Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23001) Dikri


Dikri
tag

Még egy kérdésem lenne de ez komplikáltabb.

Otthoni háozatból el akarom érni a WIN7-et. Mi lenne a legegyszerübb megoldás?

Én most azt csináltam, hogy létrehoztam egy halo nevü felhasználot, felvettem a csoportházirendben, hogy helyileg ne tudjon bejelentkezni, igy induláskor nem dobja fel. Majd készitettem neki megosztást a particiokról. A dolog müködik is, de az alap rendszergazdai megosztásokat is felhozza. Még akkor is, ha sima felhasználo a "halo". Van ötletetek, hogy lehetne ezeket láthatatlanná tenni, ha már ugy sem müködnek? Vagy esetleg van lehetőség arra, hogy a beépitett rendszergazdai fiokon kívűl más felhasználó is használja a renszergazdai alap megosztásokat?

Az átlinkelést megtaláltam :) Csak én az asztalon lévő ikonon keresgéltem és ott nincs :)

[ Szerkesztve ]

(#23002) PumpkinSeed válasza w.miki (#23000) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Szerintem érdemes, de ez szubjektív. De nem vagyok benne biztos, hogy x64 vagy x86. Elvben x64-et javasolnék, mert az kihasználja a 2+1GB ramot, de nem vagyok biztos, hogy milyen módon futna rajta. :(

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#23003) Dark Archon válasza w.miki (#23000) üzenetére


Dark Archon
addikt

Mivel csak 3GB RAM van benne, én a 32 bitest javaslom, mert az is tudja kezelni mindet, valamint így kisebb a kockázata, hogy nem futnak a spéci autós programok a 64 bites rendszer miatt. Egy Home Premium bőven elég szvsz, persze, ha céges, akkor csak a Pro jöhet számításba.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#23004) sanyek2


sanyek2
senior tag

Hogyan lehet kikapcsolni a beragadó billentyűre figyelmeztető funkciót? Játék közben egyfolytában b_sztat... :W

(#23005) RootRulez válasza sanyek2 (#23004) üzenetére


RootRulez
félisten

Itt, nem?

═════════════════════════════════════════

(#23006) PumpkinSeed válasza sanyek2 (#23004) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Én inkább ajánlom, hogy helyezd át egy másik billentyűre, mert a ha tényleg beragad a billentyűd akkor semmi nem fog segíteni:)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#23007) sanyek2 válasza RootRulez (#23005) üzenetére


sanyek2
senior tag

Ezt már egyszer kikapcsoltam, de most újra aktív. Most újra kikapcsolom. :/
PumpkinSeed: Ha nem megy a kikapcsolás, akkor marad az áthelyezés... Eddig hasznát még nem vettem ennek a funkciónak...

[ Szerkesztve ]

(#23008) RAiN91


RAiN91
őstag

Valaki nem tudja, ha Skype-t használok, miért veszi le annyira a mikrofon hangerőt, hogy le kell nyelnem a mikrofont, hogy halljon a másik valamit? Minden másnál jó, de ha a skype megy, lehalkul az egész. Ez már régóta probléma nálam.. És a Skype jól van beállítva, ez 100%, nem halkul le magától.

(#23009) Sub-ZeRo válasza RAiN91 (#23008) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hangeszközöknél kellene szétnézni, mert van olyan opció benne, hogy hívás közben vegye vissza a hangerőt. Ezt kellene kikapcsolni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#23010) RAiN91 válasza Sub-ZeRo (#23009) üzenetére


RAiN91
őstag

Igen, már ezt is próbáltam, de nem sikerült.. Szinte minden programmal tökéletes, kivéve a Skype, és pont az kellene. Régebbi verziónál 2 napig működik, utána megint elromlik.

(#23011) attiati


attiati
veterán

Nem tudom, hogy catalyst miatt (12.10 64bit) vagy a win7 miatt, de sokkal elmosódottabbak / kövérebbek a betűk böngészőben és mindenhol, mint xp-ben. Ezen hogy tudok állítani?

