Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70351) Maszi65 válasza Joker88 (#70350) üzenetére


Maszi65
csendes tag

Win+R billentyű, futtatásba írd be: netplwiz
Vedd ki a pipát "A számítógép használatához jelszót és felhasználónevet kell megadni. Alkalmaz. Ekkor beugrik egy ablak, ott add meg a jelenlegi jelszavad kétszer. OK. Kész.

Karoly

(#70352) csiki_92


csiki_92
aktív tag

Sziasztok!

A Windows update-el akadt egy kis problémám. Augusztusban lett apu laptopjára telepítve egy jogtiszta Win 8.1, aznap feltelepített 3 frissítést, azóta viszont egyet sem talál. Be van kapcsolva az autómatikus frissítés, de kézzel rákeresve sem talál semmit. Tegnap este olyan 8 körül elindítottam a keresést, reggel 8-kor még mindig csak keresett. Tud valaki erre valamilyen megoldást?

Előre is köszönöm!

(#70353) intensa_man


intensa_man
tag

Sziaszttok!
Letöltő gépet csináltam egy netbookból, amin jogtiszta 8.1 fut. Szépen megy minden, egy dolgot kivéve. Az USB-n keresztül csatlakoztatott HDD-t folyton leválasztja, amitől persze megfekszik a torrent kliens. Próbáltam az energia gazdálkodásban kikapcsolni a merevlemezek, és az usb-k, de nem értem el eredményt. Ha hosszabb ideig nincs le/fel töltés, leválasztja az eszközt. Ha valamiért piszkálom, úgy viselkedik, mintha akkor dugtam volna be a külső HDD-t.


Mit kellene még beállítanom, hogy ne válassza le a HDD-t?

Köszi!

(#70354) Blue Eagle válasza csiki_92 (#70352) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Még mindig "barátod a Google"

(#70355) intensa_man válasza intensa_man (#70353) üzenetére


intensa_man
tag

Upgrade: Ha seedel, akkor is leválasztja...

(#70356) cigam válasza Blue Eagle (#70354) üzenetére


cigam
félisten

+ Az összefoglalóban is ott a megoldás.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#70357) intensa_man válasza intensa_man (#70355) üzenetére


intensa_man
tag

[SOLVED]
A megoldás látszólag az lett, hogy az eszközkezelőben kivettem a pipát innen:

Hátha később jó lesz valakinek...

(#70358) cocka


cocka
veterán

Sziasztok!

Tud valaki olyan programot vagy egyéb hacket, amivel a Windows 8.1 felületét át lehet szabni a klasszikus XP nézetre vagy legalább olyat, ami a meglévő Aero témákat engedi átszínezni és/vagy betűtípusokat módosítani?

Találtam egy msstyles mókolót és átírtam egyetlen egy színt benne, eredmény: gyakorlatilag összeomlott a felület.

Aztán találtam olyat, ami képes klasszikus nézetet varázsolni (valami classictheme.exe) de ez csak akkor működik, ha nincs fenn a classic shell. Ráadásul a classictheme-mel működésbeli anomáliák is előjönnek, mert pl. a kezdőképernyős gombot meg felületet tönkreteszi.

Nincs valami normális működő megoldás?

Ettől a default Segoe UI fonttól is nagyon szívesen megszabadulnék mondjuk egy Microsoft Sans Serif javára, de a registry mókolás során se enged mindenhol betűtípust módosítani.

Van itt esetleg szakértő a témában?

(#70359) intensa_man válasza intensa_man (#70357) üzenetére


intensa_man
tag

Hát, mégsem. Mindaddig, amíg megy a seed, él a kapcsolat. Ahogy viszont semmit nem seedel, 3 perc mulva leválasztja az eszközt. :( Szóval a feladat továbbra is adott. Hogyan lehet a 8.1-et rávenni, hogy akkor se válassza le az USB-s eszközt, ha látszólag nem csinál semmit.
Amit próbáltam:
- USB gyökérhub leválasztásának tiltása energiagazdi miatt az eszközkezelőben.
-Energia gazdálkodási spec beállításokban a merevlemezek, és az USB energia gazdálkodási beállításaiban maximum teljesítmény beállítva.
Jobb az eredmény, hiszen ahogy több a seedelni való torrent, kisebb az esély, hogy a külső HDD nincs használva, de nem az igazi. Valami olyan beállítás kellene, ami teljes kihasználatlanság esetén sem engedi leállni a külső HDD-t...

