Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70851) Gergosz2 válasza Drachoo (#70849) üzenetére


Gergosz2
veterán

Összefoglaló legelső bekezdése.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#70852) Drachoo válasza Gergosz2 (#70851) üzenetére


Drachoo
senior tag

Na bakker... A megoldásra pont ott nem számítottam... :D Köszönöm, megnézem!

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#70853) Drachoo válasza ArthurShelby (#70850) üzenetére


Drachoo
senior tag

Köszönöm, kipróbálom! :R

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#70854) spuros


spuros
őstag

Sziasztok, engem is elért a "nem támogatott hardver" betegség. i5 7500 lakik a lapomban. 8.1-et szeretnék használni (illetve használom is). A wufuc_v1.0.1.201 javított a helyzeten, de win betöltés után rögtön felugrik az undok ablak:

Ha kinyomom akkor utána nem jelenik meg és frissíteni is tud a rendszer, de olyan mintha a wufuc csak félmunkát végezne, mert mégiscsak felugrik a figyelmeztetés.

Tudtok esetleg 100%-os megoldást?

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#70855) Sub-ZeRo válasza spuros (#70854) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Windows10 a megoldás...
Tudom , jön a sz@r rendszer, stb, stb duma. Ha új géped van, meg nem rakod tele fos optimalizáló meg ilyen ipari hulladék programokkal jó lesz az. Nekem tökéletesen működik, mert nekem a 7 kellett volna, de az meg fel sem települ a gépre így hát marad a 10. Ez van.
Csak az mbam van fent, semmi más.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#70856) spuros válasza Sub-ZeRo (#70855) üzenetére


spuros
őstag

Tudom, hogy ez lenne a megoldás. Évekig használtam, de jelenleg olyan random teljes fagyásokat okoz rajta a Chrome (minden más lehetőséget kizártam), ami Win 8.1-en nem jön elő. A munkahelyemen legalább 100 userünk használja is több kevesebb örömmel a 10-est.. Különösebb bajom nekem sem volt vele ameddig a fagyások elő nem jöttek.

(#70857) Sub-ZeRo válasza spuros (#70856) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Én is használtam a chrome-ot 10 alatt elég sokáig és nem tapasztaltam fagyást. Szerintem ott nem a 10 ludas, hanem valami add on. De ez egy ötlet.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#70858) spuros válasza Sub-ZeRo (#70857) üzenetére


spuros
őstag

Hmm igen ez megfordult az én fejemben is, de annyit nyomoztam, h ráuntam. Mindegy, egyenlőre még elvagyok ezzel a figyelmeztető ablakkal. Az az érdekes, h nem minden boot után dobja be. Nagyon hektikus. Köszönöm azért a tippet. :K

(#70859) MeroM válasza spuros (#70858) üzenetére


MeroM
senior tag

Nálam a gta fagyott 10 alatt ha hangerot szabalyoztam urjaraktam a jatekot a rendszert ugyanaz 8.1 el semmi hiba..

(#70860) ArthurShelby válasza Sub-ZeRo (#70855) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nem azért, de ez nem win10 topik... , itt nem kell dicsérni a w10-et. ;]
Egyébként a Photoshop-nál panaszkodnak sokan a w10-re, ha visszaolvasol ott a topikban (az ottani tagok w7-et használnak), de csomó játéknál is gond van. Az őszi frissítésről meg ne is beszéljünk, mikor törölt fájlokat, mert pl valaki nem default dokumentumok mappa elérést használt. A w10-nél már nem elsőre, béta állapotú verziót dobnak ki mindenkinek tesztelésre.
Számomra a windows 8.1 azért jó, mert stabil, csomó újítás van a w7-hez képest, a start menü gondot meg megoldottam egy programmal (start8, de van rá másik is), így minden happy. 1-2 beállítás van amiért a gépházba kell mennem, és nem tudom a vezérlőpultban elintézni.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#70861) MeroM válasza ArthurShelby (#70860) üzenetére


MeroM
senior tag

én Classic Shell-t teszek fel :D

(#70862) Sub-ZeRo válasza ArthurShelby (#70860) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem dícsérem a 10-et, de nekem teszi a dolgát.
Találtam én is idegesítő bug-ot benne, de nem tudok mit kezdeni vele, így megtanultam használni úgy. :DDD
Amúgy én is a 7-et használnám még, de sajnos a ryzen gépre nálam fel sem. Így maradt a 10, ha ezt kell használni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#70863) mzso


mzso
veterán

A windows-ban lehet valahogy monitorozni, hogy mikor milyen hardver csatlakozik fel/le?

