Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9751) Gorneck válasza atka76 (#9750) üzenetére


Gorneck
titán

FF szeméttakarítás?

Gorneck#1239

(#9752) atka76 válasza Gorneck (#9751) üzenetére


atka76
tag

Ez mit jelent pontosan?

Bendegúz

(#9753) TRob1 válasza atka76 (#9752) üzenetére


TRob1
veterán

Hát hogy kukába a szemét FF-el. :DDD

(#9751) Gorneck23 :
Mondjuk IE-nél vagy Chrome-nál az életben nem tapasztaltam ilyet, pedig nekem is a start....hu a kezdőlapom, és "takarítani" se szoktam a böngészőket.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#9754) eketomy válasza atka76 (#9752) üzenetére


eketomy
senior tag

FireFox szeméttakarítást takar gondolom én :)
Egyébként azt sztem sem ártana megpróbálni, lehet hogy nagyon sok már a fölösleges cookie meg a sok is jpg...

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#9755) atka76 válasza TRob1 (#9753) üzenetére


atka76
tag

Mi a jobb helyette?

Bendegúz

(#9756) atka76 válasza eketomy (#9754) üzenetére


atka76
tag

Hol kell szeméttakarítást megoldani?

Bendegúz

(#9757) Gorneck válasza atka76 (#9756) üzenetére


Gorneck
titán

Pl...

Gorneck#1239

(#9758) TRob1 válasza atka76 (#9755) üzenetére


TRob1
veterán

Nemtom mi a jobb (sztem minden más), én csak annyit tudok hogy néhányan nagyon hype-olják (megrögzött fanok), de nekem pl. nagyon nem jön be (és azért elég sok panaszt is lehet innen-onnan olvasni róla). Sztem jobb nála az IE9 is, a Chrome is és még az Opera is jobban bejött (habár ez utóbbit huzamosabb ideig nem használtam soha, az első 2vel viszont teljesen elégedett vagyok) De ez csak az én szerény véleményem...

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#9759) Gorneck válasza TRob1 (#9753) üzenetére


Gorneck
titán

Én se nagyon...de lehet megoldja a problémáját...ha nem, akkor lehet másik FF verzió kéne...

Gorneck#1239

(#9760) atka76 válasza Gorneck (#9757) üzenetére


atka76
tag

????

Bendegúz

(#9761) atka76 válasza TRob1 (#9758) üzenetére


atka76
tag

Eddig soha nem csinálta ezt, pedig évek óta a FF használom!
Teljesen tőkéletesen működött,és most meg beszart!

Bendegúz

(#9762) eketomy válasza Namelesske (#9681) üzenetére


eketomy
senior tag

a parancssoros hiba az nálam is előszokott fordulni de a másik a hangerőszabályzónál azzal még sose találkoztam nálam nem volt még ilyen soha.
őszinte leszek, a parancssor nálam is csinálja ezt néha, de nem tudok rájönni hogy miért, ha futtatásba beírom hogy cmd akkor általában jó, de ha a start menüvel hívom meg a progit akkor valamikor lekicsinyíti az ablakot, olyankor a beállítás részébe átlehet méretezni nagyobbra az ablakot és akkor úgy marad!
a minap szedtem le ezt, kipróbáltam kicsit gyorsított a gépemen, nem vagyok híve az ilyen hackeléses szaroknak csak próbaképp néztem meg de eddig nem vettem észre hibákat sőt kicsit gyorsabbnak is vélem a notim tőle, hátha segít neked is próbáld ki, ha nem megy akkor is vissza tudod állítani a régi bejegyzésedet ha csinálsz előtte róla mentést!

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#9763) eketomy válasza atka76 (#9761) üzenetére


eketomy
senior tag

Sztem használj GoogleChrome-ot a legjobb böngésző sztem eddig amit használtam. Pedig én már használtam IE8-9, Firefox-ot, Operát mindent de a Chrome a legjobb és a leggyorsabb is bár ez csak az én véleményem! :)

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#9764) Gorneck válasza atka76 (#9760) üzenetére


Gorneck
titán

Ott a leírás, hogy tudod törölni az ideiglenes fájlokat...

