Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8751) GomezGTS válasza GomezGTS (#8750) üzenetére


GomezGTS
tag

No, máris belefutottam egy kisebb de azért idegesítő dologba.
Van nekem egy Creative SB Audigy Player nevű hangkarim, aminek a driverei köszönik feltelpültek, hang van, minden jó lenne...ha a Surround mixer nevű program is működne, de nem így van :(

Viszont ezen belül tudtam állítani sok sok dolgot, ami számomra fontos volt. A fő gondom az, hogy nem tudom tesztelni a hangokat 5.1 szerint, mert nincs ilyen fül, sehol, ez a progi pedig, mint mondtam, nem működik.

Így nézett ki anno XP alatt:
Talán ismeritek Ti is ezt a progit

[ Szerkesztve ]

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#8752) Sub-ZeRo válasza GomezGTS (#8751) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az nem is fog működni. 7 alatt van néhány olyam crative program, ami nem fog elindulni így nem is tudod használni.
Keress hozzá egy 7-es drivert, mert xp-sel nem sokra mész. Az is lehet hogy meg kell válnod a kártyától, ha nem találsz drivert.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8753) Badb0y


Badb0y
addikt

Windows 7 ultimate -et hogy lehet a legolcsóbban beszerezni? COA matrica kellene főleg. Tudtok valami legális módot ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#8754) geprombolo válasza GomezGTS (#8751) üzenetére


geprombolo
senior tag

Az 1-es hsz-ben van szó a Creative cuccokról. Ha ott nem találsz megoldást, akkor vehetsz érzékeny búcsút a karidtól, mint én a Creative 128-asomtól, pedig nagyon szerettem. :O De azért ott figyel a fiókban... :DDD

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#8755) GomezGTS válasza geprombolo (#8754) üzenetére


GomezGTS
tag

Minden működik, csak épp ez nem. Na most ugye a fene tudja, működik e 5.1-ként. Valami tesztelő progi kéne és nyugodt lennék, de így fogalmam nincs, hogy normális e.

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#8756) tupacamaru válasza GomezGTS (#8755) üzenetére


tupacamaru
veterán

A Windows hangbeállításainál is tudod változtatni hogy 2.1 vagy 5.1 és teszt is van ott.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#8757) geprombolo válasza GomezGTS (#8755) üzenetére


geprombolo
senior tag

Ha Tupacamaru ötlete nem jön be, akkor próbálj meg keresni olyan teszt hanganyagot (cd-t), amin 5.1-es hang van szétbontva és dugdosd szorgalmasan a fülest az éppen megfelelő lyukakba. Találtam AC3 teszt hangot, csak le kell töltsd. Ugyanez wma-ban

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#8758) GomezGTS válasza geprombolo (#8757) üzenetére


GomezGTS
tag

Bejött a windowsos teszt, csak még nem ismertem túlzottan a rendszert. XP-m volt eddig.
Azért sajnálom, hogy lemondhatok a Surroundmixerről. Elég jó program volt, egyben mindennel.

Köszi a helpet!

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#8759) atollox válasza sfdrakex (#8732) üzenetére


atollox
csendes tag

CCleaner van és csak a szokásos msconfig és services.msc matatás, felesleges servicek és induló programok kigyomlálására.

Ha eszköztárat rögzítesz tálcára, akkor az eszköztár ikonjaira nem vonatkoztatható a feloldás lehetőség ha jól tudom.

Sub-Zero: lsd. előző mondat, itt az asztal eszköztár vezérlőpult ikonjairól van szó, nem egy adott alkalmazás ikonjának tálcára való pineléséről.

(#8760) Roxy27


Roxy27
tag

Sziasztok!
Számomra egy új dologgal találkoztam...:
Egy ismerős notijára tettem nemrég Win7Ultimate 64bit-et... (Samsung)
Múlt héten szólt, hogy a lánya mondta neki, hogy "leOKézott" egy felugró ablakott. Jobb alsó sarok figyelmeztetés. "Az akkumlátor állapotának megkímélése érdekében...blabla" Azóta az akkut csak 80%-ig lehet feltölteni!!!! Ott kiírja, hogy töltés leállt. :Y
Ez elég gáz, mivel sokat van használva útközben, pl. vonaton...és az a 20% jelen esetben min. 30perc elég jól jönne...
Szal aki tudja, hogy hol lehet ezt visszakapcsolni, az írja meg nekem!
Most már tanácstalan vagyok, mert sehol nem találok semmit... és ez nem energiaséma beállítás kérdése...
Köszi,
Zsolt

Hogy egyszerűbb legyen...Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=roxy27

(#8761) sfdrakex válasza Roxy27 (#8760) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Vezérlőpultban energiagazdálkodás?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#8762) Roxy27 válasza sfdrakex (#8761) üzenetére


Roxy27
tag

Azért írtam, hogy nem energiagazdálkodási séma... ott már mindent átnéztem és ki is próbáltam :( Bármit állítok 80%-nál lekapcsol a töltés.
Ja és ez egy 3 hónapos noti, tehát csakis softos probléma lehet... pláne, hogy az említett ablak leOKézása óta van.

