Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70651) cigam válasza ArthurShelby (#70650) üzenetére


cigam
félisten

Fájlrendszer ellenörzés, eseménynapló átnézése.
Vagy nálam akkor "fagy le" (igazából nem is csak sokáig tart míg "time out"-ra fut), ha olyan helyet próbál betallózni, ami már nem elérhető (pl. egy hálózati megosztás). Ha vársz 20-40mp-et nem jön helyre?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#70652) ArthurShelby válasza cigam (#70651) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Csak sok az a 20-40mp...
De legutoljára a hangrögzítő teljesen kifagyott... (használom 1szer egy évben)
(a mappa nem szűnt meg)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#70653) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Olyan hibába ütköztem, hogy a gépemen valami történt a hálózattal. Kiírja, hogy csatlakoztatva van, de pl a böngésző, levelező nem működik. A norton letölti a frissítést és az incash számlázó is csatlakozik a hálózati géphez aminkeresztül működik.
Vajon mi lehet a gond?

Köszönöm a segítséget!

(#70654) ArthurShelby válasza cekkk (#70653) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Milyen ip-d van (ipv4, ipv6)?
Melyik szolgáltatónál vagy? (pl upc)
Minden más gép jól működik a hálózatban?
Másik wifin (pl mobillal létrehozott hotspot) jól működik?

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#70655) MeroM válasza cekkk (#70653) üzenetére


MeroM
senior tag

Idő dátum stimmel?

(#70656) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Hali!
Van egy notebook hűtőpadom, ami usb-ről kap áramot. Ha alvó módba teszem a laptopot, akkor nem kapcsol ki, viszont ha kihúzom a tápról és úgy teszem alvó módba, akkor kikapcsol.
A laptop teljesítmény centrikus módban van, néztem az energia beállításokat, de nem találtam.
A séma beállításainak módosításánál a speciálisra mentem rá, ott az usb szelektív felfüggesztés beállítás engedélyezve van mind telepnél, mind tápnál. Nincs más ötletem.

Ezt hol kéne beállítanom?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#70657) cekkk válasza ArthurShelby (#70654) üzenetére


cekkk
veterán

ip4.
Novicom.
Minden gép működik.
*Asztali gép, így wifi nincs, de vettem egy sticket azt meg nem akarja feltelepíteni másik gépen meg települ. egyből. Dátum stb minden stimmel.

(#70658) MeroM válasza ArthurShelby (#70656) üzenetére


MeroM
senior tag

Biosba nezd meg

(#70659) Drachoo


Drachoo
senior tag

MCT csak nálam nem megy? Nem akarja létrehozni a telepítő USB-t, megszakad a letöltés. Esetleg valaki ki tudná próbálni?

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#70660) King Unique válasza Drachoo (#70659) üzenetére


King Unique
titán

Mármint gondolom a 8.1-hez való MCT-ről van szó. Konkrétumokat nem említettél, de ilyenkor szokott lenni egy hibakód, mint pl. itt. Arra pedig rá lehet keresni és az alapján a lehetséges megoldásokat.

Egyébként nem létszükséglet az MCT sem az ISO-fájl letöltéséhez, sem pedig a telepítési adathordozó létrehozásához. Mindkettő megoldható a Windows 10 mintájára a Windows 8.1-nél is más módon.

[ Szerkesztve ]

(#70661) Drachoo válasza King Unique (#70660) üzenetére


Drachoo
senior tag

Köszönöm a válaszod, természetesen 8.1-es MCT-ről van szó, hiszen abba a fórumba írtam. :) Hibakód nincs, amikor elkezdené letölteni az adatokat egyszerűen megszakad amikor kiválasztom az USB eszközt amire létrehoznám a telepítőt. Több gépen is ugyanez az eredmény, valami központi probléma lehet a Microsoft-nál.

"Letöltés sikertelen.
Letöltési feladat megszakadt.
A paraméter nem megfelelő."

[ Szerkesztve ]

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#70662) ArthurShelby válasza MeroM (#70658) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ott sem találtam ilyesmit, mindegy nem halok bele, csak furcsa.

