Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70101) szabonagyur válasza King Unique (#70099) üzenetére


szabonagyur
félisten

Sosem írtam, hogy nem gyorsít, csak ennyit, hogy a Win10 esetében néha van, hogy kevés.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#70102) King Unique válasza jimmy399 (#70100) üzenetére


King Unique
titán

Sokat dob rajta, az nem vitás! Azóta én is gyakrabban szoktam restartolni, mert szinte öröm nézni amilyen gyorsan bebootol és feláll a rendszer. Ellenben HDD esetén utóbbival is elszöszölt egy ideig. Meg a havi patch keddeken a restart utáni 0 - 30%, majd a 30 - 100% készültségi szintnél is volt rendszerint egy kis gondolkodás. Ellenben SSD-vel pl. a legutóbbit is olyan gyorsan lezavarta, hogy csak néztem. :D

(#70101) szabonagyur:
Igen, bizony van különbség a sokszor és néha között. Már csak a borzalmasan helyett kellene valami más jelzőt találni. Egyébként, ha eleve gyorsít a rendszeren a HDD-hez képest, akkor mondjuk talán mégsem lehet annyira lassú. De mindegy, úgyis mindenki jobban tudja a másiknál... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#70103) mzso


mzso
veterán

Helló!

Valaki meg tudná mondani, hogy hogyan lehet kikapcsolni az irritáló "Nem sikerült minden hálózati meghajtót újra csatlakoztatni" üzenetet kikapcsolni?
Folyton megjelenik indításkor ez a marha felesleges spam figyelmeztetés.

(#70104) Sub-ZeRo válasza szabonagyur (#70094) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem egyelőre jó, bár vannak olyanok amit írtál, hogy lassú mint a dög.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#70105) Goblin12


Goblin12
őstag

Sziasztok.

Segítségeteket szeretném kérni, hogy mi az a "C:\Windows\Minidump\" mappa, mit csinál és miért kapok tőle kékhalált?

Segítségeteket előre is köszönöm. :R

(#70106) netpeti98 válasza Goblin12 (#70105) üzenetére


netpeti98
addikt

Nem attól kapsz kékhalált, hanem hiba esetén oda menti a hibakereséshez szükséges fájlokat.
A BlueScreenView (pont ezeket a fájlokat elemzi) program segítségével nézd meg a kiváltó okokat.

http://www.nirsoft.net/utils/blue_screen_view.html

[ Szerkesztve ]

(#70107) mzso


mzso
veterán

Az mitől lehet, hogy lemezkarbantartó képtelen eltávolítani a jelzett windows update adatot. Lefutattam vagy háromszor de még mindig ugyanazt a 231 megát mutatja.

(#70108) cigam válasza mzso (#70107) üzenetére


cigam
félisten

"a jelzett" ???

Az nem lehet, hogy még tölti le őket, hogy telepítsd?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#70109) mzso válasza cigam (#70108) üzenetére


mzso
veterán

Nem, eleve nincs automatikus frissítés. Ott maradt a 231 megabájt akárhányszor lefuttattam.
Közben felraktam biztonsági frissítéseket. Felment 1,1 gigára. Megint lefuttattam, és megint 231MB...

(#70110) #93794560 válasza mzso (#70109) üzenetére


#93794560
törölt tag

A 8.1 lemezkarbantartója az update-ek esetén nem egészen úgy működik, mint a 7-esnél. Win 7 alatt teljesen törli őket, míg 8.1 alatt egyes fájlokat töröl, míg másokat csak tömörít, de nem törli ki őket. Hogy ez miért van, és mi alapján választ a fájlok közül, azt nem tudom, de így van. Emiatt 8.1 alatt az update-ek karbantartása lassabban is megy végbe, mint 7-esen, mert a törlés gyorsabb művelet,. mint a tömörítés.

(#70111) mzso válasza #93794560 (#70110) üzenetére


mzso
veterán

Ha ez igaz is akkor is a felszabadítható területnek nem kéne 231MB-on rekednie...

Jöhetne egy 8.2 ami legyalulná a sok összegyűlt szemetet mint a 8.1 tette.