Hogy egyszerűbb legyen...Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=roxy27

(#8763) Roxy27


Roxy27
tag

Egyenlőre még nem gondolkoztam reinstall-on... (igaz van egy szűz image-em róla, de azóta már lett pár dolog telepítve, amivel nem akarok bajlódni...Sims3 pl.. :U )

Hogy egyszerűbb legyen...Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=roxy27

(#8764) Sub-ZeRo válasza Roxy27 (#8762) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Rendszer visszaállításod sincs?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8765) Roxy27 válasza Sub-ZeRo (#8764) üzenetére


Roxy27
tag

Lehet ez lesz a megoldás, csak már nem tudják pontosan mikor volt (mert sajna csak később szóltak) Csak kíváncsi lennék, hogy ezt hol lehet állítani... :B

Hogy egyszerűbb legyen...Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=roxy27

(#8766) Sub-ZeRo válasza Roxy27 (#8765) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mit hol lehet állítani?
Startmenü, keresésnél el kezded gépelni hogy redszer vissza..

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8767) Roxy27 válasza Sub-ZeRo (#8766) üzenetére


Roxy27
tag

:C Nem azt...az természetesen egyértelmű... :DDD
Hanem amit leOKézott, hogy "az akku állapotának kímélése érdekében" ...Na ezt hol lehetne visszacsinálni...!

Hogy egyszerűbb legyen...Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=roxy27

(#8768) Sub-ZeRo válasza Roxy27 (#8767) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Honnan tudjam, nincs laposom, meg még ilyennel nem találkoztam. Vírus, malware nincs véletlenül?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8769) Ranger^41


Ranger^41
aktív tag

Sziasztok!

A telepítéskor létrehozott rendszer számára fenntartott meghajtónak adott alapból betűjelet a windows. Ennek a betűjelét elvehetem a lemezkezelőben? Okozhat ez bármi galibát?

Kérdésem tárgytalan, az előző telepített rendszer számára fenntartottat jeleníti meg, az meg úgyis formázva lesz...

De azért köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#8770) Sub-ZeRo válasza Ranger^41 (#8769) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nyugodtan elveheted, nem lesz gond belőle.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8771) Magnat


Magnat
veterán

Hi,

letölthető valahonnan OEM magyar Home Premium x64 W7? Legális megoldás érdekelne, telepítek egy gépet, de a lemez még nincs nálam, szóval csak arra kéne, h tudjak vele haladni és majd az eredeti kulccsal aktiválnám..

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#8772) sfdrakex válasza Magnat (#8771) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Bárhonnan beszerezheted (akár torrentről is), ha van kulcsod az a lényeg. A lényeg hogy érintetlen MSDN verzió legyen.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#8773) geprombolo válasza Magnat (#8771) üzenetére


geprombolo
senior tag

Itt találtam legális linket. Szerintem nem OEM, de szerintem üsse kő! Ja, meg angol, de gondolom telepítéskor kiválasztod a magyart és azt fogja telepíteni. :F

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#8774) Magnat válasza geprombolo (#8773) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

nagyon köszi, az a gond, h sztem OEM kulccsal ezt nemtom aktiválni majd és akkor ott vagyok, mintha el sem kezdtem volna, nem?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#8775) GiP23


GiP23
csendes tag

Sziasztok,
érdekes problémám lenne. Új házba került a konfigom, tehát lényegében semmilyen hardveres és szoftveres változás nem történt, de azóta a Windowsban sercegnek a hangok, minden alkalmazásnál, filmnél, minden lejátszóval, driverek újrainstallálása után is. Kb. másodpercenként ilyen apró sercegő hangot hallok, de nem ütemesen, hanem attól függ mikor mit játszok le épp. Tuti nem a hangfallal van a baj, mert a monitoromon is van hangfal és ugyanúgy serceg, ráadásul nem is az alaplapi hangkártya hajtja hanem hdmi-n kapja a jelet videókarin keresztül. Az alaplapom egyébként P67A-UD3-B3, de 99%ig biztos vagyok benne, hogy ez windows 7 probléma. (64-bites)
Amiket kipróbáltam a megoldás érdekében:
- Realtek HD Audio driver reinstall
- Sound enchancementek kikapcsolása
- Sound quality feljebb állítása
Várom a tanácsokat

(#8776) sfdrakex válasza geprombolo (#8773) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha angolt tölt le , nem fog tudni nyelvet választani.

