Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9401) Visormail válasza sanyek2 (#9386) üzenetére


Visormail
addikt

Windows 7 rendszergazda fiók, beírni bat fájlba és futtatás rendszergazdaként: net user Rendszergazda /active:yes
Ezzel teljes mértékben hozzáférhetsz, de hogy ez megoldja e a problémádat azt nem hinném.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#9402) trialboj


trialboj
őstag

Érdekes a problémám, abszolut alapjáraton(nem egyből indítás után) komolyabb terhelést mutatnak a programok, pedig éppen semmit sem csinálok: link1

Eddig ilyen problem nem volt, a minap dolgoztam egy viszonylag nagy plakáton 5000*8000 px, kicsit megbolygatta a gépet, de restart után helyrejött, azóta viszont hiába indítom újra, pár óra alatt saját magát terheli, nem tudom, hogy mivel...

link2

Ps ben dolgoztam, ne fagyott le, normálisan lett kikapcsolva, nem hagyott semmit a scratch disken...

link3

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#9403) Sub-ZeRo válasza VGYke (#9396) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Attól hogy ssd-d van nem kötelező leállni 2 mp alatt. Az hogy mi fogja olyan sokszor semmit nem ír ki, hogy mi tartja vissza. Szóval hiába jöné rá, hogy mi csinálja, 99%-ban újra előjönne a dolog. Nekem már olyan is volt hogy win telepítés után bent voltam win-ben, majd az uac-ot lehúztam és akkor már fekete képernyő volt. Nem tudsz vele mit csinálni.

Itt leírás, igaz xp-re de ha szétbarmolná a rendszert előtte egy mentést csinálj róla.
[link]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9404) szepsy


szepsy
senior tag

Hali.

Mikor alvóálapotba teszem a gépet, vagy kikapcsolom a monitort, miután bekapcsolom a monitort v. felébresztem alvóállapotból, a monitor csak villog, és fekete a kép?!
Újrakell indítanom a gépet.

(#9405) Sub-ZeRo válasza szepsy (#9404) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Biosban nézzd meg a Suspend type-ot és ott rakd S3-ra. (nem biztos hogy így lesz a te lapodnál is, de biztos hogy van ilyen)
Majd a vga drivert is cserélni kellene, lehet azért nem jön vissza. Nekem is volt ilyen és a vga driver csere megoldotta.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9406) parkasz


parkasz
senior tag

Sziasztok!

Biztos volt már erre korábban megoldás, de én sajna nem találtam, így (ismét) felteszem a kérdést.
Géphalál miatt újra kellett telepítenem a windows 7-et immár laptopra, de aktiválásnál hibaüzenetet ír ki, hogy nem tudja aktiválni. Nos nem OEM a win, ilyenkor hogyan tudom aktiválni?
Telefonon, vagy van más mód is rá? Előre is köszi a segítséget :R

(#9407) zoltanz


zoltanz
nagyúr

A Windows nézhetné az élményindexben a HD filmlejátszást is, ma már annyira elterjedt ez, legalább a 720p h.264/WVC1 -eket. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#9408) sfdrakex válasza zoltanz (#9407) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mai gépeken simán kell hogy menjenek a 720-as filmek, de az 1080-asok is, felesleges lenne nézni hogy megy-e. A régieken lehet gond ,de szerintem, amin normálisan működik a W7, azon mennie kell a HD filmeknek is.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9409) Sub-ZeRo válasza zoltanz (#9407) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

[link]
Nem tudom mi a problémád, szerintem le van írva hogy mi mire jó. :U

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9410) zoltanz válasza Sub-ZeRo (#9409) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Sztem elég kaotikus a helyzet ez ügyben, és sokakat érdekel.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#9411) Sub-ZeRo válasza zoltanz (#9410) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Miért lenne az?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9412) parkasz


parkasz
senior tag

Úgye nem kell újra megvennem az op -rendszert ezért :(

(#9413) Sub-ZeRo válasza parkasz (#9412) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem hívd fel az MS magyarországot és kérdezd meg tőlük mit csinálj.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9414) lazlora


lazlora
tag

Sziasztok,

Az létezik hogy van hun MUI az RC 7100 hoz de nem lehet telepíteni?
Sajna nem aktív az Install/uninstall gomb
Valami tipp?

"A lot of times, people don't know what they want until you show it to them." S.J.

(#9415) Sub-ZeRo válasza lazlora (#9414) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mi? A 7100-es build 1000 éve lejárt mit akarsz vele?