(#70112) cigam válasza mzso (#70109) üzenetére


cigam
félisten

Esetleg az opcionális frissítések?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#70113) kispx


kispx
addikt

Sziasztok,
Régen láttam utoljára windowst, de most telepítenem kellett. Nálatok is 2 db csrss.exe fut?

(#70114) Sub-ZeRo válasza kispx (#70113) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hali

Igen, 2 fut. Windows 7 sp1 64 bit.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#70115) mzso válasza cigam (#70112) üzenetére


mzso
veterán

Nem látom annak miért kéne így megjelennie...

(#70116) cigam válasza mzso (#70115) üzenetére


cigam
félisten

Arra gondolok, hogy az egyéb "opcionális" frissítések vannak ott. De ezt ugye csak úgy lehetne kideríteni, ha belemész abba a mappába, és szétnézel, mik vannak ott.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#70117) King Unique


King Unique
titán

Üdv!

A júniusi összegző minőségi frissítés előzetese (KB4022720) felment valakinek? Nálam többszöri próba után 0, illetve 5%-on áll a letöltés és nem megy tovább...

Amúgy csak választható frissítés és max. elrejtem, ha ennyire nem megy.

(#70118) kororo válasza King Unique (#70117) üzenetére


kororo
tag

Üdv!
Nálam 8.1 Pro 64-en még jún.30-án rendben települt.

in gold,we trust

(#70119) King Unique válasza kororo (#70118) üzenetére


King Unique
titán

Hát nem tudom, de per pillanat lehet az MS-nél nem stimmel valami, mert a net stb. nálam ok. Na mindegy, akkor ezt a frissítést vsz egyelőre jegelem.

Amúgy köszönöm az infót!

[ Szerkesztve ]

(#70120) szabonagyur válasza King Unique (#70117) üzenetére


szabonagyur
félisten

29-én gond nélkül felment.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#70121) ArthurShelby válasza King Unique (#70099) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Én is 8.1 hívő vagyok. A win10 szerintem még kiforratlan (a win8 is az volt, elvileg a 8.1 után lett használható).
Használtam win10-et. Az utolsó csepp a pohárban nálam az volt, hogy bármilyen pendrive-ot dugtam be a gépbe formázni akarta (minden más gép látta a tartalmat).
A win8.1-ben nekem a feladatkezelő tetszik (a lemezhasználatot is mutatja, a win7-nél még nem). A startmenüt meg kiváltom a start8-cal. A gépházat nem szeretem annyira (és a win10-ben még jobban nem), de ezt még le tudom nyelni.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#70122) King Unique válasza szabonagyur (#70120) üzenetére


King Unique
titán

Végül nem volt kedvem tovább szórakozni vele és inkább letöltöttem a katalógusból. Gond nélkül feltelepült és most már minden rendben.

Nem tudom egyébként mért vacakolt a WU-s letöltés, de azon se lennék meglepődve, ha a 7-esnél kezdődő, majd a 8.1-en is megjelenő furcsaságok egyik újabb megnyilvánulása lett volna...

(#70123) King Unique válasza ArthurShelby (#70121) üzenetére


King Unique
titán

Már a 8.0 is stabil és gyors rendszer volt, illetve annál is csak a kettős felületen ment a vita, ahogyan a 8.1 esetében szintén. Külső Start menük azonban már az előbbi megjelenésekor is voltak, amelyekben pár kattintással be lehetett állítani mindent. A 8.1-et pedig az U1 kozmetikázta az átlag számára is fogyaszthatóbbá.

A Win10 számomra már bőven használható és jó rendszer, de az adott hardver- és szoftverkörnyezettől függően egyeseknél előfordulhatnak bugok, ahogyan más OS-ek esetében is. A kiforrottság dolgot pedig a folyamatos build upgrade nyilván megkavarják. A 7/8.1 esetében csak 1 bizonyos build van, amire mennek évek óta a frissítések. Ellenben a 10-esnél a build is folyamatosan változik, ami már-már jóformán egy új OS-nek felel meg. Tehát ilyen értelemben sohasem lesz olyan szinten kiforrott, mint pl. egy 8 éves Windows. Ellenben folyamatosan frissül, új funkciókat kap és ezáltal nem válik elavulttá, mint mondjuk bizonyos dolgok tekintetében az utóbbi.

