Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69301) King Unique válasza quailstorm (#69300) üzenetére


King Unique
titán

Normál módon nem engedte, illetve azt a kapcsolót nem próbáltam. Viszont annak megint nincs értelme, hogy utána a CHKDSK-val orosz rulettezzen az ember. Egyszerűbb kivenni azt az egy pipát, illetve ha SSD-n van a rendszer, akkor úgysem olyan fontos.

(#69302) quailstorm válasza King Unique (#69301) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Igen, csak kezdő Win8-as koromban párszor el kellet indítani a Linuxot mire rájöttem mi a baj :DDD
Akkor 2,5TB volt most 4TB, szóval adatot kellett elérni.

(#69303) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Üdv!

Szeretnék érdeklődni, hogy milyen lehetőségek vannak egy 8.1-es gép feloldására. ha a jelszó el lett felejtve?
Csak kaptam egy ilyen kérdést és nem tudom, más os használójaként.
Talán a regisztrált email fiók elérhető, de nem biztos...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#69304) kispx válasza ledgeri (#69303) üzenetére


kispx
addikt

Reinstall.

(#69305) Sátán44


Sátán44
addikt

Sziasztok!

Hol kell beállítani, hogy bármely program telepítésekor jelszót kérjen a rendszer?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#69306) kispx válasza Sátán44 (#69305) üzenetére


kispx
addikt

Csinálsz egy nem rendszergazdai felhasználói fiókot, és a rendszergazdai fióknak beállítasz egy jelszót.

(#69307) Sátán44 válasza kispx (#69306) üzenetére


Sátán44
addikt

Ezt rendszergazda fiókkal nem tudom megtenni?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#69308) togvau


togvau
senior tag

Miért nem tudok mid midi-t lejátszani? Év elején még ment, azóta semmi változás nem történt se vindózban, se hardverban.

hitler, sztálin, micro usb

(#69309) DS39 válasza togvau (#69308) üzenetére


DS39
nagyúr

azóta semmi változás nem történt se vindózban, se hardverban.

azt te csak hiszed ;] ;]

[ Szerkesztve ]

(#69310) togvau válasza DS39 (#69309) üzenetére


togvau
senior tag

ki van kapcsolva az update...

hitler, sztálin, micro usb

(#69311) kispx válasza togvau (#69310) üzenetére


kispx
addikt

Azt te csak hiszed :D

Mivel próbáltad?

(#69312) togvau válasza kispx (#69311) üzenetére


togvau
senior tag

hogyhogy mivel próbáltam? Úgy hogy le van tiltva a servicesben az update, és a BITS is.

hitler, sztálin, micro usb

(#69313) 4ron


4ron
senior tag

Hogyan tudom véglegesen száműzni Win8.1 alól a OneDrive-ot? Próbáltam a Google találatai alapján többféle módszert, de továbbra is ott csücsül a tálcán. Ráadásul jobb kattintásra csak két gomb jelenik meg, az "Open OneDrive in file explorer" és a "View sync problems". Telepítve van a jogtiszta Office365 is, ennek van köze hozzá?

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#69314) kispx válasza togvau (#69312) üzenetére


kispx
addikt

A midi-t lejátszani mivel próbáltad?

(#69315) togvau válasza kispx (#69314) üzenetére


togvau
senior tag

mindennel. Azzal is amivel év elején még ment.

hitler, sztálin, micro usb

(#69316) ledgeri válasza kispx (#69304) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:W -a tényre, neked meg köszi!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#69317) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Sziasztok!
Laptopomon nem tudom bekapcsolni a Bluetootht. Windows 8.1 van rajta, és nincs bekapcsolási lehetőség sehol. Mit lehet csinálni?

(#69318) luckyboi82


luckyboi82
tag

Sziasztok,

egy régebbi gépre tettem fel egy friss 64 bites 8.1-et. Érdekes módon néha 20 perc után, néha 2 óra után hibaüzenet nélkül randomra megáll a gép, teljesen magatehetetlenül kiakadva lefagy. A gép egy Asus P5VDC-MX+Intel 930 3,00 Ghz, 2 Gb DDR2 800mhz masina, csak netezésre használják. Újraindítás után gyakoribb a hibajelenség. Mi okozhatja vajon ezt, mivel kezdjek kísérletezni?