Olyan furcsaság van, hogy amikor az elosztóba bedugom a lámpát hallom a windows hardver lecsatlakozás/csatlakozás hangokat.

(#70864) májkimiki


májkimiki
őstag

Sziasztok!
Van egy Virtualboxban telepített Win8.1 Pro-t futtató gépem. Rendesen, hivatalosan aktivált példány. Át szeretném tenni egy másik host rendszerre. Ezért exportáltam a gépet. Importálás után csak az új hoston akarom futtatni, nem duplikálva két példányban (a régi hoston is).
Az új hoston importáláskor a Vbox megkérdezi hogy: MAC címek újra inicializálása a hálózati kártyákhoz. (igen vagy nem?)

A fentebbi művelet hatással lehet-e a Windows aktiválási státuszára?
Tehát a MAC címek maradjanak az eredetiek vagy legyenek újra inicializálva?

A host rendszert futtató gép hardver összeállítása nem változik. Csupán csak a Linux Mint 19 lenne lecserélve Kubuntu 18.04.1-re.

Ezt a kérdést felvettem a Vbox topikban is, de két napja nem jött válasz.

Remélem tudtok segíteni.
Üdv.

(#70865) májkimiki válasza májkimiki (#70864) üzenetére


májkimiki
őstag

Jobb híján válaszolok magamnak, de ha más is látja. Segítség is lehet.
Szóval a kiexportált gépet az új hoston importáltam és nem kértem az újra inicializálását a MAC címnek.
Annyi történt első indításkor, hogy a beaktivált Windows a bejelentkező képernyő előtt egy kicsit (fél perc kb.) molyolt egy ilyen üzenettel: Eszközök beállítása. Ezután normális bejelentkező képernyő a válaszható felhasználókkal. A lényeg, hogy az aktiváció ugrott. Újra kellett aktiválni telefonon. Azt már nem próbáltam ki, hogy akkor mi történik, ha úgy importálom a MAC újra inicializálásával.

(#70866) zolee001 válasza májkimiki (#70865) üzenetére


zolee001
őstag

Csak a vhd(x) filet exportáltad vagy az egész gépet?
Valamint hype-v avagy más virtualizácios program?

(#70867) májkimiki válasza zolee001 (#70866) üzenetére


májkimiki
őstag

Komplett az egész gépet. A VBox beállításokban a virtualizáció nem alapértelmezetten hagyva, hanem direkt választva a HyperV. Állítólag nem ildomos defaulton hagyni, hanem Win virtualizációnál direkt HyperV-t, Linuxnál meg direkt KVM-et kijelölni.
A host vas az nem változott csak az OS és az SSD amin fut.
SiliconPower A55/Linux Mint 19-ről költözött Samsung 850 EVO/Kubuntu 18.04.1-re. Vbox verzió változatlan 5.2.18.

(#70868) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.vettem a lányomnak egy használt Lenovo yoga 500-at. I3 5005U cpu,4GB ram,és 500GB vinyó Fontos hogy érintő kijelzős módvan van használva többet a yoga..Win 10 home valami rettenetes csiga tempóban futott rajta,ezért raktam bele 250GB hynix 308 SSD-t,és 8 GB ramot. Javult a tempo de nem eléggé.Sajnos az egyszerű feladatok,pl crome meg nyitás,vezérlő pult megnyitás,saját gép megnyitása is igen lassú.Szerintem a cpu kevés a win 10 -hez.Jól gondolom?szerintetek gyorsabb lenne ez a kis noti,ha win 8.1 et raknék rá?Sokkal rosszabb a win 8.1 érintés kezelése?A gép többnyire ,böngézéshez,you tube,zene halgatásra van használva.Köszi előre is a választ.

