Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69801) quailstorm válasza teo77 (#69800) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Szerintem ez nem lehetséges, csak ha nulláról megcsinálod, egy programot se indítasz el telepítés után, és arról csinálsz imaget.

Sysprep az drivertelenítésre való gépek közti mozgatásra, klónozásra.

(#69802) Keef_Lee válasza cigam (#69799) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Most, hogy rájöttem hogyan, éppen deinterlace, ami akkor p?

(#69803) cigam válasza Keef_Lee (#69802) üzenetére


cigam
félisten

A p a progresszív, vagy a teljes kép jele. Az i a váltottsorosság jele, ez két félképet jelenít meg egymás után

A PAL videó 2 félképből rak össze egy teljes képet. Ezt hívják interlace-nek. 50i azt jelenti, hogy 50 félképet jelenít meg másodpercenként. Vagyis amikor deinterlace-elsz, akkor 2 félképet összefűzöd, és így kapsz 25 teljes képet (25p). Ezért amikor bedigitalizálod, akkor a forrásnak megfelelő 50i módban kell felvenni.
Ha te 50p-t (50 teljes képet) veszel fel, akkor "beleégeted" a gyors mozgásoknál fellépő "recézettséget". +Mivel 50 teljes képet vettél fel, a deinterlace, vagyis a váltottsorosság megszüntetése is értelmét veszti.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#69804) kanál01


kanál01
tag

Sziasztok!

Munkahelyi gépem "vadonatúj, 2hónapos, (Win 8.1, 2016 Office csomag, 8Gb ram, Int.Vga, 1000Gb Hdd, ca 35gépes hálózatba kötve saját ottani szerverrel) már az elejétől a következő hibákat produkálja:
- a héten 1-2x magától újraindul a gép ("összeomlott)
- 3-4x a word, excel magától újraindul naponta
- 4-5x az outlok újraindul naponta
- mozilla böngészőt használok, napi 2-3x újraindul
(összeomlás után mindegyik)

De maga a gép gyors, semmi más olyan oldalt nem nyitottam meg, más hibát nem produkál.

Készen "kaptam a gépet", számtech boltba telepítették, én csak 7Zip és Winrar tettem rá, semmi mást.
1x a múlt héten HDD és Ram tesztet lefuttattak, az nem mutatott semmit.
Időközbe int. VGA drivert frissítettem, de előtte is csinálta ezeket, utána is.

Ezekből a tünetekből, ha valaki adna tippet, mi(k) lehet a gond, nagyon megköszönném! :R :R :R

(#69805) szabonagyur válasza kanál01 (#69804) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ezt így nem lehet... lehet:
1. Driver hiba
2. Hardver hiba

Stb.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#69806) cigam válasza kanál01 (#69804) üzenetére


cigam
félisten

teljesen legális, licence-el, stb? Meglepő, hogy csak úgy engednek telepíteni bármit. pl. winrar-t.

Mivel tesztelték, mennyi ideig?

Eseménynaplóban nincs ráutaló bejegyzés?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#69807) kanál01 válasza cigam (#69806) üzenetére


kanál01
tag

Szia, teljesen legális, és a számtechos srác mondta, hogy ezeket felrakhatom(Winrar próba mondjuk)

sajnos nem láttam, 7végén volt szervízbe, mit teszteltek rajt,
csak hogy Hard Disk Sentinel rajt van utána már+mondták a 2 tesztelést

bocs, hogy ezzel rabolom az időtöket, ebből így tényleg nehéz megmondani, egy eseménynaplóm van így kéznél, excel összeomlás

csak gondoltam rákérdezek, hátha ilyen tünetekkel valakinek ismerős, de lehet hardver és szoftverhiba is ez

A hibát okozó alkalmazás neve: EXCEL.EXE, verzió: 16.0.7571.2109, időbélyeg: 0x58644c56
A hibát okozó modul neve: mso40uiwin32client.dll, verzió: 0.0.0.0, időbélyeg: 0x586391ab
Kivételkód: 0xc0000005
Hiba pozíciója: 0x0006808c
A hibát okozó folyamat azonosítója: 0x129c
A hibát okozó alkalmazás indításának időpontja: 0x01d28765fb2210ff
A hibát okozó alkalmazás elérési útja: C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\Root\Office16\EXCEL.EXE
A hibát okozó modul elérési útja: C:\Program Files (x86)\Common Files\Microsoft Shared\Office16\mso40uiwin32client.dll
Jelentés azonosítója: 7f8038a0-f370-11e6-8263-408d5c4fa5e6
A hibát okozó csomag teljes neve:
A hibát okozó csomag relatív alkalmazásazonosítója:

[ Szerkesztve ]

(#69808) cigam válasza kanál01 (#69807) üzenetére


cigam
félisten

Én ráeresztenék egy memtest-et, de úgy hogy egész nap fusson. Ha megteheted, munka után indítsd el, és másnap reggelre kiderül mennyire stabil a memória.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#69809) xplood


xplood
csendes tag

Sziasztok!

