Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69751) Dollface


Dollface
tag

Sziasztok!

Ma reggel bekapcsoláskor érdekes látvány fogadott. A tálca szőrén szálán eltűnt...pontosabban olyan, mintha fehérrel lefestettem volna...újraindítás nem segít, vírusirtó nem talál semmit...esetleg ötlet?

(#69752) netpeti98 válasza Dollface (#69751) üzenetére


netpeti98
addikt

Malwarebytes és Himtan Pro
Ha azok nem találnak semmit, akkor kizárható a kártevő.

(#69753) Dollface válasza netpeti98 (#69752) üzenetére


Dollface
tag

Köszönöm, megpróbálom őket!

(#69754) 3shae


3shae
aktív tag

Sziasztok!

Még valamikor feltettem itt egy kérdést, ami arról szólt hogy OEM Windows átvihető-e másik gépre.
Ma a saját tapasztalatomat leírva; IGEN!
Nem kellett telefonálnom sem. :)

[ Szerkesztve ]

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#69755) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Vettem egy asus strix claw egeret. Minden jól működik, csak a mozgása néha megakad. Mintha koszos lenne, vagy ilyesmi. Nem használok egérpadot az asztalon, de eddig miden más egér tökéletesen működött itt (trust gtx25, logitech mx5500, genius nx7015). Valami beállítás beli dolog lehet?

(nem tudom jó helyre írok-e, próbáltam keresni neki való fórum témát.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#69756) ArthurShelby válasza ArthurShelby (#69755) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Esetleg meg lehet törve a vezeték?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#69757) cigam válasza ArthurShelby (#69755) üzenetére


cigam
félisten

Tegyél alá újságpapírt, vagy karton dobozt, próbáld ki másik gépen is.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#69758) Joker88 válasza ArthurShelby (#69755) üzenetére


Joker88
őstag

nálam egy Genus Slimstar vezetéknélküli egér/billentyűzet kombónál ugyanígy szórakozott az egér..
Az asztal eléggé fényes kivitel, de ahogy előttem már írták ( #cigam ) egy újságpapír/karton alá. Én vettem egy 100-Ft-os egérpadon azóta nincsen "akadás" az egérnél. Valószínűleg nálad is ez a probléma.

/Ui.: netes videóknál láttam már olyat is, hogy az asztal azon részét valami szövettel/filccel vonják be egy vékony ragasztócsík segítségével. /

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#69759) Pacos


Pacos
tag

Hello!

Van egy érdekes hiba az utóbbi időben, amit nem tudom mi okoz.
Szóval nem rég álltam át SSD-re. Először ki volt kapcsolva a hibernálás/fast boot dolog. Gond nem volt. Gyorsan leállt, 2-3mp, viszonylag gyorsan bootolt. Kb. 30mp ebből a BIOS 16mp. Mivel olvastam hogy ez hibernálás dolog nem nagyon árt az SSD-n, bekapcsoltam. Aztán itt kezdődtek a furcsa jelenségek...

Kikapcsoláskor olyan mintha kikapcsolna gyorsan (2-3mp), de még 2-3mp-ig zúg a gép. Ez még önmagában nem is zavarna, csak fura volt hogy kép nincs, de még picit megy és csak utána kapcsol ki, de persze így is kb. 5mp. és off.
Na de bekapcsoláskor jön az érdekes dolog. Egész pontosan minden második! bekapcsoláskor...
Elsőnél minden ok! A bootidő is 10mp-el rövidebb lett... Aztán kikapcsolom a gépet...Másnap bekapcsolom, látszólag megint gyorsan indul...Windows logo épp felvillan, már jönne az asztal képe és újraindul és másodszorra már bejön a rendszer ahogy kell. Így persze már 1 perc mire bejutok...Érdekes hogy ez megy pontosan minden második nap vagy második bekapcsoláskor.

