Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34001) Orionk válasza Winnie The P (#33995) üzenetére


Orionk
senior tag

Köszi a segítséget.

A képernyőmentésemen látszódik, hogy a leállított svchost.exe -t a DCOM Server Process Launcher service használta.
Vagy ez még nem mond semmit ?

(#34002) Winnie The P válasza Orionk (#34001) üzenetére


Winnie The P
őstag

Egy kis olvasnivaló [link]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#34003) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Egy olyan kérdésem lenne, hogy adott egy pc, win7, két felhasználó, lehet-e olyat csinálni, hogy amit a vendég felhasználó telepít fel pl. böngészőt, flashplayert, egyébb programokat, azok ne legyenek jelen az adminisztrátor fiókkal bejelentkezve?
Mert, létrehoztam egy standard és egy guest fiókot is, de amit rajtuk telepítek, azok fel vannak telepítve adminisztrátori fiókban is, amit nem értek.
Én azt szeretném, ha egyáltalán van ilyen a windows7-ben, hogy ha telepít valaki valamit pl böngészőt flash playerrel vendég ill. standard fiókkal, akkor azok a programok ne legyenek elérhetőek, használhatóak, láthatóak, telepítettek az adminisztrátori fiókban.
Meg lehet ezt egyáltalán csinálni?
Mert engem nem érdekel, hogy mit telepít fel a vendég felhasználó a pc-n és nem is akarok azokkal találkozni sem.
Van olyan gyanóm, hogy et csak egy külön pc tudja...

(#34004) LonGleY válasza Ice&Lime (#34003) üzenetére


LonGleY
veterán

Egy PC, 3 külön partíció, abból 2 a rendszeré, egy a tárolóé, és bootmenü, ahol választasz a rendszerek közül. Vagy két külön winyó (valami 80/160 gigás külső vagy belsőt fillérekért kapsz), és a csatlakoztatástól függ, hogy melyikről indul.

A rendszeren belüli jobb szeparációról nem tudok. Vannak mindenféle visszaállító progik is, de én ilyennel tuti nem bíbelődnék.

Megoldás lehet még egy pendrive alapú linux is a vendégeknek. Ha a gépet használni kívánnák, akkor bedugják.

[ Szerkesztve ]

(#34005) Ice&Lime válasza LonGleY (#34004) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Egy vinyó van a gépben win7-tel. Egy partíció a c rendszernek és a másik az adatoknak.
Ahhoz, hogy egy másik partíciót csináljak és egy másik win7 is induljon, ami független a c-n lévő rendszertől, ahhoz megint újra kell telepítenem a win7-t a másik partícióra is elölről vagy lehet a már meglévőről elosztanom-leklónoznom a másik partícióra?

[ Szerkesztve ]

(#34006) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Vagy, hogyan lehet egyszerre két rendszert telepíteni egy meghajtóra, van ennek külön szabálya, fontos beállításai?
Vagy pl:
csinálok egy partíciót c-nek - win7 feltelepít
csinálok egy partíciót d-nek - másik win7 is feltelepít
partíciót meghagyva e-nek az adatoknak
így vagy, ha nem, hogyan kell?

(#34007) sfdrakex válasza Ice&Lime (#34006) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ahogy írtad, 1 partíció W7nek még egy partíció a másik W7 nek és egy harmadik az adatoknak.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#34008) Ice&Lime válasza sfdrakex (#34007) üzenetére


Ice&Lime
veterán

akkor ez rengeteg meló, 2x kell rendszert telepíteni.
és nem fognak összeakadni egymással?
és át lehet nevezni mindkettőt vagy legalább az egyiket, hogy az indításnál meglehessen különböztetni a kettőt normálisan egymástól?

[ Szerkesztve ]

(#34009) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Udv mindenki!
Adott egy SSD es egy 1155-os Giga lap. Minden beallitva BIOS-ban, ahogy kell. Feltettem egy Win 8-at, DVD-rol, sikeresen, de nincs VGA driverem, uh WIN 7 vissza. Telepito lefutott, mondja, h ujrainditas, varok.
Erre ez tortenik:[link]
BIOS-ba nem tudok belepni, DVD-rol nem bootol, semmire nem reagal.
Ha lehuzom az SSD-t, elindul a telepito...
Mit tudok tenni?

