Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9901) Domlor5 válasza dudasj (#9893) üzenetére


Domlor5
csendes tag

olyan nincs, memory hole remaping van és az be van kapcsolva

(#9902) dudasj válasza Domlor5 (#9901) üzenetére


dudasj
tag

Emlékezetből írtam, rég néztem már :) Akkor sztem próbálj szerezni memóriát kölcsönbe és próbáld ki melyiknek lehet baja. A szomszédból pl. ahol múltkor nézted. Én láttam már ugyanilyen problémát de azon segített egy memória-kivét, kis pucolás az érintkezőn és ecsetelés az alaplapi sloton. De nem biztos hogy szerencséd lesz...

[ Szerkesztve ]

(#9903) Nauda válasza Sub-ZeRo (#9895) üzenetére


Nauda
tag

Prime95 futtatva, igaz nem sokáig, de nincs hiba.... HD sentinel szerint is minden kifogástalan. Ezen is csak a rövid öntesztet futtattam le.

3d Mark 11 Basic edition lefuttatva: 3446 score

A memtest még hátra van. Azt csak CD-ről tudom boot-olni? meddig futtassam?

Ha itt is minden stimmelni fog akkor még lesz tippetek mitől fagyhat? :P

A winamp szinte minden fagyáskor futott...nem kavarhat be? Már mindenre gondolok :S

(#9904) CoolMan válasza Nauda (#9903) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

A memóriákat tedd vissza 1333Mhz-re és 1.65V-ra ha 1600Mhz-en mentek eddig, és próba.

(#9905) Gordiann válasza dudasj (#9892) üzenetére


Gordiann
őstag

DMA-ban vannak, ellenőriztem!

TomyGun: memtesztet lefuttatok!

Egyébként nem lehet valami pagefile probléma? Vagy azt nem kell sanyargatni, kezelje a windows?

(#9906) dudasj válasza Gordiann (#9905) üzenetére


dudasj
tag

És mit másolsz? Isonál esetleg lehet hogy pl. a víruskergető kitömöríti közben hogy belenézhessen...
Másolj szerintem TC-vel, abban van nagy fájl másolása opció... Ha azzal is gond lesz akkor van gond a gépeddel, erre mások is szoktak panaszkodni Windowsnál.

[ Szerkesztve ]

(#9907) dudasj válasza dudasj (#9906) üzenetére


dudasj
tag

Meg úgy általában szokj rá hogy ne windows-al másolj :)

(#9908) Sub-ZeRo válasza dudasj (#9906) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mivan? abban van nagy fájl másolása opció...
Miért windowsal nem lehet másolni NAGY fájlokat vagy mi? Ez egy új urban legend? :U
Multkor 300 gigányi iso-t másoltam a windows féle másolással és simán megcsinálta... Ja tudom, sz@r a gépem. ;]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9909) eketomy válasza Mulderpapa (#9900) üzenetére


eketomy
senior tag

És hogy ha teljesen kilövöd a hibernálást, a windows-ban? úgy próbáld meg akkor csak alvó állapot van bekapcsolva akkor nem tudja magát hibernálni!

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#9910) Mulderpapa válasza eketomy (#9909) üzenetére


Mulderpapa
aktív tag

Így már működik.
Köszönöm! :R

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#9911) dudasj válasza Sub-ZeRo (#9908) üzenetére


dudasj
tag

Lehet, de olyat nem is írtam hogy nem lehet. Az opció a vm nélküli másolást teszi lehetővé. Így nem "fogja" a wint másolás közben - az volt a gondja hogy nem tud másolás közben dolgozni a géppel rendesen. Másrészt az volt a kérdése hogy nem vm probléma-e ez nála. Ha így kipróbálja akkor ez egyértelműen kiderül. - És tényleg sz@r a géped :)

[ Szerkesztve ]

(#9912) Sub-ZeRo válasza dudasj (#9911) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

És ha windowsal másolsz mért fogná meg a gépet? Tudod mit, válaszolok rá. Nem azért fogja, mert a windows félével másolsz, hanem azért mert arról a partícióról másol, vagy arra másol, ahol a windows van. Na akkor nem tudod használni a rendszert. Nekem külön 200-as vinyón van és azóta még egyszer sem állt meg a gép másolás közben, pedig nem kis fájlokat másolok. Csak sokan úgy vannak vele, hogy 500/ 1024 gigás vinyóból vágnak le egy 100-at a windowsnak, a többi meg megy még 2 felé és akkor megáll a windows is, mert a fejek nem az adott 100 gigán maradnak, hanem a 2 külön partícióra "pozícionál" így a fejnek ide-oda mozognia kell, ha rendszert mellette használod. Azért áll meg a géped. Mondom, nekem még külön vinyóval egyszer nem állt meg a win.

