Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70301) Blue Eagle válasza Drachoo (#70300) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Úgy tudom egyesével, külön-külön az alkalmazásokkal be lehet lépni a fiókba.

(#70302) Drachoo válasza Blue Eagle (#70301) üzenetére


Drachoo
senior tag

Onedrive ugyanarra az oldalra irányít, így bukta...

Most beszéltem velük. Egyelőre nem tudják még mikor lesz megoldva a probléma. Ja és menetközben a telefonos rendszerük is behalt, nem működik a menü választó... :)

Finoman tereltek a win10 felé.

[ Szerkesztve ]

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#70303) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Barátnőm, panaszkodik, hogy lassú a gépe. :U
Ahogy én látom, olyankor csinálja, amikor logikus is egy nagyobb CPU terhelés, pl. Photoshop-ban csinál valamit, vagy Word-ben. Viszont egyik sem indokolja, hogy több másodpercre behaljon a gép. A process explorer-ben mindig az a processz CPU terhelése nő meg nagyra, amin épp dolgozik.
Erre először rámondtam, hogy gynege a proci és kész, de anniyra durva lassulások vannak, hogy az már nem fogható a procira, valami tuti nem stimmel.
Víruskeresés volt, a javasolt progikkal, semmi nem jött ki, így valami másra gyanakszom.

Reinstall, vagy van más megoldás?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#70304) netpeti98 válasza Bici (#70303) üzenetére


netpeti98
addikt

A merevlemez használatot is érdemes figyelni ilyenkor.

(#70305) Blue Eagle válasza Drachoo (#70302) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Finoman tereltek a win10 felé

Mocsadékok... arra spekulálnak, hogy 2018 januárig van csak úgyis a technikai támogatása a Win 8/8.1-nek?
Na, én is most felhívom ezeket! Aztán kitöltöm a már megérkezett feedback-et. Naggyon 1-es lesz ha hasonlót mondanak mint Neked.

(#70306) Drachoo válasza Blue Eagle (#70305) üzenetére


Drachoo
senior tag

Egy hölggyel beszélgettem, korrekt, rendes volt. A hiba megjavításának az idejéről viszont nem tudott mit mondani és felajánlott egy lehetőséget hogy kapok lehetőséget a win10-re frissítésre. Mondtam neki, hogy a lehetőségem már megvan erre (volt rajta win10), de maradnék a 8.1-nél. :)

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#70307) Blue Eagle válasza Drachoo (#70306) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Dettó ugyanez velem is ma mint Nálad. De köszönöm én erre az eszközre nem élnék vele -mondtam én.

A mondókám elejét én azért kissé keményebben toltam! Az a baj úgy szívatnak minket usereket ahogy akarnak. Most pl. így.

(#70308) Drachoo válasza Blue Eagle (#70307) üzenetére


Drachoo
senior tag

Azért én is jeleztem, hogy mint office365 előfizető kicsit morci vagyok, hogy nem férek normálisan a OneDrive-hoz hozzá...

Most már egy hete nem oké...

[ Szerkesztve ]

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#70309) mzso


mzso
veterán

Helló!

Ha a win 8.1 alatt kicserélem a régi hardvert egy új ryzen alapúra akkor az miképp fog reagálni?
Bebootol legalább?

Más: tudok úgy egyszerűne upgradelni win10-re, hogy megmaradjon az eredeti win8 is? Vagy nekem kell szenvedni partíció másolgatással meg egyebekkel?

Egyébként hogy vannak a jogok ha már egyszer telepítettem a win10-et de azóta vissza telepítettem a 8.1-et?
Ha jól emlékszem az alaplap alapján azonosított, de azt ugye most cserélem.

[ Szerkesztve ]

(#70310) szabonagyur válasza mzso (#70309) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem lehet fent egyszerre a 10 és 8.1 ha arról a 8.1ről volt upgradelve.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#70311) Maszi65 válasza Drachoo (#70306) üzenetére


Maszi65
csendes tag

Nálam is ez a gond, hogy nem lehet összekapcsolni a fiókot és belépni még az áruházba sem. Pedig teljesen jogtiszta a szoftver. Windows 10-ről tértem vissza, mert újabban sok gondom lett vele, az október 17.-re szánt kiadás betette nekem a kiskaput. Hiba-hiba hátán. Undorító, hogy ilyen módon kényszerítenek egy "új" (kb 3 éves) de még mindig instabil rendszerre való váltásra. :W

Karoly

(#70312) mzso válasza szabonagyur (#70310) üzenetére


mzso
veterán

Valahogy sejtettem... De úgy lehet gebasz ha magam másolom a 8-as partíciót mielőtt upgradelem?

