Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9701) #85154688


#85154688
törölt tag

Sziasztok!A következő a helyzet,adott egy win7 ultimate 32bit-es rendszer,az a helyzet hogy amikor bekapcsolom a gépet és huzamosabb ideig játszok vele mondjuk 2-3 óra játék után amikor ki akarom kapcsolni a gépet kb.30 másodpercig tart (kék háttér és a leállítás szó van kiírva közben) neki kikapcsolni,viszont ha csak alap dolgokra használom a gépet pl internet akkor kb5 másodperc alatt kikapcsol a gép.Vajon ez mitől lehet?Én arra gondoltam,hogy mivel csak 2gb ram van a gépemben ez okozhatja a lassú leállást.Érdekes,hogy csak akkor áll le ilyen lassan amikor több órát játszok.Van valami ötletetek?Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#9702) Namelesske válasza #85154688 (#9701) üzenetére


Namelesske
addikt

Próbáld ezzel. Hátha valami engedetlen szolgáltatás miatt nem akar kikapcsolni a géped.

[link]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#9703) iff


iff
senior tag

Sziasztok!

Tavaly raktam össze a gépemet és kapott egy Windows7 home premium 64bit-et (oem) is, ami ssd-re van telepítve ill. mellette még egy samsung vinyó van. A lényeg, hogy 2011.09.09 lett aktiválva, utána 2 hónapra a winyóra nem tudott írni és egy kék halállal újraindult. Végignéztem a szektorokat először nem találtam hibát, de végül csak meg lett rajta a szektor hiba. Működni működik, de kicsit belassult ezért gondoltam, hogy újratelepítem.
A kérdésem, hogy hányszor lehet aktiválni?
Ha újra telepítem lesz-e gondom az aktiválással interneten keresztül?

Sikerülne akkor csinálnék a működő rendszerről egy teljes mentést.

Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

..........""..........

(#9704) polonic válasza iff (#9703) üzenetére


polonic
félisten

Az OEM-et, ha jól tudom, 5-ször lehet aktiválni neten keresztül. Utána pedig telefonon kell majd.

(#9705) eketomy válasza iff (#9703) üzenetére


eketomy
senior tag

Gond nélkül újra tudod aktiválni! (azt nemtudom, hogy pontosan hányszor lehet de 2x-3x biztosan)

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#9706) Namelesske válasza iff (#9703) üzenetére


Namelesske
addikt

Sokszor lehet aktiválni, meg ha nem sikerülne neten keresztül akkor telefonon biztosan sikerülni fog, nekem is sikerült telefonon, amikor már nem akart aktiválódni.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#9707) iff


iff
senior tag

Köszönöm a gyors választ, akkor a ropogós Office 2010 Home & Student FPP újratelepített win7-re fog kerülni.(hétvégén nekiesek) :DD

..........""..........

(#9708) vlevi válasza iff (#9707) üzenetére


vlevi
nagyúr

Asszem, én már a harmadiknál járok, és még nem volt gondom az aktiválással. Egyszer behalt a vinyóm, akkor kellett újrarakni, másodszor pedig amikor majdnem sikerült átméretezni a partíciókat. De csak majdnem...

(#9709) pckownz


pckownz
senior tag

Sziasztok.

Laptopom van, és Sleep/Hibernate után lekapcsolódok a billentyűzetem. Annyi ideig megy, hogy a jelszavamat még pont be tudom írni.
Mivel a multimédiás érintő panelem külön csatlakozik az alaplapra ezért gondolom Windows-os probléma, mivel az sem működik.

Találtam egy forumot ezzel a problémával, ott regedit-be új változók bevezetését írták, de azok már léteznek nálam.

Újraindítás után minden oké. Eddig ilyet még nem tapasztaltam a géppel, csak az utóbbi 1-2hétben csinálja ezt. A windows kb 2 hónapja volt újratelepítve.

