Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70751) MeroM válasza jeni (#70749) üzenetére


MeroM
senior tag

P4 nel meg voltak gondok az usb s telepitessel szerenecsere azota egyszerubb mint lemezrol 😆😅

(#70752) jani-wan válasza DS39 (#70745) üzenetére


jani-wan
tag

Na sikerült két ("egyéb") Win 8x64-et is felraknom a PC-re gond nélkül. Szóval a gép jó.
Csak a termékkulcsot nem fogadja el egyik sem.

És még vegyen bárki Pénzért bármit is. Azt még ők csodálkoznak.

Mondjuk érdekelne hogy mégis mi lehet az oka hogy nem hajlandó fölmenni.

[ Szerkesztve ]

(#70753) Sub-ZeRo válasza jani-wan (#70752) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Lehet azért nem megy fel, mert olyan utasítás készletet nem tud a proci, ami kell a Windowsnak. Ez is lehet egy ok.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#70754) MeroM válasza jani-wan (#70752) üzenetére


MeroM
senior tag

nem arra a típusra vonatkozik a kulcs lehet home edition amihez a kulcs jó te meg prot raktál fel.

(#70755) jani-wan válasza Sub-ZeRo (#70753) üzenetére


jani-wan
tag

Ennyire nem vágom, de mintha az rémlene nekem hogy az utasításkészlet által a proci csupán jóval gyorsabban képes végrehajtani a feladatokat.

Egyébként ez egy Intel i5-4670 amit gyorsan meg is néztem:
https://ark.intel.com/products/75047/Intel-Core-i5-4670-Processor-6M-Cache-up-to-3_80-GHz
Intel® SSE4.1, Intel® SSE4.2, Intel® AVX2
Szerintem ez jó.

És ugye két másik "nem vásárolt" Win8x64 Pro simán fölment. Tehát ha az gond lenne, akkor ezek sem mentek volna föl elméletileg.

(#70756) jani-wan válasza MeroM (#70754) üzenetére


jani-wan
tag

Ez látod elképzelhető, mert a lemezre nincs ráírva. Habár én azt az információt kaptam hogy ez Pro. Persze ettől még lehet hogy nem az.

(#70757) jani-wan válasza MeroM (#70754) üzenetére


jani-wan
tag

Megnéztem a Laptopon ahová fölment és még nem szedtem le.
Ez bizony 8.1 Pro.
Tehát ugyanaz.

(#70758) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Friss "8.1 with Update" telepites utan a kovetkezo gondjaim vannak:

1.)
A winyom sima sata portra van kotve, megis eltavolithatokent jeleniti meg a windows.
Erre mi a megoldas?
Hot-swap kikapcs BIOS-ban?
Sajna a lapomon csak egyben lehet kikapcsolni az osszeset, pedig egy-ket portra jol jonne. :B

2.)
Valmiert folyton teker a winyo ha a gep nyugalmi allapotban van.
Ennek mi lehet az oka?
A backup ki van kapcsolva, virusirto nincs, csak a beepitett cucc, es egyeb hatterben futo progi sincs felteve.

[kép]

Kossz! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#70759) Sub-ZeRo válasza Bici (#70758) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hi

1. Igen hot-swap kikapcsolása. Igen, minden portra érvényes lesz.

2. Valmiert folyton teker a winyo ha a gep nyugalmi allapotban van.
Ennek mi lehet az oka?

Válasz:
Friss "8.1 with Update" telepites utan

Magadnak megadtad a választ. Még fogja is tekerni egy darabig. Előtöltés stb. De egy defragot engedj rá.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#70760) Beren válasza Sub-ZeRo (#70759) üzenetére


Beren
tag

De egy defragot engedj rá.
Kivéve, ha SSD-d van, arra inkább ne.

[ Szerkesztve ]

(#70761) Sub-ZeRo válasza Beren (#70760) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Arra ott a trim. A 8.1 egy már tudja. A beépítettre gondolok mint program.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#70762) Bici válasza Sub-ZeRo (#70759) üzenetére


Bici
félisten

Köszi a válaszokat!
Friss telepítés után jell defrag? Szüz winyóra tettem fel.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#70763) Sub-ZeRo válasza Bici (#70762) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Kell hát. Nekem a 7, hdd-n darabokban volt...
Igaz most 10-et használok ssd-vel így csak a trim megy le havonta egyszer és annyi.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#70764) Bici válasza Sub-ZeRo (#70763) üzenetére


Bici
félisten

Ezt nem tudtam, kossz!
(Sok ev SSD-n linuxozas utan kiesnek ezek a dolgok. :B)

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#70765) Sub-ZeRo válasza Bici (#70764) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nm!

