Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69601) quailstorm válasza choco01 (#69599) üzenetére


quailstorm
nagyúr

NTFS helyett FAT32-t próbálj és secure bootot kapcsold ki ha van.

Jó akkor leírom:
BIOS vagy Legacy CSM -> Rufus MBR és NTFS
UEFI szargép szarUEFI -> Rufus GPT UEFI FAT32 és ha túl nagy az image akkor lehet trükközéssel darabolni...
UEFI normálisan 4GB feletti WIM -> Rufus GPT UEFI NTFS, saját gépem tudja ezt, kaki Atomos laposok, tabletek nem.

[ Szerkesztve ]

(#69602) choco01 válasza quailstorm (#69601) üzenetére


choco01
addikt

Quiet Boot volt csak, az számít valamit?

Mi az hogy szargép szar UEFI? :DDD

Akkor ez Rufus MBR NTFS lesz nekem.. :U

Meg akkor gyakorlatilag mindig lehetne ezt a MBR UEFI és BIOS-os gépekhez lehetőséget választani, nem? :F

szabonagyur:

Akkor így jó, ugye?

Ahogy láttam nem lehet UEFI-ra állítani. :(

:R :R :R

[ Szerkesztve ]

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#69603) szabonagyur válasza choco01 (#69602) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igen, így jónak kell lennie.

Mivel nem írtad le milyen vagy mikori gép így tippeltem, hogy tud UEFI-t is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#69604) choco01 válasza szabonagyur (#69603) üzenetére


choco01
addikt

Köszönöm! :R

Acer Aspire 5755 MFG Date: 2012/06/18.
i3-2130M van benne. :K

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#69605) quailstorm válasza choco01 (#69602) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Azok a fostaliga UEFI-k, amik nem tudnak NTFS-ről bootolni. Laptopoknál igen gyakori.

Igen, 99%-ban lehetne, csak akkor nem mennek az UEFI funkciók, valamint van egy nagyon kis csoportja a gépeknek (egyre bővülő), ahol már nincs lehetőség visszahozni a 80-as éveket. HP 250 G3-ból futottam bele ilyenbe.

2nd gen i3, simán lehetne UEFI és GPT is már. De az még elég jól támogatja a BIOS-t szóval ha úgy a könnyebb hagyjad legacyn.

És igen a Quiet boot bekavarhat USB kulcsról való bootolásnál. Nem tudom melyik az a mód, ami skippeli a POST-ot és az eszközök detektálását, na olyankor se bootol USB-ről.

[ Szerkesztve ]

(#69606) choco01 válasza quailstorm (#69605) üzenetére


choco01
addikt

Jó akkor majd kísérletezek ha így sem bootol a FAT32-vel.. :U

Nem találtam állítási lehetőséget UEFI/Legacy között.. :F A többit hagyom úgy ahogy akkor.

A Quiet Boot-ot kikapcsolom elsőre inkább.

Majd veszek most SSD-t a Dell Inpsiron 7520 lapimba(2012-es) is, akkor annál is maradni kell ennek az MBR-nek? Vagy mehet a GPT-s mód majd? :U

:R :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#69607) King Unique válasza choco01 (#69599) üzenetére


King Unique
titán

UEFI bootnál rendszerint FAT32-es pendrive kell, bár vannak alaplapok, amelyek akár NTFS-ről is tudnak bootolni. Amúgy a telepítő elkészítésére ugyanazok vonatkoznak, amelyek a Win10 esetében is.

Viszont látszik, hogy ez valami mókolt / integrált ISO, aminél vsz 4 GB+ az install.wim fájl, azért ajánl fel a program NTFS-t. A normál ISO-knál nincsen ilyen gond és pl. az MCT-vel letöltött 5,43 GB-os (x86+x64) Win10 telepítő is simán kiírható a harmadik opciót választva FAT32 fájlrendszerrel.

A Win8.1/10-nek már inkább az UEFI telepítés fekszik és ezeknél nem kell úgy erőltetni a Legacy boot módot, mint a Win7-nél. illetve előbbiek tudják kihasználni az UEFI egyes funkcióit. Viszont nyilván lehet őket akár Legacy módban is telepíteni. Ha most azon van a boot mód és nem tudod átállítani, akkor meg pláne.

[ Szerkesztve ]

(#69608) quailstorm válasza choco01 (#69606) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem szükséges az SSD problémamentes üzemeltetéséhez az UEFI mód (TRIM-nek). Szóval igazából mindegy. Így 2016-ban én már UEFI módban telepítek GPT-s partíciótábla mellett, de technikailag az MBR-es Legacy is ugyanúgy működik, második generációs Intelen meg pláne.

Egyébként van egy olyan érzésem, hogy halvány gőzöd sincs mit makogtunk össze, és csak az egyik felét végzed el a módosításoknak, akkor is rossz irányba. Az integrált ISO-dnál, Legacy módban a FAT32-nek semmi értelme nincs.

