Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70451) szabonagyur válasza Graphics (#70450) üzenetére


szabonagyur
félisten

Kiegyensúlyozottan hagyva csökkenti vagy növeli a teljesítményt ahogyan szükséges.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#70452) DS39


DS39
nagyúr

Androidon van a Microsoft (Arrow) Launcher amiben be lehet állítani, hogy a napi bing.com-os háttérképeket automatikusan beállítsa a telefonon háttérnek.

Windowson van erre program / lehetőség?

(#70453) netpeti98 válasza DS39 (#70452) üzenetére


netpeti98
addikt

Régen Windows 8.0 alatt ez működött, azóta nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#70454) DS39 válasza netpeti98 (#70453) üzenetére


DS39
nagyúr

Köszi. működik még most is. :)

Egy dolgot nem értek benne, hogy minimalizált állapotban miért jelenik meg egyszerre a tálcán is, és system tray-on is. Ha csak utóbbinál látszódna, jobb lenne.

(#70455) rita7107


rita7107
aktív tag

Sziasztok.
Jobb fórumot nem találtam itt a Prohardver-en.
Adott az alábbi pc. Tudom nem mostani, de jelenleg ez van a gyereknek.

AMD Athlon 64 X2 6000+
4GB memória
8600Gt vga

Milyen op. rendszert javasoltok hozzá?
64-32 bit?
win7
win8/8,1
win10

Köszönöm a javaslatokat.

(#70456) DS39 válasza DS39 (#70454) üzenetére


DS39
nagyúr

Azóta megtaláltam megoldást erre a beállításokban. :)

(#70457) DS39 válasza rita7107 (#70455) üzenetére


DS39
nagyúr

4 GB RAM miatt pont határeset, de ha a VGA-d rendelkezik dedikált memóriával, akkor mindenképp 64 bites OS kell rá.

A másik kérdésre többféle válaszom van. :)
- amelyik megvan eredetiben (ha egyik sincs, akkor valószínűleg csak 10-est tudsz manapság venni)
- amelyik szimpatikus (aero, csempék+full screen start menü vagy a "modern" ui)
- nekem személy szerint, ha rendelkezésre állna mind, és még nem is olyan új hardverről van szó, hogy korlátozások érjenek miatta (bizonyos intel architektúrától újabb esetén csak Win10 kap frissítést), akkor Windows 8.1-et telepítenék.

[ Szerkesztve ]

(#70458) Drachoo válasza rita7107 (#70455) üzenetére


Drachoo
senior tag

64bit és win10 vagy 8.1... Nyilván függ a driver támogatástól is.

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#70459) rita7107 válasza DS39 (#70457) üzenetére


rita7107
aktív tag

Köszönöm!
Akkor 64bit 8.1 lesz belőle. Mindegyikkel rendelkezem dobozos, azaz nem OEM változatban.
Tavaly megszűnt egy pc-s cég déli szomszédunknál, és pár dobozos szoftver "megmaradt".
Ellenőriztettem az ms-nél. Egyiket sem regisztrálták még. Jogtiszta, igaz angol, de az nem gond.
Viszont a vga miatt egy kicsit félek, igaz 512 rammal rendelkezik, de kicsit kicsinek tűnik. Lehet megérett egy cserére a oprendszer miatt.

(#70460) szabonagyur válasza rita7107 (#70459) üzenetére


szabonagyur
félisten

OS-hez bőven elég a VGA, a 8600 csere meg ráér... magától meghal úgyis mind.

Nem kötelező angolt használni, a kulcs jó a magyarhoz is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#70461) Graphics válasza szabonagyur (#70451) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ezt tudom, viszont én mást szeretnék :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#70462) cocka válasza DS39 (#70457) üzenetére


cocka
veterán

Honnan tudom, hogy a VGA-m rendelkezik-e dedikált memóriával?

(#70463) nonsen5e válasza cocka (#70462) üzenetére


nonsen5e
addikt

Asztali gépben ha van dedikált videokártyád (te teszed be külön bővítőkártyaként a gépbe), akkor azon van dedikált memória. Laptopoknál változó, rá kell keresni a chip típusára.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#70464) cocka válasza nonsen5e (#70463) üzenetére


cocka
veterán

Köszi. Mivel nincs integrált "videokártya" a gépben, dedikált videokártya nélkül amúgy se működne. Amúgy elvileg DDR5-ös 2 GB.

