Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70401) King Unique válasza Bici (#70400) üzenetére


King Unique
titán

Azt akkor pont nem is kérdezted, ha már itt tartunk. De amúgy sok értelme nincsen ide-oda pakolgatni ezeket. Illetve ennyi erővel normál esetben a Linux is azon a lemezen hozza létre UEFI-s telepítésnél az EFI-rendszerpartíciót, amire maga a rendszer is kerül. 1 lemezen pedig eleve csak 1 db ilyen partíció lehet. Ha telepítésnél a másik SSD inaktív (le van húzva, kivéve stb.), akkor a Linux is létre fogja hozni a másikon saját ilyen partícióját. Ha csatlakoztatva van a Windowst tartalmazó SSD, akkor elvileg fel fogja ismerni annak az EFI-rendszerpartícióját és elvileg azt fogja használni. De ez ügyben pontosabb infót majd a téma topikjában mondanak.

Egyébként, ha van elég hely az egyik SSD-n, akkor akár mindkét rendszer mehet arra és felesleges túlbonyolítani a telepítést. Egy Linux eleve nem foglal sok tárhelyet és nyilván nem kell neki egy teljes SSD.

[ Szerkesztve ]

(#70402) Bici válasza King Unique (#70401) üzenetére


Bici
félisten

Ne érts félre, nem szemrehányásként írtam, hogy akkor erre nem adtál választ, csak arra akartam válaszolni, hogy írtad, hogy már kaptam választ a kérdésemre. :B

Sajnos mindenképpen szükség van a két külön lemezre, mert nem fér el egy SSD-n a kettő. Nem tudnék windows-ra nagyobb progikat telepíteni. (2db 60GB-os SSD)
Így akkor mindkét lemezen kell lennie EFI partíciónak? Melyikre kell raknom akkor a grub-ot? Nem vagyok gyakorlott windows-linux dual boot témában, ezért értetlenkedek. :B

mod: már látom a szerkesztés utáni változatot, így már értem. Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#70403) King Unique válasza Bici (#70402) üzenetére


King Unique
titán

Az előző válaszban le volt írva erre (EFI) vonatkozóan nagyjából a lényeg. A rendszerbetöltőt (GRUB) ilyenkor normál esetben pedig nyilván a Linuxot tartalmazó SSD-re célszerű tenni. De mondjuk pl. a Mint esetében az EFI-re (is) szokás, szóval ez megint megkavarhatja a dolgot. Viszont amúgy ez itt OFF téma és inkább pl. a Linux kezdőknek topikban kellene a továbbiakat megtárgyalni.

Szívesen!

[ Szerkesztve ]

(#70404) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

A hálózati meghajtóim valamikor valamiért eltűnnek. Tapasztalt már valaki ilyet?
A felhasználónevet/jelszót megjegyezte, csak az elérési utat kellett újra begépelni.
Az is érdekes, hogy miután hozzáadtam újra akkor már nem kellett átneveznem megint (amire szoktam), mert emlékezett.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#70405) cocka válasza ArthurShelby (#70404) üzenetére


cocka
veterán

Hálózati meghajtó ügyben nem tudok nyilatkozni, de fájltársítás ügyben igen. Szokása, hogy elfelejti a dolgokat, meg régebbi programok nem is tudják magukat hozzárendelni fájlokhoz vagy kénytelen vagy egyesével a kiterjesztéseket hozzárendelni. Elég gáz.

(#70406) MNBT


MNBT
tag

Sziasztok,

Adott egy laptop amin Windows 8.1 fut , és van egy másik amin 8.1 Pro, meg a sajátom ami viszont egy Macbook.
Meg szeretném oldani hogy a 8.1-en lévő mappát hálózati megosztásba tudjam használni hogy a másik két gép hozzáférjem. Néztem sok videót és igazából mindenféle beállítást megcsináltam, megosztást is végrehajtottam de egyszerűen egyik gép sem látja a megosztott meghajtót. Ugyan arra a hálózatra csatlakoznak.