Másik: A szolgáltatások között van olyan, amit már uninstalláltam, de még ott maradt a bejegyzés?
Nem lehet valahogy azt törölni (egyelőre letiltottam)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#70663) wor_zoli


wor_zoli
csendes tag

Sziasztok!

Próbáltam létrehozni egy új felhasználót, ami sikerült is, jelszóval, mégis mikor be akarok vele jelentkezni,nem enged be! Valakinek volt már hasonló gondja?

[ Szerkesztve ]

(#70664) wor_zoli


wor_zoli
csendes tag

egy módon sikerült a Gast felhasználót ruháztam fel jelszóval és egyéb jogokkal....
Érthetetlen a többi miért nem müxik!

(#70665) Norbi887


Norbi887
aktív tag

Sziasztok!
Ez mitől lehet? Szerettem volna késziteni egy Windows 8.1 USB telepitőt Media Creation Tool-al, helyette ezt kapom :U :F :F :
Ui.: Upsz, látam felettem is van már akinek hasonló van, nem tudom az okát én sem, viszont hátha ha majd javitják akkor végre beleteszik az eddigi frissitéseket is, hogy ne kelljen minden újratelepitéskor mind a 150+ frissitést feltenni. Nagyon jó lenne, mert még mai napig egy valami 2014-es build-et tölt le az MCT. :F

[ Szerkesztve ]

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#70666) King Unique válasza Norbi887 (#70665) üzenetére


King Unique
titán

Még, ha működne is a 8.1-es MCT, olyan ISO-fájlt nem nagyon fog letölteni, amelybe a frissítések is bele vannak integrálva. Max. olyat tölt le, amiben az Update 1/3 csomag van benne, de az azóta megjelent összes frissítés már nem. De hasonló pl. a Windows 10-hez való MCT is, viszont ott kedvezőbb e helyzet, mert mindig az aktuális főverziót (pl. 1803) lehet letölteni. Ha olyan naprakész telepítő kell, amiben minden frissítés benne van, akkor van magad készítesz ilyet, vagy külső forrásból töltesz le (példa).

[ Szerkesztve ]

(#70667) cigam válasza Norbi887 (#70665) üzenetére


cigam
félisten

Esetleg a Windows ISO Download Tool segíthet.
Tedd fel, telepítse amit akar, aztán pl. a clonezilla-val készítesz egy lemezképet, így a naprakész rendszert bármikor visszatöltheted.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#70668) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Azt be tudom állítani valahogy, hogyha kihúzom a tápkábelt, akkor az energiagazdálkodásnál tegye át magát teljesítménycentrikusból energiatakarékosba?

Használ valaki throttlestop-ot? CPU frissítettem a laptopban (3740qm) és azóta jobban merül. Mikor kihúzom a tápból nincs szükségem erőre (videót nézek, netezek). Jó lenne valami kényelmes megoldás.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#70669) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Helló!

Windows 8.1-ben hogyan lehet átlátszó tálcát készíteni?

Köszönöm.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#70670) bobalazs válasza Fr@nkieWilde (#70669) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

glass felületre keress rá, de csak meghekkelve a gyári dll-t tudod megcsinálni.

(#70671) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Win8.1 MCT már nem létezik? Hivatalos oldalon is az ISO-t töltené le egyből.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#70672) King Unique válasza szabonagyur (#70671) üzenetére


King Unique
titán

Nem olyan régen még a 8.1-hez való MCT letöltését ajánlotta fel a Microsoft weboldala, de most valóban közvetlenül az ISO-fájlt. Először azt tippeltem volna, hogy csak mobileszközről nyitottad meg az oldalt, vagy esetleg a böngésződben benne maradt a beállítás a direkt letöltéshez, de most ránéztem és nálam is ez a helyzet natúrban. Aztán, hogy csak ideiglenes, vagy végleges állapot-e, azt nem tudni. De nyilván az utóbbi sem lenne meglepő, illetve amúgy sem fejlesztették már a 8.1-es MCT-t. Továbbá az sem titok, hogy eleve inkább a Windows 10-re fókuszálnak, annak a letöltési oldalán lévő MCT most is elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#70673) szabonagyur válasza King Unique (#70672) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nekem a 8.1 kellene most és az MCT kényelmes volt :)

