Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48001) Crytek válasza szabonagyur (#48000) üzenetére


Crytek
veterán

Van. SSD-n. Nem tudom számít-e valamit nem értek hozzá.

Next PC Upgrade: 2022

(#48002) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!
Lehet, elmebeteg ötlet jutott eszembe: lehet-e (Win7 alatt) egy telepített program parancsikonját, az általam kívánt .ico kiterjesztésű képpel lecserélni?
Már vannak saját mappáim melyekhez alkottam saját ikont, de programhoz nem tudom, hogy miként lehet, ha lehet egyáltalán... :)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#48003) szabonagyur válasza HoTaZo (#48002) üzenetére


szabonagyur
félisten

Perzse, jobb gomb tulajdonságok majd ikoncsere, tallózás.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#48004) brd válasza HoTaZo (#48002) üzenetére


brd
nagyúr

Így.

The only real valuable thing is intuition.

(#48005) HoTaZo válasza szabonagyur (#48003) üzenetére


HoTaZo
őstag

De bamba vagyok! :W
Köszönöm! Meg is vagyok. :DD

brd: A link valamiért hibás, de neked is köszönöm!

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#48006) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Erre valaki?

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#48007) #41133696 válasza Winnie The P (#47995) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ritkán megeshet, hogy a Windows szerint ellenőrizni kell a lemezen a konzisztenciát.

(#48008) szabonagyur válasza Winnie The P (#47995) üzenetére


szabonagyur
félisten

A chkdsk nem vírusirtó így nehéz lenne összekapcsolni a két jelenséget. Ha nem jön elő akkor nem nagyon kell vele foglalkozni, hibát érzékelt melyet Windows alatt nem tudott megoldani csak így.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#48009) Winnie The P válasza szabonagyur (#48008) üzenetére


Winnie The P
őstag

Azzal tisztába vagyok, hogy a chkdsk nem vírusirtó. Azt csak azért írtam le hogy a gép tiszta, nehogy vki ezzel hozza összefüggésbe.

Egyébként köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#48010) 7Sony7


7Sony7
addikt

Sziasztok. Van egy második vinyóm, ami sentinel szerint beteg, de egyébként nem látszik rajta.
Tudom valahogy ellenőrizni a rajta lévő adatok épségét?

-

(#48011) #41133696 válasza 7Sony7 (#48010) üzenetére


#41133696
törölt tag

1. Külsőleg a Bad sectoros HDD is pont úgy néz ki általában, mint a makulátlan! :DDD
2. CHKDSK C: /F /R /X (ha több partíció is van, a C betű szabadon változtatható olyanra, amelyik az ellenőrizni kívántnak a sajátja.)
3. Ez miért Windows 7 téma? :F : HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

[ Szerkesztve ]

(#48012) JokerMaffia


JokerMaffia
tag

Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy következő problémámat ide írom, az aktuális topic eléggé inaktív. Problémám a következő. Gigabyte GA-H81M-HD3 alaplapomon nem szól tökéletesen a Genius 5.1 hangfalszettem. Operációs rendszerem Win 7. A lap így néz ki --> [link] , nekem pedig csak 3 csatlakoztatási lehetőségem van, fekete, narancssárga és zöld. Színre színt csatlakoztatva nem szól a center és a mélynyomó.

Bízom benne tudtok segíteni. Köszönöm.

J.M.

(#48013) 7Sony7 válasza #41133696 (#48011) üzenetére


7Sony7
addikt

Bocs és Köszi.

-

(#48014) mezis válasza JokerMaffia (#48012) üzenetére


mezis
nagyúr

A manual szerint (5 - 7, 11. old) az egyik csatlakozó a közép hangszórók és basszus, másik a hátsó két hangszóróké, harmadik az elülső két szélsőé.
(Ezek általában 3,5-es, 4 érintkezős csatlakozók. Előfordul, hogy a dugó nem teljesen illeszkedik az aljzathoz. Kicsit még beljebb kellene hatolnia, vagy mégsem annyira.
Az első - hátsó két szélső csatlakozót felcserélve mit tapasztalsz ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#48015) rapidsquirel válasza JokerMaffia (#48012) üzenetére


rapidsquirel
aktív tag

Lehet hülyeséget mondok, de stereo-nál eleve nem szól a center és a mélynyomó. Csak akkor ha 5.1-es hangsávot hallgatsz. Ha csak a zöldre dugod rá, akkor szól mindegyik hangfal.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, a tisztán látók pedig tele vannak kételyekkel."

