Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70201) ArthurShelby válasza májkimiki (#70195) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nekem ez vált be.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#70202) májkimiki válasza King Unique (#70200) üzenetére


májkimiki
őstag

cigam-nak is:
Igen azt a 3 önálló frissítési eszközt letöltöttem a kiadásomnak megfelelően. Mindegyiknek hagytam legalább 3órát futni, de mind 3 csak kereste a telepített frissítéseket a gépen.Többször restartoltam a gépet, majd megint elkezdtem telepíteni őket, közben a sima update-vel is próbálkoztam, egészen ma délelőttig. Ma elkezdtem kutatni megint, és az alábbi két folyamatot végig csináltam.

1:
[link]

2:
[link]

Most itt figyel 131 fontos és 5 választható frissítés, gyakorlatilag egy percen belül itt volt, amikor végeztem az utolsó lépéssel.

[ Szerkesztve ]

(#70203) King Unique válasza májkimiki (#70202) üzenetére


King Unique
titán

Közvetlenül egymás után mind a 3 db frissítést fel kellett volna telepíteni!!! Az pedig eleve hamar megvan, majd restart és utána működnie kell a keresésnek. Ellenben, ha ezek közül csak 1 db frissítést telepítettél és utána indítottad el a WU-t, akkor nem meglepő, ha továbbra is csak keresett, keresett és keresett...

[ Szerkesztve ]

(#70204) májkimiki válasza King Unique (#70203) üzenetére


májkimiki
őstag

Úgy csináltam volna, ha történt volna bármilyen reakció is. Vártam az elsőre 3 órát, leállítottam, elindítottam a másodikat. Arra is vártam, és a harmadikra is.

Majd a linkelt folyamatok segítettek. Több modullal is probléma volt, nem jegyeztem meg őket.
Gőzöm sincs, hogy miért akadt be ennyire.

Most már telepíti a frissítéseket.

Köszönöm a segítségeteket.

(#70205) King Unique válasza májkimiki (#70204) üzenetére


King Unique
titán

Mármint milyen reakció? Eleve mindhármat fel kell telepíteni és csak utána lesz OK a keresés. Ha az említett 3-ból csak 1 db van fent, akkor még nyilván nem. Illetve egy-egy update telepítése hamar lefut, tehát ott max. restartolni kell csak.

De mindegy. Ha sikerült megoldani egyéb módon, akkor OK.

(#70206) májkimiki válasza ArthurShelby (#70201) üzenetére


májkimiki
őstag

Ebből 2 benne van a többiek által linkelt útmutatóban. Nálam nem működtek, csak keresték órákon keresztül a telepített frissítéseket, de nem települtek fel.

Köszönöm neked is.

(#70207) májkimiki válasza King Unique (#70205) üzenetére


májkimiki
őstag

Mint mondtam, egyik sem települt fel. Malmozott órákig, mint az update. Nem fejeződött be a folyamat.

(#70208) King Unique válasza májkimiki (#70207) üzenetére


King Unique
titán

Akkor ott valami nagyon nem stimmel, mert azoknak a frissítéseknek simán települniük kellett volna... De nálam mondjuk akkor nem futott a WU és a netet is ideiglenesen kikapcsoltam, hogy ne kavarjon be semmi. Gyorsan felszórtam őket, aztán restart, majd indítottam a WU-t és néhány perc alatt megtalált minden frissítést.

[ Szerkesztve ]

(#70209) májkimiki válasza King Unique (#70208) üzenetére


májkimiki
őstag

A net be volt dugva nálam, de nem futott a WU.

(#70210) szabonagyur válasza májkimiki (#70209) üzenetére


szabonagyur
félisten

A WU le kell lőni mint szolgáltatás, mielőtt ezeket elindítod. Nem elég, hogy nem nyitod meg.

Ezt lelövöd előbb, majd a frissítéseket elindítod egymás után és felrakja.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#70211) Graphics válasza King Unique (#70200) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Win 8.1

Megpróbálom

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#70212) ALFA


ALFA
senior tag

Ismeretlen területre kellett tévednem, szájbarágós segítséget kérnék.

Egy nyugdíjas ismerősöm PC-je előtt ülök, eddig annyit tudok, hogy a Word nem hajlandó megnyitni rtf fájlt, a fájlra kattintva Word elindul, de órák alatt se nyitja meg a fájlt.
Wordpad már megnyitja, de a nagyar ékezetek helyén vonalak és más karakterek jelennek meg.
Total Commandert elindítva F3-al tökéletesen szépen olvasható a fájl, ami emlékeim szerint utf-8 kódolású.

