Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69401) csabi0911


csabi0911
csendes újonc

Sziasztok!
A windows 8.1 em az utóbbi időben a beépített alkalmazásokat nem indítja el. Kidob az összesből. Sem az áruházat, térképet, hangrögzítőt nem tudom megnyitni. Hosszú másodpercekig várakoztat aztán kidob. Valami ötlet esetleg?
Nem életbevágóan fontos, mert őszintén szólva nem is szoktam ezeket nagyon használni, de az áruházra például pont szükségem lett volna.
Gondoltam arra , hogy felteszem a win 10-et , de nem szívesen piszkálok bele, ezen kívül nincs problámám a 8-al. (Ráadásul a 10 hez kételkedve állok, miután föltettem a telefonomra és nem kötelezett le. )
Előre is köszi a segítséget!

(#69402) iceman007


iceman007
aktív tag

Sziasztok!
A segítségetek kéne, pár napja nem tudom megnyitni az Win8.1 gyári appjait, amik internethez kötöttek (Időjárás, Store) Azt írja, hogy nem sikerült csatlakozni az internetre, valamint ha a Skypeba belépek azt írja, hogy nem érhető el a kezdőoldal és a bejövő hívásokat sem érzékeli(ha valaki megcsörget nekem nem csörög ki) és a kimenő hívásokat sem kapja meg a másik fél. Amúgy van internet és minden más működik. Avast vírusirtó van a gépen. Mi okozhatja ezt?
Köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#69403) Fenyő


Fenyő
őstag

Sziasztok,

Több megjelenítő esetén, ha az szeretném, hogy alap értelmezésben mindig kiterjesztett asztallal induljon, akkor is ha más user elállítja klónozásra vagy egy kijelzős módra azt meg lehet vhogy oldani?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#69404) szabonagyur válasza Fenyő (#69403) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha kiterjesztve kapcsolod ki úgy is indul vissza, nem kell ezen semmit mókolni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#69405) Fenyő válasza szabonagyur (#69404) üzenetére


Fenyő
őstag

Ház ez az, hogy ált. nem én kapcsolom ki, mindig, úgy marad, ahogy vki utoljára használta.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#69406) szabonagyur válasza Fenyő (#69405) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hát ezt szerintem max házirendben lehet szabályozni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#69407) dlaj


dlaj
őstag

Sziasztok!
Valami nagyon pörgeti alapjáraton a procit. Ezt mutatja a feladatkezelő:
(Csak a chrome fut 16 nyitott lappal, szerintem neki ehhez nincs köze.)
Normális ez? Mivel tudnám megnézni, hogy mitől pörög így?

(#69408) Dr. Romano válasza dlaj (#69407) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Szerintem a Windows update pörget feleslegesen hosszúúúúúúúú ideig téged is. Deaktiváld, majd indítsd újra a gépet és a probléma meg is szűnt.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#69409) dlaj válasza Dr. Romano (#69408) üzenetére


dlaj
őstag

Köszi a választ!
Nekem az Update úgy van beállítva, hogy ne keressen frissítéseket (tudom, nem ajánlott).
Valami mást esetleg tudok még állítani? Vagy nem is erre gondoltál?

(#69410) Dr. Romano válasza dlaj (#69409) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Érdekes. :F De, erre gondoltam első körben mert nekem nemrég pont az update tekerte. Hát akkor egyelőre passzolom a kérdést.
A lenyíló szolgáltatások összetevőket kezd el bezárni egyesével -ha lehet- és így néz meg mikor szűnik meg a terhelés.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#69411) dlaj válasza Dr. Romano (#69410) üzenetére


dlaj
őstag

Lehet, hogy mégis az pörgette. Most ugyanis nyugi van, de amikor legelőször beléptem az Update-ba, itt voltak telepíthető frissítések, most meg semmi.

Nem igazán értem, mit és miért töltött le, mert a frissítés letöltése régen ki van kapcsolva.

