Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70951) Vertigo18 válasza MeroM (#70950) üzenetére


Vertigo18
addikt

Sajnos nem ez a probléma, hiszen már az automatikus frissítést sem tudom kikapcsolni. Ráadásul a cikkben említett két frissítésen kívül már több mint 100 db. fel van települve, szépen, sorban, ahogy írtam, egészen tavaly októberig.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#70952) zolee001 válasza Vertigo18 (#70951) üzenetére


zolee001
őstag

ITT

(#70953) tobias40


tobias40
veterán

Hi!

Hogyan tudom megnézni az ilyen wine-se laptopomon hogy milyen program használta a és mennyit(adatban) a wi-fi kapcsolatot?
Telóról van osztva mobilnet és csak azt látom hogy a hot-spot mennyit használt összesen de hogy melyik alkalmazás zabálja a netemet azt nem!

Köszi előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#70954) pn4hvq válasza tobias40 (#70953) üzenetére


pn4hvq
senior tag

A Du Meter ilyen statisztikát mutat:
[L:/dl/upc/2019-03/20/16305_nwvevolywiapquuk_dumeter.png][kép][/L]

Szerk.: ahogy nézem, ezek a gépindulás óta mért mennyiségek.

[ Szerkesztve ]

(#70955) tobias40 válasza pn4hvq (#70954) üzenetére


tobias40
veterán

Ok de ehhez előbb fel kell telepíteni a programot!vagy nem? :U
Én arra lennék kíváncsi hogy eddig mennyi és mi használta a wifit...

de azért felraktam a progit.. :)

A win 10-ben benne van szépen látszik alkalmazásokra bontva mi mennyit fogyasztott....

[ Szerkesztve ]

(#70956) szabonagyur válasza tobias40 (#70955) üzenetére


szabonagyur
félisten

A Win7 ezt még így nem tudja, külsős program igen.

Ha fel volt telepítve a külsős program akkor lesz adat, ha nem volt akkor nincs adat.
Ilyen egyszerű :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#70957) tobias40 válasza szabonagyur (#70956) üzenetére


tobias40
veterán

Jah,rájöttem ,ezért fel is tettem...
Azt gondoltam hátha van vmi "titkos" parancs ami ezt tudja. ;]

(#70958) Fecogame


Fecogame
veterán

Magyar nyelvű Windows 8.1 telepítő felajánlja az angol nyelvet a telepítés során vagy csak és kizárólag magyarul lehet telepíteni?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#70959) szabonagyur válasza Fecogame (#70958) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha nem házilag buherált minden nyelvet tartalmazó akkor alapból a magyar csak magyarul tud.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#70960) májkimiki válasza Fecogame (#70958) üzenetére


májkimiki
őstag

A magyar nyelvű telepítés után át tudod állítani angolra. Itt ott maradni fog magyar kifejezés a rendszerben. Nekem a csempéknél maradt a legtöbb, amikor németre állítottam át.

(#70961) MeroM


MeroM
senior tag

valakinek van olyan megoldása hogy windows 8.1 re újjabb radeon drivert felrakni? sajnos win 10 et kellet felraknom mert nincs rá driver 2 éve :O

(#70962) Gallac


Gallac
senior tag

Sziasztok!

3com 3C905CY-TX-M EHHEZ a Lan kártyához létezik Win 8 driver?

Köszi :R

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#70963) prabhu válasza Gallac (#70962) üzenetére


prabhu
senior tag

Ez talán segít: 3DP Net hálókártya driverpack.

[ Szerkesztve ]

(#70964) zolee001 válasza Gallac (#70962) üzenetére


zolee001
őstag

Olvasod is a válaszokat vagy csak teleszemetelsz minden topikot a kérdéseddel?
A másik topikban adtam választ de jobban jársz ha kukázod azt a kártyát és lecseréled

(#70965) szabonagyur válasza zolee001 (#70964) üzenetére


szabonagyur
félisten

Megkérdezte Win7 témában is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#70966) kutkut


kutkut
addikt

Sziasztok!

