Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67001) Tetsuo válasza Gézengúz (#67000) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Köszönöm neked és Zoz-nak is az infót.

[ Szerkesztve ]

(#67002) RR-13


RR-13
őstag

Valaki tudna segíteni, hogy hol lehet átállítani a Caps Lock billentyűhang ne a hangszórón, hanem az alaplapra csatlakoztatott hangjelzőn szóljon? Hónapok óta nem tudom ezt megoldani :( XP-n az alaplapi hangjelzőn szólt...Köszönöm. :U

(#67003) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok, valaki találkozott már olyannal hogy windows update után kilökte maga alól a licenszet, hiába próbáljuk újra aktiválni azt írja ki hogy nem jó a termékkulcs, holott eredeti céges windows licensz ami minden más gépen fut.

(#67004) zolee001 válasza kmisi99 (#67003) üzenetére


zolee001
őstag

Kb 1 honapja volt ilyen bug de javitották elvileg
Amennyiben legális VL kulcsok vannak akkor ne forumban keress megoldást hanem hivd az MS supportját,ki van fizetve

(#67005) Vmf


Vmf
csendes tag

Sziasztok!

Windows 7 64bit-es oprendszerre hol lehet megnézni a legújabb frissítèseket mit kiadott a microsoft?(havi összegző biztonsàgi minősègi frissìtès,előzetese stb.)

(#67006) szasanyi


szasanyi
félisten

üdv Guruk!

Segítséget kérek tőletek, mert órák óta sehova sem jutottam. A lényeg, hogy adott egy Samsung NP530U4C laptop (i5-2467M / 2x4GB / HGST 200GB) amin előtelepített Win7 64bites oprendszer volt, amit töröltem mert pár diagnosztikai program csak Win7 32bit oprendszer alatt hajlandó futni.
Pendrive az MS oldaláról letöltött, hivatalos Win 7 32bit boot rendszerrel elindul, majd ezt látom:

Lemez 0 Teljes méret / Szabad terület 14.9GB / 14.9GB (ez vmi ExpressCache™ Technology)
Lemez 1 Teljes méret / Szabad terület 186.3GB / 183.6GB (ez HDD)

Az Lemez 0 kijelölésekor azt monja, hogy minimum ~22GB kell (ezt egyébként nem lehet sem törölni, sem formázni) míg a Lemez 1 (HDD) -re telepíthető. A telepítő létrehozza a szükséges partíciókat, lefut a telepítő majd újraindul ahogy kell. És utána jön a probléma, amit nem tudok megoldani: a bootolás elején megáll a Samsung LOGO-nál és ennyi, sehova tovább. :F Azt hittem azért, mert van vmi maradt a 14.9GB partición az előző telepítésből, amire hivatkozva nem talál valamit... de hiába töröltem(diskpart clean módszerrel) a helyzet nem változott. Telepítettem már pár gépet, laptopot de ilyennel még nem találkoztam és nem tudom mi a pontos oka, vagy mi a megoldás ilyen esetre. Mit lehet / kell tenni, hogy ez a helyzet megoldódjon?

[ Szerkesztve ]

(#67007) efi99 válasza Vmf (#67005) üzenetére


efi99
senior tag

Ilyesmire gondolsz?
[link]

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#67008) quailstorm válasza szasanyi (#67006) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az ExpressCache az egy mSATA SSD a gépben, amire egy elég tré Windowsos driveren keresztül ki tudja cachelni a leggyakrabban használt cuccokat, már ha hajlandó működni az a fos.
Nekem nem jött össze az SSD cachere bírása, de a HDD-re a Win7 telepítés szétszedés nélkül igen.

Amúgy valszleg azért áll meg, mert nem talál boot eszközt.
BIOS-ban kapcsold ki a gyors elindítást, meg állítsd be a boot eszközt.

Ezek a vackok BIOS bugosak, szóval ha valaki elég ügyes, akkor bootloopba tudja tenni úgy, hogy USB-ről meg nem bootol, csak ha kiveszed a HDD-t és raksz rá rendszert (kellett már csinálnom...).