A licenszről nem tudsz valamit? Az mindenképpen ahhoz az alaplaphoz kötött amiről upgrade-eltem?

A nagy kérdés, hogy tudom e majd használni a win8-at vagy ugyanolyan "jól" viseli hardver upgradet mint az XP (örök kékhalállal)?

Szerk.:
Még jobb kérdés. Lehet még upgradelni ingyen 10-re? (Bár, igazából ez 10-es téma, megkérdezem ott.)

[ Szerkesztve ]

(#70313) netpeti98 válasza Maszi65 (#70311) üzenetére


netpeti98
addikt

Van aki szerint a szeptemberi frissítéshez van köze. Ha azt eltávolítjátok, akkor be tudtok lépni?

(#70314) industrial


industrial
tag

Üdv!

Windows 8.1-em van. Törlődött valami miatt a felhasználói fiókom összes beállítása. Adatok fájlok megvannak.
Ugyan azzal a névvel létrejött egy teljesen szűz felhasználói fiók, olyan mintha újra raktam volna a gépet. Nem igazán értem a probléma miértjét, és hogyanát.. :Y :Y :Y :Y

(#70315) Blue Eagle válasza industrial (#70314) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Helyi fiók volt ami törlődött vagy MS-fiókkal összekapcsolt?

(#70313) netpeti98
Ha vadi zsír az OS, nincs még semmilyen hotfix, akkor sem lehet összekapcsolni a helyi fiókot a MS-fiókkal.

[ Szerkesztve ]

(#70316) netpeti98 válasza industrial (#70314) üzenetére


netpeti98
addikt

Az eseménynapló Windows Logs->Application kategóriájában van esemény 1511-es esemény azonosítóval (Event ID)?

(#70317) netpeti98 válasza Blue Eagle (#70315) üzenetére


netpeti98
addikt

Itt írtak róla, de ezek szerint más a probléma forrása.

(#70318) industrial válasza netpeti98 (#70316) üzenetére


industrial
tag

Nincs, 4797 van nagyon sok.

(#70319) industrial válasza Blue Eagle (#70315) üzenetére


industrial
tag

Össze volt kapcsolva, elvileg.
Már 2 hete azzal nyaggatott hogy jelentkezzek be a legújabb jelszóval.

(#70320) industrial


industrial
tag

Ideiglenes fiókkal jelentkeztetett be.

(#70321) industrial


industrial
tag

Azt hiszem megvan.... [lLink]

(#70322) Maszi65 válasza netpeti98 (#70313) üzenetére


Maszi65
csendes tag

Internet kapcsolat alatt lett telepítve újonnan, már akkor próbáltam a microsoft fiókkal összehozni sajnos sikertelenül.

Karoly

(#70323) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Valakinek van valami tippje, hogy tudom visszahozni a merevlemez ikonokat? [kép]
Valószínűleg az auslogics boostspeed vihette el (azt hittem megbízható, hogy Ms gold partner).

Start8-nál ugyanígy eltűnt a felhasználó képe. [kép]
Ha rákattintok a fekete képre, akkor előjön a rendes kép. [kép]

Mit tanácsoltok?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#70324) Maszi65 válasza ArthurShelby (#70323) üzenetére


Maszi65
csendes tag

Csak tipp: vezérlőpult->rendszer és biztonság->programok->alapértelmezett programok->fájltípus vagy protokoll társítása,
vagy: Vezérlőpult\Megjelenés és személyes beállítások->mappa beállításai, itt mindent alapértelmezettre állítani.
Még esetleg a parancssori ablakba: sfc /scannow

Karoly

(#70325) ArthurShelby válasza Maszi65 (#70324) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A scannow hibát talált és nem tudta megoldani. Én a cbs log fájlból egy kukkot nem értek, és iszonyat hosszú.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#70326) mzso


mzso
veterán

Helló!

Próbált már valaki win 8-at ryzenen futtatni? Bebootol chipset driver nélkül?

A chipset driver telepítő nem indul el a régi hardveren, mert "nem található grafikus hardver"... (Ami hülyeség)

(#70327) Maszi65 válasza ArthurShelby (#70325) üzenetére


Maszi65
csendes tag

Amennyiben talált hibát, de nem tudta megoldani, akkor nyisd meg a parancssort és ezzel próbáld:

Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Ha nem sikerülne tedd be a gyári telepítőt (usb vagy dvd):

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth /source:WIM:E:\Sources\install.wim:1 /LimitAccess

vagy:
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth /source:ESD:E:\Sources\install.esd:1 /LimitAccess

E=meghajtó betűjele

Karoly

(#70328) ArthurShelby válasza Maszi65 (#70327) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Az elsővel sikerült megoldani, most már a scannow nem talál hibát. Viszont az eredeti problémám nem oldódott meg :DDD
(de lehet csak egy újraindíts kell neki)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#70329) ArthurShelby válasza ArthurShelby (#70323) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Megvan a bűnös. A hard disk sentinel rontja el az ikonokat. Megnyitás után ugye kiteszi a sajátjait (és jelzi, hogy jó állapotú-e a drive), de bezárás után lesz rossz.
Itt a víruskergetőt okolták, és ezt tanácsolták:
"To disable this function and restore the icons, just open Configration -> Disk Control and disable the "Modify default hard disk icons in Windows Explorer". "
Itt számomra csak annyi változás lett, hogy már akkor is rossz lett az ikon, mikor a hds meg van nyitva.

