Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70701) zolee001 válasza Francia91 (#70700) üzenetére


zolee001
őstag

Elvileg még azt sem kell,magátol megoldja a telepités alatt

(#70702) Francia91 válasza zolee001 (#70701) üzenetére


Francia91
veterán

Köszöntem! :R
Ahogy végig ért a telepítés, és mire behoztam a rendszerinfókat, már aktivált volt a rendszer :K

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#70703) Norbi887


Norbi887
aktív tag

Sziasztok!
Néha bejelentkezés után az asztalon megjelenik egy "Otthoni Csoport" nevü ikon, tejlesen random.
Ez már nagyon sokszor előfordult Windows 8.1 alatt a régebbi gépeimnél is, most a jelenlegin is észrevettem, szintén 8.1 alatt.
Mi az oka ennek, hogy 10-ből 2-3-szor kb. minden belépéskor vár egy ilyen ikon az asztalon? :F
És ha lehet, akkor hogyan tudom megszünetni, mert próbáltam egy s mást, mint pl. Asztali ikonok-nál bepipálni a Hálozat ikont, aztán vissza ki vettem a pipát, de ugyanúgy megjelenik azóta is. :(

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#70704) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Sziasztok!

Windows 8.1-et szeretnék hegeszteni a gépemre.

Alapfelállás:

Processzor: I3-7100
Integrált videokártya: Intel HD Grapics 630

Na most ez a konfig ezzel a processzorral hivatalosan nem támogatott, de ez eddig Windows 7 alatt nem okozott semmilyen problémát, ugyanis a wufuc nevű eszköz ezt megoldja. Na most kicsit ugrani szeretnék, és otthagynám a windows 7-et, de az alábbi problémába ütközök:

Nem tudom feltelepíteni a videokártya illesztőt, méghozzá olyan hibával, hogy a rendszer nem felel meg a minimális követelményeknek. Tehát a telepítő el sem indul. Na most viszont ha a letöltött driver zipet kicsomagolva kikeresve átírom az igldh fájlt, és beleillesztem a videokártyám hardverazonosítóját, akkor a telepítő végre elindul, és el is kezdi telepíteni az illesztőt. De hiába mert így meg telepítés közben meghiúsul a telepítés. Próbáltam telepíteni az eszközkezelőből, de akkor a következőre hivatkozik: a hardver nem található a katalógusfájlban. Ez gondolom az igldh fájl amibe már benne van az a sor ami az én eszközömre vonatkozik. Van valakinek valami ötlete, hogy miképpen lehetne ezt megoldani? Ha W7 alatt ment itt miért nem?

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#70705) zolee001 válasza Snowy_owl (#70704) üzenetére


zolee001
őstag

ITT hivatalos driver

(#70706) Snowy_owl válasza zolee001 (#70705) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Igen igen én is első körben innen töltöttem le, mégsem települt fel. De úgy gondolom erre is fel lehet tenni, ha 7-re fel lehet tenni, csak nem tudom mi a trükk.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#70707) Snowy_owl válasza zolee001 (#70705) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Megpróbálom még egyszer ma mindkét verzióval külön külön hátha.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#70708) zolee001 válasza Snowy_owl (#70707) üzenetére


zolee001
őstag

Mennie kell mert támogatott

(#70709) jobesz


jobesz
tag

Üdv!Help. Tisztaszoftveres iskolai 8.1 x64 frissítettje lenne valakinek? Iskolába kellene , de nincs sehol, valaki iskolában használ ilyet klienseken itt esetleg?

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#70710) idegen lény


idegen lény
őstag

Sziasztok!

Intel Pentium 4
2,4GHz 2400MHz
Cache: 512KB
RAM: 1024MB
DDR1: 512MB/166MHz
DDR2: 512MB/166MHz
BIOS: P4VM890 BIOS P1,6

Erre a gépre a Windows 10 nem ment fel, most a 8.1-gyel próbálkozom. A Microsoft oldaláról le is töltöttem a 32 bites Pro N-t, csak nem tudom, mivel tegyem föl a pendrive-ra? Van ilyen, hogy Csatlakoztatás, meg Lemezkép írása, vagy csak simán a Küldés-sel elég?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#70711) kispx válasza idegen lény (#70710) üzenetére


kispx
addikt

> "csak nem tudom, mivel tegyem föl a pendrive-ra?"
Mármint installer pendriveot akarsz csinálni vagy live windowst?

