Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8651) Sub-ZeRo válasza szepsy (#8649) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát szerintem nem tudják javítani, úgyan úgy mint a pendrive-ot is. Szerintem egy újat kapsz.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8652) kbalazsa válasza Vityapapa (#8635) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Na akkor jelzem, hogy visszafelé nem működik ugyanez. Sehogysem bírtam működésre a Win7-et, mindig elbukott boot közben. Adatmentés, újratelepítés.

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#8653) artiny


artiny
őstag

WIN 7 törölhetem ezeket a fájlokat?
Temp File Cleaner programmal torlom a fájlokat /ccleaner nem valt be nekem,volt h utana ujra kellet raknom a rendszert vagy nem ment valmeik progi utana...szoval azt hagyjuk.

Windows Debug
Windows Prefetch
Page FIle
Hibernation File

ezek az advanced ful alatt lehet bejelolni h torolje e. 10gb jott ossze ezekbol amit tisztitana. Kerdesem h toroljem e? hasznalja ezeket a windows vagy ha igen melyiket?
mar volt h nem jott fel a windows es akkor "megjavitotta magat felkapcsolaskor",mint a system restore nal...vagy ha hianyzik egy fajl windowsbol akkor megtalalta....na ezek kozul valamelyik ilyen amit hasznalna ilyen esetben,ha arra adodna h javitja magat?

[ Szerkesztve ]

(#8654) sfdrakex válasza artiny (#8653) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Szerintem ha nem tudod mik ezek inkább ne piszkáld. Prefetchben a memóriába betárazandó gyakran használt programok vannak.
Page file a virtuális memória
a Hibernation a hibernáláshoz szükséges dolgokat tartalmazza, ha nem szoktál hibernálást használni kapcsold ki, akkor el tűnik ez a fájl is.

Így tudod ki/be kapcsolni:

Start menü keresőjével indítsuk el rendszergazdai jogosultságokkal a cmd-t.
Kikapcsoláshoz: powercfg -H off
Bekapcsoláshoz: powercfg -H on

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#8655) artiny válasza sfdrakex (#8654) üzenetére


artiny
őstag

gyakran rakom sleep modba a gepet ha azt jelenti a hibernalas :B

mind1 hagyom oket ugy ahogy vannak ;)

(#8656) Lenry válasza artiny (#8655) üzenetére


Lenry
félisten

nem, nem azt jelenti

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8657) Jumbo


Jumbo
tag

Sziasztok!

MSI CX620-016XHU laptopra telepített, Windows7 enterprise (egyetemi jogtiszta) verzióról van szó.
Bekapcsolás után kb 3-5 percig szinte nem lehet használni a gépet, annyira dolgozik valamit, a vinyót kijelző led folyamatosan kék.
Az lenne a kérdésem mit csinál ilyenkor a win7, és hol mit érdemes kikapcsolni ezen folyamat lecsökkentésére?
Defenderre gondoltam elsőre, kikapcsolva semmit sem változott a helyzet.
Online és offline módban is ugyanez a jelenség.
Avast, Malwarebyte's, Super anti spyware szerint tiszta a gép.
Automatikusan induló progik ki vannak gyomlálva.

Előre is köszi!

Üdv: Jumbo

(#8658) sfdrakex válasza Jumbo (#8657) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha nem túl régi a telepítés akkor valószínűleg a fájlokat indexeli, hogy a későbbiekben könnyebben menjen a keresés.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#8659) Воланд válasza Jumbo (#8657) üzenetére


Воланд
titán

akkor igy elsore esemenynaplo, hatha ott ir valami hasznosat.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8660) Jumbo válasza sfdrakex (#8658) üzenetére


Jumbo
tag

Kb 1,5 éves telepítés.
Az indexelést érdemes lehet kikapcsolni?

(#8661) Jumbo válasza Воланд (#8659) üzenetére


Jumbo
tag

Mit értessz hasznos alatt?

(#8662) Воланд válasza Jumbo (#8660) üzenetére


Воланд
titán

nem, azt nem bekapcsolaskor csinalja, hanem akkor amikor nem hasznalod a gepet, idle kozelei allapotban van a cpu es alapbeallitason csak akkor vegzi el, ha valtozas torent az indexelt fajlok kozott.

