Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69051) ozsvar válasza lanszelot (#69050) üzenetére


ozsvar
tag

Játékokhoz abszolút zokni vagyok, de nem lehet, hogy steam-en keresztül csatlakozik?

"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

(#69052) lanszelot válasza ozsvar (#69051) üzenetére


lanszelot
addikt

Ez nem a játék, hanem a windows nem gátolja meg hogy a netet elérje, de nem tudom miért.
Nem steam-es játék, nem fut a steam, se más.
Mindegy, kihúzgálom a netet, ha meg tetszik, úgyis megveszem.

(#69053) szabonagyur válasza lanszelot (#69052) üzenetére


szabonagyur
félisten

Meg kell venni a játékot és a social club-bal sincs gond ha ellenőrzi magát ;)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#69054) DS39


DS39
nagyúr

win 7-en, ha az volt beállítva, hogy csak értesítést kérek az elérhető frissítésekről, akkor jobb alul egy buboréküzenetben megjelenítette ezt, ami eltűnt, és csak az ikon maradt jobb alul.
8.1-nél ez úgy működik, hogy egy teljes ablakos üzenetben az arcodba tolja, és telepítés és bezárás opció választható. nem lehetne rávenni valahogy a rendszert, hogy ezt a korábbi (Win7-es) diszkrétebb módon tegye? (vagy esélytelen)

[ Szerkesztve ]

(#69055) King Unique válasza DS39 (#69054) üzenetére


King Unique
titán

Mármint, hogy ilyenkor a vezérlőpultot ablakát dobja be? Valami dereng, de nálam mostanában nem volt ilyen és amúgy nem tudom hol lehetne átállítani.
Illetve szerintem ilyen téren sokkal jobb a Win8.1/10, mint a Win7. A 8.1 pl. a bejelentkezési képernyőn is megjeleníti, ha van új frissítés. Továbbá a 2 új Windows nem akarja közvetlenül a frissítés után erővel újraindítani a gépet, mint a 7-es...

(#69056) DS39 válasza King Unique (#69055) üzenetére


DS39
nagyúr

nem vezérlőpultos, hanem ilyen csempés dizájnú figyelmeztető "ablak" (inkább sáv), ami mögött ki van szürkítve a háttér. átlag usernek baromi zavaró, a 7-esé sokkal diszkrétebb volt, mert ott közben csinálhattad a dolgot, azt közben félszemmel láttad, de ennyi. itt meg mindenáron cselekvésre akar késztetni.
ez szerintem azóta van, amióta a 10-est ilyen erőszakosan tolják.

gondoltam hátha van vmi registry kapcsoló amivel ez módosítható, mivel a 8-asba majdnem minden olyan elem benne van, ami a 7-esben. (kissé hibrid rendszer)

ilyesmi:

csak nem ez az üzenet, hanem figyelmeztet, hogy elérhető a frissítés, a két gomb telepítés és bezárás.

[ Szerkesztve ]

(#69057) DS39 válasza DS39 (#69056) üzenetére


DS39
nagyúr

és ez lenne a cél:

ez a kép elvileg még a sima 8-asból van, lehet hogy a 8.1-ből ezt már kigyomlálták?

(#69058) King Unique válasza DS39 (#69056) üzenetére


King Unique
titán

Gondolom erről lehet szó? Nálam ilyen anno még Win8.0 alatt volt, amikor a 8.1-re való frissítéssel cseszegetett. Illetve Win10 build upgrade-nél is ilyennel figyelmeztet az újraindításra. De sima havi frissítéseknél nálam ilyet eddig még nem dobott fel a 8.1, vagy legalábbis nem emlékszem rá. :N Igaz esetemben a KB3035583 és társai le vannak irtva a gépről, GWX app sincsen. De akiknél fent van, ott elképzelhető, hogy ez az új módi.

[ Szerkesztve ]

(#69059) DS39 válasza King Unique (#69058) üzenetére


DS39
nagyúr

az a frissítés és még 3 telemetriás update rejtve van, meg registry os upgrade tiltó is (pcfórum-os).
ettől függetlenül elképzelhető hogy valamelyik nem kötelező frissítésen átsiklottam, és felkerült, azért ilyen. :U

amúgy ja, sima havi frissítő keddek után dobja fel, ha aznap nem tolom fel, másnap már ezzel köszön a gép bootolás utána pár perccel.