(#48016) kocsisdavid5


kocsisdavid5
aktív tag

Sziasztok, egy olyan problémám lenne, hogy a windows 7 1 órával kevesebbet mutat.

(#48017) #85154688 válasza kocsisdavid5 (#48016) üzenetére


#85154688
törölt tag

Alaplapi elemcserére lesz szükség minden bizonnyal. De majd a többiek is véleményt mondanak. :K

(#48018) Doky586 válasza kocsisdavid5 (#48016) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor állítsd be.... [link] :DDD

Kifűződött a cipőm. Most mit csináljak?

[ Szerkesztve ]

(#48019) JokerMaffia válasza mezis (#48014) üzenetére


JokerMaffia
tag

Közben megoldódott a probléma, cserélgettem a csatlakozókat, olykor csak a hátsó hangfalpár szólt csak, vagy az elsők. Míg rájöttem, bios babrálása nélkül valami miatt a narancssárga csatlakozó alapállásban a csatlakoztatást nem érzékeli. Végül narancssárga bemenetet felváltottam kékre. A jelen állás szerint, fekete a hátsó hangszórók kimenete, zöld első hangszórók kimenete, narancssárga csatlakozó a kékbe dugva középső csatorna mély hangszóró kimenet. Így tökéletesen szól mindegyik, bármilyen alkalmazással hallgassak zenét, avagy DVD-t nézzek.

Köszönöm a segítségeteket.

J.M.

(#48020) brd válasza JokerMaffia (#48012) üzenetére


brd
nagyúr

A középső csatorna / Mélyhangszóró kimenet felcserélése ne legyen bepipálva (bár attól még szólniuk kellene, csak fordítva). A csatlakozókra kattintva be tudod állítani, hogy mi van oda csatlakoztatva. Egyébként a narancssárga lenne gyárilag a center/bass, a fekete a back pár, a zöld pedig a front pár. A hangszórókra kattintva sem szólalnak meg?

Eh..., megint nem frissítettem időben...

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#48021) JokerMaffia válasza brd (#48020) üzenetére


JokerMaffia
tag

Már minden úgy működik, ahogy kell, rákattintva az szólal meg amelyik hangszóróra kattintok. Köszönöm.

Valami miatt a narancssárga csatlakoztatásra nem reagált a rendszer, bizonyára biosban kellene utána nézni. Jó így is, a kékbe csatlakoztatva.

Hallottam ismerőstől, hogy hasonló gondja volt, neki a fekete csatlakozót kellett narancssárga aljzatba helyeznie, ez nyilván alaplap függő.

J.M.

[ Szerkesztve ]

(#48022) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy van egy asztali PC-m, ami UPC-s wifi modemen (Ubee EVW3226) keresztül csatlakozik az internethez. Szeretném ezt az asztali PC-t távoli asztal eléréssel elérni a laptopomról, ami szintén ehhez a UPC-s wifi modemhez csatlakozik.

Hogy tudom megoldani, hogy a laptoppal elérjem az asztali PC-t?

A neten az alábbi leírást találtam.

Link

Ennél egyszerűbb megoldás nincs? Illetve feltétlen szükséges portot nyitni, illetve dinamikus DNS-t "regisztrálni", beállítani?

Ennél egyszerűbb megoldás nincs?

Köszönöm a segítséget és bocsánat ha esetleg off lettem volna.

(#48023) szabonagyur válasza Pityke78 (#48022) üzenetére


szabonagyur
félisten

TeamViewer és kész, semmi extra nem kell.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#48024) Pityke78 válasza szabonagyur (#48023) üzenetére


Pityke78
őstag

Csak a teamview-errel tudom megoldani? A windows-os távoli asztal elérést nem pont erre találták ki, amit én szeretnék?

(#48025) mezis válasza Pityke78 (#48022) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Mivel azonos alhálóban van a két PC, router-t nem kell babrálni, újabb DNS sem kell. Legfeljebb a PC-k saját tűzfala jelenthetne akadályt a Win által biztosított "távoli elérés"-nek.

A munkacsoport legyen azonos, és a TCP/IP: NetBIOS engedélyezése ...

mezis

(#48026) Pityke78 válasza mezis (#48025) üzenetére


Pityke78
őstag

Szia mezis!

Köszönöm a hozzászólásod a távoli asztal eléréshez.
Esetleg tudnál kicsit még segíteni és bővebben leírni, hogy milyen beállításokat nézzek meg?

Sajnos elég láma vagyok a témában. :(

Az asztali Pc-n beállítottam a távoli asztal elérésének engedélyezését, de a laptop-ról sajnos nem tudtam elérni, Hiába írtam be az asztali PC nevét, vagy az IP címet, amit a router kiosztott neki.

