Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9801) ooloo


ooloo
őstag

Nem igazán vágom a számítástechnikát és a köréje épülő rendszereket ... tegnap átnéztem a gépen tárolt sütiket és aztán töröltem mindet . Szemet szúrt két sütemény ... hit.gemius.pl
hugde.adocean.pl . Ezek akkor jelennek meg a listában , ha belépek a prohardver fórumba . Gondolom a .pl azt jelenti , hogy lengyel a süti . (?) Jó ez így ?

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#9802) Gorneck válasza ooloo (#9801) üzenetére


Gorneck
titán

:K

Gorneck#1239

(#9803) sz0tyi


sz0tyi
csendes tag

Sziasztok! Holt tudom megnézni, hogy 32 vagy 64 bites Win7 van-e a gépemen?

(#9804) Gááboor válasza Gorneck (#9800) üzenetére


Gááboor
tag

Bonyolódik a helyzet. :(
Lehet kevés a memória? 2GB

Volt egy gyanum....Elindítottam egy adobe readert, samsung kies, hd sentinel, egy sajátgépet, és ment a friefox...

Akartam nyitni egy feladatkezelőt, hogy megnézzem mennyit foglal, de már a megnyitás előtt kifagyott----

A lapozó fájl beállításoknál az írja az ajánlott 3 gb....

Azért a fenti progik nem túl nagyok, a játék meg csak kb 80 mega.

Amúgy igen eddig is használta xp alatt de 2 hete rendesen futott Win 7 alatt is. De a fentiek szerint nem biztos hogy a játék a hibás.

Ez a jelenség tegnap jött elő. :(

(#9805) Gááboor válasza sz0tyi (#9803) üzenetére


Gááboor
tag

Vezérlőpult/Rendszer és Biztonság/Rendszer

a rendszer típusánál ki írja.

(#9806) Gorneck válasza Gááboor (#9804) üzenetére


Gorneck
titán

Nem hinném.

Viszont lehet nem ártana egy memóriatesztet futtatni a gépen. Lehet ez vmi hw hiba lesz.

Gorneck#1239

(#9807) Gááboor válasza Gorneck (#9806) üzenetére


Gááboor
tag

Atyám.. A fentiekhez képest sokkal kevesebbtől is lofagyott..
Sőt, sötét lett a monitor és nem reagált a gép ment.
Épphogy elindítottam a feladatkezelőt miután fel állt a rendszer.

Csinált olyat is. hogy újraindítás helyett leállt.

Hogyan teszteljem a memóriát?

(#9808) Gorneck válasza Gááboor (#9807) üzenetére


Gorneck
titán

Hmmm...ez még akár lap és táp is lehet... :(

[link]

Gorneck#1239

(#9809) Geryson


Geryson
addikt

Mesterek! Pár napja írtam, hogy az egyik frissítés után nem indult el a gépem (pontosabban elindult, de nem volt sem ikonom, sem start menüm). Itt nem tudtatok segíteni, fórumon volt egy csomó segítség, de egyik sem jött be, erre a második mentési pont visszaállításával rendbejött (de csak a másodikkal).

A gondom most viszont az, hogy egyes programok indításánál a SysWOW64 könyvtárban lévő sfc.dll-t hiányolja, hogy sérült vagy akármi, megnéztem, történetesen 0 byte az egész.

Namármost leszedtem a másik gépemből, de sajnos nem tudom felülírni, mert nem engedi még csökkentett módban sem. Valakinek ötlet, hogy hogyan tudnám átmásolni?

(Megjegyzés: egyébként nem érdekelne, de egy játékom, ami nem szokott fagyni és azóta panaszkodik hasonlóan erre a dll-re kifagyott a hétvégén, ezzel buktam 5 óra játékot...)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#9810) Gááboor válasza Gorneck (#9808) üzenetére


Gááboor
tag

Ajjj.
A win saját memória tesztje nem talált hibát.

Hogyan tudnám leszűkíteni a probléma lehetőségét.

Ha táp, akkor kikén kapcsolnia, vagy be sem indul.. ?...pedig le fagy a program. Vagy energia ellátás miatt is fagyhat, de a gép nem kapcsol ki?