Valakinek valami tipp?
Esetleg egy feltevés hogy a megosztás nem lehet hogy csak Professional verzió alatt működik?

Előre is köszönöm!

(#70407) #93794560 válasza MNBT (#70406) üzenetére


#93794560
törölt tag

A hálózatnak "otthoni hálózat" típusúnak kell lennie, s az egy hálózaton lévő gépek látni fogják egymást. A hozzáféréshez jelszó kell. Ha nyilvános hálózatra van állítva, akkor a hálózatban szereplő gépek nem láthatják egymást, és a megosztott mappát.

(#70408) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Veletlenul IDE modban installaltam fel a Win 8.1-et.
Ha siman atallitom, akkor bootolaskor kiir valamit egy pillanatra (nem tudom elolvasni), es ujraindul.

At tudok ugy allni ahci modra, hogy ne kelljen ujrahuzni a windows-t?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#70409) King Unique válasza Bici (#70408) üzenetére


King Unique
titán

Vannak a interneten különféle leírások (példa) arra, hogy a biztonságos rendszerindítás alkalmazásával, illetve esetleg a registry-ben matatva hogyan lehet utólag átállítani AHCI módra.

[ Szerkesztve ]

(#70410) DS39 válasza Bici (#70408) üzenetére


DS39
nagyúr

szerintem nem. (linkeltek megoldást...)
de így is hagyhatod, max nem tudsz menet közben egy második vinyót lecsatlakoztatni.

[ Szerkesztve ]

(#70411) Bici válasza King Unique (#70409) üzenetére


Bici
félisten

KOszi, de sajnos nem muxik.

Nalam alapbol 0-n van a registry bejegyzes, es megsem indul AHCI modban. :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#70412) King Unique válasza Bici (#70411) üzenetére


King Unique
titán

A linkelt leírás szerint csináltad, illetve biztonságos rendszerindítással?

Ugyanezzel a módszerrel más pl. a RAID módban telepített Windowsnál állította át a SATA vezérlőt AHCI-re sikeresen. Igaz az Windows 10 volt, de normál esetben a 8.1-nél is működnie kellene.

[ Szerkesztve ]

(#70413) Bici válasza King Unique (#70412) üzenetére


Bici
félisten

Igen, végigcsináltam a leírás mindkét verzióját, de önmagában nem használt.
Kiderült, hogy az volt a gond, hogy a dvd író nem tud ahci módot, 3s a sata felét ide-re kellett állítani, vagyis jó a leírás. :K

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#70414) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Na úgy látszik jó az Update mindenféle telepítés nélkül, MCT-vel letöltött telepítő majd utána kereséssel simán feldobja, hogy van telepíthető frissítés.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#70415) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Halihó nem tudom jó topikban kutatok-e.

Windows 7-esem van, Enterprise. Erről szeretnék upgradelni Windows 8.1-re.

Azért lenne ez ideálisabb , mert rengeteg fájl és program van amivel dolgozok, viszont Raid 0-ban pörgetnék 2db 240-es SSD-t , ami azért a Win 8.1 alatt jobban üzemel.

Van-e mód erre?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#70416) szabonagyur válasza Graphics (#70415) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Enterpriseról nem lehet frissíteni semmire.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#70417) rushty


rushty
senior tag

Van arról táblázat, hogy az egyes Windows verziók:
-XP, -7, -8.x, -10 (32 bit) különböző verziói (általában Professional/Home) mennyi helyet foglalnak?
Az is jó, ha tudjátok fejből...

Melyiknél mennyit érdemes rendszermeghajtónak "C:\"-nek hagyni?
Van valami (lapozófájl akármi), ami jobb, ha külön kis partíción van? Ez esetben kellene három partíció. Ha még van értelme ilyennek.
Videóvágásról is szó lenne, ha összesen van a) 180GB b) 280GB nem mai winchester méretek. :U

Revolut meghívó pü-ben

(#70418) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Hogy tudok uninstallálni egy olyan win update-tel jött frissítést, ami nem Ms termék? A frissítési előzmények között látom, de a telepített frissítéseknél már nem.

