Hirdetés

2019. augusztus 25., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-08-01 15:54:41

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

(#42001) makoss

makoss
(addikt)

Üdv!

Olyan után érdeklődnék, hogy windows 7 oprendszeren az ablakok méretét ha szét húzom, be lehet állítani úgy, hogy az mindig olyan méretű legyen, még gép újraindítás után is? [link] [link]
Ha igen, hogyan?
Köszönöm! :R

(ha veszek valamit, magyar bolt érdekel!) Kínából nem rendelek semmit, a NAV nem fog rajtam élősködni!!!

(#42002) DS39 válasza makoss (#42001) üzenetére

DS39
(veterán)

szoftvere válogatja, hogy megjegyzi-e az ablak méretét ill. utolsó pozícióját.
Pl: a CCleaner vagy a Jegyzettömb megjegyzi mindkettőt, de az MPC Home Cinema mindig kisméretű ablakkal, és a képernyő közepén elhelyezkedve indul.

[ Szerkesztve ]

(#42003) makoss válasza DS39 (#42002) üzenetére

makoss
(addikt)

Azt hittem a windowson belül van, szoftvert meg nem mertem kérni, mert valamelyik moderátor félreérti mint legutóbb is :F
Mondjuk az a kérdés is nyitott: hogyan lehet a Logitech c920 élőképét teljes ablakosra tenni?
Nem, olyan kicsibe ahogy a gyári van.
Van olyan ingyenes szoftver ami teljes méretűre tenné?

(ha veszek valamit, magyar bolt érdekel!) Kínából nem rendelek semmit, a NAV nem fog rajtam élősködni!!!

(#42004) DS39 válasza makoss (#42003) üzenetére

DS39
(veterán)

a gyártói szoftvernek ezt tudni kellene, de max használod a Windows-os Nagyítót.

(#42005) klambi válasza kraftxld (#42000) üzenetére

klambi
(addikt)

azt, hogy tudom beállítani, hogy csak 1 mappa tartalmát ne törölje a c gyökérben?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#42006) kzs27 válasza mezis (#41993) üzenetére

kzs27
(újonc)

Nagyon Kedves Mezis!

SIKER!
Feltételezem update-ra gondoltál, ha nem, akkor csak mázlim volt :C
Köszönöm az ötletet! Korábban már terveben volt az update a fenti problémától függetlenül, de tartottam tőle, mert sok helyen riogattak, hogy hazavághatja a BIOS-t.
Ezer hála neked! :R

(#42007) kzs27 válasza brd (#41994) üzenetére

kzs27
(újonc)

Kedves brd!

Köszönöm a tippet, már régen kipróbáltam, amikor végigmentem a driverek garmadáján, akkor természetesen kipróbáltam minden a gyártótól beszerezhetőt is.

(#42008) paolinho válasza kzs27 (#42006) üzenetére

paolinho
(őstag)

Update vagy upgrade az nagyjából ugyanaz. MInd a kettő frissítésről, vagyis javításról szól, ha nem tévedek.

(#42009) sentinel

sentinel
(aktív tag)

Sziasztok,

volna egy laptop amit be szeretnék állítani mindenféle korlátozással és azt klónozni és több gépre rátolni image-ből. Régen XP-nél ment, csak a végén a SID-t át kellett állítani programmal, hogy mindnél más legyen.

A kérdés az hogy win7-nél ez hogy van? Tudtommal ott ez a módszer nem működik.

(A Sysprep-et meg azért nem akarom, mert akkor valószínűleg sok korlátozásom is törli. Legalábbis ezt sejtem)

(#42010) kraftxld válasza sentinel (#42009) üzenetére

kraftxld
(nagyúr)

Tartomány van?

MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Soha ne becsüld le az autópályán száguldó DAT kazettákkal megrakott teherautó sávszélességét''

(#42011) DS39 válasza paolinho (#42008) üzenetére

DS39
(veterán)

az upgrade inkább verzió frissítést/váltást jelent, mintsem javítást egy szoftverhez.
pl. használsz egy ingyenes vírusirtót és frissíted a fizetős, többet tudó verzióra az upgrade, a vírusdefiníciós fájlok napi frissítése az update.
de a Windows esetében ugyanez van, havi javítások update, verzióváltás upgrade.