(#70869) kispx válasza kromatika (#70868) üzenetére


kispx
addikt

Máshol lesz a probléma. Nem kéne a Win10nek csiga lassúnak lenni azon a gépen.
Nem frissítéseket telepített éppen? Feladatkezelő mit jelzett? Volt valamilyen folyamat ami megette a gépet?

(#70870) MeroM válasza kromatika (#70868) üzenetére


MeroM
senior tag

Jobban jarsz a 8.1 el gondolom azon a gepen nem fogsz dx12 es jatekokat futtatni így értelmét is veszti a 10.

(#70871) Esqs


Esqs
tag

Üdv!
A Microsofttól letölthető Win8.1_English_x64.iso és Win8.1_SingleLang_English_x64.iso között mi a különbség? :R

(#70872) kromatika válasza kispx (#70869) üzenetére


kromatika
veterán

Nem volt semmi ilyesmi. MeroM.Igen felraktam.Sokkal fürgébb a noti. marad a 8.1

(#70873) King Unique válasza kromatika (#70872) üzenetére


King Unique
titán

Hát akkor ott nálad valami eleve nem stimmelt a 10-esnél, mert az írtam is a másik topikban, hogy nálam ennél gyengébb hardverkonfigurációjú laptopon is fürge a rendszer és jól fut, pláne SSD-vel. Ráadásul hivatalosan a főbb hardverkövetelmények is kb. azonosak a 8.1 és a 10 között. De ha most oké nálad a 8.1, nem kellenek a 10-es újításai (korántsem csak a DX12 az), akkor maradhat akár a 8.1 is. Illetve az érintőképernyős kezelést az is megfelelően támogatja. Plusz én már évekkel ezelőtt is mondtam, hogy egyáltalán nem olyan rossz rendszer az, mint amilyennek a közvélemény beállította, sőt. :)

[ Szerkesztve ]

(#70874) ArthurShelby válasza King Unique (#70873) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nálam is gyorsabb kicsit a 8.1 mint a 10, de ezt nem tudom/lehet bizonyítani, de érzésre minden estre gyorsabb.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#70875) King Unique válasza ArthurShelby (#70874) üzenetére


King Unique
titán

Nálam volt korábban HDD-n 8.1 & 10 dual-boot, meg most SSD-n szintén, de nem mondanám, hogy az előbbit annyival gyorsabbnak érezném, kb. egykutya a 2. Meg ez a hardver mellett a szoftverkörnyezettől is függ, telepített driverek, programok, induló és háttérben futó folyamatok stb. De mindenesetre az előbbi példában lévő hardveren normál esetben a 10-esnek is fürgének kellene lennie, szóval ott valami eleve nem stimmelhetett, ha nem.

(#70876) ArthurShelby válasza kromatika (#70868) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Mivel ez már forrasztott cpu-s, ha veszel másik cpu-t ők megcsinálják (nem tudom minek a https :(( ).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#70877) szabonagyur válasza Esqs (#70871) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha minden igaz a single verzio kevesebbet tud, ha nyelvet akarsz valtani megteheted de ahhoz factory reset is kell, mig normal verzio eseteben a nyelvi csomag telepitese eseten egy ki es be jelentkezes is eleg lehet.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#70878) cocka


cocka
veterán

Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy hogyan lehet az explorer (exe) (azaz nem IE) sima ablakaiban beállítani azt, hogy a nézet minden mappánál mozaik legyen, ugyanakkor a párbeszéd ablakokban (megnyitás, mentés kb. bármelyik programnál) a nézet mindig lista legyen?

Mert ha beállítom a sima ablakoknál a nézetet mozaikra, akkor az összes párbeszéd ablakban is mozaik nézet lesz.

Az XP ezt tudta, sőt ott ez volt a default beállítás: ablakoknál mozaik, párbeszédablakoknál lista. Ilyet win 8.1-ben hogyan lehet?

(#70879) MeroM


MeroM
senior tag

sziasztok!