Az eseménynaplóban nekem az lett furcsa, hogy a hiba már ott kezdődik hogy megjelenik egy olyan bejegyzés hogy azt írja "Az előző leállítás váratlan volt" - és utána azt az időpontot írja mikor előzőleg kikapcsoltam a gépet. Pl. ma hogy 2017.01.30 - 1:03:18.
Először azt gondoltam program okozza, de nem. Ki fogom próbálni hogy kikapcsolom megint a hibernálást. Valószínű az csinálja, csak miért? Érdekes, mert korábban mikor HDD-n volt a rendszer, ott is fura dolgokat művelt. Eleinte tök jól ment, kb. 33-34mp alatt indult a gép gombnyomástól, aztán tök magától egyszer csak már nem működött. Nem indult kétszer, de 52-53mp lett a bootidő. Ki is kapcsoltam ezt a funkciót. Semmi nem változott. Majd SSD-re átállás előtti pár hónapban már hozta azt amit hibernálás nélkül tudnia kellett volna addig is(kb. 40mp)... :F

Köszi a válaszokat! :)

Amikor szétszedtem még működött!

(#69760) #93794560 válasza Pacos (#69759) üzenetére


#93794560
törölt tag

Amióta SSD-m van, a hibernálást kikapcsolom, mert a merevlemezzel ellentétben SSD-n a hibernálás nem gyorsít annyit a rendszer betöltésén. Vinyón mindig a hibernálást használtam, de SSD-n nem.

(#69761) ArthurShelby válasza #93794560 (#69760) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Én használom ssd-nél is, hogyha valamit ugyanonnan akarok folytatni, de lemerülne a laptop.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#69762) #93794560 válasza ArthurShelby (#69761) üzenetére


#93794560
törölt tag

Igen, vinyón én is használtam így, hogy a megnyitott programmal együtt hibernáltam, aztán indításkor folytattam ugyanonnan. De azóta a felhasználói szokásaim változtak.

(#69763) Pacos válasza #93794560 (#69762) üzenetére


Pacos
tag

Nekem mint írtam gyorsabb lett még egy 10mp-el. Bár nagy jelentősége nincs. Viszont vmi energiagazdálkodási bizbaz-t állítottam és lekopogom hogy azóta eltelt 2-3 indításkor működött a boot rendesen.

Amikor szétszedtem még működött!

(#69764) #93794560 válasza Pacos (#69763) üzenetére


#93794560
törölt tag

Ez attól is függ, hogy Legacy-ban, vagy UEFI-ben van telepítve a rendszer. Nálam UEFI, és Fast boot is engedélyezve van, így csak pár másodperc a Windows indulása. 10-12 mp az egész. Ellenkező esetben jóval több.

(#69765) TomiJordi


TomiJordi
tag

sziasztok nokia lumia 2520 windows rt 8.1 van rajta ezt szeretném ki iktatni és windows 10 vagy 8 szeretnék.már nagyon meg untam az rt hogy semit nem lehet kezdeni vele,hogyan törölhetném,tudom frisítés nem jönrá.a beálításokban táláltam:start up from a device or disc (such as a USB drive or DVD)or change Windows start up settings this will restart your pc
.

[ Szerkesztve ]

olympus E-420,LG G4,gitup git2 silver Elnézést a helytelen írásért Slovakia magyarként kicsit nehéz

(#69766) quailstorm válasza TomiJordi (#69765) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem tudsz vele mit csinálni, ahogy elnézem még W10 preview se jött ki rá ellentétben a mobil Nokiákkal.

(#69767) szabonagyur válasza TomiJordi (#69765) üzenetére


szabonagyur
félisten

RT halott platform, MS cserbenhagyta. CPU miatt meg nem megy rá asztali Windows, mobil Windowst meg nem tudsz csak úgy telepíteni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#69768) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Sziasztok!
Start8-at használok, amit most jó pár év után először nem tudtam használni. Végül az újratelepítés megoldotta. De a másik hiba nem oldódott meg. Nem működött az "ez a gép"-re jobb egérgombbal kattintás, kezelés behozása (nem találta a parancsikont). Végül így megoldottam. De ez nem megoldás. Csomó más parancsikon is (pl office 13, maintenance..) eltűnt.
Nem tudom mi, és hogyan tüntette el, és hogy tudom visszahozni mind. Nem futott semmilyen takarító program ami ezt produkálná.

Valamint eltűnt a bejelentkezési képem is.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#69769) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

helló!
Van egy IDE-s 160GB-os HDD-m, amiről szeretnék adatot lehalászni, viszont a 2 partició közül a C-re azt írja hogy hozzáférés megtagadva. Windows 8 valószínűleg sikeresen elindul, de nem látok semmit, mert a régi VGA-m meghalt, msot HD6850 van benne. Csökk. módban nem tudom így indítani. Scandisc simán hozzáfér, és lepucolja, de Win7-ttel valamiért baja van.