Gorneck#1239

(#9765) atka76 válasza eketomy (#9763) üzenetére


atka76
tag

Nekem ez az 5 - ik gépem és mindig FF használtam!
Ezt a gépet 3hónapja raktam össze 2500K proci és Asus P8P67 Lev 3,0 lap van alatta,8GB ram,SAPPHIRE 11188-05-20G HD6950 2GB GDDR5 PCIE VGA! Teghát elég erős 2GB VGA szóval repülnie kellene!

Bendegúz

(#9766) atka76 válasza Gorneck (#9764) üzenetére


atka76
tag

Áááá de buta vagyok,hogy nem vettem észre,csak már az idegtől nem látok!
Köszi,megpróbálom!

Bendegúz

(#9767) TRob1 válasza atka76 (#9765) üzenetére


TRob1
veterán

Tökmind1 milyen a géped ha az FF még a kezdőlapoddal sem birkózik meg. ;]

Viccet félretéve, én egyébként nem veszem észre azt a húde óriási sebességkülönbséget IE9 és Chrome között, sztem IE is elég gyors... meg az összes mai böngésző (tesztekben biztos gyorsabb, de az meg nem érdekel)

¤ R'n'R ¤

(#9768) pckownz válasza Gorneck (#9747) üzenetére


pckownz
senior tag

De igen, működik. Digitalizáló tábla, egér, webcam, mikrofon stb. Egyedül a billzet ami problémázik, de mondom, kb csak 2 hete.
Erre a 3 eszközre sosem találtam drivert, és ment vígan a gép nélkülük...

(#9769) Namelesske válasza eketomy (#9762) üzenetére


Namelesske
addikt

Én írtam a DWT-t :D Úgyhogy erősen fail. Mármint a saját kezem terméke, úgyhogy tudom mire jó :D Örülök neki hogy használ! :D

www.dirtywindows.hu Szerző: Nameless (2012-01-24)

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#9770) eketomy válasza Namelesske (#9769) üzenetére


eketomy
senior tag

Na f...a :D akkor jónak ajánlom! Amúgy tényleg jó munka kicsit érezhető a gyorsulás főleg asszony gépén, az én notimon annyira már nem sztem ssd miatt, mert azzal alapból iszonyat gyors :D na mind1, akkor ha az sem segít akkor nemtudom mi lenne a megoldás a kis négyzetek eltüntetésére hangszín szabályzóból, sajna ilyennel még nemvolt dolgom, de talán más tud rá valami választ!

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#9771) Namelesske válasza eketomy (#9770) üzenetére


Namelesske
addikt

Hát igen próbáltam valahogy egy kicsit jobbat írni mint a többiek. Nem találtam a neten semmi jót ezért elkészítettem magamnak, és felraktam a fórumunkba az első verziót. Annyian rácuppantak hogy elkezdtem frissítéseket gyártani hozzá, és itt járunk. Mindig fontos szempont volt, hogy ne okozzak hibákat. Persze vannak bénázások is, de azok főleg a sietve összeollózott kiadások miatt voltak, mert nagyon megakartam felelni mindenkinek, de inkább vissza vettem és biztosra mentem. A 4.0-val szénné lehet tuningolni a gépet, a 4.1 meg lazán és biztonságosan javít a felhasználói élményen. Ennél többet már nem nagyon lehet kihozni a Windows-ból szerintem.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#9772) rétisün


rétisün
veterán

régebben valahol (az is lehet, hogy még a Vista idejében) volt szó arról, hogy lehet kikapcsolni azt, amikor rákérdez pl. egy program telepítésénél, engedem-e, ne feketedjen el a képernyő/asztal....(nem tudom,érthető-e :B )

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#9773) Tamás88 válasza rétisün (#9772) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

UAC-ról van szó. Hogyne ki lehet kapcsolni, de nem ajánlott. Ha mindenképpen szeretnéd, akkor startmenübe írd be az uac szót.