Köszönöm!

(#70360) cigam válasza intensa_man (#70359) üzenetére


cigam
félisten

Eseménynaplót nézted? Miket telepítettél, "tuningoltál" rajta? Merthogy alapból magától nem választja le.
Külső tápos merevlemez? Nem lehet, hogy kevés energiát kap?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#70361) intensa_man válasza cigam (#70360) üzenetére


intensa_man
tag

2,5" Sata-USB átalakítóval HDD. Valszeg a HDD elmegy aludni, ezért nem találja a utorrent. Frissen telepített 8.1, semmi gányolás. Most próbálom szoftveresen, sentinellel tiltani az alvást....

(#70362) cocka válasza intensa_man (#70361) üzenetére


cocka
veterán

Energiagazdálkodási beállításoknál is ki lehet kapcsolni nem?

(#70363) King Unique válasza intensa_man (#70359) üzenetére


King Unique
titán

Az, hogy inaktivitásban alvó módba vált-e, az nemcsak a Windowstól, hanem magától az USB-s háttértártól is függ. Pontosabban a benne lévő chip, illetve firmware beállításaitól. Ha utóbbiak nem támogatják az alvó módot és / vagy a leválasztás utáni leállítást, akkor egyáltalán nem is fog leállni. Max a gépet kikapcsolva, az USB-kábelt kihúzva stb. Továbbá van különbség az alvó mód és az adatkapcsolat random megszakadása között is.

Az alvó mód normál esetben csak akkor lép működésbe, amikor X percig semmi nem használja az eszközt, nincsen rajta semmilyen lemezművelet. Tehát letöltésnél és seedelésnél nem szabadna. De ott van pl. a HDS, amelynél a megfelelő sorszámú lemezre beállítva a lemezek leállásának akadályozása funkció használható az alvó mód tiltásához. Illetve a regisztrált változatban az APM átállítása. Valamint, ha telepítve van a program és állandóan fut, akkor alapértelmezetten az is 5 percenként hozzáférést intéz a lemezekhez. Nálam pl. pont ezért sokszor nem is mennek alvó módba a külső HDD-k, mert a gyári inaktivitási értékük 10 perc. Vagyis, ha HDS rendre 5 perc után hozzájuk nyúl, akkor már nem fognak készenléti állapotba váltani.

[ Szerkesztve ]

(#70364) intensa_man válasza King Unique (#70363) üzenetére


intensa_man
tag

Igen, én is a HDS-t próbálom most. Beállítottam az alvás tiltását. Most teszt időszak van. :D

(#70362) cocka
Természetesen ott kezdtem.

(#70365) Drachoo válasza Blue Eagle (#70334) üzenetére


Drachoo
senior tag

Szia! Tegnap kaptam egy üzenetet a Microsoft ügyfélszolgálattól, hogy a hibát megszüntették. Kipróbáltam és valóban. Végre be lehet jelentkezni a Microsoft fiókkal.

szerk: friss telepítéssel próbáltam ki...

[ Szerkesztve ]

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#70366) intensa_man válasza intensa_man (#70364) üzenetére


intensa_man
tag

Kiderült, hogy a SATA to USB átalakító volt a ludas... :W :W :W

(#70367) Blue Eagle válasza Drachoo (#70365) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Szia! Igen, magam is észleltem. Nem is tudom mi tartott nekik ennyi ideig? Talán kivette náluk mindenki az éves szabit?

(#70368) Drachoo válasza Blue Eagle (#70367) üzenetére


Drachoo
senior tag

Gondolom nem különösebben volt a prioritások között... Most jött ki a win10 őszi új build, gyanítom ezért tojták le magasról.