(#69412) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok. Valaki találkozott már azzal a gonddal hogy a windows 8.1 en nem lehet AMD drivert feltelepíteni? Valami alkalmazás illesztő nem tölthető be vagy mi.. Még közvetlen az illesztőtelepítő ablak előtt dobja fel.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#69413) Elamaas


Elamaas
tag

Sziasztok!

Van egy régi konfig amit netre, szövegszerkesztésre, filmnézésre, retro játékok futtatására használnának:

-Gigabyte K8NE lapka
-amd Sempron 3100+ proci
-2,5 GB DDR1 ram
-Gigabyte HD 3870 DDR3 512Mb 256bit VGA
-80 GB HDD
-450W táp
-LG DVD író/olvasó

A kérdéseim:

-Felmenne-e rá a Win 8.1, ha igen jól futna-e?
-Ha nem akkor mit preferáltok helyette? (Win7 nem jött be mert pörgeti a cpu-t)
-XP-t érdemes lenne visszatenni ? Ha XP akkor milyen antivirus progit ajánlotok ami nem eszi meg az erőforrásokat mint pl avast, avira és társai
-pendriveról op rendszer telepítés támogatott?

(#69414) Fenyő válasza Elamaas (#69413) üzenetére


Fenyő
őstag

A konfig gyenge pontja a proci, de egy 3200+-es A64-el sem lennél sokkal előrébb (ami reális áron elérhető még bele e-bayről) 8-as 32bites verziója futna rajta, de Win update (7-esnél az tekeri a cpu-t, egy magot mindenképpen megeszik, így egymagos procinál érdemes inkább manuálisan frissítgetni időnként), vírusirtó simán megeszi, XP-t nem javaslom, már nagyon nem támogatja semmi (vírusírtó ami még támogatja és talán nem zabál annyi erőforrást az a bitdefender, de maga az OS egy ementáli sajt már biztonsági szempontból), alternatívaként inkább vmi lájtosabb kezesebb Linux disztrót javaslok (pl Linux Mint 18 XFCE vagy Mate), azon van vlc (+kodekek), ill. Libreoffice meg egyéb hasznos dolgok előtelepítve, de Wine is amivel Ms Office 2003-2010, ill. win 9x/xp-és játékok ált futnak a legtöbb esetben, ahogy dosbox és egyéb emulátorok is elérhetőek rá.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#69415) Elamaas válasza Fenyő (#69414) üzenetére


Elamaas
tag

Köszi a választ!

Első körben kipróbálok egy win8-at egy kis update kontrollal. Linuxot még nem használtam de nyitott vagyok a számomra új dolgokra is akár. Hétvégén jutok a gép közelébe, utána írok h mik lettek a fejlemények. :)

(#69416) adsl


adsl
aktív tag

Sziasztok.Még nem volt win 8.1-em.Win 7 ről tértem át.Azt szeretném megkérdezni hogy hol találom a lemezkarbantartót és hogy tudnám ki tenni az asztalra az ikonját Win 7 tudtam de itt fura,meg a lemeztöredezettségmentesítőt se találom

(#69417) quailstorm válasza adsl (#69416) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Win+S és elkezded beírni hogy lemezkar...
töredezettségmentesítő automata

egyébként vezérlőpult, felügyeleti eszközök, mint 7-ben, mint vistában, mint XP-ben...

(#69418) adsl válasza quailstorm (#69417) üzenetére


adsl
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm!