Arra a problémára tud valaki megoldást, hogy a win 8.1 alvó állapotból is és hibernált állapotból is random "felébred"? Nagyon idegesítő. Van hogy alig hogy leáll már kapcsol is vissza de van, amikor fél órát sőt nagyon ritkán órákat is 'alszik'. A wake up LAN le van tiltva. Senki nem nyúl hozzá. Aztán gondol egyet és már indul is.
(És nem csak én szenvedek ezzel a problémával)

Köszönöm!
Adrián

(#69810) cigam válasza xplood (#69809) üzenetére


cigam
félisten

Pl. ha ki van húzva a hálózati (ethernet) kábel, akkor is felébred?
Pont a héten hallottam olyant, hogy a WiFi csatornaváltás miatt is felébredhet a gép.

Eseménynaplóban van ráutaló bejegyzés, hogy miért ébred fel?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#69811) Pszihonaranc


Pszihonaranc
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok linkelni egy könnyen érthető leírást, hogy hogy lehet windows 8.1-et telepíteni usbről?

Köszi!

(#69812) cigam válasza Pszihonaranc (#69811) üzenetére


cigam
félisten

Rufus-al adja magát. Megadod az iso-t, a többit elintézi a program.
Milyen gépre akarod feltenni (BIOS vagy UEFI)?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#69813) Pszihonaranc válasza cigam (#69812) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

Nem vagyok benne biztos, hogy tudom megnézni?

(#69814) cigam válasza Pszihonaranc (#69813) üzenetére


cigam
félisten

Mit? BIOS/UEFI? Mi a géped pontos modellszáma?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#69815) Pszihonaranc válasza cigam (#69814) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

Lenovo Thinkpad T440
Szerintem bios lesz, de azért várom a megerősítést.

[ Szerkesztve ]

(#69816) cigam válasza Pszihonaranc (#69815) üzenetére


cigam
félisten

Te döntesz
Amúgy miért akkora para ez a telepítés?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#69817) Ryder62


Ryder62
őstag

Sziasztok!

Meghülyült egy alig 3 hónapos Win 8.1. Természetesen eredeti.

Kb egy hete kezdte azt csinálni, hogy váratlanul nem reagál semmire. Ha pl ráviszem az egeret a Win logóra, vagy ikonokra, nem lehet rákattintani. Ilyenkor a Ctrl+Alt+Del-re is késve reagál.

Frissítések fent vannak, nem telepítettem semmit az idén, és vírust sem kaptam be, mert a szokásos oldalaimon járkálok.

Tehát elvileg semmi oka nem kéne hogy legyen, hogy ilyeneket produkáljon.

Egyedül az Avast frissítette be magát, pontosabban a programot frissítette. Azután keletkezet a probléma. Szerintetek összefügghet?

Másra nem igen tudok gyanakodni.

(#69818) netpeti98 válasza Ryder62 (#69817) üzenetére


netpeti98
addikt

Szia!

Ha csak az Avast változott az elmúlt időben a szoftveres környezetben, akkor elképzelhető, hogy az okozza. A vírusirtók elég mélyen beépülnek a rendszerbe, így néha okozhatnak problémákat.
Első körben vagy megpróbálnám 1-2 napig nélküle, vagy teljesen újratelepíteném az Avastot, hátha egy tiszta telepítés megoldja.

(#69819) #93794560 válasza Ryder62 (#69817) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nálam korábban Avast volt fönt, de annyira lelassította a gépemet, hogy még a 360p felbontású videók is szagattak. Egy mappa tartalmának a megjelenítése is hosszú másodpercekbe telt.

(#69820) Ryder62 válasza netpeti98 (#69818) üzenetére


Ryder62
őstag

Most letiltottam mindent amit lehetett az Avastban, kiváncsi vagyok így előjön-e megint ez a probléma.

(#69821) cigam válasza Ryder62 (#69817) üzenetére


cigam
félisten

Lehet, hogy a "háttérben" csinál valamit(pl. az avast kártevők után kutat), és ezért reagál lassabban? Ha már reagál a kattintásra, magához tér, újra reszponzív lesz a rendszer?

Nézd meg az eseménynaplót, ill. futtasd a feladatkezelőt. Azon látszik ha valami nagyon terhelni kezdi. Esetleg a merevlemez hibája is okozhat akadozásokat, nézd meg a SMART adatait.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#69822) Ryder62 válasza cigam (#69821) üzenetére


Ryder62
őstag

Ha a Ctrl+Alt+Del-re reagál akkor csinálok egy újraindítást. Bárhova is kattintok ezen a képernyőn, beveszi. Feladatkezelő, leállítás gomb majd újraindítás stb mind elsőre, probléma mentesen működik. Viszont ha mondjuk visszamennék az asztalra megint nincs életjel.