[ Szerkesztve ]

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#70369) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Jól látom, hogy a legújabb OneDrive frissítés nem használható 8.1-en? Ugyanez a frissítés megy Win10 és Win7 alatt is, de 8.1 alatt kiírja, hogy használjam a beépítettet.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#70370) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Hálózati meghajtó betűjelét meg lehet változtatni utólag? Ha igen hogyan?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#70371) kispx válasza ArthurShelby (#70370) üzenetére


kispx
addikt

(#70372) ArthurShelby válasza kispx (#70371) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Magyarán nem lehet.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#70373) VoidXs válasza ArthurShelby (#70370) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Leválasztás, majd csatlakoztatás újra.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#70374) amstro555


amstro555
tag

Sziasztok! Noteszt win8.1-el együtt vettem, vinyó kuka lett. Próbálom a Windows Media Creation Tool segítségével letölteni a 8.1-es win-t, de 0%-ról nem mozdul el a letöltés. Tapasztalt valaki már ilyet? Van egyéb módszer? Az 5x5-ös aktiváló jelszót honnan szerezzem be? Nincs a gép alján lévő matricán sem :(
Az miért van, hogy nem hajlandó USB-ről boot-olni a notesz? Ilyen előre telepített gépeknél ez nem lehetséges? Nem tudok rá felrakni egy linuxot?
Köszi!

(#70375) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Ismerősöm szeretné feltenni a gépére a windows 8.1-et de sajnos nem tudja.
Ezt írja ki.[kép] [kép] A winyót dinamikusnak látja és nem is engedi átkonvertálni. Miért nem, mi a megoldás erre ?
Vagy a biosban nem lenne valami jól beállítva ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#70376) cocka válasza amstro555 (#70374) üzenetére


cocka
veterán

Az miért van, hogy nem hajlandó USB-ről boot-olni a notesz?

Szerintem azért, mert ahhoz alapvetően a legacy BIOS-féle CSM bootolás kell. Meg ha jól rémlik a linuxok bootolásához is. Persze attól függ, hogy hogy van megformázva a pendrive, mert ha jól rémlik már a Rufus is képes UEFI kompatibilis boot pendrive-ot kreálni, de legbiztosabb, ha a bootolás idejére CSM-re állítod a gépet.

CSM

Másrészt nekem volt már olyan laptoppal dolgom, amin szintén windóz 8 volt és csak úgy tudtam kikapcsoltam a secure bootot, ha a windózból léptem ki az UEFI-s BIOS-ba. Szánalmas, de így volt. Mondom és ha nincs windóz, akkor nem tudsz bebootolni semmit? LOL

Meg egyes BIOS-okban még Microsoft marhaság is van, mint opcionális booteszköz. Az nem tudom mire jó, ennyire nem ástam magam bele. Én örülök, hogy legalább a saját gépem nem UEFI-s.

Van egyéb módszer?

Van, átküldöm az isot, ha érdekel. 64 bites vagy 32 bites kell?

(#70377) amstro555 válasza cocka (#70376) üzenetére


amstro555
tag

64 bites kellene, köszönöm! Az aktiválós történet sem kerek még, mert a gépen lévő matricán nincs rajta...

(#70378) King Unique válasza amstro555 (#70374) üzenetére


King Unique
titán

A 8.1-hez az az MCT kell, amit innen lehet letölteni. Mert van külön MCT a 10-eshez is, amit innen. De egyébként az ISO-fájl letöltéséhez és a telepítési adathordozó elkészítéséhez vannak egyéb opciók is, amik ugyanúgy használhatók W8.1 esetében is. Ha a boot mód jól van beállítva, a megfelelő boot eszköz van kiválasztva és a pendrive-ra is megfelelően lett kiírva az ISO, akkor annak márpedig bootolnia kellene. Az újabb laptopoknál pedig eleve nincsen matrica rajta a termékkulccsal, hanem az UEFI-be van "égetve" és a Windows is onnan olvassa ki. Illetve ennek köszönhetően a rendszer is automatikusan beaktiválódik.

(#70376) cocka:
A CSM mód inkább a W7-nél lehet szükséges, mivel az az UEFI-s bootolást nem támogatja teljes körűen. Főleg laptopoknál okozhat ez gondot (példa). Ellenben a W8.1 már rendesen támogatja az UEFI-t, a W10 meg pláne. A Linuxokat szintén lehet EFI módban bootolni és telepíteni. Max. egyes disztróknál a Secure Boot kikapcsolása fontos, mert nincsen digitális aláírások. De pl. az Ubuntu, Mint és Fedora esetében az is OK.