Szerintem nem szar a gépem, ha tudok másolni windows megállás nélkül. :C
Ja és hülyeséget meg ne mondj, hogy a windows féle másolás fogja a gépet. :C
Csak tudni kell használni. ;]

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9913) deter válasza Sub-ZeRo (#9890) üzenetére


deter
aktív tag

A probléma az legfrissebb béta geforce driver volt. Egyébként amennyiben figyelmesen elolvastad volna a korábbi hozzászólásom akkor utaltam rá, hogy kvázi szűz rendszerről volt szó.

(#9914) Sub-ZeRo válasza deter (#9913) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nálam a kvázi szűz gép ahogy mondod, az ott kezdődik, hogy felrakom a wint és ott meg is állok de mindegy. (a legfrissebb) így jobban néz ki.
Béta drivert meg mindenki saját felelőségére rakjon fel. Bár ha tudtad hogy béta, miért nem cserélted egyből?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9915) dudasj válasza Sub-ZeRo (#9912) üzenetére


dudasj
tag

Te mit olvasol? Most írom másodszor hogy nem írtam ilyet... Ha magaddal beszélgetsz miért nekem írod válaszban? Nekem se lassít a másolás, amúgy is külön hdd-n van a rendszer és a másolnivaló nálam... Kérdeztek valamit én pedig válaszoltam.rá legjobb tudásom szerint gyakorlati tanácsot adva. - Én nem az egóm által elvárt napi "én vagyok a legf...bb" életérzésemet biztosítom itt magamnak mint egyesek. Ha segíteni akarsz akkor olvasd vissza légyszíves addig hogy mi a kolléga problémája és arra válaszolj vagy segíts neki ne az én gépemet gyorsítsd - nekem a 100Mb/s másolási sebesség bőven elég. A "sz...r a gépem" -et meg te írtad, - én csak rádhagytam, k...a nem tudom milyen géped van és nem is érdekel...

(#9916) Sub-ZeRo válasza dudasj (#9915) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Csak ennyit a másolásról... -> Másolj szerintem TC-vel, abban van nagy fájl másolása opció... Meg úgy általában szokj rá hogy ne windows-al másolj...

Inkább nem kommentálom a többit...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9917) sfdrakex válasza dudasj (#9915) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Csak annyi a gond, hogy amit írtál segítségnek az nem igaz, ezt javította Sub-Zero, engem is javítottak már ki, meg Sub-Zerot is, nincs ezzel gond, nem kell felkapni a vizet.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9918) dudasj válasza Sub-ZeRo (#9916) üzenetére


dudasj
tag

A tc-t a hiba okának kiderítésére miatt írtam - a "nem a vm okozza a lassulást?" kérdésére válaszul. A ne windowsalt meg nem a sebesség miatt írtam - direkt ezért került külön bejegyzésbe, nehogy félreértse valaki... tc-vel vagy bármi más fájlkezelővel kényelmesebb másolni szerintem - meg az összes kollégám és ismerősöm szerint is. Valójában magaddal vitatkozol nem velem :)

(#9919) sfdrakex válasza dudasj (#9918) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Az, hogy mivel könnyebb másolni megszokás kérdése, én is TC-t használok, de mások meg a sima windows intézőt használják ugyan olyan jól mint én a TC-t, ezen szerintem szintén butaság vitázni.

"Ha azzal is gond lesz akkor van gond a gépeddel, erre mások is szoktak panaszkodni Windowsnál."

Ezt írtad, mintha a Win lenne a hibás, pedig a hiba inkább az amit Sub írt, 1 vinyó sok partíció sok művelet, a fej meg liheg.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9920) Sub-ZeRo válasza sfdrakex (#9919) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem is de hagyd rá. :D

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9921) dudasj válasza sfdrakex (#9917) üzenetére


dudasj
tag

Nem kaptam fel. De mi nem igaz azon hogy mivel kellene kipróbálnia? És miért nem annak írtok megoldást akinek szüksége van rá? Azzal hogy nekem válaszoltok olyan kérdésre amit nem is kérdeztem nem lesz szegény előrébb... Pláne nem elméleti leírással a fejpozicionálásról, ha én is úgy dolgoznék hogy ha probléma van elmagyaráznám hogy miért nem lehet megoldani rég éhenhaltam volna :) Megoldást kell keresni ilyenkor nem a megoldási próbálkozásokat oltani megmutatva milyen pengék is vagyunk - miközben a problem ugyanúgy fennáll... De ha beír az illető és tényleg sok partíciója van a gépen - akkor lehet hogy valóban igaza van, de még akkor is ezt azért illene előbb megkérdezni tőle. Merthogy S.z. most eldöntötte hogy akinek ilyen gondja van az csakis és kizárólag azért lehet mert biztos sok partíciót csinált mert nem ért hozzá... Ez az a hozzáállás amivel ha tényleg okosabb lesz a világon mindenkitől infó téren akkor is éhenhalna ebből a szakmából mert nem szabad így szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#9922) Gordiann


Gordiann
őstag

Huh nagyon elkezdtetek vitázni :D

2 külön winyóm van, 1-1 partícióval, egyiken a Win, másikon adat.
A másolás ezek között történt, illetve van egy külső hdd is, azt is használtam.

