Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18001) localhost válasza kutga (#17998) üzenetére


localhost
Közösségépítő

tipp: az egyik a gravimeter
tipp2 a másik a HP QIUNCK LAUNCH BUTTON
Drájvert neki iziben!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#18002) kutga válasza localhost (#18001) üzenetére


kutga
nagyúr

Üdv!

Köszi, az egyiket megtaláltam, Smartcard Reader driver volt, a másiknak ez az azonosítója:

USB\VID_138A&PID_003C&REV_0086

Quicklaunch buttons nincs ehhez a géphez, ha a gravimeter alatt a 3D driveguardot érted, az fent van. A fingerprintre tippeltem még, de azt letöltve nem telepítette fel.

MOD
Megvan, mégis a Fingerprint volt az. :R

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#18003) Sub-ZeRo válasza JSaN (#18000) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Azt megpróbálhatod, hogy az 500-ról átmásolod a boot fájlokat a win partícióra, lehúzod az 500-at és onnan majd egy javítást csinálsz. Hátha működni fog.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#18004) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Hali!

Hol tudok registryből autorun bejegyzést törölni?

<< Heimdal >>

(#18005) mezis válasza westcoastog (#17991) üzenetére


mezis
nagyúr

Lement mindent. Win-t újrapakol. Különös figyelemmel az alaplapi driverekre.
(Vagy próblj ki DVD-ről egy Live Linux -ot, azzal hogy ketyeg az óra. :K )

mezis

(#18006) JSaN válasza Sub-ZeRo (#18003) üzenetére


JSaN
addikt

Koszi, igy mukodik.
At masoltam, utana lehuztam es inditva nem volt jo, de csinaltam win cdrol inditas javitast. Es igy mar jo lett es bootol. :R

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#18007) ancarian


ancarian
csendes tag

Hali!
Tudja valaki, hogy lehetséges e annak a beállítása, hogy az automatikusan elrejtett tálca ne ugorjon elő, amikor valamely tálcán lévő ikonnal "történik valami" (pl. skypon üzenetet kapok)?
Köszönöm előre is a válaszokat!

(#18008) Attila17


Attila17
tag

Heló Windows 7 Ultimate 64 bithez hogyan tudok 100%-os magyarítást feltenni? köszi.

(#18009) btudos válasza Attila17 (#18008) üzenetére


btudos
veterán

Windows Update-en keresztül. :) Optional updates-->Hungarian language pack

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#18010) Attila17 válasza btudos (#18009) üzenetére


Attila17
tag

kép
Félig angol, félig magyar most, nem találtam meg mit írtál

(#18011) DS39 válasza Attila17 (#18010) üzenetére


DS39
nagyúr

miután letöltötted a win update-tel a packet, a vezérlőpult / régió és nyelvben ki kell választani azt alapértelmezettnek. utána egy reboot sem árthat.

(#18012) btudos válasza Attila17 (#18010) üzenetére


btudos
veterán

Ez alapján csináld. Ott kell lennie.

Elég kijelentkezni és vissza a userrel miután beállítottad alapértelmezettnek.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#18013) geprombolo válasza KISDUCK (#17997) üzenetére


geprombolo
senior tag

A win beépített cucca mellett/helyett jól jöhet egy teljes mentés, mondjuk Norton Ghost, vagy Shadowprotect recovery cd felhasználásával. Bár nem tudom, hogy ezek mennyire olvassák be a MBR-t, de az is megoldható, ha win alatt csinálsz egy helyreállító lemezt, az tudja a fixmbr, fixboot funkciókat.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#18014) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Win7 64bitnek mennyi rendszermemória javasolt Core2 Duo processzor mellé?

Let the Zone take me if I am.

(#18015) TRob1 válasza kutga (#18014) üzenetére


TRob1
veterán

Minimum 4GB, de minél több, annál jobb. :DDD

¤ R'n'R ¤

(#18016) Neil Watts válasza kutga (#18014) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Én inkább megfordítanám a dolgot: Amennyiben 4GB-nál több rendszermemóriád van, akkor Neked 64 bites rendszer kell. :)

Üdv. core2

(#18017) kutga válasza Neil Watts (#18016) üzenetére


kutga
nagyúr

TRob1, core2

Köszi, 4 GB-os modult néztem ami még tűrhető árban van, mindenesetre mindenképp 64 bitest telepítek, hátha később még bővül a memória.

