Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) Mustármag


Mustármag
őstag

Sziasztok

Van egy hardverem amihez csak Win XP drivert találtam és most nagy szükségem lenne rá!
Hogyan tudnám használni ezt a hardver XP-hiányában? WIndows 7 Home Premium/64bit

(u.i. a cd található driverek csak win alapúak)

[ Szerkesztve ]

(#10002) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Üdv! Tesóm gépe gyengélkedik. ezt miért csinálja? Én ilyet még nem láttam!

(#10003) Fire/SOUL/CD válasza Kolondrum (#10002) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mert le van tiltva a szolgáltatásoknál a Windows Defender, engedélyezd.

johndeegwed
Telepítés idejére csak az a HDD legyen csatlakoztatva, amire a W7-et telpítenéd, az viszont elsődleges master-re legyen jump-olva. Ha így sem megy fel, akkor passz. (Őszintén szólva nem hinném, hogy ezen BIOS frissítés segítene, de semmi sem kizárt)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#10004) Namelesske válasza Kolondrum (#10002) üzenetére


Namelesske
addikt

Azért csinálja, mert a defender benne van az indításban, de a program maga le van tíltva. Próbáld meg msconfigban kilőni a defendert, és akkor maradhat letiltva. Vagy kapcsold vissza.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#10005) geprombolo válasza Namelesske (#9999) üzenetére


geprombolo
senior tag

Örülök, hogy katalizátor lehettem. :R A két újdonságon kívül valami változás történt a 4.1-hez képest? Mondjuk valaminek az értéke megváltozott-e, vagy ilyesmi?

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#10006) Kolondrum válasza Namelesske (#10004) üzenetére


Kolondrum
félisten

Úgy sem jó, elindul, kiírja h nem fut a program, katt indítás és egy pillanatra elindul majd újra leáll.

(#10007) Hunork válasza Kolondrum (#10006) üzenetére


Hunork
veterán

Szerintem meg egy frissítéskor nem volt valami tökéletes, nem fejeződött be. WD.
Nézzétek meg a frissítéseket, van-e befejezetlen/sikertelen, esetleg visszavonható, vagy egy korábbi időpontra állítsátok vissza (1-2 nap), és újra frissítés keresése/letöltése.
Most gondolok persze: Csökkentett mód hálózattal opcióra.
És itt van egy [link], már régebben félretettem, benne van a te hibakódod is, de sok más is, nem néztem át, hátha van benne egyéb javaslat.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#10008) Namelesske válasza Kolondrum (#10006) üzenetére


Namelesske
addikt

Ez Windows Developer Preview ugye? Mert ebben a defender az már teljes értékű MSE. Nem tiltotta le valami másik program, és azóta nem tud elindulni? Próbáltad a szolgáltatásokban aktiválni? Ha nem sikerül akkor próbálj meg rátelepteni egy MSE-t és az automatikusan kikapcsolja a defendert és a védelem is megmarad. Kicsit gányolás, de hátha megoldja.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#10009) Namelesske válasza geprombolo (#10005) üzenetére


Namelesske
addikt

Igen van.

A driverek lapozásának tiltása vissza került, plusz két új biztonságot növelő beállítás is belekerült.

Eddig ez a legjobb DWT kiadás véleményem szerint, és megéri frissíteni a 4.1-ről mert a driverek lapozásának tiltása sokat gyorsíthat még a rendszereden. A 4.0-ról is a biztonságot javító beállítások miatt.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#10010) Kolondrum válasza Namelesske (#10008) üzenetére


Kolondrum
félisten

Van MSE. :F Lol nálam sem megy. Oké értem! Thx! :R

(#10011) geprombolo válasza Namelesske (#10009) üzenetére


geprombolo
senior tag

Hoppá, frissíteni akartam, de telepítettem. Na mindegy, sokat nem zavar gondolom bele a rendszerbe. Reggel majd elindítom és meglátom, mi a helyzet.
Köszi a korrekt választ. :R

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#10012) Namelesske válasza geprombolo (#10011) üzenetére


Namelesske
addikt

Semmi gáz, ha rátetted az újat egy az egyben, ha nem szabtad testre (értsd nem írtál magadnak át benne semmit) Akkor ugyan az mintha frissítetted volna.