Hát kár magad sz---tni, hogy hdd-re rakod a windowst, ha van ssd-d, de te tudod... :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#70766) Bici válasza Sub-ZeRo (#70765) üzenetére


Bici
félisten

Masik gep.
Az SSD tonkrement, nagyon regi volt mar, a gepet pedig eladogattam, mert attertem tablet+htpc+nas kombora.
Ez a mostani gep maradek alkatreszekbol allt ossze + egy uj legolcsobb 7200rpm-es winyobol. Tarhely kell, es mivel 2-3 hetente egyszer kapcsolom be, nem akartam plusz SSD-re kolteni.
Csak olyasmire kell, amit nem tudok megoldani tableten, de neha szukseges: CD/DVD iras csaladnak, vagy haver hoz valamit winyon, vagy olyan memoriakartyat hoz valaki, amit nem olvas a kicsi USB-s olvasom, vagy valami weblapot nem lehet tabletrol bongeszni, vagy boot USB-t kell kiirni valami okbol (htpc, nas install), vagy androidos telora kell uj recovery, stb.
Kulon dolgozoszobaban van a gep a forrasztopaka mellett, szoval nem tartom tul nagy becsben. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#70767) Sub-ZeRo válasza Bici (#70766) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Értem. :R

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#70768) King Unique válasza Bici (#70758) üzenetére


King Unique
titán

1. Ez a BIOS beállításai miatt szokott lenni és ott kellene kikacsolni a Hot Swap, Hot Plug stb. opciókat az adott háttértárra vonatkozóan. Ha nálad nem lehet egyenként, hanem csak az összesnél egyszerre, akkor úgy. Vagy másik megoldás esetleg a registry-ben átállítani (példa).

2. Ha kevés a RAM és emiatt aktívabban használja a rendszer a lapozófájlt, akkor nyilván tekerhet a HDD. De az előtöltés (Prefetch) miatt is, valamint egy friss telepítés után a Windows Update is tekerheti egy darabig, pláne ha a 0-ról kell lefrissíteni. Viszont ha csak nyugalmi állapotban (üresjáratban) fordul elő, akkor az inkább az automatikus karbantartás lehet, ami teljesen normális. Szükség esetén ugyan kikapcsolható, de azért nyilván nem árt, ha néha lefut.

[ Szerkesztve ]

(#70769) Bici válasza King Unique (#70768) üzenetére


Bici
félisten

1 - Ezt a registry trukkot kiprobalom, mert van ket sata rack, amihez jol jon a hot swap.
Koszonom! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#70770) #81556480


#81556480
törölt tag

𝑒𝓁𝓃é𝓏é𝓈𝓉

(#70771) MeroM válasza #81556480 (#70770) üzenetére


MeroM
senior tag

😅😆😅😆

(#70772) Sub-ZeRo válasza #81556480 (#70770) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Please insert your 12.765ft floppy drive.
Thank You! :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#70773) pn4hvq válasza Sub-ZeRo (#70772) üzenetére


pn4hvq
senior tag

És ekkor a floppy drive: trrrrr-taktaktaktak
Sector not found error reading drive A
Abort, Retry, Ignore, Fail?
:DDD

(#70774) jeni válasza #81556480 (#70770) üzenetére


jeni
félisten

mind a 3711 db floppyt berakni telepítésnél és mikorra lenne meg?

(#70775) jobesz


jobesz
tag

Iskolába kellene updated 2018 és/vagy driveresen integrált telepítő, nem kell aktívált van több tisztaszoftveres lehetőségünk hozzá.

Van valahol friss 8.1 x64 telepítő ami kizárólag frissítettsége, és esetleges driverek integráltságában tér el az eredetitől?

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#70776) MeroM


MeroM
senior tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy adott egy wifi usb stick egy asus lapiban tokeletesen működik bedugtam egy asztali pc be és nem ismeri fel nem lehet telepiteni hogy tudom az asus laptoprol az ini /driver fájlt lementeni ? Hogy müködjön a gépen is?!

(#70777) szotadi válasza jobesz (#70775) üzenetére


szotadi
tag

[link]
Aktiválás lehet problémás VL-es iso az alap ha jól tudom. :F

(#70778) King Unique válasza jobesz (#70775) üzenetére


King Unique
titán

Ezen az oldalon vannak 2018 augusztusáig frissítésekkel integrált Windows 8.1 telepítők is. Ezek eredeti MSDN képfájlokból lettek készítve és a frissítések integrálásán, .NET keretrendszer 3.5 bekapcsolásán és 4.7.2 felrakásán, valamint a különféle Microsoft Visual C++ verziók telepítésén, a lapozófájl optimalizálásán stb. kívül más módosítás nincsen bennük. A telepítésnél pedig lehet választani több kiadás közül. Legalitás szempontjából pedig amúgy is a licenc, illetve az aktivációs eljárás a lényeg, viszont maga a telepítéshez használt képfájl (ISO) lehet akár az előbbi külső forrásból származó is.