Előre is köszi!

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#69770) quailstorm válasza Ganz-[HUN] (#69769) üzenetére


quailstorm
nagyúr

próbáld meg linuxról, lehet a hibernálással/gyorsindítással van baja, ott szokott hozzáférés hiba lenni

(#69771) Keef_Lee


Keef_Lee
senior tag

OBS classicot akartam használni és rájöttem, hogy nincs directx fent. De nem is találom a megoldást, hogy erre a 8.1-re hogyan kell feltenni. Csak leírást találtam, hogy "az updatevel", de hogyan? Mekkora hdd-t eszik a directx, ha majd sikerül?

[ Szerkesztve ]

(#69772) quailstorm válasza Keef_Lee (#69771) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Pár száz mega. Miért nem a legfrissebbet használod a 17.0.2-t? Classic nagyon régi.

A classic DX9c websetup kell XP-től Win10-ig. Tudtommal az OBS viszont DX11-et használ.

DX10 fölött nem kell updater, vagy van vagy nincs, de a rendszerben van ha van. Nyilván frissen tartott Vista és frissen tartott újabb rendszereken van DX10-11.

[ Szerkesztve ]

(#69773) Keef_Lee válasza quailstorm (#69772) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Próbáltam a 17.02-t, de a yt tutoriálokon nekem a classic érthetőbbnek tűnt.
Frissen van tartva a 8.1, aztán még sincs.

(#69774) quailstorm válasza Keef_Lee (#69773) üzenetére


quailstorm
nagyúr

az biztos, hogy a mostani elég hülyén néz ki, de ez nem az a műfaj, ahol megéri a régi verziókkal szüttyögni, mindegy, te tudod, én napi szinten használom az OBS-t felvételre

DX9.0c SDK nem jön le magától soha

(#69775) mexel


mexel
veterán

Sajnos 8-asom van és nem frissült 8.1-re vagy 10-re. 8-asra viszont régóta nincs AMD vga driver, a 14.4 az utolsó. A 8.1-eshez való nem jó hozzá?

(#69776) mexel


mexel
veterán

Közben sajnos nem engedi. Nincs mód az új driver telepítésére? Valószínűleg mennie kellene 8-al is. Ugyanaz van a7-8.1-10 hez is, 8-al is menni kellene, csak valahogy ki kellene kerülni az ellenőrzést.

(#69777) ArthurShelby válasza mexel (#69776) üzenetére


ArthurShelby
addikt

8-ról 8.1-re az áruházban tudsz frissíteni, ha szeretnél.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#69778) mexel válasza ArthurShelby (#69777) üzenetére


mexel
veterán

Ez a verzió nem frissíthető :( Ezért kellene valahogy felvarázsolni egy 8.1 drivert, szerintem működnie kellene.

(#69779) ArthurShelby válasza mexel (#69778) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Biztos hogy lehet frissíteni. Itt szerintem jól le van írva.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#69780) quailstorm válasza ArthurShelby (#69779) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Vérpistike Enterprise warez verziót nem lehet frissíteni, gondolom az.
Én se tudok mást javasolni, mert a 8 már ősrégen kukázva lett, életveszély használni. Senki se támogatja és alig van már a piacon jelen, kb mint a Vista.
Ezért nem is hitelesítik rá az illesztőt, mert minek költsenek felesleges baromságra? Amúgy menne, mert Win7-es a driver modell.

(#69778) mexel: Aláírás megkövetelés tiltása nem biztos, hogy elég ha a telepítő is ellenőriz, azt meg átvered kompatibilitási móddal. Aztán ha összeomlik nem kell csodálkozni.

[ Szerkesztve ]

(#69781) mexel válasza quailstorm (#69780) üzenetére


mexel
veterán

Ideiglenes megoldásnak kellene 1-2 napra kipróbálni amíg meglesz az új oprendszer. És nem vérpistike megoldás, létezne nem frissíthatő verziók sajnos. Éppen a linkelt megoldásnál is ki van emelve. Sajnso így kénytelen leszek így használni addig amíg nem lesz meg a 10-es, most a mentések elvisznek egy csomó energiát és időt, ami kevés jelenleg :( Ezért lett volna jó ha fel tudok tenni egy drivert. Valószínűleg emmi különbség nincs egy 8-as és 8.1-es driver között csak mivel kimondták hogy nem támogatott, kivették az aláírásból.