Mi lehet a gond, hol tudom beállítani, megnézni?

Köszi

(#48027) szabonagyur válasza Pityke78 (#48024) üzenetére


szabonagyur
félisten

A legegyszerűbb megoldást kerested, illetve írod, hogy nem értesz hozzá, akkor mi a baj? Miért nem jó ez?

Nem mondtam, hogy csak ez a megoldás, csak ez a legegyszerűbb, és eddig szó sem volt céges dolgokról ;)

Ja és nem kell telepíteni, lehet futtatni telepítés nélkül is.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#48028) Pityke78 válasza szabonagyur (#48027) üzenetére


Pityke78
őstag

Gondoltam nem kell plusz programot telepíteni mindkét gépre, ha ezt alapból a windows is tudja. Ráadásul a laptop céges, így ha nem muszáj nem tennék rá újabb progikat.

De persze ha csak ez a megoldás van, akkor ezt az utat kell választanom.

(#48029) Doky586 válasza Pityke78 (#48028) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

TeamViewer: megeshet hogy telepítés után másnap már nem működik a belépőkártyád a céges portán, majd a biztonsági őr közli hogy: 'sajnos ön már nem dolgozik itt'.... :))

(#48030) Pityke78 válasza szabonagyur (#48027) üzenetére


Pityke78
őstag

Amúgy a Teamview-er hogy működik akkor, amikor az asztali PC-hez (amit el akarok érni) HDMI-n csatlakozik egy HD TV mint kiterjesztett képernyő. Látni fogom azt a képernyőt is, vagy csak a monitorét?

Remélem érhetően írtam le..... :)

(#48031) szabonagyur válasza Pityke78 (#48030) üzenetére


szabonagyur
félisten

Látni fogsz mindent, minden képernyőt ami éppen aktív és van rajta kép.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#48032) pinnacle


pinnacle
nagyúr

PC-re csatlakoztattam egy másik monitort, de csak az üres asztalt viszi át, mindegy, hogy Másolás, Kiterjesztés, Csak kivetítőt állítok be. TV-re simán ment bármelyik beállítás. TV-t letiltottam, de semmi változás. Monitor DisplayPort, TV HDMI, 2. monitor DVI-al van csatlakoztatva. ATI 6850 VGA. Mi lehet a gond?

(#48033) Pityke78 válasza szabonagyur (#48031) üzenetére


Pityke78
őstag

Kipróbáltam a teamview-ert, valóban működik, elérem az asztali PC-t, viszont az egerem nem tudom áthúzni a kiterjesztett képernyőre. :(
Ez mitől lehet?

(#48034) szabonagyur válasza Pityke78 (#48033) üzenetére


szabonagyur
félisten

Passzolom, gondolom beállítási kérdés, de ez már itt OFF téma nagyon.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#48035) #41133696 válasza Pityke78 (#48033) üzenetére


#41133696
törölt tag

Akkor talán, itt tedd fel a további kérdéseidet: http://prohardver.hu/tema/tavoli_asztali_kapcsolatot_hogyan/friss.html

(#48036) Pityke78 válasza #41133696 (#48035) üzenetére


Pityke78
őstag

Rendben és köszönöm a segítséget, illetve elnézést az OFF-ért.

(#48037) pinnacle válasza pinnacle (#48032) üzenetére


pinnacle
nagyúr

DVI-t bedugtam a fekete csatlakozóba, idáig a fehérben volt, most megy a másolás, kettőzés, a másodikon viszont nem látszik a tálca. Az első monitor (1920x1200) meg a második (1280x1024) felbontására vált. Van valami megoldás arra, hogy mindkettő a natív felbontáson maradjon?

[ Szerkesztve ]

(#48038) mezis válasza Pityke78 (#48026) üzenetére


mezis
nagyúr

TCP/IP : Hálózat, Adapterbeállítások.

Az intézőben a Hálózatoknál megjelenik a másik PC ?
A megosztott mappa megnyitható ?