Annyi, hogy gondoltam azokra is akik testre szabják, így a frissítő nem barmolja el amit ők már átírtak, csak hozzátesz. :K

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#10013) tpopity válasza geprombolo (#9976) üzenetére


tpopity
csendes tag

Szia!
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList] alaltt keresd meg a jelenlegi profileod GUID-ját, majd azon belül a ProfileImagePath kucsot kell módosítanod , hogy az új helyre mutasson, miután odamásoltad a dolgaidat.
FONTOS: Ne azzal a profillal dolgozz, amelyiket át akarod tenni, hanem egy másik rendszergazda jogosultságúval.

Üdv,
Tibor

(#10014) Something_


Something_
őstag

Na sikerült ferakni, 4.-jére. A jumper volt a hibás. Asszony hugának a gépéből kivettem a dvd írónak a jumperét és felment egyből. Köszönöm a segítséget!

(#10015) Namelesske válasza tpopity (#10013) üzenetére


Namelesske
addikt

Ehhez még annyit hozzátennék, hogy érdemes átmásolni total commanderrel az ntfs jogokkal együtt a teljes felhasználói mappát és utána bele irányítani a fiókod. Szóval nálam így nézki:

[link]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#10016) Namelesske válasza Something_ (#10014) üzenetére


Namelesske
addikt

Látom nem is lett rossz ! :D :C

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#10017) Something_ válasza Namelesske (#10016) üzenetére


Something_
őstag

Nem keveset szívtam vele. Azt hittem bad sectoros a vinyó, ezért nem megy fel.. Átraktam asszony húgának a gépébe, HDD sentinel. 100%-os a vinyó, 1200 nap használattal:D 2004-es gyártás, 60 gb-s:D
Felraktam a Dirty Windows mod-ot. Ez a te érdemed ugye? Nem tudok róla nyilatkozni, de kipróbáljuk ezen a régi konfigon és asszony húgának a gépére is felrakom. Kb hasonló.

Szerinted az én gépemre is érdemes? Cuccoknál van a konfigom.

[ Szerkesztve ]

(#10018) Namelesske válasza Something_ (#10017) üzenetére


Namelesske
addikt

Simán jó mindenre :) Ennyi RAM-mal még ajánlott is! Próbáltam megalkotni a neten elérhető legjobb legbiztonságosabb legteljesebb ilyen .reg fájlt. De nem ám úgy hogy ráerőltetem másokra a saját dolgaimat, hanem a Windows érintetlennek hasson, csak épp jobb legyen.

Ugye a 4.5-öt raktad fel?

Mod:

Ja igen az én érdemem, persze mindig csinálj biztonsági másolatot, vagy legalább egy vissza állítási pontot mielőtt bármit tennél. :K ;)

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#10019) Something_ válasza Namelesske (#10018) üzenetére


Something_
őstag

Igen, a 4.5-öt erre már felraktam.

Biztonsági másolatot?:D Átlag user vagyok, ilyet még nem csináltam. De ilyen pontokat a windows automatikusan csinál nem?
Hogy kell manuálisan? Mindjá dobom fel a másik régebbi gépre.

(#10020) Namelesske válasza Something_ (#10019) üzenetére


Namelesske
addikt

:DDD

Így kell: [link]

Mindig csinálj biztonsági másolatot, vagy visszaállítási pontot! Ez nagyon fontos.

Úgy látom, hogy majd írnom kell hozzá egy .bat fájlt ami megcsinálja magától és alkalmazza a DWT-t. Mert hiába írom le, a felhasználó magától nem fogja megcsinálni. Asszem úgy írom meg, hogy csináljon mentést a registry-ről is.

