Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70551) Technoman válasza King Unique (#70550) üzenetére


Technoman
őstag

:R

(#70552) mzso


mzso
veterán

Helló!

Egy rossz kábel (Ami nem a rendszer meghajtónál van) esetleg megbolondíthatja a windows úgy hogy minden befagy és szopok az adatveszteséggel? Már vagy kétszer beszoptam olyankor amikor rá volt dugva (online) egy Sata-s vinyó a gépre. (hot swap bekapcsolva a biosban)

Más:
Elvileg a AMD ryzen alapon (nem hivatalosan) működőképes a windows? Mert az előbbiek után megpróbáltam frissíteni a chipset drivert (amiből csak win7-es és tizes van), de KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE kékhalál lett a jutalmam és azóta nincs USB-s billentyűzet és egér sem. Be kellett dugnom egy régi ps2-es billentyűzetet, hogy tudjak bármit is csinálni...
Azóta sem tudok újra chipset drivert telepíteni. A régi (ami fent volt) megáll a végtelenségig telepítés közben...

(#70553) Norbi887


Norbi887
aktív tag

Sziasztok!
Valaki tudna mondani valamit arra, hogy miért kapok egyes programoknál ucrtbase.dll hibát (tiszta 8.1 telepités után) :F
Pl.: Payday 2 nevü játéknál kapok erre vonatkozóan hibát, illetve Origin-ben sem tudok semmit telepiteni a játékaimból. :F :(

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#70554) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Adott 2 laptop, mindkettőn 8.1 pro.
Az egyiknél, ha bedugom a hdmi-t (rajta a tv-vel) akkor a laptop eszközkezelőjében megjelenik a tv mint hangkimenet, a másiknál nem (és így a hangot nem is küldi ki hdmi-n keresztül). Hogy lehetne megcsinálni, hogy a másik laptopon is megjelenjen és kimenjen a hang?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#70555) Sub-ZeRo válasza ArthurShelby (#70554) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Driver csere, vagy ilyesmi?!

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#70556) b76beci


b76beci
csendes tag

Kedves Fórumtársak!!

Van egy kis problémám a beállításokkal. Böngészőnek a google Chrome-ot használom és valamit biztos elnyomhattam mert megváltozott a megjelenítési kép a következő módon:

Régen ha kerestem példáúl képet az így jelent meg most pedig így jelenik meg:

Azért gondolom hogy windows beállítás mert kipróbáltam Operával is és ott is ugyan így jelenik meg. Próbáltam a Chrome-ot újratelepíteni de az sem segített ötleteket tanácsokat köszönöm.

(#70557) zolee001 válasza b76beci (#70556) üzenetére


zolee001
őstag

Nem tekertél el semmit, a google szüntette be a régi modszert jogi problémák miatt
De vissza lehet kapcsolni ha rékeresel

(#70558) b76beci válasza zolee001 (#70557) üzenetére


b76beci
csendes tag

Valaki tud benne segíteni hogy hogyan kell a régi nézetre visszaállítani?? Köszönöm a válaszokat.

(#70559) ArthurShelby válasza Sub-ZeRo (#70555) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Jól működik egyébként a hangdriver, szóval nem indokolná.
Lassan már azon gondolkozom, hogy valami progival átviszem a drivert és telepítem, és akkor hátha jó lesz.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#70560) Sub-ZeRo válasza ArthurShelby (#70559) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nincs tiltva akkor a másik gépen és rejtetté van téve? Ugyan ott a hangkimenetnél kell keresni, jobb gombbal.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#70561) pn4hvq válasza b76beci (#70556) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Futtass le egy Malwarebytes-os keresést. Én akkor találkoztam ilyennel, mikor valami kártékony dolgot sikerült beszereznem a gépre. Az előbbi programot lefuttatva és a talált dolgokat karanténba téve megjavult.
Ja igen, nyomj egy alt+tab-ot én nézd meg, hogy látsz-e egy installshield elnevezésű "üres ablakot", nekem ez volt az árulkodó jele.
Amúgy ezt találta: Hijack.AutoConfigURL.PrxySvrRST.

(#70562) ArthurShelby válasza Sub-ZeRo (#70560) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Amelyiken működik leválasztott állapotban nem látni sem a lejátszóeszközök között (be van kapcsolva a leválasztott eszközök és a letiltott eszközök megjelenítése), sem az eszközkezelőben.
Így valószínűleg a másiknál sem működne :( .