[ Szerkesztve ]

(#70124) szabonagyur válasza King Unique (#70123) üzenetére


szabonagyur
félisten

Kérdés, hogy melyik a jobb és kinek a szemszögéből.

Nekem fontosabb egy stabil, kiforrott OS, mint egy olyan aminél mindig megkapok egyből minden újdonságot, de teszteljem is le magamnak.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#70125) King Unique válasza szabonagyur (#70124) üzenetére


King Unique
titán

Hosszabb távon a fejlődés azért jobb, mint annak a hiánya. Lehet aztán pl. a cégek jellemzően kivárnak egy-egy átállással, de sok helyen még kb. mindig XP-t használnának, ha nem szűnt volna meg a támogatása...Viszont nem lehet örökre egy adott szinten megrekedni, mert az sem jó.

A 10-esnél a funkciófrissítéseket eddig is el lehetett halasztani, illetve a 1703-ban már 1 évvel. Valamint az enterprise ügyfeleknek ott az LTSB kiadás stb. Szóval nem muszáj egyből letesztelni minden újítást. Meg az különben is az Insider verziókra vonatkozik, ellenben amiket általános frissítésre jelölnek, azok már elvileg stabil kiadások. Persze nem fog a user a normál branch-ben 8 évig állni, szóval olyan kiforrott nyilván nem lesz. De ugyanakkor olyan elavult sem.

[ Szerkesztve ]

(#70126) netpeti98 válasza King Unique (#70125) üzenetére


netpeti98
addikt

Mondjuk a Windows 8.1 még bőven támogatott rendszer, szóval nem olyan drasztikus a helyzet. Itt nem arról van szó, mint az XP esetében. :)

(#70127) King Unique válasza netpeti98 (#70126) üzenetére


King Unique
titán

Nem is a 8.1-re értettem, illetve tudom, hogy 2023-ig támogatott. Viszont újításokat, funkciófrissítéseket már nem nagyon fog kapni, hanem jobbára csak biztonsági javításokat a 7-eshez hasonlóan. Bár az alapvető támogatása elvileg 2018 januárjáig szól, de vsz nem fogják megerőltetni magukat...Az utolsó látványos frissítés az U1 volt, ellenben az U2 és az U3 inkább csak a motorház alatt fejlesztett ezt-azt.

Az MS jelenleg egyértelműen a 10-esre fókuszál és a jövőben is azt fejlesztik majd gőzerővel.

[ Szerkesztve ]

(#70128) szabonagyur válasza King Unique (#70125) üzenetére


szabonagyur
félisten

A fejlodes jo, de au Insider van a tesztelesre, en aki csak hasznalni akarom nem kerek belole.
Nalunk ceges szinten 1 eve megy a migralas Win7rol Ein10-re de kb 10%-nal jarnak annyi uj problema jon elo mindig, pedig amugy mindenbol mindig a legujabb van fent.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#70129) ArthurShelby válasza King Unique (#70123) üzenetére


ArthurShelby
addikt

"A kiforrottság dolgot pedig a folyamatos build upgrade nyilván megkavarják."
Magyarán a win8.1 stabilabb, mint a win10. De én ahogy a fórumokon is látom (és saját tapasztalat is), hogy a win8.1 szimplán kevesebb a probléma és gyorsabb is.
Te miért szereted jobban a 10-et, mint a 8.1-et? Milyen hasznos újítások vannak számodra?
Nekem eddig egyszer volt win8.1-gyel problémám, mikor egy ősi projektort kellett csatlakoztatni, és a projektor felbontása csak 800*600 volt (és ugye win8-nál a legkisebb az 1024*768).

Régi gépekre is javaslom őket ismeretségi körben, mivel itt már látni, a lemez használtság %-ot (mi az ami megfogja a gépet). Itt már nem zörög a hdd, mint xp-n.
Viszont a feladatkezelőben látom gyengébb gépeken, hogy a Szolgáltatásgazda: Helyi rendszer használja a lemezt 99-100%-on (néha a windows telemetry is). Amit nem értek, hogy mit csinál. (kikapcsolt update-nél is). Újabb erősebb gépeknél kevésbé jellemző. Emiatt nem nagyon frissítenék ssd-re.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#70130) King Unique válasza szabonagyur (#70128) üzenetére


King Unique
titán

Az Insider tesztelésre van igen, ami egyébként nem kötelező. Amire pedig a WU általánosan frissít, azok stabil buildek, mint már korábban említve volt.