(#69319) luckyboi82


luckyboi82
tag

Illetve csak 1 Gb-ot lát a memóriából, ezt hol lehetne beállítani, hogy rendben működjön, mert a BIOS az látja.

(#69320) quailstorm válasza f(x)=exp(x) (#69317) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem ismeri fel az eszközt, nekem volt olyan hogy elfelejtette és rebootolni kellett, de pl kellhet egy Atheros driver akár.

(#69321) MK VII


MK VII
veterán

Üdv mindenkinek...
Van egy számomra nagyon zavaró jelenség 8.1 alatt..
Gondol egyet és átvált a billentyűzet kiosztás H101-es magyarra.. Ebben ugye a z és az ypszilon fel vannak cserélve.

Random gondol egyet és átvált..
Akkor veszem észre mikor gépelek és totál katyvasz az egész írásom.
Mitől lehet ez? Van esetleg egy billentyűkombináció amit véletlenül megnyomok?

(#69322) f(x)=exp(x) válasza quailstorm (#69320) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Az adtlapomon fel van tüntetve a szóban forgó laptop. Leszedtem a 8.1-hez tartozó drivert a hivatalos weboldalról. Reboot már megvolt, de nem változott semmi sem, tövábbra sincs olyan a beállításoknál, hogy Bluetooth. Atheros driverből meg nem tudom milyen kell, mert az Aidánál se látom a Bluetooth konkrét típusát...
A neten keresgélve találtam egy módszert, azt végigcsináltam, de nem működik így sem. Valamit nem tudtok javasolni?

(#69323) mzso válasza MK VII (#69321) üzenetére


mzso
veterán

Szerintem vedd ki az elérhető billentyűzetek közül. Nálam folyton angolra váltott át. Nem jöttem rá miért, lehet valami idióta hotkey amit az ember benyom néha.

(#69324) westlake válasza f(x)=exp(x) (#69322) üzenetére


westlake
félisten

Egyáltalán az eszközkezelőben látszik, mint "ismeretlen" eszköz?
A HP oldala szerint Broadcom a gyártó. Próbáld meg ezzel.

Play nice!

(#69325) quailstorm válasza f(x)=exp(x) (#69322) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az már bajosabb ha se Aida se eszközkezelő nem látja.
Szoktak variálni a miniPCIe kártyákkal országok közt, nem biztos hogy a hozzávalót tetted fel.

(#69326) f(x)=exp(x) válasza westlake (#69324) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Megpróbálom a linkelt drivert, már töltöm is, csak hát min. 1 óra lesz, mire lejön. :)

(#69327) westlake válasza f(x)=exp(x) (#69326) üzenetére


westlake
félisten

Tudom javasolni a driverscloud.com-ot. Mondjuk van egy olyan érzésem, hogy nálad nem is működik maga az eszköz.

Play nice!

(#69328) f(x)=exp(x) válasza westlake (#69327) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

És ha nem működik, mit lehet tenni?

(#69329) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Telepítettem egy asus laptopra a 8.1 -et, utána elindítottam a frissítések keresését, de nagyon régóta csak a "keresés folyamatban" megy.
Ez normális ?? A telepítőt innen töltöttem tegnap.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#69330) westlake válasza rostiron (#69329) üzenetére


westlake
félisten

Igen, normális. Most már ugyanolyan "rossz" ilyen szempontból, mint a Windows 7.

Play nice!

(#69331) rostiron válasza westlake (#69330) üzenetére


rostiron
őstag

És nincs valami " trükk " amivel felgyorsítható ? Win 7-nél ez nagyon jól működik.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#69332) King Unique válasza rostiron (#69329) üzenetére


King Unique
titán

Én tiszta telepítést legutóbb kb. egy bő hónapja csináltam, de akkor még nem volt vele semmi gond. Megtalálta 5-10 perc alatt azt a 250+ db frissítést. Illetve a havi patch keddeken is mindig pár perc alatt lefut a manuális keresés. Viszont, ha a 8.1-nél is elcseszték, az f@sza... Bár majd jövő hét kedden leszek kíváncsi, hogy akkor mi lesz? Mert ugye a 7-es ilyenkor is képes nagyon hosszú ideig keresni...

