Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8051) 78zolika válasza sfdrakex (#8049) üzenetére


78zolika
senior tag

a rohadt életbe win 7 telepitése nem sikerül ,hibakód 0x0000005 már megint . valaki segitség , repül a gép

bocs nem direkt volt ,hogy 2x ment ell

[ Szerkesztve ]

(#8052) steve16v válasza sfdrakex (#8049) üzenetére


steve16v
csendes tag

Nah megpróbáltam: Azt írja, hogy a hozzáférés le van tiltva. Nekem megy angolul az nem is para. Viszont a 13 éves kisöcsémnek nem és állandóan nyaggat...

(#8053) eketomy válasza steve16v (#8046) üzenetére


eketomy
senior tag

telepíts egy totalcommandert és azzal próbáld meg bemásolni a fájlt! olyan mint a régi norton commander csak ez windows-os és jobb. letöltés

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#8054) eketomy válasza steve16v (#8052) üzenetére


eketomy
senior tag

Akkor passz :) Biztos hogy jó helyre akarod másolni a megfelelő fájlt? Nem lehet, hogy valamiért az adott fájlt amit felül akarsz írni az írásvédett vagy hogy valami mást kell csinálni hogy magyar legyen? azt próbáld még ki hogy mást enged-e az adott mappába másolni pl: egy fényképet vagy akármit.

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#8055) sfdrakex válasza 78zolika (#8051) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Van olyan is hogy ÚJ, akkor nem valakinek válaszolsz.

Ha kidobod meséld el szépen melyik kukába :D

#8052) steve16v

Hova van telepítve a játék, hova kell a fájlokat bemásolni?

Valamit tuti elállítottál vagy nem jól állítottál be a jogosultságoknál, a mappán ha még mindig nem férsz hozzá.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#8056) 78zolika válasza sfdrakex (#8055) üzenetére


78zolika
senior tag

bocs de már anyira ideges vagyok ,13 h ota szarakudunk a win 7 tel nem akar felmenni a gépre ,

(#8057) sfdrakex válasza 78zolika (#8056) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

5 óra alatt kiakadtál? Szívtam én géppel napokig is . . . :D

Bios teljesen alapra téve, vinyóról adatokat le kellene menteni, és partíciónálni és formázni teljesen.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#8058) 78zolika válasza sfdrakex (#8057) üzenetére


78zolika
senior tag

hogyne lenék ideges lenne más dolgom is

mit csináljak ? szerintem a ramm ,merevlemez jó , nert ha nem lenne jó a vista sem menne fell !

[ Szerkesztve ]

(#8059) leximester válasza Steelmanus (#7960) üzenetére


leximester
tag

Szia, igen a liano magos, szerencsére megoldódott a problémám, parancssorból, diskpart segítségével MBR-re konvertáltam a winchetsert,valamint itt meg is formáztam.. Utána restart és az EFI partició nélkül feltettem a windowst, meg is oldódott minden problémám. Valamiért telepítésnél nem tudtam úgy létrehozni particiót hogy a 100megás EFI ne jöjjön létre.

(#8060) Fire/SOUL/CD válasza 78zolika (#8058) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az a hiba fájlhiba, ergo lehet, hogy egyszerűen nem lett jó valamilyen okból a kiírt telepítő lemez. Próbáld meg újra kiírni, lehetőleg másik media-ra és lasabban.
A másik ok az USb portok, ha van valami csatlakoztatva USB-re (pl nyomtató, pendrive, de akár valamilyen "reklámegér", stb) akkor azokat húzd le a telepítés idejére.

Ha ennek ellenére sem javul a helyzet, akkor készíts egy telepítő pendrive-ot és arról próbálkozz meg a telepítéssel.

UI: BIOA alapra és gondolkodás nélkül AHCI legyen engedélyezve.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#8061) csabyka666 válasza eketomy (#8013) üzenetére


csabyka666
addikt

Megpróbáltam. A lemezt látja, de közli, hogy ő ugyan nem hajlandó felmenni USB-re.
Találtam egy külföldi oldalt, azon van egy leírás, megpróbálom az alapján megcsinálni!

