Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8451) sittes79 válasza Fire/SOUL/CD (#8449) üzenetére


sittes79
addikt

sajnos nem megy :( ugyan az

File: Boot\BCD

status: 0xc000000f

Info: An error occured while attempting to read the boot configuration data.

[ Szerkesztve ]

(#8452) qqcqqc válasza kukulec (#8436) üzenetére


qqcqqc
őstag

kx driver megszólaltat minden emu chipes soudblastert, van x86 és x64 verzió

(#8453) qqcqqc válasza kukulec (#8436) üzenetére


qqcqqc
őstag

kx driver megszólaltat minden emu chipes soudblastert, van x86 és x64 verzió
de ezt leírtam a sb topikban is.

[ Szerkesztve ]

(#8454) Fire/SOUL/CD válasza sittes79 (#8451) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hát akkor ott súlyosabb sérülések vannak, ezt még próbáld meg, telepítőlemezről indított parancssorról van szó, és abban add ki a következő parancsokat

bootrec.exe /fixmbr
bootsect.exe /nt60 all /force
attrib -h -s C:\boot\BCD
del C:\boot\BCD
bootrec.exe /rebuildbcd

UI: Itt C-nek vettem, hogy az a betűjele a rendszerpartíciónak, ha nem az lenne a parancssorban, akkor értelem szerűen más betűjelet használj.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#8455) sittes79 válasza Fire/SOUL/CD (#8454) üzenetére


sittes79
addikt

Igen nálam a C a rendszer számára fenntartott. és D-én van a WIn 7.

Első körben c-re tettem a BOOT könyvtárat, de nem oda kell ugye?

félek ebből re-install lesz :(

(#8456) Fire/SOUL/CD válasza sittes79 (#8455) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Első körben c-re tettem a BOOT könyvtárat, de nem oda kell ugye?
Az a "rendszer számára fentartott" azt elrejti előled a W7, és így C-ről fut.

Próbáld meg még azért, amit írtam. Azt a betűjelet kell használnod, amit a parancssor útvonalában látsz (pl c:\windows\system32, akkor a C-t)

Ha azzal a módszerrel sem jön össze, akkor szerintem is reinsatall... :(((

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#8457) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Re.

Hogyan tudom kideríteni, hogy mi akadályozza a képernyőkímélő elindulását? Néha megy, ált win indulás utáni időkben.

(#8458) sittes79 válasza Fire/SOUL/CD (#8454) üzenetére


sittes79
addikt

utolsó parancsnál azt írja, hogy a file vagy a könyvtár sérült vagy nem olvasható

(#8459) Fire/SOUL/CD válasza sittes79 (#8458) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hát akkor még a vinyó is kap(hat)ott ebből az áramkimaradásból. Ha újra is húzod, előtte a vinyót (vagy legalábbis a rendszerpartíciót) le kellene formázni lassú formattal (nem low level format-ra gondolok). Valami gyengébb minőségű tápegységed van?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#8460) aag


aag
őstag

Sziasztok!

Kérdés: w7 64bites host alá milyen VB kell és lehet-e 32 bites XP-t guestnek alátenni?

(#8461) Воланд válasza aag (#8460) üzenetére


Воланд
titán

tul sok valasztasi lehetoseg nincs. [link] :DDD

igen, a guest lehet 32bites.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8462) aag válasza Воланд (#8461) üzenetére


aag
őstag

Köszi!

(#8463) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy van egy régi P4-es számítógép. Jelenleg 512MB ram van benne. A Windows 7 akkor sem érezné jól magát ha 3*1 GB-os modulok kerülnének bele ugye?
Érdemes eröltetni vagy inkább XP?

(#8464) Laccoss válasza Mexildos (#8463) üzenetére


Laccoss
addikt

Régi P4esen is elmegy, de nem mind1 milyen proci.

(#8465) Mexildos válasza Laccoss (#8464) üzenetére


Mexildos
aktív tag

Huhh, hát annyit tudok róla, hogy Pentium 4 2.40Ghz...

Pontosan mennyivel többre gondolsz? A konfiguráció kb. 2003-as lehet az alaplapból ítélve!

