Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70601) mzso


mzso
veterán

Helló!

Ha az AMD B350 chipset-ben az USB Host update-re, eltávolításra és frissítési kísérletre is kékhalált kapok akkor mit csináljak?
Meg tudná valaki mondani, hogy hogy manuálisan a registrybről vagy offline a driver fájlokat hogyan tudom kiirtani a rendszerből?

(#70602) Opa


Opa
tag

Sziasztok!

A következő kérdésem lenne:
Tudok-e Win 8.1 Pro N-ről Windows 10-re upgrade-elni úgy, hogy a programok megmaradjanak?

"If the pre-upgrade and post-upgrade editions are not the same type (e.g. Windows 8.1 Pro N to Windows 10 Pro), personal data will be kept but applications and settings will be removed during the upgrade process."

Eszerint gondolom csak Win 10 N-es verzióra lehet.
Azt reméltem, hogy megúszhatom az újabb N verziót és nem kell a media feature pack-kal szórakoznom...

(#70603) mzso válasza Opa (#70602) üzenetére


mzso
veterán

Gondolom csak akkor hogy ha vlaki cainált valamilyen programot amivel át lehet verni a telepítőt.

Én egyszer a windows kompatibilitási módjával szórakoztam. (Ebben az esetben mondjuk nem segít szerintem)

(#70604) Opa válasza mzso (#70603) üzenetére


Opa
tag

Végül megcsináltam Win10 N-es upgrade-el.
Lehet, hogy meg lehet téveszteni valahogy, de nem akartam ennyire belemenni...
Köszi!

(#70605) bernel


bernel
tag

A Windows 8.1-en az utóbbi időben azt tapasztalom, hogy a System nevű processz egyfolytában 30%-on pörgeti a CPU-t. Lehet ezzel kezdeni valamit? A Window vírusellenőrzőjét már lefuttattam, az nem mutat semmi.

Mi egyebet lehet még megpróbálni? A probléma az, hogy a System egyetlen processz, szóval a task managerben sem látom, hogy mi az, ami eszi a CPU-t, mert egyetlen monolitikus processzként mutatja.

(#70606) mzso válasza bernel (#70605) üzenetére


mzso
veterán

Nos, ha jobb ötleted nincs akkor megnézheted Process Explorerrel a Threads lapon, hogy milyen szálak eszik a CPU időt. Hátha elárul valamit.

(#70607) bernel válasza mzso (#70606) üzenetére


bernel
tag

Valóban, ott megmutatta, hogy az egyik alkalmazásnak valami komponense eszi ott a cpu-t. Kilőni nem tudtam a thread-et, ezért uninstalláltam az alkalmazást, ami megoldotta a problémát. Vagyis legalábbis azonosítani tudtam, hogy mi okozza, mert az alkalmazásra szükségem van, úgyhogy ezt még meg kell oldanom, hogy ne egye a cpu-t ha fent van.

Köszi a thread-es tippet. Én is gondoltam ilyesmire, de egyből a jobbegeres menüben kerestem, nem tudtam, hogy lejjebb van eldugva.

[ Szerkesztve ]

(#70608) cigam válasza bernel (#70607) üzenetére


cigam
félisten

Melyik program ez? A szervizének a leállítása nem segít?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#70609) bernel válasza cigam (#70608) üzenetére


bernel
tag

Egy digitális tv alkalmazás, ami USB-n veszi antennáról az adást. Az uninstall után megnéztem, hogy van-e újabb verzió a szoftverből, és volt, amivel nem jött elő a hiba, úgyhogy valami programozási hiba volt ez a régebbi verzióban.

(#70610) rumos14


rumos14
nagyúr

Sziasztok,
Erre a problémára van valakinek ötlete? Krixkrax karakterek mindenhol. A modern/csempés felület van egyedül rendben.

(#70611) ArthurShelby válasza rumos14 (#70610) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ahogy látom te is start8-at használsz. :)

Vírus keresés megvolt? (én erre gyanakszom)
Újraindítás?
HDD, SSD vizsgálat (pl adatvesztés volt)

Valami okozta, nem véletlen lett ilyen.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#70612) DS39 válasza ArthurShelby (#70611) üzenetére


DS39
nagyúr

szerintem Classic Shell

(#70613) rumos14 válasza DS39 (#70612) üzenetére


rumos14
nagyúr

classic shell igen.

szóval a Windows/fonts mappába benéztem és megdöbbenésemre 3 file volt, tehát eltűntek a betűkészletek.
egy másik Win 8 gépről átmásoltam a font mappa tartalmát és akkor némi F5 frissítés után rendben vannak a betűk.
DE
ahogy újraindítom a Win-t, eltűnnek a betűk a mappából és megint krixkrax lesz.