(#67009) szasanyi válasza quailstorm (#67008) üzenetére


szasanyi
félisten

Ennek a gépnek a BIOS-a olyan egyszerű mint a faék. Alig van állítási lehetőség, de nyilván van Fast boot (OFF/ON) ami nem hoz változást, vagyis újraindulás után ugyanúgy megáll mind1 melyik beállításon van. Ami változik ezzel a beállítással az az, hogy ha ON akkor nem Boot-ol pendriv-ről, nem is látja a gép a pendrive-ot. Ahhoz, hogy lássa és boot-oljon OFF-ba kellett tenni.
Alapértelmezett Boot sorrend 1. CD/DVD 2. HDD (de ha a HDD az első, akkor sincs változás, ugyanúgy megáll).
Nem lényeges, hogy az ExpreeCache működjön, de itt az a - sokkal nagyobb - gond, hogy megáll telepítés első fázisa utáni újraindulást követően - és ez az amit nem értek és amire nem találok megoldást.

Hogyhogy nem talál BOOT eszközt? Ott a HDD, be van állítva és települt is rá a Win7 :F

(#67010) quailstorm válasza szasanyi (#67009) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Oké, de HDD-n belül is van sorrend, és ha ő az SSD-ről akar bootolni, az nem jó.

Esetleg egy Hiren booton lévő live NTLDR-t megnéznék mit szól a helyzethez.

Tudom, hogy egyszerű a BIOS, mégis van, aki elrontja, azért volt nálam egyáltalán ilyen cache-es Samsung.
Ha ugyanezzel a módszerrel feltett 64-bites 7 se indul, akkor a bootolásnál áll meg.
Amúgy ha jól emlékszem van bootmenu gyorsgomb is (F2 meg F11 lenne a BIOS és a boot?), meg olyan mód, hogy ne a Samsung logot mutassa, hanem a BIOS szövegét.
De rég volt már, fejből nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#67011) szasanyi válasza quailstorm (#67010) üzenetére


szasanyi
félisten

Az SDD (ExpressCache) nem látható a BIOS-ban, kvázi se ki-, bekapcsolni nem lehet és a BOOT sorrendben nincs.
Hiren booton lévő live NTLDR-t megnéznék - ezt nem ismerem, így azt mire való és/vagy hogyan működik.
F10 hozza be a BOOT-olható eszközöket, ott sem látszik ill. a Pendrive-ről való BOOT-olást is onnan indítottam.

Új fejlemény: feltelepült a Win7 és a Chipset drivert is felraktam (azaz nem áll meg az induláskor, a Samsung LOGO-nal amit egyébként szintén nem lehet kikapcsolni ezért nem látom a psot képernyőt és, hogy hol állt meg). DE ezután kivettem a pendrive-ot, és bár most sem áll meg csak nem tölti be a Win7-et hanem ezt írja ki:

Hiányzó BOOTMGR
Újraindítás: Ctrl+Alt+Del

Ez hogy lehet... ilyet se láttam még. :W

(#67012) embe válasza szasanyi (#67011) üzenetére


embe
nagyúr

pü. aklart lenni

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#67013) quailstorm válasza szasanyi (#67011) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Szerintem felrakta az SSD-re a bootmgr-t, mert az a 0. eszköz.
És akkor onnan nem is tudsz bootolni (a Series 5 ami nálam volt látta rendesen pedig).

Win7 telepítőről próbálj meg valamit: [link]

Hiren azt tudja, hogy portable bebootolja a BOOMGR-t, mindegy hol van. (15.2-re gondolok)

Van a HDD-n a C-n Boot mappa a gyökérben?

[ Szerkesztve ]

(#67014) Vmf válasza efi99 (#67007) üzenetére


Vmf
csendes tag

Igen.

Próbàltam a keresőbe csak a windows7-re rákeresni, de mást dob ki mit szeretnèk.
Ejtettem még 1 próbát havi összegző biztonsági minősègi frissítéssel, kiadta 2019.01.04-es dàtummal KB4480970-et 240,1MB méretben.
Majd megnéztem mit linkeltél és a listából kikeresve Preview of Monthly Quality Rollup for Windows 7 for x64 based System (KB4480955) 239,8MB 2019.01.16-os időponttal.

