Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59001) Vtwo válasza ityam (#58998) üzenetére


Vtwo
senior tag

Nem fogja tukmálni,én is leszedtem már a GWX Control Panelt és nem ajánlgatja a W10-et.

(#59002) SamSem58 válasza ityam (#58998) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Már nem ingyenes a Windows 10, úgyhogy rejtély, hogy miért ajánlgatja még a Microsoft.

Samsem

(#59003) jacint78 válasza SamSem58 (#59002) üzenetére


jacint78
addikt

Gondolod zavarja őket, ha még fizet is érte a nép? :DD

type your text here..

(#59004) Wolfskin


Wolfskin
őstag

szval 12 órás 99%-on rostoklás után újraindítottam a gépet. most 140/231 frissítésnél jár, de megint belefagyott, úgy látom
nem fogom erőltetni ezt a w10-et, ha mér nagyon nem lehet elkerülni, kitalálok rá valami okosságot...

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#59005) jacint78 válasza Wolfskin (#59004) üzenetére


jacint78
addikt

Hagyd a frissítést a fenébe, telepítsd tisztán, az 15 perc alatt kész van és elfogadja a windows 7 kulcsot.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#59006) efi99 válasza SamSem58 (#59002) üzenetére


efi99
senior tag

Ezt egyébként milyen nyelven írták ott?
"A Windows 10 az eddigi legjobb Windows, és a teljes verziója is elérhető, ahogy mindig is az volt."

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#59007) ityam válasza Richter36 (#59000) üzenetére


ityam
senior tag

tudom hogy le lehet e szedni csak azt akarom tudni hogy le kell e. rendszergazdáskodom és ezért fontos hogy minden laptop ami netről frissül kell e baszakodni vagy már tárgytalan a dolog. pár hónapja jött vissza laptop win10 el amit vissza kellett állítani win7re. amit el kéne kerülni, de fölöslegesen nem akarok dolgozni a kiszedéssel.

Richter36 köszi ez jó hír.

Ha valakinek megjelenik az ajánlat akkor megköszönöm ha szól.

(#59008) ityam válasza SamSem58 (#59002) üzenetére


ityam
senior tag

kinézem MSből hogy tovább ajánlgatja csak kér egy hitelkártyaszámot előbb utóbb :)

(#59009) Wolfskin válasza jacint78 (#59005) üzenetére


Wolfskin
őstag

ezt hallottam én is, de nincs telepítőm. honnan lehet leszedni?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#59010) Wolfskin válasza Wolfskin (#59009) üzenetére


Wolfskin
őstag

tegnap elolvastam azt a cikket amit kaptam, abban az állt, hogy sem driver, sem vírusirtó nem lehet rajta. nos, a vírusirtót nem lehet uninstalálni, csak cafatokban levakarni. de úgy végül este felment. azóta frissíti magát. már 15%-on van. remélem a héten elkészül...
a laptoppal ugyanezt már nem játszom el (érdemes egy t420s-t frissíteni?),
le lehet tölteni vhol egy w10 telepítőt?
am meddig lesz támogatva a win7?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#59011) FoxiestFox válasza Kékes525 (#58999) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ilyen témával én sem mernélek zaklatni :))

(#59012) Warpig


Warpig
aktív tag

Sziasztok!

Hogyan lehet az asztalra kitenni könyvtárat egy másik meghajtóról? Tehát, hogy ne a C-n legyen a documents könyvtárban.

Köszi!
W.

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#59013) ityam válasza Warpig (#59012) üzenetére


ityam
senior tag

Ha a parancsikonját rakod asztalra az szerintem jó megoldás.
A mappát miközben kihúzod az asztalra nyomjad meg az alt gombot és akkor nem másolja át az asztalra csak a parancsikonját.Így asztalról elérhető bármely mappa amit akarsz

vagy asztalon jobbklikk parancsikon létrehozás és megkeresed a mappát és úgy állítod be.

[ Szerkesztve ]

(#59014) Panthera


Panthera
őstag

Üdv!

Innen akarom letölteni a A DirectX végfelhasználói futtatókörnyezet webes telepítője-t, de win 10 letöltést akar erőltetni.
Hiányzik egy fájl egy játék indulásakor, és a leírás szerint ez javítaná.
Van alternatív forrásotok hozzá? :R

(#59015) jacint78 válasza Panthera (#59014) üzenetére


jacint78
addikt

(#59016) Warpig válasza ityam (#59013) üzenetére


Warpig
aktív tag

Köszi! Sikerült!

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#59017) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Már teljesen elbiznytalanodtam és outlook topik kihallt.:

Outlook 2016 ban szeretném beállítani egy gmail címet.
Mindent ugyanúgy csinálok és állítok be mint a másiknál (már van egy beállítva és rendben működik).
Mind a gmail oldalán engedélyezve van minden, mind outlookban beállítva. (megpróbáltam úgy ahogy a már beállított be van, ugyanazokkal a beállításokkal, majd megpróbáltam azzal amit a google javasol)
A fogadáskor mindig hibát jelez: "OK Gimap ready for requests from...."
Mit kellene még állítanom?

