Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70051) vimes válasza kispx (#70050) üzenetére


vimes
senior tag

"...állítólag valami Office-al kapcsolatos "dolog" is okozhat flash-elő cmd-t (óránként egyszer), a feladatütemezőben kellett kikapcsolni egy task-ot, nem tudom ez az oka-e a problémának, (remélem mert akkor megoldotam :D )"

Pont azt a task-ot kapcsoltam ki a feladatütemezőben, amiről beszélnek az általad linkelt oldalon:
"I went to the Task Scheduler > Task Scheduler Library > Microsoft > Office and found and DISABLED "OfficeBackgroundTaskHandlerRegistration." "

Most kapcsoltam be a gépem, kb. 1 órája(?) és megint találkoztam a cmd ablakkal. Szóval nem tudom, hogy ez az oka-e, de mondjuk az óránkénti 1-2 felvillanás pont igaz az én esetemre. Ha jól olvastam, az MS ad ki hamarosan patch-et (?) rá, lehet hogy az lesz az, ami megoldja (ha már a task kikapcsolása nem segített).

Mindenesetre most benyomtam a Window Focus Loggert, amit quailstorm tanácsolt, talán kiderül, hogy akkor most tényleg az Office-nak van köze a dologhoz, vagy valami más okozza.

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#70052) vimes válasza vimes (#70051) üzenetére


vimes
senior tag

Lehetséges, hogy meg kell követnem magam, mert a legutóbbi hozzászólásom óta nem találkoztam egy felvillanó cmd ablakkal sem. Window Focus Logger sem kapott el semmilyen cmd foreground ablakot. Tehát most vagy mindkettőnk figyelmét elkerülték az ablakok, vagy (félve merem kimondani) megszűnt a probléma. Akkor viszont mégis az Office OfficeBackgroundTaskHandlerRegistration task kikapcsolása lehetett a megoldás. Tegnap nem índíottam újra a gépet, miután kikapcsoltam a feladatütemezőben, lehet ez hiányzott neki :F

Azért holnap is bekapcsolom a Window Focus Logger-t, hogy elkap-e valamit. Ha nem akkor elég valószínű, hogy megvan a bűnös. Figyelni fogom, hogy mikor adja ki az MS a patchet hozzá, mégis "elegánsabb" megoldás, mint hogy a feladatütemezőben kapcsolgasson ki-be ezt-azt az ember.

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#70053) vimes válasza vimes (#70052) üzenetére


vimes
senior tag

Valóban az OfficeBackgroundTaskHandlerRegistration okozta a felvillanó cmd-t, konkrétan elkapta a Window Focus Logger is, de csak egyszer villant fel, nemsokkal miután bekentkeztem a Windows-ba, azóta egyszer sem, pedig már vagy 12 órája megy a notebook. Úgy néz ki, csak használt a taskjának kikapcsolása a feladatütemezőben. :Y
Köszönöm a segítséget így utólag is!

Btw. azt figyelem majd, lesz-e/mikor lesz pach ehhez, mert nem csak nálam csinálja az Office, úgy néz ki.

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#70054) nubreed


nubreed
veterán

Van itthon egy Windows 8.1 -es laptop.

Ha Windows Update -et próbálok futtatni, az állandóan fullra terheli a cpu-t, egészen pontosan az svchost.exe -nek, (ami ugye "több péáldányban fut") az a része, ami a Windows Update -et kezeli. És soha ha ott hagyom egész napra a gépet, akkor sem történik semmi, csak végtelenségig keresi a frissítéseket, de soha nem talál semmit.

Már minden megpróbáltam Itt van egy nagyon jó leírás arról, hogy miket érdemes végig csinálni, mindent megcsináltam még sem vezetett semmi eredményre, ugyanaz a helyzet. Innentől kezdve mit lehetne tenni? Van valakinek bármi ötlete még, hogy hogyan lehetne megjavítani ezen a gépen a Windows Updatet?

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#70055) netpeti98 válasza nubreed (#70054) üzenetére


netpeti98
addikt

Próbáld meg ezt:[link]

(#70056) nubreed válasza netpeti98 (#70055) üzenetére


nubreed
veterán

Köszönöm, próbálkozom.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#70057) DS39


DS39
nagyúr

Félig off a kérdésem de ebben tudnátok esetleg segíteni? [link]
(pl. arra gondolok, hogy valaki kipróbálná a saját gépén megy-e.)

(#70058) cigam válasza DS39 (#70057) üzenetére


cigam
félisten

Az élő adások nálam sem indulnak el, csak a téka videók.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#70059) netpeti98 válasza DS39 (#70057) üzenetére


netpeti98
addikt

Nálam se megy. (W10)

[ Szerkesztve ]

(#70060) DS39 válasza netpeti98 (#70059) üzenetére


DS39
nagyúr

Köszönöm, akkor náluk van a gond.