(#23012) Johnny Cage válasza attiati (#23011) üzenetére


Johnny Cage
addikt

asztalon jobb klikk / képernyőfelbontás / 'A szöveg és más elemek nagyítása vagy kicsinyítése' / ClearType szöveg beállítása

..bár olyan soha nem lesz mint XP-n volt, mert a win7 egy más fajta élsimítást használ. XP után ezzel nekem is szembesülnöm kellett, nincs más út, mint megszokni.

mod: hogy kicsit tovább bonyolítsam a dolgot, böngészőről böngészőre változik a betűk élsimítása. Firefox pl. a 17-estől egy egészen más élsimítást használ, mint előtte, ami nekem durván nem jön be. lásd: [link] #29940 és #29950-es postban a lényeg

[ Szerkesztve ]

(#23013) attiati válasza Johnny Cage (#23012) üzenetére


attiati
veterán

nemár :Y :F
ez egy kimosott ***

külső alkalmazással, registry turkálással, bárhogy változtatni rajta?
Már a laptopon is zavarta a szememet, de azt hittem a kijelző miatt van. Ezt nem lehet megszokni, egy elmosódott sz*r.

(#23014) Johnny Cage válasza attiati (#23013) üzenetére


Johnny Cage
addikt

cleartype tuning-al próbáltad finomítani?

(#23015) attiati válasza Johnny Cage (#23014) üzenetére


attiati
veterán

(#23016) attiati válasza Johnny Cage (#23014) üzenetére


attiati
veterán

azalatt mit értesz?

most kikapcsoltam a cleartype-ot, és így egész tűrhető, egy hangyányit vastagabb betűk kellenének, de az élessége így sokkal jobban tetszik.
Így viszont csak a 18-as mozillában néz ki jól, mindenhol máshol megkövéredtek a betük.

[ Szerkesztve ]

(#23017) Johnny Cage válasza attiati (#23016) üzenetére


Johnny Cage
addikt

azalatt mit értesz?

ezt: "asztalon jobb klikk / képernyőfelbontás / 'A szöveg és más elemek nagyítása vagy kicsinyítése' / ClearType szöveg beállítása"

XP alatt sötétebbek és kontrasztosabbak voltak a betűk/karakterek, win7 alatt láthatóan lágyabbak és világosabbak, ennek ahogy mondtam az az oka h win7 egy más fajta élsimítást használ. tudtommal ez ellen nem sok mindent tudsz tenni, de azért próbáld meg a fent említett cleartype tuningot, hátha tudsz rajta finomítani valamennyit

(#23018) piqla


piqla
őstag

Sziasztok!

A segitsegetekre lenne szuksegem. A problema egyszerunek tunik: a gepem MINDEN alkalommal, amikor internethez csatlakozik, akkor kikapcsolasnal telepit 1 (egy) db frissitest. Mindig. Az oprendszer mar eleg idos ahhoz, hogy ne szarakodjon allandoan a frissitesekkel, es ugyanez a problema van a baratnom laptopjaval is.
Mindketto gepen eredeti windows van, es valami elkepesztoen baromira idegesito a dolog.

van valami otletetek, megoldasotok? probaltam rakeresni a topikban, de nem talaltam relevans talalatot.

Elore is koszi!

Szereted az állatokat?

(#23019) lostprophet válasza piqla (#23018) üzenetére


lostprophet
aktív tag

Melyik frissítésről van szó?

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#23020) Delta×


Delta×
senior tag

Haló
Valaki tudna segíteni ?
Holnapután jön új proci lap meg minden mi jó :)
Ujra akarom raknia gépet csak mióta win7-em van és ujra rakom és újra és újra az alap vinyómon amin az op rendszerre hagyok mindig 3-4 giga szellem hely kerül o.O Elmagyarázom a C meghajtóm elvileg 150 gigás de a cucc ami rajta van alig 40 giga és telivan a vinyó :S
Hogyan kell leformázi a francba az egészet úgy hogy nincs bebootolva a windows és utána tudjak rá telepítani ?

Rúgkapálva, és ordítva jöttem a világra, miközben valaki másnak a vére borított. Nem gond, ha így is múlok el

(#23021) RootRulez válasza Delta× (#23020) üzenetére


RootRulez
félisten

Szia!

