindennek van határa. Itt már a töltött káposztát kritizálják! ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.