Végül egy javasolt program oldotta meg a problémám: [link]
Itt kiválasztom a drive-ot, az uninstall gombra kattintok, és visszajön az eredeti ikon (amíg újra meg nem nyitom a hds-t :D )

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#70330) metaldog


metaldog
aktív tag

Sziasztok

A windows 8.1-ben hol lehet az beállítani hogy nagy méretű file másolását engedje az op rendszer mert nem enged 5 gb-nál nagy file-t másolni és valamikor azt a hibaüzenetet kapom hogy szüntessem meg az írásvédettséget pedig nem is írásvédett. Erre tud valaki megoldást?

Előre is köszi.

(#70331) VoidXs válasza metaldog (#70330) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A maximális fájlméret a fájlrendszertől függ.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#70332) qqcqqc válasza metaldog (#70330) üzenetére


qqcqqc
őstag

Talán egy pendrive, vagy memóriakártya?
Azok alapban általában FAT32-esre vannak formázva.
Akkor szokott megjelenni ilyen felirat.
A legjobb megoldás az exFAT lenne,de ezt nem kezei minden androidos eszköz,így marad az NTFS.

(#70333) TeeJay


TeeJay
félisten

újabb használt laptopot szereztem sandy bridge i5 procival és elkezdtem win7 x64 helyett 8.1 x64-et használni
minden király, tényleg gyorsabb mint a win7, mindenhez van driver vagy ha nincs elfogadja a win7 drivert

egyedül egy bajom van amire sehol nem találtam megoldást
Atheros vagy Qualcomm Atheros wifi vezérlőhöz ha felrakom a drivert nem tud csak 1-11 csatornákra csatlakozni
12-13-as 2,4GHz csatornát nem látja pedig EU-ban vagyunk és a kártya is tudja mert win7 alatt meg tökéletesen működik

mindent próbáltam már, a régiót is állítottam magyarországra
legújabb win 8.1 driver és 1-11 csatornákhoz tud csak csatlakozni 12-13-ra nem

mit csináltam rosszul?

valszeg Atheros driver gond lesz mert másik laptopban Intel centrino n-100 van és win 8.1 driverrel tökéletesen megy 1-13 csatornákon
harmadik laptopomban broadcom N-es wifi van ahhoz nincs 8.1 driver de win7 driverrel szintén simán megy 1-13csatornákon

csak az atheros nem akarja az igazságot pedig acer support oldalról 8.1 és 10-hez van csak driver
és egyszerűen nem megy :U

van valakinek valami tippje?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#70334) Blue Eagle


Blue Eagle
őstag

Jó lenne ez a win8.1, de a mocskos MS kihúzta a szőnyeget alóla oly módon, hogy nem lehetséges összekötni a helyi fiókot a saját MS-fiókkal. Nem tudom mire vélni ezt a lépését. Hogy gondolja ezt? :(

(#70335) Drachoo válasza Blue Eagle (#70334) üzenetére


Drachoo
senior tag

Sajnos én is ezt érzem... Nem hiszem el, hogy egy ilyen hibát hetekig kellene javítani. :(((

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#70336) mzso


mzso
veterán

Helló!

Tud valaki egy kevésbé idióta alternatívát a beépítettnél a fáj/protokoll társítások beállítására?

A beépített sz@r csak a program nevét mutatja ami nem túl hasznos amikor egy program több változatának ugyanaz a neve és ikonja. Kéne a program elérési útja is de természetesen a windows azt nem mutatja...

(#70337) kispx válasza mzso (#70336) üzenetére


kispx
addikt

Total Commander -> Fájl menü -> hozzárendelés

(#70338) cigam válasza kispx (#70337) üzenetére


cigam
félisten

Minek ahoz TC? Intézőben is megadhatod ugyanúgy.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#70339) mzso válasza cigam (#70338) üzenetére


mzso
veterán

Csak az sz@r. Meg az url-eket úgy nehezen fogod.

(#70337) kispx
Kösz. Talán jobb, egy kicsit.

