Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8301) agressiv válasza Kareszovics (#8300) üzenetére


agressiv
addikt

Eddig nem volt megformázva, de most a telepítő megformázta, mert arról bootol.

Hát még a borz.....

(#8302) Lenry válasza Kareszovics (#8300) üzenetére


Lenry
félisten

sajnos sehogy, mert ahhoz törölni kellene a két logikai meghajtót is

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8303) madd dogg


madd dogg
senior tag

Sziasztok. Valakinek tapasztalat EZZEL kapcsolatban?

(#8304) agressiv válasza Lenry (#8302) üzenetére


agressiv
addikt

Elég csak az egyiket törölni és az aktív 30GB-ost átméretezni.

Hát még a borz.....

(#8305) Lenry válasza agressiv (#8304) üzenetére


Lenry
félisten

nem, mert az a két partíció (110 és 325) egy 435 GB-s kiterjesztett partíció része. ha törli a 110-est, akkor lesz a zöld kereten belül egy 110-es üres, amiből csinálhat egy 110-es partíciót. de nem vonhatja össze a 30-assal.

esetleg úgy, hogy a 110-es törlése után a kiterjesztett partíciót összehúzni a 325-ös méretére, és ezután növelni a 30-ast, de egyáltalán nem tartom valószínűnek, hogy a kiterjesztett partíció basztatható a benne lévő logikai partíciók elpusztítása nélkül.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8306) Krystal_s


Krystal_s
addikt

sziasztok, vannak olyan win frissítések, amiket utólag is lelehet tölteni. ez csak egy pl. és a folytatás után ellenőrizni akarja az eredetiséget...GenuineCheck.exe progival. ez ugyanaz ,mint az a GenuineWindowsValidation tool, amit a Win Update tölt le és telepít, aztán ha gond van ,akkor feldob egy ablakot, majd le tiltja a wint.stb ?
vagy ez az utóbbi csak egy futtatható exe fájl, ami egy kódot generál, amit a weboldalra kell beírni és az alapján kiírja ,hogy legális-e a kulcs vagy nem, de ez nem nyúl bele a rendszerbe ?
tehát az utóbbival akár simán bármilyen rendszerkulcs leellenőrizhető következmények nélkül ?

[ Szerkesztve ]

(#8307) po1son


po1son
addikt

Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy nem tudom megváltoztatni a start menübe a felhasználói képet.
Hiába állítok be bármilyen képet a fiókban a start menübe csak a alapméretezett "virág" kép marad. Érdekes módon máshol megváltozik arra, amire beállítottam pl:windows bejelentkezés.... Nézelődtem neten, de nem találtam hasonló problémát. Várom segítségetek.
Egyébként jogtiszta MSDN-ről származó pro 64-ről van szó, ha számít vmit.

[ Szerkesztve ]

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#8308) Sub-ZeRo válasza po1son (#8307) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Vírusod nincs véletlenül?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8309) po1son válasza Sub-ZeRo (#8308) üzenetére


po1son
addikt

Szerintem vmi bug lesz, de azért lefuttatok egy vírusellenőrzést.

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#8310) Core2duo6600 válasza Krystal_s (#8306) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Én ezt úgy szoktam, hogy egy virtuális gépen szedegetem le, azt meg ellenörízheti, mert 30 napos verzió
belenyul a rendszerbe valami active x vezérlőt tesz fel
ha jól tudom, be telepítve van akkor egyszerűen ellenörzi, és nyilván nem talál semmit, mert eredeti a win ed :)

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#8311) po1son válasza Sub-ZeRo (#8308) üzenetére


po1son
addikt

Hát nem vírus okozza a problémát... :N

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#8312) Sub-ZeRo válasza po1son (#8311) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor bug. Indítsd újra mikor a képet megváltoztatod.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8313) po1son válasza Sub-ZeRo (#8312) üzenetére


po1son
addikt

Már próbálkoztam vele nem egyszer, de nem segített.

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#8314) Sub-ZeRo válasza po1son (#8313) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Gyári képet akarsz, vagy sajátot?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8315) po1son válasza Sub-ZeRo (#8314) üzenetére


po1son
addikt

Próbálkoztam már a gyárival és saját képpel is...

