Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33001) dodopek válasza dodopek (#32998) üzenetére


dodopek
addikt

Még mindíg csinálja a javítást. Mit fog csinálni, ha leállítom izomból? Kinyomom a bekapcsoló gombbal. Attól vajon az adatok menthetőek lesznek, ha beleteszem egy működő gépbe?

Köszi!

(#33002) manoarc válasza dodopek (#33001) üzenetére


manoarc
senior tag

ha 2 órája megy sztem már szétfagyott ...

{。^◕‿◕^。}

(#33003) Lipton


Lipton
őstag

Sziasztok!

Win7 IE9 alatt amikor nyitok új TAB-ot korábban nem üres volt hanem lehetett választani a régebbi dolgok meg Inprivate Browsing meg ilyenek között de most az ablak valamiért teljesen üres. Hogyan lehet ez visszaállítani (hogy ne "üres" legyen)?

köszi

[ Szerkesztve ]

(#33004) Visormail válasza javorszky (#32997) üzenetére


Visormail
addikt

Nemrég felfedezett ismeretlen fájl [link], én vírusra tippelnék. Futtass le egy mbam-ot mindenképp, valamint start menü keresőbe: msconfig majd az automatikus indítás fülön keresd meg és vedd ki a pipát.

Lipton: Azt ugye tudod hogy már kijött a 10 és 11 is. Beállítások/Általános fül/Lapok/új lapok megnyitásakor nyíljon meg: üres oldal, új lap, kezdőlap? 11esben néztem.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#33005) Lipton válasza Visormail (#33004) üzenetére


Lipton
őstag

Rakom a 10-et, meglátjuk :)

(#33006) lipido válasza LonGleY (#32830) üzenetére


lipido
senior tag

A probléma továbbra is fenn áll. Ha ezt végig zongorázom, újból bekapcsol a gép. Mi az, amit megnézzek? Hol keressem a hibát?

(#33007) Heffi


Heffi
őstag

Azt be lehet állítani valahol, hogy leállításkor ne várakozzon semilyen program bezárására, hanem mindenféle kérdés nélkül kapcsoljon ki a gép?

(#33008) Sub-ZeRo válasza lipido (#33006) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Elemet cseréltél már benne?!

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#33009) lipido válasza Sub-ZeRo (#33008) üzenetére


lipido
senior tag

Igen!

(#33010) Sub-ZeRo válasza lipido (#33009) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát nem tudom, ilyet még nem igazán láttam, hogy azért nem indult volna el egy gép.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#33011) lipido válasza Sub-ZeRo (#33010) üzenetére


lipido
senior tag

Nem mondom 100%-ra hogy az miatt, de vmiért tuti nem indul, és ha végig csinálom a "kis folyamatot", akkor elindul! Tápra azért nem gyanakodom, mert ha táp baja lenne, nem oldaná meg az elem kivétel! Egyszerűen fogalmam nincs mi lehet!

(#33012) Visormail válasza Heffi (#33007) üzenetére


Visormail
addikt

Csak registryben [link]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#33013) Heffi válasza Visormail (#33012) üzenetére


Heffi
őstag

Köszi! Megpróbálkozok vele.

(#33014) MaxTorque


MaxTorque
tag

Sziasztok!
Egy Packard Bell Dot S E2 verziójára szeretnék windows 7 ultimatet telepíteni, ugye ez egy netbook, ezért csak USB játszik. A microsoft saját programjával csináltam meg a bootolható usb-t, működik is, viszont a telepítésnél kiírja, hogy nem tudott rendszerpartíciót létrehozni, vagy meglévőt találni. És itt kezdődtek a gondok. Csináltam én már mindent: particiók törlése és létrehozása a telepítőből, a diskpart parancsal elsődleges partíció létrehozása, AHCI és IDE mód, Hiren's Boot CD-vel: teljes törlés, Gparted particionálás (lehet nem jól csináltam mondjuk), S.M.A.R.T. kikapcsolása (mivel a BIOSban nincs ilyen lehetőség) de mindig ugyan az a hiba. Valami ötlet? Tanácstalan vagyok. WD Blue vinyó van benne.