Köszi azért!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#8062) Sub-ZeRo válasza Fire/SOUL/CD (#8060) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Eredeti telepítővel sem megy nekik. Írta feljebb.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8063) steve16v válasza sfdrakex (#8055) üzenetére


steve16v
csendes tag

Elviekben mást be tudok rakni a mappába. Program file-ok-hoz van telepítve a játék a mappájába... :(

(#8064) sfdrakex válasza steve16v (#8063) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Akkor próbáld meg esetleg másik partícióra telepíteni a játékot, és oda bemásolni amit szeretnél.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#8065) 78zolika válasza Fire/SOUL/CD (#8060) üzenetére


78zolika
senior tag

rossz telepitölemez mind a 2 ( eredeti ) nincs bedugva semi ,bios ? szerintem jó ,de azt nem étem vista gond nélkül ,most hibakód 0x80070570
honan lehet még win ,7leszedni gyárit ?

[ Szerkesztve ]

(#8066) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Mielőtt elveszne itt a nagy záporban - erre valaki? :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#8067) atomchicken


atomchicken
tag

Sziasztok!

Az alábbi élményindex milyennek számít? (Windows 7 Ultimate 64bit)

Processzor (Számítás/másodperc): 6,9
Memória (Memóriaművelet/másodperc): 5,9
Videokártya (Windows Aero asztali teljesítménye): 5,8
Játékra szolgáló videokártya (3D munka- és játékgrafikai teljesítmény): 6,3
Elsődleges merevlemez (Lemez adatátviteli sebessége): 5,9
Teljes értékelés: 5,8

Köszi!

(#8068) Fire/SOUL/CD válasza 78zolika (#8065) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ahogy Sub-ZeRo is felhívta rá a figyelmem (csak korábban átsiklottam rajta, hogy valahol lett említve, hogy eredeti nyomott lemezről van szó), akkor nem lemez gond nyilván. Próbálkozz egy boot-os telepítő pendrive-al.
Ez az újabb hiba is fájlhibára utal, ami lehet abból adódó is, hogy valamiért nem kómálja a telepítőlemezt az optikai meghajtód. 0x80070570-> bad media error
Szóval pendrive-al ez is kizárható lesz.

Szerk
És még egy kérdés, ugye nem volt előtte rajta pl Linux telepítve? (akár előtelepítve)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#8069) Sub-ZeRo válasza atomchicken (#8067) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az élmény index nem jelent semmit sem, nem kell vele foglalkozni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8070) atomchicken válasza Sub-ZeRo (#8069) üzenetére


atomchicken
tag

De valami valóság alapja sincs? Mármint, hogy a hardware-t nem azonosítja be, hogy mégis mennyire erős?

(#8071) Sub-ZeRo válasza atomchicken (#8070) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

7,9 a csúcs. Meg ott van leírásba hogy melyik számokkal milyen dolgokat tudsz csinálni. De semmi jelentősége nincs neki. Meg ha nem tetszik az eredmény, akkor egy html fájl átírással ki is fullozhatod, volt már erre példa ebben a topikban. ;]

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8072) 78zolika válasza Fire/SOUL/CD (#8068) üzenetére


78zolika
senior tag

az adatlapomon van a gép ugyan ilyen van a srácnak mint nekem . lasan 7 h szarakodunk
lasan 1 éves gép ,mikormegvete linux volt rajta ,aztán vete meg a win 7 ,

[ Szerkesztve ]

(#8073) sfdrakex válasza atomchicken (#8070) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nekem a játékra szolgáló VGA értéknél 7,3-at ad egy Radeon 4850-esre, ami nem éppen mai darab. Szóval szerintem nem sokat ér mit ír ki.

4 GB DDR2 800-as ramom pedig 7.0-t kap.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#8074) atomchicken válasza Sub-ZeRo (#8071) üzenetére


atomchicken
tag

Aha értem!
Igazából azért kérdeztem, mert egy i5 2.3Ghz-es Mac Minin futtattam a tesztet és tudni akartam, hogy Windowsos környezetben mennyire teljesít jól a "kicsike".