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#8316) Sub-ZeRo válasza po1son (#8315) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

És ha kétszer ugyan azt a képet választod ki? Próbáltad már?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8317) KERESZTAPA9


KERESZTAPA9
tag

Hali!

Lenne egy olyan kérdésem,hogy hogyan tudok az asztalra kitenni órát? lehetőleg digitálisat.
Előre is köszönöm a választ.
Üdv.

Mindenkinek jó Prohardverezést kívánok!

(#8318) sfdrakex válasza KERESZTAPA9 (#8317) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Asztalon jobb klikk minialkalmazások és ott az óra, ha jól emlékszem lehet állítani hogy analóg vagy digitális legyen, de ha nem itt egy digitális gadget.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#8319) KERESZTAPA9 válasza sfdrakex (#8318) üzenetére


KERESZTAPA9
tag

Igen megvan. Köszönöm a segítséget:) :R :R

Mindenkinek jó Prohardverezést kívánok!

(#8320) TRob1 válasza KERESZTAPA9 (#8319) üzenetére


TRob1
veterán

Vagy letöltöd pl. a HTC Home 3 nevű appot és azt teszed ki Widgetnek.

(A háttér természetesen nem a része, az asztal háttérkép látszódik)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#8321) po1son válasza Sub-ZeRo (#8316) üzenetére


po1son
addikt

Nah Sikerült végre, de ettől függetlenül vmi nem frankó, mert a fiókon belüli kép változtatásnál rögtön meg kellet volna változtatnia a start menüben is...
Megoldás egyébként: Névjegytárnál is át kellet állítani a képet...
+ köszönőm, hogy próbáltál segíteni. :R

[ Szerkesztve ]

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#8322) medek3


medek3
aktív tag

Viszta telepítő lemeze alól hogy tudok chkdsk- indítani.
Esetleg win7 telepítő alól.

(#8323) Воланд válasza medek3 (#8322) üzenetére


Воланд
titán

le kell menni parancssorba. shift + f10

viszont nem tudom, hogy igy engedi-e futtatni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8324) Pttypang


Pttypang
veterán

Sziasztok, ma délután egy kis probléma merült fel, miközben épp meg szerettem volna nézni egy filmet.
Kép
Google elég változatos dolgokat hozott ki a hibakódra, inkább megkérdezlek titeket, hátha van valakinek ötlete a megoldásra.

Everybody lies.

(#8325) sfdrakex válasza Pttypang (#8324) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Minden filmnél ezt írja? Másik lejátszóval is? VGA driver csere újabbra/rágebbire?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#8326) TRob1 válasza Pttypang (#8324) üzenetére


TRob1
veterán

És eddig jó volt a Media Player Classic? Futtass egy DirectX End-User Runtime Web Installer-t. Illetve próbáld meg a Nézet/Beállításokban átállítani a kimenetet mondjuk VMR-9 (renderless)-re (vagy 7-re).

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#8327) Sub-ZeRo válasza Pttypang (#8324) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

DX-et frissíts.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8328) Pttypang válasza TRob1 (#8326) üzenetére


Pttypang
veterán

Eddig jó volt, és pontosabban nem a videó lejátszásnál merül fel a probléma, hanem a felirat betöltésénél. Reggel még megnéztem 2 részt felirattal, azóta nem változott semmi a gépen, de most feldobja a hibaüzenetet. [ Miután leokézgatom, a videó megy rendesen, csak feliratot nem tudok betölteni hozzá. ] VMR-9/7 renderless-el se tud feliratot betölteni :(

Sub-ZeRo: A legújabb dx van rajta elvileg.

sfdrakex:
Az elérhető legújabb vga driver van a gépen, de nem értem, hogy ha reggel még tudtam filmet nézni, akkor mi történt mostanra ;D ( habár én nem lepődök meg semmin:P ) [Elég régóta használom ezt a drivert, eddig nem volt problémám vele, de lehetséges, hogy most történt valami? :F ]

1.
2.
edit: előre is köszi a válaszokat

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#8329) mzprox


mzprox
tag

Üdv, Egy kérdés: laptopon az egyik partición win7 van. feltehetek utólag a másikra egy xp sp3-ast úgy, hogy utána gond nélkül választhassak melyik induljon?