Gyors segítség kellene! :R

Egyik (rendszergazda) felhasználóval nem megy a bejelentkezés, pontosabban valami ideiglenes felhasználóval léptet be. Ugye az asztal "lecserélődött" (más a háttér, nincsenek fent ott a megszokott ikonok).
Egészen pontosan Windows 8.1 Enterprise verzióról van szó Annyit tudok még róla, hogy egy jó ideje lejárt az aktiválása, mert a tulaj már nem dolgozik a cégnél, ahol felrakták neki a "céges windowst".
Az a baj, a gép nem az enyém, így nem igazán tudom, mi lenne az elvárt állapot, amit vissza kéne állítani... csak próbálok segíteni egy nagyon kedves, de nem hozzáértő ismerősömnek.

Ez most lehet, hogy hülyeség, de az elképzelhető, hogy a cég törölt valamit távolról a gépről? A felhasználó mappáját pl... Most hirtelen azt sem tudom, hogy a kérdéses felhasználói fiók helyi fiók volt-e vagy valamilyen címtárból jelentkeztek be. :F

Help pls, előre is köszi! :R

Meizu MX3 32GB

(#70967) Oldman2 válasza kutkut (#70966) üzenetére


Oldman2
veterán

Céges gép, ami már nem céges? Vagy magángép, amin céges Windows van?

Miért nem raktok fel rá egy új, tiszta telepítést?

[ Szerkesztve ]

(#70968) zolee001 válasza kutkut (#70966) üzenetére


zolee001
őstag

Az Ent verzioknak idönként le kell jelentkezni a KMS servereknél ami itt már nem áll fenn,szal reninstall home/pro verziora amit be kell szerezni

(#70969) kutkut válasza Oldman2 (#70967) üzenetére


kutkut
addikt

& zolee001: Igen, egy reinstall sokat segítene, csak ahhoz be kéne szerezni egy windows-t... Na, ez még várat magára. :D

Egyébként úgy néz ki, sikerült megoldani - egy újraindítással, lol... Csak amikor rákerestem a hibára, az volt az első találatok egyike, hogy lehet, hogy törlődött 1-2 fontos fájl a C-ről, így elsőre minél kevésbé akartam belepiszkálni. (Nehogy mondjuk egy ártalmatlan naplófájllal felülírja azt a lemezterületet, amiről vissza kéne valamit állítani).

Szóval, egy kicsit ilyen érzésem van, de a lényeg, hogy minden rendben. :)

Meizu MX3 32GB

(#70970) zolee001 válasza kutkut (#70969) üzenetére


zolee001
őstag

Amennyiben laptoprol van szó és gyárilag W8 volt rajta akkor nagy a valoszinüsége,hogy az UEFI-ben tárolja a Windows Product key-t ,tipustol függöen Home avagy Pro .
Egy sima Windows telepités során magátol beaktivállja magát a rendszer akár egy Windows 10 is
A másik megoldás lehet a Recovery particio (amennyiben nem lett törölve) ebben az esetben 2 gombnyomásra gyári állapotba hozza magát a gép windowsostól,driverestöl és programostol

(#70971) kutkut válasza zolee001 (#70970) üzenetére


kutkut
addikt

Otthoni PC, nincs recovery, egyik sem opció. Már megígértem nekik, hogy megcsinálom, csak nekik kéne egy win, nekem egy kis idő mindehhez. :D

"Egy sima Windows telepítés során magától beaktiválja magát a rendszer akár egy Windows 10 is"

Hmm... Ez most azt jelenti, hogy tulajdonképpen még mindig lehet frissíteni egy régi win-t (7-8.1) 10-re, vagy én értettem félre valamit? :B

Meizu MX3 32GB

(#70972) prabhu válasza kutkut (#70971) üzenetére


prabhu
senior tag

Megeszi a 7/8 kódját a 10, pedig hivatalosan már véget ért ez a free upgrade lehetőség.
Ha meg már előtte is volt 10 a gépen, akkor lehet aktiválja is magát rögtön, ahogy netet kap.