Szerk: végül magát a programot újratettem az eredeti telepítővel. A furcsa az, hogy a win update így nem találta meg újra a frissítést (hogy letilthassam)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#70419) szabonagyur válasza rushty (#70417) üzenetére


szabonagyur
félisten

Google segít mindben.

XP: pár GB maga a rendszer plusz lapozó fáj memória méretétől függően

Win7 és felfele: kb. 10-15Gb + lapozó

Lapozónak nem kell külön meghajtó.

Minimum: annyi amennyit jónak látsz, de azért nem árt ha ráfér a rendszer plusz a programjaid.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#70420) cocka válasza szabonagyur (#70419) üzenetére


cocka
veterán

Ha minden frissítés fenn van és nem telepítesz semmit a C-re, akkor kb. 30 giga. Ide értendő pl. az Office Common Files-a meg az egyéb járulékos hülyeségek, amiket az MS nem enged máshova telepíteni vagy adott esetben a telepítésnél meg se kérdezi, hogy hova szeretnéd a telepítést.

(#70421) szabonagyur válasza cocka (#70420) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igen így van, de én egy teljesen nulla rendszert írtam le.

Alapból értelmetlen kérdés volt, ezért is írtam,hogy Google ezeket megmondta volna.

Ha meg nincs hely akkor teljesen mindegy mennyi a C.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#70422) DS39


DS39
nagyúr

ha az Időjárás alkalmazás élő csempéje nem működik, akkor mi lehet a baja?
registry mókolás esetleg?

(#70423) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Üdv!

Van egy eredeti 8.1 licencem a polcon. Jól gondolom, hogy semmi legális alternatívám nincs arra, hogy sima Windows 8-at csináljak belőle? Vagy ha letöltök egy mittudoménmilyen nmag-os verziót, akkor azt be tudom aktiválni 8.1 kulccsal, vagy visszadobja mert nem jó rá?

Van egy játék (Final Fantasy XIII-2), ami annyira elrontott port lett, hogy csak 8-on működik, mindenhol máshol crashel, és nem segít rajta a kompatibilitási üzemmód sem...

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#70424) szabonagyur válasza nonsen5e (#70423) üzenetére


szabonagyur
félisten

8.1 kulcs nem megy 8 alatt.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#70425) rushty válasza cocka (#70420) üzenetére


rushty
senior tag

Ezek az érdekesek, ami miatt nem elég csak pár GB-os partíció a win könyvtárnak. :U

Revolut meghívó pü-ben

(#70426) cocka válasza rushty (#70425) üzenetére


cocka
veterán

Ha nem telepítesz semmit a C-re, akkor elvileg egy 100-120 gigás partíció bőven elég oda. Az más kérdés, hogy én pl. SSD-t csak és kizárólag pagefile.sys-nek tartanék fent, mivel nem akarom, hogy a rendszerem csak úgy huss elszálljon a francba. A hddk sokkal lassabban pusztulnak és még talán van annyi időd, hogy adatments. Egy SSD-re semmit nem bíznék.

(#70427) szabonagyur válasza cocka (#70426) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ekkora baromságot is rég hallottam, hogy SSD-re nem bízni rendszert :W :W

Kb 8 éve van SSD-m még a legelső szériákból is és semmi gond vele, rendszer is azon van és elég sok az írás is rajta.

HDD is ugyanúgy meg tud halni, stő...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#70428) Graphics válasza cocka (#70426) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez hülyeség.... feltehetőleg akkor nem is használtál SSD-t huzamosabb ideig rendszernek, illetve nem tudod mire való + be vagy sz.rva a technológiától.. Ez nem baj, de ne hangoztasd.