(#9774) eketomy válasza Namelesske (#9771) üzenetére


eketomy
senior tag

Én a 4.1-et használom most, a 4.0-át nem mertem még kipróbálni, de van biztonsági mentésem, szal lehet teszek majd egy próbát! :)

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#9775) Namelesske válasza rétisün (#9772) üzenetére


Namelesske
addikt

Igen érthető :D Eggyel lejjebb húzod az UAC-t és Windows 7 alatt is ugyan ott vagy.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#9776) Namelesske válasza eketomy (#9774) üzenetére


Namelesske
addikt

:) Azzal érezhetőbb változások is elérhetőek.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#9777) eketomy válasza rétisün (#9772) üzenetére


eketomy
senior tag

Start menü, vezérlőpult, felhasználói fiókok, felhasz fiókok felügyelete beállításának módosítása, és ott a csúszkát teljesen le kell húzni! (win7 alatt így is lehet, de sztem vista alatt is megy) ha nem akkor bekell írni a startmenübe az uac szót és úgy is ki lehet kapcsolni! (egyébként nálam is kivan kapcsolva)

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#9778) rétisün


rétisün
veterán

kösz mindenkinek, megtaláltam. :R

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#9779) Namelesske válasza eketomy (#9777) üzenetére


Namelesske
addikt

Nem kikapcsolni akarta, csak a sötétítést kikapcsolni, de lehet csak én vagyok túl óvatos.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#9780) TFSi


TFSi
őstag

Sziasztok!

Van egy problémám. Win 7 alatt nem akar működni a Canon Pixma MP 19 típusú nyomtató. Egyszerűen nem lehet rá megfelelő drivert találni. Vista alatt nem volt gond.

Virtuális XP-vel működhetne esetleg a gépezet? :F

Köszi a választ előre is!!! :)

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#9781) rétisün válasza Namelesske (#9779) üzenetére


rétisün
veterán

igen, csak a sötétítést akartam kikapcsolni...

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#9782) Namelesske válasza rétisün (#9781) üzenetére


Namelesske
addikt

Akkor csak 1 el vedd lejjebb :D (sok év support tapasztalata és szövegértés meghozta az eredményét)

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#9783) tpopity válasza rétisün (#9772) üzenetére


tpopity
csendes tag

Szia!
Úgy hívják biztonsági asztal és UAC szinttől függetlenül működik. Javaslom ne húzd lentebb az UAC-ot, hagyd az alapértelmezett szinten.

Group policy editorból ki és bekapcsolható.
számítógép konfigurációja->Windows beállításai->Biztonsági beállítások->Helyi házirend->Biztonsági beállítások->
Felhasználói fiókok beállításai: Jogosultságszint-emelési kérés során átváltás biztonsági asztalra beállítást kell tiltani.
Üdv,
Tibor

(#9784) Namelesske válasza tpopity (#9783) üzenetére


Namelesske
addikt

Ez ugyan azt csinálja amit én mondtam, és lehet hogy neki nincsen gp mert nem megfelelő kiadást használ. Eggyel alacsonyabb UAC szint még nem jelent gyengébb védelmet csak kikapcsolja a védett asztalt. Olvasd el súgó szöveget.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#9785) kiszu


kiszu
senior tag

Sziasztok.
Volna egy olyan gondom,hogy 1 db 1 terrás vinyóról le lett választva 120 giga a win 7 beépített lemezkezelőjével.
Ez a 120 giga NTFS-re lett formázva ,de azt írja a win 7 telepítő,hogy nem lehet létrehozni particiót és nem telepít rá semmit-
Ugyanakkor ha berakom egy működő rendszer alá akkor látja megformázottnak,és rámásolni is tudok.

Mit tegyek?

(#9786) tpopity válasza Namelesske (#9784) üzenetére


tpopity
csendes tag

Szia!
Valóban... Mit le nem írnak a súgóban... Én sem olvasom el mindet.
Tibor

(#9787) eketomy válasza rétisün (#9781) üzenetére


eketomy
senior tag

Lényegében azt is u.ott kell csak a csúszkát kell változtatni egyel lejjebb vagy feljebb :)

[ Szerkesztve ]

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#9788) eketomy válasza TFSi (#9780) üzenetére


eketomy
senior tag

Akkor úgy próbáld meg a drivert futtatni hogy állítsd át az exe fájl kompatibilitási módját windows vistára, úgy sztem menni fog és nem kell virtuális xp-t feltenni.
Ugyanígy egy xp drivernek is mennie kell sztem egyébként!

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#9789) eketomy válasza kiszu (#9785) üzenetére


eketomy
senior tag

Win7 telepítő alatt töröld a 120GB-os partíciót majd hozd létre újra és akkor sztem tutira működni fog és már telepítheted is rá a rendszered!