(#9811) bajnokpityu válasza Gorneck (#9806) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nekem szimplán nem volt kompatibilis a lapom meg a ramom.összes memteszt lefutott.egészen,amig a windows el nem indult nem jelentkezett a hiba.összes drivert ujraraktam,win7et is 5x,semmi...

kicseréltem azonos márka másik tipusú ram moduljára,és hopp,azóta atomstabil a gép.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#9812) Gorneck válasza Gááboor (#9810) üzenetére


Gorneck
titán

Próbáld ki amit linkeltem...annak kell vagy 4-5 óra mire kb kimondható, hogy nem ram hiba van.

Esménynaplót is érdemes lenne megnézni milyen hibákat dob...

Így elég nehéz elindulni vmilyen irányba. Főleg, hogy nem látja az ember mizu...

Gorneck#1239

(#9813) psg5


psg5
veterán

Amennyiben nem routeren, hanem közvetlenűl adsl modemen keresztül kapcsolodik a gép a hálóra, úgy is be lehet állítani, hogy állandó kapcsolat legyen, vagyis ne kelljen mindig csatlakoztatni bekapcsolás után? Win 7-ben. Ha igen, hogyan?

F.K.T.

(#9814) psg5


psg5
veterán

Még valami, win 7 ben hol találom azt a beállítást, hogy hiba esetén ne indítsa újra magát, hanem dobja ki a blue screent?

F.K.T.

(#9815) Tosee válasza psg5 (#9814) üzenetére


Tosee
őstag

Számítógép jobb klikk > tulajdonságok > bal oldalon speciális rendszerbeállítások > speciális fül
Indítás és helyreállítás > beállítások > automatikus újraindítás elől pipa ki...

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#9816) psg5 válasza Tosee (#9815) üzenetére


psg5
veterán

:R
Köszöntem.

Erre?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#9817) Tosee válasza psg5 (#9816) üzenetére


Tosee
őstag

Ha beállítottad a PPPOE kapcsolatodat, megadtad a felhasználónevet, jelszót és csatlakozott a netre, kattints az Értesítési területen lévő hálózati ikonra, és válaszd a Hálózati és megosztási központ szöveget (ha nincs az Értesítési területen az ikonja, akkor a Start Menü keresőjébe írd be, hogy hálózati és megosztási központ, és nyomj Enter-t).

A megnyíló ablakban a bal oldali sávban kattints az Adapterbeállítások módosítása szövegre. Itt kattints jobb gombbal a PPPOE kapcsolatra és válaszd a Parancsikon létrehozása parancsot (közli a Windows, hogy itt nem tud létrehozni és kívánod-e a parancsikont az asztalon elhelyezni, mondd neki, hogy igen).

Most menj a Start Menü - Minden program részébe és kattints az Indítópult mappára jobb gombbal, válaszd a Megnyitás parancsot. Ezután ugyanitt válaszd a Megnyitás - All Users parancsot is. Mind a két mappába másold be az asztalon található PPPOE kapcsolat parancsikonját (ha bemásoltad mindkét mappába, akkor az asztalról már törölheted a parancsikont). Zárd be az ablakokat.

Most a Start menü keresőjébe írd be, hogy inetcpl.cpl, és nyomj Enter-t. A megjelenő ablakban menj a Kapcsolatok fülre. Itt jelöld ki a PPPOE kapcsolatodat és kattints a Beállítások gombra. Pipáld be a Beállítások automatikus észlelése jelölőnégyzetet, alulra pedig írd be a felhasználónevedet és a jelszavadat a PPPOE kapcsolathoz. Nyomj OK-t.

Ezután még pipáld be a Mindig az alapértelmezett kapcsolat tárcsázása jelölőnégyzetet, nyomj mindenhol OK-t, majd indítsd újra a rendszert, és ellenőrizd, hogy kapcsolódik-e automatikusan.

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#9818) psg5 válasza Tosee (#9817) üzenetére


psg5
veterán

WOW!

:R :R

Köszönöm! Sikerült!

Mentem is a leírásodat.