[ Szerkesztve ]

(#69060) King Unique válasza DS39 (#69059) üzenetére


King Unique
titán

Korábban a Win7 topikban linkeltek mindenféle listát, amiben a Win10-hez köthető frissítések vannak. Azokban viszonylag sok fel volt sorolva, de amúgy nálam is aszem csak 4-5 db van elrejtve.
Én nem emlékszem korábbról, hogy havi frissítéskor x idejű várakozás után ilyet dobott volna fel nekem, de attól még elképzelhető. Jelenleg a letöltés engedélyezve van nálam, de mivel patch keddeken általában frissítem a gépet, így nem tudom pontosan megmondani, hogy alapból van / nincs az említett üzenet.

(#69061) netpeti98 válasza King Unique (#69060) üzenetére


netpeti98
addikt

Nekem annak idején dobott fel ilyen üzenteket, ha úgy volt beállítva, hogy letöltse, de ne telepítse a frissítéseket. Akkor még nem volt GWX.

(#69062) King Unique válasza netpeti98 (#69061) üzenetére


King Unique
titán

Akkor ezek szerint én nem figyeltem meg elég alaposan. :R Mondjuk tény, hogy a figyelemfelkeltő hatása az megvan. Bár engem különösebben nem zavar egy ilyen, mert általában indokolt esetben dobja csak fel. Nem úgy, mint pl. az állandó GWX ablak...

[ Szerkesztve ]

(#69063) Anulu79


Anulu79
addikt

Sziasztok!

Erre mi lehet a megoldás?

(#69064) King Unique válasza Anulu79 (#69063) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ezen leírás 3. pontja szerint kell eljárni és GPT-re inicializálni / konvertálni a lemezt, ha UEFI boot módban akarsz telepíteni. Ha nem, akkor meg átállítod Legacy bootra és annál ok lesz az MBR.

A diskpart törlés mindent gyalul a lemezről! Tehát, ha van rajta valami fontos adat, akkor először azt kell lementeni!

[ Szerkesztve ]

(#69065) SP4C3 válasza Anulu79 (#69063) üzenetére


SP4C3
veterán

Kitörölsz minden partíciót és újrapartícionálod.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#69066) Anulu79 válasza SP4C3 (#69065) üzenetére


Anulu79
addikt

Köszi, de valahogy ezt akartam elkerülni.

King Unique
Köszi, ez is segített. Igazából nem is értem, hogy miért jött ez elő.

(#69067) half333


half333
őstag

Üdv! Úgy tudom nincs directX12 a win 8.1-ben. Ezt lehet valahogyan orvosolni?

(#69068) edari válasza half333 (#69067) üzenetére


edari
őstag

Nem.

(#69069) half333 válasza edari (#69068) üzenetére


half333
őstag

kösz.

(#69070) westlake válasza half333 (#69067) üzenetére


westlake
félisten

Lehet. Teszel fel Windows 10-et. ;]

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#69071) half333 válasza westlake (#69070) üzenetére


half333
őstag

azt tudom :D

(#69072) #39417856


#39417856
törölt tag

Sziasztok!
Frissítettem windows 10-re 5 hónappal ezelőtt, de szeretném visszatenni a 8.1-et. Ezt még most is megtehetem, vagy már nincs lehetőség rá? Az érdekelne lényegében, hogy a 8.1 a kulcsot ugyanúgy el fogja-e fogadni? egyébként a kulcs az alaplapba van égetve

(#69073) szabonagyur válasza #39417856 (#69072) üzenetére


szabonagyur
félisten

Bármikor visszatérhetsz.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#69074) #39417856 válasza szabonagyur (#69073) üzenetére


#39417856
törölt tag

Sajnos a windows 8.1 with bing-hez nem találtam letölthető lemezképfájlt, úgyhogy a 10-es fogom újratelepíteni, de köszönöm azért a választ.
:U

[ Szerkesztve ]

(#69075) DS39 válasza #39417856 (#69074) üzenetére


DS39
nagyúr

Ha jól tudom az a with Bing egy Home verzió igazából. Lehet tudnád aktiválni a kulcsoddal.

[ Szerkesztve ]

(#69076) szabonagyur válasza DS39 (#69075) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem nem ugyanaz, nem fogadja el.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#69077) DS39


DS39
nagyúr

Gáz, akkor a laptop gyártójától kell beszerezni a telepítőt.