[ Szerkesztve ]

(#70973) zolee001 válasza kutkut (#70971) üzenetére


zolee001
őstag

Igen,hivatalosan már vége a free upgradenek degyakorlatilag lehet aktiválni 7,8 kulcsokkal

(#70974) gabo89


gabo89
senior tag

Üdv!

Van arra lehetőség, hogy Windows 7-ről úgy upgrade -ljek / frissítsek 8.1-re, hogy minden programot és személyes dokumentumot megtartsak? Úgy, mint ahogyan a Windows 10-re upgradelnék. Most kipróbáltam 7-ről 8.1-re Virtual Box-ban, de csak személyes fájlokat van lehetőség megtartani.

indul a sörös aludni

(#70975) prabhu válasza gabo89 (#70974) üzenetére


prabhu
senior tag

Ez nem kivitelezhető így.

(#70976) MeroM


MeroM
senior tag

Sajnos radeonra valtas miatt win 10 re frissitettem hihetetlen h win 7 re meg 10 re van csak driver.....

(#70977) ritkaság


ritkaság
tag

Sziasztok!

Videokártyát váltottam és sötét a windos-om, az asztal is meg minden más. Sajnos ez kihat a WOT játékra is, ami zavar. Googliztam megoldást, de nem tudom megcsinálni amit ott írtak. Valaki leírná részletesen, hogy hogyan tudom megoldani a problémát, hogy a windos tudja kezelni a fényerőt? Win 8.1, R9 270x vidkari 17.1.1 driverral, Samsung 2243 monitor. Tehát, hogy pontosítsak. A monitor teljes fényerőn van. A játékban magát a játék folyamatát tudom világosítani a gamma érték emelésével, de a többi ablakom, pl.: térkép meg ilyesmi az nagyon sötét. :W :R :F

(#70978) MeroM válasza ritkaság (#70977) üzenetére


MeroM
senior tag

Radeonra nincs hivatalos friss drivertámogatás! Jelenleg a 19.4 nél tart. Csak win 7, 10 re!

(#70979) ritkaság válasza MeroM (#70978) üzenetére


ritkaság
tag

Kösz! Ez siralmas. :W

(#70980) stefi68


stefi68
addikt

Sziasztok!
A következő problémára keresek megoldást:
Adott egy HP laptop amin most Win10 van, de nem túlzottan hivatalos
Viszont van rajta Win8 cimke, sorozatszám nélküli.
Az előző tulaj szerint, ha felteszek egy W8-at, az automatikusan aktiválja magát és azután frissíthető W10-re.
Letölthető W8-at viszont sehol sem találok már.

Mi a megoldás?

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#70981) King Unique válasza stefi68 (#70980) üzenetére


King Unique
titán

Mármint gondolom a 8.0-ra célzol, mert a 8.1 letölthető simán a Microsoft, vagy a szintén onnan töltő TechBench weboldaláról is. Viszont a 8.0-s ISO valóban nem érhető el, de az már hivatalosan nem is támogatott és nincs értelme nemhogy letölteni, de értelemszerűen telepíteni sem.

Esetedben a generic key lehet megoldás, amire itt a fórumban rákeresve is találsz több találatot. Mármint a 8.1 telepítéséhez, majd utána a vezérlőpultban / gépházban a 8.0 kulcsával történő aktiválásához. Ha gyárilag W8 van a laptopon, akkor viszont az UEFI BIOS tartalmazza a kulcsot és automatikusan aktiválódik a rendszer, legalábbis a megfelelő Windows-verzió és kiadás telepítésénél. Ha upgrade-elni akarsz W10-re, akkor viszont elvileg mehetne egyből annak a telepítése, mivel nem hivatalosan még mindig elfogadhatja a 7/8.x kulcsokat, holott hivatalosan már megszűnt ez a lehetőség. De ez ugyanúgy vonatkozik pl. MCT-vel / letöltött ISO-ban setup.exe futtatásával a 8.1 —► 10 upgrade-re is.