3gb ram elegendő lehet? Vagy nagyon nyögvenyelősen menne rajta?

(#8466) hackeeeee válasza Mexildos (#8465) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, ha HT-s (Hyper-threading) P4, akkor 3GB rammal valszeg el fog döcögni rajta a 7.

Véleményem szubjektív...

(#8467) Mexildos válasza hackeeeee (#8466) üzenetére


Mexildos
aktív tag

a döcögés az mennyire döcögés? Mert ha kezelhetetlenül lassu akkor inkább bukó? HT nélkül nem megy fel a 7?

(#8468) Draken


Draken
őstag

Erre valaki ha kérhetném válaszoljon!

(#8469) Воланд válasza Draken (#8468) üzenetére


Воланд
titán

ha a frissites szama ugyan az, mint amit mar telepitettel, akkor ha legkozelebb felajanlja akkor jobb klikk a frissitesen es frissites elrejtese.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8470) Sub-ZeRo válasza Draken (#8468) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Esetleg a \Windows\SoftwareDistribution\Downloads mappát meg keresed a tartalmát törlöd, újraindítod a gépet és wu-ra felmész. Hátha akkor telepíti és nem fog zaklatni. Vagy ahogy felettem írták, elrejted ha nem működne a dolog.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8471) sfdrakex válasza Mexildos (#8467) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Használható. Legalább is Athlon XP 2500+ on használható volt 1 giga rammal is. Persze nem kell csodákat várni, de nem használhatatlanul lassú, a 3 giga ram segít rajta sokat.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#8472) BroCreSt


BroCreSt
aktív tag

Üdv,

Egy kis segítséget kérnék!

Laptopra akarom felrakni a 7-est,
(Intel 965)

A Chipset-et, GPU-t, Realtek HD Audio-t megtaláltam,
de a LAN, WLAN drivereket honnan tudom letölteni?

MODEM, SATA-ra gondolom nincs szükség,
bár ez is szerepel a Vista DRIVER mappájában.

Samsung Notebook Series 9 NP900X3C-A01HU -> iPhone 4 16GB, fehér -> Samsung i9505 Galaxy S4 16GB, fehér

(#8473) Sub-ZeRo válasza BroCreSt (#8472) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Azt kellene megtudni, milyen chippek csinálják a LAN-t, WLAN-t. Ha azok megvannak a gyártó oldalán megtudod nézni van e hozzájuk vista/7 driver.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8474) sfdrakex válasza BroCreSt (#8472) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A laptop gyártó oldalán tudsz drivereket nézni hozzá, vagy a chipset gyártó oldalán. Az is lehet hogy a W7 szépen felismer mindent és nem kell külön telepítened semmit sem.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#8475) hackeeeee válasza Mexildos (#8467) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, mondhatni úgy, hogy lehet "gondolkodós" lesz.

Felmegy, csak nem lesz egy sebességhuszár, XP-vel valszeg gyorsabb lesz.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#8476) .:Kristian:.


.:Kristian:.
addikt

Sziasztok!
Megírnám ide is a problémám, hátha tud valaki segíteni.

"Üdv!
Lehet nem a legmegfelelőbb topikba írtam, de mivel most cseréltem SSD-t, talán ez a ludas a dolgokért.
Szóval nemrég vettem egy Samsung 470 64gigás SSD-t amit egy Acer 7745G laptopba használok.
A probléma: amikor meg van nyitva egy alkalmazás, példa kedvéért mondjuk skype, és ha beszélgetek valakivel akkor a rendszer leviszi tálcára a programot, miközben gépelek. Illetve amikor gépelek (mint pl. most) akkor fogja magát és sort vált, és egy teljesen másik mondatba írok bele. Amíg ezt megírtam 2x csinálta.
Acer gyári Win7 HP-m volt, de mivel eladtam a régi vinyót belőle, ezért kénytelen voltam leszedni egyet netről és az eredeti kulccsal használom most. Az is lehet, hogy Win7 okozza ezt, bár eddig soha nem volt ilyen.

Ja és mielőtt valaki megkérdezné, nem tenyerelek rá a touchpadra. :D
Találkozott már valaki ilyennel?"