Let the Zone take me if I am.

(#18018) ancarian


ancarian
csendes tag

Hali!
Tudja valaki, hogy lehetséges e annak a beállítása, hogy az automatikusan elrejtett tálca ne ugorjon elő, amikor valamely tálcán lévő ikonnal "történik valami" (pl. skypon üzenetet kapok)?
Köszönöm előre is a válaszokat!

(#18019) sdavic01


sdavic01
tag

Hali!
Van két felhasználó és van 1 program ami indulásnál feljön és hogy lehet azt megcsinálni h a másik felhasználónál ne jöjjön fel ???
köszönöm előre is :))

(#18020) Воланд válasza sdavic01 (#18019) üzenetére


Воланд
titán

milyen program, mi az, hogy feljon?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#18021) vilmaboy válasza sdavic01 (#18019) üzenetére


vilmaboy
őstag

gondolom azonos tálca stb beállításokat használsz a eflhasználóknál. amúgy jobb klikk a progi indítójára és ott meg lehet adni, hogy melyik felhasználó használhassa. stb... ha jól emléxem

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#18022) Killing


Killing
addikt

Sziasztok!

Ha a notim huzamosabb ideig készenlétben van (1-2 óra) akkor a képernyő elsötétül (ami normális) és pörög a ventillátor, de se billentyűnyomásra, se egérmozgatásra nem áll vissza, újra kell indítanom.

Ha viszont 30 percig van készenlétben akkor simán visszaáll. :F Mi lehet a baja?

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#18023) sdavic01 válasza Воланд (#18020) üzenetére


sdavic01
tag

Hamatci a neve :D

#vilmaboy: köszi :))

(#18024) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Kaptam egy laptopot előtelepített Win7 oprendszerrel, szériaszám a gép alján van.

Kérdésem az lenne hogy ezt a régi gépemre rá lehetne-e rakni (mivel kaptam a gép mellé OEM telepítőlemezt) vagy ez a változat az új géphez van kötve, és csak ott aktiválható?

Let the Zone take me if I am.

(#18025) Retekegér válasza kutga (#18024) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Szerintem hardverhez van kötve az OEM kulcs, így elvileg csak az új notival használható legálisan.

Ps.: erre valaki?

[ Szerkesztve ]

<< Heimdal >>

(#18026) Neil Watts válasza kutga (#18024) üzenetére


Neil Watts
veterán

Mivel OEM így csak azon használhatod legálisan laptop esetén tuti.

Retekegér: Ejj, gyorsabb voltál... :)

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#18027) ancarian


ancarian
csendes tag

Megtenné valaki, hogy válaszol a #18018-ra? Köszi!

(#18028) localhost válasza sdavic01 (#18019) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Legjobb és legegyszerűbb megoldás, hogy minden alkalommal annál a felhasználónál kell belépni, akinél "nem jön fel" és már nem is létezik a gond. Minden más megoldás csak további gondokat szül! ;)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#18029) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

Sziasztok!

Édesapám gépével van egy kis problémám. Elmondása szerint kb 1 hete leállítás közben frissítette magát a windows, de egy hirtelem áramkimaradás miatt a gép lállt, a frissítés értelemszerűen nem fejeződött be. Ezt követően egyszerűen nem lehet elindítani a gépet normál módban, mert egy BSOD-t dob. A hiba a NVLDDMKM.SYS-el van, ami az nvidia driver egyik eleme. Rákerestem neten, cikkekben a driver újratelepítését javasolták a problémára, ami nem segített. Driversweeperrel letisztítottam a gépet a régi driver maradványaitól, de az új így sem működik. Próbáltam régebbi, illetve újabb drivereket is, de semmi, a hiba minden indításnál előjön. Ezek után úgy gondolom, a hiba a windowsban lesz, de képtelen vagyok megtalálni. Sajnos rendszervisszaállítás sem segített. A gép csökkentett módban, illetve telepített driver nélkül normál módban is gond nélkül működik, csak értelemszerűen d3d nélkül sok mindent netezésen kívül nem lehet csinálni vele.