[ Szerkesztve ]

(#70779) Norbi887


Norbi887
aktív tag

Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, hogy más is találkozott már olyannal, hogy bekapcsolás után (boot) az asztalon megjelenik egy "Otthoni Csoport"-nevű ikon, amely ha ráfrissítek az asztalra, akkor eltűnik ugyan, de random idő szerint néha egy-egy bekapcsolásnál hol-hol előbukkan megint. :U :F

Már egyszer volt újratelepítve Windows 8.1 a gépemen, és akkor is jelen volt ez a dolog, de akkor még nem kerítettem neki különösebb figyelmet. Csak már most kezdett kicsit feltünő lenni.
A Gépem nincsen semmiféle Otthoni Csoport-ba csatlakoztatva, egyedüli gép, sosem használtam még ezt a funkciót.

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#70780) #93794560 válasza Norbi887 (#70779) üzenetére


#93794560
törölt tag

Régebben, amikor még 8.1-em volt, nálam is előfordult néha, de nem okozott problémát, mert a frissítés, vagy F5 nyomása után eltűnik. Néha előjött ez a jelenség, de hogy mi okozta, fogalmam sincs. Talán egy apró bug a rendszerben!

(#70781) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Windows 8.1 with update (64bit, angol) - most raktam fel.
MSDN-es .iso, sokszor volt már fent ezen a gépen, sosem volt komoly gond vele.

Most közel friss telepítés után próbál frissülni, de minden alkalommal a reboot után kiírja, hogy "Working on updates", majd 99%-nál átvált arra, hogy "Couldn't install updates, undoing changes". Ez a folyamat úgy másfél óráig tart, és már sokadszorra csinálja. Utána az update ablak azt mondja, hogy még sosem volt frissítés telepítve.

A kérdés, higy ezzel mit lehet kezdeni?

A következöket próbáltam eddig netes leírások alapján:
- a SoftwareDistribution foldert átneveztem safe módban
- átállítottam arra, hogy csak a fontos frissítéseket tegye fel

Egyik sem segített.

Mit lehet tenni? Reinstall?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#70782) MeroM válasza Norbi887 (#70779) üzenetére


MeroM
senior tag

Nekem is most jott elo a lapin es torolni sem tudtam ujrainditas utan eltunt 😆😕

(#70783) MeroM válasza Bici (#70781) üzenetére


MeroM
senior tag

Szedj le egy masik iso t usb re tedd ki es rakd ujra

(#70784) Bici válasza MeroM (#70783) üzenetére


Bici
félisten

Milyen masik ISO-t? Update nelkul?

Sima win 8.1 kulcsom van (pro nelkul), es az iso ellenorizve van. Kb. 5-6 napja toltottem le a ceges msdn-rol.
Es USB-rol tettem fel. :U

Elkepzelheto, hogy valami hiba tortent telepiteskor, amit nem irt ki? :F

Illetve az zavar leginkabb, hogy a frissitesi folyamat (kozel ket ora) vegen szol, hogy nem jo valami, es utana tovabbi masfel oraig szarozik, ami kozben ugye nincs gepem.
Es persze nem azt szedi le, amivel gond van, hanem az osszeset. :(((

Attol tartok, hogy ujra felrakva is ezt csinalna, igy valami logot lenne jo nezni, ami megmondja, hogy a 138 kozul melyik az, amit nem tud feltenni, es miert.

Letezik ilyen log windows-ban?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#70785) King Unique válasza Bici (#70784) üzenetére


King Unique
titán

Például amit a Microsoft weboldaláról lehet letölteni és abban is elvileg benne van az U1/U3. Vagy amiről egy másik válaszban nemrég volt szó és akkor a 0-ról való lefrissítéssel sem kellene vesződni.

Egyébként ha nem megy egyszerre az összes frissítés telepítése, akkor ilyenkor szokták azt is csinálni, hogy csak egy részét telepítik először, nem egyszerre az összeset. Majd ha az megvan, akkor utána a többit, akár megint részekre osztva stb. Vagy ott van az integrált telepítő és akkor már a friss telepítés után lenne egy majdnem naprakész rendszer, amire már csak kb. a szeptemberi összegző frissítéseket kellene feltelepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#70786) Bici válasza King Unique (#70785) üzenetére


Bici
félisten

Koszonom!

Ket kerdesem lenne:
- mi az az U1/U3?
- a linkelt integralt telepitok mennyire megbizhatoak (hibak, esetleg rossz szandeku modositasok)?
Munkahelyi gepen lenne ceges melora.

Kossz

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#70787) King Unique válasza Bici (#70786) üzenetére


King Unique
titán

Teljes nevén Update 1 / Update 3, az előbbi csak a rövidítés volt. A "sima" 8.1 with Update = Update 1, de arra még kijöttek további frissítések és az Update 3 a naprakész, hacsak azóta nincs annál is újabb.