(#9710) sfdrakex válasza pckownz (#9709) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Visszaállítás korábbi időpontra mikor még jó volt? Telepítettél valamit, vagy belenyúltál a rendszerbe mikor elromlott ? Energiagazdálkodást nem piszkáltad?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9711) pckownz válasza sfdrakex (#9710) üzenetére


pckownz
senior tag

Nem piszkáltam, csak váltogatom meló miatt.
Backupom nincs a gépem, bár lassan lehet ildomos lenne elgondolkoznom rajta.
Talán ami lehet, hogy a Witcher-t telepítettem, és telepítő után jött egy figyelmeztetés, hogy valamilyen illesztőprogram le lett tiltva, amit a játék telepített.

(#9712) oliver7777


oliver7777
tag

Fujitsu-Siemens Amilo A3667g notebookon működne stabilan a Windows 7?
Mobile AMD Turion 64 ML-32, 1800 MHz (9x200)
VIA K8T890, AMD Hammer
1024 MB (PC2700 DDR SDRAM)
ATI Mobility Radeon X700 (128MB, rendszermemóriából 512MB-ig)

Köszi!

(#9713) sfdrakex válasza oliver7777 (#9712) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Menne rajta stabilan, bár még 1 giga ram nem ártana.

(#9711) pckownz

Eszközkezelőben nem mutat semmi hibát?

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9714) pckownz válasza sfdrakex (#9713) üzenetére


pckownz
senior tag

Egy kicsit pontosítanál azon, hogy mire gondolsz...?
Amúgy semmilyen anomáliát nem tapasztalok benne.

(#9715) eketomy válasza oliver7777 (#9712) üzenetére


eketomy
senior tag

Ha egy sima 32bites prof-ot felteszel és az aerot meg minden dizájnt kikapcsolsz akkor elég szépen elfog futni. Persze +1GB memória tényleg nem ártana.

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#9716) sfdrakex válasza pckownz (#9714) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Arra gondoltam hogy az eszközkezelőben van-e valami sárga felkiáltójellel, tehát aminek nem jó a drivere, amit nem ismer a gép.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9717) pckownz válasza sfdrakex (#9716) üzenetére


pckownz
senior tag

2db "alapvető rendszerezköz"
és egy "Társprocesszor"
Ezek vannak driver nélkül, mindig is azok nélkül voltak. Win update nem talál hozzá semmit, nekem meg fogalmam sincs mik lehetnek ezek.

Mondjuk az egyik valszeg az IR reciever lesz, mert azt nem sikerül életre kelteni a gépen.

(#9718) kpal


kpal
veterán

winbe van virtuális bill? mert a bill meghalt :( egérrel lehessen betüket varázsolni.

[ Szerkesztve ]

(#9719) zoli62


zoli62
addikt

Adott egy Toshiba Satellite laptopon futó Windows 7 Home Premium 64 bit verzió. A megbízhatósági előzmények grafikonon a dátumok régóta nem frissülnek. A feladatkezelőben telepítés óta alapértelmezetten be van állítva. Ugyannakkor Mi lehet ennek az oka?

(#9720) maszat


maszat
senior tag

Hogyan lehet beállítani Intézőben, hogy a felsorolt mappák ikonjait össze-vissza tudjam mozgatni (mint az asztalon az ikonokat) anélkül, hogy automatikusan visszarendeződnének?

(#9721) TRob1 válasza kpal (#9718) üzenetére


TRob1
veterán

Persze: Kellékek/Könnyű kezelés/Képernyő-billentyűzet

vagy csak simán beírod keresőbe hogy billentyűzet, akkor is kidobja.

(#9722) TomyGun:
Nem hallani akarja a karaktereket, hanem írni... :U

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#9722) eketomy válasza kpal (#9718) üzenetére


eketomy
senior tag

ez kell neked! :)

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#9723) eketomy válasza TRob1 (#9721) üzenetére


eketomy
senior tag

Abban a linkben amit küldtem nemcsak a hallás van hanem a bekapcsolást is leírja, hogy hogy lehet elérni!