(#8330) Krystal_s válasza Core2duo6600 (#8310) üzenetére


Krystal_s
addikt

most nem a frissítés érdekelne, hanem hogy az utóbbi ellenőrzővel, (ami csak egy sima exe nem az, amit a WU telepít ) meglehet-e nézni egy adott rendszer eredetiségét következmények nélkül ? amikor elindítottam az exe-t, akkor nálam nem telepített semmit, activex-et sem, mert arra rákérdezne. generált egy kódot, amit az oldalra beírtam és ott kiírta, hogy eredeti a Win7. viszont az is lehet, hogy a háttérben mégis módosít valamit, csak nem közli. ez érdekelne pontosan, hogy csak a generált kód alapján ellenőrzi le a kulcsot, vagy mást is megnéz ?

[ Szerkesztve ]

(#8331) Pttypang válasza Pttypang (#8328) üzenetére


Pttypang
veterán

Inkább átállítottam haali-ra, így betölti a feliratot is, és nem dob fel semmilyen hibaüzenetet, de nem tudom, hogy mi volt a probléma az evr-el :( . Akkor a probléma úgy tűnik, hogy megoldva. Esetleg ha megint találkoznék a problémával, legalább már lesz fogalmam, hogy merre induljak :)
Köszi

Everybody lies.

(#8332) po1son válasza mzprox (#8329) üzenetére


po1son
addikt

gond nélkül kell menni... boot közben majd mindig megkérdezi majd xp vagy win7-et, akkord majd használni...

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#8333) sfdrakex válasza po1son (#8332) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ez így nem egészen igaz, ha előbb tesz XP-t utána W7 akkor smán megy, de ha előbb volt fent a W7 utána az XP, akkor nem fogja látni bootkor a W7-et, de ezt a W7 lemezről bootolva rendbe lehet hozni, vagy valamilyen más boot cd vel.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#8334) mzprox válasza sfdrakex (#8333) üzenetére


mzprox
tag

A win7-et nem akarom elveszíteni.. garantáltan helyre fogom tudni állítani egyszerűen egy win7 lemezzel mint mezei júzer? :)

(#8335) szbalogh


szbalogh
őstag

Memóriát fejlesztettem a gépemben 2G->4G és most szembesültem a ténnyel, hogy az XP csak 4 gb-ig (nálam 3300mb-ot ír ki?) támogatja a fizikai memóriát.
Sebaj, a Win7-et már régóta tervezem feltelepíteni de azt nem tudom, hogy 64-es vagy 32 bitest érdemes installálni? Ha jól látom a 32 bites is csak 4gb-ig támogatja a ram-okat.
Ezen kívül milyen előnye-hátránya lehet a 64 bites Win7-nek?

Köszi a segítséget.
Ha tudtok egy összehasonlító cikket ahol ez le van írva az is jó.

Nick: HE_Storm

(#8336) Sub-ZeRo válasza szbalogh (#8335) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hátránya nem lesz neki, max annyi, hogy ha kell, akkor kompatibilis módban kell futtatni az alkalmazást. Amúgy meg egyértelmű, hogy 64 bit kell neked.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8337) Fire/SOUL/CD válasza szbalogh (#8335) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az mindegy, hogy XP/Vista vagy W7, ha x86-os, akkor az ezzel jár. Mindenképp x64, főleg ha még esetleg ezen felül is lesz RAM véve.

Ha XP-ről váltasz W7 x64-re, akkor arra célszerű odafigyelni, hogy legyen W7-es driverek (vagy legalább Vista x64 driverek) különböző perifériákhoz, amiket esetleg használsz. Pl nyomtató, scanner, webcam stb. Az alaplap honlapján is érdemes körülnézni W7-es driverek ügyében, pl régebbi int. vga-s deszkákhoz nem mindig lehet már W7 x64-es driver-t találni, szóval ilyesmik.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#8338) akoska23


akoska23
aktív tag

Sziasztok hát ezt a kérdést vagy ide vagy a videókártyákhoz kellene írnom. Probléma: Mikor a windows kikapcsolja a képernyőt nem kapcsolja ki rendesen hanem fekete képernyő marad de ugyanúgy ébred mintha kikapcsolta volna. Érthetetlen.