(#69823) Pszihonaranc válasza cigam (#69816) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

Nem mondtam, hogy nagy para, csak még nem csináltam ilyet és nincs benne rutinom.

(#69824) cigam válasza Pszihonaranc (#69823) üzenetére


cigam
félisten

No és sikerült?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#69825) Pszihonaranc válasza cigam (#69824) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

Még nem volt időm megcsinálni, de majd szólok, ha elakadtam :)

(#69826) 3shae


3shae
aktív tag

Sziasztok!

Bár egy gépes fórumban már elkezdtem érdeklődni, most a hardveres rész mellett a szoftveres hibalehetőség után is érdeklődnék.

Ilyen problémám még nem volt soha, és elég sok gép van a rokonoknál ismiknél amiket én telepítettem, mindegyik kiválóan működik.

Probléma:

Telepítés után 3-4 héttel a gépem lelassul, de annyira hogy használhatatlanná válik, és újra kell telepíteni. Akkor megint tökéletes, és feltűnően gyors. Próbáltam már win7-tel és 8.1-gyel is. Szoftveres hiba okozhat ilyet? Mert pl ha kiderülne hogy hw, akkor egyből azt kérdezem hogy akkor hogy működik 3-4 hétig normálisan??
:R

[ Szerkesztve ]

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#69827) cigam válasza 3shae (#69826) üzenetére


cigam
félisten

Ez így bármi lehet, de sanszos, hogy valamelyik telepített program kezdi el terhelni.
Mik vannak telepítve? Eseménynaplót átnézted? A teljesítményfigyelő mutat valami rendellenes CPU/HDD használatot.

Persze egy gyors smart teszt is pontot tehet a hdd hattyúdalára.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#69828) 3shae válasza cigam (#69827) üzenetére


3shae
aktív tag

Köszönöm hogy írtál!

Naplót nem néztem mert olyan ideges lettem hogy csak na. Megnéztem most a cpu-t memóriákat is, mondhatni ok. A táp is ki lett cserélve. HDD-t megnézném, de mi az a smart teszt?
:R

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#69829) cigam válasza 3shae (#69828) üzenetére


cigam
félisten

A merevlemezek beépített öntesztje, ami az állapotáról ad infót. Pl. a HDsentinel-el is megnézheted az állapotát.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#69830) togvau


togvau
senior tag

Ugye még most sem lehet windowsban csak a grafikus felületet újraindítani?

hitler, sztálin, micro usb

(#69831) netpeti98 válasza togvau (#69830) üzenetére


netpeti98
addikt

Mit értesz a grafikus felület újraindításán?

(#69832) tfklv


tfklv
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. A tabletemen win 8.1 van és van benne egy 64GB-os micro sd kártya. Ha a vezérlőpultban a fájlelőzményekre kattintok akkor a KINGSTON 64 "Kapcsolat bontva" szöveg olvasható.. Hol tudom beállítani, hogy a kapcsolat ne legyen bontva. Segítséget előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#69833) togvau válasza netpeti98 (#69831) üzenetére


togvau
senior tag

a grafikus felület újraindítását. Linuxon ctrl-alt-backspace ha jól emlékszem.

hitler, sztálin, micro usb

(#69834) cattus válasza togvau (#69833) üzenetére


cattus
őstag

Feladatkezelőben a Windows Explorer folyamatot újraindítva meg tudod csinálni.

Do the thing!

(#69835) cigam válasza tfklv (#69832) üzenetére


cigam
félisten

Van amikor kiveszed a kártyát?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#69836) lanikai


lanikai
aktív tag

Üdv,

Win 8.1-et használok és közel 45GB helyet foglal a meghajtón, ebből csak az Installer mappa közel 18 (viszonyításképp ismerős win 10 proja alig 22GB, Installer mappa 3GB körül). Lehet ezzel kezdeni valamit, legalább egy részét törölni?

(#69837) togvau válasza cattus (#69834) üzenetére


togvau
senior tag

nem tudom, mert lefagyott a gui, amin a feladatkezelő látszana...

hitler, sztálin, micro usb

(#69838) cattus válasza togvau (#69837) üzenetére


cattus
őstag

Ctrl + Alt + Delete ha bejön onnan Feladatkezelő --> File --> Új feladat futtatása, ide beírod, hogy explorer.exe

Do the thing!

(#69839) VoidXs válasza cattus (#69838) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az nem elég fagyásra. Futtatni a "cmd"-t kell, majd
taskkill /im explorer.exe -f
és
explorer.exe

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#69840) togvau válasza cattus (#69838) üzenetére


togvau
senior tag

mondom lefagyott a GUI! nem az asztal, a GUI. Nem jön be feladatkezelő, mert az egy grafikus alkalmazás... Vagy is bejön de nem látni, csak a fagyott GUI-t...

