Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69351) dlaj


dlaj
őstag

Sziasztok!

Olyan problémába ütköztem, hogy nem tudok egy mappát törölni. Ezt az üzenetet dobja fel:

Ha jól rémlik ez a mappa és annak tartalma valamikor egy másik gépemen volt a "C" meghajtón.
Van valakinek ötlete, hogy, hogyan tudnám törölni? :R

(#69352) kispx válasza dlaj (#69351) üzenetére


kispx
addikt

A meghajtón egy hibaellenőrzést futtass végig. (jobb gomb a meghajtóra -> tulajdonságok -> eszközök -> hibaellenőrzés)

(#69353) dlaj válasza kispx (#69352) üzenetére


dlaj
őstag

Köszi a tippet.
Hibát nem talált. A mappában egyébként csak 8-10 darab 0 KB méretű fájl maradt, ezek nem törölhetők.
Sok vizet nem zavar, helyet még kevesebbet foglal, csak a "szépérzékemet" zavarja. :)

(#69354) C. s. válasza dlaj (#69353) üzenetére


C. s.
addikt

Szia!

Jártam már úgy, hogy újraindítás után engedte törölni, de úgy is, hogy azért nem hagyta, mert valami különleges karaktert tartalmazott a fájlnév (bár én nem láttam annak...). Én is utálom, ha ottragad valami. Próbáld meg átnevezni a fájlokat és a mappát.

(#69355) dlaj válasza C. s. (#69354) üzenetére


dlaj
őstag

Köszi a tippeket. :R
Az újraindításra én is gondoltam, jártam én is már így, de most ez nem segített.
Viszont az átnevezést még nem próbáltam. Benthagytam a melóhelyen a gépet, így csak holnap tudom kipróbálni.

(#69356) adsl


adsl
aktív tag

Sziasztok.Melyik programmal lehet a legegyszerűbben aktiválni a Win 8.1-et?

(#69357) cattus válasza adsl (#69356) üzenetére


cattus
őstag

Ha megveszed.

Do the thing!

(#69358) #93794560 válasza cattus (#69357) üzenetére


#93794560
törölt tag

A számból vetted ki a szót. :)

@adsl:

Javaslom a fórumszabályzat elolvasását. No warez!

[ Szerkesztve ]

(#69359) netpeti98 válasza adsl (#69356) üzenetére


netpeti98
addikt

A Gépházzal. ;]

(#69360) westlake válasza adsl (#69356) üzenetére


westlake
félisten

Command Prompt -> slui.exe 3
;]

Play nice!

(#69361) C. s. válasza dlaj (#69355) üzenetére


C. s.
addikt

Szívesen, sok sikert! :)
Most még az jutott eszembe, hogy valami fájlmegsemmisítővel megpróbálhatnád bedarálni. Sajnos nem igazán ismerek ilyeneket, csak az Ashampoo File Wipert és az Ashampoo WinOptimizert, de hátha tud valaki valami kevésbé reklámozósat. (Vagy live Linux alól megfelelő jogosultságokkal összejöhet.)

Olyan is volt már, hogy a TC bekattant egy fájlnévtől, az Intézőnek meg meg sem kottyant. :D

[ Szerkesztve ]

(#69362) szmayer1


szmayer1
senior tag

Sziasztok

Adott egy 10 hónapja telepített frissítésektől mentes win 8.1-es oprendszer. (Hivatalos kulcsal)
I5, gtx970g1, 16gb ram, 2db 120gb ssd stb.

Következő a probléma.

Mikor bekapcsolom a gépet, egy pillanarta bejön a bios, utána a win indító logoja, de a tovabbiakban fekete képernyő fogad, pár másodperce rá hallom hogy ujraindul a rendszer, és a második próbálkozásra minden oké.

Amit észrevettem, hogy ha kikapcsolom a gyos rendszerindítási lehetőséget, akkor minden oké. Ujratelepítés nélkül az a hibajelenség orvosolható valahogy??

A másik gondom, ráengedtem az összes frissítést a rendszerre, hátha megoldaná a fent említett hibát, de nem így lett, sőt jelentkezett még egy hiba. Mégpedig az hogy indulás után egy ideig csak a háttérkép jelenik meg, az asztali ikonok kb 8-10 másodpercet "késnek".
Esetleg ezt is lehet valahogy orvosolni ujratelepítés nélkül??

A gép nincs mindenapos használátba, heti 3-4 alkalommal van bekapcsolva, csak egy felhasználó használja, tehát nincsenek rá letöltve semmiféle felesleges dologok.