(#34010) jozsi252 válasza zolikaDB (#34009) üzenetére


jozsi252
veterán

Ilyennel már én is találkoztam, de csak úgy tudtam megoldani, hogy egy másik gépben formáztam meg a HDD-t. Nem tudom mi okoz ilyen gondot, de én csak így tudtam megoldani.

iPhone 13 Pro Max

(#34011) Sub-ZeRo válasza zolikaDB (#34009) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem hasonlóm volt pár napja hogy így indult és a dvd meghajtóm döglött meg. :/ Egy live linux alatt kellene megnézned, hogy az ssd-vel mi lett. Működik, vagy behalt-e stb.Esetleg egy bios reset volt már? Ha nem, akkor próbáld meg.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#34012) darkling válasza S-IW (#33993) üzenetére


darkling
tag

Köszönöm szépen, megoldotta!

Why is a soap bubble round?

(#34013) zolikaDB válasza Sub-ZeRo (#34011) üzenetére


zolikaDB
veterán

Leformaztam, visszatettem, ugyanez.
Lehuztam az SSD-t, boot DVD-rol, es radugtam az SSD-t. Tudom, nem vagyok 100-as, de igy feltette a WIN7-et. Ami megy, mukodik. Amugy az SSD uj, cirka 1 honapot ment, boltbol vettem, gondolom nem doglodik.
A lemez se egy mai darab.
Apropo: az a LAN driver, ami WIN8-ban alapbol benne van, a 7-esbol miert hagytak ki? Tok alap, integralt cucc...

(#34014) Gallac


Gallac
senior tag

sziasztok !

Olyan bajom ,van hogy Win 7 telepítés elindul és az elejénmegakad olyan hibával hogy a Telepítő egy Cd\DVD
meghajtó illesztőprogramját nem találta stb.. de ebben az árva notebookban nincsn DVD író??

már 4 féle telepítővel próbálom és mindegyik ez írja ötlet?

USB-ről inditom a telepítést, a notebook uj Acer Espire E1-s22 Athlon A4 proci 500 gb HDD 2 g ram..DVD-n miért spóroltak nem tudom.

:F

[ Szerkesztve ]

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#34015) Gallac


Gallac
senior tag

Jártam igy asztali gépnél is, de ott másik DVD íróval megszűnt ez a baj, de ebben nincsen is mondjuk érdekes,mivel CD-t mellékeltek hozzá ....

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#34016) LonGleY válasza Gallac (#34015) üzenetére


LonGleY
veterán

A mondataidat tagolhatnád legközelebb, hogy újraolvasgatás nélkül is értsük, mit akarsz közölni velünk. Engem nem érdekel, hogy telefonról írsz vagy ilyesmi, ha egyszer magyartalan az egész. Egyre kevesebb kedvem van az ilyenekre váalszolni...

A hiba nyilvánvalóan a képfájl USB-sítése. Próbáld meg a telepítőt másik programmal USB-re kirakni.
Ami nálam jól működött, az a FlashBoot.

(#34017) Tompie


Tompie
őstag

Az mitől lehet, hogy a frissen felrakott rendszer (laptopra) bootol mikor eltűnik a win7 (home premium x64) 4 színes logó utána percekig fekete a képernyő ? majd utána Üdvözöljük! és betölti az asztalt.

[ Szerkesztve ]

(#34018) LonGleY válasza Tompie (#34017) üzenetére


LonGleY
veterán

Csak hogy más is értse majd a kérdésed:

Az mitől lehet, hogy egy frissen (laptopra) felrakott rendszer (win 7 home premium x64) indításakor, a színes logó betöltése után perceking fekete a képernyő? Csak ezután üdvözöl és tölti be az asztalt.

Nekem erre nincs most tippem.

[ Szerkesztve ]

(#34019) -KP-


-KP-
addikt

Üdv!

registry file-t olvasó program létezik? egy másik partícióra elmentett windows rendszer registryjét kellene beolvasnom. egy nyamvadt bejegyzést elfelejtettem kiexportálni windows újratelepítés előtt :O

(#34020) LonGleY válasza -KP- (#34019) üzenetére


LonGleY
veterán

Csak aktív rendszer alól tudsz registry-bejegyzéseket exportálni.

[ Szerkesztve ]

(#34021) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

2 Win7 van 1 meghajtón, be is állítottam mind a kettőt, ahogy szerettem volna.
Viszont lenne két kérdésem.
A gép indításánál a boot képernyő így néz ki:
Windows 7
Windows 7
(ugyan olyanok).

-meglehet-e változtatni a sorrendjüket? (mert most pont a legutóbbi van felül a sorban és én a régebbit szeretném felülre tenni)

-meglehet-e változtatni legalább az egyiknek a nevét ill. kiegészíteni azt egy szóval?