(#8774) Magnat

Fogod tudni aktiválni.

#8775) GiP23

Vagy a hangkártya problémája lesz ez, vagy a házban megy valami kóbor áram ami bezavarja.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#8777) Laybee


Laybee
őstag

Sziasztok! Lenne egy olyan problémám, hogy a Windows úgy telepítettem fel, hogy jelszó nélkül és most beállítottam jelszavasra. Amikor indul a win a üdvözlőképernyőn helytelen adatokat ír ki. És csak ezután tudom beírni a jelszavamat. Hogy lehetne megcsinálni, hogy egyből a fiókokat lássam? Köszi.

(#8778) Laccoss válasza Laybee (#8777) üzenetére


Laccoss
addikt

Helytelen adatokat?

Ha több felhasználót ír, pl. vendég, stb.. és egyből a sajátoddal akarod látni, akkor

írd be a keresősávba hogy futtatás, a találaton jobb egérgomb - futtatás rendszergazdaként, majd írd be hogy control userpasswords2 a megjelenő ablaknál kattints a felhasználódra, majd vedd ki a pipát fentről. Tehát a "A számítógép használatához felhasználónevet és jelszót kell megadni" elől.

[ Szerkesztve ]

(#8779) Laybee válasza Laccoss (#8778) üzenetére


Laybee
őstag

Tökéletes köszi.

(#8780) Debilon válasza Debilon (#8699) üzenetére


Debilon
addikt

8699-es hsz-ben levő problémám továbbra is fenn áll..
MSE, Clamwin nem talált semmit sem a gépen

a gép rendben működik, nem csinál fura dolgokat, nincs BSOD, nincs lassulás

próbáltam rendszer visszaállítást, de ez a kép fogadott:

rendszer visszaállítás kép

a képen már az az állapot van, amikor a "Win7 C: Rendszer" -en bekapcsoltam a visszaállítást, előtte egyedül a legalsó "Win7 (C:) nem található" mappán volt bekapcsolva, és nem is volt egyáltalán visszaállítási pont

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#8781) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Srácok a Win Vistám alatt ""elkutyulódtak" az ikonjaim! kivettem az egyik HDD-met, úgy használtam, persze az ikonok ilyen fekete hátterűek lettek, HDD visszahelyezése után az ikonok nem jöttek vissza.. hogy is lehet vissza hekkelni őket? egyszer már régebben votl iylen gondom, meg is aszondtátok nekem, csak elfelejtettem :B

(#8782) pschio


pschio
őstag

hi all!

a napokban a winamp indításakor a win-em visszavált egyszerű színösszeállítása. eddig tökéletesen működött. nem értem mi történhetett. újraraktam a winampot is. frissítettem a legújabbra de semmi. ötlet?

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#8783) Blood Mage


Blood Mage
senior tag

Sziasztok!
A HDD-met szeretném újra particionálni Windows alól a lemezkezelő segítségével. Jelenleg 3db részbe van szedve a HDD, viszont az a baj, hogy a system partició alatt elfogyott a hely. A többi particiót tudom zsugorítani, viszont az így felszabadított helyet sehogy sem tudom hozzá csatolnia system-es hez, mert a kötet kiterjesztése mindig szürke, ergo nem tudok rákattintani :S Bármi ötlet??

(#8784) kraftxld válasza Blood Mage (#8783) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha a system partíció után kezdődik a többi közvetlenül akkor nem tudod kiterjeszteni. Át kell helyezni a lemez végére a többi partíciót a zsugorítás után és aztán lehet a system-et kiterjeszteni.
Ez jelenleg csak 3rd party programmal (Easus, Paragon, Acronis stb) lehetséges.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#8785) sfdrakex válasza Blood Mage (#8783) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ahogy Kraft is írta pl Easus Partition masterrel menni fog, azzal zsugorítsd a rendszer partíció utáni kötetet, úgy hogy az elejéből vágj le, és akkor az így levágott részt hozzá tudod csapni a rendszer partíciódhoz. A program szépen átmozgatja az adatokat a partíció végére, nekem megcsinálta szépen, adatvesztés nélkül, nincs vele gond.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#8786) Blood Mage


Blood Mage
senior tag

Köszi szépen! :) Már szedem is.. gondolom a free Home edition elég lesz a feladathoz.