Szedtem le egy másik oldalról MCT-t a 8.1-hez, de az valamiért hibára fut.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#70674) King Unique válasza szabonagyur (#70673) üzenetére


King Unique
titán

Az MCT olyan szempontból (volt) előnyös, hogy az azzal letöltött 64 bites ESD ISO ráfér akár egy 4 GB-os pendrive-ra is. Valamint közvetlenül el lehet vele készíteni a telepítési adathordozót, illetve akár frissíteni a gépet. Viszont egyrészt manapság egy 8 GB-os, vagy annál nagyobb tárolókapacitású pendrive sem akkora extra. Másrészt az ISO-fájl letöltése és a telepítési adathordozó elkészítése megoldható máshogyan is, amiről a 10-es topikjában is volt szó és a 8.1-re szintén érvényes. Ahogyan az ISO-ból in-place upgrade formájában akár közvetlenül is lehet frissíteni a rendszert az újabb Windows-verzióra.

Aztán egyébként az megint nem mellékes, hogy a Microsoft weboldaláról és az egyéb hivatalosnak mondható forrásokból letöltött képfájlok az aktuális frissítéseket eleve nem tartalmazzák. Amelyek hiánya leginkább egy Windows 7/8.1 tiszta telepítésénél lehet macerás. Én 7/8.1 esetében egyre inkább pl. az oprenden lévő integrált telepítőket szoktam használni, hogy utólag ne kelljen a több 100 db frissítés felrakásával hosszasan szórakozni. Max. ezeknél a 4 GB-nál nagyobb méretű install.wim fájlt előtte install.swm fájlokra kell darabolni, ha UEFI-s telepítésnél a hardver csak FAT32 fájlrendszert támogat. De amúgy ez sem feltétlen kötelező, mert pl. a Rufus tud UEFI_NTFS módot is pont az ilyen esetekre.

[ Szerkesztve ]

(#70675) szabonagyur válasza King Unique (#70674) üzenetére


szabonagyur
félisten

A frissítés nekem nem gond, fél óra alatt fel szokott menni minden Win7/8-ra egyaránt :)

Tudom lehet készíteni máshogy is, csak ez kényelmes volt :)

Azóta már kész a rufus telepítő, lassan indul is a telepítése.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#70676) King Unique válasza szabonagyur (#70675) üzenetére


King Unique
titán

Ezt a fél órát mondjuk nehezem hiszem, mivel a Windows 7/8.1 a tiszta telepítés után egyaránt hosszú órákig tekerhet csak a frissítések keresésével, ha előtte ez manuálisan nincsen az alábbi trükkel megoldva... Utána már megtalálja őket viszonylag hamar és az internetkapcsolat sebességétől függően a frissítések letöltése sem lesz túl időigényes. Viszont a telepítésük már annál inkább és nem ritkán akár órákig eltarthat. Igaz hardverfüggő is, de azért még egy erősebb vasnál sem feltétlen fogja 5-10 perc alatt lezavarni... :N Ráadásul az újraindítás után még találhat újabb frissítéseket a WU és akkor megint kezdődik az újabb kör. Szóval nem hiába használok én is egyre gyakrabban integrált telepítőt... ;)

[ Szerkesztve ]

(#70677) szabonagyur válasza King Unique (#70676) üzenetére


szabonagyur
félisten

A trükk egy ideje újra nem szükséges, ez tapasztalat :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#70678) bobalazs válasza King Unique (#70676) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

WSUS Offline-al telepítettem teljesen frissre -ssdre, 1 óra alatt megvan a frissítések telepítése. Jó net, ssd, azért elkél.