F.K.T.

(#59018) psg5 válasza psg5 (#59017) üzenetére


psg5
veterán

Meglett...gmail-ban a kevéssé biztonságos helyeket is engedélyezni kellett...

F.K.T.

(#59019) Rebel007


Rebel007
csendes tag

Sziasztok,

Az alábbi problémával fordulok hozzátok.
Van egy asztali gépem Win7 fut rajta és egy LCD tv volt monitornak használva főként filmnézésre. Egy rövid ideig át kellett raknom a gépet egy másik LCD tv-re simán ment az átállás. Most visszaraktam az eredetileg használt tv-re és az a gondom, hogy miután bootolásnál a fekete alapon Windows 7 felirat a vibrálós logóval lemegy és jönne a grafikus háttérrel az Üdvözöljük felirat ebben a pillanatban elveszti a jelet a Tv. Csökkentett módban elindul. Szerintem valami grafikus beállítás probléma lehet de nem jöttem rá, hogy mi felbontást próbáltam állítani de semmi.

Előre is köszönöm az ötleteket vagy megoldást.

Üdv.

(#59020) FF23 válasza Rebel007 (#59019) üzenetére


FF23
senior tag

Próbáld meg F8 után 640-480-nal elindítani. Ha sikerült, akkor beállítani a felbontást, meg a frekvenciát.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#59021) Rebel007 válasza FF23 (#59020) üzenetére


Rebel007
csendes tag

Köszi szépen kipróbáltam, de F8-ra nekem a gép csak azt kérdezte, hogy miről bootoljon. Utána ugyanaz a forgatókönyv. Amikor csökkentett módban elindult akkor a legkisebb felbontás 800x600 volt arra állítottam de nem oldotta meg utána még az 1024x768 volt de azzal is sikertelenül próbálkoztam.

(#59022) FF23 válasza Rebel007 (#59021) üzenetére


FF23
senior tag

Gondolom asus lapod van, a post után kell F8-at nyomni a win boot menühöz. Ahol a csökkentett módot kiválasztottad ott választhatod az alacsony felbontással indítást is.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#59023) quailstorm válasza Rebel007 (#59021) üzenetére


quailstorm
nagyúr

grafikus drivert próbáld meg esetleg eltávolítani csökkentett módban ha egyáltalán lehetséges
F8-at meg akkor rosszkor nyomod, még a POST előtt, a bootloadernek kell üzenni ami 1 oprendszernél tizedmásodpercnyi sajnos

(#59024) Panthera válasza jacint78 (#59015) üzenetére


Panthera
őstag

Köszi, jó lett, de most egy újabb fájl nincs meg! Ez vicc... :)

[ Szerkesztve ]

(#59025) Rebel007 válasza FF23 (#59022) üzenetére


Rebel007
csendes tag

Igen Asus alaplap van benne, odáig el is jutottam, hogy alacsony felbontásban csökkentett módban elindítsam, de ott meg állt a tudomány hiába próbáltam bármilyen felbontásra állítani nem oldja meg a problémát sajnos. :( Próbálkoztam ATI Catalyst Centert elindítani, de persze erre esély sincs. Mi tévő legyek?
:W :(

(#59026) Cancer


Cancer
senior tag

Sziasztok,

Egy olyan kérdésben kérném a segítségeteket, hogy adva vagyon egy Win 7 lemezes verzió. Feltettem a laptopomra, ami kb 3 hónappal később megadta magát. A vinyója (valójában SSD) átkerült egy asztali gépbe, ahol a Win7 minden gond nélkül futott. Majd a napokban gondoltam (vírus és egyéb akadások miatt), hogy újra húzom a rendszert...
Azóta nem megy a Win update. Telepítéskor be-x-eltem, hogy végezze el a regisztrációt, ha online van. Amúgy SP1-es csomagként települt. A frissítés kereső meg csak pörög, pörög, "nem talál" semmit. Viszont a Photoshophoz kell valami frissítés, mert nem tudom felrakni a gépre. :( Pedig NAGYON kellene! Van ötlet, hogy mivel lehetne orvosolni a problémát?