Sajnos mereven ragaszkodnak a win8-hoz, így azt biztosan hagyni kell, én viszont csak win7-et használtam egy éve, ebben egyáltalán nem ismerem ki magam.

Az első kérdésem, hogyan lehet a fájlt wordpad-dal megnyitva rávenni, hogy utf-8 kódolást felismerje, és elmentse olyan formában, amit a word meg tud nyitni?

Hogyan deríthető ki, hogy miért nem akar a word egy fájlt megnyitni, mire vár, miért nincs semmilyen hibaüzenet?

Köszönöm előre is.

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#70213) netpeti98 válasza ALFA (#70212) üzenetére


netpeti98
addikt

Esetleg a WordPad-ból kimenteni a Mentés Másként funkcióval .docx formátumba?

(#70214) ALFA válasza netpeti98 (#70213) üzenetére


ALFA
senior tag

Próbáltam, de az ékezetes betűk olvashatatlanok maradnak.

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#70215) DS39 válasza ALFA (#70214) üzenetére


DS39
nagyúr

Esetleg internetes fájl-konvertert meg lehet próbálni.

(#70216) qqcqqc válasza ALFA (#70212) üzenetére


qqcqqc
őstag

Office verzió? Ha ezt megadnád lehet, hogy sokat segítene.
Nálam 2010-es van és gond nélkül megnyitja az rtf-et.

[ Szerkesztve ]

(#70217) ALFA válasza qqcqqc (#70216) üzenetére


ALFA
senior tag

Furcsa, nemrég válaszoltam, de eltűnt.

2013-as Office van rajta a win8 képernyős lista szerint.

[ Szerkesztve ]

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#70218) ALFA válasza DS39 (#70215) üzenetére


ALFA
senior tag

Hagyom a fenébe, TC-vel megnyitva tökéletes, onnan át tudtam konvertálni docx-be, most már a Word is megnyitja, csak azt hazudja rá, hogy szabványos xml dokumentum. ;)

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#70219) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Letiltottam a szolgáltatásokban az érintőképernyős izét, de mégis mindig visszajön alul akárhányszor letiltom. Van még erre valami ötlet?

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#70220) pn4hvq válasza Graphics (#70164) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Sikerült a problémával kapcsolatosan jutni valamire?
Frissen telepített Windows esetén vadonatúj, tesztelt gépen én is belefutottam már ebbe.
Voltak indulások, amikor hiba nélkül elindult, máskor ugyanezt tapasztaltam. "Brutális megoldás", de egy reset és másodjára 95%ban már jól ment.

(#70221) persil


persil
nagyúr

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy win 8.1es gépemen egyik napról a másikra(!!!) nem működik egy olyan program, ami eddig hibátlanul ment és nem történt semmiféle módosítás sem.
Konkretizálom a hibát, mert ilyet még soha nem láttam. Szóval duplaklikk az exére, erre a hülye a barom windows megkérdezi, hogy melyik böngészővel akarom megnyitni ezt a hivatkozást... LOL. Hát normális?
Ezzel mit lehet kezdeni? Egyáltalán, hogy fordulhat ilyen elő, mitől van ez?

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#70222) szabonagyur válasza persil (#70221) üzenetére


szabonagyur
félisten

Vírus vagy valamilyen kéretlen cucc?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#70223) persil válasza szabonagyur (#70222) üzenetére


persil
nagyúr

Egyik sem, ráment a fél délutánom... :D A megoldás az lett, hogy az egész vackot(a program, amit használok) újra kellett telepíteni, így most működik. De, hogy mitől lehetett és mi volt ez, azt nem tudom.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#70224) #51920256


#51920256
törölt tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni nem tudom jó helyre írok e, de remélem, hogy igen :D

Mellékeltem egy képet, az ott írt hibáról lenne szó, bármilyen megoldást találtam yt-n vagy bárhol máshol egyik sem oldotta meg még sajnos :(

Remélem ti tudtok segíteni megoldani a problémámat! köszönöm előre mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#70225) user112


user112
senior tag

Sziasztok!
Telepítéssel kapcsolatban kérnék segítséget.
Sokadik win 8.1 telepítési kísérlet során a legmesszebb 18%-os telepítésig jutottam az új pc-vel.
Eleinte csak ssd-re próbáltam lagacy-ban cd-ről, uefi-ben usb-ről. Párszor eljut a particionálásig, de most már gyakran odáig sem. Kék hátterű smayli-s – vagy még gyakran ez sem – jelenik meg.
HDD-vel sem jobb a helyzet.
Csak cd-vel eljut a patició részig.
A config:
msi h110m pro-d
I5
crucial 8Gb ddr4
Kingston sa400 240Gb
Mivel lehet a probléma? Mit tudok kiszűrni?
Több cd-vel és szoftverrel is próbáltam.
Jobb öltem már nincs mint a bios frissítés, de a garancia miatt még hagynám.