Nem értem. Win7 startered van ami 7100-es build? Mert az már 1000 éve lejár + nem tudod a startert magyarosítani, ha pl. angol, vagy német. Magyarosítani csak a prof + ultimate verziókat lehet. Mást nem.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9416) lazlora válasza Sub-ZeRo (#9415) üzenetére


lazlora
tag

win 7 Starter

"A lot of times, people don't know what they want until you show it to them." S.J.

(#9417) sfdrakex válasza lazlora (#9416) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Szerezz valahonnan egy magyar w7 starter telepítőt, és azt fel fogod tudni tenni a kulcsoddal, legalább is más verzióknál működik, a nyelv lényegtelen.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9418) monosgeri21


monosgeri21
tag

Sziasztok.
A lemezkezelőben szeretném átméretezni az NTFS partícióm méretét, de valamiért a Windows csak 8814MB-ot hajlandó adni az új partíciónak. A zsugorítani kívánt partíció 270GB-os, 23GB szabad hellyel és NTFS rendszerű. Mi lehet az oka annak, hogy nem engedi 8GB-nál jobban zsugorítani? :F

(#9419) sfdrakex válasza monosgeri21 (#9418) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Próbáld Easus Partition Managerrel.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9420) vlevi válasza Boha (#9397) üzenetére


vlevi
nagyúr

"mit lehetne törölni, tiltani, kikapcsolni ?"
Tényleg csak a játékokat.
A win7 sajnos csak telepítéskor fér el tízegynéhány gigában, nagyon gyorsan gyűlik pl. a Winxs könyvtár, ami a kompatibilitás miatt a különböző DLL-ek megszámolhatatlan verzióját tárolja, több giga méretben. Ezt pl. nem tudod kikapcsolni.

Nekem most szinte semmi nincs a C-n, csak a Win, néhány program, ami nagyon oda akar firkálni, illetve a user profilok egy része. De a limlom (képek, videók, zenék), ami sok giga lenne, át van rakva másik meghajtóra. Így van az, hogy kb 50 gigán elférek.
Játékok is a D-re vannak telepítve.

(#9421) DS39 válasza Boha (#9397) üzenetére


DS39
nagyúr

kapcsolt ki a rendszer visszaállítást, az 7-esnél büdös sokat eszik. nem igazán értem hogy mi szükség adatmentésre is, azt az ember úgysem a rendszer meghajtón tárolja, és úgy beállítani (ahogy XP-n működött hogy lényegében csak a rendszer módosulásait tárolta el) nem lehet, csak rendszer fájlok + adat, vagy csak adat, vagy semmi. hülye Microsoft-os logika. 7-esre áttérésem után használtam, de rájöttem hogy felesleges (Xp-n elég volt 1,5 giga erre) itt adok neki 5-öt gondoltam én, erre mit csinál 2 visszaállítási pontra felhasználta az egészet, nevetséges, ráadásul mind a kettő egy napon készült mentés. ha bekapok egy vírust vagy vmit elbaszok a múlthétre akarom mondjuk visszaállítani, a ma reggel adott esetben lehet pont nem segít. szóval ha helyet akarsz, ezt lődd ki a francba, amúgy sincs erre sok szükség, rendszer visszaállítást, a telepítő lemezes javító install tudja helyettesíteni.

[ Szerkesztve ]

(#9422) Gabás válasza DS39 (#9421) üzenetére


Gabás
addikt

akinek lövése sincs a dologról, ne adjon tanácsot...

(#9423) DS39 válasza Gabás (#9422) üzenetére


DS39
nagyúr

miért ne lenne? azért mondom mert tapasztaltam :)

(#9424) TRob1 válasza DS39 (#9421) üzenetére


TRob1
veterán

Jó ember! Ekkora bullshitet összehordani... :O

¤ R'n'R ¤

(#9425) sfdrakex válasza DS39 (#9421) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Szerintem járj utána jobban a témának, és ne adj tanácsot amíg nem értesz hozzá.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9426) DS39 válasza sfdrakex (#9425) üzenetére


DS39
nagyúr

miért mi rosszat írtam? egyszerűen nincs olyan választási lehetőség a 7-esben, a rendszervisszaállításnál hogy csak a rendszerfájlokat mentse. :(( (win7 pro-t használok, lehet ultimate-ben van, nálam nincs)

(#9427) Boha válasza tpopity (#9399) üzenetére


Boha
aktív tag

okés
szétnézek akkor jobban
kösz a választ!!