Windows7 ultimate 64bit
athlon x64 3500+
2gb ram
nvidia 7300 GS
BSOD hibakód:
stop: 0X00000116 (0XFFFFFA8003AD7010, 0XFFFFF8800F1B94D4, 0X0000000000000000, 0X0000000000000002)
NVLDDMKM.SYS - address FFFFF8800F1B94D4 base at FFFFF8800F01B000, Datestamp: 4fb20748

Ha valakinek bármi ötlete van, ne fogja vissza magát :D

Köszi

[ Szerkesztve ]

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#18030) Neil Watts válasza MCGaiwer (#18029) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Azt is el tudom képzelni, hogy hardveres gond lesz. :(

Azért megpróbálnék egy ilyet a helyedben:

1. Leszednék minden VGA drivert a gépről. Tényleg mindent.
2. Az eszközkezelőből is eltávolítanám
3. Leállítanám a gépet
4. Mindent lehúznék róla (perifériák, minden) + áramból kihúznám
5. Kivenném a VGA-t az alaplapból
6. Kivenném a CMOS-t a lapból 20-30 mpre kb.
7. Bekötném vissza VGA nélkül, hogy akkor mit csinál. Várnék olyan 15 mp-t.
8. Áramtalanítanék, s visszaraknám a VGA-t.
9. Bekapcsolnám utána a gépet, de SEMMIT sem módosítanék a BIOS beállításokon.
10. Felraknám a legfrisebb VGA drivert a kártyához.

Amennyiben ezek után is megvan a probléma akkor esetleg Windows reinstall ha semmit sem lehet kideríteni a BSOD kódból. Aztán ha telepítés után is jelen van a gond, akkor lehet sakkozni, hogy miért halálozik el. Lehet laptól kezdve memórián át sok minden. :(

MOD: Most látom a hibakódot: Lehet, hogy VGA driver hiba. Próbálj ki egy másikat! :)

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#18031) VinoRosso válasza krealon (#17941) üzenetére


VinoRosso
veterán

Nem jó ez sem :( ... tegnap beállítottam ezeket, párszor kibe lett kapcsolva a gép azóta és nem pakolgatta át az ikonokat, most újraindítottam, és átpakolta megint pedig nincsenek bepipálva ezek és 3D-s alkalmazást se futtattam végig natív felbontáson ment a gép.

(#18032) Steelmanus válasza Retekegér (#18004) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ha tudod a program nevet akkor a regeditbe ird be a progi nevet es ahol a Run vagy RunOnce kulcs alatt megtalalod onnan torolheted. Ha csak a Run szora keresel a regeditben sok talalatot fogsz kapni de a ket fontosabb a HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run ez a felhasznaloi mig a masik a HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run minden felhasznalora vonatkozik.
Ugyanitt megtalalod a RunOnce bejegyzeseket is oda is erdemes benezni, mert az itt levok csak egyszer futnak le es altalaban torlik is magukat, a RunOnce kulcs alatt nincs semmi.
A CCleanert ajanlom meg mint grafikus progit a beepitett Futtatas msconfig parancs kiadas mellett, mert az kepes mutatni egyszerre a ket kulcsot is es tilthatsz, torolhetsz.
En pl eloszeretettel tiltok mindent ami nem kell csak addig amig beallitom a progit pl CCC jo hagyomanyosan.

(#18033) Steelmanus válasza MCGaiwer (#18029) üzenetére


Steelmanus
addikt

Core2 ajanlasat szeretnem meg annyival kiegesziteni, hogy en meg eloszor a beragadt frissitest is torolnem a C:\Windows\SoftwareDistribution\Download mappabol. majd ujra telepitenem a DirectX-9.0c-2010.06 pl innen Usite
majd csak ezutan probalkoznak valamelyik NV driverrel.

(#18034) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok !

Hogyan telepítsem fel a barátom NETbook jára a Win7et, ha nincs a NETbook okhoz dvd olvasó ?

Hogyan szoktak feltelepíteni, ilyen esetben a windowst ?

köszi
üdv.,

(#18035) KISDUCK válasza Neil Watts (#17999) üzenetére


KISDUCK
addikt

core2 és geprombolo:

A HP Recoveryvel kiírtam az 5 lemezes helyreállító készletet, de nem tudom, hogy az hogyan működik. Az kínál fel particionálást és automatikusan kezdi el a helyreállítást vagy tesz fel pár alap kérdést? (Gépbe lusta voltam még bedugni őket.)

(#18036) sfdrakex válasza Orionk (#18034) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Így.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#18037) vilmaboy válasza Orionk (#18034) üzenetére


vilmaboy
őstag

itten is írják

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#18038) MCGaiwer válasza Neil Watts (#18030) üzenetére


MCGaiwer
addikt

végigcsináltam mindent, beleértve Steelmanus javaslatát is. próbáltam másik drivert, még a legújabb betát is, de semmi. normál indításnál egyből bsod jön ha a driver fel van rakva :S

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#18039) Orionk válasza vilmaboy (#18037) üzenetére


Orionk
senior tag

Köszi a választ, és (#18036) sfdrakex -nek is.

Ezek szerint, az összes NETbook általában tud boot olni USB ről ?

(#18040) samgar válasza Orionk (#18039) üzenetére


samgar
őstag

Igen

Oppo Find X5 PRO

(#18041) ancarian


ancarian
csendes tag

Hali!
Tudja valaki, hogy lehetséges e annak a beállítása, hogy az automatikusan elrejtett tálca ne ugorjon elő, amikor valamely tálcán lévő ikonnal "történik valami" (pl. skypon üzenetet kapok)?
Köszönöm előre is a válaszokat!

(#18042) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem a dvd íróval kapcsolatban!
Mikor behelyezek egy lemezt és az adott meghajtóra kattintok [ez] az ablak ugrik elő amin keresztül nem tudom a cd/dvd lejátszó funkciót aktiválni!
Firmware a legfrissebb!
Mi lehet a kiváltó oka és miként javítható ez az anomália?

A dvd írás hiba topikban megcsináltam mit írtak és sajnos nem jártam sikerrel!

A segítségeteket előre is köszönöm!

(#18043) mezis válasza Teodor52 (#18042) üzenetére


mezis
nagyúr

Próbálj ki egy profi CD/DVD író programot, pl Nero.

mezis

(#18044) vlevi válasza Teodor52 (#18042) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én a CDBurnerXP progit használom íráshoz.

(#18045) Teodor52 válasza mezis (#18043) üzenetére


Teodor52
senior tag

Neroval is próbáltam!

(#18046) Teodor52


Teodor52
senior tag

Én igazából a hibát szeretném kijavítani,ugyanis az alap win média player-rel vagy már 400 lemezt írtam 2 év alatt és soha nem volt még ilyen problémám!

[ Szerkesztve ]

(#18047) Paul14


Paul14
tag

Hello!

Az lenne a problémám hogy 1 hete telepítettem újra a windowst mert sokszor fagyott ami kb 3-4 hete kezdődött. Ma bekapcsoltam és megint fagy, betölt, aztán mikor akarok menni egy ikonra vagy lemegyek a tálcára befagy. Ez mitől lehet? szinte még semmi programot nem tettem vissza rá.

Előre is köszi!

(#18048) Воланд válasza Paul14 (#18047) üzenetére


Воланд
titán

esemenynaploban meg kell nezni, hogy milyen bejegyzesek vannak. plusz a szinte semmi program mit jelent?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#18049) Paul14 válasza Воланд (#18048) üzenetére


Paul14
tag

mozilla, chrome, java, flash player, winamp, avast, total commander.
esetleg az befolyásoló tényező hogy nem tettem fel a vga drivert?

[ Szerkesztve ]

(#18050) Воланд válasza Paul14 (#18049) üzenetére


Воланд
titán

esemenynaplo?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.