[ Szerkesztve ]

(#70226) cigam válasza #51920256 (#70224) üzenetére


cigam
félisten

Ezt nézted/ellenőrized?

user112
Ez egy új gép? Akkor futtass legalább 24 órán át egy memtest-et, de lehet alaplap vagy táőegység is.
Honnan van a telepítő, hogyan(mivel) készítetted?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#70227) #51920256 válasza cigam (#70226) üzenetére


#51920256
törölt tag

Igen még tegnap, nem változtatott a dolgon sajnos :/ nem értem mi lehet a probléma.

(#70228) user112 válasza cigam (#70226) üzenetére


user112
senior tag

Új gép. Tisztaszoftver. USB-re Rufus-al, dvd-re infrarecorder-el.

(#70229) cigam válasza #51920256 (#70227) üzenetére


cigam
félisten

Tegyél egy próbát úgy is, hogy eltávolítod, és egy számmal régebbit teszel fel.

user112

Akkor érdemes HW teszteket futtatni, mert könnyen lehet, hogy azzal nem stimmel valami. A legbiztosabb, ha már most jelzed a bolt felé, hogy nem tudsz telepíteni, valami nem stimmel vele.

Tisztaszoftver? Jó-jó, de a letöltött image honnan van? Ellenörző összeg stimmel? Ellenpróbaképpen tegyél fel egy linux-ot.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#70230) cigam válasza #51920256 (#70227) üzenetére


cigam
félisten

Tegyél egy próbát úgy is, hogy eltávolítod, és egy számmal régebbit teszel fel.

user112

Akkor érdemes HW teszteket futtatni, mert könnyen lehet, hogy azzal nem stimmel valami. A legbiztosabb, ha már most jelzed a bolt felé, hogy nem tudsz telepíteni, valami nem stimmel vele.

Tisztaszoftver? Jó-jó, de a letöltött image honnan van? Ellenörző összeg stimmel? Windows Media Creation Tool-al készített pendrive miért nem volt jó? Ellenpróbaképpen tegyél fel egy linux-ot.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#70231) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Win8-1-nél van valamiféle sreenmirroring?
Vagy hogy lehet legkönnyebben vezeték nélkül tartalmat átlőni laptopról (androidos tv-re)?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#70232) VoidXs válasza ArthurShelby (#70231) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Miracast van.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#70233) ArthurShelby válasza VoidXs (#70232) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Az a baj, hogy nem működik. [link]
Mikor a vezérlőpultban eszközök és nyomtatóknál, vagy a gépházban hozzá akarok adni új hardvert megtalálja a TV-t (a tv közben képernyő tükrözés módban van) tölt is ott valamit, de végül nem lesz siker.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#70234) VoidXs válasza ArthurShelby (#70233) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Elég sávszélhez jut minden?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#70235) ArthurShelby válasza VoidXs (#70234) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Hogy érted?
Tv kábelen, laptop ac wifin a router mellett. Itt inkább valami win bug van szerintem. Valószínűleg win10-en ez jól működne. Egyelőre ideiglenesen megoldottam chrome cast-tal.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#70236) VoidXs válasza ArthurShelby (#70235) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az kábé ugyanaz, ha jó, maradj nála.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#70237) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

jónapot itt is Uraim.
Érdeklődnék hogy a win 8.1-em jelenleg itthon magán hálózatban van, és ezt a profilt szeretném otthoni hálózatra cserélni.
viszont a szokott helyen, inaktív az állítási lehetőség.
előre is köszönöm a tippeket, hogy hogyan tudnám átállítani, mert máskor itt kék szinű a szöveg és kattintható :R

az a gondom hogy itthon a win 8.1-es pck látják egymást de a popcorn playerek nem látják a hálózatot,
semmit nem látnak ami win hálózaton volt eddig.
ez a jelenség a telekom modem csere után jött elé.