Ha az előbbi, akkor formáz le a pendriveot windows alól. Kattints duplán a az ISO lemezképre. Majd a felcsatolt meghajtóról másold át a fájlokat a pendrivera. Mielőtt valaki belekötni meglepő, de működik.

[ Szerkesztve ]

(#70712) kory24 válasza kispx (#70711) üzenetére


kory24
őstag

Amit irsz az csak uefi boot esetén működik.

De a leírt konfig régebbi, tuti nem uefis.

Ezért valami külső program kell, egyik leggyakoribb erre a Rufus.

Fontos kiválasztani benni mbr/bios telepítési módot

Egyébbként szvsz arra a gépre inkább xp célszerű vagy több rammal win7.

[ Szerkesztve ]

(#70713) kispx válasza kory24 (#70712) üzenetére


kispx
addikt

MBR-nál használom, szóval ott is megy. A memóriás mondatoddal viszont egyetértek.

[ Szerkesztve ]

(#70714) idegen lény válasza kory24 (#70712) üzenetére


idegen lény
őstag

:R Hát, én most csak simán átmásoltam a Küldés-sel. Akkor így nem fog működni? XP volt rajta 445 kártevővel, sajnos az már nagyon nem biztonságos, ráadásul már egy böngésző sem támogatja, és állítólag pendrive-ról nem is nagyon szokott települni. Az XP-hez valóban elég lenne 256 MB is, de a 7/8/10-nek pontosan ugyanaz a rendszerigénye: 1 GB. A Linux nem támogatja a Microsoft termékeit, ezért az szóba sem jöhet.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#70715) szabonagyur válasza idegen lény (#70710) üzenetére


szabonagyur
félisten

Win7 meg visszafele ami menni fog úgy ahogy ezen.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#70716) idegen lény válasza kispx (#70711) üzenetére


idegen lény
őstag

Akkor most megpróbáltam pontosan úgy csinálni, ahogy írtad, bár ez nem tudom, hogy miben különbözik a Küldés-től. :F Remélem, hogy úgy csináltam, ahogy írtad: bal egérgombbal kétszer kattintottam a Win8.1_Pro_N_Hungarian_x32-re, erre kijött egy csomó fájl: boot, efi, sources, support, autorun, bootmgr, bootmgr.efi és setup. Mindet egyben kijelöltem, vagyis a bal egérgombot lenyomva tartva rájuk húztam a kék sávot. De a végén ezeket a fájlokat is ugyanúgy a jobb egérgombos Küldés-sel kellett átmásolnom, ezért nem értem, hogy miért nem lehetett egyből a Win8.1_Pro_N_Hungarian_x32-t átküldeni a Küldés-sel, ahogy először csináltam? :F

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#70717) kory24 válasza idegen lény (#70716) üzenetére


kory24
őstag

Ezt a másolás / küldés ne erőltesd.
Nem fog menni, mint írtam.

Keress rá google bootolható windows telepítő készítésre.

Win7-hez van ms-nak windows usb tool app, 10hez meg media creation tool.
8ashoz nemtudom.

De rufus jó mindhez.

(Linket keresni, most nem tudok, mobilról vagyok.)

[ Szerkesztve ]

(#70718) ArthurShelby válasza idegen lény (#70710) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Miért pont az N-es verzióval próbálkozol?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#70719) idegen lény válasza ArthurShelby (#70718) üzenetére


idegen lény
őstag

Az a legkisebb, mert nincs benne Media Player, amire nincs is szükség ezen a gépen.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#70720) King Unique válasza kory24 (#70712) üzenetére


King Unique
titán

A Windows 8.X-nél is az érvényes az ISO-fájl pendrive-ra történő kiírása során, mint a Windows 10-nél (bővebben). Tehát a fájlmásolásos módszer akár legacy BIOS (CSM) telepítésnél is működik, csak annyi a lényeg, hogy olyankor még szükség lehet a pendrive-on lévő partíciót aktívként beállítani (bővebben). A Rufus és a hasonló programok ezt csinálják meg automatikusan, ha BIOS-MBR módban van kiírva a telepítő.