(#70679) King Unique válasza szabonagyur (#70677) üzenetére


King Unique
titán

Korábban még nem is kellett, mert eleinte csak a Windows 7-et érintette. Aztán később már a 8.1-et is és nem hiába terjesztették ki úgymond arra is leírásokat. Amikor pedig idén, pár hónapja tisztán telepítettem normál ISO-val 8.1-et, akkor utána szintén csak keresett és keresett hosszasan a WU... Ha ez időközben tényleg változott, az jó, de eddig ugye nem ez volt a jellemző. Illetve ettől még az integrált telepítő ilyen szempontból nyilván előnyösebb, mert pl. az előbb linkeltnél a telepítés után csak pár havi összegző frissítést kell felrakni. Ellenben a normál ISO-nál ilyenkor teljesen a 0-ról kell kezdeni, ami azért időigényesebb, akár WU, akár WSUS.

[ Szerkesztve ]

(#70680) szabonagyur válasza King Unique (#70679) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ahogy írtam tapasztalat, friss 8.1-et ma is felraktam, driverek majd netre ki és mindenféle babrálás nélkül megjelentek a frissítések kevesebb, mint 5 perc alatt, telepítés pedig fél óra kb. Eléggé jó gép, gigabites net, nvme egyik leggyorsabb ssd-vel. :)

Régen tényleg kellett egy ideig a leírás mindenképpen.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#70681) King Unique válasza szabonagyur (#70680) üzenetére


King Unique
titán

Ha megtalálta a frissítéseket ilyen hamar, akkor tényleg újra a régi a helyzet. :D A frissítések letöltése nálam is viszonylag hamar megvolt, de hiába volt SSD és többmagos CPU alatta, a telepítés már eltartott jó 1-2 óráig. Igaz az nem pont most, hanem még korábban volt. Ha nálad tényleg csak fél óra, az elég jó, de ugye korántsem mindenkinél, nem minden hardver esetében ilyen gyors a telepítés és nem véletlenül használnak emiatt egyre többen integrált telepítőt.

[ Szerkesztve ]

(#70682) szabonagyur válasza King Unique (#70681) üzenetére


szabonagyur
félisten

Persze, tudom hogy másnál nem feltétlenül ennyi, a lényeg az, hogy hamar megtalálja újra.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#70683) Jodanovich


Jodanovich
aktív tag

Sziasztok, létezik a 8.1 ben olyan fiók korlátozás, hogy ha beállítok a nagybátyámnak egy fiókot akkor cska és kizárólag a chrome ot tudja használni? 2 naponta járkálok hozzá, mert belemegy a gépházba és össze vissza elállítgat mindent. Nem érti meg, ha azt mondom neki, hogy ne nyomkodjon mást a chrome on kívül. Tehát beállításokkal kapcsolatos dolgokat egyáltalán ne tudjon megnyitni.

[ Szerkesztve ]

Life is Short... Ride Hard!!!

(#70684) zolee001 válasza Jodanovich (#70683) üzenetére


zolee001
őstag

Igen.group policynak hivják

(#70685) zolee001


zolee001
őstag

Vagy akár igy is megoldhatod.

(#70686) bexinho23


bexinho23
őstag

Sziasztok!

Valaki használ Xiaomi Mi Bluetooth 4.0 Speaker-t?

Hiába van "csatlakoztatva" állapotban (windows felismeri), mégsem jelenik meg a lejátszó hangeszközöknél, mint bluetooth eszköz/hangszóró. Már próbáltam feladatkezelőben bluetooth újraindítást, gép újraindítást, eszköz újra párosítást, bluetooth driver reinstall-t... mindent. De egyszeűen nem tudom összehozni.

(#70687) Tibroo


Tibroo
aktív tag

Sziasztok kis segítség kellene van egy Lenovo Yoga 300-11IBY Laptop (ideapad) netbookom.Windows 10 Op. rendszerrel!Na most én ezt véletlenül mikor összeomlott és belassult és rengeteg ideget ettem tőle,letöröltem,
A probléma az vele,hogy egy belső samsung ssd van benne ami 32 Gb megpróbáltam visszaállítani de állandóan az e-mail kódomat kérte,amit kb,2,5 éve nem használtam így nem tudtam újratelepíteni sem!Ezért win8 telepítővel próbáltam de már nem engedi a rátelepítést!Mit tegyek? Rendeltem hozzá egy kábelt ami SATA HDD-t enged rá csatlakoztatni + egy 500Gb os Seagate Slim 7mm vastag winyót!?
Szerintetek menni fog a windows 8.1 telepítéssel?