[ Szerkesztve ]

(#8787) kraftxld válasza Blood Mage (#8786) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Azért én mentenék előtte egyet, ha el van kicsit szexuálva a partíciós tábla, vagy van némi filerendszerhiba előfordulhat, hogy elszállnak az adatok, aztán csak sírás lesz belőle :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#8788) Blood Mage válasza kraftxld (#8787) üzenetére


Blood Mage
senior tag

ajajj!! :Y ha menteni szeretnék akkor több 100 gigát kéne mentenem... ami nem járja :S Amúgy nem ártalmas a system partición mondjuk csak 1Gb hely van?? mármint valami hely nem szükséges, hogy épkézláb fusson a rendszer?

(#8789) kraftxld válasza Blood Mage (#8788) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az esetek 99%ában működik a dolog. De ha nem akkor nagy sírás lesz belőle. Szerinted nem éri meg kölcsönkérni egy másik vinyót addig amíg lemented az adatokat ha már ilyen fontosak?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#8790) Blood Mage válasza kraftxld (#8789) üzenetére


Blood Mage
senior tag

jól van, megfontolom a dolgot :D

(#8791) KelAki


KelAki
csendes tag

Sikerült megszüntetnem a rendszergazdai jogát a felhasználói fióknak Win7 alatt és nincs másik felhasználó a gépen. A rejtett rendszergazdai felhasználó meg le van tiltva és mivel nincs jogosultságom feloldani, így 22-es csapdába kerültem. Sőt nem tudok új usert se létrehozni és megszüntetni a tiltást a gyári rendszergazdáról. :F

Ha esetleg újratelepítés nélküli megoldást tudna valaki azt megköszönném. :R

(#8792) sfdrakex válasza KelAki (#8791) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Rendszer visszaállítás korábbi még jó állapotra? Esetleg W7 lemezről bootolva valami helyreállítás vagy onnan visszaállítás? Bár erre nem emlékszem van-e ilyen opció ha a telepítő lemezről bootolsz.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#8793) Sátán44 válasza KelAki (#8791) üzenetére


Sátán44
addikt

Egy próbát megér: A beépített rendszergazda fiók engedélyezése

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#8794) kraftxld válasza KelAki (#8791) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#8795) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Jó reggelt,

Erre a hibára tudtok nekem vmit mondani? Most előszőr találkozom ilyennel. Gyártótól letöltött driver és meg se kérdezte, hogy megbízom-e a gyártóba vagy valami ilyesmi, hanem csak ezt kiírta és kész. Hogy lehet ezt gatyába rázni?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#8796) Sub-ZeRo válasza V.Stryker (#8795) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Próbáld meg a drivert törölni, majd újból próbáld meg.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8797) V.Stryker válasza Sub-ZeRo (#8796) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Megpróbálom, bár már eljöttem otthonról. Igazából az a furcsa,hogy amikor vmi nem aláírt drivert tettem fel, akkor megkérdezte mindig,hogy fel akarom-e tenni, megbízom-e stb. De most semmit nem kérdezett, csak kiírta, hogy nincs aláírva a driver és menjek a f.szba. :)
Esetleg valami védelmi funkciót nem kapcsoltam ki??? Felhasználói fiókok felügyelete ki van kapcsolva. Defender ki van kapcsolva... Mi lehet még?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#8798) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Eddig a munkahelyi gépemen XP+Office 2007 kombó volt, és a lassúságot leszámítva jól működött.
Az új rendszer: Win7_64 + Office 2010.

Úgy állítottam be, ahogy a régi is volt, hogy az Outlook induljon el a gép indulásakor.

Xp-n ezzel nem is volt probléma, de az új rendszeren ez az üzenet jön:

Ha kézzel indítom el az Outlook-ot, akkor is. Kb. 10-15 percet kell várni a gép indulása után, mire hajlandó elindulni.

Ugyanaz a gép, ugyanaz a domain-es hálózat, felhasználó, csak az OS+Office új.

Van valami beállítási lehetőség ennek orvoslására?

A belső IT annyit tud mondani, hogy várjak 10-15 percet, és utána indítsam el az Outlook-ot. :(

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#8799) sfdrakex válasza Bici (#8798) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Lehet elég lett volna egy régebbi Office csomag is. Mennyire friss a telepítés? Indítás után eszi valami a gépet, feladatkezelőben nézd meg. Milyen a gép, proci, memória? Lehet sok neki a W7 és a 2010-es Office.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#8800) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Az alábbi problémám van:

Windows 7-et szeretném telepíteni, de nem akar bootolni DVD-ről. BIOS-ban beállítottam a dvd írót elsődlegesnek, de nem jó. Próbáltam boot menüből is bebootolni, de úgy sem jó. Először azt hitte, a dvd-vel van vaj, de nem, mert a laptopomon bebootol simán arról a dvd-ről. A dvd író is jó a gépben valószínűleg, mert megírja és olvassa is a lemezeket rendesen.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.