Szerinted mire találták ki? Adattárolásra ???

Nem akarod, hogy a rendszered huss elszálljon. Adatmentés a szó, amit keresel... Easus Todo Backup, Active Boot CD, stbstb,,, kész rendszerről klónozol egyet egy HDD-re és annyi...

Nem új találmány...

6 éve használom ugyanazt az SSD-t, azalatt több vinyó halt le a környezetemben.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#70429) c4bB


c4bB
csendes tag

#szabonagyur
#Duliee

köszi srácok,leírtátok helyettem,amit cocka szakértő véleményéről gondoltam.

5 éves a w8.1-em,programokkal együtt foglal 40 GB-ot a 120-as intel 520 ssd-n,kb 10 TB írás mellett még mindig 100/100-as.

[ Szerkesztve ]

(#70430) szabonagyur válasza c4bB (#70429) üzenetére


szabonagyur
félisten

En is bo 30 TB irasnal tartok es semmi gond.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#70431) ph2012


ph2012
senior tag

Hadd kérdezzem meddig tart a Windows 8.1 támogatottsága? Meddig kap biztonsági frissítéseket?

Köszi a választ.

(#70432) King Unique válasza ph2012 (#70431) üzenetére


King Unique
titán

A Windows-életciklussal kapcsolatos alapinformációk.

Tehát a Windows 8.1 támogatása 2023-ig tart, azaz még jó 5 évig. Viszont az alapvető támogatás 2018 januárjában megszűnik és utána a kiterjesztett támogatási ciklusban max. csak biztonsági frissítéseket fog kapni a rendszer. Bár mondjuk az Update 3 óta amúgy sem kapott már különösebb újításokat.

[ Szerkesztve ]

(#70433) VoidXs válasza King Unique (#70432) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Itt azt írják, hogy a 10 támogatásának is lesz vége. Nem akarják már OS X módon a végtelenségig ezt a rendszert frissítve tolni? Vagy a dátumok folyamatosan megújulnak?

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#70434) Sub-ZeRo válasza VoidXs (#70433) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Engem is érdekelne, mert a a szóbeszéd jár körbe, hogy a 10 lesz az utolsó windows, amit folyamatosan fognak újjítani, fejleszteni... A táblázat nem ezt írja. :B

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#70435) DS39 válasza Sub-ZeRo (#70434) üzenetére


DS39
nagyúr

Szerintem ez ilyen speciális, és az utolsó buildre vonatkozik, viszont évente lesz egy újabb build, azzal valószínűleg ez a dátum is kitolódik.

Mondjuk 2025-re szerintem a Microsoft újra gondolja ezt az utolsó Windows dolgot/megbukik az a rondaság, és lesz egy újabb irányvonal.

[ Szerkesztve ]

(#70436) DS39


DS39
nagyúr

Ezek micsodák?

Ezek a VPN elnevezések nem tűnnek gyárinak + a Sonic is érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#70437) pilóta


pilóta
nagyúr

Wan egy 8.1 pro a gépen, és ideje újrahúzni. Csináltam a Microsoft oldaláról telepítő USB-t, de nem hajlandó elfogadni a kulcsot. Gondolom azért nem, mert az Win 8-ként lett véve a géppel. Most komoly, hogy telepítenem kell egy 8-at, hogy utána töltögesem le a millió frissítést, hogy 8.1 legyen? Nincs erre valami egyszerűbb megoldás?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#70438) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Hogy lehet egy windows store jatek allapotat torolni?
Hiaba uninstallaljuk, meg reinstallaljuk, onnan folytatja, ahol abbahagyta.
Elolrol szeretnenk kezdeni.

Koszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#70439) King Unique válasza pilóta (#70437) üzenetére


King Unique
titán

Arról már volt szó a topikban több alkalommal, hogy a 8.1 nem fogadja el telepítésnél a 8.0 kulcsát, mert ehhez ilyenkor ún. generic key szükséges. De, ha már feltelepült a 8.1, akkor utána lehet aktiválni a 8.0 kulcsával is.

