Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69901) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok!
Manapság is érdemes még a 64 bites Win alatt, nevezetesen 8.1 alatt töredezettségmentesítőt használni?

Ha igen, akkor melyiket és hogyan?
köszönöm

(#69902) cigam válasza Joker88 (#69899) üzenetére


cigam
félisten

Bár nem próbáltam, elméletileg így kell:[link]

Orionk
SSD alatt semmiképpen, HDD-t pedig rendszeresen rendberakja magától. Ha nincsenek extra igényeid, felesleges erre + programot beüzemelni..

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#69903) photozol


photozol
csendes tag

Sziasztok!

Driver telepítési problémában kérnék segítséget, WIndows 8.1 Pro rendszerhez.

Adott egy SoundBlaster X-Fi Titanium HD hangkártya. A kártyához letöltöttem a Creative oldaláról a Win 8.1 drivert azonban sajnos a telepítést követően nem a Creative drivere jelenik meg az Eszközkezelőben, hanem a Microsoft általános meghajtó programja. Emiatt a kártya egyes funkciói nem elérhetőek.

Próbálkoztam rendszer visszaállítással és Windows Update driver letöltés letiltásával (a kártya behelyezésekor ezt a funkciót nem tiltottam le) de a Creative driver nem megy fel rá. Vagyis feltelepítődik csak az Eszközkezelőben a Microsoft driver jelenik meg. Az alaplapi hangot is letiltottam, de ezzel sem jutottam előrébb.

Itt megakadtam. Miként tudnám a Microsoft driver helyet a gyártói meghajtóprogramot aktiválni?

Köszönöm a segítséget. ÜdV:

HARDVERAPRÓ régi: 290 pozitív és 0 negatív értékelés

(#69904) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok! Nekem csak egy gyors kérdésem lenne. Windows 8.1 with Bing rendszert tudok valahonnan szerezni? Adott egy Lenovo laptop, amin elvileg az volt gyárilag és azt kellene visszavarázsolni rá.

Sic Parvis Magna

(#69905) venomka1


venomka1
aktív tag

vettem egy key-t a win 8 hoz, ujra telepitem, ujra tudom hasznalni a kodot?

(#69906) alfiboy válasza venomka1 (#69905) üzenetére


alfiboy
aktív tag

:K

...

(#69907) cigam


cigam
félisten

Látszik, hogy vért izzad, akadozik a lejátszás, de a világért sem emelné meg az órajelet. Ezt most miért?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#69908) cattus válasza cigam (#69907) üzenetére


cattus
őstag

Nincs bekapcsolva energiatakarékos mód?

Do the thing!

(#69909) cigam válasza cattus (#69908) üzenetére


cigam
félisten

Külön managment program nincs telepítve, az energiagazdálkodás alapon van (kiegyensújozott), a CPU 80 fok körüli.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#69910) szabonagyur válasza cigam (#69907) üzenetére


szabonagyur
félisten

Melege van a gépnek, ezt tuti.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#69911) cigam válasza szabonagyur (#69910) üzenetére


cigam
félisten

Mondasz valamit.
87-ig is felmegy 100%-on terhelve. Bár tény hogy utána több lépcsőben visszaveszi az órajelet, és csak 68 fokra "hülve" engedi újra 800MHz főlé emelni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#69912) Keef_Lee


Keef_Lee
senior tag

NAS egyik mappája mountolva van meghajtónak, de minden indításnál hibaüzenetet kapok, hogy nem tudta beállítani a hálózati meghajtót.
win intézőjében hálózat tallózásánál üzeni, hogy a hálózat felderítést és a fájl és nyomtatómegosztást kapcsoljam be. Bekapcsolom. Elmentem a bekapcsolást. Minden rendben.
Aztán gép ki és bekapcs után újra ugyanez.
Miért nem jegyzi meg, hogy a felderítés... engedélyeztem?

(#69913) szabonagyur válasza cigam (#69911) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tapasztalat sajna, hogy ha melege van akkor visszavesz, throttlingol.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#69914) cigam válasza Keef_Lee (#69912) üzenetére


cigam
félisten

Admin, vagy user vagy? Amikor átbillented az eseménynaplóban, vagy induláskor nem keletkezik valami problémára utaló bejegyzés?
Nem használsz valami + biztonsági programot? (Vírusirtó/tűzfal)

szabonagyur
Köszi!
Most lekorlátoztam 1 magra a számolást, így 84 fok alatt marad, és 2GHz-en. Kérdés, hogy így mennyit esik vissza a teljesítmény(vagy éppen megnő, hogy nem kalandozik a freki, folyamatosan 2GHz-en tud pörögni)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#69915) szabonagyur válasza cigam (#69914) üzenetére