(#70614) nightzone


nightzone
aktív tag

Üdv! Hogyan lehet a penrive-on lévő unallocated partíciót eltüntetni?

(#70615) VoidXs válasza nightzone (#70614) üzenetére


VoidXs
nagyúr

NTFS-nél lehet meglévőhöz hozzácsapni lemezkezelőben.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#70616) nightzone válasza VoidXs (#70615) üzenetére


nightzone
aktív tag

a lemezekezelő Fat-nak mutatja ezért próbáltam leformázni ntfs-re, de nem engedi, ezt dobja fel:

[ Szerkesztve ]

(#70617) cigam válasza nightzone (#70614) üzenetére


cigam
félisten

Az nem partíció, hanem fel nem használt üres terület. Ha jól tudom azért hagyta meg, mert a dinamikus lemezek kezeléshez(konvertálás?, nyilvántartás?, már nem emlékszem) szüksége.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#70618) King Unique válasza nightzone (#70614) üzenetére


King Unique
titán

Ahogyan a másik válaszban is említették, a screenshot alapján az egy nem lefoglalt (unallocated) terület, ahol elvileg nincsen partíció. De, ha a lemezkezelő szerint FAT, akkor az érdekes. Valamint az is látszik, hogy EPM a program, ami a többivel ellentétben a partícióeltolásnál létrejött unallocated területet is megjeleníti. Azt pedig nyilván felesleges piszkálni és nem is nagyon lehet. De, ha a pendrive-on egyéb ok miatt jött létre az a 2 MB-os logikai rész, akkor az más dolog.

Amúgy meg mi a cél? Teljesen újraparticionálni a pendrive-ot, vagy csak hozzácsapni valahogyan azt a 2 MB-ot a többihez? Ha az előbbi, akkor a lemezkezelő mellett ott van még parancssorban a DiskPart is. Ha az utóbbi, akkor a már említett külső particionáló programmal (is) kényelmesen megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#70619) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Van egy Windows 8.1 Enterprise rendszerem.

SSD-re átköltöztettem Easus-szal, eddig jól is ment, eltelt 4 hét azóta.

Most Error Code: 0xc0000001 fogad, de volt már "e" betű is a végén..

Lövésem sincs mi változott, próbáltam a Win telepítő helyreállítását , nem ment, indítási javítást, az sem.

bootsect-tel is próbálkoztam, semmi... Csökkentett módban elindul viszont.

BIOS-ban nem volt változás, próbáltam másik PC-be is áttenni az SSD-t, hogy kizárjam a Hardverhibát, ugyanazt produkálja, csak csökkentettben indul.

Hogy tudnám kinyomozni, hogy a rendszerbetöltő rendben van-e, vagy esetleg másik működő gép MBR-jét áttenni rá. :R

Egy rejtély számomra.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#70620) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Sziasztok!

Kérdésem, hogy létezik-e matrica nélküli Windows 8.1.
Haveromnál jártam tegnap, aki pár éve boltból vett W8.1-et, de matricája nincs és nem is emlékszik rá, hogy valaha lett volna. Névre szóló számlája megvan és a DVD-tok méretű, sárgás-fehér színű doboz is, amin úgy rémlik, hogy kívülről volt a kód a vonalkód mellett (de erre nem esküdnék), benne pedig 2 telepítőlemez (32/64 bit).

Előre is köszi a segítséget.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#70621) MeroM válasza kuyarashi (#70620) üzenetére


MeroM
senior tag

Szerintem nincs jelentossege..

(#70622) kuyarashi válasza kuyarashi (#70620) üzenetére


kuyarashi
őstag

Közben javítok. Home változat, ebben a dobozban (csak magyar szöveggel). Plusz rá van írva, hogy "Már tartalmazza a Windows 8.1 Update verziót
A Windows 8 és 8.1 felhasználók ingyenesen letölthetik a Windows 8.1 Update verziót (lásd a hátoldalon)"
.

MeroM:
Úgy tudom, hogy ha matricás, de nincs a gépházra ragasztva, akkor kb. tarkón lő az ellenőr. A jogsinak is a sofőrnél kell lennie, ha vezet.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#70623) kuyarashi válasza kuyarashi (#70622) üzenetére


kuyarashi
őstag

Konkrétan erről van szó, csak magyar kiadásban.
Benne van egy kártya, amin rajta a kód.