Na legalább van mit megvalósítani majd a DWT5-ben :D:D

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#10021) Krystal_s


Krystal_s
addikt

sziasztok. az mitől lehet, hogy visszaállítottam a rendszert egy korábbi pontra és az egyik program félig megmaradt, azaz nem állította vissza az adott időpontra azt is a win ?

az említett program az Easeus Todo Backup, amit a visszaállítás előtt frissítettem egy újabb verzióra. a visszaállított időpontban a 3-as volt fent, mégis a visszaállítás után mikor elindítottam kiírta, h a 4-es indul, de a menü már a 3 maradványa volt sérülten.

a másik kérdésem is ehhez kapcsolódik, ami miatt a visszaállítást csináltam.
észrevettem, hogy a folyamatoknál fut a vds.exe ( virtuális lemez szolgáltatás ). rájöttem, h a Todo 4 futtatja folyamatosan. 3-asnál csak akkor futtatja, ha a programot elindítom. nagyon ritkán használom a programot, ezért zavar, h állandóan megy a háttérben. miért lehet szüksége erre a win szolgáltatásra egy programnak ?

[ Szerkesztve ]

(#10022) Namelesske válasza Krystal_s (#10021) üzenetére


Namelesske
addikt

Sajnos a Renszer Visszaállítás sem mindenható. Ha már nincsenek meg a Windows installer fájlok, vagy nem Windows installer telepítette a programot, akkor ilyen eredményeket kapsz. Ilyenkor csak az marad, hogy újra telepíted a programot. :K

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#10023) Sub-ZeRo válasza megalover (#10000) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem lesznek gördülékenyebbek. Ugyan olyan lesz sebességben, mintha nem C-re pakolnád. Bár én is C-re rakom őket. :D

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#10024) prezson


prezson
tag

Sziasztok! adott windows 7, office 2003, széles, nagy felbontású képernyő. A wordon a fehér lap először középen volt, ha elindítottam, megnyitottam egy új dokumentumot, most pedig valamiért elcsúszott, és bal oldalon jelenik meg.

Hogyan lehet átállítani, hogy mindig középen legyen? köszi!

(#10025) B.I.L. válasza Fire/SOUL/CD (#9996) üzenetére


B.I.L.
csendes tag

Köszi:)

(#10026) B.I.L.


B.I.L.
csendes tag

Van egy bitlockerrel titkosított partícióm és, ha belépek a jelszóval, akkor ugye beenged, de nem találok lehetőséget a vissza jelszavazásra, vagy ez csak újraindítás után történik mindig? Sem jobb klikknél nem látok ilyen lehetőséget, sem a vezérlőpultban nézve.

(#10027) Fire/SOUL/CD válasza B.I.L. (#10026) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Vezérlőpult/Rendszer és biztonság/BitLocker meghajtótitkosítás

Itt kellene lennie egy listának, ahol az eszközök/lemezek/partíciók mellett ott van, hogy titkosítva van-e bitlockerrel vagy sem. Értelem szerűen a kívánt(titkosított) eszköz mellett ott lesz, hogy bitlocker kikapcsolása és akkor visszafejti az adott meghajtót/partíciót stb.

UI: Használd a szerkesztés gombot, ha 5 percen írsz hozzászólás-t, elfér 1 hsz-on belül is

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#10028) B.I.L. válasza Fire/SOUL/CD (#10027) üzenetére


B.I.L.
csendes tag

Én nem kikapcsolni akartam, hanem épphogy vissza (mármint csak úgy, hogy beléptem a jelszóval és utána nem kérte, azt akartam, hogy visszatérjen a jelszavas beléptetés, mert csak megnéztem valamit a meghajtón). De már megoldódott, mert magától visszazárta, gondolom van ilyen, ha pár percig nincs megnyitva visszazárja.

A szerkesztést pedig tudom, régebben voltam tag, de eszemben sem volt...