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#70563) mzso válasza zolee001 (#70557) üzenetére


mzso
veterán

Nálam most is átvált a rendes képkeresőre. Lehet, hogy csak Chrome-on van így? (Még Chromium-os böngészőkön is jó)

(#70564) b76beci válasza ArthurShelby (#70562) üzenetére


b76beci
csendes tag

Kedves pn4hvq!!

Nálad a pont valóban úgy volt minden ahogy leírtad :( Egy malwarebytes tisztítás megoldotta a problémát köszönöm a segítséget :)

(#70565) tupacamaru válasza tirszin (#70505) üzenetére


tupacamaru
veterán

Nem tudom hogy válaszoltak-e már....
Vezérlőpult-> Rendszer és biztonság-> Rendszer-> Speciális rendszerbeállítások-> Hardver fül-> Eszköztelepítés beállításai.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#70566) Energie X


Energie X
őstag

Sziasztok!

A Windows 8.1 meddig támogatja a processzorokat? Intel 8. gen-re fel lehet telepíteni?

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#70567) MeroM válasza Energie X (#70566) üzenetére


MeroM
senior tag

Persze

(#70568) DS39 válasza MeroM (#70567) üzenetére


DS39
nagyúr

feltenni lehet, de emlékszem egy olyan hírre, hogy az újabb talán 7. gen-es Intel procis gépekre a MS csak a Windows 10-hez ad ki update-t, vagyis, hogy a 8.1-nél nem jönnek majd a havi windows-frissítések.
hogy ez azóta változott-e, vagy meg lehet-e kerülni, nem tudom.

(#70569) MeroM válasza DS39 (#70568) üzenetére


MeroM
senior tag

En is 10 et használtam de szet is cseszte a gta m at :)szoval visszaaltam 8.1 re, de ha neked ez a perverziod h folyamat frissitsen...😊

(#70570) MeroM válasza DS39 (#70568) üzenetére


MeroM
senior tag

Biztonsági frissítés amúgy ugyanúgy van.

(#70571) DS39 válasza MeroM (#70569) üzenetére


DS39
nagyúr

nem perverzióm, de nem használnék olyan windowst ami nem kap még biztonsági frissítéseket sem.

szerk:
(#70570): értem, akkor azért jobb a helyzet, mondjuk azon kívül mást úgysem kap már a 8.1

[ Szerkesztve ]

(#70572) MeroM válasza DS39 (#70571) üzenetére


MeroM
senior tag

Nekem azota hibatlan a gep igaz forza igy nincs ra meg hivatalosan dx 12 se. De nem nagy érvágás egyenlore

(#70573) Energie X válasza MeroM (#70572) üzenetére


Energie X
őstag

Köszönöm!

Én is olvastam valahol, hogy a Win7 csak 6-ik genig megy fel, 7.gentől meg win10 kell. A 8.1 2023 januárig támogatott, új funkciókat nem kap csak biztonsági frissítést. A win10 meg folyamatosan változik eldugdosgatják a dolgokat máshová... Akkor kell szereznem Win8.1 licencet és mehet a buli :)

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#70574) MeroM válasza Energie X (#70573) üzenetére


MeroM
senior tag

Meg javaslott egy classic shell es hibatlan.

(#70575) Cane


Cane
őstag

Üdv!

Az Edge böngészőt kellene letöltsem de nem találtam közvetlen linket csak az MS oldalát hozza de ott nem találtam.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#70576) ArthurShelby válasza Cane (#70575) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Edge win10-hez van, nem létezik külön (max csak mókolt kétes forrású telepítők)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#70577) Cane válasza ArthurShelby (#70576) üzenetére


Cane
őstag

Ok. Köszi.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#70578) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Sziasztok!

W 8.1 lett felpakolva egy újabb genes gépre, az update időnként figyelmeztet, hogy "nem támogatott hardver" , nem támogatja a procit és emiatt nem kap biztonságos frissítéseket.
A gép csak irodai célra van használva, stabil így is, csak idegesítő hogy felugrik minden nap többször is ez az ablak. Ötlet, hogy lehetne kikapcsolni? Frissítések végleges kikapcsolásával?

(#70579) MeroM válasza (Bundás) (#70578) üzenetére


MeroM
senior tag

Müveletközpontba ki tudod kapcs9lni az értesítéseket.

(#70580) cigam


cigam
félisten

A linux miatt UTC szerint ketyeg a BIOS órája, és szeretném beállítani, hogy Windows alatt is jó időt mutasson. Az álmoskönyv(internet) szerint a registry-ben kell létrehozni egy RealTimeIsUniversal kulcsot, amit meg is tettem, mégis 2 órával kevesebbet mutat.

