Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69201) f(x)=exp(x) válasza quailstorm (#69200) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Ezt mondom... :DDD

(#69202) Joker88


Joker88
őstag

lenne egy kérdésem.

Internet hozzáférés gyanánt USB-s WiFI eszközt használok .

[TP-LINK TL-WN722N]

ezzel az alaplappal:

[ASUS M5A97 EVO R2.0]

a problémám az, hogy nagyon sokszor megszakad a kapcsolat, ilyenkor a WIFIadapter az USB aljatból történő ki-majd bedugás hozza helyre a kapcsolatot..
Az AMD illesztőprgramja is fel van telepítve, tehát el van látva a szükséges USB driverekkel a Windows 8.1 Pro.

Valaki valami ötlet ?

In loving memory of Garrett Lockhart

(#69203) westlake válasza Joker88 (#69202) üzenetére


westlake
félisten

Szerintem ez általános USB adapter betegség. Nekem van három különböző típusú adapterem, de néha-néha mindegyik eljátsza azt, amit te is említettél. És ez még csak nem is operációs rendszer függő. Windows 10-zel is csinálják.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#69204) pendre54


pendre54
addikt

Téves.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#69205) domerator


domerator
veterán

Sziasztok,

Win 8.1 tabletre kellene feltennem a .NET 3.5-öt, mert kell egy szoftverhez. A win szolgáltatásoknál bekapcsoltam és megpróbálja letölteni, de nem sikerül neki. A neten a legtöbb helyen szintén a MS letöltéshez irányít sőt leszedtem valami 200 megás dotnetfx exe-t és az is letölteni akarja a MS-tól.
Van offline telepítő is, de annak meg a win 8.1 telepítő cd-je kellene, mert onnan akarja kiszedni a fájlokat a X:sources/sxs mappából... nos nekem nincs ilyen telepítő mert előre telepített win van a tablettán és nem is akarnék egy komplett telepítőt leszedni csak emiatt.

Segítség kellene: vagy az említett sources/sxs mappa tartalmát ha valaki fel tudná tenni valahova, vagy egy olyan letöltési hely kellene ahonnan a normálisan offline módon telepíthető dotnetet le tudnám szedni.

Köszi :R

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#69206) kispx válasza domerator (#69205) üzenetére


kispx
addikt

Valamelyik szolgáltatást letiltottad?

[link]

(#69207) westlake válasza domerator (#69205) üzenetére


westlake
félisten

A Windows 8.1-nél bugos az a "módszer". Sosem fogja letölteni magának. Kell neked egy Windows 8.1 telepítő (olyan verzió, ami a gépen is van) és ez a parancs.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#69208) mzso


mzso
veterán

Most, hogy lejárt a win10 akció már bátran frissíthetek win8-at? Vagy még most is szivat windows 10 update-es hülyeségekkel?

más:
Próbált már valaki mást gadgetes cuccot mint az 8gadgetpack? Van amelyik jobb?
Marhára irritáló, hogy a képernyő elforgatásával vagy felbontás változtatással a teljesen tönkre vágja a gadgetek elrendezését. Gyakorlatilag egymás tetejére pakolódnak.

(#69209) netpeti98 válasza mzso (#69208) üzenetére


netpeti98
addikt

Elvileg már nem tölti le a GWX-et.

(#69210) westlake válasza netpeti98 (#69209) üzenetére


westlake
félisten

Elvileg július 29-én lejárt az ingyenes frissítés lehetősége is. ;]

Play nice!

(#69211) VoidXs válasza mzso (#69208) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az update folyam része, ahol egymásra épülés van, szerintem nem szedték ki, tehát lejön, csak nem zaklat. A működése jelentetten inaktív.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#69212) netpeti98 válasza VoidXs (#69211) üzenetére


netpeti98
addikt

Valaki írta, hogy eltűntek letölthető frissítések listájából a GWX-hez tartozó dolgok a határidő lejárta után.

Szerk:

(#69166) DS39

[ Szerkesztve ]

(#69213) netpeti98 válasza westlake (#69210) üzenetére


netpeti98
addikt

Azért azt kiskaput durva lett volna rendszerszinten reklámozni. :D

(#69214) mzso


mzso
veterán

Kellet volna egy alkalmazás, úgyhogy bejelentkeztem egy microsoft accounttal az alkalmazásboltba.
Természetesen még véletlenül sem működik és nem lehet telepíteni semmit.