@sfdrakex : nekem egy Intel HD 3000 van benne és 6,3 pont!

[ Szerkesztve ]

(#8075) Fire/SOUL/CD válasza 78zolika (#8072) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Elhiszem, hogy bosszantó, de ha nem válaszolsz a kérdésemre, vagy meg sem próbálod megcsinálni, amit javasolok, akkor nem fogsz előrébb jutni.
(pendrive-os telepítő - kizárható az optikai eszköz, ha Linux volt esetleg előtte, akkor meg az a gond, azzal ugyanis nem bír el a W7 telepítő/lemezkezelő)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#8076) 78zolika válasza Fire/SOUL/CD (#8075) üzenetére


78zolika
senior tag

azt nem értem hogy lassan 1eve win 7 van rajta ,csak elkezdet fagyni ,kékhalál ,és ugy gondoltuk ujrahuzuk a wint ,de nem jön őssze
szétkapjam a géppet ,hátha valami meglazult ?
hogy kell pendrive telepitöt késziteni ?

[ Szerkesztve ]

(#8077) eketomy válasza hoffman_ (#8036) üzenetére


eketomy
senior tag

Itt mindent megtalálsz a különbségekről és eltudod dönteni, hogy megéri -e rászánni plusz 10.000Ft-ot vagy sem :)

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#8078) hoffman_ válasza eketomy (#8077) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Innen jövök, +/- 2 pipa nem mond sokat, valami gyakorlatiasabb tapasztalatra gondoltam.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#8079) Sub-ZeRo válasza 78zolika (#8076) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha fagyot, meg kékhalált dob, akkor ott hardveres hiba van. És azért nem megy fel a 7 már. Azt kellene megnézni mi okozza, pl. vinyó a sz@r, vagy a ramok döglenek meg. De hát hiába mondjuki hogy teszteld a ramokat csak azzal jössz, hogy nem megy fel, meg kékhalált dob meg szenvedsz vele délután 1 óta.

(#8078) hoffman_:Másban nem tér el, csak attól a 2-től. Mindenben másban ugyan az a rendszer.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8080) Fire/SOUL/CD válasza 78zolika (#8076) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha garis, akkor vidd vissza, ha nem akkor sem javasolom, hogy szét szedd.
(Meg azért még utolsó nekifutásnak próbáld már meg pendrive-ról telepíteni)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#8081) 78zolika válasza Sub-ZeRo (#8079) üzenetére


78zolika
senior tag

leteszteltem a rammokat hibát nem talált .

(#8082) Sub-ZeRo válasza 78zolika (#8081) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Gyorsan nem is fog. Jó néhány órán kell tesztelni őket és ha akkor sem dob hibát, akkor a jó.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8083) 78zolika válasza Fire/SOUL/CD (#8080) üzenetére


78zolika
senior tag

ha leirod kiprobálom ,nem tudom nem probáltam pendrive telepitést .ha hadveres probléma vista mér megy fel rá ?

(#8084) eketomy válasza 78zolika (#8081) üzenetére


eketomy
senior tag

Akkor még ott van a HDD, vagy alaplap vagy túlmelegszik a rendszered vagy a tápod halódik. De sztem ez nagy valószínűség szerint vagy az egyik ram vagy a hdd. Tesztelni kellene ami nem 1-2 perc.

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#8085) eketomy válasza hoffman_ (#8078) üzenetére


eketomy
senior tag

Hát én eddig csak ultimate-t ill. prof-ot használtam ezek között én semmi különbséget nem vettem észre. ill. van különbség csak én azt nem használtam ki.
home premiumot még nem használtam így nem tudok véleményt mondani sajnos, de talán valaki más majd tud.