Előre is köszönöm!
Ádám

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#59027) ityam válasza Cancer (#59026) üzenetére


ityam
senior tag

Ha nem ír ki hibát a frissítésnél csak pörög és pörög akkor szerintem hagyjad éjszaka bekapcsolva. Múltkor melóhelyen frissítettem egy win7 et aminél délután 2 kor kezdtem el keresni a frissítéseket és este 9 után frissült.

ui:Ettől meg ha valaki tud frissítés gyorsítására megoldást azt szívesen meghallgatom :)

[ Szerkesztve ]

(#59028) FF23 válasza Rebel007 (#59025) üzenetére


FF23
senior tag

Igen, de kisfelbontásban nem csökkentett módban kell megpróbálni elindítani, majd beállítani.
Ha végképp nem megy, akkor csökkentett módban a DDU le tudja szedni az AMD drivert. Jobbat sajnos nem tudok.

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#59029) Zoz válasza Cancer (#59026) üzenetére


Zoz
őstag

(#59030) cigam válasza Rebel007 (#59025) üzenetére


cigam
félisten

Ne a "csökkentett mód"-ot válaszd a menüből, hanem a Kis felbontású kép (640x480) engedélyezése pontot. Ez reseteli a beállításokat, majd újraindítás után hagyd rendesen indulni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#59031) #18193920 válasza ityam (#59027) üzenetére


#18193920
törölt tag

Döbbenet, hogy hetente megkérdezi valaki és senki nem használja a keresőt a jobb sarokban.
"Lámulatos"
:W

[ Szerkesztve ]

(#59032) Kékes525 válasza #18193920 (#59031) üzenetére


Kékes525
félisten

Igazad van. Szerintem nem tudják használni, pedig egyszerű és jó is.

(#59027) ityam: Olvasd el legalább az én utolsó hozzáaszólásaim egyikét.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59033) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok! (Nem tudom jó helyen teszem-e fel a kérdést de megpróbálom itt.)

Frissen telepített win 7.

Az a problémám hogy belekattintok pl. a google keresőjébe és elkezdek írni a billentyűzettel akkor egy kis idő után olyan mint ha nem lenne kijelölve a hely ahová írok és nem is folytatja az írást.Újra vissza kell kattintatom.
Most is míg írom az üzenetet ide egy csomószor ide kell kattintanom hogy tudjam folytatni a gépelést. :W
World alatt is ugyan ez a helyzet.

Ez miért van ? Tudnátok segíteni ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#59034) ityam


ityam
senior tag

Jogos. Tényleg nem kerestem rá itt a topicban. anno googléztem és egy manuális frissítésre találtam ami gyorsítja a keresést de azzal sem mindig turbó de néha tényleg jó legközelebb az említett oldalon lévőket nézem.

Köszi

(#59035) Cancer válasza Zoz (#59029) üzenetére


Cancer
senior tag

Ki fogom próbálni, köszönöm. :R

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#59036) anorche1


anorche1
őstag

Sziasztok!

Át jövök ide, szerintem inkább a 7 -tel lesz a gond, nem a 10-zel.
Szóval, adott egy dell E6440 -es laptop, aminek az alján van egy win 7 prof kulcs. Én felakartam rakni uefi módban, ahci beállítással pendrive -val a Windows 7 prof 64bitet, egy win7 prof sp1 64 bit msdn isoból. A telepítőt rufus -szal csináltal, uefi módot beállítva. Pendriveról való bootoláskor kékhalál. Jó, megpróbáltam másik telepítővel (win 7 aio 64bit, júniusig frissítésekkel) és pendrive -val, de ugyan úgy kékhalál.
Jó, akkor rakjuk fel legacy -ba. Így szépen fel is ment, sikerült is aktiválni. Ezután azt mondtam a gépnek, hogy én használok akadálymentesítő technológiát, kérném az ingyenes Windows 10-emet. Leszedtem a frissítést segédet, ő el kezdett dolgozni, újraindította a gépet, majd a boot logó után fekete képernyő, és nem történik semmi.
Jó, biztos az a baja, hogy az ssd kondíciója 1% (nem annyi, csak annyit ír, valami kingston bug, majd he lesz időm elküldöm szervizbe), és már a Windows telepítésekor hibát ír, hogy erre nem lehet telepíteni, meg mentsek le róla mindent, de tovább gombra kattintva mégis telepíti. Ezért megpróbáltam ugyan ezt hdd -vel, de ugyanúgy fekete képernyő a vége. Gondoltam a frissítő felület annyira csicsás, hogy grafikus driverek nélkül meg sem tud jelenni, ezért minden drivert felraktam a géphez. Majd újra próbálkoztam, de ugyanúgy fekete képernyő.
Rádugtam hdmi és dsub -ot, hátha küld valamelyikre képet, de nem.
Kíváncsiságból megpróbáltam frissíteni egy win10 -es pendrive segítségével, de ugyancsak fekete képernyő.
Eljött a későeste, ezért hagytam megint, hogy csinálja a dolgát a frissítés telepítő (ezt a szart, minden egyes alakalommal letölti a 10-et, mi a szarért nem tudja megtartani, és leellenőrizni? Ráadásul hiába van 1gigabites netem, a Microsoft szerveréről csak csordogál), és úgy hagytam éjszakára.
Reggel mikor ránéztem a gépre megörültem, mert ki volt kapcsolva a képernyő, de miután megmozgattam az egeret, a Windows 7 ébredt fel, egy 0x8007000d hibakóddal.