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#9790) Namelesske válasza tpopity (#9786) üzenetére


Namelesske
addikt

:K De azért a te módszered profibb volt mint az enyém :R

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#9791) atka76


atka76
tag

Sziasztok!

Hát semmi nem segített a FF - on!Leszettem a gépről,régebbi verziót raktam fel,útána a legújabbat raktam fel,szeméttakarítás,szóval már mindent megtettem és semmi!
Nem értem a dolgot! IE - el meg működik minden! Hát ha ezt érti valaki!

Bendegúz

(#9792) Sub-ZeRo válasza atka76 (#9791) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

CCleaner és próba. Hagyj mindent alapon. Nincs véletlenül valami plugin bent ff-ben amit visszatölt? A startlap ennyire kell neked? Mert én is használtam még annó ff-t a munkahelyen és a startlap megfingatta a rendesen. Sokszor beakadt.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9793) atka76 válasza Sub-ZeRo (#9792) üzenetére


atka76
tag

CCleaner ez valami takarító progi?Hol tudom megnézni a plogint az FF-ben?

Bendegúz

(#9794) Steelmanus válasza atka76 (#9791) üzenetére


Steelmanus
addikt

Errol lenne szo? Mert FF 10.0 es a Nigtly alatt is siman bejon, lepj at a Mozilla FireFox topikba ott biztosan segitenek, ajanlom az 1.hsz. Diagnosztikat elobb olvasd el, mikent kell pl. egy regebbi verziot eltavolitani ugy hogy tiszta legyen a geped mielott ujratelepited a kovetkezo FireFox 10.0-at. Amugy sem W7 tema, remelem nem haragszol meg erte.

(#9793) atka76 A CCleanert nem ajanlom a FireFox karbantartasara inkabb egy ures lapon nyomj Ctrl + Shift +Del kombot, es tegyel pipat az ele amit takaritani akarsz majd OK.

[ Szerkesztve ]

(#9795) lck válasza eketomy (#9774) üzenetére


lck
senior tag

Nálam 4.0 van, semmi gondom vele, hasít a gép rendesen. Eddig nem hiányzott semmilyen szolgáltatás amit kivett.

(#9796) Gááboor


Gááboor
tag

Sziasztok.
Elő jött egy probléma, amivel eddig nem találkoztam.
Egy bizonyos programnál lefagyott a gép, csak resettel tudtam újra indítani.
Utána a az első boot oldalnál függőleges sávokban szaggatott vonalak voltak, a többi boot info oldalnál nem majd
megjelent a szokásos windows starting logo, majd a nagy büdös semmi. Se kép se hang, csak a reset gomb ismét.
Lefuttattam egy javítást semmi haszna nem volt majd egy rendszer vissza állítást.
Az megoldotta a gondot, minden rendben működött egészen a mai napig ugyan annál a programnál ugyan az a gond.
Most hiába a rendszer vissza állítás nem javult meg.
Mind- e mellett ugyan arra pontra állítja vissza amire tegnap.

Please help. Köszi.

(#9797) Gorneck válasza Gááboor (#9796) üzenetére


Gorneck
titán

Mi lenne ez a program?

Gorneck#1239

(#9798) eketomy válasza lck (#9795) üzenetére


eketomy
senior tag

Lehet megpróbálom majd én is! Ha annyit dob a gépen! :)

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#9799) Gááboor válasza Gorneck (#9797) üzenetére


Gááboor
tag

Csak egy nevetséges pici játék, amivel a család játszik.. :(

Mielőtt ezt kezdte csinálni a paragon particion managerrel, össze olvasztottam 2 particiót, de az gond nélkül sikerült nem volt semmi hiba üzenet és használtuk a gépet.

Most fel raktam a HD sentinelt csökkentett módban , de semmi problémát nem talált.

Éppen most meg rendbe jött.... Nem tudom miért.... Nem szeretem ezt, mert nem tudom mi lehetett a baj.

Ír némi hibát , figyelmeztetést a napló. Van kritikus hiba is egy kernel probléma, de az lehet a sok sikertelen indítás miatt is?

(#9800) Gorneck válasza Gááboor (#9799) üzenetére


Gorneck
titán

Ezt eddig is használta a család?

XP komp mód nem kéne hozzá?

Gorneck#1239

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.