(#8477) BroCreSt válasza sfdrakex (#8474) üzenetére


BroCreSt
aktív tag

Köszi!

Fujitsu-Siemens Amilo Pi 2512

Erre azt írja, nem támogatja a Win7-et..

Samsung Notebook Series 9 NP900X3C-A01HU -> iPhone 4 16GB, fehér -> Samsung i9505 Galaxy S4 16GB, fehér

(#8478) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Ezekre nincs valkinek ötlete?

(#8479) sfdrakex válasza .:Kristian:. (#8476) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Frissítések fent vannak, minden driver rendben? Régen azt hiszem nekem a pH! fórumon volt ilyen gondom, hogy vissza ugrott a kurzor, de lehet más fórumokon is már nem emlékszem, és arra sem mi oldotta meg a gondot, de lehet a fórumok voltak a hibásak és nem az é gépem.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#8480) .:Kristian:. válasza sfdrakex (#8479) üzenetére


.:Kristian:.
addikt

Driverek rendben vannak, eszközkezelőben is megnéztem. Sajnos nálam nem csak a netes dolgok csinálják, hanem szinte minden. :(
Rettenetesen zavaró. Ha pár nap múlva sem találok rá megoldást akkor kipróbálok egy másik windows-t, hátha. Ha azzal is ez a helyzet akkor a beszerelt SSD-vel nem okés valami. :(

(#8481) sfdrakex válasza .:Kristian:. (#8480) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Rendes MSDN-es a W7 amit felraktál?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#8482) .:Kristian:. válasza sfdrakex (#8481) üzenetére


.:Kristian:.
addikt

Igen. :K

(#8483) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Üdv,

Belenyaltam egy nagyon ciki hibába, pls segítsetek. Néztem volna egy flashvideót, Mozilla alatt, de nem jött be, azt írta kell neki új lasfplyaer. Rányomtam a linkre, elvitt az Adobe oldalra, leszedtem a cuccot, nyomtam az exe-n egy víruskeresést, és elkezdtem felrakni. Gyanús volt a dolog, úgyhogy félúton nyomta egy Cancel-t.

Megnéztem Chrome alól, az Adobe oldala get.adobe.com Mozilla alatt pedig go.adobe.com-ot kaptam, illetőleg a falshplayer.exe is eltűnt a Letöltésekből. Mi a teendő? Szerintem dzsuvás volt, sőt egyértelmű :F

mod:

Mozilla alól benyomta a hivatalos oldalt is, ugyanúgy néz ki a metódus, semmi, de semmi diffi nincs, lehet, hogy mégsem dzsuva volt?

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#8484) Воланд válasza hoffman_ (#8483) üzenetére


Воланд
titán

engem a go.adobe.com atdob az adobe.com-ra.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8485) sfdrakex válasza hoffman_ (#8483) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Szerintem fejezd be nyugodtan a telepítést, az nem szemét.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#8486) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Igen, kicsit túlspiláztam, rendben van a dolog, köszi szépen :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#8487) pschio válasza hoffman_ (#8483) üzenetére


pschio
őstag

Telepítés után nekem is mindig kitörlődik az exe csak tudnám minek van ez így beállítva. :F

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#8488) a_jani válasza fatal` (#1365) üzenetére


a_jani
csendes tag

Nekem is hasonló problémám van, mint kovy29-nek.
A windows 7-es beépített virtuális billentyűzetét (taptip) kellene fixen megjeleníteni (vagyis ne lehessen bezárni, átméretezni, ...).
Ezt meg lehetne oldani registry-ben?

(#8489) aclandiae


aclandiae
senior tag

Sziasztok!

Törölhető?

