Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70501) C. s. válasza King Unique (#70500) üzenetére


C. s.
addikt

Értem, köszi szépen!
Hasznos link, megjegyzem.

(#70502) jeni


jeni
félisten

Hello!
Korábban a Microsoft oldalán a nevemmel bejelentkezve volt egy olyan oldal ahol tudtam ellenőrizni milyen eredeti dobozos Windows rendszerekre voltam aktiválva. Most ez megszűnt,és már csak a gépemen belül mint az a szöveggel,hogy digitálisan aktivált megjelenés lesz majd kiírva?
Mivel még lehet aktiválni a Windows 7-t a Windows 10 Home vagy a 10 Pro-ra tudjam,hogy melyik lett időközben aktiválva 10-re,ezért kellene ha tudnám ellenőrizni melyek is voltak azok.
Van még a Windows 8.1 csak nem tudom,hogy az is frissítettem ingyenesen a 10-re korábban?
Ezt akartam ellenőrizni a jelzett oldalon.

(#70503) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Hiába kattintok a wifi ikonra, nem jön elő a szélső sáv. Volt már másnál is ilyen?
Egy újraindítás megoldja a problémát, de akkor is idegesítő.

Másik: Csomószor a megnyitott feladatkezelő miatt nem tudom leválasztani a pendrive-ot. Ezt más is észrevette már? Van erre esetleg valami megoldás?

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#70504) monosgeri21


monosgeri21
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#70505) tirszin


tirszin
senior tag

Sziasztok!

Hogyan lehet elérni Win 8.1-ben, hogy ne cserélje vissza rendre az alap VGA drivert az Intel HD graphic-ra? (Frissítések kikapcsolt állapotban)

Ugyanis, ha törlöm az Intel HD graphic-ot, jól működik, ha fent van, bizonyos idő után hibával újraindul a laptop. :(

[ Szerkesztve ]

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#70506) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Mi a sz** van az új frissítésekkel?
Felraktam, ráadásul WSUS Offline-al, az lett az eredménye hogy használhatatlan lett a gép. Be sem bootolt.

(#70507) sharpner


sharpner
csendes tag

Üdv!
A Windows 8 N-es változatait keresem már nagyon régóta. A 32 és a 64 bites változat is kellene. Nincs meg véletlenül valakinek? A legutolsók:
hu_windows_8_n_x86_dvd_916094
hu_windows_8_n_x64_dvd_915807

(#70508) King Unique válasza sharpner (#70507) üzenetére


King Unique
titán

Ha a 8.0-s főverzióról van szó, akkor nem világos mért kell neked olyan, amikor már egy ideje lejárt a támogatása... Ha csak azért kellene, mert eredetileg az volt a gépen, akkor egy újratelepítésnél mehet egyből a 8.1 generic key megoldással. Tehát teljesen felesleges a már nem támogatott 8.0-val vesződni.

A 8.1 N-es kiadások a Microsoft oldaláról is letölthetők az MCT-vel. Valamint az N-es ISO-kat az ebben a hozzászólásban említett oldalakról is le lehet tölteni, amelyeknél egyébként szintén a Microsofttól történik a letöltés.

[ Szerkesztve ]

(#70509) cocka válasza King Unique (#70508) üzenetére


cocka
veterán

https://www.microsoft.com/hu-hu/software-download/windows8

Erről a bizonyos oldalról az isot is le lehet tölteni, ha nem windóz 7-8-10 valamelyikével töltöd be, hanem más oprendszerről. Pl. Linuxról, XP-ről, BSD-ről stb..

(#70510) King Unique válasza cocka (#70509) üzenetére


King Unique
titán

Tudom, hogy le lehet tölteni, ami működik pl. a 10-esnél is. Illetve még másik OS sem feltétlen kell hozzá, mert a böngészőben trükközve is meg lehet oldani. De desktopon alapértelmezetten az MCT-t ajánlja fel az oldal az olyan Windows-verzióknál, amelyeknél futtatható az eszköz. Viszont linkelve volt a másik 2 letöltési forrás is az ISO-fájlok közvetlen eléréséhez, amelyeknél trükközni sem kell és azok is eleve a Microsofttól töltenek.

[ Szerkesztve ]

(#70511) sharpner válasza King Unique (#70510) üzenetére


sharpner
csendes tag

Köszönöm! A fenti oldalakról/programról tudtam már, de onnan már nem beszerezhető a két lemezképfájl. Ezért is érdeklődtem itt, hátha tud valaki....

(#70512) King Unique válasza sharpner (#70511) üzenetére


King Unique
titán

De amúgy mért kell sima 8-as, mért nem jó a 8.1?
Illetve az N-es kiadás megint érdekes, amelyekkel sok esetben egyébként csak a szívás szokott lenni.