(#70061) vanek


vanek
tag

Sziasztok!

Van a gépemen egy program, ami nem telepített, hanem csak másolt (portable).

Ez a program a windows-al együtt indul és ezt szeretném kikapcsolni. Nincs benne sem az indítópultban, sem a feladatkezelőnél az indítás fülben sehol... A ccleaner sem látja semmi.

Hogyan tudnám kikapcsolni az automatikus indulást?

Előre is köszönöm!

(#70062) VoidXs válasza vanek (#70061) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A szolgáltatások és az ütemezett feladatok maradtak. Utóbbit a Ccleaner is látja, a szolgáltatásokat pedig futtatás alól a services.msc-vel éred el.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#70063) jimmy399


jimmy399
senior tag

Nem régnen húztam fel a win8.1-et. Win7 után. Legális license. Remélem menni fog rendesen a Hp 2530p-n. Eddig wifi, hangkártya ok. HD 4500 GMA is megy. Eddig ok. Ha nem lesz baj marad ha lesz, win 10 1507. :)

--- N/A ---

(#70064) #93794560 válasza jimmy399 (#70063) üzenetére


#93794560
törölt tag

Tapasztalataim szerint a 8.1 stabilabb, sajnálatomra kevesek által használt rendszer. Sokan a METRO, vagyis MODERN start képernyő miatt dobták, pedig sokkal jobbnak tartom, mint a 10-esben start menünek nevezett fércmunkát.

(#70065) jimmy399 válasza #93794560 (#70064) üzenetére


jimmy399
senior tag

Egyedül a bluetooth és az SD-kártya olvasó nem megy... Nekem annak idején sem volt bajom a start képernyővel. Mondjuk ez volt az első windows verzió, amihez túrnom kellett a netet, hogy hol lehet kikapcsolni :D

--- N/A ---

(#70066) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Segítenétek?

Win10-ből kezd elegem lenni, tegnapi update után folyamatos 100% a lemez használat rendszer és tömörített mem. által vagy a helyi szolgáltatások által.

Már csak 10-re enged a VAIO Recovery visszamenni. Viszont meg van a gyári 8-asnak (ezzel jött a gép, digitális a kulcs, BIOS-ban van) a kulcsa, sikerült CMD-ben kisírni a géptől.... a lemezes 8.1-nek nem jó, hol találok "szűz" 8-as ISO-t ? Arról értelemszerűen tudok 8.1-re menni ugye? Vagy csak 10-re tudok? :U

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#70067) szabonagyur válasza Micsurin (#70066) üzenetére


szabonagyur
félisten

Biztos jó kulcsot nyertél ki?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#70068) netpeti98 válasza szabonagyur (#70067) üzenetére


netpeti98
addikt

Lehet, hogy először generic kulccsal kellene telepíteni és utána aktiválni. De előtte tényleg nem ártana megbizonyosodni, hogy jó-e a kulcs.

(#70069) Micsurin válasza szabonagyur (#70067) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Biztos, próbáltam összesen háromféleképpen, és mindre ezt adja ki. Figyelmeztet nem ehhez a verzióhoz való. :F Most a telepítő figyelmeztet nem tudja megállapítani a támogatott verziót. :F :U

Az a baj a gyári Win8 Recovery az törölve lett. :(

...nem szeretem a Wint, ezek szerint ő se engem és érzi is.... :DDD :N

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#70070) Micsurin válasza Micsurin (#70069) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Kiszedve a kulcs [link] alapján lett!

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#70071) szabonagyur válasza Micsurin (#70069) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem jól csinálod.

A Win10 kulcsot nyerted ki most hiszen Win10 alatt vagy.

1. Nézd meg melyik Win10 verziód van (Home vagy Pro).
2. Szedd le a megfelelő Win8.1 kiadást a MCE segítségével, majd USB-ről indítsd a telepítést.
3. Ha itt nem tudja még kiolvasni a telepítő akkor sincs gond, adj meg egy Generic kulcsot.
4. Telepítés után ha netre jut a 8.1 akkor mennie kéne, ha nem akkor még mindig ki lehet olvastatni a kulcsot.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#70072) Micsurin válasza szabonagyur (#70071) üzenetére


Micsurin
nagyúr

[link] Most így próbáltam ezt se fogadja el... mindegy most generic kulccsal kocog fel, utána remélem tudom aktiválni, az előbb így elvileg a jó kulcsot nyertem ki, ugye?