(#8490) hoffman_ válasza pschio (#8487) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ja, ez hülye ötlet volt szerintem. A régebbi telepítője megvan gépen, és reinstall után rögtön fel tudom pakolni, meggyorsítja az előkészítést.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#8491) Sub-ZeRo válasza hoffman_ (#8490) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ez volt régen. Ma már eltűnik, mert nincs értelme a régi telepítőt használni, mert a régi flash verzióval elküld a búsba az oldal, ha flash tartalom van rajta és neki csak az új a jó.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8492) jooker82


jooker82
nagyúr

sziasztok
A windows startert szeretném telepiteni a gépemre...van erről valahol leirás,hogy hogyan kell?? pl a boot menübe hogy kell belépni?? mert,ha jól tudom ez minden gépen más...
acer aspire 5315-ös gépem van... kb 6 éves...
Gondolom ezen más win7 nem is menne el...
köszönöm a segitséget

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#8493) Sub-ZeRo válasza jooker82 (#8492) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Startert nem tudsz telepíteni, mert csak előtelepítve kapod meg egy új géppel.
De amúgy úgy kell mint a többi más win 7-et.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8494) jooker82 válasza Sub-ZeRo (#8493) üzenetére


jooker82
nagyúr

Nekem megvan... :)
De a többiről,hol van egy értelmes leirás??
És a boot menübe ha beléptem,mit is kell csinálni??

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#8495) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok, abban kérném segítségeteket, hogy ma, windows 7 ultimate emben, a sajátgében belül mindent elrejtettem. újraindítottam a gépet. most nem indul el a media center, hibát ir lefagy, az msn sem megy, az update ablakot megsem nyitja, és igy a vezuérlőpult befagy. próbáltam dvd röl visszaállitást készíteni, de nem sikerült, próbáltam inditási helyreállitást, az sem megy, és próbáltam 1 elözö idöre visszaálitani a gépet, sikertelenül. mit tudok tenni hogy ne keljen újratelepíteni ennyi mindent a rendszeren kívül ? bármilyen megoldást várok. üdv és köszönöm

(#8496) dudika10


dudika10
veterán

Üdv!

Van egy noname USB-s bluetooth adapterem, amihez nem adtak szoftvert a windows7 pedig felismeri, telepít is mindent, de egyáltalán nem működik.

Letöltöttem egy bluesoil nevű alkalmazás próbaváltozatát, azzal tudok már fájlokat küldözgetni ide-oda, de én távirányítani szeretném a számítógépet USB-n keresztül.
Egyetlen egy androidos alkalmazás sem tud csatlakozni. Bár a telefon párosodik a pc-vel, mégsem sikerült egyetlen egy alkalmazásba sem életet lehelnem.

nincs valakinek ötlete, hogy lehet a win alap drivereivel életet lehelni a noname vacakba?

Nem fűzök túl sok reményt ehhez már, mert minden szirszart kipróbáltam, de hátha...
:R

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8497) ro_bert17 válasza ro_bert17 (#8444) üzenetére


ro_bert17
őstag

A pista, az ixpé és társai simán túl élnek egy ilyen változást. A W7-nél meg marad az újra telepítés... :W :(((
A másikra sincs ötlet? Miért 24 GB a vindóz mappa? És mit lehet tenni ellene?
Sajna muszáj lenne kicsit karcsúsítani, mert lassan nem marad 10% hely az ssd-n.

(#8498) Sub-ZeRo válasza jooker82 (#8494) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Miért kell ide leírás. Úgy kell csinálni mint a többit.
DVD berak, boot róla, a többi menni fog. Kiválasztod a nyelvet, hova rakja és már csinálja is. Olyan mint az xp, csak már nem kék képernyőd van.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8499) potyi23


potyi23
senior tag

hi.Volna 2 kerdesem !
1 mostanaban 1 hete kezdte a gepem h kikapcsolasnal az explolert nem tudja bezarni,csak kesobb,varni kell ra.Hol tudom beallitani,h ne kelljen ra varnom,letorolni a rendszert nem akarom dec elejen tettem fel .Amugy Win7/64 !

2 - Volt 2X2 Gb ddr3 as ramom,2 hete vettem 2*4 gb -t.mindegyik mem modul benne van szoval 12 gb,de sok javulast nem erzek,boot idonel sem latok gyorsulast.. :F
ezt igy elfogadhatom,mert sokat vartam a 12 gb tol ? Esetleg ssd vel gyorsabb volna ugye ?

(#8500) Sub-ZeRo válasza potyi23 (#8499) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

1. Force log off. Megoldja a gondot.
2. SSD ha gyors boot-ot akarsz. A ram nem sokat számít már 2-4 meg 12 gigánál.
A szűk keresztmetszet a vinyó.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.