És hogy őszinte legyek, sose volt még olyan alaplapom, amin lett volna integrált videochip.

(#70465) szabonagyur válasza nonsen5e (#70463) üzenetére


szabonagyur
félisten

Integrált VGA-nak is lehet saját, dedikált memóriája.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#70466) #42098752


#42098752
törölt tag

Udvozletem!

Kerek nemi segitseget:

8.1 beepitett Posta alkalmazasabol hogyan lehet menteni e-mailt? Nyomtatni lehet, de nincs nyomtatom es ezert nem is szeretnek befektetni ilyen eszkozbe.
Arra gondoltam, hogy kimentem a fontos leveleket, majd kinyomtatom valahol, de sajnos eddig nem birtam rajonni, hogyan lehet menteni a levelezest.
Aki tud segiteni, irja meg.

Koszonom.

(#70467) #42098752 válasza ph2012 (#70441) üzenetére


#42098752
törölt tag

Most rendeltem Nemetorszagbol 8.1-es gepet (lehet telepiteni a 10-est, de nem fogom), amivel hosszu tavra tervezek. Reszben azert, mert ez a tipus 2015-ig volt gyartasban, de most is csucs gep (sli vga, i7-4940mx cpu, 2 db ssd), reszben pedig azert, mert ahogy a 10-es indulasakor, ugy most sem bizom abban, hogy mindenhez van illesztoprogram. 8.1 Pro eseteben nincs ilyen gondom, legalabbis most...
2023 utan pedig egy tamogatas nelkuli os-t fogok hasznalni, hacsak nem tortenik valami, ami miatt 10-re valtok.

(#70468) nonsen5e válasza cocka (#70464) üzenetére


nonsen5e
addikt

Le tudnád írni a videokártya típusát?
A DDR5 nincs, vagy GDDR5, vagy DDR2,3,4.
Ha GDDR5, akkor pedig az dedikált kártya lesz.

szabonagyur: Na, most nem a kivételeket fogom sorolgatni, az esetek 99.9%-ában ez le fogja fedni a dolgokat. Mik vannak igazából? Tudok 1-2 modellről a Geforce 6 időkből 2004-ből, meg most is kiadott a Colorful egy integrált 1070-es lapot. Nekem ennyinél megáll a tudományom.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#70469) szabonagyur válasza nonsen5e (#70468) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ennél jóval több van, gyakorlatilag Intelnél i sorozat óta van szinte minden integrált VGA-nak egy minimális saját memóriája is, de átlagban 64-128MB ami az alapokhoz elég és utána húz a memóriából ha kell még neki.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#70470) nonsen5e válasza szabonagyur (#70469) üzenetére


nonsen5e
addikt

Mármint az a nem egész fél tucat (Haswell, 4. generációs core i-től fölfele), főképp high-end modell, amibe Iris graphics került és van a cache-ként használatos EDRAM?
Azokon kívül tudtommal nincs másnak dedikált memóriája.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#70471) szabonagyur válasza nonsen5e (#70470) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem nem, első generációs i-nek is van már sajátja sok esetben, laptopnál talán már mindnek volt sajátja, asztalik nagy részének is. És nem csak Iris-nek sima Intel HD-nak is.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#70472) #42098752


#42098752
törölt tag

Senkinek nincs otlete a Posta alkalmazassal kapcsolatban?

(#70473) Bici válasza Bici (#70438) üzenetére


Bici
félisten

Hali!

Erre esetleg van valakinek ötlete?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#70474) szabonagyur válasza #42098752 (#70472) üzenetére


szabonagyur
félisten

Simán rámész, hogy nyomtatás és ott kiválasztani egy PDF vagy XPS nyomtatót? Abba lemented és utána másikon kinyomtatod.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#70475) #42098752 válasza szabonagyur (#70474) üzenetére


#42098752
törölt tag

Koszonom.
Erre rajohettem volna magamtol is.

(#70476) cocka válasza nonsen5e (#70468) üzenetére


cocka
veterán

Nyilván én is úgy értettem, hogy GDDR5, csak lustaságból nem írtam ki elé a G betűt. Amúgy Nvidia GeForce GT 730.

