Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#114851) aelod válasza Angel2014 (#114845) üzenetére


aelod
veterán

Ilyen gyorsan? Így nézek ki már egy jó ideje...
Benne vagyok. Mikor megyünk? Imádom amikor a teremben is odajönnek suttogva, hogy mit szedek....a lábam b+ a taposó gépen meg a terembe mert nem jár a köcsög BKV.

[link] na ma rámentem erre. Hát valami brutál jó.

(#114852) Ijk

Pszt ne rontsd el, ő észrevette... :DDD

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#114852) Ijk válasza Angel2014 (#114845) üzenetére


Ijk
nagyúr

Eres típus, ebben a formában 99% hogy nincs kox.
Mocsokmisi is eres volt, ő sem cuccolt.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#114853) Woodslave válasza Ijk (#114852) üzenetére


Woodslave
nagyúr

most ez jó forma. Kár hogy láttuk hogy fest Toldi Zsuzsi mellett ;] :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#114854) kolosanyi válasza Ijk (#114852) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nem a francot. Pont ő volt az, aki kínlódott a fekvenyomással és egy idő után bekoxolt inkább. Ez persze nem jelenti azt, hogy aelod cuccol, mert szerintem sem, egyszerűen ektomorf alkat.

(#114855) aelod válasza Woodslave (#114853) üzenetére


aelod
veterán

Pedig ott két kilóval több voltam. Látszik, hogy kép és kép között is mennyi különbség van.

Mocsokmisi?

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#114856) Ijk válasza kolosanyi (#114854) üzenetére


Ijk
nagyúr

Arról lemaradtam. Amikor láttam képet róla úgy nézett ki mint egy eres vízisikló.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#114857) kk831228 válasza Ijk (#114856) üzenetére


kk831228
addikt

;] :DDD Viszont szálkás... ;]

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#114858) God Vazzeg válasza aleister (#114850) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Nem engem szólítottál meg de:

És ha autóversenyző vagyok, és azt posztolgatom mindenhova, vagy ha "ekkora halat fogtam tegnap a tón" fotókat rakok ki, akkor nem magamutogató vagyok? De és nem. Mert az ember jelleme ilyen, ha büszke valami eredményre, megmutatja másoknak, és ha pozitív a visszajelzés az sikerélmény pluszban még.

Mi a testünkkel foglalkozunk, ez egy ilyen sport, nyilván a testünket fényképezzük nem? Vagy mit kellene?

Áhh hülye téma ez, hagyjuk :D

(#114859) aleister válasza aleister (#114850) üzenetére


aleister
veterán

Egyébként elég rendesen elkanyarodtunk az alap témától, ami a kox negatív hatása volt. A többiek egészségügyi oldalról közelítették meg, én meg a társadalmi, szociális vonatkozását vettem a dolognak. Erre te Csernusként elkezdted az én indítékaimat analizálni, ahelyett, hogy az alaptézissel foglalkoztál volna, ami tőlem független. A rossz hír-jó hír tanulmányt nem én követtem el, az emberi psziché is független tőlem. Ha úgy érzed, hogy az általam felvázolt tézis téged nem érint, akkor egy legyintéssel menj el a dolog mellett! De, ha nem inged, akkor ne vidd olyan útra a dolgot, ami irreleváns (pl az én célom a testépítéssel)!

(#114858) God Vazzeg:
Természetesen semmi baj nincs azzal, hogy reagálsz. Ez egy topic, nem privát csevej. :)
Teljesen igazad van abban, amit írsz. Nincs ezzel semmi baj. Szerintem is rendben van az, ha az ember büszke a teljesítményére. Főleg, ha ezt fáradtságos, küzdelmes úton éri el. Nem elítélésként írtam azt, hogy a testépítők többsége vágyik a pozitív visszacsatolásra.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#114860) Angel2014 válasza aelod (#114851) üzenetére


Angel2014
addikt

Hallod ugye ezt te sem mondod és gondolod komolyan ....egy hónap sem telt el...csak 15 nap ..kb.... :o :O :U

Szóval te 15 nap alatt legalább 8 10 kiló izmot magadra hozol úgy hogy szálas és eres vagy mellette?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#114861) KisDoc