Egyébként, ha annyira kellenek azok a 8.0-s ISO-k, akkor XY oldalakról bizonyára le lehet vadászni őket, amit a gúgli is megmond...

[ Szerkesztve ]

(#70513) golyós


golyós
őstag

Sziasztok!

Nem akar menni a win update és a Defender sem frissűl már megint.
Idáig a Windows update diagnostic megoldotta de mostmár az sem.
80070002 és 80070147 hibaüzenet amit hirtelen felírtam.
Nem tudtok valami megoldást, esetleg manuális frissítés valahonnan?

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#70514) cocka válasza golyós (#70513) üzenetére


cocka
veterán

Friss telepítés?

(#70515) golyós válasza cocka (#70514) üzenetére


golyós
őstag

Nem, 2 éves biztos van.Eddig is nyögvenyelős volt de a diagnosztik megoldotta.Mostmár nem.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#70516) mzso


mzso
veterán

Helló!
Azt meg tudná mondani, hogy hogyan kell a Windows beépített DLNA szerverét bekonfigurálni?
Én sehol nem találom az opciót angol nyelvű leírások alapján. (Kell valami szolgáltatásnak futnia, hogy működöjön?)

(#70517) szabonagyur válasza mzso (#70516) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ezt nézted? [link]

Ez eléggé szájbarágós szerintem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#70518) mzso válasza szabonagyur (#70517) üzenetére


mzso
veterán

Ezt néztem. (Már egyébként van otthoni csoport) És nem jó.
Ez az opció egy az egyben hiányzik:
http://img.mywindowshub.com/images3/allow-to-play.jpg

[ Szerkesztve ]

(#70519) szabonagyur válasza mzso (#70518) üzenetére


szabonagyur
félisten

Van egy érzésem, hogy Pro alatt megy csak.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#70520) mzso válasza szabonagyur (#70519) üzenetére


mzso
veterán

Az van nálam. Kell valami szolgáltalás hozzá ami ki lehet kapcsolva?

(#70521) szabonagyur válasza mzso (#70520) üzenetére


szabonagyur
félisten

Windows Media Player hálózati megosztás, illetve a 2 otthoni csoport szolgáltatása.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#70522) mzso válasza szabonagyur (#70521) üzenetére


mzso
veterán

Az előbbi gondolom a WMP-n belül valami. A "2 otthoni csoport szolgáltatása" alatt nem tudom mit értesz.

Na, úgy néz ki megvan. Deaktiválva volt a WMP
Viszont most már más problémám van.

Viszont ilyeneket (wmp hálózati megosztás, vagy média-adatfolyam továbbítás) nem találok a szolgáltatások között...

Meg van: A-val kezdődik, hogy rohadjon meg...: "A Windows Media Player hálózatmegosztási szolgáltatása"

[ Szerkesztve ]

(#70523) szabonagyur válasza mzso (#70522) üzenetére


szabonagyur
félisten

Megnyitod a szolgáltatásokat a vezérlőpulton belül.

Ott van 2 szolgáltatás melynek a neve otthoni csoport valami, meg lesz egy a A Windows Media Player hálózati megosztása vagy mi, sajna max angol verziót tudom megnézni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#70524) mzso válasza szabonagyur (#70523) üzenetére


mzso
veterán

Még egy hiba, miért is ne...

Nagy nehezen sikerült összehozni. Kellett még a windows search.

Már csak azt kéne kideríteni, hogy adok hozzá mappákat a megosztáshoz?
Vagy csak simán ugyanazok lesznek benne mint a windows hálózati megosztásban?

Szerk.:
Bah... A TV-n nem jelenik meg semmi. Nagyon remek DLNA szerver... Sok hűhó semmiért

[ Szerkesztve ]

(#70525) cocka válasza mzso (#70524) üzenetére


cocka
veterán

Kapcsold ki ezt a szolgáltatást, teljesen felesleges és konfigolhatatlan.

Használj helyette pl. Mezzmot, ha már mindenképp fontos, hogy DLNA legyen. Ott aztán tetszőlegesen konfigolhatod a mappákat. Persze fontos, hogy a kliens támogatott-e amin a lejátszandó videokat megjelenítenéd.

(#70526) mzso válasza mzso (#70524) üzenetére


mzso
veterán

Szóval ma meggondolta magát és megjelent a TV-n valami.

Üres mappák(videók, zenék egyebek) , tehát még véletlenül sem használja a hálózaton megosztott mappákat.

Valahol a Média Playerben kell hozzá adni mappákat?

(#70527) mzso válasza cocka (#70525) üzenetére


mzso
veterán

Egyelőre megnézném, hogy ez hogy működik.

De azt hiszem a Mezzmo-t futólag próbáltam, de idióta volt. Nem tudom mit szkennel a mappákban de percekig kerregtette a vinyót aztán meguntam. Más médiaszerver ilyet nem csinált.