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#70073) szabonagyur válasza Micsurin (#70072) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szerintem 10 alól nem tudja mutatni a 8.1 kulcsodat, de ezt nem tudom megnézni mivel nekem is 8.1 van mindegyiken, nem jött át a 10.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#70074) Micsurin válasza szabonagyur (#70073) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Remek... :(

Telepítés második szakasza, újraindítás.
Azóta:
VAIO
Scanning and repairing drive (C:): 12% complete.

Remek nem tudok szabadulni a 10-től, olyan mint egy retek malware.... :(

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#70075) szabonagyur válasza Micsurin (#70074) üzenetére


szabonagyur
félisten

Valamit nem jól csinálsz. Ugye nem Win10 alól megy a telepítés?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#70076) Micsurin válasza szabonagyur (#70075) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Lemezről bootoltam.
Vaio Care, helyreállító opciók, ott külső optikai adathordozó.
Eredeti kék, OEM 8.1 lemez. Nem értem mit nem csinálnék jól... :DDD :O

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#70077) DS39 válasza szabonagyur (#70075) üzenetére


DS39
nagyúr

esetleg az USB-ről telepítés a gond, érdemes lenne DVD-ről is megpróbálni.
feltéve, hogy nem olyan modell, amin nincs optikai meghajtó.

(#70078) szabonagyur válasza Micsurin (#70076) üzenetére


szabonagyur
félisten

De akkor mikor írta neked kint a fenti repair szöveget?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#70079) Micsurin válasza szabonagyur (#70078) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Telepítés közben, újraindította volna magát, meg is tette, aztán neki állt.

Nem usb-ről próbálom.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#70080) szabonagyur válasza Micsurin (#70079) üzenetére


szabonagyur
félisten

Érdekes, particiót törölted amin a 10 volt?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#70081) Micsurin válasza szabonagyur (#70080) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Igen, most megpróbálom újra.... nem értem.
Valami GPT lemezre szöveggel fogad.
Hibakód: 0x8030002

Lehet a vinyó kezd lefeküdni? 4 éves WesterDigital, blue széria.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#70082) szabonagyur válasza Micsurin (#70081) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mivel csináltad a telepítőt? Egy részletesebb folyamat leírás, hogy miket is csináltál eddig, mire akarod felrakni sokat gyorsítana :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#70083) Micsurin válasza szabonagyur (#70082) üzenetére


Micsurin
nagyúr

1506 Win10 lett gyalulva, OEM 8.1 lemez (bolti eredeti ms). Sony Vaio Fit15e-re menne.
HDD szét van bontva 660+240-re.

Ha minden igaz most felment másodjára, pedig semmit nem variáltam nem értem.... Már csak a beaktiválásig rontom itt a levegőt!
Bocsi, és köszi a segítségeket!

Akkor neten vagy elsőre megy? Vagy a második link alapján kinyert kulcs jó lesz?!

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#70084) szabonagyur válasza Micsurin (#70083) üzenetére


szabonagyur
félisten

8.1 alól kéne kinyerni a kulcsot, hogy tutira jó legyen minden.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#70085) Micsurin válasza szabonagyur (#70084) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Pipa! :R
Elsőre engedte! Köszönöm a segítségetek! :R

Auto W10 frissítést kell valahol gátolni vagy nem kell?

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#70086) quailstorm válasza Micsurin (#70085) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Már nincs ilyen.

(#70087) Micsurin válasza quailstorm (#70086) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Köszönöm a segítségeket, meglepően gyors újra a gép! :) :R

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#70088) szabonagyur válasza Micsurin (#70085) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nincs ilyen szerencsére :) Megszabadultunk egyelőre a Win10-től. :)

Nincs mit, élvezd te is a 8.1-et :)

Nekem is sokkal jobban megy a gép, 10 alatt szabályosan laggol a böngésző is.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#70089) Micsurin válasza szabonagyur (#70088) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Dettó, plusz a vinyos hülyeségem volt.

A kis Sony nem egy erőmű, de amíg a kedvenceim viszi mediumon (The Crew, TC'The Division, BF4) addig le nem cserélném. Táskába be, irány a suli tökéletes jegyzetelni és adatbázisra gyak.-ra, itthon meg csak leülők és nyúzható megint. Na ezt a Win10 elvette. Köszönöm elég sőt sok is volt! :N

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#70090) c4bB


c4bB
csendes tag

üdv.
w8.1-nél van mód arra,hogy egy vendég/második fiók ne férjen hozzá a hálózathoz?
amit eddig próbáltam:
-bekapcsoltam a vendég fiókot,a hálózatoknál nem mutat semmit (ezért tiltani sem tudom),a tálcán sincs ikonja a netnek,de a böngésző simán használható.
-csináltam egy második fiókot,ott le tudom tiltani a netet,de ez a művelet az elsődleges fiókra is hatással van és vice versa.

