Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69651) DS39 válasza Beri (#69650) üzenetére


DS39
nagyúr

hát szerintem de, segítene, állítsd le keresést a szolgáltatások között, és/vagy indítsd újra a géped, majd az írt frissítéseket manuálisan telepítsd, utána lehet jó lesz windows update is.

(#69652) Beri válasza DS39 (#69651) üzenetére


Beri
addikt

Újraraktam, letiltottam mindent, felraktam a két update-et a linkről, most jónak tűnik. Máshogy nem ment fel, bármit is csináltam. Most már csak a maradék 135 másik update-et kell felraknia...

A tanulság az, hogy ezeket a csomagokat integrálni kell a telepítőbe, ha az ember nem akar napokig nézni egy csíkot, ami még csak nem is progress bar.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#69653) szotadi válasza Beri (#69652) üzenetére


szotadi
tag

Integrált telepítő letöltés:
[link]
:))

(#69654) Beri válasza szotadi (#69653) üzenetére


Beri
addikt

Nem úgy volt, hogy a warez tilos?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#69655) szabonagyur válasza Beri (#69654) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az még nem warez, hogy megoszt egy linket ahol vannak integrált telepítőre mutató linkek.

Akkor lenne warez ha az aktiválást akarná kijátszani.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#69656) Beri válasza szabonagyur (#69655) üzenetére


Beri
addikt

Ott a káemespico telepítő is. Az se baj?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#69657) qqcqqc válasza Beri (#69656) üzenetére


qqcqqc
őstag

Az, hogy a telepítővel mit csinálsz, az a te dolgod. De egy legális kulccsal tudod használni és nem szórakoztat az update .

(#69658) szabonagyur válasza Beri (#69656) üzenetére


szabonagyur
félisten

A kolléga az integrált telepítő miatt adta meg az oldalt. Az hogy mi van még az oldalon az itt nem számít, nem akarjuk használni (tételezzük fel a legjobbat).

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#69659) Beri válasza szabonagyur (#69658) üzenetére


Beri
addikt

Az összefoglalóba is bekerülhetne a link, közvetlenül a tiltottavarez felirat alá. Az lenne az igazi.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#69660) szabonagyur válasza Beri (#69659) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az oldal is csak linket gyűjt.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#69661) szotadi válasza szabonagyur (#69660) üzenetére


szotadi
tag

Csak a jó szándék vezényelt! :DDD

Win8 telepítővel kapcsolatban még nincs tapasztalatom, Win7 telepítés után update kb. 4-5 perc és kész.
Az iso méretek elég brutálisak az eredetihez képest!

(#69662) Tomasz1


Tomasz1
csendes tag

Üdv!

Lap+proci+ram csere esetén újra kell telepíteni a win 8.1-et, vagy elég a drivereket lecserélgetni?

(#69663) szabonagyur válasza Tomasz1 (#69662) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia,

Nem kötelező de érdemes. Ha nem rakod újra elő kell készülni megfelelően. Arra is figyelni kell, hogy ha nem UEFI-ben volt a korábbi OS telepítve, most se legyen úgy beállítva stb stb.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#69664) Tomasz1 válasza szabonagyur (#69663) üzenetére


Tomasz1
csendes tag

Oké, köszi a választ, mivel nem is az én gépem, azt hiszem újrarakom akkor, nehogy később megint menni kelljen, ha nem menne normálisan. :)

(#69665) #73540608


#73540608
törölt tag

Sziasztok!

1 hete vettem egy gépet, Windows 8.1-el együtt, tehát a boltban telepítették. Viszont van egy kis probléma, naponta kapok egy ilyen hibát:

A Windows Áruház nem tudta szinkronizálni a számítógéplicenceket. Eredménykód: 0x80070002

Egyébként jól működik, leszámítva, hogy úgy tűnik az automata frissítés és például keretrendszer felrakása nem sikerül. Ennek mit lehetne csinálni, anélkül, hogy újraraknám a rendszert?