Total commanderrel egy fokkal jobb a helyzet, most próbáltam, köszönöm az ötletet! Viszont még ramteszt hátravan, hátha...

(#9923) sfdrakex válasza Gordiann (#9922) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Milyen programok futnak még közben? Torrent pl fogja rendesen a vinyót, ha nagy sebességű a neted.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9924) Gordiann válasza sfdrakex (#9923) üzenetére


Gordiann
őstag

Ezeket mindet kikapcsoltam, egy internet explorer vagy firefox ment mint böngésző, facebook-oztam (volna) közben, meg egy itunes. Valamint később ezekre megpróbáltam megnyitni egy kisebb avi filmet, de az már elég keménydió volt neki....:S
Szerk: torrent nem ment

[ Szerkesztve ]

(#9925) dudasj válasza Gordiann (#9922) üzenetére


dudasj
tag

:) taskmgr.exe itt a teljesítmény fülön az erőforrás figyelő. Ha itt rámégy hogy lemez akkor látod hogy melyik program / folyamat milyen sebességgel ír/olvas. Innen megnézheted hogy mi használja még másolás közben a hdd-t és hogy mennyire.

(#9926) sfdrakex válasza Gordiann (#9924) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Facebook ha játszol is rajta, zabálja a memóriát, és ha jól emlékszem az itunes is tudja fogni a gépet szépen. Film lejátszás, még plusz meló a fejnek az előzőekre.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9927) Gordiann válasza sfdrakex (#9926) üzenetére


Gordiann
őstag

De ez az amit "nem fogadok el" :))
OSX minden probléma nélkül viszi másolás mellett az 1080as filmet, közben itunes, böngésző, office, torrent, lightroom,... és még sorolhatnám... minden akadásmentesen!
Ennyivel szarabbul lenne megírva a winben a memkezelés? :S

[ Szerkesztve ]

(#9928) Sub-ZeRo válasza Gordiann (#9927) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Töltsd már ki az adatlapodnál hogy milyen géped van.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9929) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Üdv.
Van egy tv kártyám, de még a win7 sem talál drivert hozzá. tudtok valamilyen tanácsot adni ez ügyben?

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#9930) Gordiann válasza Sub-ZeRo (#9928) üzenetére


Gordiann
őstag

:) megtörtént...

(#9931) Gorneck válasza Ł-IceRocK-Ł (#9929) üzenetére


Gorneck
titán

Típus vagy vmi? Sajna elég sok régi tvkártyához basznak írni drivert...

Gorneck#1239

(#9932) Sub-ZeRo válasza Gordiann (#9930) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát ezzel a géppel nem kellene akadni. Az eszközkezelőben minden rendben van? Nincs valahol sárga felkiátójeles probléma? A windows eredeti?
Az intel driverek rendben vannak?

Nekem itunes nélkül, minden megy úgy ahogy kell és ahogy leírtad, pedig nekem sz@r gépem van. ;] Ja és a win memória kezelése jó.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9933) Gordiann válasza Sub-ZeRo (#9932) üzenetére


Gordiann
őstag

hehe

Win gyári, driverek windows update el frissítve.
Nincs sárga felkiáltójel meg semmi, látszólag minden oké :S
Hát ez nagyon rejtély akkor...

[ Szerkesztve ]

(#9934) Ł-IceRocK-Ł válasza Gorneck (#9931) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Nem sok adatom van róla, próbáltam a rajta lévő csip kódja szerint drivert találni, dehát össze-vissza mutató linken kívül mást nem találtam.

Az a vicces a kézikönyve is megvan, de a pontos típust nem bírják leírni.

Ennyi infóm van róla: P.E.P. (gondolom a gyártó) tv-pci,card, pal-d/k + pal-b/g
00011374

Tv card 7134 ez a csip kódja gondolom.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#9935) Sub-ZeRo válasza Gordiann (#9933) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor vagy a bios def-ra rakni, vagy frissíteni. Mást nem tudok én mondani. :/

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9936) Gordiann válasza Sub-ZeRo (#9935) üzenetére


Gordiann
őstag

defaulton van :(
jó hát mindegy, most tesztelgetem, aztán majd lesz valahogy, írok ha rájöttem valamire!