Előre is köszi
Üdv

[ Szerkesztve ]

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#69363) choco01


choco01
addikt

Hali.

Windows 8.1-t telepítenék pendriveról.

UEFI-ba nem adja be a Boot menübe a pendrive, legacyba beadja, és tovább is enged, de a particionálásnál a C meghajtóra kiadja hogy ne telepíthető rá(GPT-MBR hiba). Meg ugye legacyba nem is menne később a 8.1

Szerintetek mi a megoldás? :F :F :F

:R :R :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#69364) westlake válasza choco01 (#69363) üzenetére


westlake
félisten

Az, hogy jobban utánanézel a dolgoknak. Ha UEFI-ben szeretnél Windows-t telepíteni, akkor a telepítőt is GPT módban kell létrehozni, nem pedig MBR-ben. Feltételezem, hogy 64-bites telepítőről van szó. A particionálással pedig nem lehet hiba. Mindamellett ha most MBR módban van az adattároló (nem a pendrive), akkor a telepítés elején a javítás funkcióval és a diskpart paranccsal át kell konvertálni GPT módba. Ezzel vigyázni kell, mert az egész adattárolót letörli!

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#69365) choco01 válasza westlake (#69364) üzenetére


choco01
addikt

Köszönöm, eddig ilyennel még nem találkoztam, próbálkoztam, nem ment, ezért kérdeztem itt.

Windows 7 USB DVD tool-al tettem rá az MSDN-es 64 bites képfájlt.

Ennyit csináltam csak.Akkor melyik programmal tegyem rá, hogy GPT módban jöjjön létre?

C meg D meghajtó van az SSD-n, és a D-nek kell megmaradni, azon vannak a mentések.
Vagy akkor csak az a megoldás maradt hogy a C meghajtót GPT-re kovertálni?
Vagy a pendriveval kell mókolni? :F

:R :R :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#69366) westlake válasza choco01 (#69365) üzenetére


westlake
félisten

A Windows 7 USB DVD tool-t nyugodtan felejtsd el. Rufus a barátod. Miután hozzáadtad az ISO-t, a második legördülöben GPT-t válassz MBR helyett. Ha több partíció van az adattárolón, akkor nyilván nem előnyös az egészet törölni. A Windows telepítő megfelelő részénél törölj le minden partíciót, amire nincs szükséged. Ott nem fogja írni, hogy melyik a jelenlegi D, viszont a méretéből ki fogod tudni találni.
Egyébként ezt mind ki lehet guglizni. Mellesleg pedig nincs köze az adott Windows verziójához, mivel általános dolog. ;)

#69367: Az enyémet biztos nem látta...

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#69367) qqcqqc válasza choco01 (#69365) üzenetére


qqcqqc
őstag

(#69368) choco01 válasza westlake (#69366) üzenetére


choco01
addikt

Köszönöm, csinálom!

És az nem probléma hogy az SSD partíciói milyenek? :F

Ezt találtam googleval: "Új Windows 8.1 telepítésekor, aktivált UEFI mellett automatikusan GPT partíciót készít a rendszer, és három részre osztja a rendszertárolót." ha jól emlékszem ilyenek már most is vannak, gondolom a 10-es rendszer miatt, de akkor gondolom jónak kell lennie. :U :F

:R :R

[ Szerkesztve ]

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#69369) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

A mikroszoft pöröghetne már a farkamon, hogy már a W8.1-es frissítéseket is ugyanúgy belassították mint a hetesét. Frissen telepített nyócas, augusztusig integrált frissítésekkel (szóval még nincs is sok amit le kéne szedni) és már 2 órája tekeri a procit 50%-on és csak keres és keres... Egyszerűbb lenne letiltani a frissítéseket ezeken a rendszereken az MS részéről mert így nincs semmi értelme.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#69370) Dr. Romano válasza Dr. Romano (#69369) üzenetére


Dr. Romano
veterán

after 4 óra és még mindig keres.... elmehetnek oda ahová ilyenkor illik.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#69371) westlake válasza Dr. Romano (#69369) üzenetére


westlake
félisten

Közel sem olyan rossz a helyzet, mint a Windows 7-nél. Nekem tegnap körülbelül 3 óra alatt megtalálta a WU a közel 280 darab frissítést egy gyári Windows 8.1-hez. Szerintem nálad éppen valami más probléma van.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#69372) kispx válasza westlake (#69371) üzenetére


kispx
addikt

Szerintem az gép és netkapcsolat függő.