Lehet valamit kezdeni ezzel a ganéjkupaccal?

(#69215) #93794560 válasza mzso (#69208) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nálam semmi Windows 10-zel kapcsolatos frissítés nem jelent már meg. Tegnap telepítettem újra a 8.1-et, és utána tettem föl kb. 250 frissítést. Minden OK vele.

(#69216) mzso válasza #93794560 (#69215) üzenetére


mzso
veterán

A windows update hány év után talál valamit manapság? Nálam már vagy 40 perce keres...

(#69217) #93794560 válasza mzso (#69216) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nálam körülbelül 20 perc után találta meg a frissítéseket. Persze a letöltés, frissítés is eltartott egy ideig, de közel sem annyi, mint Win7-en. A másik gépen még 7-es van, ott három óra után untam meg és állítottam le a keresést. Itt 8.1-en viszonylag tűrhető az idő.

(#69218) westlake válasza mzso (#69216) üzenetére


westlake
félisten

Örülj neki, hogy nem Windows 7-et telepítettél. Valamivel több, mint 14 óra kellett/kell egy friss telepítésnek, hogy kilistázza a rendelkezésre álló frissítéseket...

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#69219) mzso válasza #93794560 (#69217) üzenetére


mzso
veterán

Nálam kb 1 óra 10 perc amíg ez a csoda kibökte a találati listát... :)
A halálért nem csinálnak egy 8.2-t, amiben ezek mind benne vannak... (vagy 8.1 SP1-et)

[ Szerkesztve ]

(#69220) mzso válasza westlake (#69218) üzenetére


mzso
veterán

Akkor az is jól fel lett fejlesztve. :)
Sebaj, lehet szedni az ilyen warez iso-kat integrált frissítésekkel...

(#69221) westlake válasza mzso (#69219) üzenetére


westlake
félisten

Miért csinálnának? Nem érdekük. Mármint a MS-nak. Egyébként meg jónéhány minőségi integrált (magyar!) telepítőt lehet találni a neten, ami a legtöbb frissítést tartalmazza.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#69222) mzso


mzso
veterán

De imádom a Windowst...

(#69223) stigma


stigma
addikt

Sziasztok!

Adott egy HP probook (i5-32xx,4GB ram, HDD), + Win 8 , melyen indítás után a lemez 100%-os lemezkihasználtságon pörög. Gyors utánakerestem, de konkrét problémát mi okozhatja nem találtam csak az alábbiakat:

Megoldás 1. => lapozófájl kikapcsolás vagy átméretezése. => jelen esetben ez automatikus.
Kérdésem: Mennyire állítsam be ha manuálisan a kellene? min és max értékek kellenek, gondolom min 1024 max 2048. Olyan rémlik régről, mintha a lapozófájl max mérete = ram /2

- Szedtem le programokat Norton antívírus, AVG Web TuneUp, melyek lassíthatják.

-Lemeztöredezettséget indítsak rajta érdemes? => pénteken úgy adták a kezembe a laptopot, lassú nem tudják miért oldjam meg :DDD

Esetleg olyan kérdées van HP Probook 470-ről van szó, gondolkodtam egy Win10-et feldobok, melynek a memória-kihasználtsága sokkal jobb mint 7/8/8.1

Más ötletem nincs, max telepítsek egy rendszert mint azt az előbb is kifejtettem.
Remélem tudtok segíteni. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#69224) mzso válasza mzso (#69222) üzenetére


mzso
veterán

Természetesen ez is a végtelenségig tart...
Vagy fél óra után kinyomtam, erre ugyanaz fogad...

Rakhatom újra ezt a sz@rt, hogy rohafjon meg az MS.

[ Szerkesztve ]

(#69225) mzso válasza mzso (#69224) üzenetére


mzso
veterán

Öcsém... egyszer vagy 40 perc után újraindult, de ugyanazt kezdte csinálni. És csinálja, még mindig is...

[ Szerkesztve ]

(#69226) mzso válasza mzso (#69225) üzenetére


mzso
veterán

Több mint két óra után helye hozta magát... Imádom a Windows-t hogy bármit csinálok vele napokat rabol el az életemből...

Az létezik, hogy azért vallot kudarcot mert egy telepített frissítést jelzett? (bár már telepítés óta kikapcsolva a windows update...)
https://support.microsoft.com/en-us/kb/2999226

Ez volt jelezve. Max azért kerülhetett fel mert kellett valamihez VCPP redistributable és az rakhatta fel. De így is teljesen szánalmas... Elment vagy négy óra a semmiért.