KisDoc
csendes tag

Magamból kiindulva 100% biztos vagyok benne, hogy Aelod naturál. Nekem tömegelés közben (amit folyamatosan csinálok, moderált formában) is látszanak a hajszálerek, főleg edzés közben. Mindez úgy, hogy már több, mint 10 éve van makacs vastagbélgyulladásom (colitis, gyógyíthatatlan autoimmun betegség, csak tüneti kezelés lehetséges). Jelenleg az edzéssel az a célom, hogy ellensúlyozzam a felszívódási zavarból adódó és a folyamatosan szedett "gyógyszerek" mellékhatásaiból eredő testi leépülést. Elég sovány vagyok, de a szálkásság és a forma miatt sokan gyanúsítanak koxolással. Ha fel vagyok öltözve rendesen, akkor szinte meg sem lehet mondani, hogy edzek.

(#114862) Angel2014 válasza KisDoc (#114861) üzenetére


Angel2014
addikt

Na jó de idág azt írta nem bír hízni,,, most szálasan feljött rá 8 kiló 15 nap alatt?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#114863) kk831228 válasza Angel2014 (#114860) üzenetére


kk831228
addikt

Azok hónapok... :DDD ;] de trollkodni király... ;]

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#114864) Shadowbull válasza Woodslave (#114821) üzenetére


Shadowbull
addikt

volt itt par eve a Casanova nevu srac, neki is volt tomege, es o is nyomott elotte egy lightos kurat, es o maga is azt mondta hogy nem ugyan oda esett vissza mint elotte volt.

Nyilvan ez a hatas nem mukodik a vegtelensegig, es valoszinuleg nem is mindenkinel jon elo.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#114865) syl5 válasza aelod (#114830) üzenetére


syl5
őstag

Engem csak az érdekel, hogy mit csinálsz? :)
1 év alatt kurva sokat fejlődtél.
Milyen programot követsz, hogy edzel?

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#114866) GoTReX válasza Woodslave (#114821) üzenetére


GoTReX
őstag

Mennyivel guggolsz Wood? Hány kg vagy jelenleg?:)

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#114867) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Érdekes ez a mi számít izmosnak és mi nem kérdés.
Ha közvetlen környezetben szétnézek, család, barátok, munkatársak között, akkor nem nagyon tudnék olyat mondani, aki gyúrós szemmel bárhogy is néz ki. Pedig vannak közte rendszeresen sportolók. Egy ilyen környezetből szinte bárki ki tud lógni, aki huzamosabb ideig jár edzeni és megpróbál odafigyelni a kajára egy kicsit.
Ha meg versenyzőket és YT-os, instás fake natty-kat nézget az ember, akkor meg rögtön szarnak látja magát.
De szerintem tudni kell a helyén kezelni a dolgokat. A színpad, youtbe és insta nem egyenlő a való élettel...
___
Más:
Én meg utoljára májusban raktam be képet magamról.
Aktuális:
~2 hete készült hát kép.

kb ugyanakkorról front

Ez meg Mai szemből.

Na ez pl nincs meg a topik átlag, de arra elég, hogy jobban érezzem magam a bőrömben és így is sportosabb a kinézetem, mint a péksütin élő nagy átlagnak
Mondom ezt úgy, hogy kaját nem nagyon sikerül tartani, 1-2 hét diéta után, a száraz hús, rizs, zöldség kombót alig birom letolni a torkomon. Utána jön 2-3 hét csaló kajálás, aztán megint ráveszem magam, hogy jobban oda kellene figyelni...

[ Szerkesztve ]

(#114868) rwin5 válasza Angel2014 (#114862) üzenetére


rwin5
őstag

kicsit közelebb áll + fejlődött azóta + itt be van durranva, nincs olyan óriási különbség amiért a kox policét kéne hívni :D

(#114869) aelod válasza Angel2014 (#114862) üzenetére


aelod
veterán

Te retartáld vagy? Pár hozzászólással előbb írtam, hogy a muscle beaches forma és a mostani között -2kg van. Én elhiszem, hogy aki ilyen agyatlan programokkal edz mint te, és a táplálkozási/anatómiai ismeretei is mélyen vannak és akinek nem durran a válla 10 gyakorlattól sem képtelen felfogni, hogy cucc nélkül is lehet fejlődni.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#114870) Woodslave válasza aelod (#114869) üzenetére


Woodslave
nagyúr

a tükör bedurranás és jó fény. Ezért nem kell komolyan venni az ilyen előtte-utána képeket

de ez a képed tényleg faxa, a diétázás megy úgy látom :R :K

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#114871) Woodslave válasza bigmasterg (#114867) üzenetére


Woodslave
nagyúr

utolsó két kép nem jön be :U

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#114872) Woodslave válasza GoTReX (#114866) üzenetére


Woodslave
nagyúr

80-81 re visszapattantam...