[ Szerkesztve ]

(#69609) choco01 válasza King Unique (#69607) üzenetére


choco01
addikt

+quailstorm:

Erre gondolok igen hogy ha nem megy NTFS-el a bootolás, akkor megpróbálom FAT32-vel is, hát ha az a baj.. :U

Ez 6,5GB , de letöltöttem ezzel a Media Creation Toolal. és az 3,5 lett az menni fog akkor FAT32-vel.

Akkor mindenképp GPT-t hagyok az SSD-s gépre és erre az Acerre is, és akkor a 8.1 telepítő alapból GPT partíciót készít majd?! :U

Köszi! :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#69610) quailstorm válasza choco01 (#69609) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Igen, abban az esetben ha csinálsz egy UEFI-s telepítőt és sikerül UEFI módban bebootolni, akkor a telepítésnél a lemezkezelővel GPT partíciókat tudsz csinálni. MBR-ről GPT-re konverzióhoz mindössze törölni kell az összes partíciót.

(#69611) King Unique válasza choco01 (#69609) üzenetére


King Unique
titán

Legacy boot módban elvileg működnie kellene az NTFS fájlrendszerű pendrive-nak, de az újabb Windows telepítőknél akár a FAT32-esnek is. UEFI-ben meg általában az utóbbi kell. Továbbá fontos egyes gépeken, hogy a megfelelő boot eszköz legyen kiválasztva.

Az, hogy MBR / GPT lesz-e a lemez, az eleve a Legacy / UEFI telepítési módtól függ. Illetve még particionálni sem muszáj előtte a szűz HDD/SSD-t, megteszi maga a telepítő is. De, ha rajta maradt egy korábbi telepítés szemete és pl. MBR a lemez, akkor UEFI telepítésnél a diskpart módszerrel lehet legyalulni és átkonvertálni GPT-re.

Továbbá az, hogy melyik telepítési módot választod, az opcionális. Egyébként vannak jó leírások, cikkek a témában, amelyeket előtte érdemes lenne átnézni:

UEFI, jelenkorunk grafikus interfésze
Windows 8.1 telepítése lépésről lépésre (Legacy)
Windows 10 telepítése lépésről lépésre (Legacy + UEFI)
Több rendszer egymás mellé telepítése UEFI módban GPT lemezre

[ Szerkesztve ]

(#69612) quailstorm válasza King Unique (#69611) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem kell diskpart, 3 napja csináltam. Simán töröltem a 400MB-ost meg az 500GB-ost ami MBR volt, és létrehoztam egy 125GB-t, ő létrehozta a kicsiket, létrehoztam az adatot, és felraktam a 125-re a rendszert.
Ezt a grafikus particionálóján elég rövid idő alatt.

(#69613) King Unique válasza quailstorm (#69612) üzenetére


King Unique
titán

Lehet valóban manuálisan is törölni a korábbi partíciókat, de én új telepítésnél - ha nincsen semmi fontos a lemezen - diskpart segítségével szoktam legyalulni a lemezt. Nem volt még emiatt probléma, illetve így mondhatni eleve tiszta lappal indulok.

[ Szerkesztve ]

(#69614) quailstorm válasza King Unique (#69613) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Csak azért mondtam, mert a legtöbb ember ha parancssort lát már menekül.

(#69615) choco01


choco01
addikt

Na köszi mindkettőtöknek a segítséget, végig olvastam amiket küldtél, meg mindent amit feldobott kapcsolódó cikkeket, nagyjából megértettem.. :DD :K

Sikerült feltenni a rendszert, működik, király, szóval elég azt megjegyeznem pontosan hogy melyiknél mi kell amit leírtatok, az alapját már értem! :R :R :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#69616) Joker88


Joker88
őstag

Ha a Windows 8.1-et, egy 120GB-os SSD-re telepítem, mellette van egy 500GB-os "normál" HDD , van valami különleges beállítás amit meg kell csinálnom, hogy kihasználjam az SSD előnyeit ?
az alaplap egy Asus M5A97 Evo R2.0 ( gyártói oldal )

In loving memory of Garrett Lockhart

(#69617) King Unique válasza Joker88 (#69616) üzenetére


King Unique
titán

A korábbi cikkekben még mindenféle letiltást & áthelyezést javasoltak az SSD kímélése végett —► [link], [link].

Viszont manapság, több éves tapasztalat után kijelenthető, hogy ezekre nem feltétlen van szükség, vagy mondhatni egy részük teljesen felesleges. A témában inkább már az alábbi cikk a mérvadó:

Windows 7/8/10 SSD-vel! Hogyan is?

[ Szerkesztve ]

(#69618) ZP67


ZP67
tag

Sziasztok,

segítséget szeretnék kérni.