(#69373) Dr. Romano válasza westlake (#69371) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Még azt is mondanám hogy oké, nálam van a baj ha nem látnám az összes itthoni Windows 7-es gépen ugyanezt a jelenséget.
Oké a gép valóban nem egy erőmű de ez nem magyarázat. A feladatkezelőben folyamatos 50%-os CPU terhelés van és minimális wifi kommunikáció. Ha valamelyik ki lenne maxolva akkor nem panaszkodnék mert tudnám hogy mi miatt várok (és ugyanez a jelenség a Windows 7-es konfigokon is -azokat már pont emiatt nem is frissítem).

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#69374) Tikakukac válasza Tikakukac (#69350) üzenetére


Tikakukac
titán

Aki belefutna ilyenbe, még mielőtt HDD-ket meg minden mást garizgatna meg rohanna a falnak, hogy atyaég: semmi ilyesmi, szimplán a windows döglött ki.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69375) zzola


zzola
félisten

Üdv!

Adott egy frissen telepített 8.1 PRO, MS appal lett készítve a pendrive. A WU csak pörög, nem talál frissítést! Mit tegyek? Kösz!

[ Szerkesztve ]

(#69376) zzola válasza zzola (#69375) üzenetére


zzola
félisten

Megoldódott!

(#69377) blueye


blueye
veterán

Hello,

van egy TP-Link TL-WDR3600as routerem (gyari firmware) es a UPCtol kapott technicolor doboz. Eddig minden eszkoz amelyik nalam jart mindegyik routerhez tudott csatlakozni. Most is jol mukodnek tobb eszkozon.

Van most nalam egy 8.1es windowsos PB laptop, no ez is tud hozzajuk WiFin kapcsolodni, de nincs net (azonositatlan halozat). Persze vezeteken siman van net a laptopon. Igy meg gondolhatnam h a Wifijevel van baj, node ha a telefonomon osztok neki netet WiFin, teljesen jol megy a net. Mi lehet a gond?

(#69378) lck válasza Dr. Romano (#69370) üzenetére


lck
senior tag

(#69379) blueye válasza blueye (#69377) üzenetére


blueye
veterán

Megoldodott: nem tudom miert de a A FIPS-kompatibilitást kellett bekapcsolnom (miert?).

(#69380) Sanya válasza szmayer1 (#69362) üzenetére


Sanya
nagyúr

meg kellene nézni, hogy felraktad-e a legfrisebb intel drivereket, vagy ha igen, akkor leszedni azokat és néhány kiadással korábbit felrakni. Persze a windows automata driver frissítését ki kell kapcsolni.

Nekem laptopon okozott leállíthatatlanságot ( alvó üzemmódba rakta, de nem indult el többet), újraindíthatalanságot ( leállította) és alvó üzemmódba rakhatatlanságot ( elaludt, de nem indult be többet).

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#69381) CJ3


CJ3
senior tag

Másfél éve fent a Windows 8.1 csak ámulok :C

SSD-n fut most szeretném újra rakni holnap. Maradjon a 8.1 vagy Windows 10?

Rendkívüli módon meg vagyok elégedve vele. Az újra telepítést is minimum 1 évre szánom, emiatt kérdezem a Win 10 et, hogy pl játékok programok támogatása megszűnhet e, vagy ilyen jellegű problémák egyenlőre nem állnak fent? :R

Crypto

(#69382) westlake válasza CJ3 (#69381) üzenetére


westlake
félisten

Csak ajánlani tudom a Windows 10-et. Főleg friss telepítéssel.

Play nice!

(#69383) szabonagyur válasza CJ3 (#69381) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tegyél egy próbát a 10-el, max visszarakod a 8-at, nekem is ez lett. Van egy virtuális 10-em, de nem tudom egyelőre megszokni. Ha nem 100 éves a géped akkor driver lesz, Win8 programok mennek rajta.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#69384) Joker88


Joker88
őstag

Win8.1Pro.

Az Internet Explorerhez tudtok valami "helyesírás-ellenőrzőt" ajánlani ? Új billentyűzetbe ruháztam be, vezeték nélküli, és néhanéha azért melléütök mikor használom,ennek a kijavítására kellene valami támogatás..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#69385) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Minden bekapcsoláskor kereken 10 percig a Windows Intéző erősen tekeri a procit. Ez mennyire "normális"? Régen is volt ilyen hülyesége, de ezt valamelyik frissítés megoldotta. Azóta csinálja megint, mióta lepucoltam azt a telemetriás szemetet. Szerintem attól a büdös életbe nem lehet megszabadulni. Így vagy úgy, de teszi a dolgát. Más is tapasztalt hasonlót?