[ Szerkesztve ]

(#42012) sentinel válasza kraftxld (#42010) üzenetére

sentinel
(aktív tag)

de, tartományban lesz :(

[ Szerkesztve ]

(#42013) makoss válasza DS39 (#42004) üzenetére

makoss
(addikt)

Találtam a youtuben egy videót ahol egy csávó valószinü Quick Time Player felvevőt (movie recording) használ, és az a kérdésem, hogy ez megy windows 7-en?
Illetve a Quick Time Player melyik verziója ez?
[link] (8:18)

[ Szerkesztve ]

(#42014) DS39 válasza makoss (#42013) üzenetére

DS39
(veterán)

QT van Windowsra is, de felvenni szerintem csak a fizetős verzióval lehet.
viszont számos ingyenes program létezhet Windowsra, amivel rögzíteni lehet webkamera képet, csak Google-zni kell. :)
(a webkamera típusa csak addig érdekes, amíg drivert telepítesz hozzá, utána az összes alkalmazás tudja használni a kamerát)

[ Szerkesztve ]

(#42016) makoss válasza DS39 (#42014) üzenetére

makoss
(addikt)

Rendben.
Akkor melyik fizetős verziója lehet a QT-nak ami a videón látható?

(#42017) DS39 válasza makoss (#42016) üzenetére

DS39
(veterán)

mármint verziószámra? fogalmam sincs. :)
(kérdezz rá a youtube kommentek között)

avagy www.quicktime.com és megnézed mely verziók támogatják a felvevést. :)

[ Szerkesztve ]

(#42018) makoss válasza DS39 (#42017) üzenetére

makoss
(addikt)

rendben, szétnézek.
Amúgy most a Logitech programját használom, csak ennek ugye kicsi az ablaka, azon belül lehet nagyítani, de az egészet volna jó:
[link]

(#42019) makoss válasza DS39 (#42017) üzenetére

makoss
(addikt)

Mindjuk jól ki*asztam magammal, feltettem a legújabb Quick Time Player Pro-t, és egy másik honlapon meg azt írták miután lefordítottam, hogy Mac-en megy a movie recording nem windows 7-en :((( :O
Mac:

win7:

(#42020) Werkly

Werkly
(őstag)

A Free Download Manager miért nem tölt le mikor engedélyezve van? Mindig a megnyitott weblap alján jön csak föl a mentés mégse és megnyitás opció nem pedig a letöltésvezérlővel! Ötlet? Vagy a 4.5 keretrendszer a ludas? Kösz!

(#42021) kispx válasza Werkly (#42020) üzenetére

kispx
(addikt)

A jobb egérgombos helyi menüben benne vannak a bejegyzései?

(#42022) Werkly válasza kispx (#42021) üzenetére

Werkly
(őstag)

Igen.

(#42023) Werkly

Werkly
(őstag)

Semmilyen letöltésvezérlő nem megy a Win 7 alatt! Mit frissítettek rajta? FlashGet, FDM sem ajánlja föl a letöltést csak a weblap alja! Mitől van ez? Kösz!

(#42024) tomi5244

tomi5244
(őstag)

Sziasztok!

Kinéztem a barátomnak egy Lenovo IdeaPad G50-30 laptopot, ez a max keret amit rá tudna áldozni de a leírásoknál nem szerepel a win7 kompatibilitás/támogatás. Megnéztem a lenovo support oldalát, ott viszont letölthetők a win7 driverei. Szóval mennyire kell ezt komolyan venni? Mindenképp win7-et szeretne az illető.

Létezik, hogy valamilyen módon a gyártó nem engedélyezi egy op.rendszer telepítését? Bocs az idióta kérdésért.

Régebben volt egy Toshiba laptop amivel szívtam és az Istenért sem akart felmenni rá a win7, így kénytelen voltam a 8-at feltelepíteni.

:R

(#42025) droti25

droti25
(senior tag)

Sziasztok!

Hogyan tudnám beállítani azt hogy ne legyen minden újra indítás után más a Listening IP-je a gépnek!
Van pár androidos progi ami wifin keresztül van pároztatva a géppel és mivel mindig más az ip ezért az androidos app-ban meg kell változtatni az épp aktuális Listening IP-t!
pl: 198.168.1.100 szgép újraindítás után meg 192.168.1.102
Azt szeretném ha fixen maradna mondjuk 198.168.1.100-on mondjuk.

Intel i5 4590,Gigabyte GA-B85M-D3H ,8GB DDR3 Kingston HyperX KHX1600C9D3/4GX,Gigabyte GTX 1050 2g Windforce OC

(#42026) bobalazs válasza droti25 (#42025) üzenetére

bobalazs
(addikt)
LOGOUT blog

használsz routert? milyen neted van?

(#42027) ZetorGumi válasza droti25 (#42025) üzenetére

ZetorGumi
(addikt)

Routerben a DHCP beállításainál MAC alapján kell IP-t hozzárendelni a géphez.