(#69333) f(x)=exp(x) válasza f(x)=exp(x) (#69326) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Hát sajnos nem lett jó...

(#69334) MK VII válasza mzso (#69323) üzenetére


MK VII
veterán

Köszönöm. Utána járok ennek.

(#69335) ReFleXx válasza luckyboi82 (#69318) üzenetére


ReFleXx
addikt

Hogy érted ezt, a "random megáll a kép" ugy érted hogy lefagy/kimerevedik a kép vagy mintha lekapcsolnád a gépet és rendesen lekapcsol a Windows csak gyorsan, a futo programokat force-olva lekapcsolva?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#69336) King Unique válasza King Unique (#69332) üzenetére


King Unique
titán

Na, a mostani patch kedden manuális keresést indítva nálam kb. 1 perc alatt megtalálta nálam a 12 db frissítést és utána a telepítés és újraindítás is simán ment. Szóval azért nem olyan ez még szerencsére, mint a 7-esnél... :N

Amúgy korábban frissítettem Win10-re, de aztán végül visszaálltam inkább 8.1-re. Azóta a vezérlőpultban néha frissítés után megjelenik újraindításnál a "A Windows 10-es frissítés készen áll" üzenet...Pedig ugye már lejárt a kedvezményes időszak. Restart után természetesen nem csinál 10-re upgrade-et, de azért fura. Vsz beragadt valami... :D

[ Szerkesztve ]

(#69337) luckyboi82 válasza ReFleXx (#69335) üzenetére


luckyboi82
tag

Ha ez fontos, akkor úgy értettem, hogy : befagy minden, abban az állapotban ahogy éppen áll a kép, se kép, se hang, se semmi, de most már iszonyatosan sokat fagy. Csak a tápnál lehet ilyenkor kikapcsolni. Alaplap lesz? Memóriából azóta raktam bele, de 3 Gb-ből nem lát csak 2-t.

[ Szerkesztve ]

(#69338) pn4hvq


pn4hvq
senior tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni: adott egy pc egy iskolai tanteremben, benne egy gigabyte h81m-s2h alaplap. A pc-re az integrált videokártyára van kötve egy monitor, és hdmi-re egy projektor. Alapfelállás az, hogy klón módban látszik a két kijelzőn minden, elsődleges a monitor.
A tanárok jelezték, hogy találkoztak az alábbi jelenséggekkel teljesen rendszertelenül (csak másodkézből vannak információim, így a tévedés joga fenntartva):
-a monitoron csak feketeség van. (Projektorról nincs infóm.)
-az elmondás alapján valamiért kiterjesztett lett az asztal, és az elsődleges a projektor lett, a monitoron csak a tálca látszódott, ikonok nem.
Mivel több tanár is nyomkodja a gépeket, fogalmam sincs, melyik nem az "előírások" szerint használja, és a következő pedig nem tud vele mit kezdeni.

Hogyan tudnám a legegyszerűbben megoldani azt, hogy a képernyő beállításokat sem az alaplapi intel kártya programjával, sem pedig az asztal tulajdonságainak állítgatásával ne tudják elállítani?

Azt meg lehet oldani, hogy a két kijelző csakis klón módban működjön, és mindig a monitor legyen az elsődleges? Esetleg valamilyen külső programot gépinduláskor, valamint ciklikusan becsengetéskor lefuttatni, ami ezt beállítja? Ez használható erre: [link] ?

Ami infóm még van: a gép úgy lett feltelepítve, driverezve, hogy a projektor nem volt rákötve a gépre.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#69339) castiels


castiels
addikt

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy van egy laptopom, amin 8.1 rendszer van síma HDD-n kétfelé osztva. 500GB

Szeretnék egy 60GB-os SSD-t bele tenni, de a rendszert meg szeretném hagyni, valahogy megoldható, hogy az ssd-re átkerüljön a jelenlegi rendszer és arraól bootoljon. A mostani rendszer meghajtó C pedig váljon eggyé a D-vel.Vagy ezt csak ha újrahúzom akkor lehetséges?