A Windows 10, uefi módban gond nélkül felmegy, de én szeretném aktiválni.

Ötlet?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#59037) Kékes525 válasza Directors (#59033) üzenetére


Kékes525
félisten

Mennyire friss? Mert ha van rendszer visszaállítási pont amikor még jó volt, akkor vissza kell állítani.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59038) Doky586 válasza anorche1 (#59036) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"gond nélkül felmegy, de én szeretném aktiválni."

Beírod a W7 serial-t..?

(#59039) anorche1 válasza Doky586 (#59038) üzenetére


anorche1
őstag

Próbáltam, nem fogadj el :( Telepítésnél tovább enged vele, de a feletelpült rendszerben szól hogy vegyem meg :(

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#59040) Spirit


Spirit
őstag

Elég sok futó alkalmazásom van, amiket nem zárhatok be(TW-n keresztül több gép, böngésző sok lappal, stb.) Ugyanezen gépen sokat játszom is, azonban a WASD helyett az Alt és a Tab a két leggyakrabban használt billentyűm a háttérprogramok miatt, így időszerű volt a 8GB ramot megduplázni,mert néha már köhögött. Látszólag minden megoldódott, azonban előjött egy új jelenség. Hosszabb uptime után(napok), ha komolyabb programot futtatok, igaz tökéletesen fut, de kilépés után egy böngészőben a lapváltás kb. 20mp és alig akar magához térni. A gyorsítótárazott, elérhető és szabad memória együtt 8GB körül van, ezen belül a szabad 0-10MB. Futó folyamatok összesen jó, ha 2-3GB-ot esznek ilyenkor. Windows 10 alatt a jelenség nem áll fenn, de itt nem részletezném miért nem azt használom :DDD

Kérdés, mi a ***** tüntet el kb 7-8GB ramot hosszú uptime-ok alatt, ha vírus, spyware, hasonlók kizárva(semmi nem talál semmit, újratelepítés nem segít, RAM bővítés óta áll fenn)?

[ Szerkesztve ]

(#59041) Directors válasza Kékes525 (#59037) üzenetére


Directors
senior tag

Sikerült megoldani. Vírus....

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#59042) Kékes525 válasza Directors (#59041) üzenetére


Kékes525
félisten

Milyen vírus volt, mivel kaptad el?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59043) Directors válasza Kékes525 (#59042) üzenetére


Directors
senior tag

Nem tudom milyen vírus volt.
Ad aware és az AdwCleaner futtattam le.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#59044) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

telepíteném a Win7-et egy noti vinyóra pendrive-ról, és a legelején a meghajtó kiválasztásánál az alábbi hibaüzenetet kapom:

A telepítő nem tudott új rendszerpartíciót létrehozni vagy egy meglévőt keresni. További információt a telepítő naplófájljaiban talál.

Mi lehet a gond? MBR a lemez, és minden partíció le van róla törölve, simán csak kiválasztom neki a lemezt, hogy erre tedd fel, és ezt a hibát dobja. Nem tudom hogy mi a gond :(

(#59045) anorche1 válasza tpeter77 (#59044) üzenetére


anorche1
őstag

Van bedugva sd kártya?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#59046) dokee78


dokee78
félisten

Munkahelyen Win7 gépen rendszer gazda fiók van tehát nincs lehetőség játszani van valami trükk,hogy ki játsszam?
Heckelés nélkül?

(#59047) Doky586 válasza dokee78 (#59046) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem indul el a pasziánsz...? :Y

(#59048) csaba951 válasza dokee78 (#59046) üzenetére


csaba951
veterán

Ha hack nélkül ki lehetne játszani, szerinted mennyire biztonságos rendszer lenne? ;)

Egyébként munkahelyen nem az van amit te akarsz, hanem amit a cég megenged.

[ Szerkesztve ]

(#59049) tpeter77 válasza anorche1 (#59045) üzenetére


tpeter77
addikt

ezt hogy? :)
nincs. Csak 1 pendrive az usb2.0-n és a másik usb2 porton a billentyűzet.
SATA3 0. portban van a HDD.
SATA Mode Selection: AHCI vagy IDE legyen?
illetve
Integrated SATA Controller
Enables or disables the integrated SATA controllers. (Default: Enabled)
és végül
Storage Boot Option Control: Legacy only
ez igy jó? mert korábban DVD-ről simán települt, de most pendrive-ról próbálom és nem megy.

(#59050) anorche1 válasza tpeter77 (#59049) üzenetére


anorche1
őstag

Nekem legutóbb ez volt a gond, miután kihúztam települt.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.