(#34022) LonGleY válasza Ice&Lime (#34021) üzenetére


LonGleY
veterán

link

Az edott win 7 alól futtatás > cmd > bcdedit /set description "elnevezés"

A sorrendet nem tudom. Ha ABC-sorrendet néz, akkor a név variálásával változtathatsz.

[ Szerkesztve ]

(#34023) LonGleY válasza LonGleY (#34022) üzenetére


LonGleY
veterán

De itt van az előző linkben jelzett program és annak használata, amivel a sorrend is váloztatható. Létezik szöveges parancsként is a sorrendezés, de nehogymár mindent én Google-özzek ki! :]

[ Szerkesztve ]

(#34024) Ice&Lime válasza LonGleY (#34022) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Köszi, sikerült átnevezni őket.
Viszont kipróbáltam, nem abc sorrendben rakja egymás alá a boot menüben őket sajnos. Hiába lett az elsődleges A és a másodlagos a B, akkor is a B van felül és alul az A. (viszont az A az alapértelmezett, tehát az indulna el, ha lejárna a beállított idő).

Nem tudja valaki, hogy azt hogyan lehet kicserélni egyiket a másikkal, az alsót kicserélni a felsővel hogy így nézzen ki?
A windwos (alapértelmezett)
B windows

,mert most sajnos így néz ki?
B windows
A windows (alapértelmezett)

[ Szerkesztve ]

(#34025) LonGleY válasza Ice&Lime (#34024) üzenetére


LonGleY
veterán

Ez legyen a legkevesebb.

Illetve két megoldást linkeltem, amivel akár meg is oldhatod.

Helyetted nem tudunk gépelni és Google-t használni.

(#34026) quailstorm


quailstorm
nagyúr

EasyBCD!!!!!!!!!!!!!!!

(#34027) Tompie válasza LonGleY (#34018) üzenetére


Tompie
őstag

köszönöm :-)

(#34028) krealon válasza -KP- (#34019) üzenetére


krealon
veterán

"registry file-t olvasó program létezik? egy másik partícióra elmentett windows rendszer registryjét kellene beolvasnom. egy nyamvadt bejegyzést elfelejtettem kiexportálni windows újratelepítés előtt :O"

A Regedt32 -vel be lehet csatolni a registry fajlt a jelenlegi strukturaba (Load Hive)
Utana ezt tudod szoveges fajlba (.reg) exportalni.
Search / replace -el javitod az utvonalat, majd inportalod, immar a megfeleleo helyre.

(#34029) lsc


lsc
nagyúr

Úgy néz ki megoldódott a hiba [link], az mse akadt össze valószínűleg a mobilnetemmel, most más víruskergető van, így nincs az a hiba.

Az élet kegyetlen .

(#34030) Jarod1


Jarod1
addikt

valami jó képű drive winggetről dobjon már valaki linket, régen xp hez volt valami lekerekített sarkokkal rendelkezö csak a nevére már nem emlékszem

(#34031) Sur1G


Sur1G
aktív tag

Hali!
Gyors segítséget szeretnék kérni. Újra kell telepítenem egyik gépre WIN7-et. Emlékszem, hogy a telepítésnél felajánlja, hogy formázza a HDD-t, amivel nem is lenne baj, csak kb 5 másodperc alatt végez (gondolom ez a quick format). Származik bármi hátrány abból, hogy csak így csinálja meg és nem mély formázással? Laikus vagyok, de így a HDD-n lévő adatok megmaradnak, és a használat során majd felülírja azokat (gondolom). Nem lenne gyorsabb ("egészségesebb") úgy a rendszer, ha előtte normális formázást kap a HDD? Ha igen, meg lehet ezt csinálni valahogy úgy, hogy nem tudom kivenni a HDD-t a gépből?
Köszi

(#34032) krealon válasza Sur1G (#34031) üzenetére


krealon
veterán

A lassu formazas annyiban kulonbozik a gyorstol, hogy az adatteruletet vegigolvassa hibas szektorokat keresve.
Ha tenyleg torolni szeretned a korabbi particiot, akkor egy program kell, ami teleirja 0-val a particio helyet.
Pl Hirens's BootCD --> Partition --> Partition Wizard home edition --> particio kijeloles --> Wipe partition --> Fill with zero --> Apply

Szerk: Amiota a HDD-ken (kb az 1GB-os merettol kezdodoen) nem Cilinder/Head/Sector formaban tortenik az adattarolas, mar nem letezik mely formazas (low level format), mert a belso adattarolasi strukturat elrejti a winyo elektronikaja. (Pontosabban csak gyarto specifikus, egyedi szoftverek segitsegevel lehet az alacsonyszintu mukodest befolyasolni.)

