Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#102351) Fire/SOUL/CD válasza ToBeY (#102348) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ööö, ugye azon túl vagyunk, hogy belépsz az EESZT-be? Vagy oda nem tudsz belépni, mert nincs regisztrációd hozzá pl. ügyfélkapu? :U

Ha nem ez a szitu, akkor nem hinném, hogy "benned" van a hiba, mint később írtam ("kibertámadás", persze nem), egy kalap kaki a rendszer. Most csak kíváncsiságból beléptem és ezt dobja éppen... :C

Próbáld meg később, tényleg közröhej, hogy mit tudnak súlyos pénzekért fejleszteni...

UI: Lehetőleg ne olyan böngészőt használj, ami tele van pakolva addon-okkal, hanem pl. a sima Edge-t, mert egyes reklámszűrők képesek bekavarni és "eltüntetni" a QR kódot a portál felületéről.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#102352) ivana válasza radi8tor (#102347) üzenetére


ivana
Ármester

Az USA-ban hívják így a hasonló célokra szolgáló számot. Szerintem szerencsés fordítás, mert így a legtöbb külföldinek egyértelmű mi az.

(#102353) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Sziasztok!

Oltás után mennyire fér bele mondjuk egy séta? Nem feltétlen szeretnék egész nap feküdni, van itt kB 2 percnyire egy kis tó, max odáig lemenni. Vagy mindenképpen full pihenés javallott?

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#102354) ToBeY válasza Fire/SOUL/CD (#102351) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Az eeszt-be nem tudom hogyan kell belépni, mert nincs ügyfélkapum vagy e személyim :B Szóval a kérdés az, hogy az első lépést hogyan lehet abszolválni? :DDD

(#102355) radi8tor válasza racskobalazs (#102353) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Simán csinálj bármit amit bírsz. A szervezeted úgyis jelezni fogja ha elég volt a séta. :K

⭐ Stella

(#102356) Fire/SOUL/CD válasza ToBeY (#102354) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha se ügyfélkapu, se e-személyi, se telefonos azonosítás, akkor sajnos nem lépsz be az EESZT-be...
Abszolválni meg úgy lehet, hogy pl. csináltatsz egy ügyfélkapu regisztrációt, sajnos ehhez Kormányablakba el kell ballagni személyi okmányokkal meg egy létező/működő email címmel (amihez hozzá is férsz) és 1 nap alatt lesz ügyfélkapu reged... :B

Csak puszta kíváncsiságból, miért ennyire fontos az App számodra, nincs védettségi kártyád még és kellene? :U

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#102357) radi8tor válasza ToBeY (#102354) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Erre csak az a megoldás ha kormányablakban csinálsz Ügyfélkapu reget.

⭐ Stella

(#102358) natë válasza racskobalazs (#102353) üzenetére


natë
nagyúr

Simán melóztam utána. A karom fájt csak.

(#102359) ToBeY válasza Fire/SOUL/CD (#102356) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Értem, hát akkor ennyi... :U
Gondoltam az app hamarabb megvan és kényelmesebb mint a kártya, mivel a teló mindig kéznél van.

(#102360) radi8tor válasza ToBeY (#102359) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja, de akkor adogathatod oda mindenkinek a telefonodat. Pl egy jegyvásárlásnál ez nem túl egyszerű.

⭐ Stella

(#102361) Dinter válasza radi8tor (#102360) üzenetére


Dinter
addikt

Miért kéne odaadni? Odanyújtja, leolvassák, kész.

(#102362) PuMbA


PuMbA
titán

"Ausztria mégis elfogadja a kínai vakcinát, de az oroszt nem"

Ennyi, Sinopharm Master Race ;]

(#102363) ToBeY válasza radi8tor (#102360) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Szerintem elég lenne odatartani amíg leolvassa a QR kódot.
Én legalábbis biztos nem adnám oda senki kezébe a telefonomat. :N

(#102364) radi8tor válasza Dinter (#102361) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Amit én láttam, ott az emberektől elkérték még a kártyát is pedig azt is be lehetne lőni távolról de inkább leolvassák szemüveggel az adatokat róla.

⭐ Stella

(#102365) Sped válasza radi8tor (#102364) üzenetére


Sped
aktív tag

De ez baromság, a MÁV-nál is telefonról úgy olvassák le a jegyet, hogy csak odatartom, pedig az aztán tényleg nem egy 21. századi cég. Soha senkinek nem adnám oda a telómat. :) Egyébként oltás után mennyi idő, mire app-ban is látszik, hogy kvázi ismét egyenrangú polgárrá váltam?