(#10029) kraftxld válasza B.I.L. (#10028) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Rendszergazdai parancssorba:
manage-bde -lock x: -forcedismount

x: értelemszerűen a betűjele a meghajtónak, a fenti parancsot beírhatod egy .bat file-ba és duplakatt-al lehet nyomni :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#10030) Feribacsi555


Feribacsi555
senior tag

Sziasztok! Gyors és hatékony segítség kéne.
Anno voltam olyan hülye hogy linuxot tettem win7 mellé kíváncsiságból. De kb egyszer sem használtam a linuxot, viszont zavart, hogy beindításkor mindig választanom kellett. Ezen felbuzdulva töröltem tegnap a linux partícióit és le is formáztam. Tök jó lett minden, minden happy, ma reggel kapcsolom be a gépet és semmi. Fekete képernyő, vmit kiír, nem tudja betölteni a windowst. Pedig azokat a partíciókat nem formáztam! Biosban is turkáltam, nem segített. Beraktam a telepítő lemezét, hogy javításra bírjam, erre az arcomba vágta, hogy nem kompatibilis verzió, pedig nagyon is az, mivel azzal telepítettem fel.

A hdd-t nem bírom kiszedni a gépből, mert kb az egész gépet szét kéne hozzá bontani. Valaki segítsen pls :O :O :O

Előre is köszönöm.

(#10031) kraftxld válasza Feribacsi555 (#10030) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Vinyó ki a gépből, be másikba, adatmentés, formázás, win vissza, adatok vissza. Egy kellemes napi program.
Bontás nélkül megfelelő mentőprogikkal is lehet ügyködni amiknek van boot CD lehetőségük (paragon, acronis, shadowprotect, stb)
Linuxhuszárkodni hozzáértés nélkül meg virtuális gépben tessék legközelebb :)

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#10032) Sub-ZeRo válasza Feribacsi555 (#10030) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Előfordul, hogy ilyenkor a linux törlés miatt szétvágja a 7-et. Ha nem megy a javítás, akkor vagy live cd és onnan megmented ami kell. Majd egy format a 7-nek.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#10033) DS39 válasza Feribacsi555 (#10030) üzenetére


DS39
nagyúr

Pedig azokat a partíciókat nem formáztam!

van külön partíciód az adatoknak vagy csak a win7 által létrehozott két partíció miatt a többesszám?

ha esetleg van, akkor komolyabb adatvesztés nélkül újrahúzhatod, ha nincs, akkor adatmentés és újrainstall. de ajánlatos külön partíciót csinálni az adatoknak, hogyha bármi történik könnyen újra lehessen telepíteni, és akkor csak a win. beállítás file-okat és programok telepítését bukod.

(#10034) geprombolo válasza tpopity (#10013) üzenetére


geprombolo
senior tag

Köszi a választ :R . Azt nem lehet megcsinálni, hogy a teljes Users mappát, az összes felhasználóval áthelyezni? Esetleg egy cd-ről futó rendszerrel beállítani, vagy előbb a cd-ről futóval mindent átmásolok, aztán a telepített rendszerrel átállítom az alapértelmezést, majd megint a cd-vel törlöm a régi Users mappát? :F

HGabor89: mondtuk mi, hogy a jumperelés lesz a hibás! Fránya windóz :DDD Gratulálok a sikeres telepítéshez, meg a DWT-hez! :C :R Röhej, hogy a win7-ről anno azt mondták, hogy atomerőmű fog kelleni alá, most meg elfut egy P4-esen is. Látom, a 32 bitest tetted fel, de szerintem felesleges, mert a 64-es felismeri a 32 bites procit és nem hagyja magát telepíteni. Ha van kedved, dobd fel a 64-est, hogy a prociból a maxot hozhasd ki. Valószínűleg érezni fogod a különbséget. :C

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#10035) Joshi


Joshi
titán

Sziasztok. Van egy Asrock A780GXH/128M (AM3) alaplapom benne egy Athlon X2 5000BE (Brisbane) proci de egyszerűen nem akar működni a Cool & Quiet. A legújabb biost is feltettem ill. bekapcsoltam a biosban a cool & quiet-et plusz a Win7 64bit Premium Home oprendszerben Energiatakarékosra állítottam a sémát. Mi lehet a baj? Esetleg valamilyen drivert kellene telepítenem? :F

(#10036) geprombolo válasza Joshi (#10035) üzenetére


geprombolo
senior tag

Mármint pörög maxon a venti?

