Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69451) Pityu. válasza Fire/SOUL/CD (#69450) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én is nem rég raktam újra a win8.1 et nekem is így baszakodott órákig kereste a frissítést de semmi,most meg meg nézem és meg lepődtem,meg vannak :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#69452) szabonagyur válasza Fire/SOUL/CD (#69450) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia,

Innen a táblázat felső részében: http://wu.krelay.de/en/ levőket felrakod a neked megfelelőt, de előtte a szolgáltatások között állítsd le a WUt, ha felment mind, fentről lefele sorban akkor a végén újraindít és megtalálja.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#69453) Fire/SOUL/CD válasza Pityu. (#69451) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Örülök, hogy nálad megjelentek, de mint írtam, van olyan lapos, ami 96 órája megy, oszt' semmi... :DDD

szabonagyur
Köszönöm, kipróbálom aztán írok. :R (Sajnos egy fél évet kénytelen voltam kihagyni betegség/kezelés miatt(nyilván nem megfázásról volt szó), most meg, mikor szeretnék visszatérni a melómhoz, hirtelen ez fogad...) :(((

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#69454) Pityu. válasza Fire/SOUL/CD (#69453) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én se tegnap raktam újra a windowst hanem október 28. án és még csak hajnalban jöttek le a frissítések

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#69456) Fire/SOUL/CD válasza szabonagyur (#69452) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Zsír... :R (Mondjuk az első kettő update az mindegyiken fent volt, a 3. volt a megoldás)

"Magunk közt szólva" ez azért szégyen ám az MS-re nézve, hogy megint a Kerberos-al szopatják a népet...
Valóban vagy egy fél-egy éve pár frissítés fenekestül rúgta fel az RDS/RDP protokollokat a Group Policy-ban (ezáltal a Kerberos Client Addressing-t is)... Most meg (olybá tűnik a linklet frissítésből), hogy RollUp volt... :DDD
Nem tudom, van-e itt rendszergizda, de szvsz aki ebben érintett (vagy volt) az befonta a szemöldökét :DDD (Mint írtam én sajnos (vagy szerencsére) kimaradtam ebből...

UI: Még1x köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#69458) NemszakiTomi válasza akaido (#69449) üzenetére


NemszakiTomi
csendes újonc

Egy futárcég programjáról.

Windows XP, Windows 7 alatt látszottak a betűjeles hálózati meghajtók, amikor meg átköltöztettem Windows 8 alá, akkor meg hirtelen eltűntek, nem látszanak.

Pedig ez a program is a Windows-os Intézőt dobja fel (ahogy Te is írtad), annyi különbséggel, hogy Windows 8 alatt nem látom a programból a hálózati meghajtókat.

Nem hiszem, hogy program hiba lenne, mert a Windows 7-en látszott, Windows 8-on meg nem.

(#69459) szabonagyur válasza Fire/SOUL/CD (#69456) üzenetére


szabonagyur
félisten

Örülök, hogy felment, nekem anno valamiért kellett mind3, mert amúgy a többire írt hibát :) És hogy hogy neked sem Win10 van fent? :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#69460) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Egyébként az összes frissítést érdemes telepíteni ami fontos frissítésként elérhető?Mert emlékszem anno volt olyan frissítés amivel a win10 et akarták erőltetni az emberekre.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#69461) kispx válasza Pityu. (#69460) üzenetére


kispx
addikt

A fontosakat érdemes telepíteni. Már nincs Win10-et erőltető frissítés.

(#69463) kispx válasza #46372352 (#69462) üzenetére


kispx
addikt

A törléssel a biztonságos működést veszélyezteted.

[ Szerkesztve ]

(#69464) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Üdv Mindenkinek.

Elég érdekes dologgal kínlódok.

Adott egy kész Windows 8.1 image, ezt használjuk szinte mindig géptelepítésre, mivel a driverekkel se kínlódik.

Eddig nem is volt gond, régi gépeink voltak, / és valaki IDE módban csinálta meg a telepítést /

Hiába próbálom AHCI-re átállítani a regedit-ben, és utána BIOS-ban engedélyezni, ssystem thread exception not handled hibával elszáll.