(#70375) Directors:
Hogyan próbáltad átkonvertálni? Ahhoz eleve a DiskPart kell, vagy esetleg manuálisan törölni az ablakban az összes partíciót, ha engedi. De mindkét módszer destruktív, vagyis törlik a partíciókat és az adatokat! Adatvesztés nélkül csak külső programok tudnak dinamikus lemezt alaplemezzé konvertálni (példa). Viszont azok rendszerint fizetősek.

[ Szerkesztve ]

(#70379) cocka válasza amstro555 (#70377) üzenetére


cocka
veterán

A King Unique által linkelt helyről származik ez az iso, mégpedig úgy, hogy ha XP-ről töltöd be az oldalt, mert akkor nincs bohóckodás a Media Creation Toolal, ami alsó hangon egy fél óra, annyi idő alatt legalább kétszer lejön az iso.

[link]

(#70380) Directors válasza King Unique (#70378) üzenetére


Directors
senior tag

Nincs semmi fontos adat rajta.
Akkor megcsinálom a formázást a DiskPart-al.

Köszi! :R

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#70381) amstro555


amstro555
tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget! A letöltés a MS oldaláról változatlanul nem indul el. A másik működik. Szerdán megírom, mire jutottam.

[ Szerkesztve ]

(#70382) cocka válasza amstro555 (#70381) üzenetére


cocka
veterán

Egyébként ugyanúgy letölthető az iso linux alól is, csak most valami probléma van, mert még a windóz 10-es isot sem engedte letölteni. Azt hittem, hogy azért trükköznek a 8.1 iso elérhetőségével, hogy mindenki a 10-et töltse, de nem.

(#70383) forzaroma


forzaroma
tag

Sziasztok!
Nem tudom OFF-e ez itt, de hátha valaki tud segíteni:
Egy rokon nem tudja használni a gépét, elvileg jelszó nélkül lépett be mindig a windowsba, de most kér jelszót és fogalma sincsen mit adott meg anno. Gondolom valamit elállíthatott, de nincsen senki aki tudna segíteni, ezért fordulok hozzátok, bár az sem biztos h win 8 van rajta. Egy idősebb bácsi, ő tényleg csak böngészni használta és ilyen "részletekkel" nem foglalkozott mi az op.rendszere. Nem tudom számíte,de egy Lenovo T510 gépről van szó.
Valakinek van ötlete mit kellene csinálni, hogy tudjak neki segíteni?
Előre is köszi!

Ez a kép ami megjelenik a bekapcsoláskor, az ablak akkor ugrott fel amikor az új jelszó megadására kattintottam.

Realme GT2

(#70384) cocka válasza forzaroma (#70383) üzenetére


cocka
veterán

Ne barmold szét új jelszóval, ha nem muszáj.

Ez most itt szerintem prohardveren nemkívánatos téma, de azért leírom: Konboot vagy Offline NT Password a megoldás.

Ha a jelszót szeretné megőrizni és jelszó nélkül akar belépni, akkor Konboot.

Ha törölni szeretné a jelszót, akkor pedig Offline NT Pass.

De szerintem ha új UEFI-s laptopja van, akkor mindenképp érdemes bekapcsolni vagy átállítani a CSM-re, hogy ezeket egy pendrive-ról be tudja bootolni. Meg secure bootot és társai marhaságot kikapcsolni, különben kb. azonnal mindig a windóz 8 fog bejönni.

A BIOS-ba való belépés trükkjét pedig mindig az adott gyártótól kell megkérdezni.

(#70385) King Unique válasza forzaroma (#70383) üzenetére


King Unique
titán

A screenshot alapján egyértelműen Windows 8.x. Az az új jelszó megadása opció pedig csak akkor működik, ha előzőleg készítve lett jelszókiadási lemez (példa). Aztán, ha a fast startup alapértelmezetten be van kapcsolva, akkor eleve a Windows 8 fog elindulni és nem lehet belépni a BIOS-ba. De, ha a bejelentkezési képernyőn az újraindítás opciót választva már igen. Illetve a Shift + újraindítás is opció a speciális rendszerindítás eléréséhez (leírás).