[ Szerkesztve ]

(#69227) #93794560 válasza mzso (#69226) üzenetére


#93794560
törölt tag

Furcsa, hogy ugyanazok a frissítések egyes felhasználóknak hibátlanul felmennek, másoknak meg szaroznak, és időnként visszavonjãk magukat. Elvileg mindenki ugyanazokat kapja, de valami szoftveres/hardveres anomáliák kedvezőtlen kombinációja okozhatja a gondokat. Nálam kb. másfél óra alatt megvolt az egész, teljesen hibátlanul.

(#69228) mzso válasza westlake (#69221) üzenetére


mzso
veterán

Én csak integrált telepítőt találtam ami régi. (tavalyi, vagy még régebbi) Olyat nem ami mostanában készült.

(#69229) mzso válasza #93794560 (#69227) üzenetére


mzso
veterán

Nálam még a hibaelhárító is elszáll. Eszem megáll. Még ilyen tróger sz@r oprendszert...

[ Szerkesztve ]

(#69230) #93794560 válasza mzso (#69229) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nálad valami összetettebb probléma lesz, ami nem mindig a rendszer hibája. Nálam például minden tökéletes. Ugyanaz a rendszer, ugyanazok a frissítések.

[ Szerkesztve ]

(#69231) mzso válasza #93794560 (#69230) üzenetére


mzso
veterán

Biztos a kiskrampusz hibája és nem a gánykupac windows-é.

(#69232) jeni válasza mzso (#69229) üzenetére


jeni
félisten

A hardverek kompatibilitása tényleg megfelelő a Win8 vagy a Win10-hez a géped alapján?
Mást nem olvasok,mint szidod a Microsoft anyját ;]

(#69233) gabo89


gabo89
senior tag

Üdv!

Adott egy Toshiba laptop, előretelepített Windows 8.1-eggyel, illetve a gyári 8.0 recovery partícióval. Arra gondoltam teszek fel az OEM OS helyett, egy tiszta Windows 8.1-et. Olvastam valahol régebben, ha újratelepíti az ember az OS-t (másikat tesz fel), akkor utána már nem lehet a recovery partícióból elérni a gyári rendszert, mert felülír az új OS valamit. Nem tudom már mit írt pontosan az illető. Szóval a kérdésem az, hogy újratelepíthetem a laptopot egy Windows 8.1 MSDN képfájlból, tiszta telepítéssel, úgy hogy továbbra is visszaállítható legyen a gyári recovery képfájl?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

indul a sörös aludni

(#69234) mzso válasza jeni (#69232) üzenetére


mzso
veterán

Már évek óta 8-at használok, úgyhogy igen. Csak nemrég újraraktam(reseteltem: "Tartalom és alkalmazások törlése, aztán a Windows újratelepítése"), emiatt végképp érthetetlen, hogy szopni kell vele. Úgyhogy ezek nagy része mind fel volt már telepítve korábban...

[ Szerkesztve ]

(#69236) DS39 válasza netpeti98 (#69235) üzenetére


DS39
nagyúr

Ideje volt már.

(#69237) krisz4b70


krisz4b70
aktív tag

Üdv!
Újratelepítettem egy laptopot de nem engedi a magyar nyelvet beállítani.

Ezt írja ki se letölteni nem engedi se beállítani.

(#69238) krisz4b70 válasza krisz4b70 (#69237) üzenetére


krisz4b70
aktív tag

Közbe sikerült, bocs az offért.

[ Szerkesztve ]

(#69239) pilóta válasza pilóta (#69142) üzenetére


pilóta
nagyúr

Erre még mindig keresem a választ.

Senki nem találkozott még ilyennel, egyedi eset lenne?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#69240) SP4C3 válasza pilóta (#69142) üzenetére


SP4C3
veterán

Alul a halvány linkre tessék kattintani és ott átállítani a nyűgjét.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#69241) pilóta válasza SP4C3 (#69240) üzenetére


pilóta
nagyúr

De mit állítsak hová?