(#8661) Jumbo: foleg hibarautalo bejegyzest, piros vagy sarga haromszog.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8663) sfdrakex válasza Jumbo (#8660) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Akkor nem hiszem hogy az indexelés fogná, ha csak nem került rá sok fájl mostanában. Feladatkezelőt tudsz indítani és abban esetleg megnézni mi dolgoztatja a gépet?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#8664) Jumbo válasza sfdrakex (#8663) üzenetére


Jumbo
tag

Feladatkezelőm érdekes, mert csak az alkalmazások füle van meg, nem jelenik meg más fül, így nemtudok váltani, AIDA64-el néztem a folyamatokat, ott a felhasznált memória maxnál az svchost.exe áll.

(#8665) kraftxld válasza Jumbo (#8664) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Kapcsold be a folyamatoknál az írt/olvasott/egyéb byte-ok számát, úgy láthatod, hogy mi tekeri a vinyót.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#8666) Jumbo válasza Воланд (#8659) üzenetére


Jumbo
tag

Eseménynaplóban a felügyeleti eseményeknél találtam pirosakat
Dhcp-client
CAPI2
SideBySide

Windows naplók/rendszernél találtam pirossal
ServiceControlManager
sárgával
ACPI

(#8667) finest válasza Jumbo (#8666) üzenetére


finest
őstag

Ezekből semmi sem komoly, és nem is indokolja a vinyó pörgetését.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#8668) Jumbo válasza kraftxld (#8665) üzenetére


Jumbo
tag

Ezen a gépen amiről írok be tudtam kapcsolni a feladatkezelőjében, viszont a laptop feladatkezelőjének csak az alkalmazások füle van meg, nem jelenik meg más fül, így nem tudom bekapcsolni, meg tudom esetleg valami más programmal ezt nézni?

(#8669) sfdrakex válasza Jumbo (#8668) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Húzd szét a feladat kezelő ablakát, vagy a fül melletti nyíllal görgess valamerre.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#8670) Jumbo válasza sfdrakex (#8669) üzenetére


Jumbo
tag

Köszi a tippet, fél éve így bénázok a feladatkezelővel.. :B

I/O olvasott: 268 767 031 avast!
I/O írt: 45 117 539 WD File Management Engine
I/O egyéb: 8 592 006 982 Windows szolgáltatások gazdafolyamata

(#8671) Gabrosz15


Gabrosz15
csendes tag

Üdv mindenkinek! Nekem a Win7 minialkalmazásokkal kapcsolatban lenne pár kérdésem/problémám. Kb 2-3 héttel ezelőtt egyszercsak a minialkalmazásaim közül egy jópár "meghibásodott". Egész pontosan amiket letöltöttem pl CPU meter GPU meter Network meter és stb.. Ha bármelyiket megnyitom,egy kis fehér téglalap jelenik meg benne egy balra mutató fekete nyillal. Az ég világon mindent megpróbáltam már Sidebar tól kezdve regedit-beállításokig,de semmi eredmény. Valaki valami tanácsot tudna adni ez ügyben? Hálás lennék. Üdv.

ASUS P8H61-MLE R2.0; Intel Core i7 3770; Cooler Master Hyper TX3; Sapphire HD 5970; Corsair 2x4 GB 1600Mhz CL9 Dual Channel; FSP Aurum S Gold 700W 80+; Cooler Master K350-es ház.

(#8672) Elar


Elar
senior tag

Sziasztok

Újratelepítettem a win7-et.
Mindent a szokásosan.
Szépen nézeget egy filmet (VLCvel) egyszer csak lehibernálja magát a gép - vagy alvóba teszi magát.
Utána megint-

Ezt most miért csinálja?

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#8673) csƵ válasza Elar (#8672) üzenetére


csƵ
őstag

Álmos.

(#8674) Sub-ZeRo válasza Jumbo (#8670) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkar az avast indul, meg szkenneli a gépet is.

(#8672) Elar:Power management és ott állítsd be hogy ne rakja alvóba X perc után.
(#8673) csƵ : :D

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8675) Elar válasza Sub-ZeRo (#8674) üzenetére


Elar
senior tag

Okés, ezt vágom. Köszi
Azzal nincs gondom, ha 20 perc után alvóba megy a gép. Sőt. Ha otthagyom a gépet, akkor jó is
De nem értem, hogy miért nem érzékeli, hogy megy a VLC ?