Kérdésem a következő:

Miért nem megy frissen telepített 8.1 en a frissítés?! csak keres és nem talál semmit....ez még a kissebbik baj, a nagyobbik h a .NET 3.5 ö sem tudom így feltelepíteni:( van pár program ami kéri. ez eljut odáig hogy letöltés.... de nem történik semmi.

(#70880) cocka válasza MeroM (#70879) üzenetére


cocka
veterán

Kell egy-két frissítést "kézzel" telepíteni ahhoz, hogy működjön.

Felhajintottam ide:

[link]

Ezeket szűz telepítés után mindenképp fel kell rakni. A sorrendről sajnos halvány fogalmam sincs.

(#70881) Joker88 válasza MeroM (#70879) üzenetére


Joker88
őstag

a megoldás : WSUS

Letöltése : [link] jobb oldalon a " Most recent version" ..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#70882) cocka válasza Joker88 (#70881) üzenetére


cocka
veterán

Már leírtam, hogy mi a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#70883) májkimiki


májkimiki
őstag

Sziasztok!
OEM Win8.1-es gépet ha újra telepítem a hozzá adott telepítőről úgy hogy semmi nem változik a hardverben. Akkor kell-e újraaktiválni?

(#70884) jobesz válasza cocka (#70880) üzenetére


jobesz
tag

Üdv! Esetleg az a frissítés ami a defendert frissíti fel alapverzióban a legújabbra az is meglenne offline?

Mik a legfontosabb frissítések amiket érdemes feltenni utólag? Nem vagyok egy windows update hívő, inkább célirányosan csak azt teszem ami számomra elengedhetetlen, és /vagy rendkívül ajánlott..

Mik azok az update ek amiket erősen érdemes feltenni?

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#70885) Joker88 válasza jobesz (#70884) üzenetére


Joker88
őstag

a Defender offline frissítési csomagja --> [link]

/oldal alja felé/

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#70886) minek?:S


minek?:S
őstag

Sziasztok!

Eddig mindig ncore-ról szedtem le a win 8.1-et, sokkal gyorsabb, mint az MS honlapjáról, viszont nem találtam meg, amit eddig szedtem le, helyette van egy csomag, 104 GB, ami elvileg a legtöbb(mindegyik?) verziót tartalmazza, Angol-Magyar, 32-64 bit. Nekem egy 'Pro' kulcsom van. Nyilván addig okés, hogy úgyis csak azt tölti le, amit kiválasztok, de

hu_windows_8.1_pro_n_vl_with_update_x64_dvd_6051013.iso
hu_windows_8.1_pro_vl_with_update_x64_dvd_6050888.iso

a kettő között mi a különbség? Mi az a "Pro_n_vl" és mi az a "Pro_vl"?

[ Szerkesztve ]

Üdv.:M.

(#70887) PitLee válasza minek?:S (#70886) üzenetére


PitLee
őstag

például Win7 N
link

(#70888) ArthurShelby válasza minek?:S (#70886) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Röviden az N-es kiadásból kimaradt a Windows média player

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#70889) King Unique válasza minek?:S (#70886) üzenetére


King Unique
titán

Miért nem jó az az ISO, amit a Microsoft weboldaláról lehet letölteni? :F

Nálam egyrészt az internetkapcsolat sávszélességének megfelelő tempóval tölthető, nem mondanám lassúnak. Másrészt ilyen ki tudja hogyan kókányolt torrentes, meg VL-es telepítőkkel eleve nem szoktam szórakozni, ha már közvetlenül a Microsofttól, illetve pl. a szintén annak a szervereiről töltő TechBench weboldaláról is könnyen letölthető az ISO... Ez alól max. az lehet kivétel, amikor nem akarok telepítés után a rendszer 0-ról történő lefrissítésével vesződni és inkább integrált telepítőt használok pl. innen letöltve. De az utóbbinak legalább ilyen szempontból (integrált) van némi értelme, ellenben egy standard ISO ki tudja milyen forrásból történő beszerzésének már kevésbé...