Adott egy ASUS ET2220i AIO pc előretelepített Windows 8.1 oprendszerrel, telepítőmédia nincs.

A hibajelenség:
-ikonok az asztalon nem látszanak, csak a nevük.
-rákattintva némelyik program (mindenféle hibaüzenet után) elindul, némelyik halott. Hálózaton lévő mappa elindul.
-például belépve a vezérlőpultba, az ablakban semmi sem látszik.
-érintőképernyőn ikonra kattintani lehet, de a gesztusok(?) nem működnek.

Egyértelműnek tűnik, hogy újra kéne telepíteni.

Leírás elővesz, bootoláskor F9 nyomkod, előjön amit várok. A Refresh lehetőség nem működik, kiírja, hogy a meghajtó zárolva. A Reset sem működik.

Következne az újrainstallálás. Ehhez el kéne indítani a Charm bar-t. Ahogy írtam, jobbról behúzni nem lehet, de sajnos nem működik a Windows jel+C billentyűkombináció sem.

Itt elakadtam... Van esetleg valami ötletetek?

Recovery lemezeket nem csináltunk (ezután fogunk...), viszont van egy másik tök ugyanilyen gép, annak lehetne használni a lemezeit?

Előre is köszi a segítséget!

Üdv,
ZP

(#69619) Sanya válasza ZP67 (#69618) üzenetére


Sanya
nagyúr

A másik gép lemezeivel újra tudod húzni.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#69620) ZP67 válasza Sanya (#69619) üzenetére


ZP67
tag

Köszi, idáig nem kellett elmenni.
Az MS support 1(!!) percen belül visszahívott és javasolta, hogy próbáljam meg a shift+újraindítás gombokkal előhozni a helyreállítási opciókat. Ez ránézésre ugyanannak tűnt, mint az F9-re nyíló opció, de most sikerült végicsinálni a visszaállítást.
Öröm és bódóttá...

(#69621) pilóta válasza pilóta (#69142) üzenetére


pilóta
nagyúr

Erre valakinek van már ötlete? :F

Nem akar elmúlni... :O

Aki él és nem boldog, az téved!

(#69622) pilóta válasza pilóta (#69621) üzenetére


pilóta
nagyúr

Szóval erről van szó:

Aki él és nem boldog, az téved!

(#69623) szabonagyur válasza pilóta (#69622) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nincs beállítva a hálózati kapcsolat fizetősnek? Akkor csak bizonyos mennyiségben enged frissíteni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#69624) pilóta válasza szabonagyur (#69623) üzenetére


pilóta
nagyúr

Én nem tudok róla, hogy be lenne állítva, de simán lehet :D

Hol lehet ezt állítani?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#69625) szabonagyur válasza pilóta (#69624) üzenetére


szabonagyur
félisten

Gépház-hálózat-rákatt a hálózti kapcsolatra ami éppen aktív és ott van ilyen csúszka, hogy beállítás forgalmi díjasként.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#69626) pilóta válasza szabonagyur (#69625) üzenetére


pilóta
nagyúr

Erre gondolsz?
Ez be van kapcsolva, de forgalmi díjról nincs szó...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#69627) szabonagyur válasza pilóta (#69626) üzenetére


szabonagyur
félisten

Erre gondoltam

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#69628) pilóta válasza szabonagyur (#69627) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hát ilyenem nekem nincs. Nálam a tulajdonságok van az "Eszközök és tartalom keresése" rész alatt, ott csak a hálókártya adatai vannak, "Adatfelhasználás" rész nincsen.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#69629) szabonagyur válasza pilóta (#69628) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ja mondjuk ez lehet csak Wifi-n jelenik így meg.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#69630) netpeti98 válasza pilóta (#69628) üzenetére


netpeti98
addikt

A registryben a
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\NetworkList\DefaultMediaCost
oldalról tudsz egy képernyőképet csinálni?

[ Szerkesztve ]

(#69631) pilóta válasza netpeti98 (#69630) üzenetére


pilóta
nagyúr

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#69632) netpeti98 válasza pilóta (#69631) üzenetére


netpeti98
addikt

Ez is teljesen rendben van, a registryben sincs beállítva korlátozottra az Ethernet.