Mi a kettő között a különbség, vagy másképpen, hogy lehet az előzetese a KB4480955 a KB4480970-nek mikor kèsőbbi időpontban adták ki?

(#67015) szasanyi válasza quailstorm (#67013) üzenetére


szasanyi
félisten

Kétféleképpen is megcsináltam, de nem oldotta meg a problémát. Nem, nincs BOOT mappa a C: gyökérben Bitos ott kellene lennie?) csak Windows mappában (és abban egy DVD, Fonts és PCAT alkönyvtár).

(#67016) quailstorm válasza szasanyi (#67015) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Lehet külön boot partíción is, de sima MBR-es telepítésnél az nem mindig van.

Ha sehol se találsz boot mappát benne a BCD fájlokkal, akkor gáz van.

Egy partíciókról készült listát/ábrát mutass már.

[ Szerkesztve ]

(#67017) szasanyi válasza quailstorm (#67016) üzenetére


szasanyi
félisten

Köszi az eddigieket, de passzolom. Visszaadom a gazdájának, azt úgy telepít(tet)i ahogy akarja ezt a fostalicskát.

(#67018) efi99 válasza Vmf (#67014) üzenetére


efi99
senior tag

Hát nem tudom, én előzetest soha nem teszek fel, talán 1x kellett, mert addig nem akarta megtalálni a köv.havi véglegest sem.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#67019) Dave567


Dave567
addikt

Sziasztok

Egy kis segítséget szeretnék kérni laptoptelepítésben, eddig még ezzel nem találkoztam csak azért.

Adott egy windows 7 ultimate sp1 pendriveon, és egy Asus 554L laptop, raktam bele egy Kingston Uv500-as ssd-t, pendrive-ról be is bootól, de mikor el akarja kezdeni a telepítést azt írja ki, hogy tegyem be a lemezt, vagy csatlakoztassam a pendriveot amin van illesztőprogram.
Raktam már sok windowst fel, de ilyet még nem írt ki. :D

Előre is köszönöm a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#67020) szotadi válasza Dave567 (#67019) üzenetére


szotadi
tag

üdv.

USB3-aljzatról (kék) nem fog menni, illetve Asus honlapon csak Win8.1-Win10 driver van!
[link]

:F

(#67021) BIZ0906 válasza Dave567 (#67019) üzenetére


BIZ0906
aktív tag

Nekem ezzel sikerült. Beleintegrálja a win7 telepítőbe azzal a mozdulattal kreál egy bootolható pendrive-ot és már megy is minden gördülékenyen :)
Amúgy egy 'Asrock B450m Pro4'-m van :)

(#67022) fireman123


fireman123
őstag

Sziasztok,
Asztali pc, windows7 64 bit, USB3-as pendrive-ok közül csak egyet ismer fel, a többinél kiírja, hogy "Az eszköz illesztőprogramjai nincsenek telepítve. (Kód: 28)", valamint az eszközkezelőben az alábbi sárga felkiáltó jeles dolog látszik:

Kingston DT R3.0-t felismeri, a Transcend-eket viszont nem.
Laptopom (ugyanez az op. rendszerrel) viszont mindent felismer.

Mit lehet ezzel kezdeni? :R Illesztőprogramot nem talál a windows hozzájuk.

(#67023) sz.j


sz.j
nagyúr

"Nem muszáj elhagyni a Windows 7-et, de ennek megkéri az árát a Microsoft"

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#67024) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Sziasztok!

Van egy kisebb vagy nagyobb problémám. Adott a gépem amin hálózati megosztás miatt létrehoztam egy jelszót, ami nemes egyszerűséggel annyi lett hogy jelszo, mivel csak most és rövid ideig kellett volna. Csakhogy megtörtént az amitől régen tartottam sikerült ezt elírni, és most 1. nem tudom a jelszót 2. ha kilépek vagy újraindulok, akkor konyec lesz a gépnek, és húzhatom újra. Van arra valami megoldás hogy kiderítsem, vagy megváltoztassam vagy kitöröljem így még most működő géppel???