Előre is köszi!

(#69666) westlake válasza #73540608 (#69665) üzenetére


westlake
félisten

Kaptál matricát, amin a licensz kulcs látható? Ha nem (és a notebook alaplapja nem tartalmaz kulcsot), akkor valószínűleg illegálisan van aktiválva a Windows. Nem feltétlenül valamelyik aktivátorral, hanem esetleg egy céges MSDN (vagy VLSC) kulccsal.
Szerepel a számlán külön tételként a Windows?

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#69667) #73540608 válasza westlake (#69666) üzenetére


#73540608
törölt tag

Igen, van kulcs, és cd is van, szerepel a számlán is. Lehet akkor nekem is az lehet a baj, mint az előző pár emberkének (frissítési gondok)? És asztali gép, nem notebook.

[ Szerkesztve ]

(#69668) #73540608 válasza westlake (#69666) üzenetére


#73540608
törölt tag

Illetve a nevemen is van a windows, tehát gondolom aktiválva van.

(#69669) cigam válasza #73540608 (#69665) üzenetére


cigam
félisten

Próbáld meg lefuttatni a windows update hiabelhárítót:[link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#69670) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Valami nem kerek MS oldalról.. a szerverről vannak frissítések amik nem jönnek le elsőre, vagy van hogy az oldal sem jön be. Böngészőből akartam párat leszedni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#69671) VoidXs válasza szabonagyur (#69670) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ez megjelenés óta így van. Alkalmanként beesik egy failed. 8-on még jobb a helyzet, mint 10-en. Egyedül a 7-tel vannak tökéletes frissítési tapasztalataim.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#69672) szabonagyur válasza VoidXs (#69671) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nálam nem, eddig jó volt. A WU nem ment, de az online felület jó volt mindig. Most meg... szánalmas ez a Win10 erőltetés.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#69673) VoidXs válasza szabonagyur (#69672) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Fura, az Update oldal lehalásával utoljára XP-nél találkoztam. Egyedül 10-nél kényszerültem arra, hogy manuálisan töltsek le valamit (fun fact: úgy se települt), de akkor jó volt.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#69674) King Unique válasza VoidXs (#69671) üzenetére


King Unique
titán

Hát, ha már WU, akkor az (mostanában) pont a Win7-nél a legxarabb...De friss telepítés után újabban már a 8.1 is képes végtelen ideig keresni (mily meglepő...), pedig pl. nyáron még teljesen rendben volt. Viszont a patch keddeken eddig nekem nem volt vele gondom. Bár legutóbb adódott egy kis gikszer, de hasonló ugyanúgy 7/10 alatt is már előfordult.

[ Szerkesztve ]

(#69675) szabonagyur válasza VoidXs (#69673) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nekem nem csak update kellett volna az MS oldalról, de minden halott volt. Oldalt többször kellett frissíteni. És nem a net szolgáltató a hibás, próbáltam másikkal is.

Sőt valami tuti volt, mivel az O365 telepítése után a PP nem is indult el, teljes újratelepítés kellett neki.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#69676) westlake válasza szabonagyur (#69675) üzenetére


westlake
félisten

Egy hete nézem folyamatosan a WU-t és mindig működött. A (részben) friss Windows meg ugyanúgy rövid idő alatt megtalálja a szükséges frissítéseket, csak úgy, mint a Windows 7.

Play nice!

(#69677) szabonagyur válasza westlake (#69676) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ahogy írtam nekem nem a WU a problémás, hanem az MS Download Center része.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#69678) westlake válasza szabonagyur (#69677) üzenetére


westlake
félisten

(#69679) Csabee. válasza King Unique (#69674) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Offline wsus al megtudod gyorsítani a folyamatot! Nekem az bevállt.

Üdv: Csabee.

(#69680) EnterR


EnterR
veterán

Sziasztok, frissen lett 4GB beletéve a laptopba majd újdatelepítve és a rendszerinformációk szerint 4GB-ból 2,85GB áll rendelkezésre. Erre mi lenne a megoldás?