(#70477) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Van valakinek tippje, hogy miért lehet az:

WIn7 alatt kényelmesen, jól olvasható volt minden a böngészésben FullHD monitoron.
Win8.1-en egérmozi, pedig minden alap beállításokkal települt. Ennyire nem rossz a szemem pedig, mert nem is rossz...

Most beállítottam 125%-ra, de ez meg hááát... Na nem tudom.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#70478) cocka válasza Graphics (#70477) üzenetére


cocka
veterán

Szarul kezel dolgokat szerintem, az ablakkezelője is totál át lett írva.

(#70479) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Az lenne a kerdesem, hogy egy 32GB-os SSD-n el lehet-e ferni Win8.1-el, ha a jatekokat egy kulon winyora telepitenem?
Csak a Win, es a jatekokhoz kello progik lennenek felteve; steam, uplay, gog, stb.
Altalanos progik kozul is csak a jatekokhoz neha kello progik lennenek fent: MSI Afterburner, stb.
Csak jatekra hasznalok Windows-t.

Kossz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#70480) pilóta válasza Bici (#70479) üzenetére


pilóta
nagyúr

Szerintem necces. Még ha el is fér, az SSD-n illik hagyni 20-30% szabad helyet, hogy tudjon rendezkedni az élettartam növelése céljából.
64-es már jó lesz.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#70481) Bici válasza pilóta (#70480) üzenetére


Bici
félisten

Ertem, koszi!

Eredetileg nem akartam SSD-t, de hozzam kerult egy majdnem 5 ev garis Neo forza 32GB-s SSD, es arra gondoltam, felhasznalom, ha mar itt van. Szoval sajna nem donthetem el, hogy mekkora kell.

Most nezem, a melohelyen a VBox-ban futo Win10 par apro cuccal (Sourcetree, Krom, git, nodejs) megspekelve 15GB-t foglal. A Virtualbox pont 32GB-t javasolt neki. :U
Gondolom a Win 8.1 sem foglal tobbet, vagy tevedek?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#70482) pilóta válasza Bici (#70481) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hát ha annyiba belefér, akkor jó lehet, de a windows szeret terjeszkedni idővel...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#70483) Bici válasza pilóta (#70482) üzenetére


Bici
félisten

Jaja, en is ettol felek. A letoltott frissitesek, stb...

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#70484) Sonja


Sonja
veterán

A Meltdown/Spectre javítás már kijött 8.1 alá? :F Anyumék gépét néztem, de nem írt elérhető frissítést.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#70485) vibra válasza Sonja (#70484) üzenetére


vibra
tag

Szia !

Nekem reggel jött le egy 304 MB összegző frissítés+most 106 MB valami.
A reggeli:[link]

[ Szerkesztve ]

(#70486) vibra válasza Bici (#70483) üzenetére


vibra
tag

Szia !

Kikapcsolt hibernálással,512 MB lapozóval pár darab telepített kisebb programmal :

A nagyobb helyigényű programok HDD-n.

(#70487) Beren válasza vibra (#70485) üzenetére


Beren
tag

(#70488) vibra válasza Beren (#70487) üzenetére


vibra
tag

Igen,valóban. :R

(#70489) Sonja válasza vibra (#70485) üzenetére


Sonja
veterán

Köszönöm a linket (is). :) Délben még nem volt semmi, most ellenőriztem, és már fel is települt! Köszönöm! :R

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#70490) vibra válasza Sonja (#70489) üzenetére


vibra
tag

Nagyon szívesen !

(#70491) C. s. válasza vibra (#70485) üzenetére


C. s.
addikt

Sziasztok!

Nekem nem jön be a linkelt oldal, csak tölt és tölt az idők végezetéig. Valaki lenne szíves megírni, melyik számú frissítés tartalmazza a Meltdown és Spectre javítást? Szeretnék biztos lenni abban, hogy megkaptam.

(#70492) King Unique válasza C. s. (#70491) üzenetére


King Unique
titán

ITT a lista, hogy az egyes Windows-verzióknál pontosan milyen frissítés(eke)t kell keresni. Tehát Windows 8.1 esetében a KB4056898-at. De elvileg az e havi összegző frissítés, azaz a KB4056895 is tartalmazza a javítást.

[ Szerkesztve ]

(#70493) vibra válasza C. s. (#70491) üzenetére


vibra
tag

Csak megerősíteni tudom King Unique válaszát.