[ Szerkesztve ]

(#70982) stefi68 válasza King Unique (#70981) üzenetére


stefi68
addikt

Nincs kulcsunk a Win8-hoz. Elmondás szerint az aktiválás a hardwer azonosítók alapján történne.
Viszont ezt nem tudjuk megtenni, mert nincs fellelhető Win 8 telepítő.
Tehát a Win8 csak az aktiválás miatt kellene nem másért. Azután menne rá a Win 10. :K

És igen Windows 8 matrica van rajta, nem Windows 8.1 :N

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#70983) King Unique válasza stefi68 (#70982) üzenetére


King Unique
titán

Jó, de ha figyeltél, akkor pont most volt leírva, hogy ez esetben nem feltétlen kell W8 ISO sem a 8.1, sem a 10 telepítéséhez. :)

Az a hardverazonosítós aktiválás meg a Windows 10-nél van, ahhoz társítja a digitális licencet, valamint az adott Windows 10-kiadást. Ilyenkor pedig egy újratelepítésnél nem kell újból megadni a termékkulcsot, sőt van is "Nincs termékkulcsom" lehetőség a telepítőben, ami világosan szemlélteti ezt.

Amúgy meg telepíted egyből a 10-est, aztán jó esetben automatikusan beaktiválódik a 8.0 kulcsával, ennyi. De ehhez persze fontos az is, hogy a megfelelő, a licenchez való kiadás (Home / Pro) legyen telepítve, ami BIOS OEM key esetén elvileg automatikusan kiválasztódik a telepítésnél. De ezzel a módszerrel ez esetben is megoldható, hogy tetszőlegesen ki lehessen választani. Továbbá magát a termékkulcsot akár előtte is ki lehet olvasni a jelenlegi Windows alól pl. a ProduKey és társai programokkal. Vagy másik megoldás, hogy telepítesz egy 8.1-et és utána lehet vesződni az upgrade-del. Vagy esetleg kukázni egy 8.0 ISO-t valahonnan és szintén ugyanez.

[ Szerkesztve ]

(#70984) stefi68 válasza King Unique (#70983) üzenetére


stefi68
addikt

OK, köszönöm! :R
Megpróbáljuk így is, úgy is, majd kiderül...

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#70985) Lauda


Lauda
félisten

Hello!

Frissen telepített rendszernél ezt dobta induláskor:

Ez csak valami eszközillesztő gond, vagy hardver hiba is lehet? Mert most tettem be egy másik vinyót, úgy tűnik az előző haldoklik.

Köszönöm!

(#70986) Lauda válasza Lauda (#70985) üzenetére


Lauda
félisten

Az összes frissítést telepítettem amit talált, az előbb ezt dobta indításkor:

Nem tudjátok esetleg hol induljak el?

(#70987) Fecogame válasza Lauda (#70985) üzenetére


Fecogame
veterán

Ugyan Win7-hez készült, de akár ez hasznos is lehet.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#70988) Lauda válasza Fecogame (#70987) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm szépen a tippet! :)

(#70989) cigam válasza Lauda (#70986) üzenetére


cigam
félisten

Ha van rá lehetőséged, cseréld ki a SATA és tápkábelt. Ha nincs csere, akkor legalább mozgasd meg, húzd ki, és dugd vissza. Kontakthiba is okozhatja ezeket a változatos hibákat.
Persze az sincs kizárva, hogy az újonnan berakott merevlemez sincs a csúcson.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#70990) Lauda válasza cigam (#70989) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm a tippeket! Közben bedobtam egy másik vinyót, másik tápkábel, másik sata kábel és win7. Ez is dobott már indításkor hibát. :W

Arra gondolok lehet a táp rosszalkodik. Végülis egy nyolc éves gép, bármi lehet. :F

(#70991) Istuge


Istuge
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy laptop, amin eredeti Windows 8.1-es rendszer volt, és amit Win 10-re frissített a tulaj. Most szeretne visszatérni a 8.1-re. Kérdés, hogy lehet-e aktiválni a rendszert a régi kulcsával?

Előre is köszi a segítséget!