(#69340) szabonagyur válasza pn4hvq (#69338) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia,

A digitális kimenet a legtöbb esetben mindig elsődleges lesz, ezzel nem nagyon van mit kezdeni.

Magától meg semmi sem állítódik át ezt te is érzed szerintem. :U

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#69341) szabonagyur válasza castiels (#69339) üzenetére


szabonagyur
félisten

Klónozó programmal átklónozod a HDD OS részét, legtöbb SSD-hez adnak valamilyet ami erre elég.

HDD egységesítést is meglehet utólag bármikor.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#69342) castiels válasza szabonagyur (#69341) üzenetére


castiels
addikt

Ha maga a rendszer meghajtó, nagyobb mint az SSD tárhelye akkor is klonozhatom csak magat a windows mappát?

(#69343) szabonagyur válasza castiels (#69342) üzenetére


szabonagyur
félisten

A meghajtó nagyobb vagy maga a foglalt terület? C-->C mehet csak ne foglaljon többet mint az SSD üresen.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#69344) castiels válasza szabonagyur (#69343) üzenetére


castiels
addikt

Igen mehetne a C-C, csak a C 120 GB van osztva és azon van a windows meg sok progi.

Az SSD meg 60 GB

(#69345) ledgeri válasza castiels (#69344) üzenetére


ledgeri
nagyúr

1. az újrahúzás mindig tisztább
2. az átkültöztetés többségében megoldhaó (SSDs topik összefoglaló
3.
Lásd a problémádat:
Van egy belakott rendszered, amin a programok, és a win meg egyebek hivatkoznak egymásra (c:/ szinten). Ebből nem lehet csak úgy kivenni a windows mappát. Nem írtad, hogy a 120-ból mennyi a foglalt hely, de tudd, hogy a a 60 GB-os ssd is csak a ~93%-át mutatja OS szinten, szóval ez a kiindulási alap.
Ha nem utánaszámolva pontosan 120GB-ra lett leválaszta (os felé mutatva) az első fele a vinyónak, akkor (még utánakérdezve, hogy a kiszemelt SSD megfelele) pont jó lenne egy 120 gigás SSD, ami amúgyis inkább ajánlott az "OS-nek és programoknak", mint egy 60-as ami csak "OS-nek"...

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#69346) castiels válasza ledgeri (#69345) üzenetére


castiels
addikt

Ok. Ujrahuzom

Köszi mindenkinek.

(#69347) Tikakukac


Tikakukac
titán

Gyors kérdés, mielőtt megint elkap a gépszíj aztán megint kivágom ezt a katrancot.

Végtelenségig indexelő HDD. A HDD tökéletes. Más gépekben is. A képek részben megkapják a betekintőt, részben nem, végtelenségig pörög a szegény csík. Maguk a fájlok tökéletesek. Amit a net kidobott magából azokon túl vagyok, mindenféle kombóban voltak ki-be kapcsolgatva ezen funkciók.

Mitől omlik a drága? Thx!

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#69348) #93794560 válasza Tikakukac (#69347) üzenetére


#93794560
törölt tag

Megfelelően érintkezik a csatlakozó a HDD-hez? Nekem egyszer akkor volt ilyenem, amikor a SATA kábel egy kicsit lelazult a HDD-ről, és végtelenségig pörgött a meghajtó.

(#69349) kororo


kororo
tag

Sziasztok!
Ha mostanában telepítetek W8.1-et,a KB 3021910,majd a KB 3172614 rendszereteknek megfelelő változatát
kézzel felrakva rögtön talál frissítéseket a masina.Előfeltétel a KB 2919355 jelenléte a gépen.
Üdv!

in gold,we trust

(#69350) Tikakukac válasza #93794560 (#69348) üzenetére


Tikakukac
titán

Tucatszor lett kábelezve és átrakva. Ezen felül a gépben minden SSD és más HDD tökéletes, valamint ez is hoz minden gyári paramétert.

Ezt Windows gond, ez 10 és tízezer %. Kérdés, hogy Acronis és backup vissza vagy javítható-e. Mondjuk Winről van szó, utóbbi általában kb. esélytelen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.