Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8201) Fire/SOUL/CD válasza Pubszon (#8200) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A W7 beépített biztonsági mentés szolgáltatása (a teljes backup) is alkalmas erre a feladatra (Vezérlőpult\Rendszer és biztonság\Biztonsági mentés és visszaállítás), vagy külső alkalmazások, amelyekről itt sokszor írtunk: [link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#8202) Bishoop


Bishoop
tag

Meg lehet azt valahogy csinálni, hogy ha telepítek egy programot win7 alá, akkor csak annak a felhasználónak jelenjen meg a start menüjében aki telepítette a programot?

(#8203) medek3 válasza sfdrakex (#8161) üzenetére


medek3
aktív tag

Francba megint megállt.
USB-ről telepítettem, dos-ból formáztam és 71%-nál ezt írta ki:
A fájl vagy könyvtár (C:\windows\system32\specch\engines) sérült és olvashatatlan. Futtassa le a CHKDSK segédprogramot.
Hibakód 0x80070570

(#8204) sfdrakex válasza medek3 (#8203) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Valami hardver problémád lesz szerintem, ha sehonnan nem engedi telepíteni. Asztali gép vagy hordozható? Memóriákat ki kellene venni, egyszerre egy modult, és úgy próbálni. Esetleg ha van rá lehetőséged akkor egy másik HDD-re telepíteni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#8205) medek3 válasza sfdrakex (#8204) üzenetére


medek3
aktív tag

megpróbálom. 2x2 Gb os memória van benne (notebook)Kiveszem az egyiket.

(#8206) vlevi válasza Pubszon (#8200) üzenetére


vlevi
nagyúr

Szerintem is jó erre a Win7 gyári backupja.
Lemezkép készítése, vagy hasonló neve van.
Nekem már volt szerencsém használni, segített a dolog.
A helyreállítás is néhány perc csak, mert byte-ra pontosan ugyanazt a partíciót csinálja meg, amit utoljára lementett. Kis túlzással még az egérmutató is ugyanott fog állni, mint ahogy hagytad.

[ Szerkesztve ]

(#8207) medek3 válasza sfdrakex (#8204) üzenetére


medek3
aktív tag

Kipróbáltam felváltva, de mindegyiknél ugyan úgy meg áll a telepítés csak most más hibakódra hivatkozik.
Egyre jobban hajlok a vírus felé.

(#8208) balpeter04


balpeter04
aktív tag

Ha egy Win 7 telepítést megszakítok egy laptopnál, mivel UBS-ről kb. 3-4 óráig tartana a telepítés, és DVD-ről akarom feltelepíteni akkor az menni fog? Mármint nem fog bekrepálni a zsír új laptop? Természetesen előtte BIOS-ban átállítanám DVD-re a boot sorrendet!

(#8209) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Üdv!

Tavasszal szeretnék ugye venni Win7-et, már írtam többször. Most XP-t használok, de szeretném visszarakni a Win7-et, ha van rá mód. Ez fogadott, mikor felraktam a telepítőmet, már linkeltem. A kérdésem az lenne, hogy kaptam egy olyan infót, miszerint még 2 hónappal kinyújtható a licence, valami rearm nevű cuccal.

Kérdésem az lenne, hogy ez hogy működik? A topicban nem nagyon találtam róla semmit, valaki felvilágosítana? Az működhet, hogy felpattintom a linken már lejártnak tűnő OS-em, kitolom még 30, vagy ha kell 60 nappal, és ha megvettem az OS-t, akkor csak beadom neki a kódot? Nem fog elszállni a dolog, vagy nem kell újratelepíteni?

Előre is köszönöm, fontos lenne :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#8210) sfdrakex válasza balpeter04 (#8208) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem lesz belőle gond, bár azt a 3-4 órát nagyon soknak tartom, szerintem gyorsabban kellene annál felmenni sokkal.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#8211) balpeter04 válasza sfdrakex (#8210) üzenetére


balpeter04
aktív tag

Pedig tényleg annyival számolok! Már lassan 1 órája csak a "Windows fájlok kibontása" lépésig sikerült eljutni egy 8Gb-os Kingston pendrive-ról!! Azért ez durva 2012-ben! A pendrive a hivatalos Microsoft Bootolható pendrive készítő programjával lett "előkészítve".