(#69782) zkiss0


zkiss0
tag

Sziasztok!
Win10-et használok, de nem tetszik, visszamennék win 8.1-re, ami van is, gyári jogtiszta.
Ha betolom, vajon engedi a 10 egy korábbi oprendszernek, hogy felmenjen? - a 8.1 nem engedte, hogy a 7 felmenjen. Engedte = nem volt kivitelezhető, csak az alábbi módon: ssd ki, másik gépbe USB-vel hozzákapcs, formázás, eredeti gépbe be. Na ezt nem szeretném!
Segítséget kérek!
Köszi :R

Windows XP, mert megérdemled! :-)

(#69783) _Atesz


_Atesz
addikt

Sziasztok

Lesz Win 8.1-re DX12, vagy ha valakinek szüksége van rá, mindenképp telepítenie kell a Win 10-et?

(#69784) quailstorm válasza _Atesz (#69783) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nincs tervben (sőt nyilatkoztak, hogy nem akarják), szóval Win10 only.

(#69785) _Atesz válasza quailstorm (#69784) üzenetére


_Atesz
addikt

Ok, köszi. Szomorú azért, nem tetszik a W10.. Ez van. :(

(#69786) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Sziasztok!
Az ez a gépnél elvesztek a hálózati eszközök (kinyitható fül). Ugye vannak a mappák, aztán eszközök és meghajtók, és utána voltak a hálózati eszközök (volt egy hálózati meghajtó csatlakoztatva). Most hiába csatlakoztatnám újra, mert kiírja, hogy egy ilyen már van.
Hogy tudom vissza hozni?
Előre is köszi!

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#69787) golyós


golyós
őstag

Sziasztok!

hetek óta nem tudom a windows frissíteni, az Updater kiírja pár perc próbálkozás után: 8e5e0147
Próbáltam a windows oldalán futtatni updater hibajavítót de nem segít.
Nem frissít.
Ötlet?

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#69788) Elessar67


Elessar67
csendes tag

Sziasztok!

Dell Inspiron laptopom van, Win 8.1-gyel.
Az a problémám, hogy hétvége óta semmilyen módon nem látja a mobilomat (USB, Bluetooth). Minden más USB eszközt továbbra is gond nélkül felismer (nyomtató, külső winchester, pendrive-ok, egér).
A telefonnal nincs baj, mert a munkahelyemen több PC is felismerte ugyanazzal a kábellel (driver nélkül!), amivel itthon csatlakoztatom a laptophoz.
Már a rendszergazdánk is rajta van az ügyön (jó szakember, tőle vettem a gépet), de még nem sikerült megoldania. Alaposan átnézte az eszközkezelőt, telepített, és leszedett drivereket, javított hibásan működő eszközöket. Telepített, drivert a telefonhoz is (LG G4), de továbbra sem látja a gép, valamint nem látja a régi telefonomat sem, pedig korábban azt is látta.
A rendszergazdánk azt mondta, hamarosan tüzetesebben átnézi a gépet, őt sem hagyja nyugodni a dolog.
Addig is van valakinek valamilyen ötlete?
Bosszant a hiba, mert nagyon sok képet készítek a telefonnal, és nekem egyszerűbb így feltenni. (Bár Google Drive-val továbbra is fel tudom.)

Samsung Galaxy Ace, Galaxy S3 Mini, LG G4 Huawei Mate 20 Pro

(#69789) zkiss0 válasza zkiss0 (#69782) üzenetére


zkiss0
tag

Sziasztok!
Saját kérdésemre a válaszom: Telepítő CD-vel lehet, USB-vel nem, Windows 10-ből nem engedi, mert újabb verzió van a gépen.
Üdv!

Windows XP, mert megérdemled! :-)

(#69790) Keef_Lee válasza quailstorm (#69774) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Szia! Mivel OBS-t kened-vágod, légyszíves írd le, hogy VHS digitalizáláshoz milyen beállításokat ajánlanál. Amit próbáltam: 10000 kb, 50 fps, 720*576 PAL, (utána ezt tömörítem majd)
A szűrőkkel van a legnagyobb gondom. Zajcsökkentés, audio remek, de videonál nem tudom úgy beállítani, hogy ne legyen szőrös a széle. Van ebben egyáltalán deinterlace filter? (A classic OBS-ben van, de az directx hiány amiatt nem megy. A 17.02-ben nem találom.)