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#67025) zolee001 válasza Snowy_owl (#67024) üzenetére


zolee001
őstag

belépsz a user accountodba ás jelszováltoztatás

(#67026) Snowy_owl válasza zolee001 (#67025) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Kéri a régit amit sikerült kétszer elrontani(ettől egyébként mindig is tartottam). De egyébként mindegy, fogom és újrahúzom, úgyis van imagem, illetve lehet megnézem azt a bootolható jelszóeltávolítót mert rémlik hogy létezik ilyen.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#67027) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Van nálam egy notebook, Vista matricával. Milyen módon lehet erre a gépre jogtiszta windows 7-et telepíteni? Van vmi upgrade opció vagy venni kell egy Win7-et? :U Ha van Upgrade, mi lenne a menete?

Köszi: RR

═════════════════════════════════════════

(#67028) Doky586 válasza RootRulez (#67027) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Idén év végéig használhatnád w7 el utána annak is megszünik a támogatottsága..
Használd Vistával ha már eddig jól elvoltál vele, vagy cseréld w10 re és felesleges aktiválnod.. :)

[ Szerkesztve ]

(#67029) Zoz válasza RootRulez (#67027) üzenetére


Zoz
őstag

Venni kell Win7-et rá. (Csak a Win7 megjelenések idején volt Vista Upgrade akció, azoknak akik pár hónappal korábban vettek Vistát)
Mivel a hivatalos forgalmazás évekkel ezelőtt megszűnt, marad az, hogy keresel a hardveraprón pár ezerért.

(#67030) akaido válasza fireman123 (#67022) üzenetére


akaido
addikt

Alaplapi chipset drivert frissítsd, hátha beválik.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#67031) akaido válasza RootRulez (#67027) üzenetére


akaido
addikt

Pl. Soft.direct oldalán beszerezhető.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#67032) fireman123 válasza akaido (#67030) üzenetére


fireman123
őstag

[link] .....ezek közül melyik az? :B

(#67033) akaido válasza fireman123 (#67032) üzenetére


akaido
addikt

Az INF driver.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#67034) fireman123 válasza akaido (#67033) üzenetére


fireman123
őstag

:R

(#67035) akaido válasza fireman123 (#67034) üzenetére


akaido
addikt

Tartalmaznia kell az USB drivereket is. :K

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#67036) Dave567 válasza szotadi (#67020) üzenetére


Dave567
addikt

Szia

Igen igazad van, azzal csináltam amit a kolléga küldött, azzal ment, de inkább 10-et raktam fel.

(#67021) BIZ0906: Köszönöm, ezzel sikerült, bár eddig a rufussal is ment, nem értem most miért csinálta, pedig fel ment a 7, de inkább 10re váltottam.

(#67037) BIZ0906 válasza Dave567 (#67036) üzenetére


BIZ0906
aktív tag

Egyelőre én is a 10-et próbálgatom aztán majd meglátom mire megyek vele :)

(#67038) kutga


kutga
nagyúr

W7 Prot lehet még úgy frissíteni W10-re hogy a licensz is megmaradjon vagy az már lejárt? Illetve ha próbaképpen lefrissítem, ugyanúgy vissza lehet térni 30 napon belül mint korábban?

Let the Zone take me if I am.

(#67039) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Olyat csinál most egy notebookon betölt a windows és fekete képernyő marad, az egér mozog.

Ctrl+Alt+Del-lel bejön a feladatkezelő. Kipróbáltam, hogy feladatkezelőnél a futtatás menüből elindítom az explorert és így indulózene, bejön az asztal és használható a gép.

Mi lehet a gond?:

mod:

Most megpróbáltam volna elindítani a regeditet (a már frankón felállt windowsomból), de azt írja, hogy "Az adatbázis szerkesztését a rendszergazda letiltotta." Mondanom sem kell, senki sem tiltott le semmit. :|

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#67040) robi191 válasza RootRulez (#67039) üzenetére


robi191
kezdő

Mi az, hogy "a notebookom"?
Thinkpad 701, amin még win95 fut? :Y

A windows verziót add meg minimálisan, notebook típussal együtt.

