Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69501) MK VII válasza DPISTI00 (#69500) üzenetére


MK VII
veterán

Szia... Cserélj elemet az alaplapon. ;)

[ Szerkesztve ]

(#69502) szabonagyur válasza #46372352 (#69497) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha jól megy a gép minek frissíteni? Az ilyen sz@rokat meg kerüld, sokszor nem jó drivereket mutat stb.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#69503) Pityu. válasza #46372352 (#69495) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát pl ami az alaplaphoz írja,hogy frissítsd a drivereket menj fel az alaplapod oldalára és ott nézd meg a driverek verzió számát frissítési dátumát és aztán majd magad el döntheted,hogy akarod e frissíteni vagy sem.Nekem most pl mindenből a legfrissebb van fent de én újra raktam a rendszert pl.

#DPISTI00

Igen szerezz új elemet az alaplapba

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#69505) jeni válasza DPISTI00 (#69500) üzenetére


jeni
félisten

Ne olcsót!
CR2032 kell oda,mivel 3évre veszed ismét ne sajnáld rá a pénzt.A Kínai bazárt kerüld el.
Amúgy rá lesz írva az elemre melyik is az.

[ Szerkesztve ]

(#69506) zipmmcs


zipmmcs
csendes tag

Sziasztok!

Már többször nekifutottam a Windows 8.1-nek, de egyelőre idegen. Az alkalmazásokon kívül és a gépház, meg hasonló agymenéseken túl a leginkább a start menü gomb helye zavar. Én jobboldalt használom a tálcát, a start menü gomb a jobb felső sarokban. Mégis, ha leviszem a kurzort a bal alsó sarokba előugrik egy másik start menü gomb. Hogyan lehet azt kikapcsolni?

Köszönöm!

(#69507) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Hali!

Az mitől lehet hogy: Felraktam a 8.1 x64bit verziot, a hálózati beállitásoknál beállitom hogy ne kérjen jelszót az otthoni hálózaton , és a Toshiba mediaplayer mégis kér jelszó, felhasználónév párost??
Win 7 nél ha kikapcsolom , akkor nem kér bejelentkező adatokat!

üdv.

(#69508) Pityu. válasza jeni (#69505) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Számítástechnikai boltban is lehet venni

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#69509) jeni válasza Pityu. (#69508) üzenetére


jeni
félisten

igen,csak azért írtam,hogy inkább a drágább biztosabb márka mint,hogy 1 éven belül megint szétszedni a gépet és újra cseréltetni a gomb elemet.

(#69510) #34576640


#34576640
törölt tag

Sziasztok,

A 21:9-es képarányú monitorom miatt a játék (life is strange) hex kódjait át kellett írnom.

Eszerint a videó szerint csináltam
https://www.youtube.com/watch?v=FrTiETSTjm4

A problémám az, hogy miután átírtam a hex códot meg az ini fájlt, indítás után azonnal ezt a hibaüzenetet dobta ki a játék 0xc0000142

Mitévő legyek?!

Köszi!

(#69511) szabonagyur válasza #34576640 (#69510) üzenetére


szabonagyur
félisten

Van a játéknak témája, ott többen lesznek járatosak ;)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#69512) qqcqqc válasza jeni (#69509) üzenetére


qqcqqc
őstag

Én az Ikeába szoktam venni. Levél kiszerelésben.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#69513) Joker88


Joker88
őstag

pár napos telepítésű W8.1 64bit nem talál frissítéseket,pedig van jó sok mióta kiadták a W8-at..

hogyan lehet rábírni a Windows Update-et a Windows8.1 rendszeren,hogy megtalálja a frissítéseket ??

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#69514) szabonagyur válasza Joker88 (#69513) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia,

Itt a felső táblából a frissítéseket fentről lefele leszeded és felrakod ebben a sorban: [link], de előtte a WU-t kikapcsolod szolgáltatás szinten is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#69515) Pityu. válasza Joker88 (#69513) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ugyan ezt csinálja a windows 7 is valamiért azt mondják windows 10 óta el szarták az upadtet teker is meg minden nekem,8.1 re 4 nap kellett mire talált frissítéseket.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#69516) Emperor_ válasza szabonagyur (#69452) üzenetére


Emperor_
addikt

szia!