Az ilyen-olyan trükközéses, megkerüléses megoldások megtárgyalása pedig nem megengedett téma itt a fórumon! Más említett pár lehetőséget, de ezeket tovább ragozni nem kellene...

[ Szerkesztve ]

(#70386) forzaroma


forzaroma
tag

Köszi a válaszokat!
Mivel én tényleg csak felhasználói szinten vagyok ezért amit írtatok annak egy része nekem kínai, de megpróbálok segíteni neki!

Realme GT2

(#70387) #27216896


#27216896
törölt tag

Vettem egy esprimo 720-at, állítólag biosból aktiválja a 8.1 pro-t. Nagy nehezen elindult a telepítő, de sem az SSD-re, sem a HDD-re nem enged telepíteni.... :U

(#70388) #27216896 válasza King Unique (#70385) üzenetére


#27216896
törölt tag

"A Windows nem telepíthető erre a lemezre. A kijelölt lemez MBR partíciós táblát tartalmaz. Az EFI alapú rendszerekben a Windows csak a GPT lemezekre telepíthető."

Ez egy 60gigás SSD lenne.... :W

(#70389) King Unique válasza #27216896 (#70388) üzenetére


King Unique
titán

A hibaüzenet egyértelmű, vagyis UEFI boot mód van beállítva, aminél nyilván nem lehet MBR lemezre telepíteni, mert eleve GPT kell hozzá. Nincsen ebben semmi meglepő.

Tehát egyik opció törölni a lemezt a telepítővel grafikus felületen, vagy parancssorban a DiskPart segítségével. De mindkét módszer destruktív, vagyis törli a teljes lemez tartalmát! Adatvsztés nélkül csak külő programok tudják megcsinálni (példa). Másik opció átállítani a boot módot Legacy-ra és akkor már lehet MBR lemezre telepíteni a Windowst.

[ Szerkesztve ]

(#70390) #27216896 válasza King Unique (#70389) üzenetére


#27216896
törölt tag

De, ha nem UEFI módban, akkor nem indul a telepítő el...gpt az vmi file rendszer? Konvertálni kell az ssd-t?

Így?

"Amikor eljut a telepítő a particionálás részhez, akkor törölj minden partíciót a lemezről Ezután erre az üres területre irányítsd a telepítést. Ha minden rendben van, akkor a telepítő létre fogja hozni a szükséges partíciótípust és a rendszer telepítése számára a megfelelő lemezstruktúrát (partíciókat) is kialakítja.

Ha így nem menne, akkor a partícionálás részben nyomd meg a Shift+F10-et.
Ezután a parancssorba pötyögd be a következő parancsokat, természetesen soronként, parancsonként entert ne felejtsd el megnyomni.

diskpart
list disk
select DISK 0
clean
convert gpt
exit

A DISK 0 az a lemez, amelyikre telepíteni szeretnél. Erre ügyelj, mert a clean parancs ennek a lemeznek a tartalmát fogja törölni a következő parancs pedig ennek az MBR szektorát alakítja át GPT partíciós táblává. "

[ Szerkesztve ]

(#70391) King Unique válasza #27216896 (#70390) üzenetére


King Unique
titán

A Windows 8.1/10 ISO-knál akár az ISO-fájl tartalmának átmásolása is elég egy FAT32 fájlrendszerű pendrive-ra, aminél Legacy & UEFI módban egyaránt bootol a telepítő. Annál át lehet állítani a boot módot és nem kell újra kiírni. De, ha olyan programmal történt a kiírás, ami pl. GPT-t állít be a pendrive-on, akkor az nyilván nem fog Legacy módban elindulni. Az MBR / GPT pedig egy partíciós tábla és még leírást is linkeltem az utóbbihoz, ha esetleg nem lenne egyértelmű. Ahogyan a törlés is le volt írva, linkelve stb. világosan. Tehát vagy manuálisan, vagy a DiskPart segítségével. Utóbbinál egyébként elég a clean parancs is és nem feltétlen muszáj utána a convert gpt, mert a telepítő a szabad terület kijelölése + továbblépés után eleve létrehozza a partíciós táblát, a szükséges partíciókat stb.