[ Szerkesztve ]

(#70440) pilóta válasza King Unique (#70439) üzenetére


pilóta
nagyúr

Köszi! :R

Erre esetleg valaki tudja már a megoldást:

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#70441) ph2012 válasza King Unique (#70432) üzenetére


ph2012
senior tag

Ha 2023-ban lejár a Windows 8.1 támogatása akkor mit fogtok csinálni a számítógépetekkel? Én mit csinálhatok a laptopommal ekkor?

Ha a laptopon van Internet Security az meg fogja védeni a Windows 8.1-et?

Köszi a választ.

(#70442) Sub-ZeRo válasza ph2012 (#70441) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Linuxot vagy egy nem támogatott rendszert fogtok használni. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#70443) DS39 válasza ph2012 (#70441) üzenetére


DS39
nagyúr

hát 2023-ban hardveresen elavult lesz a géped, valószínűleg az lesz a szűk keresztmetszet a váltásra, nem a 8.1 támogatottsága.

(#70444) pilóta válasza DS39 (#70443) üzenetére


pilóta
nagyúr

Mondjuk attól is függ, hogy mire használja. Mert ha például úgy használja, mint én a tizenx éves XP-s gépet, ami ma is tökéletesen megy, és tökéletesen futtatja a lézergravírozó szoftverét, és még 10 év múlva is pont így fogja, akkor nem feltétlenül lesz elavult...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#70445) Kenderice


Kenderice
senior tag

Üdv.
Van egy gondom.
Egyik napról a másikra nem indulnak el a programok windows 8.1-en.
Illetve elindulnak és 10-15 percig megy minden rendesen, de aztán a chrome nem tölti be az oldalakat, programokat, de még a win feladatkezelőt sem lehet elindítani.
Restart után megint mennek egy darabig, de újra előjön a hiba.
Mi lehet a gond? A rendszer hibanaplókban nem találok semmit.

(#70446) King Unique válasza ph2012 (#70441) üzenetére


King Unique
titán

Az még jó 5 év, szóval felesleges ezen idejekorán parázni. Inkább a Windows 7-et használó usereknek van oka, mert ott 2 év múlva szűnik meg a támogatás. Amúgy meg 5 év alatt vsz bőven új gépet veszel, amin előtelepített formában eleve csak Windows 10 lesz, ahogyan manapság is. Egyébként, ha megszűnik a rendszer támogatása, akkor online nyilván kockázatos tovább használni, mivel a befoltozatlan biztonsági réseket egy antivírus szoftver sem fogja tudni teljes mértékben kompenzálni. De mondjuk vannak, akik eddig is letiltott WU, kikapcsolt UAC mellett, vagy éppen még mindig XP-vel tolják... :DDD Viszont attól még nyilván nem ez a követendő példa és az ilyenek fokozottan ki vannak téve a zsarolóvírusok általi veszélynek is.

(#70447) ph2012 válasza King Unique (#70446) üzenetére


ph2012
senior tag

Jó Sony Vaio laptopot használok. Nem szeretném 5 év múlva lecserélni. Csak internetezésre használom.

(#70448) King Unique válasza ph2012 (#70447) üzenetére


King Unique
titán

Hát akkor nem cseréled le, a te dolgot. De ki tudja mi lesz majd X év múlva, nem-e kell helyette másikat venni stb. Ahogyan a Windowst is szokás lecserélni újabbra, ha megszűnik a régi támogatása.

[ Szerkesztve ]

(#70449) Graphics válasza ph2012 (#70447) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem szeretet kérdése :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#70450) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Win 8.1 alatt van lehetőség automatikusan profilt váltani .

Értsd enerrgiagazdalkodas szempontjából pl processzor teljesítmény

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.