Nekem is hasonló bánatom van. Okt. 23 óta nem jön le semmilyen frissítés. A win7-el már végigszívtam ezt a kört, de a 8.1-el nem bírok sajna.
A linken lévő cuccokat leszedtem sorban. Feltenni nem lehet őket, ha nem fut a frissítő service. Ha meg fut, akkor már a letöltött frissítések (amiket a cikk ajánl) telepítésekor is a végtelen zöld csík ide-oda van. Néztem az erőforrás figyelővel, hogy mit művel. Valamit csinál, mert kibontja a vinyóra, de végül mégsem történik semmi.
Már ráküldtem ezt is: WindowsUpdateDiagnostic.diagcab, de ez sem segített.
Van esetleg tipped, hogy mit tegyek?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#69517) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Teljesen hülyének érzem már magam, de egyszerűen képtelen vagyok alapértelmezett böngészővé varázsolni az Explorert. Valaki lenne olyan kedves és a számba rágná, hogyan kell? :B

(#69518) VoidXs válasza C. s. (#69517) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem ajánlja fel induláskor?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#69519) C. s. válasza VoidXs (#69518) üzenetére


C. s.
addikt

Nem. Nem új telepítés, régebben már meggyőztem, hogy ne zaklasson vele, most csak ideiglenesen kellene átállítanom. Többször átnéztem a beállításokat, de vagy én tompultam el teljesen vagy nincs ilyen lehetőség. Ezt viszont nem gondolnám.

(#69520) szabonagyur válasza Emperor_ (#69516) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Pár napja használtam, mennie kell ahogy a leírásban van ;)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#69521) szoke12


szoke12
őstag

Sziasztok! Nem tudom, pontosan hol tudnám feltenni a kérdésem, így kezdem itt.
Olyat szeretnék csinálni, hogy a gépem képét szeretném úgy megosztani az otthoni hálón, hogy egy vnc klienssel rácsatlakozva láthassam a gép képét. Igazából idáig már el is jutottam, a baj csak a képfrissítés. Olyan szolgáltatást/beállítást keresek, ami lehetővé teszi, hogy filmet is lehessen így nézni, vagy legalábbis folyamatos legyen a kép, ne akadozzon. Van erre megoldás?

Win 8.1 a gép, és android telefonon, tableten szeretném nézni. Az még jobb lenne, ha böngészőből is lehetne nézni, persze csak saját hálón.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#69522) Emperor_ válasza szabonagyur (#69520) üzenetére


Emperor_
addikt

Közben sikerült megoldani.

Ott rontottam el, hogy az update service-nek futnia kel, de ki kell kapcsolni a frissítések keresését.

Sorban felraktam ezeket:
KB3173424 /ez már fent volt.../
KB3172614
KB3197873

és most már le tudja szedni a frissítéseket.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#69523) Pityu. válasza C. s. (#69519) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Esetleg mondjuk így?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#69524) C. s. válasza Pityu. (#69523) üzenetére


C. s.
addikt

:W :W :W
Ez fájt! Tegnap miért nem volt ott? :DDD
Köszi szépen!

(#69525) soldi3r


soldi3r
veterán

Jo estet!
Delutan friss rendszert tettem egy HP 8570w-re. Elmeletileg minden szepen rendben mukodik 1-2 featuretol eltekintve. Pl nem mukodik a fenyero szabalyzas. Tennem fel a HP Hotkey Supportot, de szerinte hianyzik a Framework 3.5-tol magasabb verzioja. A
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\NET Framework Setup\NDP szerint 4.0-n van.
Viszont meg 1-2 ilyen HP fele kiegeszito szoftver sem hajlando felmenni, ugyan erre a hibara hvatkozva.
Most megprobalnam ujratelepiteni a keretrendszert, de nem talalom a telepitett programok kozott.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#69526) szabonagyur válasza soldi3r (#69525) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Ha a 3.5-t kér akkor azt is fel kell rakni, a 4.0 vagy 4.5 nem elég, nem kompatibilis visszafele.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#69527) soldi3r válasza szabonagyur (#69526) üzenetére


soldi3r
veterán

Ezt nem tudtam. Megprobalom. Kossz!
Kozben a Win szolgaltatasok kozott megtalaltam, talan le is tolti.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#69528) Pityu. válasza C. s. (#69524) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nincs mit :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#69529) soldi3r


soldi3r
veterán

Se elore se hatra. Nem engedte feltenni a 3.5-ot, de nem engedte leszedni a 4-et.
Ujratelepitettem, az csak 10 perc. A winupdate mar itt sem indul?