PSN ID: marquuard

(#69681) DS39 válasza EnterR (#69680) üzenetére


DS39
nagyúr

64 bites rendszer.

(#69682) EnterR válasza DS39 (#69681) üzenetére


EnterR
veterán

Az van telepítve.

PSN ID: marquuard

(#69683) jeni válasza EnterR (#69682) üzenetére


jeni
félisten

Nézd meg mit ir a rendszered ?
Cseréld fel a memókat. Elvileg a 32 bit-s változat kezeli 3GB-ig. Efelettit kosárba teszi.

(#69684) King Unique válasza Csabee. (#69679) üzenetére


King Unique
titán

Én ilyenekkel már nem szórakozok... Akkor már inkább a 7-es összefoglalójában javasolt módszer.

De azért köszönöm az ötletet!

[ Szerkesztve ]

(#69685) netpeti98 válasza EnterR (#69680) üzenetére


netpeti98
addikt

Milyen gépről van szó? Nem lehet, hogy az integrált GPU-nak van odaadva a hiányzó RAM?

(#69686) westlake válasza netpeti98 (#69685) üzenetére


westlake
félisten

Nincs olyan integrált GPU, aminek ennyi RAM-ot lehetne adni. A komoly GPU-nak meg dedikált memóriája van.

Play nice!

(#69687) Dancs Ákos


Dancs Ákos
csendes tag

Boldog új évek srácok.

Segítsetek eldönteni nekem egy kérdést.

A kérdésem az lenne hozzátok,hogy win 7 64 bites operációs rendszert megéri lecserélni windows 8.1 rendszerre???

Teljesítményben fejlettségben,gyorsaságban jobb annyival a 8.1,hogy megérje a váltást??

(#69688) jeni válasza Dancs Ákos (#69687) üzenetére


jeni
félisten

Ha kell a csempe és kell a további időbeni támogatás akkor talán,de nem hinném,hogy előrébb lépnél vele.

(#69689) DS39 válasza Dancs Ákos (#69687) üzenetére


DS39
nagyúr

nem nagyon. ami előnye volt a 7-tel szemben azok a csempés appok, de már az sem, mivel a 10-es a preferált platform ezen a téren. ha váltani akarsz, akkor már inkább 10-re.

(#69690) Dancs Ákos


Dancs Ákos
csendes tag

Köszönöm a gyors válaszokat.

A váltáson azért gondolkodtam,mert azt olvastam a win 8.1 től,hogy kb 30%al jobban használja ki az erőforrásokat mint a win 7.

Nekem a gyenge pont a gépemen a CPU ha a win 8.1-el nyerhetnék 25-30% teljesítményt akkor már megérne váltanom rá.

A win 8.1 rendelkezésre áll.

A semmiért nem dobnám fel,de ha valós a jobb erőforrás használat neki ugrok.

Szóval? :B

(#69691) Stonerice


Stonerice
őstag

Sziasztok!
Van egy lenovo laptopom amin gyárilag windows 8 volt emlékeim szerint illetve a gép alján lévő hologram is erre a verzióra utal . (nem hinném hogy 8.1- szerintem nem is volt lehetőség ingyen áttérésre. ) Szeptemberben. éltem a microsoft altal adott upgrade lehetosegevel es felraktam a 10 es. Az lenne a kérdésem hogy a biosban tárolt oem kulccsal visszatérhetek windows 8-ra tiszta telepítést alkalmazva? Ezt követően megmarad a windows 10 jogosultság akkor is ha mégsem sikerül 8-ra áttérni... mondjuk nem aktiválódna stb?

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#69692) szabonagyur válasza Dancs Ákos (#69690) üzenetére


szabonagyur
félisten

Milyen géped van? Ami az aláírásodban? Annál nem fogsz látni semmilyen 30%-t, mivel egy nagyon erős gép, CPU terén is.