♫ New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi ♫ | VW Golf MKIV 1.9 TDI ALH |

(#42028) DS39 válasza Werkly (#42023) üzenetére

DS39
(veterán)

ajánlja föl a letöltést csak a weblap alja
IE-t használsz vagy hogy érted hogy a weblap alja ajánlja fel?
amúgy nézd meg a bővítményeknél nincs-e letiltva ezeknek a külső programoknak a bővítménye. (ez mindegyik böngészőre vonatkozó tanács)

(#42029) DS39 válasza tomi5244 (#42024) üzenetére

DS39
(veterán)

ha a gyártó oldalán találtál 7-es drivereket, akkor miért ne menne vele?
egyébként mi a baj a 8.1-gyel? gyárilag beállítható hogy az Asztalra bootoljon, fel tudsz rakni egy Start menü alkalmazást, onnantól nem kell többet csempét lásson a tulaj. (az ablak designt leszámítva, mintha Win7-et használna)

[ Szerkesztve ]

(#42030) tomi5244 válasza DS39 (#42029) üzenetére

tomi5244
(őstag)

Rendben köszi! :)

(#42031) kispx válasza DS39 (#42028) üzenetére

kispx
(addikt)

Nemrég néztem, tényleg nem működik együtt az Free Download Manager és ez IE11, pedig pár héttel ezelőtt még használtam. A patch kedden kapott valamit az IE, szerintem azóta van ez a probléma.

(#42032) droti25 válasza ZetorGumi (#42027) üzenetére

droti25
(senior tag)

Ezt egy kicsit kifejtenéd pontosabban?

Intel i5 4590,Gigabyte GA-B85M-D3H ,8GB DDR3 Kingston HyperX KHX1600C9D3/4GX,Gigabyte GTX 1050 2g Windforce OC

(#42033) ZetorGumi válasza droti25 (#42032) üzenetére

ZetorGumi
(addikt)

A routered kezelőfelületjén elvileg lennie kell egy DHCP nevű pontnak. Ott osztja az IP-t a router az eszközöknek.
A DHCP-n belül a Clients Listnél fel van sorolva, hogy milyen eszköz, milyen IP-t kapott, meg ott megtalálható az eszköz MAC címe is (hardveres kulcs), ez a MAC cím kell neked az address reservationhoz (IP lefoglalás eszköz számára), ott a MAC cím alapján megadsz egy IP foglalást (pl 01-23-45-EE-67 = 192.168.1.190)
És kb vázlatosan ennyi.

♫ New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi ♫ | VW Golf MKIV 1.9 TDI ALH |

(#42034) droti25 válasza ZetorGumi (#42033) üzenetére

droti25
(senior tag)

Meg is csináltam!köszönöm a tippet!Ezer hála!!

(#42035) pendre54

pendre54
(őstag)

Üdv!
Azoktól kérnék segítséget, akik mélyebben járatosak a Windows rejtelmeiben. Nálam egy 64 bites Win7 Home Premium van a gépemen, és ezen alapból nem érhető el a Csoprtházired-szerkesztő(gpedit.msc). Viszont olvastam, hogy ezt állítólag utólag is fel lehet telepíteni, de értelmes magyar nyelvű leírást még nem igazán találtam arról, hogy honnan lehet letölteni (lehetőleg magyar nyelvű legyen), és hogy, hogyan telepítsem. Kismillió leírás van a témában, de az már mind a használatával kapcsolatos.
Érdekelne továbbá, ha mégis sikerülne felrakni valahogy, okozhat ez valami gubancot a Win működésében, mivel ugye nem része az eredeti a Home Premiumos csomagnak?
Előre is köszönöm a segítséget.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#42036) margithid

margithid
(veterán)

Sziasztok!
Egyik ssd-ről szeretnék a másikra biztonsági mentést csinálni.
Ezt windows 7en belül, hogy tudom eszközölni?
Ugye nem kell hozzá segédprogram?
Köszi

(#42037) kraftxld válasza pendre54 (#42035) üzenetére

kraftxld
(nagyúr)

Csak Pro, Enterprise vagy Ultimate alatt érhető el.

MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Soha ne becsüld le az autópályán száguldó DAT kazettákkal megrakott teherautó sávszélességét''

(#42038) ablutor

ablutor
(csendes tag)

sziasztok
a következő problémához kérem a segítségeteket. win7 64 alatt digitális aláírás kikapcsolása !!! - a következő számomra érthetetlen jelenséggel fűszerezve. Röviden: - betojt a gépem (Lenovo t400 ) sikerült egy ugyanilyent szereznem T400 és elkezdtem feltelapíteni ugyanazt a win7-t ami a másikon volt. smikor odáig jutottam, hogy a különböző programok után fel akartam telepíteni egy külső kütyüt (ami a másikon is volt és futott ! ) most megtegadta "digitális aláírás "hiányában ....????? elkezdtem turkálni és a következőt tapasztaltam a másik gépen ha beírtam a parancssorba a "cmd"-t és jobb gomb akkor a feljövő ablakon volt lehetőség a kikapcsolásra (digi aláírás ) most ez a sor teljesen hiányzik !!!!! MI AZ OKA ENNEK A KÜLÖNBSÉGNEK ,,???? UGYAN AZ A WIN7 TELEPÍTŐ és ugyanolyan gép Lenovo T400 !!!
hogyan tudom ezt visszaállítani ??? és FŐLEG ..MI OKOZZA????
vagy hogyan tudom kikapcsolni a digi aláírás kérését ???

köszönöm

(#42039) mezis válasza ablutor (#42038) üzenetére

mezis
(nagyúr)

Üdv.!