(#70091) pn4hvq


pn4hvq
senior tag

Van arra megoldás, hogy futtatni szeretném az xyz.exe-t, ami egy normál windowsos ablakot nyit magának, de ezt automatikusan, a program indulásakor teljesen el szeretném rejteni a tálcáról/asztalról, mintha nem is futna?

(#70092) pn4hvq válasza pn4hvq (#70091) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Rájöttem: service-ként :)

(#70093) Sub-ZeRo válasza Micsurin (#70066) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ezt a problémát úgy oldottam meg anyám gépén (asus laptop) hogy dobtam be egy ssd-t 18-ért és megszűnt a baj. A sajátomba is vettem egyet, (lenovo lapos) és ott is megszűnt a baj.
Tiudom, olcsóbb újra rakni, de a rendszer sebességen többet dob, mint egy újratelepítés.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#70094) szabonagyur válasza Sub-ZeRo (#70093) üzenetére


szabonagyur
félisten

Sajnos a Win10-nél az SSD is kevés sokszor, bárki bármit mond vannak gépek amelyeknél egyszerűen borzalmasan lassú.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#70095) King Unique válasza szabonagyur (#70094) üzenetére


King Unique
titán

Azért ezt így nem igazán lehet általánosítani... Egy SSD eleve nagyot sokat dob a működés gyorsaságán és nálam pl. olyan még nem volt, hogy a 10-es SSD-vel lassú lett volna. Azzal kb. minden desktop OS látványosan gyors. Ha valakinél egy bizonyos hardveren netán mégis előfordul, akkor ott vsz egyéb gondok is lehetnek.

Egyébként ettől függetlenül a Win8.1 valóban egy jó rendszer, de ezt én már a kezdetektől mondtam ezen a fórumon is. :)

[ Szerkesztve ]

(#70096) szabonagyur válasza King Unique (#70095) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem mondtam, hogy az SSD nem gyorsít, egy szóval sem.

Win10 esetében az SSD sokszor kevés, belassul stb.

Van több gépem is, te is tudod, hogy nem 2 gépem van. Van asztali, laptop, mindenféle hardver, régi és új is.

És vannak gépek amelyeken mindegy mit csinálok egyszerűen bugos az egész. Valószínűleg nagy szerepe van a driver modellnek is, hogy ha letiltom ő akkor is befrissít valamire ami szerinte igen is jó.

Ha hardver gondok lennének akkor nem csak a 10 nem menne jól, hanem semmi más.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#70097) King Unique válasza szabonagyur (#70096) üzenetére


King Unique
titán

Ez az "SSD sokszor kevés, belassul" kijelentés azért akkor is túlzó és abszurd...Én mondjuk nem tapasztaltam, környezetemben másnál sem nagyon láttam, de pl. az itteni Win10 topik sem ezzel van tele.

Lehet nálad valami driveres gond, vagy egy külső program (AV) kavar be, vagy a fene tudja. Illetve gondolom csak egy bizonyos build alatt jelentkezik, nem pedig az eddig megjelent összes verzió esetében. Mert, ha netán az utóbbi, akkor az megint elég érdekes lenne.

[ Szerkesztve ]

(#70098) szabonagyur válasza King Unique (#70097) üzenetére


szabonagyur
félisten

Minden buildet felraktam eddig tiszta telepítéssel egy 256GB-s SSD-re amit csak ilyenre tartok. Vannak vele gondjaim és kész, tudom nehéz elhinni.

Attól, hogy nincs a Win10 téma tele ezzel létező probléma, én sem járok oda panaszkodni, hogy nem jó.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#70099) King Unique válasza szabonagyur (#70098) üzenetére


King Unique
titán

Érdekes a dolog, de ha azt mondod nálad ez a helyzet, akkor ok, legyen úgy. :R Viszont attól még nem feltétlen kellene általánosítani a dolgot, mert ugye korántsem olyan biztos az, hogy mindenkinél így működik!

A HDD-k, főleg laptopokban ezek a 2,5" | 5400-as típusok, na azok mondhatni lassúak Windows alá. De azokon mondjuk még az Ubuntu és társai sem túl pörgősek. Ellenben amikor SSD kerül a gépbe, akkor rendszerint áradozni szokott kb. mindenki, hogy mennyivel gyorsabb lett az OS.

[ Szerkesztve ]

(#70100) jimmy399 válasza King Unique (#70099) üzenetére


jimmy399
senior tag

Kb olyan gyorssá válik a rendszer, mintha kispolákból egy Bugatti Veyronba kerülne az ember :D

--- N/A ---

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.