Az átállást pedig előbb-utóbb muszáj lesz megoldani, mivel a 7-es támogatása pár év múlva megszűnik. Vagy esetleg néhol opció lehet fizetős formában a további támogatás, mint ahogyan az XP esetében. De, ha jól tudom egy idő után azt is megemelték, hogy ne érje meg és inkább az újabb OS-re váltsanak az ügyfelek.

[ Szerkesztve ]

(#70131) szabonagyur válasza King Unique (#70130) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ahogy írtam folyamatosan váltunk, de rengeteg amatőr hiba van benne amivel egyelőre nem tudunk mit kezdeni.

De mindegy ez 8.1 téma, a 10-re van másik, egyelőre kihagyom. :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#70132) King Unique válasza ArthurShelby (#70129) üzenetére


King Unique
titán

Mivel a 8.1 esetében évek óta egy bizonyos buildre mennek a frissítések, ezért ilyen téren kiforrottabb. Stabilabbnak nem feltétlen mondanám annyival, mert nekem ilyen téren a 10-essel sincs gondom. Illetve ez az adott hardver- és szoftverkörnyezettől is függhet. Na meg a 7/8.1 esetében ezek az időnként beakadó, rejtélyes frissítési problémák megint kellemetlenek tudnak lenni.

Nekem a 10-esnek a felülete is már jobban tetszik, dizájnosabb és ergonomikusabb. Az új feladatnézet, virtuális asztalok, sötét téma, éjszakai mód stb. mind növelik számomra a komfortérzetet. A Defender is fejlődött és bizonyos esetekben akár az is elegendő lehet. A 8.x-ben a kezdőképernyő, az oda kirakható mappa, program stb. ikonok máig nagyon kényelmesek. De ez a 10-esben is megoldható és van, hogy teljes képernyősre állítom a Start menüt. Valamint az újabb Windows kapja folyamatosan az újításokat, amikre én vevő vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#70133) ArthurShelby válasza King Unique (#70132) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A felülete tényleg szép (nekem a vékony káva tetszik az ablakoknál), de ez megoldható mókolással, mint a sötét téma is. Ha jól emlékszem mikor alt+tab-bal váltok a lehetőségek között nincs ott az asztal, ezt nagyon utáltam (bár lehet ezt be lehet állítani valahol).
A virtuális asztal meg nem mindig vált be nálam (bár ha jól emlékszem a végére már talán javították). Mivel én csak arra használtam, hogy játékról váltottam másik asztalra. És itt a képernyő felbontás bezavart. Szóval ez kicsit hektikusan működött nálam, nem mindig ment a billentyű kombináció, vagy egy asztalra tette (vagy jól működött).

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#70134) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Mire jó a minőségi frissítés előzetese, ez valami béta?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#70135) Ryder62


Ryder62
őstag

Sziasztok!

Egy program hiányolja a net framework 3.6-ot?

Ezt le tudom szedni Windows Update-n keresztül? Ha igen, hogyan?

[ Szerkesztve ]

(#70136) ArthurShelby válasza Ryder62 (#70135) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nem kell ide win update [link]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#70137) Detektor


Detektor
tag

Sziasztok!

Én azt szeretném kérdezni, hogy érdemes e Windows 7-ről váltani újabb windows-ra?
És ha igen, akkor melyikre? A 8.1-esre vagy a 10-esre?
8.1-est még soha nem használtam nem ismerem. A 10-esre ráfrissítettem anno az ingyenes frissítési
időszakban, de vannak olyan problémák vele, például, hogy néha kikapcsoláskor, mikor kilépek a windows-ból, akkor egyszerűen elsötétedik a kép, de a gépet nem tudja lekapcsolni. Olyankor vagy újraindul az egész vagy nem csinál semmit.
Szokott olyan is lenni 10-en hogy órákig egyfolytában villog a számítógép Hdd led-je. Nemrég volt a windows 10 legújabb frissítése, arra ráfrissített, hát utána az R9 Sapphire Radeon 270X kártyám drivere megkergült teljesen, majd egy teljesen más felbontásba rakta át a képernyőt a windows. A bitdefender-t rárakta a rendszer, úgy belassult a gépem hogy majdnem 2 perc alatt indult el a windows. Majd a végén nekiálltam frissíteni a drivereket, és az egyik újraindítás során már többet nem indult el a Win 10 : ) pedig előtte futott rendesen.
A bitdefender-t egyszerűen nem tudtam kiszedni már, és leállítani sem.