1 hónap kihagyás után (lábedzés) után most hétfőn 90kg-val 8-akat.. De ez 120kg-nál jobb nem lesz. A jobb térdem most xarakodik a változatosság kedvéért. De úgy néz ki ahogy írtam inkább a front squat a ludas szóval ahelyett is back squat lesz (kétszer lábazok hetente)

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#114873) aelod válasza Woodslave (#114870) üzenetére


aelod
veterán

Ráfeszítettem csak, nincs az bedurranva. Na igen ezért is mondtam, hogy a strandos képek jó fosok lettek. De majd alakul ez, meg némi barnítóval adja majd ki az igazi formát. A diéta meg eddig úgy néz ki h 300ch, 65körül a zsír és 200 felett a fehérje. Még van vissza 4 hét, a ch megy majd lejjebb, eddig jól bírom.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#114874) Woodslave válasza aelod (#114873) üzenetére


Woodslave
nagyúr

na akkor még jobb. :K

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#114875) GoTReX válasza Woodslave (#114872) üzenetére


GoTReX
őstag

Ilyet is ritkán hallani,miért edzed kétszer?Így kettő rövidebb,vagy el van maradva ùgy érzed?

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#114876) aelod válasza GoTReX (#114875) üzenetére


aelod
veterán

Nem ritka a heti 2 láb edzés. Én is gondolkodtam rajta egy időben. De most heti osztásban viszonylag nagy súlyos és koncentrált kis súlyos több ismétléses edzéseket végzek lábra.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#114877) GoTReX válasza aelod (#114876) üzenetére


GoTReX
őstag

A plusz beiktatott edzés nálam inkább karra vagy mellre irányulna.Nem azért mert paraszzkondi és az lòg ki a zsigulibòl,hanem mert kart elmaradottnak érzem,mellre pedig feljleszteni szeretném a fekvenyomást.Jelenleg ez heti 4 alk. + has de az otthon.

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#114878) Woodslave válasza GoTReX (#114877) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Alsótest-felsőtest bontás heti 4x

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#114879) aelod válasza GoTReX (#114877) üzenetére


aelod
veterán

Én nem nyomok fekve. Látszik is xD Hasat én minden edzésen edzem.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#114880) Apollyon válasza HussarF (#114798) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Teljesen félreértettél. Inkább egészségügyi szempontból vettem figyelembe a dolgot, mint minden kapcsolódó témát. Drogozni nyilván ezért sem, meg elvből sem drogozunk.
Ok, kipróbálod magad, az még valamennyire rendben van, de akkor is ott a kockázat. A körülmények (kémikus haver) amihez ragaszkodsz ilyen esetben azért nem az általános.
Másrészt, szintén általánosságra célzok nem a konkrét személyedre: ha már lemész konditerembe, éveken át csinálod és rendesen kajász is, már ezzel jobban nézel ki a világ 99+%-ánál.

De ha már koxolni akarsz akkor már ez sem elég? Igen, amiket Woodslave írt még talán ok, de csak ezért szerintem senki nem fog belekezdeni, nyilván jó az hogy ha "kamatoztatja" a dolgot. Erre voltam kíváncsi hogy szerinted ezt miként lehet.