szabonagyur
félisten

Miért nem tisztítod ki? Valószínűleg nem nyertél semmit összteljesítményben, sőt vesztettél ezzel.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#69916) cigam válasza szabonagyur (#69915) üzenetére


cigam
félisten

Mert macera, Eléggé szét kell kapni a D630-at hozzá, de előtte pasztát kell szerezni. Hamár szétkapom a processzorig, talán megéré a T7250-et lecserélni egy T7800-ra, hisz itt az aprón is van belőle 2-3k-ért.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#69917) szabonagyur válasza cigam (#69916) üzenetére


szabonagyur
félisten

T7800 lehet nem érné meg, inkább fentebb kéne már akkor menni, vagy hagyni így és SSD bele.

Az a baj hosszútávon a magas hőfok sem egészséges.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#69918) Keef_Lee válasza cigam (#69914) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Gazdi vagyok. Eseménynaplóban nem találtam ráutalót. Avast és win tűzfal van, de nem találok olyan beállítást bennük, ami miatt ennek kellene történnie.

(#69919) user112


user112
senior tag

Sziasztok!
Szépen felment az új ssd-re a win 8.1 64 a régi hdd-n lévő win 7 32 mellé. Müködött, bootolt mindkét rendszer rendesen, már szinte mindent átpakoltam az új rendszerre. Egyszer csak nem ment a boot az ssd-röl. Látszanak a partíciók, és az adatpk is a hdd-ről csak a boot nem akar sehogy sem indulni. Lehet, hogy a Lubuntu kavart be, USB-ről indultam vele és lehet hogy el felejtettem lehuzni a tárolokat (de ez csak tipp).
Tudnátok segíteni, hogy tudjak boot-olni ssd-ről? Jó lenne, ha nem kellene újra telepíteni, mivel már több minden csak itt van, hdd-ről uninstalltam.
Köszönöm.

(#69920) cigam válasza Keef_Lee (#69918) üzenetére


cigam
félisten

Esetleg próbáld meg nem intézőből átállítani, hanem secpol.msc segítségével. (Beírod a futtatásban és elindítod) Kikeresed a Hálózatlistázó - házirendek alatt az aktuális hálózatodat(onnan ismered fel, hogy nincs plusz jelzés az ikon sarkában, no és persze a nevéről :) ) Dupla klikkel megnyitod, és a Hálózati hely fülön áttekered a beállításokat.

user112
A W7 boot azért még megy? Nem lehet hogy a W7-ről törölgettél ezt-azt? Mert ilyenkor (két windows egy gépen) könnyen átpetézik a másik rendszer partíciójára. W8 boot lemeről futtass egy boot javítást.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#69921) user112 válasza cigam (#69920) üzenetére


user112
senior tag

Sajnos semmilyen janitás nem megy win8 lemezről. Azt mondja, hogy zárolt a lemez. Próbáltam parancssorból bootrec-el, de a rebuildbdc már nem megy. A win7 rendes bootol, de a documents mappát az ssd-re is rátette.

[ Szerkesztve ]

(#69922) cigam válasza user112 (#69921) üzenetére


cigam
félisten

Húzd le a HDD-t, csak az SSD és DVD legyen a gépre dugva. úgy próbáld meg a javítást.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#69923) venom8888


venom8888
őstag

Sziasztok. Hogy tudom kikapcsolni a kezdokepernyot? van classicshell em,de nem tudom eltuntetni a kezdo kepernyot. Minig ha ujraindul a gep az jon be es a windows gomb lenyomasaval ugrik fel a jo felulet.

(#69924) user112 válasza cigam (#69922) üzenetére


user112
senior tag

Igy próbáltam. Zárolt-at jelez.

[ Szerkesztve ]

(#69925) cigam válasza venom8888 (#69923) üzenetére


cigam
félisten

Jobklikk a tálcán-»Tulajdonságok-»Navigáció fül, valahol középen pipáld be: Asztal megjelenítése a kezdőképernyő helyett bejelentkezéskor és a képernyőn levő összes alkalmazás bezárásakor.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#69926) cigam válasza user112 (#69924) üzenetére


cigam
félisten

Bebootolsz a telepítő lemezről, a javítást választod, majd ott?

Esetleg egy lemezellenőrzést is lefuttathatsz előtte, hátha ...