Válaszokat előre is köszönöm! :DD

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#70688) ArthurShelby válasza Tibroo (#70687) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Szóval:
Adott egy olyan laptop, ami eredetileg win8.1-es gondolom, de frissítve lett 10-re. Ezt letörölted (különböző okok miatt) és vissza akarod tenni a 8.1-t.
Mi kéri az email kódot, ha nincs rajta windows? A bios (uefi)?
Mi a probléma? Nem tudod leformázni a beépített ssd-t? A bootig nem jutsz el?

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#70689) adp


adp
őstag

sziasztok tegnap feltettem a parom acer laposara a win8.1 prot aktivaltam es megneztem a rendszer menupontban a 4gb-bol 3.98hasznalhato. (64bites a win) ez mitol lehet? lehet hogy hibas a memoria?? egyebkent a gep egy jo 3/4ed eve nem volt hasznalva pont azert mert dog lassu volt hiaba tettem ujra.
pontos specifikaciot most nem tudok de amd procis 2magos 2.8ghz-s szoval nem hiszem h ez lenne a gond, elotte evekig jol ment.
most talan ezzel a winnel hasznalhato (aztan lehet ugyanolyan fos lesz mire hazaerek).. viszont gyanitom h valami hardver reszen nem kerek, sajna nem tudom h a 4gbbol miert csak ennyit lat pontosabban miert ennyi hasznalhato, es azt sem hogy ez miota van igy.
valaki valami tipp?

[ Szerkesztve ]

(#70690) Sub-ZeRo válasza adp (#70689) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A hardvereknek fenntartott részt nem látod. Nincs ezzel baj. Meg szerintem nem az a 20 mega ram fog kelleni.

Nekem a 16 gigánál így néz ki asztali gépen.

Amint látod 68 mega "elveszik" ami mégsem, csak hardvernek van fenntartva. Nincs ezzel baj.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#70691) DS39


DS39
nagyúr

sziasztok!

kellene egy kis help.

a mostani frissítés adagból a .NET framework kumulált frissítése nem akar sehogy sem települni. ez: [link]

hibakód: 80092004
(kerestem google-n, a dism /online /cleanup-image /restorehealth javaslatot próbáltam, de nem lett jobb)

próbáltam offline telepítővel, érdekes módon úgy 3 telepítőben szedhető le, kettő felment belőle a harmadik részlet így sem. ez: [link] - a 4.6 és utániakhoz való része.

jelenleg 4.7.1 .NET framework van a gépen.

korábban telepítettem a 4.7.2-t ajánlott frissítések közül, először azt hittem az kavart be, de már töröltem és még így sem jó.

mi lehet a problémája?

[ Szerkesztve ]

(#70692) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Linux hogy tud kihatni a windowsra?
A wifi nem akart működni windows alatt, bármit csináltam, az eszköz kezelőben látszott a kártya. A megoldás végül az lett, hogy be kellett tölteni a linuxot, ott jó volt, majd utána a windows-t.
Fogalmam sincs, hogy mi lehetett a hiba, és hogy függ a kettő össze.
Van tippetek?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#70693) atee_13


atee_13
őstag

Sziasztok!

Egy Asus x550c laptopon win 8 van. A tulaj szeretne váltani mert a gép kb csak úgy indul el, ha belépek a biosba ha nem akkor csak bejön a win betöltés majd fekete háttér csak az egér és semmi más. Win 10 et tennék rá de elakadok

Beállítom, hogy UEFI boot ot újra indítom. Bootnál beállítom elsődlegesnek a UEFI USB-t pedrive benne aztán ez az üzenet fogad: Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key

Nem volt még dolgom ezelőtt win 8 al. Van valami lépés amit kihagyok? Tud valaki segíteni?