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#69841) DS39 válasza togvau (#69840) üzenetére


DS39
nagyúr

Akkor reseteld a géped, nem csak a gui fagyott be, hanem a rendszer.

(#69842) togvau válasza DS39 (#69841) üzenetére


togvau
senior tag

Ha így lenne nem tudnám a zenét megállítani indítani, léptetni, gyorsbillentyűkkel, és a hdd led sem villogna néha...

hitler, sztálin, micro usb

(#69843) pn4hvq válasza togvau (#69842) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Ha valóban így megy a windowsod, akkor csináld "vakon":

Win+r - erre elindul a parancs futtatása
cmd + enter - elindítod a parancssort

majd amit fentebb írtak:

taskkill /im explorer.exe -f
és
explorer.exe

(#69844) togvau válasza pn4hvq (#69843) üzenetére


togvau
senior tag

vakon semmit nem lehet ebben a "jóképességű" rendszerben csinálni, ami bonyolultabb egy sima billentyűkombinációnál. egyébként az explorer se a teljes GUI, csak egy része, különben annak újraindításakor minden eltűnne... de marad a háttér, az egér, és a feladatkezelő is, ami bizony egy GUI-ra épülő dolog.

Jó hát eddig is tudtam, hogy a vindóznál össze van betonozva a gui és a rendszer, de azt hittem van fejlődés, de nincs.

Egyébként azt sem értem, hogy a win-nek miért van 4 különböző ipv6 címe, és mitől függ hogy végül is melyiket használja. Teljesen randomnak tűnik. Hogy lehet kizárólag SLAAC-ra kényszeríteni?

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#69845) rapika


rapika
csendes tag

Hello mindenkinek
Egy olyan gáz kérdésem lenne, hogy. Most fogok összerakni egy gépet, s az új házba nem lehet tenni dvd olvasót. S a kérdés. Pendrive ról gondoltam wint telepíteni, rufus progi segítségével. S a telepítés megoldható win nélkül vagy nem megy fel teljesen szűz gépre. Elnézést ha kérdés rettentően adja magát, csak én nem látom a választ.
Üdv
Viktor

[ Szerkesztve ]

(#69846) jeni válasza rapika (#69845) üzenetére


jeni
félisten

A telepítés bármilyen Win nélkül sehogy sem menne.
Ahogy irtad,hogy a rufusz ami pendrive egységre felteszi telepíthető formájában a Win 8-t,vagy egy külső USB íróval lemezről telepíted.

(#69847) Hege1234


Hege1234
addikt

Sziasztok!

most ment fel frissen a win8.1
van 4 hdd a gépben
de vannak mappák amikhez csak külön rendszergazdaként tudok hozzáférni jelszót nem kér

itt nem is lenne baj de más program nem tud hozzáférni hiába indítom őket rendszergazdaként
(totalcommander,chrome....)

totalcommander pl egy film megnyitásánál programhibát ír míg a fájlkezelő simán lejátssza a filmet

a jogosultságokról délután csinálok képet hátha itt kavar be valami
(biztonság fül,speciális)
vagy esetleg az évek óta használt win-es accountom kavarhat be?

egy megoldást találtam
de ezt csak akkor ha nincs más opció...
(Take Ownership)

semmilyen locker-t nem használok

(#69848) cigam válasza Hege1234 (#69847) üzenetére


cigam
félisten

Mivel friss a Windows, teljesen más az egyedi azonosítód (hiába adtad meg neki ugyanazt a Hege123 felhasználónevet, a "belső azonosítód" egy hosszú számsor már teljesen más. Azt ntfs jogosultságokban se a felhasználónevedet látod (a másik problémás merevlemezeken), hanem azt a bizonyos ismeretlent.
Cseréld ki rajtuk rekurzívan a tulajdonost, vagy add hozzá a jelenlegi user-t, és minden jó lesz.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#69849) Hege1234 válasza cigam (#69848) üzenetére


Hege1234
addikt

mindkettőt megcsináltam

[kép1]
[kép2]
[kép3]

minden hdd-n lecseréltem a tulajdonost és hozzadtam magam
ssd-n is...

de ugyan úgy kéri....

[ Szerkesztve ]

(#69850) choco01


choco01
addikt

Sziasztok.

Adott egy DVD meghajtóval nem rendelkező laptop, és mindenképp dobozos Windows 8.1 kéne rá, magyarul az online vásárlás és email kulcs nem jó.

Néztem ezt ez Aquánál, ebbe külön van kulcs?Szóval ha pendrivera felmásolom a lemezt másik géppel akkor utána működni fog?Külön van a lemeztől függetlenül az aktiváló kód? :F

:R :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.