[ Szerkesztve ]

(#8212) Fire/SOUL/CD válasza hoffman_ (#8209) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Értelem szerűen a rákérdezés később opciót válaszd, ha még elindul a W7, akkor így: [link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#8213) hoffman_ válasza Fire/SOUL/CD (#8212) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ugyan a 30 nap már lejárt, de el tudom indítani a Win-t Rákérdezés később-bel, legalábbis legutóbb még ment. Köszönöm szépen a gyors választ, megpróbálom, remélem összejön :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#8214) Pubszon válasza vlevi (#8206) üzenetére


Pubszon
veterán

Ezt ismerem fiuk, csak ugye majd visszarakni rendszer nélkül kell!

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#8215) bercee


bercee
tag

Hello
Van egy Hp 4530s notim i5 2410-es procival.
szerintetek 64 vagy 32bites win7-et rakjak fel? melyik jobb?
köszi

(#8216) Laccoss válasza balpeter04 (#8211) üzenetére


Laccoss
addikt

Akkor ott vagy veszett lassú a vinyó amire telepítenél, vagy biosban (laptopnál nem tudom van e ilyen beállítás) nincs letiltva a floppy meghajtó.

(#8217) Fire/SOUL/CD válasza Pubszon (#8214) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

W7 telepítőlemez van, nem? Na onnan is lehet indítani visszaállítást, vagy direkt kiírsz egy recovery CD-t, amiről indítva majd a gépet, az egyből a visszaállítási ablakba megy...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#8218) sfdrakex válasza bercee (#8215) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

64 bites. Azzal tudod használni a 4 vagy több giga ramot.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#8219) vlevi válasza Pubszon (#8214) üzenetére


vlevi
nagyúr

Csinálni kell egy helyreállító lemezt.
Ezt is ugyanott, a backupnál lehet megcsinálni.

(#8220) vlevi válasza balpeter04 (#8211) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hát, pedig pont fordítva kellene lennie. Legalábbis Linuxnál nagyságrenddel gyorsabban bejön egy "Live" ubuntu USB-ről, mint DVD-ről. Egy normális USB stick (pl. PQI, vagy sok más) olvasási sebessége 25-30MByte/sec, elérési ideje szinte nulla, egy DVD lemez legjobb esetben is csak 10 MByte/sec olvasási sebességéhez, és tizedmásodpercekben mérhető elérési idejéhez képest. Egyébként DVD-ről kb fél óra, és fennt van a Win7, és utána még 1-2 nap, amíg a frissítéseket tölti, és újra-újraindul :W

(#8221) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Még egy dolog. Eldöntöttem, holnap felrakom megint mihamarabb. Egy fura jelenség van nálam. Ugyanaz a riliz van enkórról a cimborámmal, eredeti, ezzel használtuk a Tisztaszoftvert. Az ő - gyengébb - gépére sztenderd idő alatt felmegy, olyan 30 percet mondott. Az én esetemben valami bug van, általában több, mint 2 óra a telepítés. A másfél éves telepítés is így nézett ki, bár a rendszer utána hibátlan és stabil volt, de 2 hetes telepítés is ugyanezt produkálta.

Azt szeretném kérdezni, hogy ez mitől lehet vajon, esetleg mivel tudnám orvosolni? Nagyon sokáig megy a képernyőn a hardverek ellenőrzése meg a felkészítés az első használatra című műsor, de vagy 2x30 perc. Ott van valami létfontosságú? Gondolom nem kéne kioffolni a gépet közben. De ma este is feldobnám, ha csak 30 perc, így viszont nem tudom elkezdeni :F

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#8222) sfdrakex válasza vlevi (#8220) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

"Egyébként DVD-ről kb fél óra, és fennt van a Win7, és utána még 1-2 nap, amíg a frissítéseket tölti, és újra-újraindul"

Ez azért erősen gép és net sebesség függő, mármint a telepítés és a frissítések telepítése.

(#8221) hoffman_

Próbáld meg pendriveról telepíteni, illetve ha tudsz szerezz másik DVD meghajtót és próbáld arról, több órás telepítés irtó sok, ott valami hardver gond lehet, vagy biosban beállítási probléma.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#8223) aag válasza sfdrakex (#8186) üzenetére


aag
őstag

Köszönöm, az ImgBurn bejött. Söööt, nagyon bejött! :R

(#8224) hoffman_ válasza sfdrakex (#8222) üzenetére


hoffman_
nagyúr

DVD-re azért nem gondolnék, mert ott máskor nincs sebességbeli probléma. BIOS lehet, de ezt nem tudom, hogyan tudnám kiszűrni.

Van egy 8 gigás pendriveom(7,45), arra röhögve ráfér. Nehéz megcsinálni hogy arról telepítsen? Nem csináltam még ilyet :B Nameg OS nélkül a pendrive nem lesz nagyon lassú, nem 1.1-kén működik?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#8225) sfdrakex válasza hoffman_ (#8224) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Leírást linkeltem előző hszben hogyan tudsz pendriveról telepíteni, és nem szabadna lassúnak lenni OS nélkül is megy az gyorsan.