(#70992) cigam válasza Istuge (#70991) üzenetére


cigam
félisten

Természetesen.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#70993) jobesz


jobesz
tag

Windows 8.1 fatebringer már nincs? updated 2018 vagy frissebb?

a kori updated integráltat megtaláltam.

Intézményi legális tisztaszoftveres felhasznlálásra kellene enterprise, de évente mindíg valami frissített iso ból.
Ha leher 2022 ig maradnánk is ezen :) :K
Mit érdemes feltenni?

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#70994) King Unique válasza jobesz (#70993) üzenetére


King Unique
titán

Hát akkor ott van a Tisztaszoftver Program, az biztosít online felületet a telepítő letöltéséhez, még ha nem is a feltétlen a legfrissebb az ISO. Viszont attól még nyilván utólag is lehet frissíteni (WU, WSUS) a rendszert. Ha ez mégsem felel meg és mindenképpen frissítésekkel integrált, up to date változat kell a telepítéshez, akkor meg pl. az oprendes telepítők jöhetnek szóba. Azoknál van jelenleg 2019 februárjáig integrált sima 8.1, ami telepítésénél választható Enterprise kiadás is. Az itt lévő telepítőket pedig rendszeresen szokták frissíteni, újabb és újabb integrált verziókat kiadni. De akár manuálisan, magunknak is lehet integrált telepítőt készíteni, biztosít ehhez eszközöket a Microsoft is.

[ Szerkesztve ]

(#70995) mzso


mzso
veterán

Helló!
Jól nézem, hogy ezzel a szánalmas lemezkezelővel nem lehet megnövelni az első partíciót a lemezen. Miután zsugorítottam a másodikat, nem jelent meg növelés opció...

Mivel tudnám a legegyszerűbben megnövelni az első partíciót a második csökkentéséből származó hellyel?

(#70996) King Unique válasza mzso (#70995) üzenetére


King Unique
titán

Mármint a kötet kiterjesztésére célzol gondolom. Nem mutattál screenshotot a lemezkezelőről, de vélhetően azért nem engedi, mert nem közvetlenül a C után helyezkedik el a másik partícióból leválasztott nem lefoglalt terület. Ez esetben külső particionáló program fog kelleni, azok megcsinálják ilyenkor is, de szükség esetén az adatok átmozgatása eltarthat egy ideig.
Példák: AOMEI, EaseUS, MiniTool.

[ Szerkesztve ]

(#70997) mzso válasza King Unique (#70996) üzenetére


mzso
veterán

Kösz a javaslatot.
Melyik a legegyszerűbb? Lehetőleg ingyenes.

(#70998) mzso válasza King Unique (#70996) üzenetére


mzso
veterán

A Partition Wizard-ből volt portable. Pikk pakk megnövelte amennyivel akartam.
Kösz!

[ Szerkesztve ]

(#70999) Cane


Cane
őstag

Van olyan beállítási lehetőség az oprendszerben, hogy ha a háttérben elindul a folyamat akkor ne dobja az arcomba az elindult alkalmazás ablakát (max csak villogjon a tálcán) mert nagyon zavaró hogy gépelek, egyszer csak a háttérben induló alkalmazásé lesz az aktív ablak. Ezt kéne valahogy tiltsam.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#71000) xkoti


xkoti
senior tag

Sziasztok :) !

A segítségeteket szeretném kérni a következőben.
Szóval az a helyzet, hogy keresztfiam szokott a gépemhez ülni viszont mivel a gépen sok minden van ami fontos..stb ezért egy olyan fiókot hoztam létre amivel tudom korlátozni hogy bizonyos alkalmazásokat tudjon csak használni illetve ami fontos nem tudjon telepíteni semmit.
Így engedélyeztem neki a böngészőt gondolván azt bőven elég neki.
De a probléma, az hogy nem csatlakozik a netre nem engedi hol ott a firefox-ot engedélyeztem.
Hol találok további beállításokat ?
Kép
Eredeti méret
Vagy elégedjek meg a vendég fiókkal mert ott ki próbáltam és működik a net de ott el tud indítani bármit.
Előre is köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

KO

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.