Beállítod a BIOS-ban, hogy a DVD meghajtóról bootoljon először. A Win 7 DVD-vel a meghajtóban indítod el a gépet és akkor azt mondja majd a DVD-ről való bootoláshoz nyomj meg egy billentyűt. Megnyomod és indul is. Innen már törölheted/létrehozhatod a partíciókat, nemhogy formázhatod...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#23022) sfdrakex válasza Delta× (#23020) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Az a szellem hely nem lehet hogy a hibersys fájl, és a virtuális memória lapozófájlja?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#23023) krealon válasza piqla (#23018) üzenetére


krealon
veterán

Folyton telepulo (sikertelen telepites) frissitesekre megoldas:

Hozz letre egy szoveges dokumentumot (jegyzettomb, notepad), majd nevezd at pl
wu_repair.bat
nevre

A tartalma a kovetkezo legyen:
--------------------------- < nyissz > -------------------------
net stop CcmExec
net stop wuauserv
net stop BITS
rd /s /q %systemroot%\SoftwareDistribution\Download
net start wuauserv
net start CcmExec

--------------------------- < nyissz > -------------------------

Az elso es az utolso sor elhagyhato, amennyiben System Management Service szolgaltatas nincs a gepre telepitve (vallalati kornyezetben szokas hasznalni).

A wu_repair.bat futtatasahoz rendszergazda jogosultsag szukseges!

[ Szerkesztve ]

(#23024) Delta× válasza sfdrakex (#23022) üzenetére


Delta×
senior tag

Nemtudom hogy az micsoda nem angyon értek ehhez :/
sajnos 4c átnéztem már mappáról mappára azt a bizonyos vinyót de sehol sem találom azt a kóbor majdnem 100 gigát ami eltünt :/

Rúgkapálva, és ordítva jöttem a világra, miközben valaki másnak a vére borított. Nem gond, ha így is múlok el

(#23025) sfdrakex válasza Delta× (#23024) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

100 giga tűnt el? Nem lehet hogy az egy létre nem hozott partíció? Számítógépen jobb klikk / kezelés/ lemez kezelésben nézz szét, lehet van egy betűjel nélküli formázatlan, particionálatlan területed. Amiket írtam azok rejtett fájlként látszanak. Viszont azok annyi helyet foglalnak fejenként kb amennyi memória van a gépedben, 100 gigát tuti nem.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#23026) krealon válasza Delta× (#23024) üzenetére


krealon
veterán

Az eltunt helyet en ugy keresnem, hogy egy Hiren's Boot CD-rol inditanam a gepet (ha nincs CD, akkor USB-rol), majd a TreeSize 1.62-vel vegignezetnem a meghajtot.

[ Szerkesztve ]

(#23027) ArpiCBR929


ArpiCBR929
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég fedeztem fel egy elég bosszantó dolgo a win7ben. A windows fényképnézegetőben szoktam forgatni a képeket, és most jöttem rá, hogy ha fordítom akkor a képkészítés dátumát átváltoztatja a forgatás napjára. Ki lehet ezt a "szuper" funkciót kapcsolni valahogy?

Köszi!

(#23028) attiati


attiati
veterán

bocs, ha láma:

1. hogyan lehet az xp-hez hasonlóan gyorsindító ikonokat kirakni úgy, hogy fixen a bal oldalon maradjanak fix sorrendben? (akkor se nagyítsa, vagy helyezze át őket onnan, ha éppen futnak azok a programok)
2. hogyan lehet a start menüben létrehozni egyedi, kibontható mappákat és azokba tetszőleges parancsikonokat pakolni? (pl egy Rendszer mappa\ és azon belülre pakolni defrag, backup.... programok ikonjait)
3. úgy egyáltalán mivel lehet átszabni XP elrendezésűre és funkcionalitásúra a start menüt?

[ Szerkesztve ]

(#23029) Johnny Cage válasza attiati (#23028) üzenetére


Johnny Cage
addikt

1. [link]
2. lásd 3. pont
3. [link]

(#23030) okiman


okiman
tag

"Segítséget kérek, mert Én nem találkoztam még ilyennel. Kollégám gyerekei ( a kis aranyosak ) lejelszavazták a rendszergazdai fiókot, ezért csak vendég jogokkal tud belépni, viszont vendég jogoknál csomó dolog nincs engedélyezve. Hogyan lehet ezt feloldani? dec.22.-én történt az eset.
Köszi a segítséget."