A cél az lenne ,hogy mindenhol SSD-s gépeink legyenek, van is készen 5-6db SSD felhúzva ezzel, de így bukik a story.

Van valakinek tippje?

Lehet meg kellene próbálni csökkentett módban pár drivert, hátha ez a baja? Nem nagyon tudok már mit kitalálni, pedig csinálok napi szinten telepítéseket. Win 7 alatt egyszerű volt a regeditben, de itt bonyolódik a dolog, netes leírások nem jöttek be.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#69466) kispx válasza #46372352 (#69465) üzenetére


kispx
addikt

How to Reduce the Size of Your WinSXS Folder on Windows 7 or 8

De az újratelepítéssel fogsz tudni leginkább helyet felszabadítani.

(#69467) zoo8800 válasza zzola (#69447) üzenetére


zoo8800
veterán

Az NTLite tud ilyet.

rip and tear, until it is done

(#69468) DS39


DS39
nagyúr

Windows 10-en van egy ilyen menüpont, hogy
Gépház -> Hálózat és internet -> Mobil elérési pont
itt meg lehet osztani a vezetékes netet Wifi-n keresztül.
Windows 8.1-en nem találtam ilyen opciót a hálózati beállítások között.
A 8.1 még nem tudja ezt, vagy én kerestem rossz helyen?

[ Szerkesztve ]

(#69469) szabonagyur válasza Graphics (#69464) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az új gépek nincsenek véletlenül még UEFI-ben is?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#69470) Graphics válasza szabonagyur (#69469) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Annyira nem újak, H61-es maximum.

Megnézem, kicsit megkavart a dolog, most feltettem egy nyers win8-at aztán gyártom az új image-t.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#69471) Fire/SOUL/CD válasza Graphics (#69464) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem tudom pontosan mit/hol/mire állítottál a registry-ben, de így szokott működni a dolog: 5. pont (W8-as leírás jó a W8.1/10-hez is általában, kivéve, ha bináris hulladék chipset driverek is telepítésre kerültek, mert akkor nem biztos...)

szabonagyur #69459
W10-t nem igazán szeretem, pedig megvettem, mert
1. Voltak vele gondok (rengeteg kernel szintű hiba volt benne) és bár jött ez az "utolsó" nagyobb frissítés (mondjuk büntette is a user-eket, mert szálltak el a gépek rendesen utána), de még mindig nem tartom kiforrott rendszernek
2. Anyagi megfontolás miatt sem használom, mert nekem jogtisztán van meg (tehát valóban megvettem és regisztrált változatot használok) az Embarcadero RAD Studio, de "csak" az XE3 verzióm van (Enterprise). Legújabbra (ami 100%-ban támogatja a fejlesztést W10 alá is) csak XE6-ról lehetne upgrade-elni (az sem 2 forint), szóval újra meg kellene vennem, ami meg kb. 6000 Euro körül mozog, ennyi plusz költséget biztosan nem fogok most rászánni, csak azért, hogy W10 legyen a gépemen és olyan szoftvereket fejlesszek, ami W8.1 + XE3-al is kivitelezhető minden gond nélkül... :N

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#69472) szabonagyur válasza Graphics (#69470) üzenetére


szabonagyur
félisten

H61 bőven tudja az UEFI-t nem ördögtől való dolog az... :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#69473) Graphics válasza Fire/SOUL/CD (#69471) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Koszi, kipróbálom holnap.

Azért lenne jó ha menne, mert akkor csak be kellene tennem az SSD-ket és kész. Igaz állítani kellene

Van hogy elindul, de tuti registryben kell beállítani.

StartOverride alapból nem volt a storahchi-ben

A binaris hulladék chipset-től driverek alatt mit értesz?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#69474) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Normális,hogy ez az egy szolgáltatásgazda így pörgeti a procit?

Nem tudom mennyi közel lehet a firefox böngészéshez de néha elég nyögvenyelős a böngészés.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#69475) kispx válasza Pityu. (#69474) üzenetére


kispx
addikt

Windows Update pörgeti.