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#102366) Dinter válasza Sped (#102365) üzenetére


Dinter
addikt

Elvileg szinte azonnal kéne, ahogy felviszik az EESZT-be,

(#102367) Rage47 válasza radi8tor (#102364) üzenetére


Rage47
veterán

Oda nem adom a telómat senkinek, lol. Nem láttam még ilyet, és ja, Mávnál is képesek megoldani.

(#102368) radi8tor válasza Rage47 (#102367) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez oké, de itt most nem csak MÁV kallerek fogják ellenőrizni a jogosultságot, hanem pl állatkert bejáratánál is.
Videóban is ott van, meg képen is.

De nem akarok én vitázni a semmiről, csak szerintem nem egyszerűbb a mobilos megoldás.

⭐ Stella

(#102369) perempe válasza Rage47 (#102367) üzenetére


perempe
addikt

Én egy jegyet nem nyomtattam ki, de az Erkelben összefogták a telómat nylon kesztyűvel, nem engedték, hogy én nagyíthassak. Ősszel még lehetett járni.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#102370) lacos001


lacos001
senior tag

Német szekció...
Most voltunk bizonyos papírokért a házi orvosnál.
2 öregemberke volt csak a váróban...
No mind1.
A doki leadta beszélgetésünk után, hogy ez a 2 öreg volt a héten az első kettő, akit beolt mindjárt. Első körösök...78 és 82 éves emberkék.
Holnap 1, péntekre 3 van, ha mind megjelenik...

Természetesen ez 1 doki a sok ezerből aki szúrkál, na de akkor is. Vmi mintha nem stimmelne...Miért nincs tolongás? Elmúlt a riadalom?

Szóval ha ez így halad, mert az oltás ugye a mérvadó el fog még egy darabig tartani. ;]

(#102372) lacos001 válasza #20749568 (#102371) üzenetére


lacos001
senior tag

Idézek a régebbi hszemből.

"Elmondta, hogy a Landkreisunk (Emsland) 5,5 millió oltóanyagot kapott, abból kb 3 milliót használtak fel, a többit kiszórták a házi orvosoknak.
Készült egy számítás, hogy napi 20 embert be tudnak oltani, az heti 100 főt jelent, és akkor szeptemberre mindenki boldog lesz. Na igen, de nem megy el még napi 20 ember sem, heti szinten jó, ha összejön a 25 fő.
Ő nem hibáztat senkit, aki nem akar oltatni, mert ő maga sem tudja nyugodt szívvel azt mondani, hogy igen, ez jó, nem, ez nem jó. Mire alapozva mondana bármit is?
Kérdést feltettük, hogy ki találta ezt ki? Ki számolta ezt ki?
Valami idióta politikus...Jött a válasz. :DDD"

Ezt szerintem akkor is és a mai elmondása alapján is arra értendő, hogy a kutya nem megy.
Sosincs tolongás nála. A többi dokinál sem, látjuk minden nap.

Erre a hétre 6 ember eddig, ha mind elmegy. Jó sok...
Impfzentrum meg bezárva, oltóanyag kanyarba, nem véletlenül nincs Termin sem.
Várólista a végtelenségig... :D

(#102374) lacos001 válasza #20749568 (#102373) üzenetére


lacos001
senior tag

Haladjanak, mert....

"Nun wurden auch vier Fälle der indischen Corona-Variante in Niedersachsen entdeckt. Die Corona-Fälle befinden sich alle in der Region Hannover. „Das zeigt, dass sich die Varianten global bewegen und nicht aufzuhalten sind“, erklärte Claudia Schröder, Vize-Chefin des Krisenstabs der niedersächsischen Landesregierung, bei einer Pressekonferenz. Derzeit werde das Auftreten der neuartigen Mutante genau beobachtet. Besondere Vorkehrungen gibt es allerdings nicht."

Megjött a gangeszi rém...

(A linkek a copy paste miatt vannak, nem én vótam. El sem olvasom...)

[ Szerkesztve ]

(#102376) laszlohu


laszlohu
addikt

Új ajánlás a Pfizer tárolásával kapcsolatban,

"
Az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) rugalmasabb tárolási körülményeket javasol a BioNTech és a Pfizer cégek közösen kifejlesztett, Comirnaty nevű vakcinájának, az amszterdami székhelyű uniós ügynökség friss ajánlása szerint a bontatlan üvegeket 2-8 Celsius-fok közötti hőmérsékleten, azaz normál hűtőszekrényben akár egy hónapon át is lehet tárolni.
"

[link]

(#102377) radi8tor válasza laszlohu (#102376) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezek szerint csak a hűtőgyártók lobbija miatt volt a korábbi tárolási szabály. :DDD

⭐ Stella

(#102378) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Vótmá'?