Telepítőlemez javítás menüt ajánlottátok. Megpróbáltam:

Update: win7 dvd-be, javítás menü: a legkorábbi mentett rendszerkép 13.01.15. de nekem 12.12.22. előtti kell

Javításnál nem jelez hibát. Ezek szerint újra kell rántani a w7-et?

Amióta lefekvéskor kikapcsolom a mobilom, azóta utolérhetetlen vagyok az ágyban!

(#23031) PumpkinSeed válasza okiman (#23030) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ha nem ment a win7-es lemez akkor:

1. vendég joggal belépsz.
2. start menü cmd/parancssor
3. oda beírod "net user"
4. itt kiadja a felhasználókat
5. kiválasztod azt amit lejelszavaztak
6. beírod, hogy "net user A NÉV"
7. itt kiír értelmetlen adatokat amikre nincs szükséged
8. majd beírod "net user A NÉV*" (csillag a NÉV után) itt elvileg engedni kellene, hogy megváltoztasd. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#23032) szepsy


szepsy
senior tag

Hali.

Asus express gate-nél belehet állítani skypeot?
Anyumnak szeretném, hogy nekeljen win7-be kattintania, mert nem nagyon ért hozzá:S :D

(#23033) okiman válasza PumpkinSeed (#23031) üzenetére


okiman
tag

Végigcsináltam: a "8. majd beírod "net user A NÉV*" (csillag a NÉV után) itt elvileg engedni kellene, hogy megváltoztasd." Láma módon nem értem hogy ennek beírása után mit kéne tennem: Itt tartok most: net user Zsolt* előtte ahogy írtad kiírja a sok infot de itt megakadtam

[ Szerkesztve ]

Amióta lefekvéskor kikapcsolom a mobilom, azóta utolérhetetlen vagyok az ágyban!

(#23034) sfdrakex válasza szepsy (#23032) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Googleben az első találat az asus express gate szavakra keresve.

idézem:

"Az új ASUS alaplap BIOS szinten is számtalan újdonságot hozott. Közülük talán a leglátványosabb az Express Gate. Az A.E.G. arra lett kitalálva, hogy a biztonságot szem előtt tartva, a gép power gombjának megnyomását követően pár másodperc alatt elinduljon egy minimalista rendszer, mely tartalmazza a legfontosabb és legnépszerűbb funkciókat - mint amilyen a Firefox alapú webböngésző, vagy a Skype - , ugyanakkor nem igényel különösebb karbantartást, és törődést."

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#23035) Dikri


Dikri
tag

Feltünt, hogy két program files könyvtár van a 64 bites WIN7-en.
A tüzfalat konfigurálgatnám, és pl IE-ből két verzió is van fent. Gondolom az egyik 32bites.
Mi a fenének? Illetve amin meglepödtem, hogy a X64 végü könyvtárban lévő a 32 bites.
Ezek szerint ide érdemes telepiteni a 32 bites programokat? Itt valami kompatibilitási kapcsoloval indul?
Vagy mi a szerepe?

Szerkesztve. Félreolvastam :) az X86 végű igy már egyértelmübb :)

[ Szerkesztve ]

(#23036) okiman válasza okiman (#23033) üzenetére


okiman
tag

*

[ Szerkesztve ]

Amióta lefekvéskor kikapcsolom a mobilom, azóta utolérhetetlen vagyok az ágyban!

(#23037) Dark Archon válasza okiman (#23033) üzenetére


Dark Archon
addikt

Szerintem kimaradt egy szóköz a név és a csillag között. Valamint a 6-os pontot úgy komplett kihagytad.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#23038) sfdrakex válasza Dikri (#23035) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A sima program files mappába mennek a 64 bites programok, míg a másik az x86 osba (és nem x64 ahogy írtad) a 32 bites programok. A programokat egyébként oda telepíted ahova akarod.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#23039) PumpkinSeed válasza okiman (#23036) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Bocs elrontottam a leírást. :(
net user zsolt *
kell egy szóköz a csillag elött. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#23040) okiman válasza PumpkinSeed (#23039) üzenetére


okiman
tag

kiadja, beírom az új jelszót, beírom újra és hozzáférés megtagadva

Amióta lefekvéskor kikapcsolom a mobilom, azóta utolérhetetlen vagyok az ágyban!