Lehet amiről telepítesz azzal a lemezzel van gond, próbáld meg hogy kiírod egy másik lemezre a telepítőt max 4* sebességgel.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#8226) hoffman_ válasza sfdrakex (#8225) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Előbb megpróbálom a penest szerintem, köszi a lemez tippet is, ha nem jön be a pen, akkor megnézem azt! :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#8227) hoffman_ válasza hoffman_ (#8226) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Most nézem, az általad linkelt topicban - azt írták egy postban, hogy 32bites OS alól nem lehet 64bites telepítőt tsinálni. Na most nekem 32bit XP van és 64bit Win 7 kéne. Akkor így a pen felejtős, marad a DVD újraírás? Bár a topic vége nem tiszta, hogy is van ez akkor? :D :B

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#8228) Laccoss válasza hoffman_ (#8227) üzenetére


Laccoss
addikt

Egy kérdésem lenne. Hol időz el nagyon a telepítésnél?

(#8229) Pubszon válasza Fire/SOUL/CD (#8217) üzenetére


Pubszon
veterán

Ez igaz, csak már utólag jutott eszembe.
A Win-es backup is bitről bitre lementi az adatokat?
A 100MB-os boot partíciót is?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#8230) 78zolika


78zolika
senior tag

Sziasztok !
Köszönetet szeretnék mondani a segítségért Ramm ügyben :R
Ma visszavittem a Ramm-ot és kicserélték :C
Ezer köszönet :R

(#8231) #93794560 válasza balpeter04 (#8211) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nekem egy 8 gigás Cruzer Micro USB 2.0-s pendrive-on van a Windows 7 telepítő. Nincs vele semmi baj, bár nem számoltam, hogy mennyi idő alatt települ fel, de olyan 15-20 perc közötti időre tippelem. Ha a fájlok kibontása nálad egy óráig tart, akkor ott valami gubanc van.

(#8232) bercee válasza sfdrakex (#8218) üzenetére


bercee
tag

és mennyire lesz probléma a driverekkel?

(#8233) vlevi válasza Pubszon (#8229) üzenetére


vlevi
nagyúr

A 100megás partíciót nem tudom, menti-e, de egyébként egy VHD állományba (Virtual Hard Disk) menti le a partíciót. Ez a VHD állomány szükség esetén még a lemezkezelőben is "mountolható".

(#8234) sfdrakex válasza bercee (#8232) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Miért lenne velük probléma? Nem 10+ éves hanem elég új gépre teszed fel, minden újhoz rendben vannak a driverek 64 bitre is, 4-5 éve még volt olyan hardver talán aminek problémás volt a 64 bites drivere, vagy nem is volt hozzá, de manapság nincs ilyen probléma.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#8235) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

A kérdésem a következő lenne:

HA veszek egy dobozos HP-t, vagy Prof-ot, akkor azt egy háztartáson belül hány gépre lehet feltelepíteni?

Véleményem szubjektív...

(#8236) Sub-ZeRo válasza Pubszon (#8229) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Igen menti hozzá. Vagy ki kell jelülnöd, vagy autómatán csinálja.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8237) sfdrakex válasza hackeeeee (#8235) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Egyre. Több gépen nem tudod egyszerre aktiválni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#8238) hackeeeee válasza sfdrakex (#8237) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor valami olyasmi, mint az Office-ból az FPP verzió.. Hogy több gépre felrakható, de lényegében egyszerre csak egy gépen használható.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#8239) hoffman_ válasza Laccoss (#8228) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Hát,pontosan már nem tudom sajna, annyiszor nem csináltam. Az egész lassú volt szerintem, de a végén, amikor megy a fénycsík és preparing to first use, ott nagyon sokat áll. Illetve a csík megy, meg mintha dolgozna, de az ODD-nek nagyon nyeszlett, periodikus, kissé mintha akadozó hangja lenne.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#8240) medek3


medek3
aktív tag

elindítottam a kaspersky live cd-t. A nyelvet még ki tudtam választani, de mikor elindítottam a programot teljesen szétesett a kép. Lehet, hogy még is vírus okozta az eddigi galibáimat?

(#8241) martonx


martonx
veterán

Sziasztok!

Kellene egy kis segítség. Két géppel, két különböző problémám van:

1. Adott egy full hd monitor + HD ready TV. A monitor nemrégen lett lecserélve, és minden újraindításkor a régi monitor felbontásán indul a windows 7 64bit. Windows install nélkül, hogy lehetne rávenni a win-t, hogy a beállított felbontáson induljon?