[ Szerkesztve ]

(#70721) idegen lény válasza King Unique (#70720) üzenetére


idegen lény
őstag

Hu, lehet, hogy már a Windows 10-et is csak azért nem sikerült feltennem rá, mert NTFS-ben tettem rá? Azt hittem, hogy abban kell.

kory24 Úgy emlékszem, mintha már a W7-es gépekhez sem kellett volna Rufus, én meg W10-en másolom a pendrive-ot. Ott a Lemezkép írása nem ugyanazt csinálja, mint a Rufus? De lehet, hogy az csak lemezekhez jó.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#70722) King Unique válasza idegen lény (#70721) üzenetére


King Unique
titán

Az most nem teljesen világos, hogy a Windows10-nél már a telepítő bebootolása sem ment a pendrive-ról, vagy a telepítés közben / után volt gond. Ha legacy BIOS-os a gép, annál OK az NTFS fájlrendszer, de ha nem aktív a partíció a pendrive-on, akkor jó eséllyel nem fog róla bootolni a Windows telepítője. UEFI-nél viszont már nem kell aktív partíció, de ott az NTFS fájlrendszer sem nagyon opció, hiába támogatja némelyik hardver. UEFI-s telepítésnél a FAT32 a standard, arra célszerű formázni a pendrive-ot. A Rufus egyébként ilyen téren is tud egy extrát, mégpedig az UEFI_NTFS-t. Ez létrehoz egy apró, FAT fájlrendszerű segédpartíciót a pendrive-on, rajta a bootoláshoz szükséges fájlokkal és ezáltal UEFI módban az NTFS-t nem támogató hardvereknél is lehetővé válik a telepítés ilyen formában. De ez általában csak az integrált telepítőknél szükséges, mivel a normál Windows ISO-knál nem nagyobb az install.wim mérete 4 GB-nál.

[ Szerkesztve ]

(#70723) idegen lény válasza King Unique (#70722) üzenetére


idegen lény
őstag

:R Az a vicc, hogy a Windows 10 startmenüs logója megjelent, de utána már nem történt semmi.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#70724) szabonagyur válasza idegen lény (#70723) üzenetére


szabonagyur
félisten

AKkor még egyszer leírom, a WIn8.1-hez kevés a géped minden szempontból, Win7 vagy korábbi rendszer esetleg Linux ami jó.

A letöltött egyéb forrású Windowst meg ne hangoztasd inkább.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#70725) idegen lény válasza szabonagyur (#70724) üzenetére


idegen lény
őstag

:R Az N-es verziójú Windowsok ugyanúgy, mint a K-s és KN-es verziók, teljesen legálisan letölthetők a Microsoft oldaláról, én is onnan töltöm őket. A laptopomon is legális W7-ről frissített W10 van.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#70726) szabonagyur válasza idegen lény (#70725) üzenetére


szabonagyur
félisten

Kulcsod is eredeti hozzá?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#70727) idegen lény válasza szabonagyur (#70726) üzenetére


idegen lény
őstag

A laptopon igen, az aktiválva van, de attól még nem lesz illegális egy szoftver, ha nincs aktiválva.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#70728) nincsnév007


nincsnév007
őstag

üdv jelenleg ma még nincs virusírtó a gépemen nagy baj? ha csak facebook, meg youtube, mobilarena menne.
holnap már lesz.

(#70729) MeroM válasza nincsnév007 (#70728) üzenetére


MeroM
senior tag

én nem tennék rá semmi extra programot ilyen célra. :)

(#70730) kispx válasza nincsnév007 (#70728) üzenetére


kispx
addikt

A beépített Windows Defenderrel mi történt? A Win 8 alapból egy vírusirtóval érkezik.

(#70731) nincsnév007 válasza MeroM (#70729) üzenetére


nincsnév007
őstag

köszi, akkor cak nem lesz baj:)

kispx: hát én bevallom hogy fogalmam sincs :DDD

bocsi nem írtam, kérdésem már tárgytalan, köszi a válaszokat :)

(#70732) jani-wan


jani-wan
tag

Üdv

Kis segítségre lenne szükségem.
Egy PC-re kellene feltennem egy eredeti Win8x64-et, de nem akarja az istenért sem.
Odáig jut hogy feltelepszik és mikor újrainduláskor bootolna megáll és se kép se hang. Be tudok lépni a Startup Settings-be de az sem csinál semmit sem. A Windows sehogy sem tölt be.
A lemezen lévő x86 fölment és működik a PC-n gond nélkül.
A régi win7x64 is simán fölmegy és műkszik.