A kérdés az, hogy teljes konfigurációcserénél telepíthető-e a rendszer (Windows 10) ezzel a kóddal legálisan.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#70624) cigam válasza kuyarashi (#70623) üzenetére


cigam
félisten

Nem, mert ez a licence W8-ra szól, az ingyenes frissítési időszak pedig lejárt.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#70625) kuyarashi válasza cigam (#70624) üzenetére


kuyarashi
őstag

És ha már 2 éve frissítve lett W10-re?

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#70626) cigam válasza kuyarashi (#70625) üzenetére


cigam
félisten

Az attól függ, hogy OEM-e vagy sem. Ha még "időben" frissített W10-re, de OEM verzió, az csak azon a gépen lesz legális amin aktiválták.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#70627) kuyarashi válasza cigam (#70626) üzenetére


kuyarashi
őstag

Ha nem OEM, akkor korlátlan számban telepíthetem újra (persze egyszerre, csak egy gépre), és a későbbiekben akár el is adhatom?

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#70628) takjoe


takjoe
tag

Egyik mostanában lévő Windows frissítés után a start menü egyes elemei olaszul jelennek meg.

Elég furcsa ,mit lehet csinálni?

[ Szerkesztve ]

(#70629) King Unique válasza takjoe (#70628) üzenetére


King Unique
titán

Beépített Start menü a Windows 8.1-ben hivatalosan nincs is. A screenshoton látható talán a Classic Shell nevű külső program lehet, aminél van lehetőség a program felületének nyelvét beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#70630) takjoe válasza King Unique (#70629) üzenetére


takjoe
tag

Igen,igazad van.Valóban a Classic Shell-t használom már régóta és valahogy átállt vagy átállítottam az olasz nyelvre.
Viszont lenne egy másik kérdésem:egy pár hónapja ha belépek a 8,1 csempés kezdő képernyőre,csak a régebbi alkalmazásokat tudom megnyitni, pl.Office vagy amit én töltöttem le pl. VLC,Aimp,Irfan View stb.
Amelyek a 8,1 -el települtek (Naptár,Hírek ,Fényképek stb. vagy amiket a Windows áruházból töltöttem le megnyitáskor egy pillanatra felvillannak és leülnek a tálcára, nem tudok megnyitni őket.Ugyanígy nem tudom megnyitni a jobb oldali begördülő menünél a beállításoknál a gépházat.

Mit próbáljak?

[ Szerkesztve ]

(#70631) King Unique válasza takjoe (#70630) üzenetére


King Unique
titán

Ez a probléma mindenképpen abnormális, mert normál esetben nyilván nem így kellene működnie. Nálam az up to date 8.1 alatt megnyílnak a kezdőképernyőn rendesen a gyári és az utólag kitűzött programok, valamint a mappák is. Ahogyan a Charms Bar esetében a gépház elérése is rendben működik. Viszont azt nem tudni, hogy nálad történt-e valami nemkívánatos módosítás, illetve egy külső program, vagy netán valamelyik frissítés okozott zavart. De, ha korábban minden jól működött, akkor valószínű, hogy történt. Esetleg, ha van visszaállítási pont, akkor egy korábbi állapotot meg lehetne nézni. Vagy vannak ilyen, ehhez hasonló problémákra különféle megoldási javaslatok: Példák: [link], [link].

[ Szerkesztve ]

(#70632) takjoe válasza King Unique (#70631) üzenetére


takjoe
tag

Kösz,megpróbálok egy-két dolgot+a visszaállítást is.
A korábbi időpontra való visszaállításnál a Windows frissítések is elvesznek ?

[ Szerkesztve ]

(#70633) King Unique válasza takjoe (#70632) üzenetére


King Unique
titán

A rendszer-visszaállítás a személyes fájlokat nem babrálja, de az utóbbi időben telepített alkalmazások és illesztőprogramok eltávolítása már megtörténhet. Ahogyan elvileg az újonnan telepített frissítéseké is. De ugye pont ez lenne a lényege a korábbi állapotra történő visszaállításnak.

(#70634) takjoe válasza King Unique (#70633) üzenetére


takjoe
tag

Kösz a szakszerű válaszaidat.

[ Szerkesztve ]

(#70635) cigam válasza kuyarashi (#70627) üzenetére


cigam
félisten

Igen.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#70636) kuyarashi válasza cigam (#70626) üzenetére


kuyarashi
őstag

Köszi. És az, hogy "azon a gépen, amelyiken aktiválva lett", pontosan mit jelent? Csak alaplapra vonatkozik?