[ Szerkesztve ]

(#67041) sfdrakex válasza robi191 (#67040) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Windows 7 topicban szerinted miről lehet szó? . . .

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#67042) sfdrakex válasza RootRulez (#67039) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Valami tuner, cleaner nincs a gépem, ami esetleg belenyúlt a rendszerbe?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#67043) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Szerintem inkább sérült, nem betölthető felhasználói fiók lesz.
Csökkentett mód rendszergazdaként kipróbálandó.

(#67044) robi191 válasza sfdrakex (#67041) üzenetére


robi191
kezdő

Amiben sajnos mindenhol - hogy még a 3. évezredben sem tudnak sokan jól kérdezni.

(Aki tanult történelmet, az tudja, hogy Sparta azért lett "nagyhatalom" anno, mert kizárólag olyanokat választottak vezetőknek - a mai szakaszvezetői szinttől kezdve! - akik értelmesen tudtak kommunikálni.)

(#67045) RootRulez válasza robi191 (#67040) üzenetére


RootRulez
félisten

Természetesen Windows 7. :K (és akkor most megfelelően reagáltam ;) )

sfdrakex: Semmi Spyware kereső progi nem volt rajta. De mivel olvastam, hogy lehet épp vmi spyware lehetett, tettem fel és bohóckodtam kicsit kétfélével, de sokszor sírdogáltak (hibaüzenetet dobálgattak), szóval lecsapott az újratelepítés.

quailstorm: Igen, csökkentett módban betöltött, Akkor annyi is lehetett volna a megoldás, hogy csinálok egy másik rendszergazda profilt és abból az eredetit meg törlöm? :U

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#67046) kutga válasza robi191 (#67044) üzenetére


kutga
nagyúr

Valami épkézláb javaslatod is van a problémára vagy csak történelmet oktatni jársz ide? ;]

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#67047) robi191 válasza kutga (#67046) üzenetére


robi191
kezdő

Nincs info, hogy mi történt korábban, és quailstorm megírta a lényeget, hogy mi lehet a gond és mi a megoldás.

Ilyet akkor láttam élőben, amikor egy központi szerveren lévő képfájlról indult mind a húsz pc és pár pc-nél a konfigurálást végző elgépelt valamit és az automatikus bejelentkezés nem működött a továbblépéshez, de az illető szerint nem ez a környezet.

Amúgy csak érzékeltetni akartam, hogy én azok közé tartozom, akik nem billentyűket nyomogatni, hanem olvasni jártam iskolába. ;]

[ Szerkesztve ]

(#67048) quailstorm válasza RootRulez (#67045) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Szerintem igen. Elég lett volna annyi, mert a profil lett hibás.

Hozhatom a popcornt? Lesz műsor?

[ Szerkesztve ]

(#67049) sfdrakex válasza robi191 (#67044) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Értelmeset hozzászólni nem tudsz. Olvasni sem tudsz. Mi a fenének írsz a topicba?

Ezt írtad: Mi az, hogy "a notebookom"?

Az eredeti hozzászólásban amit idéztél ez volt: Olyat csinál most egy notebookon

Ami azt jelenti, hogy a topic címében szereplő Windows 7 viselkedéséről van szó. Szép, hogy próbálsz itt okoskodni, de sajnos közben értelmezve olvasni sem tudsz. Így ha lehet ne oktass senkit. Nem is értem mi a bánatod, ez a csoport a Windows 7 ről szól, miért kellett volna leírnia, hogy a Windows7el van baja? Az hogy te nem érted a fórum felépítését az a te problémád, de akkor ne kötözködj. Teljesen jól megfogalmazott kérdést tett fel RootRulez, ha nem érted, nálad lesz a gond. Ez most tipikusan az az eset, hogy nem mindegy, hogy az okos hülyéskedik, vagy a buta okoskodik . . .

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#67050) kutga válasza sfdrakex (#67049) üzenetére


kutga
nagyúr

Az iskolában nem nyomogatta a billentyűket. ;]

Let the Zone take me if I am.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.