Majd próbaként feltettem a laptopomra az Win8x64-et hátha a telepítő lemez hibás de oda fölment betöltött és műkszik.
Mi lehet gond amiért az x64 clean install után meghal a PC-n mielőtt betöltene?
Már a BIOS-t is átböngésztem, de fogalmam sincs mi lehet az oka.
A PC-ben van 16 GB memória, és az alaplap ASUS Z97 PRO.

(#70733) Sub-ZeRo válasza jani-wan (#70732) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Üdv.

Majd próbaként feltettem a laptopomra az Win8x64-et hátha a telepítő lemez hibás de oda fölment betöltött és műkszik

Hát akkor ennek ugorj neki mégegyszer és hátha úgy jól fel is fog menni. Az mindegy, hogy neked egy másikra felment. Ami egyszer sz@r, az az is marad. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#70734) jeni válasza jani-wan (#70732) üzenetére


jeni
félisten

koszos,zsírós,kopott lehet a lemez vagy a DVD olvasódban is lehet piszkos a lézerfeje

(#70735) jani-wan válasza jeni (#70734) üzenetére


jani-wan
tag

De az DVD olvasó feltette a Win8x86-ot, ami ugye együtt van az x64-el, és a Win7x64-et is gond nélkül elsőre.
A Win8x64-et meg látszólag telepíti, és látszik a telepítésnél ami csinál, ahogy kell, csak mikor már a winyóról bootolna akkor meghal. Sokadikra is.

(#70736) jani-wan válasza Sub-ZeRo (#70733) üzenetére


jani-wan
tag

Ezt nem értem.
Minek ugorjak neki megint?
A laptopra nem akarom feltenni, mert az az enyém és csak a próba miatt tettem oda, hogy ellenőrizzem a telepítő lemezt.
A PC-re meg se előtte se utána nem ment fel többszöri kísérletre sem.

És mi a szar?
A PC jó, mert felment rá minden más gond nélkül, és a telepítő jó, mert felment máshová gond nélkül.
Csak együtt nem megy.
Minden jó, kivéve a PC az x64-el.

(#70737) jeni válasza jani-wan (#70736) üzenetére


jeni
félisten

akkor ahhoz a x64 driverek amelyről a lemezről telepítene fel nem megy az alaplapi eszközökre.

(#70738) jani-wan válasza jeni (#70737) üzenetére


jani-wan
tag

Na jó ezt nem értem
Azt mondod hogy a Win8x64 nem tartalmazza a szükséges alaplapi drivereket és ezért nem tud elindulni?
Az alaplai drivereket az alaplaphoz kapott lemezről kellene feltenni MIUTÁN a Windows bebootolt.
De nem bootol be. Soha. El sem kezdi betölteni.
Az utolsó amit látni lehet mikor kéri hogy ha lemezről akarom folytatni akkor nyomjak meg egy gombot, mert ugye a Boot sorrendben telepítéskor még a DVD van megadva elsődlegesnek. Gombnyomás nélkül ugye kiválasztja a másodlagos boot eszközt a vinyót, ahová felrakta a Windowst.
És jön a semmi, a sötét képernyő.

(#70739) jeni válasza jani-wan (#70738) üzenetére


jeni
félisten

én arra gondoltam,hogy az adott lemez nem tartalmazza azokat a drivereket ami épen az alaplapodhoz szükségesek. ha nem lemez hiba,akkor más irányba kell menni.
cserélj HDD-t vagy SSD-t.
sata kábelt is cseréld fel vagy ki.
alaplapot meg nem tudsz cserélni.
a Win 8 rendszernél ott van Pro vagy Home verzió?
igen de előbb a Win 8 telepítő lemezről telepit és amint végzett utána be kell bootolni és utána tudsz drivereket telepíteni.
esetleg más Win 8 64bites lemezzel is megpróbálnád?
telepítésnél 1x kell gombot nyomni mikor elindul a folyamat onnantól csak akkor kell a billel foglalkozni ha email vagy más felhasználói adatot adsz meg a gépednek.