[ Szerkesztve ]

(#69633) pilóta válasza netpeti98 (#69632) üzenetére


pilóta
nagyúr

De akkor mi lehet?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#69634) cigam válasza pilóta (#69622) üzenetére


cigam
félisten

No és mi jelenik meg, ha rákattintasz "az adatkorlát beállításainak módosítása" -ra?
Eseménynaplót nézted?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#69635) pilóta válasza cigam (#69634) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ez jelenik meg:

Eseménynaplót majd megnézem, de nem hiszem, hogy eseményhez kötődne...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#69636) Becks


Becks
újonc

Nemrégiben a gépemen előjött egy hiba:
Ha játszok egy játékkal: Pl. Division, Dead by Daylight, Friday the 13 (Csak ezeknél tapasztaltam eddig)
A gép egy idő után fogja magát és kikapcsol... Nem úgy mintha áramszünet lenne, vagy hasonló, hanem leállítja saját magát (Mintha én kapcsolnám ki: Start menü...)
Megnéztem az eseménynaplót amiben ez volt a legfeltűnőbb: "A rendszermag energiakezelője leállítási átmenetet kezdeményezett." De ilyet is ír: "The driver \Driver\WudfRd failed to load for the device SWD\SensorsAndLocationEnum\LPSensorSWDevice."
Először a hőfokra tippeltem, gondoltam túlmelegszik. Többféle programmal figyeltem a hardverek hőfokát egyikkel se volt gond.
Kísérletezéseim során rájöttem, hogy csak akkor jön elő a hiba, ha be van dugva a nemrégiben kapott Bloody billentyűzetem. Okozhatja ez a problémát? Talán hibás a billentyűzet? Vagy pedig valami más hibája van?
A billentyűzetet úgy is próbáltam, hogy nem futott az illesztőprogramja, de akkor is előjön a hiba. Több vírusirtót is lefutattam, egyikse talált semmit.

(#69637) cigam válasza pilóta (#69635) üzenetére


cigam
félisten

Egy próbát megér a személyes adatok törlése és a több csempe engedélyezése.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#69638) pilóta válasza cigam (#69637) üzenetére


pilóta
nagyúr

Már minden kombinációban kipróbáltam mindhárom kapcsolót, meg töröltem is, de nem befolyásolja.

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#69639) choco01


choco01
addikt

Hali.

Ezt miért írja még mindig?

UEFI, Secure Boot minden meg van..

:R :R

[ Szerkesztve ]

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#69640) DS39 válasza choco01 (#69639) üzenetére


DS39
nagyúr

szerintem az msconfig / rendszerindítás fül alatt kellene nézelődjél.

amúgy ez valami 90 napos windows, hogy írja a build számot?

(#69641) choco01 válasza DS39 (#69640) üzenetére


choco01
addikt

Nem igazán találok semmit ami megoldaná a problémát.. :F

Hát csak egy próba hogy bejön-e mert utoljára minden bajom volt vele, és vissza mentem 7-re..

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#69642) choco01 válasza choco01 (#69641) üzenetére


choco01
addikt

Bocs a dupláért.

Egy frissítéssel megoldva! :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#69643) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello
Nem tudom hova tartozik, ezért írom ide:
A játékok elkezdtek kilépni játék közben pár óra után, és ekkor felugrik: "unreal engine 4 crash reporter" ablak.
Eddig semmi baj se volt a játékokkal, több játék csinálja.
Valaki tudja mi lehet a gond?

Sok játéknál nincs lehetőség mentésre, pl BenAndED és béna vagyok, ezért több óra alatt vinném végig a pályát. Vagy az Astroneer minden egyes normál kilépés után jön a "unreal engine 4 crash reporter" mintha nem jól léptem volna ki.

[ Szerkesztve ]

(#69644) Beri


Beri
addikt

Üdv!

Friss windows 8.1 telepítés után nem működik a windows update. Örök időkig (8 órán át futott) homokórázik a "frissítések keresése". Futtattam az update diag toolt, mindent megoldott (szerinte), de nem változott semmi. Leszedtem az új update agentet, de az meg nem települ, mert "frissítések keresése a számítógépen"-nel homokórázik órák óta.
Egyszer már járt itt egy ember ugyanezzel a hibával, de az update diag tool linkjén kívül nem kapott választ. Azóta van már valami előrelépés ebben a témában, vagy formázzak és telepítsek win95öt?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#69645) tom_tol válasza Beri (#69644) üzenetére


tom_tol
addikt

Csak türelem. Nekem utoljára három nap kellett

(#69646) Beri válasza tom_tol (#69645) üzenetére


Beri
addikt

3 napig 100%on teker egy magot és ez normális? Csodás...

eladó Aromamizer RDTA V1

(#69647) pilóta válasza Beri (#69644) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ez a Win10 miatti szívatás része, a Win7-el is ez van. Ezzel akarják elérni, hogy válts...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#69648) netpeti98 válasza Beri (#69644) üzenetére


netpeti98
addikt

A topik összefoglalóban van megoldás.:)

(#69649) Beri válasza pilóta (#69647) üzenetére


Beri
addikt

Akkor a saját gépemen mért működik hibátlanul?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#69650) Beri válasza netpeti98 (#69648) üzenetére


Beri
addikt

"Install the following updates BEFORE letting Windows search for updates"
Tehát rajtam ez már nem segít. Örök időkig fog homokórázni, mint az update agent-es telepítő.

eladó Aromamizer RDTA V1

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.