(#70528) cocka válasza mzso (#70527) üzenetére


cocka
veterán

Van még Serviio is. Mellesleg nálam is van olyan, hogy bár meg vannak osztva a mappák, látja is a kliens a szervert, de a mappákat viszont nem.

Pl. nálam ez utóbbi jelenséget produkálja az Emby.

(#70529) x64emulator


x64emulator
tag

Sziasztok!

Van egy kínos problémám. :F

Volt egy PC-m amin jogtiszta 8.1 Pro ment, és a nyáron frissítve lett 10-re. Azután ősszel már nem volt használva - el lett felejtve a gép -, és nemrég vettem bele agy új vidikarit és gondoltam egy füst alatt újra is rakom az egészet hogy ne legyen lassú.

Jelenleg ott vagyok hogy 8.1 van a gépen, és semmi jele annak hogy 10-esként lehetne használni - ami olyan téren nem érthető, hogy nem rég azzal a kulccsal aktiválva lett a 10-es.

Lehet valamit csinálni, hogy ismét Windows 10-ként tudjam használni a gépem, vagy már elszúrtam?
Ha elszúrtam, akkor mit csináltam rosszul és mit kellett volna tennem?

Segítségeteket előre köszönöm!

(#70530) jeni válasza x64emulator (#70529) üzenetére


jeni
félisten

A Win 10 Pro-t felteszed és az aktiválást meg hagyod digitálisan. Semmilyen kódot nem kell beírnod. Így biztosan ha akkor aktiváltad 10-re akkor a Win 10 pro digitálisan érvényesítve lesz. Ebben az esetben már nem kell többé az aktiválással foglalkoznod.
A frissítés terén sem fog a 10 Pro-ra változni magától.
Ily módon senkinek sem fog a 7 Pro és a 8.1 Pro rendszerről a "digitalizáltra" a Win 10 Pro-ra módosulni.

(#70531) x64emulator válasza jeni (#70530) üzenetére


x64emulator
tag

Win 10 Prot gondolom a media creation tool-al tudom megoldani.
Számomra érdekes ez a módszer, utánanéztem, hogy mi is az a digitális érvényesítés, de most értettem meg igazán. :D

(#70532) jeni válasza x64emulator (#70531) üzenetére


jeni
félisten

azzal is vagy vannak egyéb alternatív oldalak

(#70533) Krisztianby


Krisztianby
tag

Üdv.

Olyan gondom lenne, hogy éppen aktuálisan használt ablakom random időközönként elveszíti a fókuszt. Olyan mintha ki kattintanák, az épen használt ablakból miközben teljes képernyőre ki van terjesztve. Elég zavaró, ha éppen egy Word dokumentummal dolgozok majd 2-3ms-ig olyan, mint ha nem lenne fókuszba az ablak (nem tudok írni, míg hirtelen nem, kattintok vissza bele)vagy pár másodperc múlva visszalép ugyan oda ahol voltam. De ez több helyen is előfordul.

Mi okozhatja a problémát?
Előre köszönöm a segítséget!

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#70534) ArthurShelby válasza Krisztianby (#70533) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Valószínűleg ilyenkor lefagy kis időre a program, és a feladatkezelőnél ilyenkor megjelenik a "nem válaszol"

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#70535) Krisztianby válasza ArthurShelby (#70534) üzenetére


Krisztianby
tag

Üdv.
Ténylegesen nem fagyásnak írnám le ha igy kidob, az ablak fókuszából azonnal visszaléphetek ha bele kattintok.
De megnéztem feladat kezelőt is és mikor hibát produkálja, nem jelenik meg a "nem válaszol” rész.

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#70536) Cane


Cane
őstag

Halihó!

Át lehet állítani a gyári keresőt egyszerűbb keresőre? Ugyanis ha meg is találja, nem látom melyik könyvtárban találta meg a fájlt... :F

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#70537) VoidXs válasza Cane (#70536) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Jobb klikk, a fájlt tartalmazó mappa megnyitása.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#70538) pn4hvq


pn4hvq
senior tag

Sziasztok!
Segítséget, ötletet szeretnék kérni, mert teljesen tanácstalan lettem. Adott egy néhány hónapos gép, rajta hivatalos Windows 8.1 Enterprise, folyamatosan frissülve. Ez a gép véletlenszerűen 5-10 naponta elállítja a dátumot változóan 1-7 nappal előre. Az óra változatlanul marad minden esetben. Napközben, használat alatt is sikerül neki időutaznia, ami a levélküldésnél problémás, mert mindenhol a jövőbeli dátum szerepel a levelezésben (outlook van használva).
Gondoltam arra, hogy valamilyen program indulásának a következménye, de nincs semmi extra program használva, csak a Windows sajátjai, Chrome, Office, Nod32.
Szinkronizáltatni tudnám gyakrabban, de hiába állítok be x percet, ha a hiba jelentkezésekor már minimum egy nappal előrébb van a gép dátuma, így a következő szinkronizálás ideje már a múltban van (a gép szerint).
Merre induljak el, mert nem találtam egyelőre megoldást :(.
Köszönöm.