OBORZIL

(#9428) Sub-ZeRo válasza DS39 (#9421) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

:C Grat a kommenthez. Nekem van olyan hogy 5-10 mentést is csinál és alap beállításon megy, vagyis most 9,37 giga helyet foglal el. Meg nem kell ezt az istenverte rendszer 20 gigára felrakni. Kell egy 80-as vinyó neki és kész. Arra mehet játék, programok bármi.
Agygörcsöt kapok, mikor jönnek ide segítséget kérni, hogy fogy a hely a C-n. Első kérdés mennyi van neki hagyva. 20-30 giga. Hát baz, úgy simán megeszi ha már csak a virtuális ramot nézzük... Na mindegy, ha meg nem értesz valamihez, nem mondjad az okosat. :C

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9429) sfdrakex válasza DS39 (#9426) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

pl ezt írtad: "erre mit csinál 2 visszaállítási pontra felhasználta az egészet, nevetséges, ráadásul mind a kettő egy napon készült mentés."

Tettél fel programokat csinált visszaállítási pontot. Majd később ez változni fog, teszel fel programokat készít újabb visszaállítási pontokat.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9430) DS39 válasza sfdrakex (#9429) üzenetére


DS39
nagyúr

lehet hogy több kisebbet csinál, ha kevesebb a változás. de én azt a lehetőség ahogy a régi rendszeren működött akkor is hiányolom.

Sub-Zero: nekem 100 gigán van a rendszer, tehát elférne, de feleslegesnek tartom erre elpazarolni a helyet, inkább legyen helyem a programoknak, játékoknak, virtuális memónak.

(#9431) Sub-ZeRo válasza DS39 (#9430) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem egy 200-as vinyón van. Programokat nem sokat használok, játékok közül meg csak néhányat. Ha a steam accom játékjait ha letölteném 1 terrán nem férnék el. ;]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9432) sfdrakex válasza DS39 (#9430) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Szerintem játékokat nem érdemes a rendszer partícióra tenni, nálam 50 gigán bőven el van a W7 és pár felhasználói program, játékok másik partíción. Viszont lehet olyan problémád mikor jól jön a visszaállítás, szerintem nem érdemes kikapcsolni.

Uuupsz, most nézem, megszívtam, átméreteztem a rendszerpartíciómat és így elszálltak a visszaállítási pontok, de most így legalább visszakapcsoltam, tegnap történt a dolog, így talán nem szívom meg.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9433) Debilon


Debilon
addikt

ha ki van kapcsolva a hibernálás, akkor miért van hiberfile.sys fájlom a C: gyökérben?
nem kéne annak eltűnnie ha kikapcsolom?

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#9434) artiny


artiny
őstag

Sziasztok
pár napja telepítettem egy windows 64.angol nyelvu wint egy új Lenovo S205 notira. Azota 4x er kekhalalozott ezzel:
http://img651.imageshack.us/img651/2388/fotografia0138.jpg

A géphez kapott cd-n lévö driverek voltak fent. /catalyst: 2010.1208.2156.39317/
Frissitettem a windows,catalyst es azt hittem meg is oldodott a problema/talan 12.1 es catalyst/....,de egy oraval ezelott ujra kekhalalozott. Hozzase kell nyulni a gephez es elojon magátol.
A felkapcsolasnal kijott a windows memory diagnostic,le is futattam,de nem talált hibát.
Valmi ötlet? :U :F

[ Szerkesztve ]

(#9435) sfdrakex válasza artiny (#9434) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A cd-n W7hez való driverek voltak vagy ráerőltettél valami mást? Érdemes lenne újra rakn ia win7-et és hagyni hogy maga ttaláljon drivereket a laptophoz, vagy a gyártó oldaláról leszedni w7-es drivereket és azokat feltenni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9436) artiny válasza sfdrakex (#9435) üzenetére


artiny
őstag

igen w7 hez valok voltak,de volt win7/vista ami egyben volt szoval mind2vel kompatibilis.

(#9437) Gabás válasza Debilon (#9433) üzenetére


Gabás
addikt

ha nem tudod törölni, powercfg -h off parancs megoldja

(#9438) lmaresz


lmaresz
aktív tag

Sziasztok!
Az miért van hogy W7-es bejelentkezési képernyőn jobb oldalt az előző bejelentkezett személy képe és neve látható, baloldalt pedig egy üres négyzet amire rákattintva kettő szövegdoboz jön ki a név és jelszó miatt. Hogy lehet ezt visszaállítani mert nagyon idegesítő...
A válaszokat előre is köszönöm!