E30 (oo=[][]=oo)

(#69530) soldi3r válasza soldi3r (#69529) üzenetére


soldi3r
veterán

Talaltam egy win updatet, ami leszed 2 winupdatet, ami okozhatja a framework telepitesenek a hibajat.
Most ugy nez ki felment a 3.5 es a gep kiegeszito szoftverei sem panaszkodnak. Ugyan az update nem indult meg el, de ez mar nem lep meg.

E30 (oo=[][]=oo)

(#69531) King Unique


King Unique
titán

Olvastam fentebb, hogy már a 8.1 is sajna elkezdett "hetesedni", legalábbis ami a frissítéseket illeti...Én pár hónapja telepítettem több gépre is tisztán, de akkor még nem volt semmilyen gond vele. Pár perc alatt megtalált mindent és a telepítés is simán ment. Viszont most már ugye ez is csak keres és keres...

A havi frissítéseknél szerencsére (még) nem tapasztaltam semmilyen problémát, eddig mindig hamar lement a keresés + telepítés is. Például a legutóbbi patch kedden sem volt semmilyen probléma. Viszont nemrég feldobott a WU 2 db választható frissítést (KB3197875, KB3196684). Na mondom telepítem őket, de a letöltés 0%-on megállt és ~ 20-30 perc után sem ment tovább...olyan előfordul (bug) a 8.1-nél, hogy egy ideig 0%-nak mutatja a letöltést, de ennyi idő alatt már rég le kellett volna futnia. Szóval, újabb "hetesedési tünet", bravó...Na mindegy, hát akkor nem lesznek telepítve, ennyi. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#69532) joelke HU


joelke HU
senior tag

Hali. A családban rövid időn belül két laptopon futó windows 8.1 is megkergült. Nem ismeri fel egyik sem az Androidos cuccokat. Több tablettel, telefonnal tesztelve. Már nincs csatlakozási hang sem. Töltést felvesznek az USB-ről, de ennyi. Nem tudunk így másolni róluk/rájuk. Az eszközkezelőben sem látszik egyik gép sem. Ilyenkor mi a teendő? Mit kellene telepíteni? Gondolom valami drivert. De honnan, melyiket? Előre is köszönöm a válaszokat.

Motorola G51

(#69533) King Unique válasza joelke HU (#69532) üzenetére


King Unique
titán

Az MTP mód be van állítva az eszközökön (okosteló, tablet)? Illetve, ha eszközkezelőben ismeretlenek, akkor ezen módszer vsz 8.1 alatt is működik. Ha egyáltalán nem érzékeli őket semmilyen formában a rendszer, akkor passzolom. Továbbá, mivel semmilyen egyéb konkrétum nem lett megadva, így max. egy rendszer-visszaállítás jut eszembe, ha pl. nemrég még jól működtek.

[ Szerkesztve ]

(#69534) joelke HU válasza King Unique (#69533) üzenetére


joelke HU
senior tag

Igen, az MTP van kiválasztva, de úgy sem látja. Egy darabig működött úgy, hogy a fotó volt kiválasztva, de úgy csak a dcmi mappát látta a gép. A zenéket meg mindent oda dobtunk be és aztán a telefonon mozgattuk át a filekezelővel a megfelelő mappába. Na de mostmár így sem jó. Csak töltést vesznek fel a cuccok, nem láthatók az eszközkezelőben egyáltalán. Még ismeretlen eszközként sem.

Akkor majd megpróbálom a rendszervisszaállítást. Hátha... Legrosszabb esetben újratelepítem a Windowsokat.