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#8676) Sub-ZeRo válasza Elar (#8675) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

VLC- ben nem lehet állítani valamit?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8677) Elar válasza Sub-ZeRo (#8676) üzenetére


Elar
senior tag

Nem is tudom, megnézem.
Azért gyanakszom a Win beállításra, mert eddig ilyen probléma nem volt. Most viszont egy másik verziójú OPot tettem fel.még arra gyamakszom, hogy esetleg abban van elállítva valami.
Azért nem értem, mert elvileg érzékelnie kellene, hogy fut egy program és nem lenne szabad leállnia.

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#8678) sfdrakex válasza Elar (#8677) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mit értesz másik verzió alatt? Nem valami buherált, special gamer super editiont használsz?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#8679) d.beni


d.beni
aktív tag

Sziasztok!

Van egy olyan problémám a Win7-el, hogy akármilyen alkalmazásban vagyok 1-2 percenként kb leteszi asztalra akármilyen alkalmazás/játék legyen. most telepitettem ujra a gépemen a Win7-et, lefrissitettem mindent és eléggé zavaró probléma mert filmezés közben pl visszarakni állandóan tálcáról nem épp jó dolog játékokról meg ne is beszéljünk mert ott sokkal nagyobb gond ez.Valakinek valami ötlete?Esetleg volt már valakinek hasonló problémája? Válaszokat előre is köszi!

(#8680) sfdrakex válasza d.beni (#8679) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Milyen verzió a W7-ed? Nincs fent valami rendszer buheráló program?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#8681) Braddock


Braddock
őstag

Sziasztok!
W7 mellé feltettem egy Linux Mint-tet.
Most az a helyzet, hogy fél évvel ezelőtti állapotba került a gépem.
Visszaállította magát egy régebbi időpontra?

A Linux arra a partícióra lett rakva, ahol a W7 is van.

W7 és a Linux is fent van még, rendesen elindítható,
minden megfelelően működik, csak időugrást hajtott végre.

Külső HDD-re csináltam a Linux telepítése előtt biztonsági mentést.
Hogyan kezdjek hozzá, hogy a Linux előtti mentésemre álljon vissza?

Köszönöm a segítséget!

(#8682) Sub-ZeRo válasza Braddock (#8681) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát az már eléggé nem egészséges, hogy 2 rendszer egy partíción van fent.
Ha van mentésed használd, állítsd vissza, majd egy másik, külön partícióra tedd a linuxot.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8683) Braddock válasza Sub-ZeRo (#8682) üzenetére


Braddock
őstag

Rendben és köszönöm!

(#8684) tevfik


tevfik
tag

Üdv!

Segítségeteket kérem. Egy 64 bites rendszeren win 7 elmentettem, tömörítettem egy könyvelő programot. Majd felraktam egy másik gépre amin 32 bites rendszer van. A program 32 bites egyébként. A programot szerettem volna letörölni a gépről, de az írja , hogy csak 64 bites rendszeren távolítható el.

Tehát hogyan tudom letörölni a gépről? ( 32bitesről) :R

(#8685) d.beni válasza sfdrakex (#8680) üzenetére


d.beni
aktív tag

Gamer Edition 64bit es!
De már több mint egy éve ezt használom és eddig soha nem volt vele gond!
Csak alap programok vannak fennt office,codec pack,utorrent stb.

(#8686) Воланд válasza d.beni (#8685) üzenetére


Воланд
titán

"Gamer Edition 64bit es"

lol, akkor ne csodalkozz, hogy hulyesegeket csinal a rendszer.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8687) sfdrakex válasza d.beni (#8685) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Tegyél fel normális változatot ne ilyen gamer meg tököm tudja milyen szétbarmolt változatokat. Codec pack se kellene, tegyél fel pl kmplayert ahhoz nem kell külső codec visz szépen mindent.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#8688) d.beni válasza sfdrakex (#8687) üzenetére


d.beni
aktív tag

ok teszek egy próbát!
köszi szépen!

(#8689) Ringman


Ringman
nagyúr

hello!

licenszeléssel kapcsolatban lenne kérdésem:

adott egy ilyen arpóhirdetés Windows 7 Ultimate upgrade from vista dobozos 32/64 2 db dvd német!