(#9439) nggabi


nggabi
nagyúr

nah jelentem van már hibakódom is :DDD most ez megint új, ez hibernálásból visszatérés közben jött elő:

0xc000009a

most megint visszaraktam a 4 nappal ezelőtti acronisos disk backupomat, azon még nem az inteles hanem a win7 gyári chipset driverei vannak... egyenlőre várom az újabb kékhalált :) valahogy ez a hibernálás dolog nem megy neki, vajon miért?

már gondolkozok rajta h hiába jó nekem ez a noti de inkább elbontom mielőtt agyvérzést kapok...

egyébként acronisnak van boot cd-je, disk director a neve, kb 20mp növelni vagy csökkenteni a partíciókat vele. egy full win7 mentés kb 8 perc, visszaállítás ugyanennyi...

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#9440) Debilon válasza Gabás (#9437) üzenetére


Debilon
addikt

köszi, meg fogom próbálni

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#9441) eketomy válasza lmaresz (#9438) üzenetére


eketomy
senior tag

Pontosan mire szeretnéd visszaállítani? Ne legyen bejelentkezési képernyő csak lépjen be magától? Azt a vezérlőpult - felhasználói fiókoknál tudod beállítani, hogy kitörlöd a fölösleges fiókokat és a jelszavakat!

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#9442) Roxeus


Roxeus
tag

Valaki találkozott már ehhez hasonló problémával?

(#9443) sfdrakex válasza Roxeus (#9442) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Másik monitort/tv-t rádugva se sikerül eltávolítani a másodikat?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9444) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Csaktlakoznék a kényszerített bezárást gyarapítók táborához.
Egyszer csak magától elkezdte kiírni ezt a windows.
Sokszor vártam sokat, a gép nem kapcsol ki magától, sőt, ha magára hagyom, akkor alvó módba kapcsol egy idő után.
A sidebar.exe-nél akad meg mindig. Eddig nem volt vele gond, új widgetet sem raktam fel.
Ahogy olvasgattam a topicot 2 választásom van: vagy kilövöm én kézzel, vagy csinálok egy parancsikont kényszerített bezárásra.
De azt hogy lehetne visszaállítani, hogy mindent magától lőjön ki és ne nekem kelljen mindig nyomogatni vagy külön parancsikont használni?

(#9445) Sub-ZeRo válasza #54715584 (#9444) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

[link]

Próbáld meg de előtte csinálj egy rendszer visszaállítási pontot.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9446) mfranky


mfranky
őstag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. A következő a problémám:
Van egy régi céges gép, egy HP Compaq DC7100 -as desktop. Elég régi már szegény, egy 3ghz-es proci, 512mb rammal. A Win7-et szeretném rátelepíteni, de nem megy, nem találja a winchestert, ahová telepíteni kellene... van egy hibaüzim is:

"CD/DVD device driver missing"

Google után írok, mert a keresőbe nem találtam semmit, azaz annyit, hogy IDE üzemmód helyett AHCI-t kéne átállítani a BIOS-ban, de ilyesmi beállítási lehetőséget nem találtam benne. Lehet, hogy más a neve, másképp kellene keresni, én nem találtam...

Ha van valakinek ötlete, megköszönném.
:R :R

PSN ID: Franky_Hun_33 -- S20+

(#9447) sfdrakex válasza mfranky (#9446) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A Vinyó beállításokat nézd át biosban, ott kellene lennie az AHCI-nak, HA SATA-s a vinyó, ha IDE-s nem lesz ilyen és akkor természetesen nem is tudod SATA üzemmódba tenni. 512-ram egyébként szerintem nagyon karcsú lesz W7-hez. Jumperelést se ártana megnézni esetleg a vinyón és a HDD-n is.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9448) spiritex


spiritex
veterán

Ti is találkoztatok már azzal a jelenséggel win7 classic téma (nem Aero) alatt, hogy minden okés, de egyszer csak azt veszem észre, hogy a quick launch ikonokra víve az egeret az ikon alatt megjelenő kis fénypont akkor is ott marad, ha elviszem onnan az egeret. Illetve az egyes futó programok, pl. winamp vagy total commander ikonja világító színnel van jelezve még akkor is, ha már nem az az aktív program éppen. Ezt egyelőre csak újraindítással, vagy az explorer folyamat bezárásával majd újraindításával tudom orvosolni. Érdekelne, hogy másnál is jelentkezik-e ez a hiba, és hogy mitől lehet, van-e valami oka, vagy csak egy sima bug lenne?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#9449) eketomy válasza spiritex (#9448) üzenetére


eketomy
senior tag

Én informatikus vagyok de én még ilyen jelenséggel nem találkoztam! Lehet hogy valami program bezavar vagy simán bug is lehet, mikori a windows a gépen!?

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#9450) spiritex válasza eketomy (#9449) üzenetére


spiritex
veterán

Nem régi, olyan 4-5 hónapos. Majd ha legközelebb előjön a jelenség, akkor felrakok egy screenshot-ot.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.