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#10037) Feribacsi555 válasza DS39 (#10033) üzenetére


Feribacsi555
senior tag

Így vannak a partícióim:
win7-nek 1
adatoknak 1
linuxnak volt 3, de azokat egybe formáztam

csak az a baj, hogy
1.: a c meghajtón is voltak fontos elemek
2.: az egész laptopot szét kéne bontanom, hogy kivegyem a merev lemezt...

szerk.:
a volt linux partíció totál üres, mi lenne ha arra felhúznék egy másik win7-et??

[ Szerkesztve ]

(#10038) Sub-ZeRo válasza Joshi (#10035) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha húzva van a prci akkor nem fog menni a C&Q.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#10039) DS39 válasza Feribacsi555 (#10037) üzenetére


DS39
nagyúr

na akkor a jobbik eset van.

igen az a legegyszerűbb megoldás.

(#10040) geprombolo válasza Sub-ZeRo (#10038) üzenetére


geprombolo
senior tag

Ha jól sejtem, akkor ilyenkor segít a Speedfan.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#10041) Sub-ZeRo válasza geprombolo (#10040) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem használtam még eddig speedfan-t, inkább nem húzom a gépet. Meg amúgy sem értek hozzá. :D

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#10042) Joshi válasza Sub-ZeRo (#10038) üzenetére


Joshi
titán

Nincs húzva semmi pont ezért nem értem hogy miért nem működik. :F Mindenesetre feltételezem hogy szar a proci mert terheletlenül is nagyon magas a hőmérséklete ráadásul kupaktalanított. Na mind1 ez utóbbi már nem ide tartozik.
A lényeg hogy nem kell semmilyen driver hogy működjön a C&Q-et?

(#10043) Sub-ZeRo válasza Joshi (#10042) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát attól hogy BE proci, még a C&Q-t tudnia kellene. Szerintem próbálj meg bios-t frissíteni, persze csak saját felelősségre. Nekem a gyári biossal nem ment a C&Q és a legújabb nem béta bios-al ment csak.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#10044) Steelmanus válasza geprombolo (#10034) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ilyet keress a Google-on Profile Relocator. Esetleg innen, itt olvashatsz rola magyarul.

(#10042) Joshi Ha valami oknal fogva valamiert a W7 kikapcsolta a C&Q, akkor ha visszaveszed a tuningot, ujbol be kell allitani a Energia gazdalkodasi semakat

[ Szerkesztve ]

(#10045) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Hali!

Nemsokára komplett platformváltást tervezek (S775-->S1155), lecserélésre kerül az alaplap, proci és memória. Win7 Ultimate esetén van ilyenkor valami teendő?

<< Heimdal >>

(#10046) Fire/SOUL/CD válasza Retekegér (#10045) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, újratelepíted. ( vagy csinálsz egy rendszermentést és megpróbálod az új deszkán visszaállítani és imádkozni, hogy nem borul be.) :DDD
Én ilyen esetben is mindig a tiszta telepítést javasolom, függetlenül attól, hogy túlél-e egy ilyen költöztetést a rendszer, mert sajnos gyakran szoktak jelentkezni rejtélyes jelenségek, látszólag ok nélkül a későbbiekben, ami után úgyis csak az újrahúzás marad...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#10047) Retekegér válasza Fire/SOUL/CD (#10046) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Ettől féltem. Reméltem, hogy megúszhatom a reinstallt. :O

<< Heimdal >>

(#10048) Sub-ZeRo válasza Retekegér (#10047) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Csak egyszer kell újrarakni, utána ghostból megoldod 10 perc alatt, ha megállna a rendszer.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#10049) potyi23


potyi23
senior tag

Hi.Egy 80 Gb s HDD bolszeretnek meg egy particiot csinalni,adatvesztes nelkul. Hogy tudnam ?

(#10050) Joshi válasza Steelmanus (#10044) üzenetére


Joshi
titán

Írtam már hogy nincs és nem is volt húzva a proci :( , friss telepítés a Win is.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.