(Csak TeamViewer-t használtam eddig, ott is lehetnek problémák bőven. Távoli asztalt nem használtam csak HSZ-ekből tudom, hogy működik és van elképzelésem, mi kellhet hozzá.
Ha nincs rá szükség, biztonsági okoból ki kell kapcsolni. Nálam ez az alaphelyzet.

mezis

(#48039) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

Microsoft Windows Automated Installation Kit Supplement for Windows 7 SP1 mire lehet jó?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#48040) Joker88


Joker88
őstag

A merevlemez két részre van osztva. Cirka fele-fele arányban. Egyik rész az operációs rendszeré, a másik az adatoké (képek,zenék,személyes doksik) .
Nemrégen azonban újratelepítettem a Windows7-et, és akármit csinálok az adatos merevlemez-részen állandóan rendszergazdai jogosultságért kiabál a Windows. Még akkor is ha másolok bele valamit az adatos részbe.. Kitömöríteni 7ZIP-el,Winrar-al , pedig abszolút nem enged. Még letölteni IE-vel sem,sem pedig Firefox-al sem enged oda..
Mit kellene csinálnom a partícióval ?

In loving memory of Garrett Lockhart

(#48041) mezis válasza Joker88 (#48040) üzenetére


mezis
nagyúr

Elindítasz egy Live Linux-ot, lementesz mindent, törlöd a particiót és ezek után talán hajlandó lesz a Win is engedélyezni a hozzáférést (particionálás, formázás,...)
Ha még sem, van egy jókora HDD területed egy mások op rendszernek a Win mellé, társbérletül.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#48042) szabonagyur válasza Joker88 (#48040) üzenetére


szabonagyur
félisten

Adja magadnak jogosultságot vagy az egész meghajtóra vagy ha nem engedi akkor a fő mappákra.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#48043) mezis válasza szabonagyur (#48042) üzenetére


mezis
nagyúr

Időnként próbálkozom én is ilyesmivel ( pl.: System Volume Information alkönyvtár). Utoljára talán a WinXP alatt sikerült. Esetleg a Win7/32-nél. De mostanában a Win7/64 alatt sehogy. :(

mezis

(#48044) cpt_psycho


cpt_psycho
újonc

Sziasztok! Van egy kis problémám a külső meghajtómmal, de valószínűleg nem hardverhiba lesz. Jártam a HDD topicban is, ott javasolták, hogy kérdezzek rá itt is. Íme a helyzet.
A Samsung S2 Portable 500 GB-os külső meghajtómmal akadt gondom, méghozzá az, hogy nem ismeri fel a laptopomra (HP Compaq 610) telepített Win7 Professional. A rendszer pár hónapja van fenn a gépen, a legújabb frissítéseket folyamatosan telepítem. Amikor bedugom az USB aljzatba, a meghajtó elindul, a rendszer pedig érzékeli, de nem jeleníti meg a meghajtók között. A samsung drive manager is érzékeli, sőt le is tudom választani a rendszerről, de ennyi. 3 aljzat van a gépen, egyikben sem működik. Más eszközöket (pendrive, mobile stick stb.) gond nélkül felismer. Az otthoni PC-m és más számítógépek is probléma nélkül érzékelik. A laptopomon a Win7 mellett Linux Ubuntu is van, az a rendszer is felismeri és kezeli. A meghajtót leformáztam (NFTS), vírusirtottam, nem változott semmi. A "legérdekesebb" az egészben, hogy ez a probléma egyik napról a másikra jött elő. Segítségeteket előre is köszönöm!

(#48045) szabonagyur válasza cpt_psycho (#48044) üzenetére


szabonagyur
félisten

Lemezkezelő mit mond rá? Látja? Ha látja adj neki betűjelet.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#48046) AlyrArkhon válasza Joker88 (#48040) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

saját tulajdonba venni.
a tulajdonosok között add hozzá magad megfelelő jogosultságokkal. hiába volt és lett win7, hiába volt mondjuk Joker88 a tulaj és most is Joker88, ez a win nem az a win, ez a Joker nem az a Joker.

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#48047) ledgeri válasza szabonagyur (#48045) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Érdeklődnék, hogy a lemezkezelő a BIOS szintjéig is lelát, vagy az + eggyel mélyebb?

Egyszerűbben. Van úgy, hogy a lemezkezelő nem látja, de a Bios igen?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#48048) szabonagyur válasza ledgeri (#48047) üzenetére


szabonagyur
félisten

Van persze ilyen.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#48049) #41133696 válasza #41133696 (#47981) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ez lett a befutó, mert frissebb, mint az accu féle 2 évvel, ez ugyanis tavalyi:

Ismeri a kisebb városokat is :)

(#48050) cpt_psycho válasza szabonagyur (#48045) üzenetére


cpt_psycho
újonc

Sikerült megoldanom a Win7 lemezkezelővel, betűjel probléma volt a háttéreben... A Linux máshogy kezeli a meghajtót, így ezért nem gyanakodtam erre. Köszönöm a segítséget!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.