(#70340) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Mennyi helyet foglal egy friss windows?
Van egy 120gigás (111GB) intel520-as ssd-m. 79.3GB-t a foglalt terület, és nem értem miért, szerintem ez indokolatlanul sok. Sok kis fájl van rajta, illetve pár program. A programok max 20GB, a dokumentumok is max 20GB (és akkor mindkétszer nagyon bőven számoltam). 40GB lenne a windows?

Szerk: Megnéztem a windows mappát, a méret 38,2, a lemezterület 37,9GB (fura, hogy a lemezterület kisebb). Ez normális, hogy ekkora? Lehet valahogy csökkenteni?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#70341) ArthurShelby válasza ArthurShelby (#70340) üzenetére


ArthurShelby
addikt

windirstat kép:

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#70342) cigam válasza ArthurShelby (#70340) üzenetére


cigam
félisten

A WinSxS mappa egy furcsa mappa. Gyakran összegyűlik benne a felesleg, ill. a lemez tisztító is segíthet, pl. leszedheted vele a Windows Update-ek biztonsági mentésit.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#70343) ArthurShelby válasza cigam (#70342) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A lemezkezelőt már futtattam, töröltem vele vagy 20MB-t :D .
Visszaállítási pont törlésével kapnék 2.8GB szabad helyet. A WinSxS mappa nálam 8.09GB, de még nem sikerült megértenem mire való, és hogy tudok ott helyet fölszabadítani. (update vesztés nélkül)

Egyszerűen nem értem. Mindent bőven számolva 4GB a telepítő iso fájl, az kibontva 8GB, egy 16GB-os kis ssd-n el kell férni egy windows-nak. Ha bőven számolok akkor 30GB a windows programokkal együtt, és 20GB az adat (nagyon bőven számolva!!), ez így 50GB. De nálam 80GB a foglalt hely, egyszerűen nem értem hol veszik el az a 30GB. :W

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#70344) kispx válasza ArthurShelby (#70343) üzenetére


kispx
addikt

Rendszergazdai joggal futott a lemezkarbantartó? Anélkül nem fog a winupdate után takarítani.

(#70345) cigam válasza ArthurShelby (#70343) üzenetére


cigam
félisten

Hát ott a swap fájl, és a hiberfil.sys, és a linkelt cikkben megmutatják mit kell futtatni, hogy korlátozd a winsxs méretét. No meg azt is, hogy gyakran hardlinkelve vannak fájlok, vagyis csak egy link, de a fájl valódi méretével számol a mappa méretének kiszámításakor. Pl. ebből adódik az általad is említett méret eltérés.
A telepítő mérete nem mérvadó, a telepített programok is hízlalják(hiába távolítottad el azokat, egy csomó fáj nem kerül eltávolításra, és a runtime környezetek sem pár kB-os kis apróságok.

+ Nézz szét a szolgáltatások eltávolítása menüben. Viszont ittt haza is vághatod a rendszert, szóval én max a játékokat írtanám ki.
Amúgy meg van még több 10GB-nyi helyed. Szerintem normális, hogy egy belakott rendszerben 40GB-os Windows mappa mérete.
Vagy ha pl. 4GB-nál kevesebb RAM-ot használsz, tegyél fel 32 bites rendszert, az egy picit kissebb helyet foglal. Viszont amit nyersz a réven, elveszted a vámon: Ugrik a 64bit támogatás, ami ma már alap.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#70346) Cane


Cane
őstag

Hali!

Kapott a rendszer egy frissítést, azóta az óra mellett a HUN felirat látszik, amit nem szeretnék ott látni. Korábban sem volt ott. Hogyan tudom azt lepusztítani az asztalról? :F

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#70347) VoidXs válasza Cane (#70346) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Töröld az összes nem magyar nyelvet a rendszerből.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#70348) Cane válasza VoidXs (#70347) üzenetére


Cane
őstag

Érdekes. újraindítottam a gépet, aztán eltűnt. :F
Na mindegy most jó. :C

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#70349) vamosip


vamosip
tag

Sziasztok!

Külön vásárolt lemezes Win 8 vagy 8.1-ről upgradelt Win 10 van a gépen.

Vissza szeretném tenni a 8.1-et, viszont nem találom a lemezt, igazából az aktiváló kódot. Ilyenkor mi a teendő?

(#70350) Joker88


Joker88
őstag

minden indításkor bejön az értesítés :

hogyan lehet eltüntetni ?
igen láttam, régebben kérdezték már, de eredményre nem jutottam.
Friss telepítésű Windows 8.1, mindennemű frissítéssel megtámogatva. Legális ( már ha számít valamit,miután szembeköpött a Windows10Mobile-al az MS )

In loving memory of Garrett Lockhart

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.