A Windows 7-el mondhatni meg vagyok elégedve, csak most kitalálták, hogy azért nem jó, mert nem lesz rá
újabb támogatás már, de a 10-el valamiért nem akar úgy működni a gépem, ahogy azt a 7-el tette.
A 8.1-es Windows jobb mint a 10? Futnak rajta rendesen a játékok és a programok?

[ Szerkesztve ]

(#70138) kispx válasza Detektor (#70137) üzenetére


kispx
addikt

2020-ig lesz rá támogatás. Ha nincs indokod a frissítésre, akkor csak használd a gépet, és ne a reinstallal töltsd el az időt.

(#70139) King Unique válasza Detektor (#70137) üzenetére


King Unique
titán

A 7-esnek 2020-ig szól a támogatása, mint azt más is említette. Igaz, semmilyen újdonságot nem kap már, csak szimpla biztonsági frissítéseket. De, ha a mostani hardvereden jól működik és a (közel)jövőben is azt szándékozod használni, akkor nem feltétlen szükséges újabb Windowsra váltani. Illetve, ha az ingyenes időszakon belül 1x frissítettél a 10-esre, akkor beregisztrálta a hardvert és ráérsz majd a 7-es támogatásának a végén foglalkozni a váltással. Viszont, ha időközben netán egy vadiúj hardverre váltasz, akkor arra már inkább újabb Windowst célszerű telepíteni.

Egyébként, ha kicsit visszaolvasol, akkor pont nemrég volt téma a 8.1 vs. 10. Szerintem előbbi nem feltétlen jobb, mint az utóbbi, de ezt úgyis mindenki maga dönti el, hogy számára melyik OS felel meg jobban. Tehát ilyen téren úgyis a személyes tapasztalat a mérvadó, ahhoz meg nyilván ki kell próbálni az adott OS-t. Valamint a sokat emlegetett hardver- és szoftverkörnyezet is meghatározó, hogy kinek a gépén melyik rendszer működik jobban.

[ Szerkesztve ]

(#70140) Detektor


Detektor
tag

Legfőképpen a DX12 miatt érdekelne. Azt hallani, hogy az újabb játékok majd DX12-vel fognak menni, éshogy a Win 10 támogatja ezt a directX-et.
Azt viszont nem tudom, hogy a Win8.1 támogatja e szintén, vagy csak egyedül a 10?

(#70141) kispx válasza Detektor (#70140) üzenetére


kispx
addikt

Csak a Win10 támogatja.

(#70142) szabonagyur válasza Detektor (#70140) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha kell a DX12 meg az új játék akkor Win10 marad, de ha megvagy nélküle maradj ahol vagy, ne tölts időt telepítéssel.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#70143) jimmy399 válasza szabonagyur (#70142) üzenetére


jimmy399
senior tag

Telepítés nulláról kb 10 perc SSD-vel, Win10. (win7,Win8 se több).. Belakás kicsit több mint 10 perc de max 30...

--- N/A ---

(#70144) szabonagyur válasza jimmy399 (#70143) üzenetére


szabonagyur
félisten

Lehet neked 20 perc belakni, de van akinek 1 nap is kevés. Ne csak abból indulj ki, hogy Win10, driverek, torrent és mehet.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#70145) jimmy399 válasza szabonagyur (#70144) üzenetére


jimmy399
senior tag

Win8.1 alá sincsen meg minden driverem... Van olyan eszköz, ami nem is megy win8.1 alatt se... Nemhogy win10nél... :S

Linuxnál minden megy OOB xD

[ Szerkesztve ]