(#70740) sztikac


sztikac
őstag

Azt hogy lehet megoldani, hogy Win 8.1 telepítő kérje a termékkulcsot, ne a BIOS-ból akarja kiolvasni?

(#70741) MeroM válasza sztikac (#70740) üzenetére


MeroM
senior tag

Uefi modot/bootot kapcsold ki ha van ilyen opcio

(#70742) jani-wan válasza jeni (#70739) üzenetére


jani-wan
tag

Értem.
Nos én nem szerviz vagyok, csupán valakinek segítettem volna aki semmit nem ért hozzá. Megvette az Windows-t és erre a vinyóra és alaplapra kell feltenni.

Ez egy Win8 Pro telepítő amin rajta van a 32-bit és 64-bit is, és ez az egyetlen választási lehetőség. Pro és Home között nem lehet választani.

Igen ezt mondom, de nem bootol be az x64. Ez lenne A PROBLÉMA.
Gondoltam hátha valami BIOS beállítás a gond amit nem találtam meg, és tudja esetleg itt valaki.
Mert nekem nagyon úgy tűnik hogy az Install után a BIOS mikor megpróbálja átadni az MBR-nek vagy a GPT-nek nem talál semmit és azért nem kezd el bootolni az OS. Habár gondolom MBR, mert az x86-nál azt csinálta meg. És a vinyo sincs 2 TB fölött.

Nincs másik Win8x64 lemez. Épp elég egy eredetit megvenni.
Ez lett volna az utolsó lehetőség de akkor gondolom nincs más mint kísérletképp szerzek egy "nem igazán vásároltat valahonnan", ezt megnézem azzal műkszik-e.

Köszi a segítséget. Lehet hogy még kérdezek ha meg lesz az újabb próba.

(#70743) MeroM válasza MeroM (#70741) üzenetére


MeroM
senior tag

Vagy kapcsold be ha kivan 😆

(#70744) MeroM válasza jani-wan (#70742) üzenetére


MeroM
senior tag

Ha van egy 4gb os pendrived tolcsed le az MS oldalarol a 8.164bit isot tedd a pendrivere egy wintoflash programmal hatha tenyleg rossz az a telepito

(#70745) DS39 válasza jani-wan (#70742) üzenetére


DS39
nagyúr

Nyugodtan próbálj másik telepítőt. A kulcstól lesz legális egy Windows.

Amúgy a 32 bites Windowszal mi a baj? 4 gigánál több RAM van a gépben?

(#70746) jani-wan válasza MeroM (#70744) üzenetére


jani-wan
tag

Már intézem a másik példányt, köszi.
Azt majd kiderül.

(#70747) jani-wan válasza DS39 (#70745) üzenetére


jani-wan
tag

Nem az én gépem, és 16 GB RAM van benne. Ebből valamivel több mint 3 GB csak az elérhető. És ugye az x86 max. 4 GB-t tud kezelni.
Egyébként ha már meg lett véve az x64 akkor szerintem rakja fel az ember az x64-et.

(#70748) jani-wan válasza sztikac (#70740) üzenetére


jani-wan
tag

???
Miből gondolod hogy a BIOS-ból akarja kiolvasni a termékkulcsot?
Onnan csak a gépben lévő eszközökről szóló infót tudja kiolvasni amit az alaplap gyűjtött össze bekapcsoláskor.

(#70749) jeni válasza jani-wan (#70747) üzenetére


jeni
félisten

tudtommal 3GB tud olvasni lehet ez még az XP-nél volt még. az biztos az a x86 4GB sosem fog annál többet kezelni.
vagy lemezre kiírod ImgBurn progival vagy az USB pendrive egy erre külön progit használva.
a dolog még attól is függ,hogy tud-e a gép USB-ról bootolni?

szerintem a lemez biztosabb még úgy is,hogy a 4GB pendrive gyorsabb

(#70750) DS39 válasza jani-wan (#70747) üzenetére


DS39
nagyúr

Persze így egyértelmű. :K

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.