(#69476) Pityu. válasza kispx (#69475) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Csak nem értem miért,ok hogy olyan módon van beállítva,hogy jelezze a frissítéseket de ne töltse le és ne telepítse őket,na mindegy úgy is most akarom telepíteni őket.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#69477) kispx válasza Pityu. (#69476) üzenetére


kispx
addikt

Mióta megjelent a win10 azóta a ms elfuserálta először a win7 update-jét, most meg a win8 update-jét. Mindenki ezzel szív.
Nem tudom, hogy miért jó ez a ms-nak. Így csak több lesz a potenciálisan veszélyeztettet gép a neten, mert egyre többet tiltják le az update-et emiatt.

(#69478) Pityu. válasza kispx (#69477) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Vajon ha telepítem a frissítéseket akkor is pörgetni fogja?

Ez milyen frissítés lenne?

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#69479) kispx válasza Pityu. (#69478) üzenetére


kispx
addikt

Nem ismerem ezt a frissítést, de ezt írják róla.

Az update beállításainál tedd át arra, hogy manuálisan keresse a frissítéseket. (és ne felejtsd el elindítani a frissítések keresését minden hónap második keddjén, este 6-tól :) vagy utána pár nappal)

(#69480) szabonagyur válasza Pityu. (#69478) üzenetére


szabonagyur
félisten

Sima Intel hadrver frissítés, nem gond ha felrakod. Egyedül Intel HD drivernél érdemes megfontolni, hogy felrakod vagy sem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#69481) Pityu. válasza szabonagyur (#69480) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Külső videó kártyám van,úgy hogy akkor gondolom gond nem lehet.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#69482) Ryder62


Ryder62
őstag

Hali,

Lehet kapni nem oem-es Win 8.1-et?

(#69483) szabonagyur válasza Ryder62 (#69482) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hali

1-2 helyen lehet még, illetve talán MS Store-ban is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#69484) szoke12


szoke12
őstag

Sziasztok!

Már pár órája olvasgatok a neten, és mivel nem találtam megoldást, így felteszem itt a kérdésem:
Adott egy 128Gb ssd, amin egy Ubuntu és egy Win 8.1 van egymás mellett. Jóideje használom így a gépet, de az utóbbi időben a win számára megfogyatkozott a hely. Mivel a win az utolsó partíción van, így az előtte levő ext4 partícióból lecsippentettem néhány gigát, a wint pedig kinyújtottam a felszabadult helyre. Éreztem, hogy baj lesz...
Persze, máris nem indult el...
A gond, hogy hiába teszem be a telepítőt, az se tudja megjavítani.
Azt a hibaüzenetet kapom, hogy a meghajtó zárolt. Ezzel így nem tudok semmit kezdeni.

Valaki látott már ilyet? Van ötletetek?

:R

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#69485) szoke12 válasza szoke12 (#69484) üzenetére


szoke12
őstag

Ujabb fél óra kutatás után meglett a megoldás!
Ezen a weboldalon találtam egy röpke leírást, ami nagyon gyorsan megoldotta a gondot.
Hátha másnak is kell még:

Fogunk egy telepítőlemezt, telepítő betölt, tovább, majd a következő menüben a számítógép javítására nyomunk. Speciális eszközök, azon belül a CommandLine kell nekünk. Utána adjuk ki a következő parancsokat:

bootrec.exe /RebuildBcd

itt a találta Win telepítések közül a száma alapján kell kiválasztani, hogy melyiket szeretnénk javítani.

bootrec.exe /fixMbr
bootrec.exe /fixboot
Exit

Remélem, hasznos lesz másnak is!

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#69486) Graphics válasza Fire/SOUL/CD (#69471) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Küzdök továbbra is, valahol máshol lesz a hiba, mert ma megcsináltam egy image-t. AHCI modban feltettem az SSD-re, mindent amit akartam.

Megcsináltam, át másik SSD-re, bele a másik gépbe, és ugyanúgy lehalt az egész a fenébe...

system thread exception not handled ez valami más dolog lesz, és tartok tőle, hogy driver gond.. Az amit írtál esetleg.