(#102379) Elektrosokk válasza Z.É.T. (#102378) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Én pont így jöttem ma a szájsebésztől, egyedül ültem az autóban maszkban... Sőt, néha a közeli boltba menet sem veszem le. ;] Gyakran edzés közben is van rajtam maszk, bár az másfajta. ;] Még senki sem szólt rám hogy nem kéne... ajjaj. :DDD

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#102380) lacafaca


lacafaca
őstag

hát gyerekek...nem akarok dicsekedni, de olyan kontaktom van személyes ismi, amilyen itt senkinek :D most kiderül, döglik-e a légy, vagy minden kafa a jenki szmötyivel és senkinek nincs félnivalója...6x elöbb fog kiderülni, mind itt bárkinek ;]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#102382) lacos001 válasza lacafaca (#102380) üzenetére


lacos001
senior tag

Add le az infót, ne kelljen elátkozzalak :DD

(#102383) lacafaca válasza lacos001 (#102382) üzenetére


lacafaca
őstag

megvan a hírekből a szombathelyi egész tubussal oltott emberke? na az egyik piacos cimborát tolták tele :DDD ma jött először és derült ki, amúgy jelenleg él és virul, de nem túl őszinte szegénynek a mosolya, ha meséltetni kezdik róla :N

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#102384) radi8tor válasza lacafaca (#102383) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaaa. És mit fizetett érte, hogy Superman-t varázsoljanak belőle? ;]

⭐ Stella

(#102385) lacafaca válasza radi8tor (#102384) üzenetére


lacafaca
őstag

aszongya nem szarozik, egybe löveti a következő 1?-2 évet :DDD

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#102386) lacos001 válasza lacafaca (#102383) üzenetére


lacos001
senior tag

Ennyi? Azt hittem valami ütősebb...
Sós víz mit árthatna.... :DDD

(#102387) PuMbA válasza lacafaca (#102383) üzenetére


PuMbA
titán

Pár nap és elmúlik a vakcina terhelése :) Ezért kell kínai vakcinára jelentkezni, mert az már előre be van töltve és nem tudják elrontani az adagolást ;]

[ Szerkesztve ]

(#102388) lacafaca válasza PuMbA (#102387) üzenetére


lacafaca
őstag

jaja...a legjobb a kínai placebó ;]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#102389) Maxxy10 válasza racskobalazs (#102353) üzenetére


Maxxy10
addikt

En ma kaptam meg itt a UK-ban. Siman lenyomtam utana egy 6km setat. Elegge elfaradtam de semmi gond nem volt. Viszont doki ismim letiltott a kondirol egy hetre minimum.

(#102390) bubuska10


bubuska10
senior tag

Holnap reggel elkísérek egy tűtől félő ájulós lányt az oltásra, de amiatt izgul, hogy mivel én nem most kapom ezért nem mehetek be és ülhetek mellette az oltás után. Van ilyen amúgy? Egy barátom azt mondta, hogy 5en kaptak oltást, és csak 5-en ülhettek a váróteremben. :F És mivel érdemes nyugtatni ilyen elszédülős emberkét? :)

(#102391) Maxxy10 válasza bubuska10 (#102390) üzenetére


Maxxy10
addikt

Egyen előtte. Ne üres hassal menjen illetve legyen nála egy szem csoki ha rosszul lesz csak egye meg és jobb lesz.
Nyugtatni? Hát ;] a ventilátor rosszabb mint a tű :U viccet félretéve ha nem nézi a tűt az nagyban segít. Tartsd végig szóval arra az egy percre.