(#69419) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Most raktam újra a windowst,de bármikor újra raktam pillanatok alatt sikerült el jutnom a frissítésekig most meg már vagy egy órája ezt mutatja.Mitől lehet ez,mit lehet neki csinálni?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#69420) csabi0911


csabi0911
csendes újonc

Sziasztok!
Miféle vírus lehet ez? Hogyan tudnám kiirtani?
A vírusirtóm nem érzékeli (AVG), de azt tudom hogy valami adware, spyware lehet. Kerestem AdwCleanerrel, SuperSpyware-el, mindkettő talált vírusokat. A Google chrome egyik mappájában voltak. Kitöröltem a mappát de a következő újraindítás után viszont megint ugyan ott voltak. Letöröltem a Chrome-ot, és akkor nem talált vírusokat, viszont amikor újratelepítettem , megint ott voltak. Kiirtom az AdwCleanerrel, de pár nap múlva újra talál a chrome mappában vírusokat, és így tovább. Van valami ötletetek?

(#69421) netpeti98 válasza csabi0911 (#69420) üzenetére


netpeti98
addikt

Pontosan miket találtak? Jó lenne egy konkrét AdwCleaner és SuperAntiSpyware eredménylistát berakni, mert így nehéz kitalálni.

(#69422) csabi0911 válasza netpeti98 (#69421) üzenetére


csabi0911
csendes újonc

íme

(#69423) csabi0911 válasza csabi0911 (#69422) üzenetére


csabi0911
csendes újonc

:

[ Szerkesztve ]

(#69424) netpeti98 válasza csabi0911 (#69423) üzenetére


netpeti98
addikt

Nézesd még át a gépet a Malwarebytes Anit-Malware és a Himtan Pro segítségével.

(#69425) csabi0911 válasza netpeti98 (#69424) üzenetére


csabi0911
csendes újonc

A Malwarebytes Anti-malware és a Hitman pro sem jelezte ezeket a vírusokat..
Viszont észrevettem, hogy amikor nem vagyok bejelentkezve a chrome-fiókomba, nem jelez az adw cleaner. Ebből arra következtettem, biztosan valami régebbről eltárolt cookie, vagy böngészési előzmény lehet , ezért ezeket mind kitöröltem. De ez sem segített, a következő vizsgálatnál ismét ott voltak...
A fiókomra szükségem lenne a könyvjelzők, meg egyebek miatt.

(#69426) berek21


berek21
senior tag

Sziasztok. Lenne egy valószínűleg triviális kérdésem, de azért felteszem.
Van egy Lenovo G50-45-ös laposom amin gyárilag előtelepített Windows 8 volt. Azóta már több Linux disztrót is telepítettem rá próba képpen. Most viszont szeretném visszarakni rá az ablakos rendszert, és ha jól olvastam akkor ezen a gépen az alaplaphoz van az aktiválás társítva. Vagyis nincs hozzá aktiváló kulcs, legalábbis olyan amit én írok be. Tehát a kérdés az, hogyha az összefoglalóban talált letöltő linken keresztül lehúzom a telepítőt akkor azt fel tudom-e tenni jogtisztán?
Bocsi a bonyolult kérdés miatt, de ritkán telepítek op rendszert.

LG Velvet eladó!

(#69427) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Erre [link] esetleg tud valaki válaszolni?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#69428) mmdms


mmdms
addikt

Sziasztok!

8.1-es wint frissítettem pár napja, már rengeteg frissítés állt sorba, miután lefutott minden gond nélkül, azután egyszerűen nem tudom a telefonommal összekötni. Eddig minden gond nélkül bedugtam a kábelt és a teló sd kártya azonnal látható volt, most ezt írja az eszközkezelőben:

Az eszköz illesztőprogramjai nincsenek telepítve. (Kód: 28)

Az INF-fájl szolgáltatástelepítési szakasza érvénytelen.

Mi lehet a gubanc?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#69429) #93794560 válasza berek21 (#69426) üzenetére


#93794560
törölt tag

Az én gépem előretelepített Windows 8.1-gyel érkezett, aminél a serial a gép BIOS-ába van égetve. Volt egy recovery partíció is, erről lehetett volna újratelepíteni, de amikor a benne lévő HDD tönkrement, a Recovery partíció is ugrott. Vettem egy SSD-t és beraktam. Egy eredeti telepítőről telepítettem rá a Windows-t, amikor is nem kért serialt, feltelepült minden további nélkül. Aztán amikor netet érzékelt, aktiválta magát automatikusan.