(#69078) #39417856 válasza DS39 (#69077) üzenetére


#39417856
törölt tag

Mindegy, maradt a második opció, vagyis a windows 10 újratelepítése. amúgy sem volt igazából bajom vele Minden sikeresen települt, két problémám adódott és egy észrevételem amit nem tudtam megoldani. Egy intel dynamic thermal driver nevezetű programot nem sikerült telepíteni mert már nem lelem a support oldalon, illetve az éríntőpadomnál a kétujjas érintéssel előhozható helyi menü sem működik. Az észrevételem meg annyi lett, hogy a hálózati eszközöknél a 10es telepakolta nekem különböző wan miniportokkal (ip, ipv6, pppoe stb). Ez azt hiszem eddig nem volt benne. De végülis minden rendben lezajlott és ennek örülök :)

(#69079) ony666


ony666
csendes tag

Sziasztok egy hatalmas problémával állok szemben!
Van egy Windows 8.1 64bit-es gép. 1db Hdd-vel.
Bekapcsolása után bootolási szomorú szmájli majd újraindul!
Tölt be a Windows és megfagy majd újraindul.
Azt tapasztaltam hogy maga a Windows a D partícióra keveredett! De (eddig nem volt D csak C)
A C ami 350MB pedig üresnek látszik (valószínűleg ez volt a Windows által létrehozott rejtett visszaállítási partíció)

Tehát ami most C az volt rejtve és a D amin a Windows van az volt a C. Ezért nem indul!
Valaki tapasztalt már hasonlót!
Esetleg valami megoldás?

(#69080) andrasferenc


andrasferenc
tag

Windows8.1 esetében hogy lehetne kitenni a Windows Update ikonját az asztalra?

(#69081) SP4C3 válasza andrasferenc (#69080) üzenetére


SP4C3
veterán

https://www.microsoft.com/en-us/windows/windows-10-upgrade

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#69082) netpeti98 válasza SP4C3 (#69081) üzenetére


netpeti98
addikt

Ő szerintem nem a Windows 10-re való frissítésre gondolt...

(#69083) netpeti98 válasza andrasferenc (#69080) üzenetére


netpeti98
addikt

Próbáld ki ezt:[link]. Az Option Two alatt leírja lépésről lépésre.

[ Szerkesztve ]

(#69084) mzso


mzso
veterán

Van valami előnye a windows teljes újratelepítésének a refresh/reset opciókkal (azt most meg nem mondom hogy van magyarul) szemben.

(Ha van akkor hogy exportálom felhasználói fiókok lényegi adatai, hogy ne kelljen az ntfs jogokkal szopni egy hónapig.)

(#69085) mzso válasza mzso (#69084) üzenetére


mzso
veterán

Egyébként a második opcióná (tart. alkalmazások törlése...) mennyivel kevesebb a "felújítás"? Azon kívül, hogy meghagyja a média fájlokat, ami teljsesen lényegtelen...

(#69086) DS39


DS39
nagyúr

a nem kötelezők között megjelent egy ilyen: [KB3173040]

Most ha valaki ezt telepíti utána fog megjelenni a cikkben szereplő egész képernyős ablak, vagy akkor NEM jelenik meg ha ezt telepíti az ember. ha előbbi, ki akarná ezt telepíteni, hogy még jobban zaklassa a MS.
Komolyan nem értem őket, aki akart, már 10-est használ, aki nem, hagyják már békén...

Remélem július végével tényleg megszűnik ez a cirkusz, mert már kezd nagyon bosszantó lenni ez az egész 10-es upgrade saga. Tényleg nem tudom mit cirkuszolnak, ha azt akarják, hogy az egész világ Windows 10-et használjon, tegyék ingyenessé mindenki számára, és akkor a kalóz Windowsok korszakának is véget vetnének.

:W :W :((( :(((

[ Szerkesztve ]

(#69087) netpeti98 válasza DS39 (#69086) üzenetére


netpeti98
addikt

A frissítés fogja hozni a teljes képernyős üzenetet. Igaz van Do not notify me again opció, de az a legegyszerűbb, ha fel sem rakod. :)

Az utolsó 1 hónapban nem annyira meglepő, hogy rá akarnak venni még pár felhasználót a frissítésre.

(#69088) DS39 válasza netpeti98 (#69087) üzenetére


DS39
nagyúr

akkor jó, hogy rejtettem, és én is így értelmeztem a leírt szöveget, csak kicsit nem akartam elhinni, hogy ilyen van... felteszel egy frissítést, ami még jobban reklámozza azt amit már amúgy is visszautasítottam azzal, hogy nem telepítettem a get win10 app-ot tartalmazó frissítést. elmebaj.

értem én, hogy ez üzlet, de olyan ez mintha a postás aki meghozza a levelet, amit már vártam, még egy napi bulvár újságot is rám akarna sózni :DDD

nekem van outlook.com-os címem, de soha egy reklám levelet nem kaptam tőlük, amiben leírták volna, hogy mi az előnye a 10-esnek, ha már annyira tolják, szerintem jobban célt érnének egy kis pozitív marketinggel, mint ezzel a sunyi, régebbi rendszerfrissítésbe ágyazott szarakodással.