[ Szerkesztve ]

(#34033) Sur1G válasza krealon (#34032) üzenetére


Sur1G
aktív tag

Köszönöm a gyors választ!

(#34034) brd válasza krealon (#34032) üzenetére


brd
nagyúr

Vista/2008-tól a lassú formázás már végigírást jelent (0-val egyébként), nagyon helyesen (végre a M$ is eljutott ide), mert egy mai (amelynek hibás sector detektálására/cseréjére képes elektronikája van) HDD-nél ezzel jobban fel lehet deríteni a hibás részeket.

The only real valuable thing is intuition.

(#34035) spiritex


spiritex
veterán

Továbbra is keresek win7 alá olyan chat programot, ami 3 partner kameráját engedélyezi, nem a fizetős skype és nem is a google hangouts. Tudtok ilyet, ami jól működik és ajánlható?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#34036) fezsoo


fezsoo
aktív tag

Sziasztok. :))

Miért van az hogy minden kikapcsolás után eltűnik a háttérkép :F
Hiába állítom be újra és újra. Minden bekapcsolás után csak a fekete háttér van.

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#34037) LonGleY válasza fezsoo (#34036) üzenetére


LonGleY
veterán

Egyszer is elég volt. Szar a rendszered, azé'. :]

(#34038) sfdrakex válasza fezsoo (#34036) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Milyen W7 verziód van?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#34039) fezsoo válasza sfdrakex (#34038) üzenetére


fezsoo
aktív tag

Windows 7 Ultimate Sp1

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#34040) sfdrakex válasza fezsoo (#34039) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Eredeti vagy valami buherált változat? Nincs beállítva valamilyen alapra visszaállás minden leállítás után?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#34041) fezsoo válasza sfdrakex (#34040) üzenetére


fezsoo
aktív tag

buherált :DDD
carlosca

fogalmam sincs van e benne valami ilyen beállítás

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#34042) sfdrakex válasza fezsoo (#34041) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha buherált akkor meg ne csodálkozz, az a jó az ilyenekbe, hogy van aki azt hiszi jobban ért hozzá mint az MS emberei és frankón kikapcsol ezt azt, aztán meg csodálkoztok ha nem jól működik, neki lehet bejön így de másoknak pl neked már nem. tegyél fel normális verziót.

Szerk.: Most nézem elméletileg nincs benne semmi sem kapcsolgatva, de akkor is érdemesebb normális érintetlen verziót feltenni.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#34043) fezsoo válasza sfdrakex (#34042) üzenetére


fezsoo
aktív tag

Köszönöm szépen a megtisztelő válaszodat. :R
Akkor keresek a következő telepítésre egy érintetlen Win7-et.

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#34044) aram01


aram01
nagyúr

srácok tudnátok segíteni ?
problémám a következő: felraktam a w7-et (gyári) játéknál fogja magát és teljes képernyőnél visszavált ablakra, online gémnél ez maga az öngyilkosság, mit tudok állítani? már az ideg megesz.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#34045) choco01


choco01
addikt

Hali.
Ez mit jelent "Win 7 Professional Preload + Windows 8 Pro".
Hogy kell felrakni, mert 5x5 kódot nem találunk?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#34046) Ice&Lime válasza LonGleY (#34025) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Ja, ezt a hozzászólásodat műr akkor nem olvastam el (nem tudom miért).
Most olvastam, kipróbáltam és jó lett, így tényleg sokkal egyszerűbb és gyorsabb.
Jó kis program.
Köszi még egyszer!

[ Szerkesztve ]

(#34047) Bandi821


Bandi821
tag

Sziasztok!

Winamp inditasanal befagyott (nem eloszor) es csak a gep ujrainditasaval tudtam megszuntetni a fagyast (feladatkezelo - feladat leallitasa nem megy). Ilyenkor elsore mindig a boot is lefagy. Megneztem, ezt irja a hiba okanak: AppHangB1 Mi lehet ez?

udv.

(#34048) FoxiestFox válasza aram01 (#34044) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Alt-Enter?
Illetve megnézni, melyik program miatt csinálja. Kikapcsolgatni a vga-tuning programokat, víruskergetőket, im-klienseket, stb

(#34049) aram01 válasza FoxiestFox (#34048) üzenetére


aram01
nagyúr

nincs vga tuning, és virusírtó sincs :Y
a gép csak a játék miatt van másra nem használom

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#34050) flash-


flash-
veterán

Milyen programot tudtok ajánlani ami megbízhatóan végzi az összes driver kimentését-visszatöltését?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.