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#9724) Roxeus válasza eketomy (#9532) üzenetére


Roxeus
tag

Nem lett jó így sem sajnos. A monitor továbbra sem hajlandó eltűnni, pedig letöröltem, majd újratelepítettem a legfrissebb vga drivert.
8600GT, az telepített driver: 285.62
32bit OS

(#9725) kpal válasza TRob1 (#9721) üzenetére


kpal
veterán

köszi ez mükszik :R

(#9726) eketomy válasza Roxeus (#9724) üzenetére


eketomy
senior tag

Letölrlés után amikor újraindítottad azután sem tünt el? Ez érdekes, pedig akkor elkell hogy tünjön még akkor is ha rá van dugva egy másik monitor!

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#9727) regvoltrossz


regvoltrossz
tag

P5QPL-AM alaplap és egy CRT monitor mellett jött elő a következő kis problémám. Amíg az alaplapi videochipet használtam, addig minden rendben volt, aztán került a gépbe egy MSI 8400Gs videokártya, ami tökéletesen működik, ám ha elmegyek a géptől egy kicsit hosszabb időre -most a napokban pl. többször havat lapátolni- akkor ugye a gép alvó állapotba kerül. Ezzel nem is lenne gond, ha a videókártya bekapcsolná a monitort. Ugyanis megy szépen minden, vannak rendszerhangok, sőt ha épp mondjuk videót néztem előtte az is folytatódik, tehát a win7 szépen feléled és folytatna mindent ott ahol abbahagyta, viszont kép az nincsen :((( Mit tegyek, hogy ne így legyen?

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#9728) eketomy válasza regvoltrossz (#9727) üzenetére


eketomy
senior tag

Azt próbáld meg hogy az alaplapi bios-ba állítsd át elsődleges foglalatra a pci-e-t! Utána teszteld le ha ezek után se működik akkor próbálj egy drivert frissíteni a vga-n, a legújabbra! ha ezekután se menne akkor ott más lesz a gond, alaplapi vezérlés, vagy gyenge táp és nem tud kellő áramot szolgáltatni sleep módból bekapcsoláskor!
milyen konfigú a géped, táp mekkora benne? (egyébként nekem ez a legsanszosabb, hogy gyengusz a táp)

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#9729) Sub-ZeRo válasza regvoltrossz (#9727) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem akkor volt így, mikor a vga driver "rossz" volt hozzá. Mindenn működött tökéletesen, de alvó állapotból nem akart vissza jönni. Másik driver megoldotta a problémát.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9730) regvoltrossz válasza Sub-ZeRo (#9729) üzenetére


regvoltrossz
tag

Akkor megpróbálom újabb driverrel. Konfigom egyébként az adataimnál megtalálható. A táp benne valami 520-as nem tudom milyen márkájú.

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#9731) ooloo


ooloo
őstag

Windows 7 van a gépemen ... az a kérdésem , hol kell beállítani , hogy filmnézés alatt , ha nem mozgatom az egeret , rejtve legyen a mutató . (?) Vagy ez lejátszóprogramtó is függ ?

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#9732) Sub-ZeRo válasza ooloo (#9731) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Olyat nem tudsz csinálni. Húzzd ki a szélére az egeret.Lejátszó programban sem találtam még ilyen opciót.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9733) ooloo válasza Sub-ZeRo (#9732) üzenetére


ooloo
őstag

Az előző op. rendszeremen ( Vista ultimate ) ha nem mozgattam az egeret , akkor pár másodperc múlva eltűnt . Ha megmozdítottam az egeret , akkor megjelent a mutató .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#9734) CoolMan válasza ooloo (#9733) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Nálam most is így van win7-en, ez automatikus legalábbis beállítást külön nem találtam hozzá.
Amúgy biztos, hogy nem mozdul az egered mert elég egy pici rezzenés is és egyből megjelenik az egér kurzor.