[ Szerkesztve ]

(#69089) olloczky


olloczky
senior tag

Sziasztok

GNS 3-at szeretném telepíteni, és kell hozzá a microsoft universal c runtime amit innen le is töltöttem a win 8.1 64bites rendszeremhez ám mikor telepíteném (.msu fájl) azt írja ki, hogy "A frissítés nem érvényes erre a számítógépre."

Valami ötlet?

üdv: olloczky

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#69090) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

A start képernyőn nem szerepel az alkalmazások között az Explorer, pedig létezik C: \ Program Files \ Internet Explorer mappa, benne 25 MB-nyi Explorerre, amit tudok használni. Van erre valami megoldás?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#69091) Findzs


Findzs
addikt

Hol lehet azt kikapcsolni win 8.1 -ben, hogy ha képeket mentek le netről többfélét többféle mappába akkor ne akarja már helyettem eldönteni hová szeretném mentés másként -tel elmenteni őket.

Ha egy kép mentése előtt hasonló nevűt mentettem már más mappába akkor oda akarja menteni.

Idegesítő mindig kitallózni a megfelelő mappát.

köszi

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#69092) VoidXs válasza Findzs (#69091) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Programfüggő a dolog.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#69093) Findzs válasza VoidXs (#69092) üzenetére


Findzs
addikt

Mindegy milyen böngésző, nem azon múlik
A win hoz fel más más mappát

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#69094) mzso


mzso
veterán

Mi a kénköves mennykő miatt nem megy fel a visual c++ runtime-ja? (ráadásul egy friss windows-ra)

Ezeket dobja ki pirossal a logban:
SetupResources.dll missing from 1038 directory

Returning IDOK. INSTALLMESSAGE_ERROR [The installer has encountered an unexpected error installing this package. This may indicate a problem with this package. The error code is 2203. ]
MSI (d:\085fdbd6a7999ca571\vc_red.msi) Installation failed. Msi Log: Microsoft Visual C++ 2010 x86 Redistributable Setup_20160705_133158791-MSI_vc_red.msi.txt
PerformOperation returned 1603 (translates to HRESULT = 0x80070643)
Action complete
OnFailureBehavior for this item is to Rollback.

Mi redva az a setupresources.dll is miért nem találja ez a nyomorékság?

(#69095) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Adott egy ACER lapos, amire eredetileg 8.1 lett telepítve, gyárilag. Le akarom frissíteni W10-re, majd egy tiszta telepítéssel feltenni a W10-et. Legyalulni előtte teljesen a vinyót, újraparticionálni. A recovery partíciót is letörlöm. Totál tiszta W10 telepítést akarok.
Ha valami programmal kiírom a W8.1 sorozatszámát, akkor az használhatom később ha a W8.1-et kellene visszatenni?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#69096) Borisz76 válasza embe (#69095) üzenetére


Borisz76
veterán

Win 10 topik

Összefoglalóban van 1-2 jó dolog leírva.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#69097) embe válasza Borisz76 (#69096) üzenetére


embe
nagyúr

Mire gondolsz? Az Old mappa törlésre? :DDD

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#69098) Borisz76 válasza embe (#69097) üzenetére


Borisz76
veterán

Arra, hogy ha a Win8.1-t frissíted Win10-re, akkor a MS felé jelzi a változást.

A laptop hardverei alapján kreált azonosítóval aktív lesz a Win10.

Tiszta telepítésnél ezért már nem kell újból megadni semmiféle kódot.
Amint lesz net és csatlakozik a MS szerveréhez a hardver azonosítók alapján tudni fogja, hogy jogtiszta a rendszer és aktiválja.

A Win10 fórumon többüknek is van tapasztalata ez ügyben...kérdezz rá.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#69099) embe válasza Borisz76 (#69098) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi hogy leírtad! Ezt sokszor alkalmaztam már én is. ;)

Lehet félreérthető voltam, de nem ezt kérdeztem. A lényeg, ha vissza akarom tenni a W8.1-et a tiszta telepítés után, és miután töröltem a recovery partciciót, akkor a kiindulási helyzetben pl. keyfienderrel kiolvasott W8.1 kulccsal visszarakható-e a W8.1?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#69100) Borisz76 válasza embe (#69099) üzenetére


Borisz76
veterán

Elviekben igen.....de ilyet még sosem csináltam ezért inkább más válaszát is várd meg mielőtt nekiesel :)

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.