(#69430) Perijon


Perijon
tag

Sziasztok!

Év elején még úgy tájékozódtam itt, hogy nem feltétlen kell váltani Win 10-re a 8.1-ről. Most is visszaolvastam, de nem tudtam leszűrni egységes véleményt. Korábban 8.1-et használtam, és nagyon meg voltam elégedve vele.

Most már érdemes lenne váltani Win 10-re, ha tiszta telepítés után akarnám használni egy Asus G551-JW laptopon? Tudom, játék szempontjából a 10-esé a jövő.

(#69431) Perijon


Perijon
tag

Illetve, ami lemaradt: Jelenleg Win 10-et használok, de gyorsaság terén úgy érzem, egy kicsit elmarad a 8.1-hez képest.

(#69432) szabonagyur válasza Perijon (#69430) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia,

Ezt neked kell eldöntened, hogy kihasználod e a Win10-et.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#69433) #93794560 válasza Perijon (#69430) üzenetére


#93794560
törölt tag

Én kipróbáltam a 10-est, használtam is egy ideig, de nem jött be, így visszaálltam 8.1-re. Ez a rendszer sokkal stabilabb, mint a 10-es, és nekem jobban is bejön. De ez csak az én véleményem, neked kell eldöntened, hogy megpróbálod-e a 10-est.

(#69434) Perijon válasza #93794560 (#69433) üzenetére


Perijon
tag

Köszönöm a válaszokat!

Kezdek én is a 8.1 felé hajlani. Kicsit úgy érzem, így másfél hét használat után, hogy nem elég kiforrott a rendszer.

A konkrét adatokat nézve pedig hosszú távon csak a directx 12 hiánya lehet a hátrány? Illetve ez mikortól lehet tényleg hátrány?

(#69435) #93794560 válasza Perijon (#69434) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nálam a directX12 nem tényező, mert nem játszom, csak néha, néhány régebbi játékkal.

(#69436) Perijon válasza #93794560 (#69435) üzenetére


Perijon
tag

És ha minden igaz, akkor még jó sokáig nem lesz olyan játék, ami kizárólag dx12-t használ.

(#69437) berek21 válasza #93794560 (#69429) üzenetére


berek21
senior tag

Nagyon szépen köszönöm. Azóta belenéztem a BIOS-ba, és megtaláltam a vonatkozó menüpontot. A Rufus épp most csinálja a telepítőt. :)

LG Velvet eladó!

(#69438) Elamaas


Elamaas
tag

Sziasztok!

Win 8.1 telepités végén mikor végez a beállitásokkal a telepitö és épp az jönne hogy beadja végre az asztalt ez az üzenet jelenik meg kék háttérrel és egy szomoru szmájlival:
whea_uncorrectable_error

Aztan.megprobál hibát.keresni majd miután elv ujraindulna.

Gigabyte k8ne lap
Amd sempron 3100+ proci
2,5 gb ram
Gigabyte hd 3870 vga ddr3 512 256 bit
80 gb sata vinyo

A vinyot már probáltam átdugni másik satára

Valami ötlet ?

(#69439) #31600896


#31600896
törölt tag

Sziasztok!
Hiányzó eszközillesztő hibaüzenetre hivatkozva nem telepíthető se a Win7, se a Win8.1, de még a 10 sem. Mindezt USB-n keresztül akartam elvégezni. Asus H110i Plus alaplapom van. Minden lehetséges bios beállítást kipróbáltam, minden USB 2.0-ás portba átdugtam a pendrájvot de semmi. Alaplap hiba előfordulhat? Korábban Windows alatt indítottam el egy Win7 telepítőt, de egy USB drájver az eszközkezelőben mindig sárga kérdőjeles volt, pedig minden driver fel volt rakva. 2 napja szivat ez a deszka, már ott tartok lassan, hogy kettétöröm. Valaki tudna tanácsot adni, hogy rakjak a gépre oprendszert? Optikai meghajtó kilőve, kb 10. Win verziónál tartok.