(#9735) TRob1 válasza ooloo (#9733) üzenetére


TRob1
veterán

Nálam (gondolom másoknál is :D) Media Player Classic HC-n így működik alapból.

¤ R'n'R ¤

(#9736) ooloo


ooloo
őstag

Splash PRO EX programot használom .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#9737) Gorneck válasza ooloo (#9736) üzenetére


Gorneck
titán

Valszeg az kutyul...wmp-vel is gond van?

Gorneck#1239

(#9738) ooloo válasza CoolMan (#9734) üzenetére


ooloo
őstag

Biztos , hogy nem mozgatom . Lehet , hogy programfüggő ? Mondjuk ebben egy kicsit kételkednék .

(#9737) Gorneck23 Előzőleg VLC media player volt a gépen , de ott sem
működött a dolog .

[ Szerkesztve ]

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#9739) eketomy válasza ooloo (#9733) üzenetére


eketomy
senior tag

Nálam VLC-n alapból így működik hogy ha nem nyúlok hozzá eltünik az egér, szal sztem ez lejátszó függő!

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#9740) Gorneck válasza ooloo (#9738) üzenetére


Gorneck
titán

Akkor nincs vmi téma módosító szoftver felrakva a gépedre? Másra nemtok gondolni mivel ennek működnie kéne...kb az összes lejátszóval.

Gorneck#1239

(#9741) ooloo válasza Gorneck (#9740) üzenetére


ooloo
őstag

Az asztal téma módosítva ... Rainmeter .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#9742) pckownz válasza pckownz (#9709) üzenetére


pckownz
senior tag

Valaki? :U

(#9743) Gorneck válasza ooloo (#9741) üzenetére


Gorneck
titán

Anélkül nem nézted?

Gorneck#1239

(#9744) ooloo válasza Gorneck (#9743) üzenetére


ooloo
őstag

Nem próbáltam , de lehetséges , hogy a módosított asztal a ludas . A napokban tervezem újratelepíteni a rendszert . Az újratelepítés után először a lejátszót próbálom ki és csak ezután módosítok az asztalon .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#9745) ///Krisz\\\


///Krisz\\\
senior tag

Ez az AHCI mód tényleg ilyen sokat hoz a konyhára?
Tegnap átállítottam BIOS-ban AHCI-ra majd újra húztam a Win-t, felpakoltam az AHCI driver-t és az élmény-indexben 5,9-ről 7,6-ra ugrott a lemez adatátviteli sebesség (a proci lett a legszarabb 7,4-el, de még a RAM-ot is sikerült beelőznie :Y :DDD ).

[ Szerkesztve ]

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#9746) Gorneck válasza ooloo (#9744) üzenetére


Gorneck
titán

Ha van ilyen terv, akkor próbáld ki.

Gorneck#1239

(#9747) Gorneck válasza pckownz (#9742) üzenetére


Gorneck
titán

Ezekhez van vmi külön driver? Más eszköz se működik? Pl egy egér.

Gorneck#1239

(#9748) ooloo válasza Gorneck (#9746) üzenetére


ooloo
őstag

Köszönöm a segítségeteket !

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#9749) Namelesske válasza Namelesske (#9681) üzenetére


Namelesske
addikt

Senki? :(

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#9750) atka76


atka76
tag

Sziasztok!

Segítsetek,a problémám a következő:
Firefox 10.0 - ás verzió,kezdőlap Start**p.hu és 2-3 másodperc múlva amikor bejön útána nem lehet az oldalon semmit sem csinálni! Nem enged a keresőbe írni és sehova sem kattintani! De még bezárni sem akarja,csak ha újraindítom a gépet!
Internet Explorer - nél tünetmentes a kicsike!
Természetesen vírus nincs rajta,mert átvizsgáltattam a gépet! Legújabb Firefox verzió!
Valakinek van ötlete,hogy mi a baj vele?

Köszönöm!

Bendegúz

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.