Mégis honnan...? Ha szabad kérdeznem?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#9819) Namelesske válasza lck (#9795) üzenetére


Namelesske
addikt

Örülök neki! Használd egészséggel!

Üdv: Ném'

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#9820) Tosee válasza psg5 (#9818) üzenetére


Tosee
őstag

Szívesen :)
Még a router nélküli időszakomból maradt...
De egyébként google-n is találsz hasonlókat vagy akár ezt is!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#9821) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Valami okosságot mondjatok erre.
Kékhalál IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL ntoskrnl.exe
de csak youtube videó indításával operában.

(#9822) polonic válasza bobalazs (#9821) üzenetére


polonic
félisten

Memóriahiba.

(#9823) bobalazs válasza polonic (#9822) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

és miért csak flash videónál? 5 játéknál, sem Boinc-nál nincs memóhiba.
Most leszedtem adobe flasht- és html5-be megy a youtube, és nincs hiba!
Nekem ez már magas. Gondolom nektek is.

Namelesske: Nem, 11-est használtam.

[ Szerkesztve ]

(#9824) Namelesske válasza bobalazs (#9821) üzenetére


Namelesske
addikt

Nem használsz előzetes verziókat? A 12 tud ilyeneket csinálni.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#9825) iff


iff
senior tag

Sziasztok!

A windows7 fénykép nézegetőnél, ha megnyitok egy képet és azt elforgatom, akkor a dátum is megváltozik, :W ez nem volt az xp kép- és fax megjelenítőnél (megmaradt a dátum). Több képszerkesztőt ill. kép nézegetőt kipróbáltam, lementi más néven vagy szintén a mentéskori dátumra írja át. Meg lehet ezt oldani, hogy ne írja át a dátumot? Kár,hogy nem az xp-t hagyták meg.

..........""..........

(#9826) psg5 válasza Tosee (#9820) üzenetére


psg5
veterán

Értem.

Mégegyszer köszi!

F.K.T.

(#9827) Namelesske válasza iff (#9825) üzenetére


Namelesske
addikt

Nem lehet

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#9828) Gááboor válasza Gorneck (#9812) üzenetére


Gááboor
tag

Megcseréltem a memóriákat a szolotokban, nem tetszett neki, majd vissza és most azt csinálja, hogy kétszer dobja fel az első boot lapot majd sokáig megy a memoria teszt , nagy nehezen tovább ha - már ha éppen- majd nem tölti be a rendszert.

(#9829) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Nekem lenne pár kérdésem,

egyik, hogy win7-et felrakjuk akkor kellenek a laptophoz való driverek hozzá vagy win7 mindent magának megkeres?

felrakás előtt rámentem h formázás, pár másodperc és kész is volt, kész lehet ennyi idő alatt? az xp-nél kb 45 perc volt a 320Gb vinyó formázása

a harmadik, hogy olyan gondom van, hogy néha főleg ha böngésző megy egyes oldalak villognak alul meg felül, ilyen grafikai probléma lehet, de nem tudom azért mert nem raktam fel a drivert a kártáyhoz (de első kérdésem) vagy más lehet a baj?

Kösz a választ bármelyikre! :D

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#9830) eketomy válasza kriszwells (#9829) üzenetére


eketomy
senior tag

ez attól függ hogy milyen a laptop, általában majdnem minden drivert felismer, csak pár dolgot kell feltelepíteni hogy tökéletesen működjön hang meg vga pl! (de mondom ez tipusfüggő)

a formázás az win7 alatt teljesen természetes mivel gyorsformáz, az meg pár másodperc nincs külön mélyformázás rész, de teljesen jó a gyorsformat is!

ha villogás van akkor sztem mindenképp rakd fel a vga drivert meg a hangot is (hang általában realtek) a tökéletes működés végett
ha feltetted a vga-t akkor csinálj egy windows élményindexet és akkor bekonfigolja az aerot magának a masina.

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#9831) Namelesske válasza kriszwells (#9829) üzenetére


Namelesske
addikt

Kelleni fognak illesztőprogramok. Van amit felismer, de szinte biztos hogy a multimédia gombok, meg a többi hülyeség igényelni fogja a saját drivert.