(#102392) t72killer válasza bubuska10 (#102390) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Morbid ON
Előtte két héten át trenírozod mindenféle oltásba belehalt c. sztorikkal valamelyik antiwaxxer oldalról + elalvás előttre javasolsz neki egy sorozatnyi láncfűrészes darabolóshorrort, aztán annyira ráun, hogy lesz.rja és elsőnek jelentkezik a tűért. Végülis egy tű jobb, mint a láncfűrész, nem ?
/Morbid OFF :R

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#102393) bubuska10 válasza Maxxy10 (#102391) üzenetére


bubuska10
senior tag

Ezek szerint akár be is mehetek vele amikor az oltást kapja? Ha ezt lehet így attól biztos megnyugodna. :)

(#102394) lafaty80


lafaty80
őstag

No, 2 hónappal a covid után tegnap reggel meglett az első pfizer.
Ott még semmi nem volt, délután már fájt a helye. Estére enyhe fejfájás.
Ma reggel közepes fejfájással folytatódik, kíssé levert hangulat, és mocskosul fáj az oltott karom, emeli is nehezen tudom.
Eddig ennyi :D (páromnál is kb ezek vannak), bár ő "híró", mert bemegy dolgozni, hogy sajnálatból küldjék haza, én férfiasan szabit vettem ki.... :DDD

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#102395) dr.bubo válasza laszlohu (#102376) üzenetére


dr.bubo
őstag

Ez a Cormirnaty olyan oroszosan hangzik, lehet, hogy az oroszoktól veszik a vakcinát csak átcímkézik? :F ;]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#102396) lacos001 válasza #20749568 (#102375) üzenetére


lacos001
senior tag

Majd kitalálják a "játék a számokkal" bolondságukat....Nálunk a Landkreis most 39,5.
Lesz ez még 200+ is.

Örülünk Vincent? .... Niedersachsen: Urlaubsverbot für auswärtige Gäste gekippt
Pedig itt az ázsiai gyilkos.
Britt megérkezésénél vergődés, fullos lezárás/bezárás, indiainál nyitás féleség. :D

Egy kis idézet a nagy örömködésből a vendéglátósok részéről.

"Liebe Gäste und Einheimische,soeben haben wir erfahren, dass Gäste wieder aus allen Bundesländern in Niedersachsen übernachten dürfen. Die Regelung, den Tourismus nach dem Corona-Lockdown zunächst nur für eigene Einwohner unseres Bundeslandes zu öffnen, wurde vom Oberverwaltungsgericht Lüneburg außer Vollzug gesetzt - und zwar mit sofortiger Wirkung. Das bedeutet: In den Gebieten, in denen die 7-Tage-Inzidenz unter 100 liegt, dürfen wieder Gäste von überall übernachten. Alle anderen Regelungen - beispielsweise in Bezug auf Testpflicht und Auslastungsbegrenzung - bleiben davon aber unberührt.Wir freuen uns auf euch! P.S.: Gäste von außerhalb Niedersachsens, deren Urlaub leider in den letzten Tagen storniert werden musste, können bei Ihren Vermietern vielleicht nochmal nachfragen, ob eine Anreise noch möglich ist. Bitte haben Sie Verständnis, dass weder wir noch ihre Vermieter etwas für diese Situation können. Danke."

Jaaaaa, teszt nélkül mehetünk ruhaboltba IS mától. Engem nem érint, 7+ éve nem voltam ilyen boltban...
Annyi, hogy időpontra és max 3 személy. (14 éven aluli nem számolandó)
Sőt még könyvtárba is mennek ma a lányok. 16:00-16:30ig mókázhatnak. Ohne Test...

Hírtelen tele lett minden "vendéglátós" álláshirdetésekkel...

[ Szerkesztve ]

(#102397) lacafaca válasza lacos001 (#102396) üzenetére


lacafaca
őstag

nézz át a másikba..itthon az őrület már olyan szinten van, hogy a vaxerek már az antivaxerek gyerekeinek elvételét sem tartanák földtől elrugaszkodottnak...kész, totális agyhalál :D

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#102398) Maxxy10 válasza bubuska10 (#102393) üzenetére


Maxxy10
addikt

Azt nem tudom :( szerintem hely függő hol rendesek hol nem.
Nem Magyarországon vagyok UK-ban tegnap mikor megkaptam mindenki egyedül volt. Oltás után a váró teremben egy csaj mellettem ájult el szerencsére felém így eltudtam kapni, neki utána meg lett engedve, hogy a kint tartózkodó párja ott legyen.

(#102399) Stanlee válasza lacos001 (#102396) üzenetére


Stanlee
őstag

Beoltattad mar magad, vagy a hazidokinak nincs Biontech-e?

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#102400) mzso


mzso
veterán

Itt (kormanyhivatal.hu) azt írják, hogy online is elvégezhető a hiányzó védettségi igazolvány jelzése. Mindenki akivel beszéltem kapott, miután COVID-os volt.

The amit linkelnek, ott nem találok semmiféle űrlapot, vagy akármit. Akkor viszont hol kell?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.