- van egy laptopom, amin OEM vista business angol 32 bit matrica van. erre legálisan telepíthető a fenti win7, és mivel ultimate verzió, tetszőleges nyelven?

- mivel a hirdetett win7 dobozos, ezért később más, legális vista is frissíthető vele? (term. nem egyszerre használva)

köszönöm a válaszokat :R ha valami hivatalos linkkel is megtámogatjátok a választ nem baj :)

(#8690) Elar válasza sfdrakex (#8678) üzenetére


Elar
senior tag

Ezt használom

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#8691) Воланд válasza Elar (#8690) üzenetére


Воланд
titán

topic cime, oldal szabalyzata. ;)

ilyen integralt cuccot meg csak akkor hasznalnek, ha magam keszitettem.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8692) metaldog


metaldog
aktív tag

Hi az lenne a kérdésem hogy a win 7 alatt hogy lehet beállítani az felhasználó neves jelszavas adsl netet? Meg azt hogy kell beállítani hogy automatikusan csatlakozzon amikor a gépet bekapcsolom ne pedig az net ikonkjára kelljen klikkelni és a csatlekazásra klikkelni.

(#8693) Sub-ZeRo válasza metaldog (#8692) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát mikor az adsl-t belövöd és újraindítod a géped, majd csatlakozni akarsz, akkor fel kellene ajánlani, hogy autómatán végezze el a bejelentkezést.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8694) sfdrakex válasza metaldog (#8692) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Vezérlőpultban összes ikon, internet beállításoknál létrehozol új kapcsolatot, ott pedig bepipálod hogy automatikusan kapcsolódjon ha nincs net kapcsolat, szóval ugyan úgy kell mint XP-n.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#8695) Gabrosz15


Gabrosz15
csendes tag

Valaki az én kérdésemre is válaszolna...? :U

ASUS P8H61-MLE R2.0; Intel Core i7 3770; Cooler Master Hyper TX3; Sapphire HD 5970; Corsair 2x4 GB 1600Mhz CL9 Dual Channel; FSP Aurum S Gold 700W 80+; Cooler Master K350-es ház.

(#8696) Sub-ZeRo válasza Gabrosz15 (#8695) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ja. Rendszer visszaállítás oda, ahol még működött.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8697) tototos


tototos
őstag

Sziasztok.

A nyílványos mappákat valahogy le lehet tiltani? Egyik gépemen meg van osztva a dokumentumok a hálózaton. Elmentettem abba a mappába egy fájlt, majd amikor másik gépen keresni akarom nincs ott, hanem létrehozz egy másik megosztást a nyílvános mappáknak és oda rakta bele :F Hogy lehet kiküszöbölni hogy ne másolgassa nekem összevissza a fájlokat?

(#8698) balpeter04


balpeter04
aktív tag

Laptopot szeretném visszaküldeni a kereskedőnek (8 munkanapon belül), de DOS-al jött alapból. Felhívtam őket és azt mondták, hogy csak úgy veszik vissza ha DOS van rajta.

És ebben szeretném kérni a segítségeteket! Ugyanis, halvány lila gőzöm nincs, hogyan lehet egyáltalán DOS-t telepíteni arról meg főleg nincs, hogy hogyan telepítsem fel egy laptopra. Win7-et már rengetegszer telepítettem, de DOS-t még sosem. Ha valaki esetleg találkozott már ilyennel, vagy csinált már ilyet, kérem írjon egy PÜ-t, azt hamarabb észreveszem! Előre is köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#8699) Debilon


Debilon
addikt

W7 X64 SP1-em van, és a task manager.ben a folyamatok fülön a memória oszlop minden processznél üres:

nincs érték a memória oszlopbanno_ram.jpg

valamint a network fülön nem írja ahálózat sebességét és fura karakzetek jelennek meg:

fura kakarketer a network fülön, és nem írja a hákózat sebességét

mi okozhatja ezt?

MSE már keres, kíváncsi vagyok talál-e valamit

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#8700) sfdrakex válasza Debilon (#8699) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Minden driver fent van rendesen? Eszközkezelőben nincs ismeretlen eszköz? Újra indítás után sem jó? Mindig így volt vagy csak valami után állítódott el? Telepítettél valamilyen programot mostanában ami esetleg ezt okozhatta?

(#8698) balpeter04

Rendszer visszaállító partíció nincs a vinyón?

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.