A formázás azért lehet olyan gyors, mert a Windows 7 gyorsformázással telepít. XP-n is van gyors formázás és ott is kb ilyen gyors.

Attől függ milyen böngészőt használsz. Lehet ki kellene kapcsolni a hardveres gyorsítást a böngésződben.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#9832) kriszwells válasza eketomy (#9830) üzenetére


kriszwells
aktív tag

Kösz a gyors választ!
HP 620 a laptop, igaz a hangkártya drivert se raktam fel és halkabb mint volt, meg multkor olyan problémám volt, hogy 3,5mm-es volt bedugva akkor szólt a hangfalról ha kihíztam nem szólt a laptop szórója, és vga drivert se raktam fel, de alapra felismerte a felbontást, nem kellett nagyobbra venni.

Érdekes eredetileg XP alatt nem működtek a média gombok és FN gombok, most meg igen, driver nélkül :)

[ Szerkesztve ]

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#9833) Namelesske válasza kriszwells (#9832) üzenetére


Namelesske
addikt

Hát igen látod, van fejlődés a driver támogatásban. A hangkártya drivert mindenképpen tedd fel, a videókártya driver is jótékonyan hathat a teljesítményre és az energia gazdálkodásra. Ha a többivel nincsen gond akkor azokat ne bántsd. :K

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#9834) Minstrel


Minstrel
senior tag

sziasztok!

Telepítettem újra a win7-et és azt vettem észre, hogy az a partícióm amin minden hülyeség van a telepítés után már nem D meghajtó volt, hanem E-vé változott. Nem nagy gond mondjuk, mert minden maradt a régiben, de ha pl. újra újratelepítek akkor nem fog C meghajtóvá változni? Régebben már összejött egy ilyen manőver is, volt két partíció és a D-re került a win, azóta se tudom mi miatt.
Telepítés előtt töröltem a partíciókat a telepítő lemezkezelőjével és utána létrehoztam az újat+formázás volt.

(#9835) Visormail


Visormail
addikt

IE9-ben megnyitottam a skydrive-ot és a tabnál fogva lehúztam a tálcára, kiírta hogy rögzítés a tálcára. Ezután viszont a jobbgombos menüjében nincsenek ott amiknek kellene [link], hanem csak ez a három:
SkyDrive - Windows Live
A program rögzítésének feloldása a tálcán
Ablak bezárása
Ha bezárom az ablakok akkor az első 2 marad. A programoknál (pl firefox, trillian) ott vannak a jobbgombos menüben az extra dolgok. Tudja valaki hogy van ez?

(#9834) Minstrel: pont azért változtak meg a betűjelek mert töröltél partíciókat, elég lett volna a formázás is.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#9836) Minstrel válasza Visormail (#9835) üzenetére


Minstrel
senior tag

ebben most nem vagyok 100%-ig biztos, de mintha inaktív lett volna a formázás gomb amíg nem töröltem a partíciót

(#9837) Gorneck válasza Visormail (#9835) üzenetére


Gorneck
titán

Lehúztam a tálcára és müxik...beléptél a live-ba, majd katt a skydrive-ra és úgy húztad le?

Gorneck#1239

(#9838) eketomy válasza Minstrel (#9834) üzenetére


eketomy
senior tag

Azt simán vissza tudod állítani D meghajtóvá (ami ugye most E) kattints jobb egérrel a számítógép ikonra majd utánna kezelés, utánna lemezkezelés és ott válaszd ki az E meghajtót arra kattints megint jobb egérrel majd lesz egy olyan pont hogy meghajtó betűjel és elérési út módosítása ha arra rámész akkor tudod változtatgatni a betűket!
Persze ha van már D meghajtó akkor először azt kell megváltoztatni valami más betűre mondjuk F-re, mert ugye két db D meghajtó nem lehet és addig az E-t nem tudod D-re átírni :)
Remélem érthető! Egyébként a rendszer sehogy nem tud a D lenni, legalábbis nálam ez még sosem jött össze!