A cmd-t futtasd "rendszergazdább" jogosítvánnyal.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#42040) #90933760

(törölt tag)

Notimon a hangbeállításoknál volt Kiemelés fül ahol a Basszust lehetett emelni. Nos asztali gépen nincs ilyen fül, de nem csak az integráltnál, a XonarDGnél sincs. Valahogy oda lehet varázsolni?

A XonarDG-t használnám szívesebben, de annak a driverében sincs ilyen.
Van valami külön progi esetleg? Ami mindenhol érvényesül. A Winamphoz van pluginom, de az csak azzal működik és nekem mindenhol kéne.

[ Szerkesztve ]

(#42041) ablutor válasza mezis (#42039) üzenetére

ablutor
(csendes tag)

helló

lehet hogy félre érthető volt amit írtam , nem a futtatással van a gondom, hanem eleve a megjelenés más, ha nyomok egy jobb gombot a megjelenő "cmd" soron akkor a régi telepítésnél kb 12-14 sor látszzódott az ablakban ( pl:
megnytás,
digitális aláírás engedélyezése/tiltása ,
futtatás adminisztrátorként
küldés....
pin to taskbar
cut
copy
...stb

ugyanez a program telepítve , most kb 4-5 sorral kevesebbet mutat a "cmd" jobb gomb -nál
és köztük a nekem legfontosabb sor a - digitális aláírás eng/tiltása - hiányzik ..!!!! - MIÉRT ??? MI OKOZZA ??? - mikor ugyanolyan a gép T400 és ugyan az a telpítő win7 ...???

(#42042) Doky586 válasza ablutor (#42041) üzenetére

Doky586
(veterán)
LOGOUT blog

Az valami másik program lehetett.. a CMD.exe -nek semmi szüksége aláírás kezelésre..

[ Szerkesztve ]

(#42043) ablutor válasza Doky586 (#42042) üzenetére

ablutor
(csendes tag)

itt a két "cmd" jobb gombos printscreen , ... az egyik a régi T400-on készült, a másik a most beszerzetten..

2014-08/210278_win7_3.jpg

[ Szerkesztve ]

(#42044) CJ4567 válasza ablutor (#42043) üzenetére

CJ4567
(addikt)

Nem jók a képek.

(#42045) Doky586 válasza ablutor (#42043) üzenetére

Doky586
(veterán)
LOGOUT blog

:F mutasd..

(#42046) AndrewTdi

AndrewTdi
(addikt)

Sziasztok!

Rendszer HDD-t váltott haverom SSD-re, van mellette még pár vinyó. Ugyanaz a 64 bites Win7 került fel. Mitől lehet az, hogy az egyik adatvinyón lévő egyik mappában lévő képfájlokat nem tudja megnyitni, mert valami jogosultság miatt pampog a win? Másolni sem tudja.

A felső ablak másoláskor, az alsó ablak képnézegetéskor jelenik meg.

Valakinek ötlete esetleg?

(#42047) mezis válasza AndrewTdi (#42046) üzenetére

mezis
(nagyúr)

Indíts egy Live Linux-ot (Pl. Ubuntu) DVD-ről. Az nem lesz ilyen kényeskedő!

mezis

(#42048) DS39 válasza AndrewTdi (#42046) üzenetére

DS39
(veterán)

saját tulajdonba kell venni az adott mappát, meghajtót.

(#42049) dlaj

dlaj
(őstag)

Sziasztok! Szerintetek be lehet úgy állítani a win7-et, hogy alvó módból, vagy hibernált állapotból ébresztve egyből az asztallal kezdje. Azt az egy kattintást akarom megspórólni, amit fiók kiválasztásakor kell tenem. Köszönettel, dlaj

(#42050) ablutor válasza Doky586 (#42045) üzenetére

ablutor
(csendes tag)

helló
elég ritkán "forumozok" és most látom , hogy nem ment fel a kép ....én naiv azt hittem , hogy csak becsatolom és kész...
de most , hogy utána olvastam, látom, hogy nem olyan egyszerű mint ahogy elképzeltem... ( még ez is...)
hová kellene feltölteni hogy látható legyen..??? ( mert amiket olvastam elég ellentmondásosak és zavarosak - legalábbis nekem. (van aki olyan tárhely cimet ad meg tanácsként ami 1,5 éve megszünt...)
szóval ha valaki segíteni , vagy csak egy olyan oldalt ahol részletesen le van írva..

köszönöm

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.