(#70539) pn4hvq válasza pn4hvq (#70538) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Update: arra sikerült rájönni a gépet használó személy segítségével, hogy ha alvó módba kapcsol a gép, akkor következik be valamilyen esemény, ami elállítja a dátumot. A szép az, hogy 4x elaltattuk a gépet és abból elsőre 2 nappal tolta előre a dátumot, második alkalommal maradt a jó dátum, 3. alkalommal egy napot sietett, 4.-re megint jó maradt. Ezek az alvó állapotba helyezések folyamatosan, egymás után történtek, annyi volt köztük, hogy ha elállítódott a dátum, akkor manuálisan vissza lett állítva a jó dátumra. Ja igen: a felhasználó nem rendszergazdaként van belépve, és a dátummódosításokhoz kell a rendszergazdai jelszó.

(#70540) cocka válasza pn4hvq (#70539) üzenetére


cocka
veterán

Alaplapi elem jó még egyáltalán? Ha totál lemerült, akkor kuka és vegyél újat. Aztán állítsd be az órát, majd áramtalanítsd a gépet mondjuk egy negyedórára, utána áram vissza és ha megfelelő a dátum, akkor az elem volt a ludas.

(#70541) pn4hvq válasza cocka (#70540) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Bennem is megfordult már ez, de csakis a dátum állítódik el alvó üzemmód után, az óra mindig pontos.
A tippet köszönöm :R .

(#70542) cocka válasza pn4hvq (#70541) üzenetére


cocka
veterán

Hát egy elemteszterrel azért megnézném. :D

(#70543) Qkackca


Qkackca
őstag

Üdv mindenkinek.

Mivel lehet megnézni mi próbálja olvasni a dvd írót a rendszer indulása után?

Indul a gép, betölt a win, folyamatosan villog a meghajtón a led, a kurzor mellett is megjelenik a lemez ikon, mintha olvasna valamit, de hogy mit passz mert üres a meghajtó...
És az induló programok sem töltődnek be, csak ha manuálisan nyomom a gombot a meghajtón, és kiadja a tálcát, aztán betölt rendesen aminek kell.

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#70544) VoidXs válasza Qkackca (#70543) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem koszos?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#70545) Qkackca válasza VoidXs (#70544) üzenetére


Qkackca
őstag

Nem kellene annak lennie, mert nem sokat használtam, de üres, nincs benne lemez. Nem is akarom használni. Csak simán be van építve, de nincs használva.
Kb az év eleje óta csinálja ezt (talán a win frissítés :F )

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#70546) DS39 válasza Qkackca (#70545) üzenetére


DS39
nagyúr

Tiltsd le az eszközkezelőben.

(#70547) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Sziasztok.

Mitől lehet, hogy bekapcsolom a laptopot és beírom a jelszót és nem fogadja el? Hogyan lehetne új jelszót igényelni? Kis és nagy betű, ami eddig működött most valahogy nem fogadja el.

(#70548) Qkackca válasza Gedeon31 (#70547) üzenetére


Qkackca
őstag

Szia, nekem akkor csinált ilyesmit mikor valamelyik billentyű beragadt vagy koszos lett. Esetleg a nyelv lett átállítva.

Ha minden billentyű működik rendesen akkor passz, csökkentett módban is hasonlóan viselkedik?

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#70549) Technoman


Technoman
őstag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy van egy "öregecske" Acer lapitopim, rajta win 8.1-es op. rendszer.
Az lenne a kérdésem, hogy a 3 db USB 2.0-ás aljzatba, darabonként hány TB-os külső vinyót tehetek?
Egyáltalán, a 8.1-nél van-e felső TB határ?
Thx

(#70550) King Unique válasza Technoman (#70549) üzenetére


King Unique
titán

A modernebb Windows-verzióknál elvileg nincsen USB-n erre vonatkozó reális korlát. Max. pl. az adott fájlrendszernél a maximális fájl- és partícióméret korlátozott. De pl. NTFS-nél 4K klasztermérettel formázva 16 TB, 64K esetén meg 256 TB lehet a kötet maximális mérete. Az elméleti maximum pedig 16 EB.

Egyébként az olyan elavult rendszereknél lehet ezzel gond, mint pl. az XP, amely a GPT-t sem kezeli és a külső merevlemezgyártók által sem feltétlen támogatott már. Pont nemrég volt egy ilyen eset a topikjában.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.