(#33015) Visormail válasza MaxTorque (#33014) üzenetére


Visormail
addikt

Ezzel csináld Novicorp WinToFlash semmilyen más eszköz nem kell, se bios beállítás. Az ms gyári programja számos esetben hibát csinál, pl 64es rendszert csak 64es rendszer alól tud rátenni a pendrive-ra és egyéb szánalmas bullshitek, nem beszélve arról ha bármi változtatva lett az iso-n akkor is baja van.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#33016) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Tegnap újra raktam a gépet és sosem sikerül mindíg ugyan olyanra hogy lehet hogy a svchost.exe SYSTEM néha sokat eszik 137 380K is eszik,akkor feljebb megy a memória használat 1,83gb re most lenyugodott 20 380K ra

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#33017) MaxTorque válasza Visormail (#33015) üzenetére


MaxTorque
tag

Maradt az eddigi helyzet, pedig a BIOS-t is alapértékekre állítottam.

(#33018) Visormail válasza MaxTorque (#33017) üzenetére


Visormail
addikt

Akkor valami már nem stimmelt szerintem, a gparted-el csak törölj minden partíciót és kész, utána a 7es telepítőjével hozz létre újat.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#33019) Visormail válasza Visormail (#33018) üzenetére


Visormail
addikt

Illetve nem usb3-as csatlakozóból próbálod telepíteni, vagy valami uefi boot beállítás körüli zavar van?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#33020) LordAxwell válasza vlevi (#32983) üzenetére


LordAxwell
senior tag

Köszönöm, ezzel sikerült felszabadítani pár gigát.

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#33021) #85154688


#85154688
törölt tag

Sziasztok!Lenne egy kérdésem...Jelenleg a rendszerem egy 120GB-s SSD-n van...A játékok pedig egy 1TB-os vinyóra vannak telepítve ami ketté van osztva....Na most én holnap újratelepítem a rendszert az SSD-n,viszont a HDD-n fent maradnak a telepített játékok.Igen ám,de ha újrahúzom az op. rendszert akkor el fognak-e indulni a HDD-re telepített játékok?Nem írnak ezek bele a rendszerbe valamilyen fájlokat telepítéskor stb?Pl sok játéknak van egy-egy save screenshot vagy config mappája a rendszerpartíción.Ha ezek törlődnek akkor nem sérül meg a HDD-n lévő játék?

(#33022) Jorus válasza #85154688 (#33021) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az adott játéktól függ. A legtöbb mindenesetre nem szereti, ha kihúzzák alóla a rendszert, és újra kell majd őket telepíteni. A hozzájuk tartozó mentéseket a reinstall előtt mindenképp mentsd le a rendszerpartícióról.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#33023) kispx válasza #85154688 (#33021) üzenetére


kispx
addikt

Játékfüggő.

Ha a config mappát mented, akkor valószínűleg ha az új rendszerre felmásolod, akkor a beállításaid nem vesznek el.

(#33024) #85154688


#85154688
törölt tag

Értem köszönöm szépen...És mi a helyzet a telepítő fájlokkal pl programok amik nincsenek feltelepítve hanem csak a telepítőjük van fent a HDD-n,és pl a RAR vagy ISO fájlok gondolom teljesen biztonságban maradanak a HDD-n,és csak a TELEPÍTETT programokkal fordulhatnak elő kisebb nagyobb hibák?

(#33025) kispx válasza #85154688 (#33024) üzenetére


kispx
addikt

Telepítőkkel nincs probléma fel fogod tudni őket telepíteni.

(#33026) Thome


Thome
addikt

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni!
Ezt a hibát írja ki a gépem a rendszer indulása után nem sokkal. Win7 SP1-ről van szó. Mi ez? Nod32-vel kerestettem vírust, de semmit nem talál.