--- N/A ---

(#70146) Detektor


Detektor
tag

Mondjuk az elég furcsa, hogy csak úgy rá lehetett frissíteni anno a Windows 10-re ingyen, de ha bemész a
boltba akkor ugyanaz a Windows 10 Pro 64-bit telepítő 50.000 Ft. Érdekes.
A home edition-je meg 32.000 Ft amit nem tudom, hogy egyáltalán van e értelme használni, mert sok minden
le van benne butítva és hiányos.
Azt sem értem miért nem lehetett a Windows 8-ra is megcsinálni a DirectX12-es támogatást később, hihetetlen..
Idáig amikkel játszottam játékokban, melyek támogatták a Dx12-őt, az indítómenüjükben ki lehetett választani, hogy Dx12 alatt vagy Dx11 alatt akarom futtatni a programot.
Lehet, hogy majd a még ki nem adott következő Windows 11 lesz a megváltás, csak arra még várni kell.

[ Szerkesztve ]

(#70147) DS39 válasza Detektor (#70146) üzenetére


DS39
nagyúr

el akarták terjeszteni a rendszert, ennyi. és kb ez a kompenzáció az elmaradt normális támogatásért, egy korábban megvett szoftvernél.
de ha te frissítetted anno 10-re a 7-esed, akkor továbbra is ingyen feltelepítheted, ugyanazon a gépen.

az meg hogy most ennyi az ára, nyilván azért van, mert feltételem a többit már nem árulják.
(persze lehetnek a boltoknak elfekvőben készletei 7/8.1-ből, de újat biztos nem tudnak már rendelni csak 10-esből)

Pro ajánlott, ott még tudod szabályozni, hogy mikor telepítse a frissítéseket, a Home nem kérdez, és kikényszeríti az újraindítást is.

elvileg ez az "utolsó" Windows, főverzióját tekintve. aztán lehet évek múlva ha Satya Nadella-t lapátra teszik a részvényesek, jön egy win11, de egyelőre nem várható.

[ Szerkesztve ]

(#70148) quailstorm válasza DS39 (#70147) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Annyira utolsó, hogy már 3 Windows10 van, és elég komoly kompatibilitási problémákat jelent. Iparban még most tartanak az AU-nál, egyszerűen ez a rolling release nem jó sehogy se. (tudom, használjunk LTSB-t)
És az MS-nek se jó, mert hiába van újabb, tovább kell támogatni a régebbieket is. Most is két Windows 10-et, a legkorábbit már dobták, bár lehet LTSB-n még nem.

Úgyhogy egyelőre az utolsó klasszikus kiadási modellt követő Windows a 8.1, azt már nem fogják változtatni, szétbarmolni. Viszont akinek kell a DX12, meg a Kaby Lake és a többi, az mehet 10-re, amivel általában nincs gond, de a rolling release miatt mégis gyakrabban mint a sima Windowsokon. Plusz itt mire megoldják a problémákat jön a következő build következő potenciális bughalom.

[ Szerkesztve ]

(#70149) DS39 válasza quailstorm (#70148) üzenetére


DS39
nagyúr

igen ezért írtam úgy, hogy főverzióját tekintve, tehát mindegyik Windows 10.
más kérdés valóban hogy a legelső kiadott build és a mostani között elég sok a különbség van, simán lehetne 10.1-nek vagy akárminek hívni.

na ez is egy szemét húzás, hogy a Kaby Lake-es gépre már hiába teszel 8.1-et, nem kap frissítéseket... :(((

[ Szerkesztve ]

(#70150) szabonagyur válasza Detektor (#70146) üzenetére


szabonagyur
félisten

Egy kicsit furán nézed a dolgokat több szempontból is:

1. Anno Win8.1-re is lehetett frissíteni, csak akkor jelképes összeg volt, most ingyenes, ezzel akarják terjeszteni jobban. Bárhogy is nézzük nem az otthoni user-n nyernek sokat, céges környezetben ahol igazán sokan használják meg nem lehet frissíteni Win10-re ingyen.

2. A HOME-ban benne van minden ami kellhet otthonra egy átlag usernek, akinek kevés veszi a drágábbat.

3. Ahogy a korábbi DX-ek sem lettek megcsinálva a régebbire, ezt el kell fogadni. A játék fejlesztője sem szimpla jófejségből hagyja meg a választást a DX11/12 között, kb. ennyire van kihasználva a DX12 egyelőre.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.