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#70637) cigam válasza kuyarashi (#70636) üzenetére


cigam
félisten

Nem, a főbb komponensekből számol ki egy kontrolösszeget (hogy ez pontosan mik, és hogyan az nem publikus). Ugyanakkor általában megengedően viselkedik. Ha egy elromlott komponens cseréje miatt bukod az aktiválást, vagy rossz verziót tettél fel (pl. Pro helyett Home-ot), akkor az Aktiválási hibaelhárító megoldja.
Mivel ez már W10 kérdés, inkább ott kérdezz rá.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#70638) amstro555 válasza Воланд (#1) üzenetére


amstro555
tag

Sziasztok!
Rendszergazda jelszóval bejelentkezve próbálom egy "Normál" fiók elfelejtett bejelentkezési jelszavát módosítani itt: Vezérlőpult\Felhasználói fiókok és családbiztonság\Felhasználói fiókok\Fiókok kezelése\Fiók módosítása. Nincs olyan menüpont, hogy jelszó módosítása, csak törölni és fióktípust módosítani lehet. Ctrl+Alt+Del esetén ugyanez. A gép 8.1-es, ent.
Köszönöm!

(#70639) Norbi887


Norbi887
aktív tag

Sziasztok!
Ezt kapom a Windows Áruházban (Win8.1), ez mitől lehet? :F Valami szerverhiba, vagy ez most micsoda? :U

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#70640) King Unique válasza Norbi887 (#70639) üzenetére


King Unique
titán

Normál esetben nyilván nem így működik, nálam pl. OK az áruház és megnyílik rendesen. Ha nálad nem, akkor a hibakódra érdemes rákeresni. Ha nem megy a Store, akkor általában az internetkapcsolattal, illetve annak beállításaival szokott gond lenni. Például az alábbi videó, valamint ez és ez a leírás is ezt szemlélteti.

[ Szerkesztve ]

(#70641) Norbi887 válasza King Unique (#70640) üzenetére


Norbi887
aktív tag

Megnyilni nekem is megnyilik, a gond onnantól van ha pl. Rámegyek az alkalmazásfrissitések menüpontra, nem tölt be semmit és ezt irja ki amit kitettem képet. :F

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#70642) King Unique válasza Norbi887 (#70641) üzenetére


King Unique
titán

Az, hogy nálad pontosan mi lehet az oka, azt konkrétumok híján és az előzmények ismerete nélkül nem egyszerű távolról megállapítani. Jobb híján ilyenkor a hibakódra és az arra adott általános megoldási javaslatokra lehet hagyatkozni. Ha az internetkapcsolat biztosan rendben van, akkor itt van egy bővebb leírás + ez, hogy ilyen hibakódnál miket lehetne még kipróbálni és leellenőrizni. A + 1 opció pedig a modern app eltávolítása, majd újratelepítése lehet, ha más nem használ.

[ Szerkesztve ]

(#70643) cigam válasza amstro555 (#70638) üzenetére


cigam
félisten

A számítógép kezelésben sem megy? (Local Users and Groups MMC)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#70644) amstro555 válasza cigam (#70643) üzenetére


amstro555
tag

Sajnos ugyanazt a hibát adja: "A rendszer nem tudja végrehajtani a kívánt műveletet, mert nem mérvadó a megadott fiók számára..."

[ Szerkesztve ]

(#70645) ArthurShelby válasza amstro555 (#70644) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Milyen verziójú windows-od van?
Sejtéseim szerint csak a pro és az enterprise tudja csak.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#70646) kuyarashi válasza cigam (#70637) üzenetére


kuyarashi
őstag

Köszi.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#70647) cigam válasza amstro555 (#70644) üzenetére


cigam
félisten

Ez online, vagy helyi fiók?Ha online, akkor próbáld ki a web-es felületen "resetelni", vagy a vezérlőpult kereső mezőjébe írd be, hogy "jelszó". Ekkor elöhozza a "Jelszókiadási lemez létrehozása" menüpontot. Készíts vele egy ilyen lemezt, hátha ...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#70648) amstro555 válasza ArthurShelby (#70645) üzenetére


amstro555
tag

8.1 enterprise

(#70649) amstro555 válasza cigam (#70647) üzenetére


amstro555
tag

helyi fiók
nincs ilyen lehetőség, hogy "Jelszókiadási lemez létrehozása"

Kezdek gyanakodni az Eset szülői felügyelet szolgáltatására...

[ Szerkesztve ]

(#70650) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Egy-két windows alkalmazás (paint, hangrögzítő) lefagy, ha rámegyek a mentésre (i5, 16gb ram, ssd...).
Van erre valami gyógymód?

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.