(#69691) Stonerice: igen visszaállhatsz.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#69693) EnterR válasza netpeti98 (#69685) üzenetére


EnterR
veterán

Egy ASUS X55U, HD6290. Elég laikus vagyok laptop fronton, nem tudom, hogy dedikált VGA van-e bár kétlem, hogy az lenne. Msconfig-ban sincs bepipálva a maximális memória, rendszerinfóban meg 384MB van írva VRAM-nak. BIOS is a legfrissebb.

Szerk.: Szúrópróbaszerűen megnéztem még egyszer a rendelkezésre álló memóriát, és 3,59GB-ra állt be, gondolom a maradék a VGA-val osztozik. Örök rejtély, hogy mi történt. :DDD

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#69694) #68216320


#68216320
törölt tag

Urak, egy Asus laptopot telepítek újra HDD és SSD csere után. Teljesen tiszta telepítés. Hogyan lehet aktiválni az OS-t? A gép alján csak egy nagy Windows logo van, de kódot nem látok amit megadhatnék a gépházban.

(#69695) Predaking99


Predaking99
csendes újonc

Sziasztok!

Vázolom a helyzetet.
Az maga az op rendszer rendesen bejön(win 8.1) no de böngészők,tottal c., saját gép, vezérpőpúlt kivételével semmi már nem indul el, egyszerűen jelzi, hogy tölti be a programot de hiába. Sőt, még uninsttalálni sem tudok programokat.

Valaki találkozott már ilyen problémával?

(#69696) togvau


togvau
senior tag

Miért van az, hogy átneveztem egy mappát benne kb 100 jpg-vel, és azóta 1-2 magot terhel a searchindexer.exe, holott az indexelési beállításoknál azt írja hogy "indexing complete", ráadásul csak egy átnevezés volt. Ezt csinálja úgy 10 percig, majd fél órára leáll, majd megint csinálja, megint fél óra szüntet. Mi az istent csinál?

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#69697) tegbashar


tegbashar
tag

Sziasztok,

W8.1 alatt a következő meglepetés fogadott ma reggel:
Két felhasználó van beállítva az oprendszeren (egyik vésztartalék egy program problémájának megoldásához).
A main felhasználó és a tartalék között megcserélődtek a hálózati kapcsolatok. Egyszerűen nem találok hasonló problémát sem (ez lehet user error) nem hogy megoldást.

Eddig semmi más eltérést nem fedeztem fel és igen, ebben a problémában biztos vagyok, mert a kapcsolatok neveit az accochoz igazítottam.

Mitől lehet? Javítható? Visszaállítás gondolom eltüntetné, de szeretném tudni hogy tudom elkerülni az ilyesmit.

(#69698) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Ismerősöm szülője pedagógus volt és pár éve win 8-at kapott a gépére és aktiválták véglegesen. Most szerettek volna frissíteni 8.1-re mert mindig ajánlja a gép, de mégsem engedi. Megnéztem a kulcsot amivel aktiválták, azt írja: Volume MAK. Azt mondja tisztaszoftveres win volt. Úgytudom ezek mennyiségi kulcsok voltak és nem frissíthetőek sehogyan, legalábbis ezt mondtam nekik. Jól tudom? Ugye erre nincs semmi megoldás, nem frissíthető sem 8.1-re sem 10-re.

(#69699) szabonagyur válasza mexel (#69698) üzenetére


szabonagyur
félisten

Jól tudod, MAK nem frissíthető, ha frissíthető felajánlja a Win8.1-et, Win10 frissítés meg már lejárt.

De mivel tanár neki úgyis jár az ingyen Windows csak újratelepítéssel.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#69700) mexel válasza szabonagyur (#69699) üzenetére


mexel
veterán

Sajnos már nem tanár. :( Felajánlja a gép szinte minden nap, de ha rányom a frissítésre kiírja hogy nem lehet. Akkor marad úgy, úgyis gépcsere lesz, vesznek majd hozzá wint is.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.