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#69927) venom8888 válasza cigam (#69925) üzenetére


venom8888
őstag

koszonom a helpet:)

(#69929) #93794560 válasza #20749568 (#69928) üzenetére


#93794560
törölt tag

Szerintem nem. Fordítva valószínűleg még menne.

(#69930) szabonagyur válasza #20749568 (#69928) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ahogy írták vissza fele nem megy.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#69931) cigam válasza #20749568 (#69928) üzenetére


cigam
félisten

Ha pro verzió, akkor kérhetsz w8.1 aktiváló kódot hisz annak a licence megengedi a downgrade-et.

"A Windows XP, a Vista, a Windows 7 és a Windows 8/8.1 alapverziója már nem kapható. Fontos tudni azonban, hogy az OEM vagy a mennyiségi licenc formában megvett Windows 10 Pro-hoz, Windows 8.1 Pro-hoz és a Windows 7 Professionalhoz (a Home verziókhoz nem!) jár az ún.downgrade jog, amely alapján a vásárló - a Windows 10, 8.1 vagy 7 helyett - opcionálisan az eggyel vagy kettővel korábbi verziókat használhatja. A korábbi verziók telepítő készletét és termékkulcsát csak a mennyiségi licenc vásárlói kapják meg, az OEM vevőknek erről maguknak kell gondoskodniuk (ők bármilyen legális telepítő lemezt és termékkulcsot használhatnak, és azt telefonon keresztül tudják aktiválni, hivatkozva az új Windows telepítő kulcsára). "

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#69932) Keef_Lee válasza cigam (#69920) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Kösz. Nézegetem, de melyiket és mire tekerjem át? :)
Nincs név szerinti hálózat sem, meg plusz a sarokban sem. :)
Ez van:

Ja azt nem írtam, hogy Pados Károly féle tinywall van. Nem tudom ez számít-e valamit, mert elvileg az csak egy kezelőfelület.

(#69933) cigam válasza Keef_Lee (#69932) üzenetére


cigam
félisten

Az elsőt a Hálózat nevűt, aminek az ikonján nincs egy kis + ikon/jelzés olyan shortcut féleség).
Nem ismerem azt a programot, de könnyen lehet, hogy az tekeri vissza alapállapotba. Ott nem lehet ilyesmit állítgatni?

A FAQ-ból:
Why does Tinywall keep disabling File and Printer Sharing?

TinyWall does not. It is a design deficiency in Windows File and Printer Sharing to check for specific rules, instead of actually trying to access the network. TinyWall creates the rules correctly if enabled in its settings. First, make sure you have File and Printer Sharing enabled in TinyWall. Then, instead of trying to browse the local network, map your remote folder/drive to a local drive letter (enable it to reconnect every time you log on. This will work flawlessly and comfortably, and in fact is also proof that TinyWall enables file sharing correctly. Other computers can also access shares on your PC, of course. To use network printers, you might need to whitelist manufacturer-specific executables too, depending on your printer drivers.

Ez alapján tényleg ez a TinyWall kavar be neked.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#69935) cigam válasza #20749568 (#69934) üzenetére


cigam
félisten

A Microsoft termékaktiválási ügyfélszolgálata a nap 24 órájában elérhető az alábbi elérhetőségen:
Telefon: (+36 80) 018-406 – vonalas telefonról ingyenesen hívható.

Nem, nincs start menü. Pont azért nem szeretik sokan, mert nincs start menü, de n+1 startmenü emulátor létezik rá.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#69936) Keef_Lee válasza cigam (#69933) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Na lehet, hogy láma vagyok, mert van benne (tinywallban) egy fájl és nyomtatómegosztás, ami nincs bepipálva. De elvileg a hálózatfelderítésre is dödögni szokott, olyan meg nincs engedélyezhetően. Na mindegy lehet, hogy ez megoldja, mert nem tudom, hogy a hálózaton belül a hálózati helyet mire állítsam, mert nincs ott semmi. Nevet sem listáz a Hálózatok közt.

Szerk: Újraindítottam, ez sem oldotta meg. Ez a tinywall elvileg csak egy shell a win wallhoz. Direktben tallózva lehet programot, mint kivételt beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#69938) user112 válasza cigam (#69926) üzenetére


user112
senior tag

Lemezellenőrzés nem talál hibát. A Felújítás jelzi, hogy a meghajtó zárolt. Indítás javítás szintén nem tudja megoldani, ahogy a visszaállítás sem. Négy partíció van: Helyreállítási ntfs 300M hidden diag, fat32 100M boot, unknown 128M msftres, ntfs 223G msftdata. Nem tudom, hogy számít e, de ez utóbbi gyökérben van egy bootmrg de régi dátumú; viszont a win7 C:-n nincs ilyen file. Lehet, hogy ez kavar be?