Augusztus vége óta raktak valami disznóságot a Win. frissítésbe, amit érdemes kihagyni? Én csak ezekről tudok.

[ Szerkesztve ]

(#69386) Cane


Cane
őstag

Sziasztok! Vettem használtam egy 8.1 táblagépet, de a korábbi rendszergazda fiókját látom. Ezt törölni szeretném, egy másikat pedig létrehozni helyette. Megoldható valahogy?
Előre is köszi a választ!

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#69387) Cane válasza Cane (#69386) üzenetére


Cane
őstag

Megoldottam.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#69388) szmayer1 válasza Sanya (#69380) üzenetére


szmayer1
senior tag

Sajna sehogyan sem jött össze a javítás, újra kellett raknom az egészet.

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#69389) #34576640


#34576640
törölt tag

Tök ideges vagyok srácok.
Le kellett formáznom a gépet mert vírusos lettem, meg amúgy is telepakoltam mindenféle hülyeséggel a vinyót.
Most frissen rátettem a drivereket és tessék, nem jó..
Lehet a virus tartotta egyben? :D

[link]

[link]

Mi a megoldás skacok?

Köszi, előre is!

[ Szerkesztve ]

(#69390) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

Sziasztok..

Abban kérnék segítséget, hogy miként tudok a gépnek fix ip-t adni? Router van. Régen be lehetett állítani a winben csak már nem emlékszem, hogy hol....

(#69391) Joker88 válasza ЯΞD (#69390) üzenetére


Joker88
őstag

vezérlőpult/hálózat és internet / hálózati és megosztási központ/adapterbeállítások módosítása

In loving memory of Garrett Lockhart

(#69392) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Akinek a frissítés keresés indokolatlanul órákat vesz igénybe, annak itt a megoldás.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#69393) fdisk


fdisk
őstag

Üdv.

Van nékem egy ősrégi nyomtatóm,egy canon ip4200-es.
A probléma,hogy driver hiányában a winfos nem látja,ergo nem tudok nyomtatni.
Van rá megoldás,hogy tudjam használni a nyomtatómat?

Sajnos a google keresés nem hozott eredményt,mert driverileg ez a nyomtató már nem támogatott. :((

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#69394) lck válasza fdisk (#69393) üzenetére


lck
senior tag

Az ősrégi, fos nyomtatódat cseréld le, vagy rakjál fel egy virtuális gépet a rendszerre, aztán nyomtass kedvedre.

[ Szerkesztve ]

(#69395) Dr. Romano válasza fdisk (#69393) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Hát én a helyedben a fenti "jótanács" megfogadása előtt még kipróbálnám ráerőszakolni a W7-es drivert, elvileg működnie kéne vele.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#69396) qqcqqc válasza fdisk (#69393) üzenetére


qqcqqc
őstag

usb-s router?
Azon megosztva?

(#69397) OutsideR


OutsideR
aktív tag

Windows 8.1 rendszerem volt, Kaptam egy céges Windows 10-et. Az eredeti 8.1-et Marcium Reflect-el átklónoztam egy hdd-re ahonnan rendesen futott is, és feltettem az ssd-re a windows 10-et, ami viszont szépen összeomlott (később kiderült hogy az i5 integrált vga drivere fekteti ki a gépet, letiltva hibátlan) a lényeg hogy azóta nem bootol a hdd-re kirakott Win8.1, elvileg teljesen elbaszta a bootot valami.Van pendriveon egy MediaCreation tool os Win8.1 telepítőm, de ott azt írja hogy a ráfrissítés el fogja távolítani a telepített programokat. Hogyan tudom rávenni a win8.1-et hogy újra bootoljon?

(#69398) fdisk


fdisk
őstag

Nos skacok megoldottam.
Manuálisan ki lehetett választani a nyomtatót egy listából, és tudok nyomtatni.
Köszi

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#69399) quailstorm válasza OutsideR (#69397) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Win8.1 telepítőn lévő rendszerjavítás automata tool az egyetlen ötletem. Remélhetőleg csak a bootmenü van elrontva.

(#69400) OutsideR válasza quailstorm (#69399) üzenetére


OutsideR
aktív tag

annak nem sikerült megcsinálni

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.