Köszönöm a segítséget!! Meg mindenki másnak szintén!!!

(#9937) Gorneck válasza Ł-IceRocK-Ł (#9934) üzenetére


Gorneck
titán

Vmi noname gyártó lesz szvsz...sztem felejtős a driver hozzá...

Gorneck#1239

(#9938) Ł-IceRocK-Ł válasza Gorneck (#9937) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Akkor hagyjuk.

Windows alól megcsináltam , hogy ahci legyen a vinyó kezelés, de ha biosban belövöm az ahci-opciót nem lát semmit. tudok valamit csinálni vele?

Miután megcsináltam, a gép újraindult, és újból felfedezte a vinyókat, mintha hordozható eszköz lenne.

Köze lenne ahhoz, hogy biost frissítettem?

[ Szerkesztve ]

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#9939) Gorneck válasza Ł-IceRocK-Ł (#9938) üzenetére


Gorneck
titán

Nem, mivel ahci-re váltottál így felismeri megint a hddket....

A nemlát dolgot nem értem...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#9940) Ł-IceRocK-Ł válasza Gorneck (#9939) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

A biosban ha a kezelési módot átváltom IDE módról AHCI-ra, nem látja a hardvert. IDE módban, viszont igen.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#9941) .mf válasza Ł-IceRocK-Ł (#9940) üzenetére


.mf
veterán

Nem elég simán IDE-ről AHCI-re váltani, előtte még a registryben is át kell írni.
HKEY_LOCAL_MACHINE / SYSTEM / CurrentControlset / Services - msahci - 0-ra átállítani, majd azután újraindítani és átállítani AHCI-ra. Nálam is így ment.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#9942) Gorneck válasza .mf (#9941) üzenetére


Gorneck
titán

Sztem ő a biosra gondol...

Gorneck#1239

(#9943) .mf


.mf
veterán

Szerk: bocs, tényleg, nem olvastam végig az előzményeket, csak asszociáltam egy gyakori hibára.

S akkor az én kérdésem:

1.) HDD, rajta C:\ W7 partíció, már sok telepített program bejegyzésével, beállítással. A telepített programok viszont nagyrészt a D:\ meghajtón vannak.
2.) SSD, amin nulláról fogok W7-et telepíteni, hogy saját maga állítsa be a megfelelő dolgokat.

Miket kell az SSD-re átmásolnom, hogy ne kelljen minden egyes programot újratelepítenem, tudjam a HDD D:\ meghajtójára telepített programokat továbbra is használni?

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#9944) Ł-IceRocK-Ł válasza .mf (#9941) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Ez megtörént, úgy ahogy írtad, de a biosban nem működik.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#9945) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Sziasztok!

Tudtok olyan programról, ami megoldja, hogy egy plusz record csatornát létrehoz, azzal a forrással amit a gép hangot kiad?
Pl mint creative kártyáknak a what u hear, vagy stereo mix stb?

(#9946) Ł-IceRocK-Ł válasza ---Lasali--- (#9945) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Van erre egy sépci topik, ahol hamar tudnak segíteni. ;)
[Milyen program,ami......?]

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#9947) eketomy válasza .mf (#9943) üzenetére


eketomy
senior tag

Hát szinte minden programot célszerű olyankor újra telepíteni, mivel akkor fog 100%-osan működni! Ezt nem tudod kikerülni, kivéve ha leghostolod a wint és úgy húzod újra, de mivel ssd-re váltásról van szó, sztem ez sem célszerű.

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#9948) .mf válasza eketomy (#9947) üzenetére


.mf
veterán

:U Ki tudom kerülni, egy módszert én is tudok, ahol csak a drivereket kell újra telepíteni (image, és sysprep / oobe - így a telepített programok, beállítások megmaradnak; illetve itt csak az a kérdés, hogy a sysprep visszaállításnál az SSD-re vonatkozó beállításokat is érvényesíti-e, de ezek manuálisan is megoldhatóak), csak annál kevésbé kacifántos megoldásnak is léteznie kell.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#9949) Gorneck válasza Ł-IceRocK-Ł (#9944) üzenetére


Gorneck
titán

Véletlen nem a raid/ahci biosba kéne nézned?

Gorneck#1239

(#9950) cellpeti


cellpeti
veterán

sziasztok!

USB-ről szeretném telepíteni a Windows7-et!

Rátettem az pendrive-ra a Windows 7 USB/DVD Download Tool-val egy 4GB-os pendrive-ra.

Majd mikor elkezdeném a telepítést ezt kapom:

"A telepítő nem tudott új rendszerparticiót létrehozni vagy egy meglévőt keresni. További információt a telepítő naplófájljaiban talál."

Tigris, tigris, csóvafény...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.