(#69791) quailstorm válasza Keef_Lee (#69790) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Tekintve, hogy én gameplayt veszek fel vele, mint a legtöbb ember, fogalmam sincs a deinterlace filterről. Az biztos, hogy a bitráta emelése tovább nem hozna semmit.

VirtualDub-ban van utólag deinterlace filter. Egyébként nekem a legtöbb munkám Grabster AV250-nel és valami MSI Digivox csodával készültek. Egyrészt Ulead Video Studio 7. Másrészt ArcSoft ShowbizDVD 2.
Ezekkel vettem fel, interlace az nem tűnik el sose, asszem ArcSoftosban volt filter rá.

De úgyis az lesz, hogy utólag kell végigtolni rajta egy szűrőt. utolsó hozzászólások

Látom már a saját topicjában próbálkoztál és a legolcsóbb fosod van. Azzal nagy csodát nem lehet tenni, ha működik (kép hang van és 576i), akkor már örülni kell. Nem mintha az általam felsorolt kettő vakarcs túlzottan jobb lenne, és azokat is XP-n kellett használnom a régisége miatt...

(#69792) Keef_Lee válasza quailstorm (#69791) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Jaja, egy trotty... Nem is csodát várok tőle. A saját szoftvere is trutyi. Az OBS-el viszont elértem azt, hogy úgy capture-lek, hogy közben crop-olom a széleit, ezt a sajátja nem tudja. Aztán utólag vágom, tömörítem. De nem tud normális minőséget, még olyat sem, mint amit hozzáadtak. A filterek is összesen csak 6 db van, görgetés, stb. Pedig a 17.0.2 fájlrendszerében ott vannak a szűrők. De ezt a beállításokban egyáltalán nem találom. Próbáltam OSB hardveres támogtás állítását is, az sem jobb.

(#69793) quailstorm válasza Keef_Lee (#69792) üzenetére


quailstorm
nagyúr

szerintem jobban jársz, ha felveszed az elérhető legjobb minőségben és utólag deinterlaceled

(#69794) Keef_Lee válasza quailstorm (#69793) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Azt akarom már egy ideje, de OBS-el felvéve, deinterlace-s tömörítéskor is olyan mintha interlaces maradna.

(#69795) golyós


golyós
őstag

Erre senki? [link]

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#69796) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Halihó, üdv Mindenkinek.

Feltettem egy Win8.1-et a gépemre.

"nem megfelelő a biztonságos rendszerindítás konfigurációja" üzenet a jobb sarokban.

- Secure Boot - Enabled
- Telepítés UEFI-ben történt.

Hol a hiba?

Gép:

Gigabyte H81M-D2V
Intel Pentium G3250
4GB memória
120GB Kingston UV400

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#69797) westlake


westlake
félisten

Ne várjátok ma a frissítéseket, semelyik Windows-hoz. Valami komolyabb bugot találtam a srácok. Majd jönnek valamikor a hónapban a frissítések.

Play nice!

(#69798) zoo8800 válasza westlake (#69797) üzenetére


zoo8800
veterán

Köszi.
Fura is volt, hogy nincs semmi frissítés

rip and tear, until it is done

(#69799) cigam válasza Graphics (#69796) üzenetére


cigam
félisten

Ezt olvasd át. Ha jól látom, csak az "update rollup 2887595"-re van szükséged.

Keef_Lee
Oké, hogy 50 fps, de p, vagy i?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#69800) teo77


teo77
őstag

Kedves fórumtársak!
Szeretnék egy Windows 8-at le álltalánosítani. Azaz szeretném azt megcsinálni, hogy egy teljesen tiszta windows 8-at kapjak úgy, hogy a jelenleg rajta lévő programokat (amiket én telepítettem fel rá utólag) is rajta hagyja, de ezeket is úgy, hogy mintha install után nem indítottam volna el őket. Szóval szeretnék egy default win 8-at a most rajta lévő programokkal, de azok is defaultban legyenek. És szeretném a drivereket is megtartani, hogiy ne kelljen vadásznom őket install után.
Lehetságes ez? Ha igen, hogyan Köszönöm szépen!

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.