Ezt adja be rá, melyiket kell hová állítani? [link]

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#69242) aknaakna


aknaakna
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék tőletek, hozzáértőktől kérni. :)
Windows 8-at használok. Amikor teljes képernyős módban futtatok egy játékot, akkor random módon előfordul némely játékkal, hogy az egér kattintásra egyszerűen lerakja tálcára, vagy csak egy pillanatra bevillan az asztal. Ha elkezdem vadul nyomkodni az egeret akkor néha ki is lép teljesen. Nem minden játéknál fordul elő, ezért eléggé érdekes probléma.
Relevánsabb topikot nem találtam, ahol feltehettem volna a kérdést, így remélem itt kapok rá választ. Előre is köszönöm! :B :R

"I dont want it, I just need it, nothing seems to satisfy..."

(#69243) pilóta válasza aknaakna (#69242) üzenetére


pilóta
nagyúr

Az attól lehet, hogy nem teljes képernyő módban van mégsem, csak úgy tűnik, mert kitölti ugyan az egészet, de úgy kezeli, mintha ablakban futna. Át kell állítani a játékban.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#69244) aknaakna válasza pilóta (#69243) üzenetére


aknaakna
tag

Fullscreen, Borderless módban van, vagy minden játékban ezen beállítás megfelelője.
Van olyan játék aminél ablakos módban ezt csinálja, fullscreenben már nem...

"I dont want it, I just need it, nothing seems to satisfy..."

(#69245) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Remek szórakozási lehetőséggel lepett meg a PC-m:

A Windows 8.1 mind az alaplapi, mind a PCI-E-be dugott VGA-kártyáimat általános VGA-nak tekinti, és ennek megfelelően alapszolgáltatásokkal hajlandó csak használni őket. Így egy kicsit alacsony a felbontás, a dualhead nem megy, ráadásul egyszerre csak egyet kezel, tehát a használt négy monitorból egynek van képe, az is kissé elnagyolt.

A driverek elvben telepítve vannak, de nem tolja be azokat a MS saját drivere helyére.

Régi AMD-s alaplap (GA880) + CPU, HD4250 alaplapi VGA-val, a kártyák: Nvidia 8400 és egy AMD R7.
Eddig minden működött, mintha a legutóbbi frissítés csapta volna agyon.

Mit tehetek ezellen?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#69246) mzso


mzso
veterán

Deaktiválni lehet valahogy a retek defender frissítéseket valahogy. Nem használom, nem érdekel, és deaktiválva van. De akárhányszor rákeresek frissítésekre mindig behoz egyet.
Akárhányat elrejtek mindig jön újabb és nem is maradnak meg a rejtettek között hanem folyton eltűnnek onnan.

(#69247) mzso


mzso
veterán

Az MTP driver a jelek szerint öngyilkos lett...

Az eszköz illesztőprogramjai nincsenek telepítve. (Kód: 28)

Az INF-fájl szolgáltatástelepítési szakasza érvénytelen.

Az eszköz illesztőprogramjának megkereséséhez kattintson a Frissítés gombra.

Ha meg rákeresek driverre akkor:

Hogy lehet megjavítani?

(#69248) Frenky89


Frenky89
őstag

Win 8 Pro OA licences gépre fel lehet varázsolni kapásból a 8.1-et?

(#69249) mzso válasza mzso (#69247) üzenetére


mzso
veterán

Nem hiszem el bármit csinálok mindig ugyanaz.
Az update mindig feldob mtp drivert. ha a telefont bedugva akarom telepíteni nem sikerül: (Kód: 800F0217)
Ha meg kihúzom "sikeresen" telepíti, de nem változik semmi és amikor újra keresek ismét ott van a retkes driver update.

Nem tudja valaki megosztani manuálisan a nyomorult mtp driver fájlokat? Már nem tudok mit kitalálni.

Már csak szidni tudom a microsoft összes k*rva anyját.

(#69250) westlake válasza mzso (#69246) üzenetére


westlake
félisten

Miért is keresel rá "akárhányszor" frissítésekre? Számomra ez nem világos. Persze megteheted, csak akkor ne problémázz azon, hogy "mindig" talál valamit a WU. Mellékesen jegyzem meg, hogy minden hónap második keddjén érkezik a frissítések 90%-a. Másrészt pedig a WU-t be lehet állítani teljesen automatikusra is. Szóval végképp semmi nem indokolja azt, hogy frissítéseket "keresgélj".

#69247: Mondjuk úgy, hogy valamilyen (segéd)programot használsz. DriverEasy, IObit Driver Booster, driverscloud.com.

#69248: Igen.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.