[ Szerkesztve ]

(#70392) #27216896 válasza King Unique (#70391) üzenetére


#27216896
törölt tag

Köszönöm, sikerült!!! :R

(#70393) cocka válasza King Unique (#70391) üzenetére


cocka
veterán

Inkább úgy mondanám, hogy az MBR és a GPT mindkettő egy-egy séma, ami alapján a partíciós tábla létrejön. Szóval igazából egyik sem maga a partíciós tábla. De ez csak afféle zárójeles megjegyzés.

(#70394) King Unique válasza cocka (#70393) üzenetére


King Unique
titán

Ja, lehet rajta lovagolni, hogy most a partícióstílusok, partíciós séma, vagy a partíciós tábla megnevezést használjuk. Hivatalos leírásokban, vagy éppen programoknál is akad példa egyikre és másikra egyaránt.

(#70395) ArthurShelby válasza cocka (#70393) üzenetére


ArthurShelby
addikt

És melyik jobb és miért?
Azt tudom, hogy az mbr a régebbi a "legacy", nekem is ez van beállítva.
A gtp "uefi" mód mivel jobb, azon kívül, hogy újabb, ezért a kompatibilitása is rosszabb (így talán több gond lehet vele)? Szóval miben jobb a gtp?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#70396) King Unique válasza ArthurShelby (#70395) üzenetére


King Unique
titán

Ha bővebb infó kell az UEFI-ról, akkor van az interneten számos leírás, köztük akár magyar nyelvű is. Ilyen pl. az UEFI, jelenkorunk grafikus interfésze cikk. Ahogyan a GPT előnyei az MBR-rel szemben pl. ITT is fel vannak sorolva.

Egyébként a Legacy BIOS-nak nagy jövője már nincsen, mert pont nemrég volt cikk arról, hogy állítólag 2020-ban az Intel (is) megszünteti a támogatását.

[ Szerkesztve ]

(#70397) cocka válasza ArthurShelby (#70395) üzenetére


cocka
veterán

Hát igen, kb. 2 teráig tök mindegy, bár nekem pl. a médialejátszó is felismeri a kisebbeken is a GPT-t, szóval tök mindegy.

2 tera felett meg már csakis GPT jöhet szóba.

(#70398) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Win 8.1-et lehet úgy installálni, hogy ne hozza létre azokat a pici boot partíciókat?
Vagy legalábbis ne azon a meghajtón, ahol a C: van.
Másik SSD-n lenne linux is, és azt szeretném, ha azon lennének ezek a töltelék cuccok.

Kössz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#70399) King Unique válasza Bici (#70398) üzenetére


King Unique
titán

A másik topikban már kérdeztél ez ügyben és akkor a válaszban világosan le volt írva a lényeg, ha esetleg elkerülte volna a figyelmet. Ezeket nem véletlenül hozza létre a Windows-telepítő és nyilván szükségesek a rendszer megfelelő működéséhez, pláne az EFI-rendszerpartíció. Normál esetben pedig az az ideális, ha a rendszerlemezen vannak és nem szétszórva itt-ott más lemezeken (példa). Sőt, általában az utóbbi miatt szokott gond lenni...

[ Szerkesztve ]

(#70400) Bici válasza King Unique (#70399) üzenetére


Bici
félisten

Köszi!

Emlékszem a korábbi válaszra, és értem, hogy szükségesek ezek, és azt is, hogy a linux tudja használni a Win ilyen partícióit.
Arra viszont pont nem adott választ, hogy lehet-e másik lemezre rakni ezeket.
A mostani hsz-ed már közelebb vitt a megvilágosodáshoz. :D

Az még hiányzik a teljes képhez, hogy az egy windows specialitás, hogy a rendszer lemezen kell lennie ezeknek a partícióknak? Mert ha jól tudom, a linux műxik más lemezen lévő efi particióval is.

Illetve akkor az lenne az igazi, ha felrekom egyik lemezre a windows-t, és amikor a másikra telepítem a linuxot, akkor a windows-os lemezen lévő efi particiót mountolom fel /boot/efi-re?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.