(#69939) user112 válasza user112 (#69938) üzenetére


user112
senior tag

Megvan. Ha a BIOS-ban visszaállítom, hogy ne az ssd-ről induljon, hanem Windows Boot, akkor működik. És most win8.1 64 gyökérben látszik ugyanaz a régi dátumú bootmgr.

(#69940) cigam válasza user112 (#69939) üzenetére


cigam
félisten

Ezért nem szerencsés keverni a két rendszert (úgy telepíteni, hogy fent van a másik rendszer lemeze is, mert szeret belepiszkítani a másik rendszerbe). Pont ahogy nálad, a másik lemezre teszi a a rendszerindító (egy részét?) Még senki nem tudott erre logikus magyarázatot adni, hogy ez miért jó.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#69941) Orionk válasza cigam (#69896) üzenetére


Orionk
senior tag

Hello !

Telepítés után hol tudom megnézni, hogy milyen drivereket ismert fel a rendszer és melyiket nem?
Az eszközkezelőben? Az merre van?

köszönöm

(#69942) cigam válasza Orionk (#69941) üzenetére


cigam
félisten

Jobb klikk a bal alsó sarokban(a windows logón), és ott válaszd ki az eszközkezelőt.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#69943) orgazmus válasza cigam (#69894) üzenetére


orgazmus
csendes tag

Meg késve, de Nagyon szépen köszönöm a kitartó segítségedet a blender program telepítésében, sikerűlt, és működik faszán!!! :D Köszönöm!!! Nem tudom elégszer meg köszönni!!! :R :R

(#69944) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Sziasztok!

Win 8.1ben külső program használata nélkül mountolhatunk képfájlokat. Legalábbis eddig ment minden gépemen. Viszont most mindenre hibát ír (Elnézést kérünk, a csatlakozás során probléma merült fel.)
Egy oldalon találtam rá megoldást:
be van állítva a file sparse attribútuma, ezt viszont nagyon egyszerűen ki lehet kapcsolni parancssorban:
"fsutil sparse setflag ISOFÁJL 0"

Működik is a dolog. felmountolt a file, de.... Valaki megmondaná mi ez a parancs és mi ez a sparse atttributum? És meg tudom e oldani valahoy, hogy ne kelljen mindig ezt a parancsot kiadnom hogy mountolni tudjam a képfile-t?

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#69945) netpeti98 válasza vilmaboy (#69944) üzenetére


netpeti98
addikt

Csak egy fájl problémás vagy mások is?
HA csak egy akkor helyezd át más mappába és próbáld meg úgy.

(#69946) vilmaboy válasza netpeti98 (#69945) üzenetére


vilmaboy
őstag

áthelyezés nem oldja meg sajna. jelenlegcsak egy iso van a gépen. nem tudom többel is csinálja e

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#69947) dugo_


dugo_
veterán

Sziasztok,

Sikerült benézni a KB4012219-es frissítést és most dobálja a retek hibaüzeneteket a Kaby Lake alapú rendszerre.
Hogyan tudom lepucolni? A Control Panel\All Control Panel Items\Windows Update\View update history-ból elérhető listából hiába uninstallálom, rebootnál hibát ír ki és visszaáll.
Ugyanez van, ha .bat-et írok rá, és semmi sem változik akkor sem, ha mindent safe boot alatt csinálok.
@echo off
wusa /uninstall /kb:4012219 /quiet /norestart
END

Ezen is az lesz, mint a hetesen, hogy friss install után kézzel vadászhatom a letiltandó frissítéseket, vagy hogy tudok ettől utólag megszabadulni?

[ Szerkesztve ]

(#69948) dugo_ válasza dugo_ (#69947) üzenetére


dugo_
veterán

Eddig jutottam, ez már nem működik:
http://borncity.com/win/2016/10/21/windows-updates-fehlende-deinstallation-erzwingen/

Újrahúztam, tisztább, szárazabb érzés.

(#69949) ficere


ficere
aktív tag

Sziasztok!
Ilyen problémával találkoztatok már:Akár a menü főkapcsolón az "alvást" akár a gomb-főkapcsolót/amire az "alvás"van hozzárendelve/ nyomom,egy két másodpercre tényleg leáll,de azonnal fel is ébred.
Előre is köszönöm.

Machete nem ír sms-t

(#69950) Gergosz2 válasza ficere (#69949) üzenetére


Gergosz2
veterán

Nálam anno a vezetéknélküli egér ébresztette fel ok nélkül a gépet. Mint

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.