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#8086) Fire/SOUL/CD válasza 78zolika (#8083) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Célirányos szoftver | Kézi hajtány
(utóbbi esetben, ha x64 telepítőt hozol létre, és ezt x86-es rendszer alól teszed, akkor a bootsect progit x86-os telepítőlemezről kell futtatni)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#8087) hoffman_ válasza Sub-ZeRo (#8079) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Dánke. Még kitalálom, hogy az XP mód kelleni fog-e valamire, szerintem nem. A hálózati mentés már talán. Van a topicban tapasztalat az XP mód szükségességére/működésére?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#8088) Vityapapa válasza Sub-ZeRo (#7992) üzenetére


Vityapapa
tag

A régi alaplap drivereket hogyan tudom leszedni?
Meg azt se tudom pontosan miket kellene eltávolítani. :F

Steam: vitya_84

(#8089) 78zolika válasza Fire/SOUL/CD (#8086) üzenetére


78zolika
senior tag

Köszönöm a válaszokat :R Belle vetem magam a témábba , éjszakára meg lesz a program . majd megirom mit sikerült alkotnom , adig is köszönet a segitségért :R

(#8090) Sub-ZeRo válasza hoffman_ (#8087) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát amiről tudok, az az hogy kipróbálták, meg én is kipróbáltam de ennyi nagyjából. Nekem nem kell mert nekem minden megy.

(#8088) Vityapapa:Ha raktál fel hivatalos drivert, akkor azt töröld le. Ha meg nem, akkor meg az eszközkezelőből kellene törölni, csak nem tudom mit. Azért lenne érdemes inkább egy új rendszer, mert az tuti. Ha így foltozgatod a rendszert, nem biztos hogy jó lesz.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8091) Vityapapa válasza Sub-ZeRo (#8090) üzenetére


Vityapapa
tag

Ha nem lesz jó akkor újrarakom,de most már hajt a kíváncsiság :DDD
Eszközkezelőből eltávolítok mindent aminél ICH7 family feliratot látok, meg a hálókártya driverét?

Steam: vitya_84

(#8092) hoffman_ válasza Sub-ZeRo (#8090) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Értem. Köszi a választ :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#8093) peto.istvan


peto.istvan
aktív tag

Sziasztok!

Windows 7-ben hogy tudnám kikapcsolni a rendszermag naplózást? Nem fut le a a minősítő és folyamatosan arra hivatkozik, hogy kapcsoljam ki a naplózást!

Köszönöm!

üdv

(#8094) Sub-ZeRo válasza Vityapapa (#8091) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Azt is. Minden ami a laphoz tartozik.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8095) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Valaki tudja esetleg honnan lehetne beszerezni ezt a screen savert Win7-re?
[link]

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#8096) Vityapapa válasza Sub-ZeRo (#8094) üzenetére


Vityapapa
tag

Ok, megpróbálom.
Köszönöm szépen a válaszokat.

Steam: vitya_84

(#8097) Apollyon válasza Apollyon (#8095) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Megvan, gúgli a barátom :U

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#8098) peto.istvan


peto.istvan
aktív tag

Senki többet?

(#8099) Fire/SOUL/CD válasza peto.istvan (#8093) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hát ha a rendszermag naplózáson az eseménynaplót érted, akkor az a Szolgáltatások közt szerepel és tiltható le Windows Eseménynapló néven.
(Start -> szolgáltatások és ott lesz a listában, jobb egér leállít)

Viszont arra azért felhívnám a figyelmed, hogy ezzel a feladatütemezőt is kilövöd, azt meg talán csak nem kellene... ;]

Jobb lenne valami más megoldás az élményindex gondjára (gondolom minősítésen is ezt érted)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#8100) 78zolika


78zolika
senior tag

Sziasztok !
Úgy néz ki megvan a hiba :)
Az egyik ramm volt a bűnös , amit utólag raktak be Július 29 -én , (kingmax 1333 mhz 2 Gb DDr3 ) Mondtam a srácnak hogy az lehet a baj , vegyem ki nyugodtan ,kivetem , Win 7 kapásból felment ( eddig jól működik ) .
Kérdés : mitől tud durván 5 hónap alatt tönkremenni ? Gyári hibás lehet ? Nem való volt bele ?
Kérdés : ugyan ilyenre cserélje (garanciális ) ??
Ezer köszönet a segítségért :R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.