[ Szerkesztve ]

Motorola G51

(#69535) bexinho23


bexinho23
őstag

Üdv! Szerintem visszatérek a win8.1-re, mert megőrülök a 10-estől. Már a win10-es topikban is leírtam pár hete, illetve most is a lenti problémámat. Illetve a netet is feltúrtam a megoldás keresése érdekében, de semmi... Mindenesetre itt is rákérdezek, mert ahogy olvastam a külföldi hsz-ek között, ez a jelenség nem win10 specifikus, csak nálam itt jött elő:

Még mindig nem oldódott meg a problémám, és ez lassan már 1 hónapja fennáll. Leállítást követően a HDD led, a többi led villog a laptopon, és a ventilátorok is halkan dolgoznak. Csak a bekapcs gomb hosszan nyomására kapcsol csak ki a gép.
Amit eddig csináltam:

-legfrissebb driverek futnak
-kivan kapcsolva a hibernáció funkció
-bios frissítve
-fastboot ki van kapcsolva
-laptop win8.1-gyel jött ki

Amit észrevettem:
-Hosszú használat után, ha leállítom a gépet, akkor szokott ez a jelenség megjelenni.
-DE ha rögtön bekapcsolom, majd miután betöltött minden program, s úgy állítom le, akkor rendben lekapcsol.

Valakinek van ötlete erre? Külföldi fórumokon is olvastam pár kétségbeesett hozzászólást ugyanezzel a problémával, de az ott végrehajtott tanácsok sem jöttek be.

[ Szerkesztve ]

(#69536) netpeti98 válasza bexinho23 (#69535) üzenetére


netpeti98
addikt

Kapcsold ki a fast startupot:
http://www.tenforums.com/tutorials/4189-fast-startup-turn-off-windows-10-a.html

(#69537) bexinho23 válasza netpeti98 (#69536) üzenetére


bexinho23
őstag

Az is ki van kapcsolva (wol miatt muszáj volt). Újratelepítettem az összes drivert, holnapig tesztelem. Ha ez sem segít, akkor megy vissza a 8as.

(#69538) DS39


DS39
nagyúr

a Microsoft miért ennyire ... ?

felraktam az Office-t, de nem telepítettem mindent csak Word, Excel, Powerpoint.
csekkolom a frissítéseket hozzá, és beajánl olyanokhoz frissítést amiket nem is telepítettem, (Access, OneNote, Projekt, stb, stb.) - ez egy gyökérségük, de ok, mondom elrejtem, ezeket, csak azt teszem fel ami sima Office update, meg az általam telepített programoké. ok fel is mennek, majd nézem hogy ugyanazokhoz a nem telepített office programok eggyel régebbi update-jét ismét beajánlja, azt is rejtem aztán megint egy eggyel régebbit. még jó hogy Office 2016-ot telepítettem, mert reggelig folytatódott volna szerintem volt olyan, amiből 6 vagy 7 rejtett is van.

a Silverlight ajánlgatása még rosszabb, nem elég hogy egyszer rejtem hogy nem kell, a fentihez hasonlót játssza el, és konkrétan 12 db Silverlight van rejtve.

Ezek tényleg ennyire korlátoltak? Azt gondolná az ember hogy ennyi év szoftverfejlesztési tapasztalattal egy ilyen cég jobban megold egy ilyet, hogy én nem akarok egy programhoz frissítést kapni ezért rejtem de ne ajánlja már be cserébe még a 4 évvel ezelőttit is.

És a legviccesebb az egészben hogy ezek nem ilyen ráépülő frissítések legalább is a Silverlight esetében semmiképp, mert ha ezt a 12 db-ot engedélyezem, és keresek új frissítést, akkor természetesen csak 1 db-ot ajánl fel, a legfrissebbet. Akkor miért kell sz.patni a felhasználót? :U

[ Szerkesztve ]

(#69539) kispx válasza DS39 (#69538) üzenetére


kispx
addikt

Az Officeban egy csomó megosztott kód van, amit az egyik program a másik programból vesz át. Így hiába nem raktad az Access-t, OnetNote-ot, ..., az egy részük így is feltelepült. A feltelepült részhez kaptál frissítést. Amit jó felrakni, mert így nem foltoztad be a biztonsági réseket.