Egyébként reggel a frissítés telepítése után nem volt időm ,de most délutántól többet ültem a gép előtt és ezidáig nem tapasztaltam semmilyen szembeötlő lassulást vagy bosszantó változást.

(#70494) C. s. válasza King Unique (#70492) üzenetére


C. s.
addikt

King Unique és vibra:

Mindkettőtöknek köszönöm a választ. A kettő közül egyik sem szerepel a telepített frissítések között. Valószínűleg a CIS miatt. :(

Az antivírus mellett a böngésző és az UEFI frissítése is szükséges? Van rá ajánlott sorrend? (Főleg az UEFI miatt kérdezem, nekem az teljesen ismeretlen terület.)

vibra:

Szoktam grafikai programokat használni (3D-set is), remélem, egyiknél sem okoz kellemetlenséget.

(#70495) King Unique válasza C. s. (#70494) üzenetére


King Unique
titán

Arról volt szó, hogy egyes külső AV-k esetében ideiglenes nem települ az említett frissítés. Illetve az AMD-s probléma miatt pl. a 10-esnél vissza is vonták.

De szükség esetén akár a Microsoft Update katalógusból is letölthető és manuálisan is telepíthető a KB4056898 / KB4056895 frissítés.

Így ellenőrizheted, hogy érintett -e a géped a veszélyes processzorhibák által cikk, illetve az ellenőrzés kimenete alapján pedig akár a(z UEFI) BIOS frissítése is javasolt lehet. Az AV és pláne a böngésző meg nyilván alap, illetve amúgy is ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#70496) Norbi887


Norbi887
aktív tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem Windows 8.1-el kapcsolatosan.
Észrevettem egy hibát, miszerint a Charms Bar, illetve néha a Start menü (Vagy Kezdőképernyő) néha nem nyilnak meg. Akarom mondani, ha jobb felső sarokba viszem az egeret nem jön elő a charms bar néha, és néha ha a Start gombra kattintok az sem jön be.
Más is találkozott ezzel a jelenséggel? Most raktam frissen a rendszert, remélem nem rontottam én el valamit és azért van ez. :U

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#70497) user112


user112
senior tag

Sziasztok!
Boot problémában tudnátok segíteni?
Vagy más fórum van erre?

(#70498) C. s. válasza King Unique (#70495) üzenetére


C. s.
addikt

Köszönöm szépen a részletes választ! Közben ma megérkezett a CIS-hez a várt frissítés, utána már a Windows-ra is települt. A KB4056895-öset kaptam meg. A másik is várható lesz? Illetve, ha jól értem, ez már tartalmazza a KB4056898-asat.

"...böngésző meg nyilván alap..."

Igen, azt tudom, hogy fontos naprakészen tartani mindent. Akkor ennyi erővel minden programra egyformán érvényes ez a biztonsági hiba, nem? Mégis úgy tűnik a válaszodból, hogy kiemelten fontos a böngésző. Miért?

Sajnos a pcforum.hu már évek óta nem elérhető számomra valamiért. Még az XP idején kezdődött, akkoriban az Avastot használtam, most meg a CIS-t. A gép is másik volt. Ma 2 böngészővel is próbáltam, de csak ennyit láttam belőle, pedig mindent megtettem, amit kért. :( Megpróbálok máshol utánanézni.

[ Szerkesztve ]

(#70499) C. s. válasza Norbi887 (#70496) üzenetére


C. s.
addikt

Szia!

Tapasztaltam már hasonlót. Futtass le egy fájlrendszerellenőrzést. Nekem azután múlt el, de azt nem tudom, mi köze lehetett hozzá vagy volt-e egyáltalán bármi. Ártani nem árt, és nem tart sokáig, pár perc.

[ Szerkesztve ]

(#70500) King Unique válasza C. s. (#70498) üzenetére


King Unique
titán

A KB4056898 korábban lett kiadva és csak security-only update a javítással. A későbbi KB4056895 összegző viszont már tartalmazza a javítást is, mint említve volt az előző válaszban. Ha az utóbbi feltelepült, akkor az úgy OK.

A vírusoknak és az egyéb online támadásoknak böngészés közben nyilván fokozottan ki van téve a felhasználó. Ráadásul a böngészőkben is lehetnek biztonsági rések, pl. itt a lista a Firefox javításairól. Ezért fontos többek között ennek is a naprakészen tartása.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.