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#8339) sfdrakex válasza akoska23 (#8338) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Monitor és VGA driver rendben van?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#8340) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Hol a baj? >>> betölt a win7 bevillan az asztal kiabál a szünetmentes programja hogy nem látja a cuccot, az egér nem mozog, eltelik pár másodperc és elindul minden. Lehet, hogy annyira gyorsan bootol, hogy nem tér észehez? Ha viszont az alaplapi BT modul előzőleg be lett kapcsolva akkor ez a pár másodperc pár pillanatra módosul és indul az összes USB port.

(#8341) aag


aag
őstag

Aki esetleg még nem töltötte le, annak ajánlom! Ingyen regelhető!

[ Szerkesztve ]

(#8342) Sub-ZeRo válasza Kolondrum (#8340) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem lehet valami olyan, hogy az ssd miatt kivan valami kapcsolva, ami a szünetmentesnek kellene. Az írásgyorsítóttárra vagy mire gondolok.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8343) Kolondrum válasza Sub-ZeRo (#8342) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nem, azért kiabál mert nem látja az USB végén a cuccot, az egér sem megy és a billzet sem. Kell pár másodperc mikre mind elindul. Az biztos, hogy a HDD sentinelt késleltetve kell indítanom mert annyira gyorsan bootol a gép, talán az USB-s része is ezét nem megy az elején? A boot kép után én rögtön az asztalt látom.

(#8344) Sub-ZeRo válasza Kolondrum (#8343) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Passz nem tudom.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8345) vlevi válasza aag (#8341) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ezt kipróbálom, mert anyámnak XP-je van, és még nem találtam jó backup progit. Mondjuk "jó" alatt azt értem, hogy működjön úgy, mint a Win7 féle. Bedugom a vinyót, lementi, oszt csókolom. Ha pedig baj van, akkor visszajön.
Valahogy mindíg van valami, ami nem tetszik a backup progikban.

(#8346) akoska23 válasza sfdrakex (#8339) üzenetére


akoska23
aktív tag

Hát mindenből a legfrissebb van fent . Gondolom rendben van.

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#8347) aag válasza vlevi (#8345) üzenetére


aag
őstag

Lehet vele csinálni egy util cd-t, vagy pendrájvot, amiről bootolva nem csak menteni lehet, hanem mindenféle winyó-varázslatot is lehet csinálni. Nagyon hasznos cuccos!

(#8348) KERESZTAPA9 válasza TRob1 (#8320) üzenetére


KERESZTAPA9
tag

Köszönöm szépen neked is..természetesen ezt is letöltöttem...zsír kis cucc :) Még egy kis segítség kellene :B

Szeretném megváltoztatni a .... nem is tudom hogy fejezzem ki magam. Saját gépet megnyitom és ott ami fehér háttér...annak a színét szeretném sötétebbre állítani. Még XP-nál ment,de itt most nem nagyon tudom mi merre hány metró megálló :) PLÍÍÍÍZ :)

Mindenkinek jó Prohardverezést kívánok!

(#8349) dudu5130


dudu5130
őstag

Sziasztok!

FPS játékokhoz melyik verzióját javasolnátok a Win 7nek? Próbálkozok csomó progival, de mindig változik a gép teljesítménye. Lehet, h nem ide való de örülnék a válasznak.

Előre is köszi!

(#8350) sfdrakex válasza dudu5130 (#8349) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nincs külön FPS edition, illetve ha van az valami buherált szemét. Mindegy milyen verziót teszel fel, teljesítmény nem fog változni. Adatlapodat ha kitöltenéd, hogy milyen géped van egyszerűbb lenne a válaszadás, de szerintem egy 64 bites Home Premium bőven elég neked otthonra.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.