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#9839) Sub-ZeRo válasza Visormail (#9835) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Windows live mesh szolgáltatás nem jó neked?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9840) Psytróger


Psytróger
tag

Sziasztok!
Régi - eddig XP-vel működő - laptopra (Acer Aspire 5100) most telepítettem a 7-es windowst. A problémám az lenne, hogy a képernyő beállításoknál a felbontásra csak a 800*600 és az 1024*768 lehetőséget ajánlja fel, holott ha minden igaz 1280*800-as felbontás lenne ideális a kijelzőnek. Van lehetőség az op. rendszer által ajánlott felbontási lehetőségek bővítésére? Arra gondoltam hogy van valahol egy "Az operációs rendszer által nem ajánlott felbontási lehetőségek megjelenítése", vagy valami hasonló opció...
Köszi előre is!

>> www.FlyEagles.hu << >> http://www.photobucket.com/rataccess <<

(#9841) CoolMan válasza Psytróger (#9840) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

A VGA-hoz tettél fel win7 drivert? ( igaz ahogy nézem az ACER ennél a laposnál nem supportálja a win7-t csak XP only). Mert lehet, hogy azért nem tudsz felbontást állítani.

(#9842) Sub-ZeRo válasza Psytróger (#9840) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Elsőnek vga driver kellene hozzá. Ha csak vista driver van hozzá, de nincs 7-hez, akkot a vistáét próbáld meg. Ha nem megy, a telepítőt futtasd kompatibilis módban. Hátha.
A futtatásba kezd el írni, hogy screen, vagy felbontás és ott megtudod nézni. Majd advance beállítás. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9843) deter


deter
aktív tag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy elfogy a memória. És nem látom feladatkezelőből, hogy mitől. Mintha egy virtuális gép lecsípné. Most tettem újra a rendszert egy tiszta mentésből, de probléma nem oldódott meg. Van arra valami mód, hogy tényleges lássam mi fogyasztja el a RAM-ot? (Procces expoler, hacker stb. kizárva, mivel nem látszik, hogy mi szivárog)

üdv_
deter

(#9844) Sub-ZeRo válasza deter (#9843) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nálam a TC volt memory leak-es. Cseréltem azóta jó. Úgy kellene megnézni, hogy egyszerre csak 1 programot indítasz el és ha ott a bibi, akkor azt cseréled.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9845) deter válasza Sub-ZeRo (#9844) üzenetére


deter
aktív tag

Akkor is elfogy, ha nincs külön program elindítva. Illetve amikor elérte 96%-os határt, akkor kilőttem minden folyamatot / szolgáltatást amitől még nem omlik össze a rendszer. De sajnos ez sem hozta a kívánt eredményt.

(#9846) Sub-ZeRo válasza deter (#9845) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A windows eredeti? :U

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9847) Visormail válasza Gorneck (#9837) üzenetére


Visormail
addikt

Igen úgy, mondjuk nem igazán fontos csak nem értem miért nincsenek ott a menüpontok.
Nem próbáltam a Mesh-t de nem is akarok szinkronizálni.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#9848) Psytróger válasza Sub-ZeRo (#9842) üzenetére


Psytróger
tag

Az Acer honlapján található Vista drivert rögtön Vistás "kompatibilitási környezetben" indítottam, telepítés/újraindítás után már a megfelelő felbontásban töltött be az op.rendszer :)
Köszi a segítséget mindkettőtöknek!

>> www.FlyEagles.hu << >> http://www.photobucket.com/rataccess <<

(#9849) Str8 sk8r


Str8 sk8r
őstag

...üdv...van egy ilyen hibaüzenetem : [[link]]...

...a sztori: netes böngis játékokon "élek"...a jelenség egy 3D-s játéknál ugrik fel betöltés közben...az asszony gépén 2 giga memo mellett, és egy 8400GS VGA-val hibátlanul fut...otthon egy i3 530-as procival, és IGP-vel szintén ragyogóan ment...viszont az intel atom N455 procis, HD3150-es IGP párost nem csipázza...driver frissítés után sem...mi lehet a gond? :U ...

...U.I. : remélem jó helyre írtam... :B ...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#9850) Sub-ZeRo válasza Str8 sk8r (#9849) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

DX van frissítve?

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.