************** Kivétel szövege **************
System.Net.WebException: A távoli kiszolgáló a következő hibát küldte vissza: (521) Origin Down.
a következő helyen: System.Net.WebClient.UploadValues(Uri address, String method, NameValueCollection data)
a következő helyen: System.Net.WebClient.UploadValues(String address, String method, NameValueCollection data)
a következő helyen: Adcash_Starter.Form1.WebCommand()
a következő helyen: Adcash_Starter.Form1.timer1_Tick(Object sender, EventArgs e)
a következő helyen: System.Windows.Forms.Timer.OnTick(EventArgs e)
a következő helyen: System.Windows.Forms.Timer.TimerNativeWindow.WndProc(Message& m)
a következő helyen: System.Windows.Forms.NativeWindow.Callback(IntPtr hWnd, Int32 msg, IntPtr wparam, IntPtr lparam)


************** Betöltött szerelvények **************
mscorlib
Szerelvény verziója: 4.0.0.0
Win32-verzió: 4.0.30319.233 (RTMGDR.030319-2300)
Kódbázis: file:///C:/Windows/Microsoft.NET/Framework/v4.0.30319/mscorlib.dll
----------------------------------------
Adcash_Starter
Szerelvény verziója: 1.0.0.0
Win32-verzió: 1.0.0.0
Kódbázis: file:///C:/Windows/AdCash.exe
----------------------------------------
System.Windows.Forms
Szerelvény verziója: 4.0.0.0
Win32-verzió: 4.0.30319.1 built by: RTMRel
Kódbázis: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Windows.Forms/v4.0_4.0.0.0__b77a5c561934e089/System.Windows.Forms.dll
----------------------------------------
System.Drawing
Szerelvény verziója: 4.0.0.0
Win32-verzió: 4.0.30319.1 built by: RTMRel
Kódbázis: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Drawing/v4.0_4.0.0.0__b03f5f7f11d50a3a/System.Drawing.dll
----------------------------------------
System
Szerelvény verziója: 4.0.0.0
Win32-verzió: 4.0.30319.233 built by: RTMGDR
Kódbázis: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System/v4.0_4.0.0.0__b77a5c561934e089/System.dll
----------------------------------------
System.Configuration
Szerelvény verziója: 4.0.0.0
Win32-verzió: 4.0.30319.1 (RTMRel.030319-0100)
Kódbázis: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Configuration/v4.0_4.0.0.0__b03f5f7f11d50a3a/System.Configuration.dll
----------------------------------------
System.Xml
Szerelvény verziója: 4.0.0.0
Win32-verzió: 4.0.30319.233 built by: RTMGDR
Kódbázis: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Xml/v4.0_4.0.0.0__b77a5c561934e089/System.Xml.dll
----------------------------------------
System.resources
Szerelvény verziója: 4.0.0.0
Win32-verzió: 4.0.30319.1 built by: RTMRel
Kódbázis: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.resources/v4.0_4.0.0.0_hu_b77a5c561934e089/System.resources.dll
----------------------------------------
mscorlib.resources
Szerelvény verziója: 4.0.0.0
Win32-verzió: 4.0.30319.1 (RTMRel.030319-0100)
Kódbázis: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/mscorlib.resources/v4.0_4.0.0.0_hu_b77a5c561934e089/mscorlib.resources.dll
----------------------------------------
System.Windows.Forms.resources
Szerelvény verziója: 4.0.0.0
Win32-verzió: 4.0.30319.1 built by: RTMRel
Kódbázis: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Windows.Forms.resources/v4.0_4.0.0.0_hu_b77a5c561934e089/System.Windows.Forms.resources.dll
----------------------------------------

************** Igény szerinti (JIT) hibakeresés **************
Az igény szerinti (JIT) hibakeresés engedélyezéséhez fel kell venni
a jitDebugging értéket az alkalmazás .config fájljába, illetve a
gépkonfigurációs fájlba (machine.config), a system.windows.forms
szakaszba. Emellett az alkalmazást a hibakeresés engedélyezésével
kell lefordítani.

Példa:

<configuration>
<system.windows.forms jitDebugging="true" />
</configuration>

[ Szerkesztve ]

(#33027) kispx válasza Thome (#33026) üzenetére


kispx
addikt

Ez egy .NET-es program hibaüzenete. A rendszer automatikus indítású programjai között nézz szét és tiltsd le. Valamelyik lekezeletlen kivételt dob.