(#23041) PumpkinSeed válasza okiman (#23040) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Akkor nem tudok már mást mondani. :( Ötlet híján, bár van még egy de az nagyon nehéz még nekem is. Sőt sztem nem tudnám megcsinálni segítség nélkül, de elmagyarázni végképp:D

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#23042) okiman válasza PumpkinSeed (#23041) üzenetére


okiman
tag

Akkor win XP miniPE adatok lement a D meghajtóra újrahúzás. Azért köszi a segítséget.

Amióta lefekvéskor kikapcsolom a mobilom, azóta utolérhetetlen vagyok az ágyban!

(#23043) PumpkinSeed válasza okiman (#23042) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Sajnálom, hogy nem tudtam segíteni, remélem sikerrel jársz. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#23044) szepsy válasza sfdrakex (#23034) üzenetére


szepsy
senior tag

Ok köszi
Már elfelejtettem mit tud ...

Most az a problem, hogy feltettem az expressgatet, bekapcsoltam biosba, ki is írja mikor bekapcsolom a gépet, hogy expressgate loading, de nem jön be?!

(#23045) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Adott egy lenovo laptop. FreeDos volt rajta, fel szeretném rá rakni a win7-et, de nem tudom particionálni.
Volt rajta 2db 30GB-os egy 1db 1GB lenovo_part nevű és a maradék 400GB. Töröltem a lenovo_parton kívül mindent, de nem tudok újat létrehozni. Ilyenkor mi van? :F

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#23046) Bogyó bá' válasza Speeedfire (#23045) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A Win7 telepítőlemezzel csinálod? Azzal mennie kellene. Legrosszabb esetben az összes partíciót törlöd, és újra particionálod tetszésed szerint. A drivereket meg a netről leszeded, a Lenovo wegbhelye nagyon korrekt ebből a szempontból is, mindent könnyen megtalálhatsz.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#23047) Speeedfire válasza Bogyó bá' (#23046) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Igen, azzal csinálom. A lenovo part-ot nem akarom törölni, mert van rajta elvileg valami.
Érdekes mód, 1GB alatti partíciót létre tudok hozni. De nagyobbat nem. Pedig egy 100GB-os meg a maradék kellene nekem. :B

Szerk.: Törölve a lenovo part-ot most már jó. Remélem nem volt fontos partíció, mert akkor lekaparom a falat.... :(((

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#23048) tevfik


tevfik
tag

A mai napon vettem egy notebookot és az érdekelne, milyen oprendszert érdemes rárakni?

ASUS X55VD - SX045D Intel Dual Core B820 1.7GHz (SX045D)

memória 6GB DDR3
winchester 500GB SATA 5400rpm
grafika nVidia GeForce GT 610 1GB DDR3

Gondolom alapból 64bites rendszerből indulunk ki vagy tévedek?

Windows 7 vagy 8?

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#23049) lostprophet válasza Speeedfire (#23047) üzenetére


lostprophet
aktív tag

Csak annyiban fontos, hogy a laptopon van elvileg egy gomb, amit lenyomva visszaállítja a gép a fontos fájlokat, de mivel nem Windows volt rajta, ezért nem érdekes.

tevfik: Egyértelmű, Win7-et, mindenképp 64 bitest a 6 giga RAM miatt.

MÁS: Azt mondja már meg nekem valaki, hogy mivel a Win7-nél az Update képes letölteni az illesztőprogramokat is (pl. az esetemben a Geforce drivert), miért nem a legfrissebbet szedi le? Most telepítette az előbb a 310.70-et, amikor 2013.01.05-e óta van 310.90 WHQL? Nehéz nekik naprakésznek lenni?

[ Szerkesztve ]

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#23050) Bogyó bá' válasza Speeedfire (#23047) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Mondom hogy ne aggódj, a gyári weblapról minden drivert, szoftvert újra le tudsz szedni.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.