Normál használatra az N és KN kiadásokat pedig jobb nem erőltetni, mert azokkal úgyis rendszerint csak a szívás szokott lenni és sokszor eleve azzal végződik a story, hogy utólag szükséges a Media Feature Pack telepítése. Vagyis az értelme kb. zéró egy ilyen kiadás telepítésének normál használat esetén... Plusz azokhoz eleve külön termékkulcs kell, mivel pl. a sima Pro nem jó a Pro N/KN kiadásokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#70890) ArthurShelby válasza King Unique (#70889) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Mondjuk a win7-et végül én sem a MS-tól töltöttem le, mert beszólt, hogy OEM a kulcs, amit megadtam...

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#70891) King Unique válasza ArthurShelby (#70890) üzenetére


King Unique
titán

A 7-es az más dolog, annál eleve szórakozni kell a letöltésnél a termékkulcs megadásával, míg a 8.1 és a 10 esetében nem. Meg a 7-esnél a letöltési opciókat is megnyirbálták, sőt a közelmúltban többször volt olyan, hogy egy ideig egyáltalán nem volt letölthető a hivatalos forrásokból. Plusz pl. a TechBench esetében most is csak korlátozottan, csak az Ultimate kiadás tölthető le [link], ellenben a többi nem.

[ Szerkesztve ]

(#70892) minek?:S válasza King Unique (#70889) üzenetére


minek?:S
őstag

Az volt a bajom mindiigs az MS oldaláról történő letöltéssel, hogy 2GB-ig faszán jött, de onnantól meg gyök2-vel és nem egyszer próbáltam. Ráadásul az ncore régebbóta bevállt és jó is volt, csak most furán néztem rá. Ez a TechBench viszont jó volt, leszedte hamar. Köszönöm.

illetve (#70887) PitLee és (#70888) legelek

Nektek is köszönöm a felvilágosítást :R

Üdv.:M.

(#70893) jel1


jel1
aktív tag

Üdv!

"Windows/Installer" mappa hízása esetén mi a teendő?
Jelenleg 45 gigásra nőtt, ezzel az egész windows mappa már 66 giga, betegesen nagy!
Köszönöm a segítséget előre is!

Lemezkarbantartó és wise cleaner nem tud mit kezdeni vele, próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#70894) jel1 válasza jel1 (#70893) üzenetére


jel1
aktív tag

Nahh, közben gyorsan találtam progit rá mégis. Patchcleaner
40 gigát vágott ki a pichába, jeee :D

(#70895) dlaj


dlaj
őstag

Sziasztok!
Itt kérdezek, mert jobb topikot nem találtam a problémámra. (Win 8.1 van a gépen)

Adobe Reader-t akarom használni, de újratelepítés után is ezt a hiba üzenetet adja. Eddig jól működött. Van valakinek ötlete, mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

(#70896) Joker88


Joker88
őstag

egy olyan jellegű kérdésem lenne hogy,

Fájlkezelőben (B)létrehoznék egy mappát(/B). Ezt csak úgy tudom megtenni , hogy jobb klikk/új/mappa. ez eddig alapművelet.. de magát a mappát nem hozza létre,csak akkor ha jobb klikk/frissítés-re kattintok.akkor látom a mappát. ha át akarom nevezni, szintén frissítenem kell,hogy lássam a mappa átnevezett új nevét. Ha fájlokat másolok a mappába, addig az eredeti helyükön látszódnak ameddig nem frissítek..

Ezek az apró anomáliák mitől lehetnek ? Windows 8.1 64bit, minden frissítés fenn van ami elérhető..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#70897) prabhu válasza Joker88 (#70896) üzenetére


prabhu
senior tag

Ezt találtam.

(#70898) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Windows 8.1 van az egyik ismerősöm tabletjén. Sajnos nem akar rajta működni a windows update. Nem tudtok mondani olyan programot amivel meg lehet kerülni az update alkalmazást?

köszönöm

(#70899) szotadi válasza smallmer (#70898) üzenetére


szotadi
tag

üdv.

Összefoglaló legelső bekezdése vagy:
[link]

(#70900) Szirtimorc


Szirtimorc
aktív tag

Törölve, megoldódott

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.