A legmegbízhatóbb elvileg az érintetlen, hivatalos Microsoft forrásból letöltött telepítők. De amit linkeltem, azok is jók szoktak lenni, nincsenek szétgányolva, használom őket magam is.

(#70788) Bici válasza King Unique (#70787) üzenetére


Bici
félisten

Oks, kossz, kiprobalom. :K

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#70789) #95590400


#95590400
törölt tag

milyen metódussal és hogyan lehet 7-ről 8.1-re váltani alkalmazások és fájlok megtartásával?
vagy legalább 8-asra. (64 bites pro n az alap win7).
sima usb-s telepítővel nem megy.

(#70790) MeroM válasza #95590400 (#70789) üzenetére


MeroM
senior tag

Ha 64 es a win 7 es 64 es telepito a 8m1 akkor win 7 alol inditod a telepitest csinal egy windows old mappat es megmaradnak a cuccaid

(#70791) Bici válasza King Unique (#70787) üzenetére


Bici
félisten

Végül a linkelt MS oldalról leszedett iso-val minden jól ment.
Így is volt 152+18 frissítés, de így már felment.
Kösz! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#70792) Zoli-bácsi


Zoli-bácsi
senior tag

Sziasztok,

lehet kicsit láma a kérdés és nem is megfelelő a topik :D , de azt szeretném kérdezni, hogy ha SSD-re feltelepítek egy Win8.1-et 4GB RAM-al, és később cserélem benne 8GB-ra az okoz-e bármilyen problémát? Vagy célszerű már telepítés előtt cserélni 8GB-ra?

Illetve, ha most 1333MHz-s órajelű memória van benne, azt ugye nem lehet cserélni 1600MHz-esre?

üdv,
Zoli

(#70793) jeni válasza Zoli-bácsi (#70792) üzenetére


jeni
félisten

A ram bővítés mindig jól jön de nem feltétel a Windows alatt. A 4Gb is elmegy vele,ha bővíted akkor ki is jelzi mennyivel lett több.
Ha a lapod tudja kezelni akkor érdemes. A lényeg ,legyen azonos a két ram mint frekiben mint CL időzítésben.

(#70794) Zoli-bácsi válasza jeni (#70793) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Köszönöm, ezekkel tisztában voltam. :R

A kérdés arra vonatkozott, hogy gondot jelenthet-e, ha később cserélem/bővítem a RAM-ot.

(#70795) Speed® válasza Zoli-bácsi (#70794) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Semmi gondot nem jelent, komolyabb vascsere sem hatja meg a legtöbb esetben.

(#70796) #47205632


#47205632
törölt tag

Hali.
Ezen a rendszeren is kikapcsolhatatlan az update, mint a W10-nél, vagy ez még W7 szerűen működik?

(#70797) ArthurShelby válasza #47205632 (#70796) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ez még w7 szerű

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#70798) #47205632 válasza ArthurShelby (#70797) üzenetére


#47205632
törölt tag

Wow, nem is tudtam. És ez kéri állandóan a Microsoft fiókot akármit akarok csinálni, mint a 10-es teszi?

(#70799) King Unique válasza #47205632 (#70798) üzenetére


King Unique
titán

A Microsoft-fiók pl. az áruház teljes körű használatához és onnan az alkalmazások telepítéséhez a 8.1-nél is kell. De lehet a Windows 8.1-et helyi fiókkal is használni, ahogyan a Windows 10-et szintén és nyilván az utóbbinál sem kell "mindenhez" Microsoft-fiók. :)

[ Szerkesztve ]

(#70800) #47205632 válasza King Unique (#70799) üzenetére


#47205632
törölt tag

Nekem nem kell áruház, ahogy száz éve rászoktunk a Google programkeresésre, úgy itt sem lesz ez másképp. Hacsak nem módosítottak valamit a programtelepítéssel.

A W10 a telepítés után rendszeresen zaklatott, hogy jelentkezzek be a Microsoft fiókkal, mert úgy lesz nekem a marha jó. Szerinte. Aztán valami eldugott alalal-menüben ki tudtam kapcsolni, mert persze a beállítások is ezerfelé lettek szétszórva. Vagy csak túlzottan XP és 7 agyú vagyok, de nekem a W10 annyira irritáló, hogy még Linuxra is előbb térnék át. De közben eszembe jutott, hogy van a kettő között egy nyolcas is, adok neki egy esélyt. Az egy jó pont, hogy nem frissít agyhalál szerűen önállóan. Ez az egyik fő kritérium. A másik, hogy ne zaklasson a hülyeségeivel, hogy szerinte a Microsoft fiókkal jobb lesz az életem. Ilyeneket az XP és a 7 nem csinált.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.