Valahogy úgy kéne feltennem a Win8 image-t, hogy az még előtte szűz , drivermentes állapotában legyen, semmit ne tegyen fel.

Ami furcsa: Átklónoztam egy laptoptra, az reggel óta megy, ki be kapcsoltam meg minden... Két azonos alaplappal rendelkező más proci gépben meg folyamatos hibát kapok...

Kitérek lassan a hitemből, mert ilyen mély hibába még nem futottam bele eddig.. Hogyan tudnám elkapni mi okozza? :(

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#69487) csabi0911


csabi0911
csendes újonc

Sziasztok!
Bocsi, lehet hogy kicsit off-topic , de hátha tudtok nekem segíteni.

A windows 8.1 van a gépemen, valamiért a fülhallgatóm hangminősége torzul amikor zenét hallgatok. Próbálkoztam a beállításokkal, semmi eredménnyel. Az érdekes az hogy amikor a füles mikrofonján benyomom a kis gombot, minden értelmesen szól. Ha nincs benyomva, torzít össze vissza, élvezhetetlenül.
Elég idegesítő hogy majdnem 10 ezerért vettem egy skullcandy fülest és nem lehet vele normálisan zenét hallgatni, filmet nézni :D Nem tudom hogy a win hibája-e vagy a fülhallgatóé..
Előre is köszi!

(#69488) netpeti98 válasza csabi0911 (#69487) üzenetére


netpeti98
addikt

Véletlenül nem mikrofonos füles?

(#69489) qqcqqc válasza csabi0911 (#69487) üzenetére


qqcqqc
őstag

Venni kell egy adaptert, ami szétszedi a kimenetet és a bemenetet.

(#69490) MK VII


MK VII
veterán

Sziasztok...
Van egy gondom.. Illetve nem nekem, hanem a gépnek..
Képtelen telepíteni a Netframework 3.5-öt..

Tök friss a windows. Minden frissítés fent van..

(#69491) csabi0911 válasza netpeti98 (#69488) üzenetére


csabi0911
csendes újonc

De, mikrofonos.

(#69492) csabi0911 válasza qqcqqc (#69489) üzenetére


csabi0911
csendes újonc

Ennek mi a neve pontosan?

(#69493) MK VII válasza MK VII (#69490) üzenetére


MK VII
veterán

Megoldódott..
Valami használatban tartotta a netframework-öt.. Leállítottam minden futó programot és így már be tudta fejezni a telepítést. :)

[ Szerkesztve ]

(#69494) Ryder62


Ryder62
őstag

Hali,

Lenne pár noob kérdésem:

Partició létrehozásánál 1024 mb-ot írjak be ha kerek 1 GB-ot akarok? Szeretném, hogy a későbbiekben az 'ez a gépben' kultúráltan nézzenek ki a particiók, hogy kerek egész számot mutasson pl: 250 GB. A partíciókat kell formázni?
A biosban át kell állítani a boot-ot vagy felismeri a gép a telepítő lemezt?

Már vagy 5 éve nem tettem fel rendszert, elfelejtettem a dolgokat. Arra emlékszem, hogy legutóbb Win 7-nél a biosba be se kellett lépnem, mert a gép felismerte a lemezt.

(#69496) szabonagyur válasza #46372352 (#69495) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ennek a kérdésnek mi köze a Win8-hoz?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#69498) Pityu. válasza #46372352 (#69495) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én biztos nem használnék ilyen szar programokat

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#69500) DPISTI00


DPISTI00
csendes tag

Sziasztok!
Olyan gondom van, hogy minden bekapcsolásnál nem jó időt mutat az óra. Azonnali frissítés után jó lesz a dátum és időbeállításnál, de másnap bekapcsolom a gépet újra rossz időt mutat. Az intel management and security status állapotára meg kiírja, hogy letiltásra került. Múltkor utorrentel akartam letölteni és frissítette magát az utorrent. Utána vettem észre, hogy az óra nem jól működik. Hogyan lehetne ezt orvosolni???

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.