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#70238) ArthurShelby válasza Lacielvtárs (#70237) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Gépház, hálózat, wifi kapcsolatra kattint, eszköz és tartalom keresés bekapcs.
Vezérlőpult, otthoni csoport, otthoni csoport létrehozása.
Vezérlőpult, hálózat és megosztási kp, speciális megosztási beállítások módosítása

Nem értettem pontosan a problémádat, de erre felé néz szét, amiit írtam.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#70239) Lacielvtárs válasza ArthurShelby (#70238) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

szia, köszönöm az infót, az a gondom hogy a win 8.1-es pck hálózatán szeretném elérni az itthon popcorn média lejátszókkal a hálózati tartalmakat.
arra gondoltam most azért nem müködik, mert magán hálózatban van.
eddig sima vagy otthoni vagy nyilvános volt a hálózati profil, ahogy a képen is látszik, ott most magán hálózat van.
ezért - gondolom én - nem látja más eszköz a hálózatot, csak is a pc-k.
ezeket szeretném beállítani, de az istennek nem megy.
amit írtál az be van kapcsolva, létre hoztam otthoni csoportot is, és a két pc azonos csoporton is van, és azok teljesen rendben látják egymás megosztott eszközeit, hdd-it.
a popcorn playerek, a mobilion sem látja egyik hálózaton lévő eszközt sem.
így nem tudom a média playerrel semmit elérni.
igazából csak én gondoltam hogy a magán hálózati mód a gond, de lehet nem az.

ez az egész akkor jött elő ahogy a telekom modemet cserélt, ami kiszolgálja a belső háló a DHCP kileinseket, vagyis a modem ami kiosztja az IP címeket a belső hálón.

remélem így érthetőbb és előre is köszönök minden infót :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#70240) Bandi821


Bandi821
tag

Sziasztok. Samsung 960 evo M.2-es SSD-re szeretnék Windows8-at telepíteni, de amikor kiválasztom ezt a meghajtót, nem engedélyezi, hogy a Hardware nem támogatja erróől a meghajtóról a boot-ot és ellenőrizzem a BIOS-ban, hogy a lemezvezérlő be van e kapcsolva. Ez most mi? Mit csináljak?

Válaszokat előre is köszönöm.

(#70241) cigam válasza Lacielvtárs (#70239) üzenetére


cigam
félisten

Ellenőrizd, hogy a popcorn, ill a telefonok is DHCP-n, azonos net-ből (pl. 192.168.0.xy) kapják az IP címet. A gépeknek sincs fix IP beállítva?

Milyen protokollon keresztül tallóznád a hálózatot? (Nem ismerem a popcorn-okat, ill a telefon is elég sokfélét ismer. Konkrétan melyik programmal próbálod elérni a PC-t?

Bandi821

BIOS vagy UEFI? Ha belelépsz, ki tudod jelölni az SSD-t mint boot meghajtót? Melyik alaplap?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#70242) Bandi821 válasza cigam (#70241) üzenetére


Bandi821
tag

Szia! Asus Z97 PRO-m van. A BIOS-ban nem tudom kiválasztani, mint lehetséges boot eszközt, de a telepítés azon lépésénél, amikor a Hová szeretné telepíteni a Windows-t? rész jön, akkor felkínálja, de azt kiválasztva nem enged tovább, azt írja: nem sikerült sem új rendszerpartíciót létrehozni, sem meglévőt találni

(#70243) Bandi821 válasza Bandi821 (#70242) üzenetére


Bandi821
tag

ja és UEFI

(#70244) cigam válasza Bandi821 (#70242) üzenetére


cigam
félisten

Esetleg ez alapján?

(Se UEFI, se m.2 tapasztalatom nincs)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#70245) Lacielvtárs válasza cigam (#70241) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Szia, köszi időközben kiderult hogy az eszköz (telekom hgw) csere miatt a ket switch modban működő routerem nem DHCP ip tartományon kívül volt es ezert nem ment.
Most már működik, egy napi szenvedés es szuper szerviz szolgáltatás igénybe vételével :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#70246) Bandi821 válasza cigam (#70244) üzenetére


Bandi821
tag

na véééégreee, itt a megoldás [link]

(#70247) Bandi821


Bandi821
tag

így se megy, ugyan most már feltelepíti a Windows-t de továbbra sincs a boot lehetőségek között

(#70248) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Fel van rakva nálam egy csomó Microsoft Visual C++ 20** Redistributable verzió.
Ezeket játékok és egyéb progik rakták fel gondolom.

Hogy lehet eldönteni, hogy melyik kell, és melyiket leht uninstallálni?
Ki lehet valahogy deríteni a függőségeket?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#70249) CB


CB
senior tag

Sziasztok!

Ebben tudna valaki segíteni?

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#70250) Bici válasza Bici (#70248) üzenetére


Bici
félisten

Még valami: Ha lock-olom a gépemet, akkor a futó tesztek úgy belassulnak, hogy a legtöbb time-out-ra fut.
Márpedug nekem itt kell hagynom a gépet lock-kolva teszteket futtatva.

Megoldható, hogy ne lassuljon be a gép, lock-olás után?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.