(#33028) Thome válasza kispx (#33027) üzenetére


Thome
addikt

S ezt valahogy nem lehet kideríteni, hogy melyik lehet ez a program? Mert rengeteg szolgáltatás indul, s innen kitalálni, nem egyszerű.

Szerk: Időközben azt hiszem meg is van. :B

[ Szerkesztve ]

(#33029) kispx


kispx
addikt

Valakinek volt gondja a frissítésekkel a mai nap?

Újraindítás után egy kék képernyő bevillant, és újraindult a gép. Az egyik frissítést nem sikerült felrakni.

(#33030) #41133696


#41133696
törölt tag

Extra mini szemétkupac maradt utána :D

(#33031) #85154688


#85154688
törölt tag

Sziasztok!Amikor még HDD-n volt a rendszerem akkor ugye a win7-nek volt egy 100MB-os partíciója.Most a rendszer SSd-n van viszont a HDD-n megmaradt a 100MB-os partíció amit kitöröltem és most nem lefoglaltnak jelzi.Hogyan tudnám beolvasztani a kettéosztott HDD egyik meghajtóba pl a G meghajtóhoz?[link] ez a helyzet jelenleg...

[ Szerkesztve ]

(#33032) somasz


somasz
addikt

Mit lehet csinálni, ha ez van:
inaktív a rejtett rublika és be van pipálva. Hogyan lehetne ismét nem rejtetté tenni? Épp távsegítek unokatesómnak...

Lehet, hogy vírus?

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#33033) Jorus válasza #85154688 (#33031) üzenetére


Jorus
nagyúr

Kötet kiterjesztése.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#33034) #85154688 válasza Jorus (#33033) üzenetére


#85154688
törölt tag

Megcsináltam,de most meg valami DINAMIKUSAK lettek a meghajtók a lemezkezelő szerint....Ez mit jelent?Nem okoz gondot?

(#33035) javorszky


javorszky
tag

Köszönöm Visormail sikerült minden rendben.Még egyszer köszönöm !!!!!

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#33036) SchumiBácsi

Hali all!

Lassan 2éves a win7-em, másfél évig 1-2perc között tartott a teljes indulás ami jónak mondható.
Viszonylag sok mindent elindíttatok automatán, mert majd így is úgy is kell. Azonban az utóbbi időben olyan lassan indul, van hogy 5-6perc, aztán néha random ugyan olyan gyorsan betölt mint régen. Ilyenkor mi van? :D
Töredezettség mentesítő szerint minden 0% töredezett, ami sztem kamu.

Nincs kedvem újrarakni mert, menet közben gyors mint a szél. SSD-t inkább volna kedvem venni de tökön szúrom magam hogy ha ez direkt módon rásegítés hogy "ugyan má' végy SSD-t"

Első körben ajánljatok, néhány takarító/gyorsító programot amivel változtatni lehet a helyzeten.

CCleaner végzi a takarítást jelenleg, de úgy tűnik nem nagyon van látszatja, legalábbis gyorsulás terén. Írjátok meg ha van valami trükk, amiről esetleg nem tudok a CC-vel és ha alkalmazom akkor megváltozik a világ ;]

Előköszi!

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#33037) Poo válasza SchumiBácsi (#33036) üzenetére


Poo
aktív tag

Én még egy chkdsk /f/r lefuttatnék(futtatás/cmd/enter és oda),szokott valamelyest segíteni a dolgokon.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#33038) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Hála a biztonságnak, eltűntek a minialkalmazások, ellenben pont biztonsági okokból használtam a processzorhasználatot jelzőt.... Mit tehetek föl helyette, ami nem rontja a biztonságot, de megbízhatóan jelez, ha a proci dolgozik én meg semmit se csinálok éppen...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#33039) dodopek válasza philoxenia (#33038) üzenetére


dodopek
addikt

Aida64et, panellal. Szerintem az nem gadget...