Ha a haterek-kel rám is céloztál, abszolút nincs bennem ilyesmi. Én inkább azt szeretem amikor nem igazán vesznek észre az utcán. Mármint, azzal nincs gondom ha megnéznek, de néha vannak rosszalló tekintetek, ha melegem van felveszek egy trikót és előfordul hogy beszólnak, mint múltkor is a strandon. Ezt én nem komázom, jobban érzem magam az árnyékban. Pedig nem vagyok egy nagy darab, kb aelod alatt valamivel. Mégis többször volt már, amikor a kisebbségi "kemény" legény az utcán/villamoson/buszon (tudom vegyek autót ;] ) meglát, és elkezd boxolni a levegőbe és/vagy húzódzkodni a kapaszkodón. Látszik hogy ezzel kompenzál. Mivel kopasz vagyok, még valamennyire fenyegetve is érezhetik magukat, aztán amikor már több ilyen néz akkor én is. Mindegy, azért kellemetlen tud lenni, hogy mész valahol és utánadkiabálnak. De ez a "problémám" minden bizonnyal meg fog oldódni ha elköltözöm.

De egyébként ebben a hogy nézzünk ki témában Zola egy régebbi hozzászólása tetszik amiben azt írja hogy túl sokat agyalunk a témán [link] Peace :R

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#114881) aelod válasza Apollyon (#114880) üzenetére


aelod
veterán

Hát milyen strandra jársz te? ;]

Nem is kell folyton mutogatni magad. Én pl. edzeni is hosszúban szoktam. Nem pöffeszkedek a tükör előtt stb.
Ezer fokban nyilván nem kell hoodie-ban nyomni de ha van valami akkor azt mutassuk már meg. Nők sem azért pimpelik fel a csöcsük, hogy utána garbóban flangáljanak.
Legutóbb amikor trikóban voltam a postán az ügyintéző megkérdezte, hogy mit csinálok. :) Mert, hogy ő crossfittel. Jó arc volt semmi offenzív beszólás vagy stb.
A kreténekkel meg nem kell foglalkozni.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#114882) Ijk válasza Apollyon (#114880) üzenetére


Ijk
nagyúr

Kurva egyszerű, mindig többet akar az ember. Ha már rég elérted az egykor kitűzött célt az sem lesz elég.
Vagy találsz másik hobbit és nem érdekel.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#114883) Woodslave válasza Ijk (#114882) üzenetére


Woodslave
nagyúr

nekem az a szerencsém, hogy magát az edzést élvezem nagyon. Bedurranok, faxán nézek ki (relatíve persze :D ). Aztán eszek érzem hogy feszülök, jó. Ha van némi izomláz akkor marad másnapra is az érzés.

Más részről meg bármennyire is szeretnék izmosabb lenni képtelen vagyok az ehhez szükséges kaja részt csinálni. Csinálok magamnak kaját 2-3-at megiszom a fehérjét meg vacsorázok valamit aztán ennyi. Képtelen vagyok már tömni magam rizzsel meg zabbal, túróval. Ez is valahol a genetika része (gyengeség :K ) De ez van.

Ezen kívül meg elég körülnéznem hogy néznek ki 40-es férfiak meg arra gondolni hogy néznék ki ha nem edzenék ez elég motiváció.

Nyilván túlagyalom, túl sokat foglalkozom vele és túl sok naturál instagramosat nézek hogy azért xarul érezzem magam, de ez nem a testépítés hibája elsősorban hanem a midlife crisis-é amiben vagyok :C

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#114884) GoTReX válasza aelod (#114879) üzenetére


GoTReX
őstag

Valòszínüleg te csinálod jól,nekem kb befelé nőtt a hasam emiatt nem fektettem rá túl nagy hangsùlyt.Fekvenyomásnál egykezeseket nagyon szeretem,de most rúddal próbálkozom edzőtársal nagyobb sùly miatt.

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#114885) Ijk válasza Woodslave (#114883) üzenetére


Ijk
nagyúr

Bárcsak én is ilyen lelkes lennék.
Engem csak az visz el a terembe hogy ha nem csinálom akkor hiányzik.

GoTReX: Fekvenyomáson mindig csak forgatom a szemem. Gyúrósok 95%-a fordítva nyom fekve. Nem engedi le mellkasra, de legalább tökig kinyomják, sokan meg is tartják fent. Aztán csodálkoznak hogy nem fejlődik a mell.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#114886) GoTReX válasza Woodslave (#114883) üzenetére


GoTReX
őstag

Wood:Olyan sokat emlegeted a korod,ne öregítsd már magad!!:-P

Ljk:Értem mire gondolsz.Gyors le,fölpattintás kombò...
Érdekes dolog ez.Nincs rossz mellem,elég jò íve van aránylag,persze tömeg sok kell még.Ùt elején vagyok.Viszont rohadt gyenge nyomò vagyok.Deszka melkasù emberek is van hogy jobban nyomnak nálam simán.