Kell még valami, vagy valamit rosszul csináltam?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#70581) MeroM válasza cigam (#70580) üzenetére


MeroM
senior tag

Talca jobb alul orara jobb klikk es datum ido beallits

(#70582) King Unique válasza cigam (#70580) üzenetére


King Unique
titán

A W32Time szolgáltatást is ki kell kapcsolni, ami pl. ebben és ebben a leírásban is szerepel. Utána nálam rendesen működött és nem volt +/- 2 óra eltérés egyik rendszernél sem. Az elején még a Linuxnál próbáltam állítgatni, de az nem volt eredményes. Egyébként egy másik gépen, ahol Windows 10 (1709) + Mint 18.3 dual-boot van, már nem kellett ezt piszkálnom, ott enélkül is működik rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#70583) cigam válasza King Unique (#70582) üzenetére


cigam
félisten

Oh, ez a szervíz (le)állítgatás, ez kimaradt. Köszi, így már jó időt mutat!

Igen, ez nekem is feltűnt, hogy van amelyik (az újabb kiadások?) jó időt mutatnak helyi BIOS idővel is, de 16.04 LTS xubuntu pl. nem.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#70584) nightzone


nightzone
aktív tag

Sziasztok!

Lenne 2db régebbi hibátlanul működő mini mp3 lejátszóm amiket ha usb-n csatlakoztatok a géphez a windows nem ismer fel. Nem tudok rájuk zenét másolni mert az eszközkezelő nem látja őket pedig a hátsó usb portokba vannak dugva.Telepítő cd-jük nincs, drivert csak az egyikhez találtam, azt felrakktam de pc restart után sincs változás. Tudnátok segíteni hogyan lehetne ezeket láttatni win8-al?

(#70585) ArthurShelby válasza nightzone (#70584) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Kapcsold be a lejátszót mielőtt csatlakoztatod.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#70586) nightzone válasza ArthurShelby (#70585) üzenetére


nightzone
aktív tag

Megnéztem, köszi, de sajnos úgysem lett jó. Más ötlet esetleg?

(#70587) MeroM válasza nightzone (#70586) üzenetére


MeroM
senior tag

másik géppel laptoppal megy?

(#70588) nightzone válasza MeroM (#70587) üzenetére


nightzone
aktív tag

kipróbáltam win7-es laptopon, de ott se ismeri fel.
egyébként ilyen a bemenet:

(#70589) MeroM válasza nightzone (#70588) üzenetére


MeroM
senior tag

lehet gajra ment...

(#70590) MeroM válasza nightzone (#70588) üzenetére


MeroM
senior tag

tölteni tudod ugyanezen az usb n?

(#70591) nightzone válasza MeroM (#70590) üzenetére


nightzone
aktív tag

Igen töltést felveszik.

(#70592) ArthurShelby válasza nightzone (#70591) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Másik usb kábel is megvolt?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#70593) nightzone válasza ArthurShelby (#70592) üzenetére


nightzone
aktív tag

Az még nem.

(#70594) nightzone válasza ArthurShelby (#70592) üzenetére


nightzone
aktív tag

Vadonat új a kábel egyébként. Ilyen:

Az nem lehet hogy ez nem adatkábel hanem csak töltőkábel? Már ha létezik ilyen. :F

[ Szerkesztve ]

(#70595) ArthurShelby válasza nightzone (#70594) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Létezik csak töltő kábel

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#70596) nightzone válasza ArthurShelby (#70595) üzenetére


nightzone
aktív tag

Típusszám nincs rajta úh nem lehet rákeresni(kínai). Cserélem akkor a kábelt hátha megoldódik, köszönöm :R

(#70597) pn4hvq válasza nightzone (#70596) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Én a helyedben elsétálnék egy közeli számtech boltba, és megkérném az ottani személyeket, hogy legyenek kedvesek kipróbálni a lejátszódat. Valószínűleg lesz nekik a szervizükben használatos kábelük. Ha működik, akkor pedig venni egyet tőlük.

(#70598) nightzone válasza pn4hvq (#70597) üzenetére


nightzone
aktív tag

Kiválló ötlet, köszönöm :)

(#70599) mzso válasza nightzone (#70598) üzenetére


mzso
veterán

Én előbb megpróbálnám kitakarítani az aljzatot és a dugót is.

(#70600) nightzone válasza mzso (#70599) üzenetére


nightzone
aktív tag

Megnézem, köszi!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.