(#70694) MeroM válasza atee_13 (#70693) üzenetére


MeroM
senior tag

Hdd nel válaszd az usb hddt elsőnek

(#70695) bobalazs válasza atee_13 (#70693) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Uefi-t kapcsold ki, vagy legacy-val együtt be legyen kapcsolva, illetve a bootoláshoz inditsd legacy módba ne uefibe, a telepítőt.

(#70696) Energie X


Energie X
őstag

Sziasztok!

Gyors segítségre lenne szükségem, már nem tudom mit tegyek, szomorú vagyok és dühös egyszerre...

Van egy új PC:
Gigabyte GA-H110M-H
Intel Celeron G3900 (HD Graphics 510)
4 GB DDR4 Ram
1 TB HDD
Frissen vásárolt Win8.1 Home licenc

Windows install rendben. Amikor a HD Graphics drivert telepítem vagy telepíti windows updateről elfeketedik a képernyő és úgy is marad. Reboot után is fekete a képernyő.
Próbáltam az eszközt csökkentett módban eltávolítani (a drivereket is), legfrissebb drivert felrakni, a gigabyte honlpján találhatót felrakni, a driver cd-n találhatót felrakni és a legrégebbi 2015-öst is levadásztam már az intel honlapjáról, mindig ugyanez a jelenség fogad.

Csökkentett módban az általános PnP képernyőnél van sárga háromszög felkiáltójellel. Ezt is tiltottam, töröltem, felraktam hozzá a monitor driverét.
Jelenleg egy régi LG L1919S monitorral probálkozom (D-SUB only) de próbáltam már Dell 2216H-n is (ott is D-SUB on).

Hogyan lehetne megoldani ezt a problémát? Ha eltávolítom az intel drivert, akkor a monitor is rendben és általános microsoft videokártya lesz belőle és van kép.

Ui.: BIOS is a legfrissebb.

Szeretném valahogy felvarázsolni a HD graphics drivert és hazamenni végre.

Pls segítsetek mi lehet a megoldás!?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#70697) Tosee válasza Energie X (#70696) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

Csak egy hirtelen ötlet.. Nincs véletlenül valami csatlakoztatva a HDMI - portra? Ha van akkor az a megjelenítőt is be kellene kapcsolni, vagy ideiglenesen lecsatlakoztatni a gépről...
Pont a héten telepítettem egy gépet, ami DVI porton volt csatlakoztatva a monitorhoz, és HDMI-n pedig egy tv-hez! Egészen a vga driver telepítéséig stimmelt minden, viszont utána elsötétült a kép! Tanakodtam, hogy mitévő legyek, majd kínomban bekapcsoltam a tv-t és láss csodát, ott volt minden... Valamiért a videókártya HDMI portját veszi elsődlegesnek, és alap beállításon nem is klónozza a képernyőt, hanem csak kiterjeszti!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#70698) Energie X válasza Tosee (#70697) üzenetére


Energie X
őstag

Nem semmi ilyesmi nem volt, csak D-SUB volt rádugva. Itthon is megpróbáltam, a TV-m en amin van D-usb és HDMI is, mindkét csatlakozással külön ójraindítással, hogy ne legyen a kettő együtt bedugva, de HDMI-n is sötét kép van VGA driver telepítése után :S

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#70699) DS39 válasza DS39 (#70691) üzenetére


DS39
nagyúr

ez megoldódott, javította a Microsoft a frissítést.

(#70700) Francia91


Francia91
veterán

Sziasztok!
Szert tettem egy ThinkPad T530-asra, kollegámnak lett beszerezve.
A BIOS-ban az van írva, hogy van "Preinstalled OS Licence" Win 8 Pro rendszerhez.
Ilyenkor a Windowson belül csak rámegyek az aktiválásra, és megoldja magának?
Most még 7-es van rajta, de ha a licenc aktiválás nem igényel hókusz-pókuszt, akkor felteszek rá egy 8.1-es rendszert

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.