2. Adott egy htpc + erősítő + tv + monitor. Minden újraindításkor a HDMI kimenetet hajlandó csak primary displayként beállítani a windows 7 64bit. Hiába állítom be, hogy melyik megjelenítő az elsődleges az újraindítás leszarja. Hogy lehet a win-t rávenni, hogy a VGA kimenet legyen a primary display? Vicces, hogy ha az erősítő és a TV is be van kapcsolva, akkor viszont mgától beáll elsődlegesnek a monitor. De ha csak e-mailt akarok nézni, akkor be kell kapcsolni az erősítőt és a TV-t is...

Én kérek elnézést!

(#8242) sfdrakex válasza martonx (#8241) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

1. próbáld meg hogy az új monitor legyen az alapértelmezett kijelző és a TV ne legyen rádugva, illetve hogy ne azonos felbontáson menjen a TV ami csak HD ready a monitorral.

2. Itt is szerintem a felbontásokat kellene megnézni, illetve azt hogy hogyan vannak beállítva a kijelzők, klónozza-e egyik a másikat, vagy eltérő felbontásban mennek.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#8243) Lenry válasza medek3 (#8240) üzenetére


Lenry
félisten

szinte biztosan nem.
a liveCD-be hogy nyúlna bele bármilyen vírus? pláne, ha egy ennyire nyilvánvaló hardverhibáról van szó...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8244) medek3 válasza Lenry (#8243) üzenetére


medek3
aktív tag

akkor miért esik szét a kép mikor elindul a víruskeresés?
A menüt simán elindítja, kiválasztom a nyelve és csak utánna omlik össze a rendszer.
Egyébként gőzöm sincs hogy nyúl hozzá a cd-hez, gondolom valahogy csak szaporodik az a nyüves.

[ Szerkesztve ]

(#8245) sfdrakex válasza medek3 (#8244) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mennyire melegszik a géped?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#8246) Lenry válasza medek3 (#8244) üzenetére


Lenry
félisten

Egyébként gőzöm sincs hogy nyúl hozzá a cd-hez, gondolom valahogy csak szaporodik az a nyüves.

sehogy. a CD nem írható csak úgy. nem vírus. hidd el.

első körben fogj egy pendriveot, és tegyél rá egy memtestet és futtasd.

ha nem lesznek piros hibaüzenetek, akkor visszajössz. ha lesznek, akkor a RAMokat viszed vissza a boltba.

a noti BIOS-ban nincs valami monitorozó rész, ami mutatja a proci és egyéb részegységek hőmérsékleteit?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8247) medek3 válasza Lenry (#8246) üzenetére


medek3
aktív tag

Remélem igazad lesz mert az egyetlen garis cucc a gépben a memória.
Nincs a bios-ban sajna.

Gondolom elég, ha alap beállításon futtatom?

[ Szerkesztve ]

(#8248) medek3 válasza sfdrakex (#8245) üzenetére


medek3
aktív tag

mióta procit cseréltem nincs vele gond.Asus f5sl. Bár a SiS chipset hírhedt a melegedésérőlés a T3200 as dual core intel pentium-al néha elérte a 80-90 C -t, de mióta lecseréltem P8400-ra azóta nem kúszik 60 fölé.
Viszont lehet, hogy a RAGE játék megizzasztotta! :DDD

(#8249) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Tárgytalan egyelőre + egy self-facepalm.

Csak hogy mosolyogjatok: gondoltam, ha az USB HDD az USB-s Hard Disk Drive, akkor az USB FDD az majd jó lesz USB Flash Disk Drive-nak. Azzal nem számoltam, hogy az a floppi.... Ciki :DDD

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#8250) hoffman_ válasza hoffman_ (#8249) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nos, nem jutottam előrébb. A lapom topicjában egyetlen egy user járt hasonló cipőben, ezt sikerült. Én is átdugtam előlapról alaplapi usb kivezetésbe a pent, érzékeli is, villog mint a fene, ha bekapcsolom a gépet, de nem történik semmi. BIOS-ban UDB-HDD-re állítottam a priority-t, és ugyanúgy XP boot lesz - pedig a második az CD, ami üres, 3-ik pedig nincs. Ha indulásnál F12-őt nyomok, akkor hiába toltam be BIOS-ban USB HDD-re az indulást, Hard Disk van megjelölve. Ez már bosszantó, főleg, hogy ha ezt is átállítom USB HDD-re, akkor sincs semmi változás. Konkrétan az összes HDD-ről való bootot offoltam, mégis kapok XP-t, és ignorálja a pent :F

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.