Nem saját, gugli link... :)

(#33040) flash-


flash-
veterán

érdemes a 7est megvásárolni asus 1000hd hez?

Intel® Celeron M 353 900mz,1gb ram...

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#33041) LonGleY válasza flash- (#33040) üzenetére


LonGleY
veterán

Ahhoz tuti nem. 2 GHz vagy kétmagos proci és 2 GB fölött próbálkoznék vele. Alatta Xubuntu-val. XP felejtő.

(#33042) Alex123


Alex123
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene...

Új gép, új rendszer...fel lett telepítve egy új ssd-re a win7 64 és a rendszer elindítása után nem látja a másodlagos 1 TB-os hdd-t...
A win7 telepítésénél választható volt, hogy ssd-re vagy a hdd-re telepítünk, ott látta még. A BIOS-ban be lettek állítva az AHCI vezérlők, stb.

Mi lehet a gond és újratelepítés nélkül mivel orvosolható a probléma?

Előre is köszi a segítséget.

(#33043) qqcqqc válasza Alex123 (#33042) üzenetére


qqcqqc
őstag

ez új hdd, particionáltad? formáztad?

(#33044) petyusz851


petyusz851
tag

Sziasztok az gond ha a 60 GB-os SSD-men már csak 13,9 GB szabad hely van az még belefér neki? :F
Bocsánat elnéztem a topicot :B

[ Szerkesztve ]

(#33045) LonGleY válasza petyusz851 (#33044) üzenetére


LonGleY
veterán

Bele, bár nem a legideálisabb élettartam szempontjából. Ha még nem futtattad a lemezkarbantartót (disk cleanup), abból jó esetben több giga win update maradvány is gyakható.

[ Szerkesztve ]

(#33046) King Unique


King Unique
titán

Tapasztalt vki olyan hibát, h tegnapi havi win+ office 2010 update után, a minialkalmazások lilák lettek, eltorzulva :R

ezeket pakoltam fel:

+ ebből a win7-re vonatkozót:

Most ilyenkor mi van, rendszer visszaállítás, v frissítések törlése, de azt se tudom melyik okozhatja, 1-esével meg nincs kedvem oda.vissza pakolgatni... :F

(#33047) Kal-El


Kal-El
senior tag

Hello!
Nem tudja valaki, hogy 64bites win7-ben van a "Programfájlok (x86)" mappa és van a sima "Program Files" mappa, ha az x86-os mappába telepítek egy programot, akkor csak 3,XGB memóriát tudnak felhasználni a 8GB-ból a programok (mint a 32bites op rendszernél), vagy normálisan mindet fel tudják használni?

(#33048) semetka


semetka
őstag

Nagy segítség kellene, máshova nem tudok írni. Múltkor észrevettem hogy gép bekapcsolás után az ie megnyílik 6 szor és egy oldalra irányít ami nem tölt be.
https://fbcdn-profile-a.akamaihd.net/hprofile-ak-ash3/hellocdn.html?v=1
Ez az oldal van a címsorban. Mondom nyilván bekaptam egy vírust. Win reinstall pár napja, ma az fogad hogy megint nyílik az ie ugyanezzel az oldallal. Segítsetek légysz hogy mi ez. Ugyanazokat az oldalakat nézem, nincs semmi gyanús. Legújabb NOD van fent, ha vírust keresek nem talál semmit.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#33049) Thome válasza Kal-El (#33047) üzenetére


Thome
addikt

Mindet feltudják. A Program Files (x86) is csak egy sima mappa. ;)

(#33048) semetka: Ezen a linken levő leírások talán segítenek a dologban, ez egy vírus egyébként. KLIKK IDE

[ Szerkesztve ]

(#33050) brd válasza Kal-El (#33047) üzenetére


brd
nagyúr

A kérdés inkább az, hogy hová tudnak települni. Ha csak az ...(x86)-ba, akkor az csak 32 bites program, és max. 4GB-ot fog tudni használni (különböző, a program által esetleg alkalmazott trükkök nélkül).

The only real valuable thing is intuition.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.