[ Szerkesztve ]

(#69440) #31600896 válasza #31600896 (#69439) üzenetére


#31600896
törölt tag

Azért nem bánnám, ha még idén kapnék is választ, mert nem a legkényelmesebb egy apró telefonról internetezni és intézni az ügyeket.

(#69441) szabonagyur válasza #31600896 (#69440) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem lenne egyszerűbb átmenni az Asus alaplap témába? Itt minimális ember fog tudni segíteni beállítani az alaplapodat látatlanul.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#69442) #31600896 válasza szabonagyur (#69441) üzenetére


#31600896
törölt tag

Láttam más kommenteket is ugyanezzel a problémával azért írtam.

(#69443) mmdms válasza Elamaas (#69438) üzenetére


mmdms
addikt

Nem lehet hogy egy utasításkészletet hiányol? (Bár nem vagyok tisztába a 8.1 követelményével) Az a sempron proci nem mai gyerek.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#69444) netpeti98 válasza mmdms (#69443) üzenetére


netpeti98
addikt

Szerintem akkor el se kezdené a telepítést.

[ Szerkesztve ]

(#69445) #93794560 válasza netpeti98 (#69444) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nekem korábban volt egy Pentium D945 procival szerelt gépem, az akkori információk szerint azt a processzort csak a sima Windows 8 támogatta, de a 8.1-et már nem lehetett rá feltelepíteni. A sima 8-as próbaverziója egy ideig ment is rajta, a 8.1 soha. Nem is próbáltam feltelepíteni, így sajnos nem tudom, milyen jelenséget okozott volna, ha megpróbálom.
A Sempron is annak a kornak a processzora.

(#69446) Pityu. válasza #31600896 (#69439) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Azért még mindig csak jó,hogy ha van a gépben optikai meghajtó :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#69447) zzola


zzola
félisten

Üdv!

Ha előre letöltve megvannak a frissítések, mivel tudom azt integrálni a frissen telepített rendszerbe (akár offline is) ? Nem szeretnék órákat várni, míg az update agent megtalálja a frissítéseket!
Köszi!

(#69448) NemszakiTomi


NemszakiTomi
csendes újonc

Sziasztok!

Nemrég váltottam az egyik gépemen Windows 8-ra, de nagyon nem tudom megszokni, semmit sem találok meg.

A következő szeretném megkérdezni tőletek: mitől lehet az, hogy néhány programban látszik a hálózati meghajtó, néhány programban pedig nem?
Korábban be volt kapcsolva az UAC, de egy ideje nincs, a megbízható, sokszor használt programokat rendszergazdaként futtatom.

Köszönöm az ötleteket!

(#69449) akaido válasza NemszakiTomi (#69448) üzenetére


akaido
addikt

Mely programokra gondolsz?
A W8 saját mappáiban a szokásos WinExplorer nézet van. Még a Lomtárból is el lehet jutni akár a Hálózati helyekhez is.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#69450) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Mostanság az MS a W8.1 user-eket is szivatja?
6 gép nem talál frissítést (Home/Pro/Enterprise), van amelyik friss telepítés(utolsó elérhető image-ből), van amelyik még fél éve frissült, stb stb. (egy lapost vasárnap este óta hagytam keresni frissítést, eddig a másodpercig is keres bammeg... :W )

UI: 1 közös van az összes (amúgy teljesen más konfigogban), hogy ha pl. 5 perc múlva letiltom az update-t, akkor a nem kötelező frissítéseket kiírja, de kötelezőt nem (avagy csak 1-t, a kártevő eltávolítót (jogtiszta OS-kről van szó, semmi illegális turkálmány...)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.