[ Szerkesztve ]

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#114887) Woodslave válasza Ijk (#114885) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ha lesz otthon feleség meg két gyerek akkor lelkesebben mész terembe megint ;] :D

Gotrex: 39 leszek mindjárt. Még ezen az oldalon vagyok az igaz :C

:P

talán 45 évesen izmos is leszek mint Alpacino :K

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#114888) bigmasterg válasza Woodslave (#114871) üzenetére


bigmasterg
addikt

Nekem működik.
Na de akkor így.

(#114889) Woodslave válasza bigmasterg (#114888) üzenetére


Woodslave
nagyúr

teljesen jó. Hozod simán a topicátlagot :K :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#114890) Apollyon válasza aelod (#114881) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nem is csinálom. Amúgy velencei-tó egyik szabadstrand, oda viszonylag hamar lejutunk. Amúgy nem vagyok nagy strandolós arc, mert elég körülményes ott normális kaját enni. Edzeni én is hosszúban szoktam amikor nyomják a légkondit.

(#114882) Ijk: arra ott van a kreatin, az is látványos tud lenni. Valamennyire ;] Edzeni meg én se nagyon szeretek lemenni, de utána tök jó érzés, mikor megyek haza... Akkor mondjuk jó a teremben is lenni, amikor alig vannak, és enyém az egész hely.

"mindig többet akar az ember." Ez is igaz, én viszont megragadtam egy szinten és nekem itt tök jó. Főleg ahhoz képest hogy honnan indultam. Amikor elkezdtem tizenévesen, akkor 59kg voltam, most 80 körül mozgok. Ez legalább 15kg zsír, vagy még több ;] Ha nem edzek lefogyok, én ezért is csinálom. Viszont nem érzem úgy hogy ennél több kellene, előbb utóbb nincs tovább úgyse és megbolondul az ember és az instán vagy a faszbúkon végzi a csücsörítős/pucsítós/feszítős képekkel.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#114891) kk831228 válasza aelod (#114881) üzenetére


kk831228
addikt

Inkább ilyenre... : [link]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#114892) szuszinho válasza GoTReX (#114875) üzenetére


szuszinho
őstag

Hehe. :DDD

(#114893) aelod válasza Apollyon (#114890) üzenetére


aelod
veterán

Hát én is megfáztam múlt nyáron a kurva teremben. Hiába szólok ezerszer, hogy legalább a lamellákat a légkondiknál ne az ember fejére irányítsák. Azóta hosszúban nyomom.

Én speciel nem szeretem, ha egyedül vagyok úgymond a teremben. Jó ismerősökkel összefutni, két sorozat között váltani pár szót. Ez is egy közösségi felület úgymond. Strandra én sem járok sűrűn, látni is a színemen :)

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#114894) GoTReX válasza szuszinho (#114892) üzenetére


GoTReX
őstag

Legtöbbeknek szerintem egy sincs:-)

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#114895) Shingen


Shingen
addikt

Nem tudtatok este aludni vagy nem dolgoztok, tegnap este óta 90 hozzászólás. :DDD

風林火山

(#114896) syl5 válasza Shingen (#114895) üzenetére


syl5
őstag

Nem tudtunk aludni, és nem is dolgozunk.
Na így, jó? :)

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#114897) Shingen válasza syl5 (#114896) üzenetére


Shingen
addikt

Persze megmagyarázza a sok kommentet. :D

風林火山

(#114898) -Mike- válasza bigmasterg (#114888) üzenetére


-Mike-
addikt

Edzéstervedet írd már le ha ráérsz.

(#114899) kolosanyi válasza Shingen (#114895) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én például itthon vagyok betegszabin, frankón elkaptam valami vírust.

(#114900) Shingen válasza kolosanyi (#114899) üzenetére


Shingen
addikt

Akkor mi lesz a gyúrással?
betegen is lemész a Cutlerba?

(#114898) -Mike- Minek, talán te ne vagy ilyen izmos? :DD

[ Szerkesztve ]

風林火山

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.