A másik pedig "ráépülő frissítés" lesz.
Így gondolkodik a frissítő: Felesleges a silverligh összes frissítését telepíteni, elég csak a legfrissebbet, mert az "magába foglalja" az addigi összest is. Tehát ha van egy Build 5.1.50901.0 és egy 5 Build 5.1.50709.0 verziójú Silverlight az update-ben, akkor elég a legfrissebbet felrakni. Emiatt csak a legfrissebbet ajánlja fel.
Szóval hiába rejted el a silverligh frissítést, csak a legfrissebb silverlightot rejtetted el. Az azelőtti nem, így legközelebb felajánlja az azelőtti verziót. De ne kérdezd meg, hogy miért nincs olyan opciót, hogy nem szeretnék silverlightot, mert nem tudom :) Van egy-két release belőle.

[ Szerkesztve ]

(#69540) DS39 válasza kispx (#69539) üzenetére


DS39
nagyúr

értem, hát elvileg úgy telepítettem az office-t, hogy a közös eszközök részt "nem érhető el"-ként jelöltem meg, de pl. a skype for business-nek mi köze van mondjuk a word vagy excelhez? főleg biztonsági szempontból. milyen közös kódjuk lehet.

(#69541) DS39 válasza kispx (#69539) üzenetére


DS39
nagyúr

nem terhelnélek tovább ezzel, csak érdekességképpen megnéztem a MS leírását az egyikkel kapcsolatban.

onedrive frissítésnél ez szerepel:
Update information
Prerequisite
To apply this update, you must have OneDrive for Business for Microsoft Office 2016 installed.

https://support.microsoft.com/hu-hu/kb/3118341

na most innentől érthetetlen, hogy esetemben miért akarja telepíteni mikor program nincs telepítve.

(#69542) kispx válasza DS39 (#69541) üzenetére


kispx
addikt

A Skype-osat nem tudom megválaszolni, de a munkahelyemen sincs fent a one drive, de a worddel mégis tudok a one drive-ra menteni, így az egy részének fent kell lennie.

Ilyeneknél nem kell nagy dologra gondolni, elég egy eldugott feature is. Pl ha körlevél írásánál ha adatbázisból szeretnél kinyerni az adatokat, akkor valószínűleg az access egy komponenséhez fog fordulni a word. Így megint fent kell lennie a megfelelő részének. Azt hogy mi mitől függ csak a ms tudja, sehol nem látok egy ilyen dokumentációt.

(#69543) DS39 válasza kispx (#69542) üzenetére


DS39
nagyúr

igazad lehet, köszönöm. :)

(#69544) szabonagyur válasza kispx (#69542) üzenetére


szabonagyur
félisten

A történet amúgy kicsivel egyszerűbb. A WU Office esetében nem figyeli mi van felrakva vagy mi nem. Egyedül azt nézi, hogy melyik kiadásod van, tehát ami annál elérhető mindent felajánl.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#69545) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello

i3-as procimat i7-re cseréltem a gépben.
Eszközkezelőben kitöröltem az i3 drivereket, de hiába inditottam újra, vagy kerestettem eszközre, most nincs processzor az eszközkezelőben.
Hogyan tudom telepíteni az i7 driverét?

(#69546) szabonagyur válasza lanszelot (#69545) üzenetére


szabonagyur
félisten

Semmit nem kellett volna törölnöd. Gép leáll, proci csere majd gép indít és használ.

Amúgy is milyen i3 driverekre gondolsz?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#69547) Csabee. válasza lanszelot (#69545) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Azt felkéne ismernie a windowsnak alapból.
Max chipset drivert tegyél fel.

Üdv: Csabee.

(#69548) quailstorm válasza szabonagyur (#69546) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Eltávolította eszközkezelőben a CPU-t. Nekem eddig csak Vistával volt procicserénél bajom ennek elmulasztásából.

(#69549) szabonagyur válasza quailstorm (#69548) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nekem ott sem volt, a kolléga szerintem valamit nagyon elnézett.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#69550) quailstorm válasza szabonagyur (#69549) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A bajom nekem is csak annyi volt hogy 2db Celeron E3200-at mutatott és 2db L5420-at, amit eltávolítás és restart után korrigált.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.